Nagrania z sesji rady gminy 28 kwietnia 2015

Zapraszam do obejrzenia wideorelacji z ostatniej sesji rady gminy. Nagrania mam od pana Pawła Arabasza – dziękuję.

52
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
31 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
góral niskopiennyPBxxlukaszSaskya Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

To nastepne nagranie Panie Blogu, spawozdanie z działalności GOPS https://www.youtube.com/watch?v=kMjxSoiHTcI&feature=youtu.be oceńcie sami

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nie wiem, czy mam to nagrane, ale na sesji doszło do niemiłej scysji pomiędzy dwoma radnymi na temat uczestniczenia w komisji. Jeden z radnych chyba nie może sie dogadać z drugim. Ale to chyba. Nie rozmawiałem z Panami, chociaż żywie do nich sympatię. To radni Pan Sieradzan oraz Pan Borowski. Wyniknęła dziwna sytuacja z której cwano wybrnieto moim zdaniem niesłusznie. Pan Borowski chciał wystąpić z komisji, i moim zdaniem słusznie żądał podjęcia uchwały na ten temat, Pan Grosicki z Panią prawnik ustalili sobie, że nie będzie żadnej uchwały . Moim zdaniem powinna zostać uchwalona uchwała ( z nadanym numerem) w… Czytaj więcej »

autor
Gość
autor

To było tak na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej wybrano radnego Budziwojskiego a nie Sieradzana jak ustalono w kręgach Drużyny i Wójta . Zmuszono Budziwojskiego do ustąpienia z funkcji Przewodniczącego i wybrano zgodnie z linią wcześniej wyznaczoną Sieradzana. Po tym incydencie radny Borowski prawdopodobnie uznał że z tym Przewodniczącym pracować nie będzie bo został wybrany z nadania. A takie głosowanie uniemożliwiające realizacji własnej woli radnego w tym przypadku Borowskiego to jest najwyższej klasy chamstwo i buta drużyny klakierów na czele z Przewodniczącym Rady.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Z Pana Panie autorze wypowiedzi wynika, że Pan radny Sieradzan należy do drużyny marzeń? Albo i źle zrozumiałem Pana wpis. Już sam nie wiem. Ależ on ( Pan Sieradzan) odżegnywał sie od tej grupy przecież. Deklarował sie jako bezpartyjny, całkowicie niezależny radny, który nie jest wspierany przez żadna z partii. Co też Pan Panie autorze tutaj insynuuje? Fakt, że prawie zawsze jest Za tym samym co i drużyna marzeń, ale ja traktowałem go jako niezależnego radnego, który akurat w czasie głosowania miał taki sam pogląd jak drużyna marzeń.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dziekuje Panie autorze za przybliżenie problemu. Co prawda nie mam pełnego obrazu sytuacji, ale myśle, ze Panowie sami sie dogadają dla dobra Gminy.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę oto link do filmiku z między innymi glosowania za podwyżką dla wójta oraz sprawa niezbyt zrozumiałej dla mnie scysji dwoch Panów radnych. https://www.youtube.com/watch?v=Hu8EvodWIwg

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Czy ja dobrze słyszałem? Podwyżka dla wójta? Uchwalona? 1500 złotych? To jest ta oszczędność w budżecie? Jak to się ma do zapowiedzi przedwyborczych? Ja rozumiem, że zwolniły się cztery etaty sprzątaczek i ze są jeszcze w związku z tym rezerwy w płacach, ale żeby tak? I to uchwala „drużyna marzeń”? W ramach „nowego otwarcia”? To gdzie ja żyję?

xx
Gość
xx

W ZPO w sumie zwolniło się 9 etatów.

xx
Gość
xx

Nie przejmuj się kolego, na następnej sesji Wójt w ramach „podziękowania” pewnie zawnioskuje o podniesienie radnym diet.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Jest jeszcze kawałek po doładowaniu baterii z części Wolne wnioski i zapytania. https://www.youtube.com/watch?v=enXz7VCBqYk&feature=youtu.be ale to tylko cząstka, naiistotniejszych części nie nagrałem niestety.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

AUTENTYCZNY PRZYPADEK Z PRZED KILKU DNI, MIEJSCE – SKLEP: ……CHŁOPCZYKU, A ILE TY MASZ LAT, MAM PIEĆ LAT, A PANI? OJ, NIE POWIEM CI BO LUDZIE SŁYSZA, A POWIEDZ MI CHŁOPCZYKU KIM CHCIAŁBYŚ BYĆ? JA CHCIAŁBYM BYĆ DOBRY PROSZĘ PANI. PANI ZANIEMÓWIŁA, A CHŁOPCZYK WIDZAC TO MÓWI DO NIEJ: A PANI TO MYŚLI ŻE TO TAK LATWO BYĆ DOBRYM? ………..POWTARZAM, ZDARZENIE PRAWDZIWE.

majka
Gość
majka

Czy latwo byc dobrym? Jest takie powiedxenie -jak bym byl dobry to by mnie zjedli Ale mysle ze mottem na zycie powinno byc dla kazdego TYLKO RAZ PRZEJDZIESZ PRZEZ TEN SWIAT ,TYLKO JEDEN RAZ!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pani Majko, motta są różne, patrzac na całokształt tego co się u nas dzieje, przytoczę inne: Czym wyższe wzloty, tym cięższe upadki. Ale Pani motto podoba mi się, nie znałem go.

b.1
Gość

Bardzo ładne myśli, cytaty tu się pojawiły dodam też swój,, To co wyślesz w świat wróci do Ciebie, To co siejesz -zbierasz, a co dajesz sam dostajesz. Bądźmy dobrzy dla innych a inni odwzajemnia się nam dobrem. Można by też dodać dla nie których,, Im wyżej wejdą tym bardziej będzie bolało gdy będą spadać. 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

blog zamarł co się stało

ZZ
Gość
ZZ

Pogoda jest, to nikt nie siedzi i głupot nie pisze 😉

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

No nie do końca. Ja np mocno się wystraszyłem, że jak będę krytykował wójta /a chwalić nie bardzo jest za co/ to wyląduję jak Paweł w sądzie z zarzutem zniesławiania i znieważania. Zastanawiam się, czy nie zacząć pisać komentarzy przez serwery proxy, bo wtedy tylko CIA byłaby w stanie zidentyfikować ID komputera :-). Ale widząc konsekwencję wójta w ściganiu krytykantów /bo przecież nie krytyków, bo wójt to wszak uosobienie kompetencji i merytoryki, więc wszelkie uwagi to krytykanctwo właśnie/ mogę się obawiać, że również te służby zostałyby wciągnięte w ściganie mnie, biednego 😉

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja też już myślałem o tym rozwiązaniu, ale skoro CIA da radę to nie ma sensu 😉

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Góralu niskopienny, pozwolę sobie przytoczyć słowa znalezione kiedyś w internecie, autor Henryk Pajak : JESLI BOISZ SIĘ GŁOSIĆ PRAWDE, JESTEŚ JUŻ NIEWOLNIKIEM! Oczywiście ja nic nie mam do niewolników, wielu ludziom taka pozycja społeczna wręcz pasuje. Ich wybór, każdy ma prawo do własnych wyborów.

Jaś
Gość
Jaś

Według wieści gminnej w następstwie krytyki Dr Sali na ostatniej sesji Rady Gminy Pan Wójt odwołał doktora z funkcji Dyrektora Ośrodka Zdrowia

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Blogowiczu Jaś, według tego co ja na tej sesji widziałem, to Pan Sala w planach został już „zwolniony” na długo przed sesja. Sesja była tylko taką formą ” Sadu nieKapturowego” pod publiczkę, żeby uzasadnić niby złe zarządzanie przez Pana Salę. Oczywiście nic panu Sali nie udowodniono, ze wszystkich ataków wychodził wraz ze swoją Panią księgową obronna reką, wszystko uzasadnili, wszystko wyjasnili. Ale swoje zgodnie z góry powziętym planem i tak zrobiono. Zapewne też dla „dobra gminy” nie dopuści się aby to stanowisko było nie obsadzone, no przecież ucierpiało by dobro mieszkańców – pacjentów.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Na sesjach pojawiło się ciekawe zjawisko, tyle , ze trzeba to widzieć. Bardzo sprytnie wypracowana została metoda rozkminiania tematu. Jak jest trudne dla wójta pytanie, to natychmiast reaguje Pan Grosicki, przekierowuje dyskusje na inne tematy, jak mu się to nie udaje, to pomaga mu w tym jeden lub więcej umyślnych radnych, zwłaszcza jak na ostatniej sesji przebił to wszystko radny który chroniąc wójta przed niewygodnymi odpowiedziami na pytania Pana Marka Sorbiana w pewnnym momencie wyskoczył z tekstem : …..Panie wójcie a u mnie pod sklepem to z kosza wypadają już smieci i czy dało by sie z tym coś zrobić……… Czytaj więcej »

piegusek
Gość
piegusek

No to kolej zepsuć służbę zdrowia w Piekoszowie bo jeszcze tylko chyba Ośrodek Zdrowia nie przynosił strat i nie potrzebował dofinansowania z pustego budżetu Gminy. Ciekawe kto czeka na stanowisko dyrektora Ośrodka Zdrowia skoro pozbyto się dr. Sali ? Zapewne meneger – nie lekarz, który będzie brał pieniądze jako dyrektor ale pacjentów przyjmować nie będzie miał uprawnień. A może są zakusy na likwidację samodzielnego ZOZ i utworzenie niepublicznego ? Warto by się temu przyjrzeć ? Bo kto wie może pieniądze na służbę zdrowia w Gminie pochodzące z NFZ to łakomy kąsek dla niektórych biznesmenów, a może nawet dla samego Urzędu… Czytaj więcej »

pigwa
Gość
pigwa

Doktor Sala sam złożył wypowiedzenie, nikt nie musiał go zwalniać .Zrobił to następnego dnia po Sesji ,na której nikt nie słuchał jego wyjaśnień ,tylko łapali za słówka .Podziwiam opanowanie i klasę z jaką to znosił . Nie dał się wyprowadzić z równowagi ,ponieść emocjom .Duży szacun

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jak można zepsuć coś co i tak źle działało? A tak na marginesie to może by tak zajrzeć do szkoły w Piekoszowie, bo kto tą placówka włada to woła o pomstę do nieba. wystarczy z uwagą czytać prasę i czekać co z tym fantem poczyni władza.

majka
Gość
majka

No Co ta władza zrobi Na następnej sesji zrówna z błotem następnego co jeszcze coś sobą reprezentuje A prywatyzacja ? Za pewne ktoś się ucieszy Tylko może warto pamiętać kto ten ośrodek budował Sprzedać łatwo przejść szybko i obudzić się z ręką w nocniku Ale cóż kto teraz o tym myśli Byle komuś dokopać ..

piegusek
Gość
piegusek

Anonimie zapewne nie miałeś okazji przekonać się co to znaczy źle działająca podstawowa opieka zdrowotna. Bo jeśli źle to znaczy: możliwość przyjęcia w dniu zgłoszenia się do lekarza a nie rejestrowanie się na cztery dni wcześniej, wypisywanie leków już wcześniej wypisywanych przez pielęgniarki w zabiegowym i podbijanie recept poza kolejnością, możliwość wizyt nawet codziennych bo taki się ma kaprys i chce się być codziennie u lekarza, oczywiście pod warunkiem że uda się zarejestrować. No tak ale Anonim powie w tym momencie że rejestracja do przychodni graniczy z cudem, choć to nie prawda dla co najmniej 200 pacjentów dziennie ( dr.… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Dlaczego pielęgniarka ma wystawiać recepty? Ja się nie zgadzam!

majka
Gość
majka

Przecież nie wszystkim tylko długo przyjmującym te same leki Tu chodzi o wypisanie recepty bez konieczności badania Chyba ktoś udaje że tego nie wie albo ma szczęście i nie choruje Przecież na chłopski rozum nikt się do kryminału nie pcha

czerepah
Gość
czerepah

..w cywilizowanych krajach pielęgniarka wypisuje receptę na wniosek lekarza który ją osobiście podpisuje ….wszystko pisane maszynowo !!!! ….

ZZ
Gość
ZZ

W cywilizowanych krajach tak jest, ale najpierw jest kontakt z doktorem. Pielęgniarka wtedy tylko wklepuje na klawiaturze, drukuje i jeszcze raz daje lekarzowi do podpisu

saskya
Gość
saskya

Pielęgniarki tylko wypisują recepty na polecenie lekarza. Skąd Ci przeszło do głowy, że one wystawiają?

lukasz
Gość
lukasz

w celu rozladowania kolejki i nie wystawia a bardziej uzupelnia

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ja osobiście jak korzystam z lekarzy to już chyba z przyzwyczajenia korzystam z ośrodka zdrowia w Kielcach na ul. Wojska Polskiego. Czy tam gorzej czy lepiej nie wiem, ale nie jest tak jak wydawało sie ludzim którzy masowo zaczęli się parę lat temu zapisywać bo „resortowe” a potem rozczarowani wracali do swoich wcześniejszych przychodni. Do ośrodka zdrowia w Piekoszowie zajrzałem tylko raz szczepić syna i to był mój ostatni raz. Opisałem ten raz tutaj na tym blogu, zabrałem karte szczepień i przeniosłem na Wojska Polskiego. Ale to były czasy zanim kierownikiem został Pan Sala. Wielokrotnie słyszałem od różnych ludzi, że… Czytaj więcej »

pacjent
Gość
pacjent

Ja także przyłączam się do podziękowań,pan Sala jest świetnym lekarzem i człowiekiem,i jeśli to prawda,że odchodzi,będzie to duża strata.

saskya
Gość
saskya

Ja tez uważam, że to duża strata dla mieszkańców. Pan Sala to dobry lekarz. Szkoda, że odchodzi w taki sposób bo zasługuje na lepsze podziękowanie za pracę.

pigwa
Gość
pigwa

Ma Pan zupełną rację, chociaż jak wiem jest to wątpliwa satysfakcja w tej sytuacji.Należy mieć oczywiście nadzieję, że Rada szybko znajdzie lekarza ,który zechce pracować w Piekoszowie.Nie ma co się oszukiwać ,środowisko lekarzy jest bardzo solidarne to raz a dwa wieści się szybko roznoszą i niestety ale nie są to wieści dobre .Atmosfera tu panująca, użeranie się z władzą nie zachęcają do podejmowania tu pracy.Poza tym wynagrodzenie w porównaniu do tego co zarabiają lekarze w szpitalach, pogotowiu tez nie zachęca.Lekarz w przychodni sam podejmuje decyzję,nie ma możliwości konsultowania się z kolegami ,ciągle na ,,widelcu”i nawet za to wszystko nie ma… Czytaj więcej »

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Myślę, że taki obrót sprawy nie jest tylko wynikiem ostatnij sesji Rady i ostatnich wydarzeń. Tu musiało niegrać już dużo wcześniej i napewno dr. Sala nie zrezygnował z powodu trudnych pytań itp. Nie wiem czy decyzja Sali to bohaterstwo, duma, czy raczej tchórzostwo. Wiem tylko, że jak zawsze konsekwencje poniesie ten zwykły szary człowiek.

majka
Gość
majka

A Prawo niechaj prawo znaczy a Sprawiedliwość sprawiedliwość To tak na marginesie sesji i problemu z wodą

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, tak jak wcześniej przyznałem sie tutaj publicznie, ze mi bateria padła w czasie nagrywania naiistotniejszych części sesji, w Pan to chyba zapracowany jest i raczej nie będzie miał Pan czasu na ZDOBYWANIE ( bo to nie takie proste) nagrań z gminy, ja napotkałem Pana chyba dyrektora GOK , i zapytałem go czy można uzyskac nagrania z sesji. Okazuje się że mozna, musze napisać pismo do wójta ( to jak najbardziej rozumiem), oraz jak sie okazuje do Przewodniczacego Rady Gminy ( tego już nie rozumiem) czyżby chodziło o obawę naruszenia jakichś praw autorskich w inscenizascji przebiegu sesji?. Słysząc to… Czytaj więcej »

Saskya
Gość
Saskya

Bez przesady. Także nagrania powinny być na stronie UG bez pism proszących :-[
A swoją drogą kiedyś PB nie dostał nagrań. Jakaś zmiana na plebsu 😉

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Saskya, napisałem to co usłyszałem: Wójt i….. po dwóch sekundach zastanowienia…jeszcze Przewodniczący Rady Gminy.

Saskya
Gość
Saskya

Ale po co wójt musi zgadzać się na wydanie nagrań?
Jest XXI wiek, po to technika idzie do przodu, żeby z niej korzystać.

lukasz
Gość
lukasz

Bo radni w zawiadomieniu o terminie sesji nie zostali poinformowani ze bedzie ona utrwalana za pomaca narzedzi nagrywajacych dzwiek i obraz…

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

I znowu muszę Cię skarcić, drogi Pawle! /nie wiem, czy za ten wpis też mi zapłacą ;-)/ Wizerunek utrwalanych przez Ciebie osób jest tak cenny, że dziwię się, że nie wymaga się zgody ZASP-u czy jak tam teraz się nazywa ten związek aktorów. Pewnikiem szanowny Dyrektor /proszę, jaką czołobitność zaprezentowałem używając wielkiej litery/ po prostu przeoczył, że taką zgodę należy uzyskać. A tak na poważnie – do upubliczniania wizerunku należy uzyskać zgodę osoby upublicznianej. Nie dotyczy to osób publicznych, a takimi stali się radni, wójt i inne osoby piastujące swoje funkcje w wyniku wyborów. Stąd nie wiem na jakiej podstawie… Czytaj więcej »