Sesja rady gminy odbędzie się 28 kwietnia

Sesja odbędzie się we wtorek 28 kwietnia 2015 roku w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie (ul. Kolejowa 2 – GOK Piekoszów). Początek o godzinie 9.00

Planowany porządek sesji:
 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy z dnia 26 marca 2015 roku.
 4. Informacja Wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym.
 5. Funkcjonowanie służby zdrowia – informacja.
 6. Funkcjonowanie GOPS w Piekoszowie – informacja.
 7. Podjęcie uchwał:
  – w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2014 rok Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie
  – w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2014 rok Gminnego Ośrodka Kultury w Piekoszowie
  – w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2014 rok Gminnej Biblioteki Publicznej w Piekoszowie
  – w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2014 rok Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie
  – w sprawie zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2015 rok
  – w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2015-2025
  – w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Wójta Gminy Piekoszów
  – w sprawie wyrażenia zgody na ustanowienie odpłatnej służebności przesyłu na nieruchomości gruntowej położonej w Piekoszowie, do której Gmina Piekoszów posiada prawo własności
  – w sprawie wskazania wstępnej lokalizacji przystanków komunikacyjnych w ciągu drogi powiatowej nr 0494T
  – w sprawie zmiany uchwały Nr II/8/2014 z dnia 05.12.2014 roku w sprawie powołania składów osobowych komisji stałych Rady Gminy Piekoszów.
 8. Zapytania i wolne wnioski.
 9. Zakończenie obrad sesji.

źródło: BIP UG Piekoszów

104
Dodaj komentarz

avatar
32 Comment threads
72 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
pawel arabaszzaniepokojonabawPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wz
Gość
wz

noi pusta sesja poto aby sie tylko odbyla izeby pobrac diete.wiekszosc to sprawozdania za2014 rok a mamy juz maj 2015 nic ciekawego w [nowym roku] sie jeszcze nie wydazylo druzyna marzen marzy coby tu jeszcze spi—–c.bo tak naprawde nic w tej naszej ukochanej gminie sie niedzieje poprostu zascianek

saskya
Gość
saskya

PB a co z nagraniami poprzedniej sesji?

ZZ
Gość
ZZ

Wójt pewnie wystąpi o obniżenie swojego wynagrodzenia 😉

kronikasz
Gość
kronikasz

Wojt wykarze sie Swojom mondrosciom i zrezygnuje calkowicie z uposazenia.
Zostanie Spolecznikiem.Przeciez jest bogaty.
Po co mu pensyja ze gminy?

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Mamy wiosnę, czas na rower, ruch w interesie się zaczął… Prezes J.W. też nie narzeka na brak zajęcia poza etetem… A tak wogóle czy to prawda, że ZUK zaczął nakładać kary pieniężne za brak rachunku za wywóz szamb? Podobno na pierwszy strzał poszła Jaworznia?

czerepah
Gość
czerepah

…pole do popisu dla włodarzy gminy …przeciętna 4-ro osobowa rodzina posiadająca kanalizacje wydaje miesięcznie na wodę i ścieki około 100 zł (mogę się mylić) ,taki sam zespół ludzki pod jednym adresem z szambem musi uiścić opłatę miesięcznie …400 zł !!!! … …kary za opróżnianie zbiornika na pole itp. powinny być drastyczne a gmina swoje działania powinna ukierunkować w celu zniwelowania tak dużej różnicy obciążającej budżety tych rodzin … ..to samo tyczy się zimową porą palenie w piecu byle czym -plastik,gumowce,opony itd. ogólnie śmieci ….jest tu temat biogazownia-smród , a jak to się ma do tego że na wielu posesjach stoją… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście za te nieszczelne szamba powinien się ktoś zabrać!
Uważam jednak że wlepianie mandatów za brak rachunków jest niezgodne z prawem!

czerepah
Gość
czerepah

„Napisane przez: ZZ
Oczywiście za te nieszczelne szamba powinien się ktoś zabrać!
Uważam jednak że wlepianie mandatów za brak rachunków jest niezgodne z prawem!
26 kwietnia 2015 godz. ”
…podczas pierwszej kontroli przypomnienie ale później to chyba każdy jest odpowiedzialny ….”uszczelnienie” systemu płatności wodomierz- właściciel szamba- „beczka”- oczyszczalnia ścieków to jest prawidłowa droga a nie nakładanie mandatów …

lukasz
Gość
lukasz

jesteś w błędzie Art. 5 ust. 1 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nakłada na właściciela nieruchomości obowiązek zapewnienia utrzymania czystości i porządku m.in. „przez pozbywanie się zebranych na terenie nieruchomości odpadów komunalnych oraz nieczystości ciekłych w sposób zgodny z przepisami ustawy i przepisami odrębnymi”. Art. 6 ust. 1 i ust. 1a z kolei stwierdza, że właściciel nieruchomości nie może bez upoważnienia zawartego w odrębnej uchwale rady gminy wykonać obowiązku pozbycia się odpadów komunalnych i nieczystości w sposób inny niż w ustawie tej wskazany, to jest przez zawarcie umowy o świadczeniu usług (w… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

No dobra, ale dlaczego mam trzymać wszystkie rachunki?
Mam przydomową oczyszczalnie scieków, i co dwa, trzy lata te bardziej stałe pozostałości zabierają panowie z ZUK. Oczywiście bez rachunku i przy okazji bo tak wychodzi mi taniej.

czerepah
Gość
czerepah

„…. Napisane przez: ZZ
No dobra, ale dlaczego mam trzymać wszystkie rachunki?
Mam przydomową oczyszczalnie scieków, i co dwa, trzy lata te bardziej stałe pozostałości zabierają panowie z ZUK. Oczywiście bez rachunku i przy okazji bo tak wychodzi mi taniej….”

….mosz qrwa go mać ….właśnie tak ma nie być !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZUK jest jednostką budżetową ja na to płacę(podatki) a panowie zatrudnieni tam robią sobie lewizny wykorzystując gminny sprzęt …myślę że ktoś tym się zajmie …jeśli nie to złoże interpelacje do Urzędu Marszałkowskiego przytaczając ten wpis ….

lukasz
Gość
lukasz

Aby zabezpieczyć własne interesy i zachować rachunki tak długo, jak mogą one stanowić dowód w sprawie. Nie musisz mieć wszystkich wg. ustawy o prawie konsumenckim wystarczą te za ostatnie 3 lata

czerepah
Gość
czerepah

Napisane przez: ZZ
stałe pozostałości zabierają panowie z ZUK. Oczywiście bez rachunku i przy okazji bo tak wychodzi mi taniej….

…i to jest przykład dlaczego powinien powstać szczelny system kontroli o którym pisałem …..wodomierz-pojemność szamba-beczka-oczyszczalnia ścieków …

ZZ
Gość
ZZ

Czerepach zabieraj sie zabieraj 😉 Jeżeli chodzi o ochronę środowiska to nie mam sobie nic do zarzucenia, a jak przynajmniej połowa obywateli naszej gminy zacznie płacić regularnie za wywożenie szamba (co przez następne 10 lat się nie zapowiada) to i ja z przyjemnością raz na trzy lata opłacę beczkowóz.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

A ja uważam, że przykład powinien iść od góry!!! A góra robiła swoje i robi nadal. Zachodnia część gminy ma oczy szeroko otwarte, uszy też, powonienie – wyostrzone!

czerepah
Gość
czerepah

…” Napisane przez: zaniepokojona
A ja uważam, że przykład powinien iść od góry!!! A góra robiła swoje i robi nadal. Zachodnia część gminy ma oczy szeroko otwarte, uszy też, powonienie – wyostrzone!..”

…czyli co biogazownia jest beeeeeeeeeee a zrzut szamba do rowu albo na pole OK …..??????

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Zapytaj Prezesa ZUK. „Brudna” robota nie jest mu obca! A taki porządny…

czerepah
Gość
czerepah

„…Napisane przez: ZZ
Czerepach zabieraj sie zabieraj 😉 Jeżeli chodzi o ochronę środowiska to nie mam sobie nic do zarzucenia, ….”
..nie w tym rzecz .. tak w skrócie napiszę …nie mam zamiaru dopłacać do Twojej oczyszczalni …

ZZ
Gość
ZZ

Rozumiem Cię Czerepach!
Ale uważam że są zdecydowanie gorsze przypadki. Znam takich co przekształcili sobie starą studnię na szambo – pojemność (na początku) nieograniczona, albo takich co to wieczorem po ciemku wypompują sobie szambo do rowu, na Blogu o tym nie piszą oczywiście! A tobie chodzi tylko o kasę (twoje podatki – ciekawy jestem ile ich płacisz), nasze środowisko jest ważniejsze! Natura da sobie radę, tylko my możemy za to jeszcze odpokutować!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

ZZ, jestes człowiekiem albo zakłamanym, albo wysoce nie honorowym, albo i tym i tym. W jednym z powyższych wpisów wystawiasz bezczelnie pracowników ZUK pod ukaranie( bo prezes ZUK tego nie popuści) pisząc, że aby było Tobie taniej wszedłes w układ z pracownikami ZUK którzy bez faktury czyli nielojalnie wobec swojej firmy wywieźli Ci osad, Ty z tego wtedy byłes zadowolony a dziś podpier…sz ich bezczelnie i bez honoru narażając ich na ukaranie. Tak sie nie robi proszę Pana. Teraz piszesz ZZ o tym, ze wiesz o studniach przerobionych na szamba, po co to piszesz? Szuksz tu poklasku uważajac, że jesteś… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

„…. Napisane przez: pawel arabasz ZZ, jestes człowiekiem albo zakłamanym, albo wysoce nie honorowym, albo i tym i tym. W jednym z powyższych wpisów wystawiasz bezczelnie pracowników ZUK pod ukaranie( bo prezes ZUK tego nie popuści) pisząc, że aby było Tobie taniej wszedłes w układ z pracownikami ZUK którzy bez faktury czyli nielojalnie wobec swojej firmy wywieźli Ci osad, Ty z tego wtedy byłes zadowolony a dziś podpier…sz ich bezczelnie i bez honoru narażając ich na ukaranie. 27 kwietnia 2015 godz. 07:51 ” ….przecieram oczy ze zdumienia,co za zmiana kierunku myślenia…. …” wystawiasz bezczelnie pracowników ZUK pod ukaranie ….” ….”… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ja nie zmieniam kierunku myślenia. Brzydzę sie postawą horągiewki na wietrze. Bardzo cenię sobie honor i odwagę u ludzi. Pewne rzeczy i sprawy załatwia sie honorowo. Załatwiłeś – milcz, zachowaj dyskrecję. Jeśli z kolei wiesz o czymś co szkodzi ogółowi – ujawnij to, lub w miare możliwości spraw aby ten co szkodzi przestał szkodzić, idź i mu to powiedz – to też będzie honorowe.

ZZ
Gość
ZZ

Paweł zastanów się kto tu jest jak horągiewka na wietrze!
Moje zdanie jest zawsze takie same, tylko może nie zawsze mnie rozumiesz lub chcesz zrozumieć?

ZZ
Gość
ZZ

Pawle mozesz byc spokojny – nikt z pracowników nie ucierpi bo ani nie ma dowodów, ani ja nie pamietam ich z imienia, ani nawet twarzy nie pamietam. Poprostu jedzie beczkowóz to pytam czy jeszcze nie wejdzie tam z metr szamba i już. A jak trochę się wystraszą i przestaną robić lewizny to też gminie tylko na dobre wyjdzie. Chodzi mi o to że problem jest większy i bardziej powszechny – tam gdzie nie ma kanalizacji przynajmniej co drugie gospodarstwo pozbywa się szamba w sposób nielegalny. Przypadek ze studnią jest już przeszłością bo poprowadzono tam już kanalizację, dlatego też o nim… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

„…Napisane przez: ZZ
…. bo nie zależy mi na tym by karano ludzi których poprostu nie stać na wynajęcie beczkowozu za parę setek na rok.
27 kwietnia 2015 godz. 10:56…”

….może to pomysł z kosmosu ale dlaczego ZUK nie może opróżniać wszystkich szamb w gminie ….byłby własny nadzór,kontrola i rejestracja …nie trzeba wtedy sprawdzać rachunków i oczywiście powinno być znacznie taniej niż obecnie…miesięcznie za wodę i szambo płacę około 400zł ….

lukasz
Gość
lukasz

a jesli kogos nie stac na zrobienie szamba za kika tysiecy to tez jestes go w stanie zrozumiec???

czerepah
Gość
czerepah

„….Napisane przez: ZZ
Ale uważam że są zdecydowanie gorsze przypadki. Znam takich co przekształcili sobie starą studnię na szambo – pojemność (na początku) nieograniczona,….”

…jak mnie pamięć nie myli to niedawno w gminie pojawiła się informacja o skażonej wodzie ….czy to nie jest przypadkiem przyczyna ?????

…Zbyszek działa !!!!!! ……

czerepah
Gość
czerepah

…sprostowanie …
..jest ..
…Zbyszek działa !!!!!! ……
..powinno być ..
…Zbyszek działaj !!!!!! ……

ZZ
Gość
ZZ

Jak już pisałem to miało to miejsce parę lat temu i po drugiej stronie gminy i na pewno nic z tą skażoną wodą wspólnego nie miało. Już prędzej mogła to być ta breja w którą wjechał Paweł 😉
I jeszcze do wpisu powyżej bo nie można odpowiedzieć – tak znam też takich których nawet na szambo nie stać i ścieki wprost ze zlewu lądują pod jabłonią. Wychodek stoi pod gruszą. I niech mi nikt nie pisze że to przeszłość. No i życzę powodzenia przy wlepianiu kary za sr..ie za domem!

ZZ
Gość
ZZ

Ciekawe czy Paweł Arabasz włączy się do tej dyskusji?
Pewnie rachunki zbiera 😉
Czy może infradźwięki i promieniowanie elektromagnetyczne są gorsze?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Po co mam ZZecie zbierać rachunki? Płace tyle ile mi ZUK wyliczy ze zużytej wody i tyle. Wogóle ta cała wasza dyskusja o zbieraniu rachunków jest dziwna. Złapią Cie na wylewaniu nieczystości na pola czy do rowów, lub nie daj boże do nieczynnej już studni to bekniesz, i to słono, bo prócz policji zajmie się tym Wydział ochrony środowiska który zbada stopień skażenia, ale nie masz obowiązku zbierać i gromadzić żadnych rachunków za swoje odchody. Wiem , że dawniej kupę lat wstecz różnie robiono, też pamiętam niemiłą sytuację, jak mój daleki kuzyn pracował na szambiarce ( nie w ZUK), kiedys… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

a jesli „ZUK” kiedys powie ze nie maja wplaty za jakis okres wstecz to co wtedy zrobisz???

lukasz
Gość
lukasz

„Napisane przez: pawel arabasz
myslałem że może jedzie po kielichu i taką drogę wybrał na skróty, polami. Prawda wyszła na jaw dwa dni później jak motocyklem z rozpędu wjechałem w kałuże brei z szamba.
27 kwietnia 2015 godz. 09:55 ”

a to bardzo ciekawe…

czerepah
Gość
czerepah

…myślę że włodarze gminy czytają te wpisy i bez wątpienia zlecą skomasowaną kontrolę wszystkich szamb ,jak również podejmą stosowne kroki w celu wyeliminowania tego śmierdzącego zjawiska ….wniosek nasuwa się sam …. 100% skanalizowanych gospodarstw w gminie …..

ZZ
Gość
ZZ

Tu się zgadzam – tylko 100% skanalizowanych gospodarstw jest rozwiązaniem. Niestety prawdopodobnie przed 2030 się to gminie nie uda.
A do Pawła – to przepraszam że zapomniałem że jakimś cudem masz kanalizację na tym końcu gminy.
Czy walczyłeś o nią tak samo jak teraz o drogę?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

O nic nie walczyłem. Z a wójta Jóźwika były jakieś unijne pieniądze wiec postanowili dać zarobić wybranej firmie akurat na położeniu kanalizacji do nas. Bez odpowiedzi było wtedy pytanie jaki jest sens grzebać rowy tylko pod ścieki, uważaliśmy, że skoro koparki wygrzebały rów to powinni też w tym samym rowie położyć wodociąg i np swiatłowody. Obiecywano, że wodociag tez będzie. Za Dąbrowy co jakiś czas przychodziły decyzje że już, Juz, JUŻ opracowują projekty …..i na tym się kończyło. I tak do dzis, wody jak nie było tak NIMA! Nikt zresztą u nas problemów nie robił, bo wodę w studniach mieliśmy… Czytaj więcej »

zdziwiony
Gość
zdziwiony

Zastanawiam się nad jednym… Czym pracownicy ZUK odbierali od ZZ ścieki?. Sam mam szambo i wiedzę, że ZUK dopiero w tym roku zamierza zakupić szambiarkę z unijnym dofinansowaniem. Do tej pory ścieki odbierają od mieszkańców (tak samo jak z mojej posesji) tylko firmy prywatne. W trakcie rozmowy telefonicznej otrzymałem od pracownicy ZUK kilka telefonów do firm, które mają zezwolenie Wójta na działalność w tym zakresie i podpisane umowy z ZUK na odpłatne dostarczanie nieczystości ciekłych na oczyszczalni ścieków. W takim układzie gdzie wylane zostały ścieki od ZZ, jeśli odebrano je w ramach układu? Do pobliskiej rzeki, czy na pole? A… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Co do tego wyrzucania w czasie jazdy to masz kurde racje. Wiosną jak trawy siadaja odkrywają się te „skarby” na poboczach dróg. Wzdłuż drogi od Piekoszowa do Łazisk masa smieci jest przy drodze, wstyd proszę Państwa, Wstyd!!!! Tak ciężko dojechać te kilkaset metrów do własnego kosza?

ZZ
Gość
ZZ

No czyli entwarnung! Obawy Czerepacha o jego podatki były niepotrzebne, wyzywanie Pawła od ludzi bez honoru itd. i troska o pracowników ZUK też bezpodstawne. Z następnymi wpisami będę bardziej uważał bo kto zabierał osad nie wiem, a sugerowałem się tylko informacją że ścieki trafiają do oczyszczalni w Piekoszowie, a także profesjonalnie wyglądającym beczkowozem. Dlatego przepraszam wszystkich pracowników ZUK za tę nawałnicę zarzutów jakie poleciały po moim niefortunnym wpisie, który sam w sobie wcale nikogo o nic nie obwinia. Poniżej jeszcze raz poprawiona treść: Mam oczyszczalnię i osad odbierają u mnie „panowie z prywatnej firmy”. A wygląda to tak że jak… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

„…Napisane przez: ZZ
No czyli entwarnung!
, Obawy Czerepacha o jego podatki były niepotrzebne, wyzywanie Pawła od ludzi bez honoru itd.
27 kwietnia 2015 godz. 21:18 …”

….weź sobie coś na koncentracje bo piszesz od nowa historię ….
..czy u Ciebie słowo przeczytać = zrozumieć !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZZ
Gość
ZZ

Jaka nowa historia?
Czy nie pisałeś:
„…ZUK jest jednostką budżetową ja na to płacę(podatki) a panowie zatrudnieni tam robią sobie lewizny wykorzystując gminny sprzęt…”
?

czerepah
Gość
czerepah

…Napisane przez: ZZ
No czyli entwarnung!
, wyzywanie Pawła od ludzi bez honoru itd.
27 kwietnia 2015 godz. 21:18 …”

…pewnie to zwykłe przeoczenie … wklej cytat gdzie to zrobiłem ….

ZZ
Gość
ZZ

Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi tylko o Twoje podatki. Wyzywał Paweł. (mnie)

czerepah
Gość
czerepah

…schemat dobrej kontroli jest bardzo prosty ….wartości odczytów z wodomierzy za ubiegły rok dostarczy ZUK …wielkość szamba na posesji każdy ma papiery(powinien mieć) …. ilość faktur i jest wynik …mogą być małe wahnięcia (podlewanie ogródka) ….

anonim
Gość
anonim

takie kontrole już kiedyś były i co i dupa a rachunki zbierać trzeba i trzymać przez cztery lata tak mówi ustawa.szambiarki to zuk nigdy niemiał a szamba to wywoził obecny prezes ZUK nielegalnie i wylewał na pola lub inni prywatni którzy mieli zezwolenia na wywóz.Tak było i pan JW niech się czerwieni ze wstydu ale co tam tera jest prezesem i basta .pozdro.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, prosze aby Pan ( może ja też wystąpie) zwrócił sie do gminy o udostepnienie nagrań z sesji w części dotyczącej Wolne wnioski i zapytania. Mi wykończyła sie bateria w kamerze, a proszę mi uwierzyć że będzie na co popatrzeć. Na szczególna uwage zasługuje wystąpienie Pana Marka Sorbiana, facet ma głowę na karku. Stworzył przedstawienie na sesji w którym wójt został „wgnieciony w stolik” przy którym siedział jak Pan Sorbian mówił. Bedę nagrywał to co mam sukcesywnie. Krótko powiem tak: Coś się zmienia, Rada Gminy to już nie ta sama rada co wcześniej, chyba do co niektórych dociera to… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A do Pani Sekretarz kieruję słowa: widziałem jak Pani chwyciła za długopis w momencie jak mówiłem, że czekam od sierpnia 2014r na odpowiedzi na złożona przeze mnie skargę na urzędników gminy. Potwierdzam Pani tutaj: OD SIERPNIA 2014 ROKU.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Na tej sesji zostałem perfidnie okłamany publicznie przez Wójta. Publicznie pytałem go kiedy będzie remontowana droga do Piekoszowa pod Lasem. Pytałem dlatego, że w zeszły piątek wyremontowano droge od Łazisk do ulicy łączącej Piekoszów z Rykoszynem, czyli tuż obok naszej drogi , ale naszej drogi nie tknięto. Miałem odczucia, ze wójt będzie się mścił na mnie i naszą drogę pominą. No i pomineli. Dzis na sesji wójt powiedział naciskany trzykrotnie( przez Pana Sorbiana, przez jednego z radnych, oraz na sam koniec sesji przeze mnie , że on nie zna wszystkich planów remontów dróg, i że remont naszej drogi jest ujęty… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Kołaczcie a będzie Wam otworzone!
W tych słowach jest wiele prawdy.
Obawiam się że ta nieszczęsna droga zostanie jednak wyremontowana!

saskya
Gość
saskya

Ta droga powinna być wyremontowana za pierwszym razem!

ZZ
Gość
ZZ

„… Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu ile potrzebuje… „

lukasz
Gość
lukasz

dobre…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

W ….nazwijmy to kuluarach, poruszony został temat dyscyplinarnego zwolnienia w ZUK bardzo szanowanego w społeczeństwie gminy Piekoszów pana, ludzie z którymi rozmawiałem wyrażali bardzo silne oburzenie z powodu tego faktu. Wszyscy życzymu mu sądowego przywrócenia go do pracy. Nie mam upoważnienia , żeby mówić o kogo chodzi.

aw
Gość
aw

Ta cała sytuacja w naszej gminie jest nie do uwierzenia….
Zwalniane są najmniej zarabiające osoby, tłumacząc to koniecznością wprowadzenia oszczędności a tu proszę! Mija trochę czasu i już wiadomo na co te oszczędności były potrzebne!
Na zwiększenie wynagrodzenia włodarza naszej zadłużonej gminy… !
I czy tylko P. Sorbian na sesji rady widział w tym coś absurdalnego? A co na to nasi szanowni radni z drużyną marzeń na czele???

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nic proszę aw. Radni na to NIC. Głos Pana Sorbiana był tym przysłowiowym glosem na puszczy. Nikogo z nich los zwalnianych nie obchodzi. Wręcz co niektórzy, a zwłaszcza Pan Grosicki uniemożliwiał Panu Sorbianowi wypowiedzenie się, dwu lub trzykrotnie Marek Sorbian milkł ze słowami : przepraszam, że mówiłem. Szkoda że nie chodzicie na te sesje, bo co innego słuchać od innych co tam było, a co innego jak sie tam jest i czuje sie atmosferę tego co sie dzieje. Z filmu tez niewiele wyłapiecie. Czepiano sie np Pana Salę, że chce zlikwidować laboratorium ( nie wiem czy to dobrze czy źle),… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Panie Blogu pierwszy z filmików z relacji , na tym jest początek sesji, zatwierdzenie tego i owego , przywitanie Pani Sekretarz, wreczenie jej kwiatów oraz sprawozdanie Wójta ze swojej pracy w okresie międzysesyjnym , nie wiem co zrobił przez ten czas ale może wy na spokojnie wyłapiecie jakąś jego prace z tego sprawozdania, oto link https://www.youtube.com/watch?v=T8rUIsNW_LE

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nie wiem jak sie nazywa ta Pani co siedzi tuż po prawej stronie Pana Grosickiego, jest ona przewodnicząca chyba komisji d/s oświaty. i wiecie co powiedziała na sesji? Że ona o zwolnieniach sprzątaczek dowiedziała sie dopiero po fakcie. Jeden z radnych drążył temat ( a zapoczatkował ten temat sołtys Piekoszowa Pan Sorbian), ponownie zapytał czy na pewno nie wiedziała ,( ten radny czuł chyba że kobieta sobie z nas drwi) kobieta bardzo niepewnym głosem ale jednak potwierdziła , że dowiedziała sie po fakcie. Ja swoje myślę na ten temat, ale wy osądźcie sobie sami. O tej Pani jak dotychczas nie… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Prostuję, chodzi o Panią po lewej stronie Pana Grosickiego. Patrząc na film to po prawej stronie.

b
Gość
b

To Barbara Drogosz, jedno pytanie- skoro Pan nie wie jak sie nazywa (nawiasem mówiąc dla mnie to niezrozumiałe- bo tak aktywny społecznie człowiek jak Pan nie zna nazwiska swojego radnego) to skąd Pan wie, że nikt o niej nie powiedział dobrego słowa. Jakoś mi to zgrzyta.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ta Pani nie jest żadna moją radną. Proszę pozwolić, że ja zadecyduję kogo mam znać po nazwiskach a kogo nie. Ta Pani oprócz podnoszenia ręki w górę w odpowiednim momencie niczym sie nie wykazuje. Dla mnie nie jest ona żadną radną w sensu stricto znaczeniu tego słowa. A dla siebie zachowam jak wypowiuadają sie o tej Pani ludzie z którymi rozmawiam i jak ją nazywają. Ważne , że wiadomo w rozmowie o kogo chodzi.

b
Gość
b

Bozesz ty mój, cóż za obraza… Dla mnie nie jest ona żadną radną w sensu stricto znaczeniu tego słowa. A dla siebie zachowam jak wypowiadają się o tej Pani ludzie z którymi rozmawiam i jak ją nazywają. Taki cytat nie najlepiej o Panu świadczy, zero konkretów ale troszkę błotka rzucimy, prawda? Jakos to znajomo brzmi, był zdaje sie watek z listonoszem, plotkami, etc…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pani radna pracuje w ZPO Piekoszów,dziwne,że nie wiedziała o zwolnieniach.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pierdu, pierdu. Pracuje w szkole i dowiedziała się po fakcie? Nie kompromituj się kobieto. Poszukaj lepszego wytłumaczenia, chyba, że na lepsze cię nie stać.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, niestety sesja była długa, bateria w kamerze mi siadała, więc wyjąłem aparat, ale nie wiem z jakiej przyczyny nie nagrał mi sie kawałek sesji na której okrutnie wieszano psy na Panu Sali. Osobiście widziałem tego Pana po raz pierwszy w życiu na tej sesji. Proszę Państwa, to było ( piszę z pełną świadomością znaczenia słów) przysłowiowe WIESZANIE NA NIM PSÓW. Czepiano się go z każdej strony, mimo że jak widziałem Pan Sala tłumaczył się rzeczowo, bardzo rzeczowo też podchodziła do sprawy jego księgowa, która na każde pytanie odpowiadała bardzo rzeczowo i wyczerpująco, widać było że Pan Sala oraz… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Pan dr Sala jest bardzo dobrym lekarzem. Zresztą wystarczy zobaczyć ilu ma pacjentów, do niego jest zawsze najdłuższa kolejka.
Trochę nie rozumiem czepiania się jego spóźnienia. Jeśli miał pacjenta to musiał przecież skończyć badanie, a samochód tez mógł się mu popsuć.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jak by był dobrym lekarzem to psów by na nim niw wieszano. Porządku w naszym ośrodku nie było i nie zrobił go też p. Sala. Może jakby zajął się pracą, a mniej plotkował z pewnymi ludźmi to i lepiej by było w przychodni. A tak to jest jak zawsze. Czyli BALAGAN i brak dobrych specjalistów.

saskya
Gość
saskya

Ja nie znam tego pana prywatne i nie wiem z kim plotkuje. Lekarzem jest dobrym i zdania nie zmienię. Korzystałam z jego wiedzy dwa razy i nie mam zastrzeżeń.
Mój komentarz nie odnosił się do zarządzania ośrodkiem zdrowia tylko, że został zaatakowany za spóźnienie. Przeprosił dwa razy i wyjaśnił, że miał pacjentów. Wystarczyło przyjąć to do wiadomości i zacząć dyskutować na poważne tematy. A tak to były tylko przepychanki słowne.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Saskya, ja nie wiem czy on jest dobrym czy zlym lekarzem, ale jest tez kierownikiem. Należy usiąść do stołu i powiedziec: Panie Sala, zróbmy wspólnie wszystko, aby żyło nam sie lepiej, a nie wzywa sie człowieka na sesję i wozi po nim jak po przysłowiowej burej suce. Żadam od włodarzy naszej gminy aby współpracowali a nie niszczyli, judzili, szkodzili naszej społeczności.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A to link z prezentacji wybranych ostatnio sołtysów, w niektórych miejscowosciach sołtysami zostali obecni radni. Prosze oto link https://www.youtube.com/watch?v=kaaaaRr5Bsk&feature=youtu.be

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dowiedziałem się, że za czasów Dabrowy do ZUK przekazano 300 tysiecy złotych na budowę wodociągu do osady Piekoszów pod Lasem. My żadnego wodociągu nie mamy. Jakby mi dali do ręki chociaż 50 tys zł to wodociąg bysmy mieli bo za taką sumę to dobry gospodarz by taki wodociąg podciągnął. .Tam poszło 300tys zł, gdzie są te pieniądze? Popytam.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, proszę nasytępny link https://www.youtube.com/watch?v=Yjl39OkJjg4&feature=youtu.be dotyczący rozmowy z Panem Salą.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Niestety obawiam się, że klamka już zapadła nad Ośrodkiem w Miedziance i nie do końca z przyczyn jakie podaje dr. Sala. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Ubolewam nad tym, ponieważ ciężko się dostać do lekarza w Ośrodku w Piekoszowie. Dwa może trzy razy do roku potrzebuję pomocy lekarza pierwszego kontaktu i okazuje się, że odmawia mi się wizyty i odsyła do ambulatorium. Zważywszy na fakt, że w Ośrodku mamy mało lekarzy sytuacja będzie się tylko pogarszać. W gminie Piekoszów nagminnie łamane są podstawowe, nadane przez Konstytucje prawa obywateli tj. prawo do wolności słowa (bo można być pozwanym do sądu), prawo… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Pani Zaniepokojona, właśnie piszę o nastepnej potwornej niegodziwości z jaką się spotkałem dziś ze strony Prezesa ZUK. mam nadzieję, ze Pan Blog mi to opublikuje.

lukasz
Gość
lukasz

a z jakich powodow odmowiono Ci pomocy lekarskiej???

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Lekarz tłumaczył odmowe kompletem pacjentów, po czym wyraził zgodę na rejestrację dwóch innych osób. Kilkakrotnie odmówiono mi rejestracji telefonicznej ze względu na dużą kolejkę przy okienku. Podobne sytuacje spotykały również moich znajomych.

saskya
Gość
saskya

Troche jestem zaskoczona. Nigdy nie miałam problemu z rejestracją, a nie mam w przychodni znajomości. Telefonicznie tylko raz się nie udało bo podobno był tylko jeden lekarz i miał za dużo pacjentów i musiałam poczekać do następnego dnia.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

W ramach Nowej Jakości zarządzania gminą pojawił się nowy twór a mianowicie na sesjach na których byłem pojawiały się stwierdzenia typu : czy złożyłeś , czy złożone zostało pismo? Niby nic, niby zwykłe pytanie, ktoś powie , że coś normalnego. W zasadzie pewnie, że normalnego. Tyle, że w pewnych okolicznościach ta normalność staje sie pewnego rodzaju przewrotnością. Pamiętacie Pana z Bławatkowa który miał już dość gnojówki z własnej studni? Pan ten z brudnym filtrem na sesji podszedł do wójta, przewodniczący próbował go zastopowac, jednak Pan powiedział co miał powiedziec, w tym między innymi, że on już 40 razy o tym… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, prosze, oto następny link do filmiku https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=EME8cKJJP9U cd rozliczania Pana Sali.

ala
Gość
ala

Można powiedzieć, że cel został osiągnięty dr Sala podobno złożył wypowiedzenie.

EWA
Gość
EWA

No to teraz się polepszy służba zdrowia do tej pory brakowało w Piekoszowie lekarzy a teraz odchodzi jeszcze ten który przyjmował chyba najwięcej pacjentów i nie robił problemów z wypisywaniem recept czy skierowań. Po prostu super. Dziękujemy Panowie Radni, pokazaliście klasę i to jak wam zależy na poprawie sytuacji mieszkańców w Gminie Piekoszów.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

NIE PANOWIE RADNI TYLKO PANIE RADNY

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A to cd przepytywania Pana Sali i Pani księgowej https://www.youtube.com/watch?v=Es7P5l3HcgE , na poczatku przmawia pan Nowak z komisji społecznej d/s służby zdrowia. Fajny zacny Pan, proszę jednak popatrzec też, z jaką uwaga jest wysluchiwany przez tych co rządzą gminą. Myslę, że temu Panu należała sie chociać udawana uwaga wobec tego co mówi, i że mówi.

pigwa
Gość
pigwa

O nieszczęsne Królestwo i zginienia bliskie , gdzie ani Prawa waża ani Sprawiedliwość ! Czy to nie o naszej Gminie? pasuje jak ulał .Jeśli chodzi o Ośrodek to myślę ze cel -PRYWATYZACJA zostanie osiagnięty i to szybko .Kuncgalopkiem leci do tego nasza WADZA (WADZA!-dobrze piszę nie ma błedu) Zachowanie zabierających głos to poprostu skandal ,jakaś kultura ,czy cós by sie zdała . Ma pan racje panie Pawle -TO BYŁA NAGONKA NA SALĘ .Gmina do Ośrodka nie dokładała nigdy .Kierownik jasno i klarownie wyłuszczył jakie pieniadze płaci NFZ – za 17 zł z groszami za pacjenta MIESIECZNIE,można poszaleć. Napewno w prywatnej… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Ale tak naprawde, to ja nie chciał bym mieć tej RACJI szanowna/y Pigwo.

saskya
Gość
saskya

Az przykro słuchać tą sesje. Wcale się nie dziwię panu Sali, że miał dość. Na wejściu został zaatakowany za spóźnienie. I dobrze odpowiedział, że chorych pacjentów nie interesuje sesja rady gminy. Później pytania jakie szkoły zrobił. Przecież dyplomu nie dostał na bazarze. Łatwo się domyślić, że studiował medycynę, a później robił specjalizacje skoro jest internistą. Radna się pyta co robią pielęgniarki? Szanowna Pani proszę wejść do przychodni i posiedzieć pół godziny w poczekalni to się Pani dowie co robią. Do tego jeszcze księgowa musiała robić wykład z rachunkowości. Jeden radny zadaje pytanie, a za chwilę drugi pyta o to samo.… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Saskya, tego dopytywania to jeszcze było kilkanaście minut, ale niestety już mi bateria padla. Tak więc nie wszystko jest z rozmowy z Panem Salą.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

pan radny przekroczył wszelkie możliwości z tymi pytaniami ,wcale nie były stosowne do sprawozdania z funkcjonowania ośrodka

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Uciekł z Chęcin…, uciekł z Piekoszowa… czy Go pogonili?