Chwastostrada nr 786 – fuszerka za unijne miliony

Półtora roku temu zakończyła się uciążliwa dla mieszkańców naszej gminy przebudowa drogi wojewódzkiej nr 786. Miałem nadzieję, że przez wiele kolejnych lat będziemy jeździć po dobrej drodze i chodzić po równych chodnikach. Niestety…

Wygląda na to, że ten remont to fuszerka – pozapadany asfalt, zagłębienia w których tworzą się wielkie kałuże, starte oznakowanie, chwasty zamiast trawy i nierówne chodniki. Tak wygląda wyremontowana droga po kilkunastu miesiącach. Najgorsze jest to, że odpowiadający za nią Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich chyba nie widzi, co się dzieje. W takim razie pokazuję, co jest źle zrobione i mam nadzieję, że ŚZDW wyegzekwuje od wykonawcy poprawki w ramach gwarancji. Oczywiście, to nie wszystkie miejsca, w których widać wady – jest ich znacznie więcej.

  1. W samym centrum Piekoszowa, tuż pod oknami Urzędu Gminy jezdnia jest „wyprofilowana” w taki sposób, że podczas deszczu woda zamiast spływać do studzienki tworzy kałużę na pół jezdni:
   2015-05-21 chwastostrada 1
   Takich miejsc jest więcej, na przykład pod wiaduktem w Górkach Szczukowskich:
   2015-05-21 chwastostrada 2
  2. Zamiast trawników mamy dorodne chwasty, w niektórych miejscach osiągające wysokość ponad pół metra i zasłaniające widoczność kierowcom włączającym się do ruchu:
   2015-05-21 chwastostrada 7
  3. Trawy nie widać na trawnikach, za to wyrasta spomiędzy kostki brukowej:
   2015-05-21 chwastostrada 6
  4. W wielu miejscach trawnik wdziera się na chodniki:
   2015-05-21 chwastostrada 4
  5. Chodniki zapadają się w okolicach studzienek ale nie tylko – w wielu miejscach chodnik jest po prostu nierówny:
   2015-05-21 chwastostrada 3
  6. Tak wygląda przejście dla pieszych obok kościoła – oznakowanie poziome jest już całkowicie starte:
   2015-05-21 chwastostrada 9
  7. Natomiast na progu zwalniającym obok bloków oznakowania poziomego nie ma już w ogóle i to od roku. Z tego powodu kierowcy, którzy jadą tędy pierwszy raz nie widzą progu z daleka i często kończy się to gwałtownym hamowaniem. Ponadto kostka, z której ułożony jest próg już się sypie:
   2015-05-21 chwastostrada 8
  8. Na wysokości szkoły zapada się asfalt wokół studzienek, na zdjęciu tego dobrze nie widać ale nawierzchnia opadła już o kilka centymetrów i wyraźnie to czuć, gdy się jedzie samochodem:
   2015-05-21 chwastostrada 10

25
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
16 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PosełPolakZZSaskya Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Kurcze, odwalił pan kawał roboty Panie Blogu fotografując te oddalone od siebie miejsca. Szacuneczek. Ale skoro pisze Pan o chwastach, to chciałbym również w tym roku uczulić mieszkańców Gminy Piekoszów na niezwykle niebezpieczną roślinę jaką jest Barszcz Sosnowskiego. Ja widuję ją w wielu miejscach wokół Piekoszowa. Zgłaszałem to kiedys za Dąbrowy do gminy, a że nie było żadnego odzewu to powiadomiłem Echo Dnia http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120709/POWIAT0115/120709091 . Gmina oczywiście nic z tym nie zrobiła, ale my mieszkańcy Piekoszowa pod Lasem mieliśmy z tego pożytek, bo Dąbrowa myślał, że przyjedzie do mnie ekipa Echa i na drugi dzień rano wyremontowali nam drogę, a… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Siema.Dam Ci dobra rade.
Ograniczaj sie do jednego linka w poscie.
Czytajac Twoj wpis trzeba klikac po kilka razy na linki.
Ogranicz sie do jednego, a Bedziesz bardziej Czytelny.?
Taka rada.
Oczywiscie Ty Wiesz lepiej, wiec Zaczniesz wklejac 6 linkow do jednego wpisu.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dobrze Kronikaszu, zrobię tak jak radzisz. Miałem zamiar jeden link wkleić ale jakoś tak wyszło , że trzy wkleiłem. Ten z chwaleniem się trzeźwościa poranną Dąbrowy faktycznie tam nie jest potrzebny.

saskya
Gość
saskya

Wypraszam sobie nazywać to coś koło bloków progiem zwalniającym!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Tam faktycznie można zawieszenie zostawić.

Polak
Gość
Polak

Próg miał być dawno poprawiony,tylko jakoś gminni urzędnicy nie mogą tego załatwić
/ teraz to pewnie już jest po gwarancji /. Teraz to już chyba pozostaje tylko zmienić znak
z ograniczeniem prędkości – zamiast 30 km/godz. zmienić na 10 km/godz. bo wjazd na
istniejący „próg” z większą prędkością grozi uszkodzeniem zawieszenia.A swoją drogą jestem ciekaw,kto odbierał ten bubel.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A przy okazji zapraszam w czasie następnej ulewy na spływ moją Deszczostradą https://www.youtube.com/watch?v=Z-IAoy6wajU to co nagrałem to już po ulewie praktycznie , w apogeum burzy drogą szła masa wody, jestem pewien, że kajakiem jakiś wyczynowiec miałby co robić w czasie największego opadu.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Moi drodzy my piszemy, wytykamy, a władza co robi? NIC Droga jest fuszerką od chwili odbioru, a mieszkańcy wielokrotnie protestowali i tez to nic nie dało. Czy kiedyś w tej gminie będzie się żyło lepiej, normalniej? Za wszystkie te nieprawidłowości odpowiada p. D. To on sprowadził wszelkie zło do naszej gminy, zło które nas toczy i niszczy wszystko. Dzisiaj to co było cenne zostało zaprzepaszczone, wszystko kuleje. Śledztwo się toczy i toczy, a finał pewnie będzie taki, że się wywinie. A my będziemy płacić, płacić i jeszcze raz płacić

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

To prawda Anonimie, gdyby za jego czasów istniał ten Blog to zapewne i dziś było by troche inaczej w Naszej Gminie – Naszej Małej Ojczyźnie. A teraz nie dość, że nic dobrego się nie dzieje, to tak naprawdę nasza Gmina pogrąza się coraz bardziej. Ważne, że urzędnicy mają się dobrze, i od sutej niczym nie uzasadnionej wypłaty do wypłaty jakoś im leci. Zwłaszcza ci co zarabiają po około 10tys zł. Tym najbardziej leży na sercu los Naszej Gminy. Tej gminie potrzebny jest jak najszybciej zdecydowany i twardy przywódca, bo inaczej jeszcze nasze wnuki będą wspominały zło jakie wytworzył Dąbrowa i… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

No i gdzie sie podziało 300tys zł przeznaczone na nasz wodociąg. Bo nie wierzę, że Pan Marek Sorbian jest z tych co to nie wiedza co mówią. Czekam ustawowy termin na odpowiedź z ZUK oraz z Urzędu Gminy i niestety idę z tym do prokuratury. Może odnajdą te pieniądze w kieszeni właścieciela pewnego gospodarstwa agroturystycznego gdzie Państwo w Państwie czyli ZUK bawiło się w najlepsze. A Wy pijecie dziś w podziekowaniu za sfinansowanie tych zabaw chyba najdroższą w Polsce ciecz zwaną wodą. Bo myślę, że te 300tys zł to była tylko część przetrwonionych pieniędzy. Czasem to i ciesze się, że… Czytaj więcej »

Poseł
Gość
Poseł

Skoro jest tak ci nie dobrze to zmień gminę, wyprowadź się może na Marsie będzie ci lepiej.

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle jeżeli nie ma dokumentu czyli uchwały Rady Gminy to kwoty 3oo tys nie ma i nie wiem czy się to nie przedawniło.Nawiązując do Pana wpisu to zachęcam do zapoznania się z zapisami uchwały Rady Gminy nr 438/2014 z dnia 30 lipca 2014 r w sprawie zmiany uchwały nr 306/2010/ uchwała ta jest dostępna na BIP/Proszę o analizę uzasadnienia do tej uchwały i zwrócenie szczególnej uwagi na kwoty ,które ZUK poniósł i będzie ponosił.Nie bez kłopotów się obyło ale posiadam uchwałe nr 306/2010 z dnia 10 marca 2010 /tej uchwały nie ma na BIP/.Wynika z tej uchwały ,że Gmina… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Prosze Pana, to jak mam to rozumować? Ktoś z Urzędu Gminy z rączki do raczki przekazał 300tys zł komuś z ZUKu? Nic sie nie przedawniło, jeśli nastąpiła defraudacja pieniędzy z przeznaczeniem celowym to nic się nie przedawniło i szybko nie przedawni.A co do dalczej części Pana wpisu to włos sie na głowie jeży jeśli jest pełną prawdą to co Pan pisze. To gdzie my żyjemy? A wogóle skąd ZUK ma teraz wziać kasę na szambiarkę jak leży sam na pysku i kwiczy? Znów z naszych kiezeni?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Marku, to co Pan pisze jest przerażajaco ciekawe. czy mógłby Pan to jakoś jaśniej nam tutaj rozwinąć? Jak to jest z tym ustalaniem cen za wode i za ścieki w Naszej Gminie? Dlaczego wg pana są one tak wysokie? I co to znaczy , że pan sie nie zgadza ze składnikiem cenotwórczym i jakie to ma mieć przełożenie na naszą wolę?

Marek
Gość
Marek

Nie mam monopolu na wiedzę w tym zakresie .Nie szukałem i nie szukam poklasku i popularności jak mi zarzucają niektórzy .Dwa razy kierowałem skargi do Sądu Administracyjnego w Kielcach,ale bezskutecznie ponieważ nie były podjęte uchwały.Aby napisać skargę i próbować bronić swojej/ w tym również mieszkańców/ racji przed Sądem musiałem się przygotować i trochę podeptać w celu uzyskania pomocy prawnej.W porównaniu do przeciętnego mieszkańca mam trochę większą wiedzę w tym zakresie.Nie posiadam uprawnień doradczych i nie zamierzam wyręczać osoby odpowiedzialne np. za opracowanie czy weryfikację taryf cenowych.W przyszłym tygodniu będzie roztrzygnięcie nadzorcze Wojewody uchwały w sprawie przedłużenia tary cenowych za wodę… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Marku, czyli w czyich rekach jest teraz możliwość podniesienia lub nie podniesienia cen za wodę i za odprowadzenie ścieków? Kurcze, ma Pan wiedzę na ten temat naprawde nieprzeciętną.

ZZ
Gość
ZZ

Czy Duda obiecywał lepsze drogi?
W Brynicy miał 80% poparcia!
Patrząc na geografię wyborczą to leżymy gdzieś na Ukrainie!
Ciekawe jak w innych okręgach naszej gminy?
Czy byli jeszcze „lepsi” ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak w Brynicy miał 80% i w nagrodę za głosowanie jest likwidowana kuchnia w szkole od września,nastepne osoby zwolnione.

ZZ
Gość
ZZ

Duda ma obniżyć wiek emyretalny i podatki więc za te 80% to na pewno się za nami wstawi 😉
(nie do końca za „nami” bo ja należę do tych 20%)

Ala
Gość
Ala

Akurat koło bloków próg zwalniajacy spełnia swoją rolę ponieważ bardzo dużo dzieci i starszych ludzi przemieszcza się z jednej strony na drugą a niema tam świateł .Co do pasów (zebry) nie ma tam w ogóle,co stwarza niebezpieczeństo ale oczywście nikt z gminy tego nie widzi i nie zgłasza do odpowiednich władz.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz