Dla kogo są hydranty, czyli – czy to zemsta?

Dostałem list od pana Pawła Arabasza, w którym opisuje, jak pracownicy gminy „ułatwiają” życie mieszkańcom. Zapraszam do lektury. List jest dość długi ale moim zdaniem sprawa istotna.

Panie Blogu, Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Piekoszów i nie tylko, wczoraj po sesji rady gminy w Piekoszowie w dniu 28-04-2015r napisałem, że przewiduję zemstę na mnie za opisywanie prawdziwego oblicza ludzi którzy dorwali się do władzy w Gminie.

Jak wiecie próbuje się mnie sądownie http://blog.piekoszow.eu/2015/03/wojt-zbigniew-piatek-pozwal-do-sadu-mieszkanca-naszej-gminy.html poprzez zastraszenie zmusić do przeproszenia za wpisy opisujące zaistnialy stan rzeczy oraz zapędzono się do żądania przed obliczem Wysokiego Sądu abym zobowiązał sie do zaprzestania w ogóle do pisania o wójcie Gminy w Piekoszowie Zbigniewie Piątku.

Na nic takiego się nie godzę i nie zgodzę, więc postanowiono dokuczyć mi w inny sposób. Po pierwsze w dniu 28-04-2015r zostałem na sesji rady gminy publicznie okłamany przez wójta Zbigniewa Piątka, że nasza droga ( do miejscowości Piekoszów pod Lasem ) jest ujęta w harmonogramie robót na 2015rok , piszę tak dlatego, że cztery dni wcześniej remontowano drogę obok, naszą pominieto.

Zaraz po tej sesji udałem się do Urzedu Gminy w Piekoszowie gdzie okazało się, że owszem, harmonogramy remontów dróg są, ale nasza droga nie została w nich ujęta. Za to została ujęta np. droga całowicie polna idaca od wschodniej części Łazisk do miejscowości Jaworznia, którą jeździ się co najwyżej w nocy do sklepu nocnego na Jaworzni, lub chodzi na skróty na busa lub autobus jak sie nie chce jechać busem z Łazisk podczas gdy prawie równolegle jest droga asfaltowa do tego samego punktu. Tam nikt pól nie uprawia, sa tam same zarośnięte ugory. Ale wydarzyła sie rzecz o wiele bardziej perfidniejsza.

Opiszę po kolei: My mieszkańcy Piekoszowa pod Lasem nie mamy wody z wodociągu, bo nie ma wodociągu. Nawiasem: dowiedziałem się, że ZUK kilka lat temu otrzymał 300tys zł na doprowadzenie wodociągu, ale wodociągu nie ma – ale to inny temat. Wodę mamy z własnych studni, ale jak sa suchsze okresy to musieliśmy dotychczasowymi latami kupować z wodociagu ZUK.

Mając bezproblemowo uzyskaną zgodę jednego z wcześniejszych prezesów Informowaliśmy ZUK o zamiarze zakupu, podawaliśmy ilość, bralismy wodę z hydrantu w zachodniej części Łazisk, fakturę otrzymywaliśmy i regulowaliśmy nalezność. Wszystko szło sprawnie, po ludzku, zgodnie z zasadami współżycia społecznego.

W dniu 3 lutego 2015roku miało miejsce zdarzenie z filmiku https://www.youtube.com/watch?v=bjoyUQ3GEww kiedy to odśnieżarka 4×4 nie dała sobie z muldami na drodze. Ale to tez inny temat. Na początku filmu słychać jak mój ojciec mówi o hydrancie na Łaziskach. Na drugi dzień otrzymałem e-maila z ZUK z prośbą o kontakt na numer 698354907, niezwłocznie dzwonię, odbiera Pan Wijas Prezes Zuk i mówi, że chcialby uregulować kwestię poboru wody o którym mowa na filmie.

Poinformowałem Pana Wijasa, że to mój ojciec mowił na filmie, więc Pan Wijas odrzekł, że on zrobi tak, żeby Pański Tatuś – słownictwo rzeczywiste, był zadowolony. Pan Wijas powiedział, że zaprasza mnie do siebie na uregulowanie tej kwestii, że siądziemy, napijemy się kawki, bo on przed chwilą był koło mnie samochodem, ale nie wie o jakie hydranty chodzi.

Grzecznie podziekowałem Panu Wijasowi za zaproszenie, grzecznie też poinformowałem Pana Wijasa, ze nie mam czym dojechac, a poza tym nie chcę Panu Wijasowi zaimować czasu piciem kawy, a w sprawie tego uregulowania to nie potrzeba aż takich zabiegów bo to zwykła jak dla mnie sprawa, i poinformowałem, że ojcu chodzi o przywrócenie hydrantu na końcówkę Łazisk ponieważ teraz trzeba wchodzic do hydrantu na prywatną posesję.

Pan Wijas zapewnił, że nie będzie z tym problemu. Zapytałem tylko czy czy mogę dowiadywać się pod podany numer telefonu co w sprawie, na co zgode otrzymałem. Sprawa nie była wtedy pilna ale już wtedy „zapaliła mi się w głowie czerwona lampka” bo wiedziałem o postępowaniu sadowym które wytoczył mi wójt Zbigniew Piątek, a wiemy, że panowie sa blisko związani ze sobą.Wtedy Pan Wijas był niezwykle miły, wręcz przemiły. Coś mi się nie zgadzało już wtedy.

Minęło parę tygodni, więc dzwonie, daty nie pamietam, odbiera pan Wijas, orientuje się z kim rozmawia i mówi, że jest zajęty. Przeprosiłem i się rozłaczyłem. Pan Wijas już nie był tak miły jak kilkanaście dni wcześniej. Czekam więc, liczyłem, że może jakies pismo dostanę.

W międzyczasie dowiedziałem się o zwolnieniu z ZUK bardzo szanowanego w społeczeństwie Piekoszowa a i nie tylko w Piekoszowskim pana. W poniedziałek rano, na dzień przed sesją aby mieć jasność w sprawie ( czułem, że coś będzie nie tak ), dzwonię do Pana Wijasa, odbiera, mówi że jest przy awarii, pytam tylko szybciutko co w mojej sprawie, pan Wijas odpowiada, że przecież dostałem odpowiedź meilem. Mówię, że nic nie dostałem, i czy mógłby mi w dwóch slowach powiedziec, jaka jest jego decyzja.

Odpowiedział, że dostanę odpowiedź meilem, i że nie może rozmawiać. Już po usłyszeniu jego głosu wiedziałem jaka jest decyzja. Niemniej dzwonię do sekretariatu, odebrała pani, przedstawiłem sprawe, okazało się że decyzja jest odmowna, że już nie wolno nam pobierać wody tak jak dotychczas z pobliskiego hydrantu, oraz jak chcemy to wodę możemy kupować w punkcie poboru wody przy ul. Czarnowskiej w Piekoszowie ( teren oczyszczalni).

Widząc, że z ta panią da się rozmawiać informuje ją, że do tego punktu mamy 7-8 km, nie mamy czym takich dystansów pokonywać, jest to konieczność przejechania tzw papajem, lub ciągnikiem przec cały Piekoszów praktycznie, wozy z beczkami mamy słabe i niepewne, oraz co się stało, że zmieniono dotychczasowy system zakupu przez nas wody z hydrantu na Łaziskach który był sprawnie funkcjonujący? Poinformowałem też, że taka odmowa bardzo, ale to bardzo skomplikuje życie mieszkańcom Piekoszowa pod Lasem, mieszkańcy to moja czteroosobowa rodzina, moi ponad 70letni rodzice, czteroosobowa rodzina państwa J, Państwo TiZ G, gdzie pan T jest chory i ledwo się porusza, tak samo jest z Panią Z jego żoną, oraz wieloosobowa rodzina Państwa G. Pani wykazała nawet zrozumienie, powiedziała, że ona to przekaże jeszcze raz panu Prezesowi bo faktycznie rozumie teraz sytuacje której wcześniej nie znała bo zarządzająca tym zakupem przez nas wody dotychczas Pani Kierownik jest na zwolnieniu lekarskim. Aby Pani z ZUK nic nie umknęło niezwłocznie wysłałem e-maila o poniższej treści:

Dzien dobry Państwu, w nawiązaniu do wcześniejszysch rozmów telefonicznych z Prezesem Zuk Panem Wijasem, oraz do dzisiejszej rozmowy informuję, że osada Piekoszów pod Lasem nie ma na swoim terenie wodociągu. Wodę do bieżących potrzeb mamy z własnych studni, jednak w okresach dłuższej suszy ilość tej wody ze studni jest niewystarczająca. Dotychczas problem ten był rozwiazywany w ten sposó, iż posiadając zgode Prezesa ZUK informowaliśmy Panią Kierownik Urszulę Paździerz o potrzebie zakupu wody, okreslalismy wielkośc potrzeb w przeliczeniu o pojemność posiadanych beczek do wody, a następnie wode tą pobieraliśmy z hydrantu zainstalowanego na zachodnim skraju miejscowości Łaziska, po zdemontowaniu tego hydrantu przez pracowników ZUK korzystaliśmy z hydrantu zainstalowanego na terenie posesji Państwa Rowińskich również w zachodniej części Łazisk. Opłate za pobraną wodę regulowaliśmy zgodnie z wystawioną przez ZUK fakturą. Nadmieniam, ze sprzęt który posiadamy do przewozu wody jest niewystarczajacy do wielokilometrowych przejazdów do punktu poboru w ody w Piekoszowie przy ul. Czarnowskiej.
Mając powyższe na uwadze proszę o wskazanie nam mieszkańcom Piekoszowa pod Lasem dogodnej dla ZUK możliwości poboru wody w najbliższej nam miejscowości tj Łaziska, z uwagi na nie posiadanie przez nas odpowiedniego sprzętu do przewożenia wody z terenu oczyszczalni w Piekoszowie tj z miejsca oddalonego od nas o około 7 km.

Z poważaniem Paweł Arabasz

Minęły dwa dni, wszoraj tj 29-04-2014r jadąc do Kielc wstąpiłem do ZUK, Pana Prezesa nie było, był w Kielcach. Zapytałem, o moja sprawe, Pani sekretarka powiedziała mi , że decyzja jest odmowna i właśnie mi ją wysyłają. Ta decyzja to była kartka papieru na której w poprzek wielkimi literami było napisane jakieś zdanie. Poprosiłem, aby odpowiedź przesłać mi na e-mala i ZUK opusciłem. W domu odczytałem odpowiedź, oto ona:

Dzien dobry,

Zakład Usług Komunalnych w Piekoszowie Sp. z o. o. w odpowiedzi na poniższego e-maila informuje, że prawo nie przewiduje możliwości korzystania z hydrantów przez osoby prywatne

Później napiszę co myslę o takiej formie traktowania ludzi, w każdym bądź razie udałem się do redakcji Echa Dnia, gdzie przedstawiłem sprawę. Jestem umówiony na konkretny dzień i godzinę z Panią Redaktor, powiedziała, że będzie chciała zrobić jeden reportaż o wodzie, oraz drugi o problemach z drogą. Wierzę, że tak się stanie. To tyle na ten moment, o tym jak się czujemy w tej sytuacji napiszę później.

Proszę Państwa, to nie mi zrobiono krzywdę, to uderzono w myśl komunistycznej doktryny odpowiedzialniości zbiorowej w schorowanych, niepełnosprawnych, starszych i zapracowanych ludzi oraz w uczące się dzieci poprzez wykorzystanie i użycie swojej swojej władzy!!!!

Komentarze

 1. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: PB

   Odpowiedz

   • Napisane przez: pawel arabasz

    Odpowiedz

   • Napisane przez: xxx

    Odpowiedz

    • Napisane przez: PB

     Odpowiedz

 2. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: pawel arabasz

   Odpowiedz

   • Napisane przez: PB

    Odpowiedz

    • Napisane przez: pawel arabasz

     Odpowiedz

     • Napisane przez: PB

      Odpowiedz

    • Napisane przez: ZZ

     Odpowiedz

     • Napisane przez: pawel arabasz

      Odpowiedz

   • Napisane przez: góral niskopienny

    Odpowiedz

  • Napisane przez: czerepah

   Odpowiedz

 3. Napisane przez: zaniepokojona

  Odpowiedz

  • Napisane przez: pawel arabasz

   Odpowiedz

 4. Napisane przez: majka

  Odpowiedz

 5. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

 6. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: PB

   Odpowiedz

   • Napisane przez: pawel arabasz

    Odpowiedz

 7. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: ZZ

   Odpowiedz

   • Napisane przez: PB

    Odpowiedz

   • Napisane przez: pawel arabasz

    Odpowiedz

    • Napisane przez: pawel arabasz

     Odpowiedz

     • Napisane przez: pawel arabasz

      Odpowiedz

     • Napisane przez: lukasz

      Odpowiedz

 8. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: Anonim

   Odpowiedz

   • Napisane przez: pawel arabasz

    Odpowiedz

   • Napisane przez: saskya

    Odpowiedz

    • Napisane przez: pawel arabasz

     Odpowiedz

     • Napisane przez: saskya

      Odpowiedz

      • Napisane przez: PB

       Odpowiedz

     • Napisane przez: saskya

      Odpowiedz

      • Napisane przez: PB

       Odpowiedz

     • Napisane przez: saskya

      Odpowiedz

      • Napisane przez: PB

       Odpowiedz

   • Napisane przez: lukasz

    Odpowiedz

 9. Napisane przez: lukasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: pawel arabasz

   Odpowiedz

  • Napisane przez: góral niskopienny

   Odpowiedz

   • Napisane przez: pawel arabasz

    Odpowiedz

 10. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: pawel arabasz

   Odpowiedz

 11. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: góral niskopienny

   Odpowiedz

   • Napisane przez: pawel arabasz

    Odpowiedz

    • Napisane przez: PB

     Odpowiedz

     • Napisane przez: pawel arabasz

      Odpowiedz

      • Napisane przez: PB

       Odpowiedz

 12. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

 13. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: pawel arabasz

   Odpowiedz

   • Napisane przez: Anonim

    Odpowiedz

    • Napisane przez: góral niskopienny

     Odpowiedz

    • Napisane przez: pawel arabasz

     Odpowiedz

     • Napisane przez: Anonim

      Odpowiedz

  • Napisane przez: góral niskopienny

   Odpowiedz

   • Napisane przez: pawel arabasz

    Odpowiedz

    • Napisane przez: góral niskopienny

     Odpowiedz

     • Napisane przez: Anonim

      Odpowiedz

    • Napisane przez: Anonim

     Odpowiedz

     • Napisane przez: pawel arabasz

      Odpowiedz

     • Napisane przez: Anonim

      Odpowiedz

 14. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

 15. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: góral niskopienny

   Odpowiedz

   • Napisane przez: pawel arabasz

    Odpowiedz

    • Napisane przez: góral niskopienny

     Odpowiedz

 16. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: Anonim

   Odpowiedz

   • Napisane przez: pawel arabasz

    Odpowiedz

    • Napisane przez: Anonim

     Odpowiedz

 17. Napisane przez: Marek

  Odpowiedz

  • Napisane przez: PB

   Odpowiedz

   • Napisane przez: góral niskopienny

    Odpowiedz

  • Napisane przez: pawel arabasz

   Odpowiedz

 18. Napisane przez: pawel arabasz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: Paweł Arabasz

   Odpowiedz

   • Napisane przez: Paweł Arabasz

    Odpowiedz

   • Napisane przez: lukasz

    Odpowiedz

    • Napisane przez: Paweł Arabasz

     Odpowiedz

     • Napisane przez: lukasz

      Odpowiedz

      • Napisane przez: saskya

       Odpowiedz

       • Napisane przez: lukasz

        Odpowiedz

      • Napisane przez: Paweł Arabasz

       Odpowiedz

  • Napisane przez: Paweł Arabasz

   Odpowiedz

 19. Napisane przez: Paweł Arabasz

  Odpowiedz

 20. Napisane przez: dariusz

  Odpowiedz

  • Napisane przez: Pawel Arabasz

   Odpowiedz

 21. Napisane przez: Pawel Arabasz

  Odpowiedz

 22. Napisane przez: Paweł Arabasz

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>