Czy szkolna kuchnia w Brynicy zostanie zlikwidowana?

Wszystko na to wskazuje.  Z moich informacji wynika, że kucharki zatrudnione w szkole w Brynicy dostały już wypowiedzenia.

Radny z Brynicy – Andrzej Borowski wystosował do wójta petycję, w której sprzeciwia się likwidacji szkolnej stołówki. Podpisało się pod nią 435 mieszkańców. 2 czerwca odbyło się w Brynicy zebranie w tej sprawie, wzięło w nim udział około 50 mieszkańców. Radny Borowski wykazał, że szkoła w Brynicy nie wykazuje takich strat, jakie zostały wyliczone przez gminnych urzędników. Wójt przyznał mu rację.

Kolejne zebranie z mieszkańcami w tej sprawie odbędzie się w środę – 11 czerwca o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Brynicy.

2015-06-10 petycja w sprawie likwidacji szkolnej kuchni w Brynicy

32
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MędrzecrealistkazaniepokojonaxyzPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czyli Pani Dyrektor wręczyła już swoim pracownicom wypowiedzenia?
Dlaczego się tak pośpieszyła?

xy
Gość
xy

Jeżeli chodzi o zwolnienia pracowników to dyrektorzy to robią w pośpiechu i z zaskoczenia tak jak to było w ZPO w Piekoszowie.

zdziwiony
Gość
zdziwiony

Pan radny dawno wiedział o zamiarze likwidacji kuchni przez wójta,ja dowiedziałem siĘ o tym od znajomego radnego także opozycyjnego w stosunku do obecnej władzy i był bardzo zdziwiony,że nasz radny jest bierny nic nie zrobił,nawet nie był u pań kucharek,pan radny zamiast dbać o sołectwo prowadzi walkę polityczną,nawet jego petycja zawiera błąd,ponieważ stołówka jako taka zostanie,zlikwidowana zostanie kuchniA,więc petycja,którą podpisali mieszkańcy jest bezcelowa,ponieważ stołówka zostaje,i jeszcze jedno na koniec,pan radny jest już drugi rok radnym,chciałbym się dowiedzieć czy wystąpił z jakąś inicjatywa jako radny,żeby poprawić życie mieszkańcom Brynicy,czy tylko krytykuje władzę,nasze sołectwo nie ma chodników,droga jest w fatalnym stanie,można dużo… Czytaj więcej »

xyz
Gość
xyz

a ciekawe za co ma to powstać jak p,Wójt oszczędza i na to nie ma pieniędzy ale na podwyżkę pensji się znalazły

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dokładnie!

yx
Gość
yx

Radny nie jest taki bezradny, dobrze wie co robi .Likwidując kuchnie ma jakiś prywatny cel ,może chce nią zarządzać lub jego stowarzyszenie.Panie zdziwiony pan nie mówi ze radny nic nie robi dla wsi przecież dostał nagrodę Bobra za prace społeczną na rzecz mieszkańców Brynicy, a to chyba się dostaje za jakieś zasługi?

xyz
Gość
xyz

czy ktoś wie kiedy będzie emisja programu w tvp?

xyz
Gość

tak

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dzisiaj to i Wójt kiepsko wypadł!

xyz
Gość
xyz

a szkoda gadać , po co były organizowane te spotkania skoro decyzja była już podjęta odgórnie chyba tylko po to żeby łapać sie za słowa.Dziękuje p.Dyrektor że nie zostawiła nas na lodzie bo mogła powiedzieć( tj p.Wójt że nie dostał pieniedzy i radz sobie sam trzeba oszczedzac ) że fundacja nie ma pieniędzy i nie stać jej na utrzymanie kolejnej jednostki ,niech sobie dzieci przynosza kanapki.I trzymamy Pania za słowo że utrzyma pani kuchnie i opłaty nie wzrosną.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co jak co, ale Dyrektorka jest cwana i na pewno nie robi nic bezinteresownie!

xyz
Gość
xyz

być może nie mam na ten temat wiedzy ale zastanawia mnie jedna kwestia i nie pamiętam czy takie pytanie padło mianowicie czemu za likwidacją przedszkola odbyło sie głosowanie wszystkich radnych a za likwidacja kuchni już nie i o tym zdecydował jeden człowiek,czy pan wójt obawiał sie ze radni zdecyduja inaczej?

Andrzej Borowski
Gość
Andrzej Borowski

Szanowny „zdziwiony” ja również jestem zdziwiony, tymi pomówieniami mojej osoby. O planach likwidacji stołówki dowiedziałem się od mieszkańców co jest w mojej ocenie niedopuszczalne bo jak można traktować Brynicę jak prywatny folwark i robić co się chce? Decyzja została podjęta w gabinecie bez konsultacji z rodzicami już o swojej osobie nie wspomnę. Oświadczam, że insynuowanie, że mam jakikolwiek interes w tej likwidacji jest niedorzeczne ! Dbam jedynie o interesy mieszkańców Brynicy oraz dobro dzieci to jest mój jedyny interes. Co do pozostałych pomówień to informuję, że gdy tylko dowiedziałem się o planach likwidacji Stołówki szkolnej postanowiłem zbadać całą sprawę w… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie radny,jest pan osobą publiczną i powinien pan być przygotowany na krytykę.Na ostatnim zebraniu potwierdził pan,że o planach likwidacji dowiedział się pan 8 maja,a z tego co wiem panie kucharki dostały wypowiedzenie końcem maja,a pan podpisy zaczął zbierać też końcem maja około 30,mam takie pytanie,czy od 8 maja był pan u wójta w sprawie stołówki szkolnej,bo bicie piany znamy już z ław rządowych,ale to nikomu nie służy.

anonim
Gość
anonim

Jak to zawsze wszyscy ładnie mówią i piszą czego to nie narobili w gminie.Ale konkretów nie ma! Trzeba się poważnie zastanowić na kogo się głosuje.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pójść śladami mieszkańców gminy Miedziana Góra?
Co to znaczy?
Bo to tam gdzieś pracowała poprzednio pani dyrektor.
Spotkałem już dwie osoby które miały dzieci w szkole zarządzanej przez nią.

A co do straszenia – jak nie chcesz straszyc to nie strasz!

tvp
Gość
tvp

dzisiaj byla emisja w tvp

luksz
Gość
luksz

bo przedszkole podlega ustawie o systemie oswiaty a kuchnia nie
to samo bylo w przypadku przejscia przy sprzadatniu na podmiot zewnwtrzny

xyz
Gość
xyz

p.Andrzeju co miał Pan na myśli pisząc -,, trzeba pójść śladem mieszkańców Gminy Miedziana Góra.” (zmienić Wójta)

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Część radnych stara się zrobić coś dobrego i pożytecznego dla nas wszystkich ale są blokowani przez pozostałych radnych i oczywiście naszego Wójta, który z woli „większości” wiedzie prym w gminie. Dzięki Blogowi i jego nagraniom sesji dokładnie widać, którzy Radni są za mieszkańcami, a którzy za interesem Wójta. Widać to dokładnie w wypowiedziach i w głosowaniach! Ostatnimi czasy słyszymy tylko o oszczędnościach, likwidacjach i zmianach „doskonałego” budżetu. Czy to Was zadawala i daje pewność poprawy i lepszego jutra?! Radny, który staje za swoimi współmieszkańcami i ich dziećmi, uznawany jest za – złego, a ten który głosuje za likwidacją przedszkola jest… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co Ci nie pasuje?
To nie wiesz że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Każdy ma swoją rację!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mnie nie odpowiada postępowanie a raczej bezczynność radnego z mojego rejonu. Ten Pan ukierunkowany jest tylko na podnoszenie ręki wtedy, kiedy idzie decyzja odgórna. Zero własnego zdania, jakiejkolwiek inicjatywy i tym bardziej brak dbania o interesy ludzi wokół. Idąc z problemem do radnego, za każdym razem słyszę, że się nie da, brak funduszy, brak ludzi a wogóle to najlepiej żeby problem zgłosić do UG lub bezpośrednio do Wójta. To jest osoba wybrana na reprezentanta naszych interesów, a tym czasem działania są odwrotne. Jeżeli radny interesuje się problemami, ma kontakt z ludźmi, organizuje zebrania w celu omówienia bieżących spraw i ma… Czytaj więcej »

realistka
Gość
realistka

To co Pan radny pokazał na zebraniu w Brynicy to po prostu żenada.Jeśli nadal będzie rozmawiał z Wójtem oraz Radą w ten sposób, to sołectwo może zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach. Chciałam zauważyć, że nie tylko radny z Brynicy jest w opozycji, ale tylko on nie może się dogadać z p. Piątkiem (wiecznie pretensje i nie uzasadnione zarzuty).Fakt, że radny nie wiedział o likwidacji kuchni świadczy tylko o tym jak interesuje się sprawami Brynicy(wystarczyło zapytać p. Momot lub p. Czernikiewicz po zebraniu Społecznej Rady Oświatowej i miałby kompletną wiedzę na temat sytuacji w naszej szkole) Odnośnie informacji jaką Pan zamieścił,że opublikuje… Czytaj więcej »

xyz
Gość
xyz

obawiam się że następnym krokiem w ramach oszczędności będzie zwolnienie p.Dyrektor pod zarzutem złego gospodarowania a co za tym idzie p.Dyrektor sobie pójdzie razem z nią fundacja a my zostaniemy bez gimnazjum, przedszkola i kuchni chciał nie chciał wyjdzie na strone Wójta i będziemy zależni od Piekoszowa oby to były tylko moje obawy…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Na taki scenariusz to ja się zgadzam!

Mędrzec
Gość
Mędrzec

Panie Andrzeju jest Pan Radnym Gminy i doskonale wykonuje Pan swoją misję. Proszę się nie przejmować komentarzami, które na oko od razu widać że pisał ktoś na zlecenie. Wierzcie widać jak na dłoni że na siłę próbujecie wywinąć kota ogonem to jest śmieszne ale mamy wolny kraj pisać można co się chce. Ta sprawa jest banalnie prosta tu chodzi o to żeby fundacja dostała kuchnie. Taka kuchnia ma wyposażenie warte strzelam 300 tys. posiada zezwolenia i pozwolenia można działać. No i kuchnia ma lokal oraz pracowników. Mając już taką wiedzę pójdźmy dalej w chwili obecnej za utrzymanie tj. pensje dla… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

przeczytaj sobie ustawę o żywieniu w placówkach oświatowych,a potem pisz,bo na razie bez tej wiedzy piszesz bzdury.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

według ustawy rodzice płacą tylko za tak zwany wkład do kotła,więc gdzie tu widzisz trzepanie kasy,musisz zmienić nick,ten nie pasuje

lukasz
Gość
lukasz

no juz nie przesadzajcie tak z tymi umowami na zlecenie
fundacja moze rowniez zatrudnic na umowe czasowa tz od wrzesnia do czerwca wszak w lipcu i sierpniu sa wakacje wiec kuchnia nie ma dla kogo gotowac