Będzie objazd ale nikt nas o tym nie informuje

W kilku miejscach Piekoszowa pojawiły się żółte tablice informujące o objeździe. Niestety – są zasłonięte czarną folią i mieszkańcy nie wiedzą od kiedy i gdzie będą utrudnienia.

Przejrzałem strony internetowe Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Powiatowego Zarządu Dróg i Urzędu Gminy w Piekoszowie – nie ma na nich żadnej informacji o planowanych utrudnieniach w ruchu na drogach naszej gminy. Z tablicy udało mi się odczytać, że objazd dotyczy drogi prowadzącej na Jędrzejów i Małogoszcz ale która konkretnie droga zostanie zamknięta i kiedy to się stanie – nie wiadomo.

Nie rozumiem takiego postępowania urzędników – ich obowiązkiem jest informowanie mieszkańców o planowanych utrudnieniach. Wiem, że pracownicy urzędu gminy często tu zaglądają – w związku z tym prośba: poinformujcie nas co to za objazd i kiedy będzie obowiązywał.

Tablica informująca o objeździe

Camera
Canon PowerShot A2500
Focal Length
5mm
Aperture
f/7.9
Exposure
1/250s
ISO
100
Camera
Canon PowerShot A2500
Focal Length
5mm
Aperture
f/7.9
Exposure
1/250s
ISO
100

17
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
PB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ZZ
Gość
ZZ

Z tego co widać na znaku to nas chyba bardzo nie dotknie.

saskya
Gość
saskya

Wielu mieszkańców jeździ do pracy busami i akurat może dla nich to ważne.

Rav
Gość
Rav

Nie związane z tematem: Nie wiem jak na innych monitorach, ale u mnie trochę style strony nie do końca działają i część tekstu jest poza białą ramką, nie wygląda to najlepiej.

ZZ
Gość
ZZ

Trochę więcej turystów 😉
Takich tranzytowych.
Lato jakieś nie za gorące to nas trochę silnikami zagrzeją.

kx
Gość
kx

Wszystkie TIR-y które jechały na Gnieździska pojadą na Piekoszów ulica Słoneczna, albo pod zakaz na Łosień?

saskya
Gość
saskya

Nie rozumiem, przecież wszystkie tiry właśnie jeżdżą Słoneczną. Kto mieszka przy Słonecznej i Kolejowej to wie jaki huk robią, wytrzymać się nie da.

kx
Gość
kx

Mylisz się połowa Tirów jeżdziła na Małogoszcz i Łopuszno przez Gnieżdziska teraz to wszystkie pojadą przez Piekoszów. To jakieś kilkadziesiąt ciężarówek więcej dziennie ul. Słoneczną niż obecnie.

saskya
Gość
saskya

Jeszcze więcej tirów? Przecież teraz jedzie jeden za drugim. Najgorsza jest krzyżówka, hamują na Słonecznej i rozpędzają się na Kolejowej. Jak zaczynają tłuc się o 4 rano w poniedziałek to głowa boli do niedzieli ; (

kx
Gość
kx

Dzisiaj już był przed smak tego co będzie. Jak itd i policja zacznę pilnować zakazu będzie jeszcze gorzej.

ciekawy
Gość
ciekawy

Wiem, że pracownicy urzędu gminy często tu zaglądają – w związku z tym prośba:
Co dzieje się z powalonymi w czasie nawałnic drzewami, jeżeli znajdują się na terenie gminnym np. plac zabaw za remizą, teren wokół szkoły i inne? A może ktoś wie i podzieli się wiedzą??
Myślę, że prawidłowe by było przekazywać takie drewno GOPS-owi. Może mogłyby wtedy korzystać rodziny potrzebujące.

Zyx
Gość
Zyx

Z tego co mi wiadomo zostało zgłoszone do GOPS o zcietych drzewach z placu zabaw, miał się ktoś z podopiecznych GOPS po to zgłosić

anonim
Gość
anonim

Napiszę coś nie na temat, ale muszę to z siebie wyrzucić. Są wakacje a ja nie mogę spokojnie wyjść z domu, na rower czy na rolki. Czemu? Ponieważ wszędzie latają bezdomne psy. Może to dla kogoś wydać się cholernie głupie, ale psów się boję od małego. Mieszkam w Micigoździe, ale ten problem dotyczy również mieszkańców Piekoszowa. Dzisiaj rano postanowiłam przełamać swój lęk i wyszłam na rolki. Po drodze spotkałam CZTERY bezdomne psy. Dla innych może się do wydać śmieszne, przecież co takie bezdomne pieski mogą mi zrobić? A mnie to bardzo denerwuje, bo nie mogę wyjść z domu ze świadomością,… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Problem z bezdomnymi psami jest ogromny i nie tylko ty się boisz. Ja mam psa i nie mogę wyjść z nim spokojnie na spacer bo wielu ludzi ma pootwierane bramy i ciągle z posesji wybiegają agresywne psy.
Pytasz co zrobić, oczywiście trzeba to zgłaszać do UG. Ważne, żeby zgłaszać to na PIŚMIE. Zrób kopie dla siebie i niech Ci pani sekretarka przybije pieczątkę z datą wpływu do urzędu. Inaczej nie dostaniesz odpowiedzi. Niestety marne szanse, że coś z tym zrobią, ale warto próbować.