Do dwóch razy sztuka. Jest nowy informatyk i kierownik referatu inwestycji i rolnictwa

Za drugim razem udało się rozstrzygnąć konkursy na te dwa stanowiska. Gmina poszukuje jeszcze dyrektora przychodni.

Kierownikiem referatu inwestycji i rolnictwa został Zbigniew Krakowiak z Mniowa, a informatykiem – Marcin Podlasiński z Kielc. Mam nadzieję, że teraz strona internetowa naszej będzie wreszcie porządnie prowadzona.

Do obsadzenia jest jeszcze stanowisko dyrektora przychodni w Piekoszowie. Kandydaci mogą się zgłaszać do połowy sierpnia – ogłoszenie o konkursie.

66
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
54 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Paweł Arabaszzaniepokojonapawel arabaszMarekPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan wójt poobstawia stanowiska z konkursu oczywiście, a sam nam ucieknie do sejmu? Co my biedni zrobimy kto nas wyprowadzi z krawędzi bankructwa?

wz
Gość
wz

Moze i drużyna marzen razem z wojtem. Bo co poczna no co bez swojego guru

Rav
Gość
Rav

Off-topic: Tak się zastanawiam odkąd zadaniem OSP jest podlewanie trawników wokół figurek przy pomocy wozów bojowych. Dzisiaj wieczorem nie po raz pierwszy widziałem jak dzielny komendant Sorbian dowodził akcją ratunkową rabatek wokół figurek w centrum Piekoszowa. W czasie tej akcji wóz bojowy wysyłał niebieskie sygnały świetlne (co pewnie miało usprawiedliwiać postój w dziwnym miejscu – np. na środku ronda), co jakby stoi w kontraście do niepełnego umundurowania druhów biorących w niej udział. Widzę tu dwa problemy. Po pierwsze marnowanie pieniędzy na bez sensowne akcje. Po drugie przy nadchodzącej fali upałów wiele gmin nakazuje ograniczenie zużycia wody. U nas wręcz przeciwnie… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

Z jednej strony jest to zrozumiale bo na rondzie sa posadzone jakies bogatsze rosliny, zktorych i tak juz czesc uschla, a z drugiej czemu odrazu angazowac w to OSP przeciez sa wodociagi a ponad to gmina miala chyba jakas polewaczke kupic odnosnie zakladu w Miedziance…

saskya
Gość
saskya

Łukasz jeśli dobrze pamiętam to OSP miało robić za polewaczke. Zakład Miedzianka to niech sobie sam sprząta drogę, polewa ją i za to zapłaci. A OSP jest od ratowania życia i mienia ludzkiego, a nie od podlewania kwiatuszkow.
A co podlewania to stara cześć Piekoszowa znowu wieczorem nie będzie mieć wody bo przecież podlewanie trawników wodą z sieci jest teraz tak ważne. Kurcze co ten wójt robi, że jeszcze nie na zakazu podlewania trawników. Jakoś w innych gminach jest zakaz.

lukasz
Gość
lukasz

A kto i w jaki sposob ten zakaz mialby egzekwowac?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Trudna etycznie sprawa z tym podlewaniem kwiatków wyszła. Z jednej strony chcemy mieć estetyczne miejsce do życia, z drugiej pojawia sie sprawa korelacji Kościoła i kasy gminy. W tym wszystkim uczestniczy organ państwowy jakim jest Straż Pożarna. Ja chciałbym wierzyć, że wozy bojowe SP zostały użyte celem sprawdzenia ich sprawności bojowej, przetestowano umiejętności strażaków, sprawdzono system dowodzenia a przy okazji skorzystały kwiatki i Kościół. Lepsze to jakby woda miała zostać w czasie tych ćwiczeń wylana do studzienek kanalizacyjnych. Niech każdy sobie to oceni po swojemu. Mi w tym wszystkim podoba się bardzo odważna aktywność sołtysa Piekoszowa Pana Marka Sorbiana. Wreszcie… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Aha i jeszcze jedno PB jak będziesz dzisiaj podlewał swój trawnik to przypomnij sobie, że niektórzy będą czekać do 21-22, żeby napić się herbaty albo zjeść obiad. Ale spoko poczekamy na nowe ujęcie wody, pewnie ze 100 lat.

lukasz
Gość
lukasz

Zawsze mozesz rano nalapac wody i byc przygotowana na ta ewentualnosc ze jej nie bedzie jak przyjdziesz do domu skoro u Ciebie to norma to nie wiem czemu w ten sposob sobie nie radzisz

Marek
Gość
Marek

W obecnych warunkach pogodowych zapotrzebowanie na wodę rośnie a wydajność ujęć jest stała o ile nie mniejsza.Zdroworozsądkowym i racjonalnym jest zakaz podlewania.Z drugiej strony podam ciekawostkę:łączne wydobycie wody w naszej gminie oscyluje około liczby 600. tys metrów sześciennych zaś straty / ubytki/ wody/ na poszczególnych ujęciach są różne średnia strata to ponad 20% czyli stanowi to około 120 tys. metrów sześciennych .Dla zobrazowania skali jest to ilość którą rocznie zużywają Górki Szukowskie,Szczukowice,Podzamcze,Stara Wola,Brynica i Juljanów.Spółka w tym zakresie nie robiła i nie robi nic.I jeszcze jedno te straty czy tam ubytki są wkalkulowane w cenę wody. Marek K. Podzamcze

saskya
Gość
saskya

Marku właśnie o to mi chodzi, że jest susza i wszyscy powinni oszczędzać wodę. Niestety mało kto to rozumie. Rozumiem podlewanie warzywnych ogródków, ale trawnik? A już komentarze w stylu „place i wymagam” wyjątkowo mnie irytują. Ja tez płacę za wodę i jakim prawem taki Łukasz będzie mi radził kiedy mam korzystać z wody. Ludzie z Miedzianki tez płacą i maja żółtą ciecz. Ale dla Łukasza to jest norma więc mamy się męczyć i kombinować. Ważne, że u niego działa bo ON PŁACI. Zresztą jego komentarze są zbliżone do rozmowy z naszymi urzędnikami „paaani nie da się”. Za Dąbrowy przynajmniej… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

Takim prawem ze jesli przychodzi o 17 z pracy zgrzana i rozpalona tym upalnym sloncem to wziecie prysznica dla ocholody jest najgorsza rzecza jaka mozesz zrobic bo w najlepszym wypadku skonczy sie to dla Ciebie przeziebieniem

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Łukaszu, pozwól, że Saskya sama zadecyduje jak ma dbać o higienę swojego ciała. Nie pouczaj. Płaci za wodę, wiec niech sama decyduje jak ją dla siebie zużytkować.

lukasz
Gość
lukasz

A i „ludzie z Miedzianki” nie maja zoltej cieczy bo korzystaja z innego wodociagu…

saskya
Gość
saskya

Zaczynam podejrzewać, że pracujesz w UG 😉
Z ujęcia Nordkalk często leci żółta woda, widziałam na własne oczy. Po drugie nie martw się o moje zdrowie, mam książkowe wyniki. Ja tylko chce korzystać z wody kiedy mam na to ochotę. Przecież za nią PŁACĘ.

lukasz
Gość
lukasz

A chodzbym nawet praciwal w UG to jakies przestepstwo???
„Ludzie z Miedzianki” to mieszkancy miejscowosci Miedzianka a oni korzystaja z innego wodociagu…

saskya
Gość
saskya

Łukaszu jak zwykle nie zrozumiałeś. Jeśli pracujesz w urzędzie to może zamiast siedzieć na blogu to lepiej zajmij się pracą, żeby petenci nie czekali na odpowiedź ponad 3 miesiące? Oczywiście domyślam się, że jesteś teraz na urlopie lub zwolnieniu lekarskim i dlatego sobie tutaj piszesz, prawda? A jeśli mieszkańcy miejscowości Miedzianka się obrazili, że nazwałam ich ludźmi z Miedzianki to serdecznie przepraszam. Ale przecież tam mieszkają ludzie, a nie kosmici 😉 Przykład żółtej wody miał tylko Ci uświadomić, że tam ludzie też płacą za wodę, która nie nadaje się do picia. A przecież płacą, wiec dlaczego mają takie coś w… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

a moze moja praca jest własnie siedzenie na blogu, czytanie i komentowanie…
Miedzianka nalezy do gm Chęciny a tam z tego co wiem od kilku kadencji dosc dobrze rzady sprawuje p. Jaworski nom omen „nasz rodak”

saskya
Gość
saskya

Praca jak praca. Natomiast jeśli jesteś pracownikiem urzędu i masz w obowiązkach uczestniczenie w internetowych dyskusjach to dlaczego robisz to w ukryciu? Rozumiem, że pan Blog dostał jakąś informację, że pracownik urzędu będzie tutaj wyjaśniał niezrozumiałe kwestie dla petentów? Jaki jest cel i sens tego działania?

saskya
Gość
saskya

Jaka szkoda bo chciałam o to zapytać pana wójta ; (
Przekomarza się powiadasz? Szkoda, że nie używa emotek. Moim zdaniem zaczepia i robi zamieszanie zamiast normalnie coś skomentować.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Niestety ludzie z Miedzianki korzystają z tego samego ujęcia co cała zachodnia część gminy, czyli ujęcie Nordkalk. Niestety kolor wody jak i jakość pozostawia dużo do życzenia.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

I tu się mylisz Łukaszu… korzystają! Tylko mają ją tańszą niż ludzie z gminy Piekoszów!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja dziękuję losowi za deszcz który spadł w dniu 9 sierpnia br, to było zbawienie dla warzywniaka mojej żony. Wylaliśmy już na niego kilka 2000-litrowych beczek wody, całe szczęście , że woda ta nie przechodziłą przez licznik ZUKu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Marku, jak wiec należało by się ustrzec przed utratą tej wody? Ma Pan jakiś pomysł?

ZZ
Gość
ZZ

Jak zobaczyłem te 25 komentarzy, to w pierwszej chwili pomyślałem że Paweł z Reichu wrócił 🙂
Cały tydzien kompletna cisza, a tu nagle lllluuuuuuu!

lukasz
Gość
lukasz

Wrocil wrocil juz jest komentarz

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To coś co zamieściłem Łukaszu nie jest komentarzem, ze względu na uszkodzenie laptopa miałem możliwość tylko kopiować i wklejać.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZecie, byłem w szpitalu a nie w Reichu. Rozprawa sądowa wyznaczona mi na 27 lipca 2015r przerwała mi niestety leczenie w szpitalu, wg Pani ordynator moje leczenie powinno trwać co najmniej do połowy sierpnia br, o to mam dodatkowy żal do wójta Piekoszowa Zbigniewa Piątka, że zdezorganizował mi proces leczenia. Zapamiętam sobie to też na przyszłość Panie Piątek.

lukasz
Gość
lukasz

Ale przeciez to nie wojt wyznaczal daty rozpraw
Zawsze mogl Pan poprosic sad o wyznaczenie innej daty lub wyslac zwolnienie lekarskie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niestety Panie Łukaszu nie dało się tego w praktyce już zrobić. Miałem wyznaczony termin rozprawy w oparciu o pismo ze szpitala w którym była data mojego pobytu, ale pod koniec pobytu pojawiła się potrzeba abym przedłużył leczenie, wtedy nie miałem tam już czasu i możliwości powiadamiania o tym sądu i dążenia do zmiany terminu rozprawy. Poza tym ZbigniewPiątek i jego Pani mecenas mogli by się czuć zawiedzeni. Acha. przegladajęc wpisy na niniejszym blogu znalazłem taki wpis, że to niby Zbigniew Piątek wypowiedział sie w szkole w Brynicy, że występuje nie jako wójt. Okłamał tego rozmówcę. Był wyraźnie pytany na rozprawie… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz
saskya
Gość
saskya

Pawle nareszcie jesteś 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dzień dobry Saskya, dzień dobry Panie Blogu, dzień dobry Państwu. Po powrocie ze szpitala zastałem niesprawny laptop ( mogłem tylko kopiować i wklejać) w domu i stąd nie miałem możliwości Ci Saskya odpisać czy też w ogóle odnosić się tutaj do wpisów innych, a z tego co widzę to jest tu sporo ciekawych wpisów do których raczej muszę się odnieść ( zwłaszcza do straszenia sądem przez radnego Borowskiego ludzi którzy zamierzają scharakteryzować jego działalność – a raczej jej brak jako radnego). Teraz na razie piszę z pożyczonego laptopa, mój już jest w naprawie. Jak go odzyskam to pierwsze co zrobię,… Czytaj więcej »

majka
Gość
majka

To może wreszcie będą sensowne komentarze a nie słowne przepychanki Osobiście też mnie wkurza bezmyślne lanie wody To chyba znak czasów ze nikt nie myśli o innych Liczy się tylko własną wygoda a inni jak frajerzy mają pecha ze dłużej pracują albo w rurach słabe ciśnienie to trudno mają pecha A może to też cecha charakterystyczna naszej gminy Brak więzi samolubstwo …..

ZZ
Gość
ZZ

Musze Cie podkablować Majka Żonie pawła!
Po niemiecku mówią Schleimer!

majka
Gość
majka

Nie mam powodu żeby się podlizywac drogi ZZ ani schlebiac

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZcie, Pani Majka w ogóle nie odnosiła się w swoich wpisach do mojej osoby, proszę jej więc nie prowokować niepotrzebnie.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Dalej w kierunku wody… prezes ZUK szuka złodziei wody na swoim terenie! Złodzieje wody – oddajcie wodę!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Złośliwi twierdzą, że przyjął ciekawą formę poszukiwania złodziei wody, robi to dla ich zmylenia za pomocą kombajnu do koszenia zboża w godzinach swojej pracy.

lukasz
Gość
lukasz

Wodomierze wymienia to tzw uszczelnianie systemu

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tylko czy te wodomierze są nowe i mają atest? Czy są naprawiane i ponownie zakładane. Bo takie praktyki są mi znane.

lukasz
Gość
lukasz

Kazdy wodomierz musi miec atest nie wazne czy nowy czy naprawiany

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Z tego co mi wiadomo to p. wójt nie jest jedynym pracownikiem gminy który sądzi się na koszt podatnika opłacając z pieniędzy gminnych kancelarię adwokacką.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A czy wodomierz po naprawie są legalizowane czy bazuje się na ateście, który jest wraz z nowym wodomierzem. Na jakiej podstawie możemy być pewni ze po naprawie działa prawidłowo?

lukasz
Gość
lukasz

kazde urzadzenie pomiarowe po naprawie aby moglo zostac dopuszczone do uzytku musi przejsc badania legalizacyjne przez firmę upoważnioną przez Obwodowy Urząd Miar