Wpisy z miesiąca : sierpień 2015

Czy Zbigniew Piątek będzie walczył o mandat posła?

Nie sprawdziły się krążące już od dawna po Piekoszowie pogłoski, jakoby wójt naszej gminy Zbigniew Piątek miał kandydować w jesiennych wyborach do parlamentu.

Czy wody z hydrantu można używać do podlewania trawnika?

Tak się zastanawiam… Wczoraj wieczorem przejeżdżając koło piekoszowskiej remizy widziałem mężczyznę, który podlewał trawnik strażackim wężem podłączonym do hydrantu. Czy to legalne?

Stowarzyszenie „Uleńka” z Micigozdu najlepsze na Święcie Pieroga Świętokrzyskiego

Panie ze Stowarzyszenia „Uleńka” zdobyły pierwsze miejsce i nagrodę – Złotego Pieroga. Zdaniem jury konkursu, który odbył się podczas ostatniego weekendu w Bobrzy, przygotowane przez nie pierogi były najsmaczniejsze.

Sesja rady gminy 28 sierpnia 2015

W najbliższy piątek – 28 sierpnia w Bibliotece Centrum Kultury przy ul. Częstochowskiej 66 w Piekoszowie odbędzie się sesja rady gminy. Początek o godzinie 10.00

Straż pożarna podlewa trawnik na sygnale. Czy to zgodne z prawem?

Wczoraj wieczorem na rondzie koło kościoła w Piekoszowie zastałem następującą sytuację – wóz straży pożarnej z włączonymi sygnałami świetlnymi zaparkowany na rondzie, a strażak podlewa trawnik. Czy to zgodne z prawem?

Zakaz używania wody z wodociągu do podlewania i napełniania basenów

Zakład Usług Komunalnych w Piekoszowie wprowadził zakaz używania wody z wodociągu do podlewania trawników, ogródków i napełniania basenów. Zakaz obowiązuje od 10 sierpnia 2015 do odwołania.

Już są! Oświadczenia majątkowe radnych za 2014 rok

Długo musieliśmy czekać ale w końcu się udało. Na gminnym BIP-ie opublikowane zostały oświadczenia majątkowe radnych za zeszły rok.