Czy wody z hydrantu można używać do podlewania trawnika?

Tak się zastanawiam… Wczoraj wieczorem przejeżdżając koło piekoszowskiej remizy widziałem mężczyznę, który podlewał trawnik strażackim wężem podłączonym do hydrantu. Czy to legalne?

Jak to wytłumaczyć – szczególnie w sytuacji, gdy ZUK zabiera mieszkańcom nie posiadającym dostępu do wodociągu możliwość pobierania wody z hydrantu? A co z zakazem podlewania trawników wprowadzonym przez ZUK 10 sierpnia? Kogo on obowiązuje a kogo nie?

Czy władze naszej gminy, a szczególnie wójt Zbigniew Piątek oraz prezes ZUK Jerzy Wijas mają świadomość, że infrastruktura przeciwpożarowa jest wykorzystywana niezgodnie z przeznaczeniem? Kto wydał polecenie podlewania trawników przy użyciu wozów strażackich i hydrantów?

Zadaję te pytania publicznie, bo wiem, że pracownicy gminy i radni tu zaglądają – apeluję więc o przykazanie pytań „wyżej”.

Gdyby ktoś miał wątpliwości:

40
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
goscPawel ArabaszbapacMarekzaniepokojona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nie chciał by Pan czuć tego co ja teraz czuję Panie Blogu po przeczytaniu i obejrzeniu pańskiego filmiku. U nas studnie puste. Wodę musieliśmy beczkami dowozić po kupieniu u życzliwych ludzi. Słów mi brak.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz
pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Nie mam teraz czasu zbytnio, ale kiedyś siądę tytaj i opiszę to i owo. A zwłaszcza o kilkunastu kupach wysiewki które leżą sobie w pewnym miejscu bo ci co ją tam umieścili lub ci dla których je tam umieszczono boja się jej tykać. I słusznie, że się boją. Przypomne tylko, że jest to taka sama wysiewka co była w zeszłym roku używana do naprawy dróg gminnych. Los da, to niedługo policzy sie gdzie i co poszło, kto co podpisywał, kto to nadzorował ( lub celowo nie nadzorował i dlaczego). A co do obłudy i zakłamania to w zupełności sie z… Czytaj więcej »

Lucy
Gość
Lucy

No tak ,ale zadam pytanie kto zlecił Straży Pożarnej podlewanie trawy koło figurek ? czasy PRL mają się tu w tej gminie bardzo dobrze ,może najwyższy czas aby coś z tym zrobić ,Pani ze sklepu Prokop tak walczyła dzielnie o figurkę na ulicy Wolności ze aż zmienili plan ,zasadziła drzewka i przez płot nie potrafi podlać ? kto to zlecił takie podlewanie ? jeszcze utrudnianie ruchu dla mieszkańców ,ten szeryf nadal rządzi ? to taką rolę ma straż? płaci się duże pieniądze na utrzymanie straży a zawodowa jest 10 km od Kielc.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Tu jedynie referendum o odwołanie wójta i rady gminy cos może dać. Tych ludzi nalezy jak najszybciej pozbawić możliwości trwania w chorobie pt ŻĄDZA WŁADZY i POCZUCIE WYŻSZOŚCI.. Przyjrzyjcie się na ich zachowanie, ale przyjrzyjcie się uważnie, wtedy zrozumiecie o czym piszę

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

A za chwile w teren wyjadą patrole Prezesa i będą poszukiwać złodziei wody! Takie to bezprawie po piekoszowsku.

Lucy
Gość
Lucy

Zaraz ,zaraz to jeszcze ludzie nie mają liczników założonych ?

Marek
Gość
Marek

I bardzo dobrze ,że takie zdarzenia są upubliczniane.Wcześniejsze artykuły i komentarze mieszkańców dotyczące wody być może/gdzie byli radni wcześniej/ i to jest plus spowodowały,że komisja budżetowa Rady Gminy zajęła się tematem ubytków wody,rozliczeniem w formie ryczałtu.A z jakim efektem tego nie wiem.To przecież ZUK owi powinno zależeć na zmniejszeniu strat,likwidacji tzw.ryczałtu bo przy tej mizerii finansowej Spółki jest to zwiększenie przychodów.
Pisałem o ubytkach wody i właśnie na tym ujęciu Piekoszów I są największe i wynoszą ok.37%.
Ocenę tego zdarzenia pozostawiam dla siebie bez komentarza.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Marku, ja proszę, aby Pan nie zostawiał komentarza dla siebie tylko publicznie nam go tutaj przedstawił. Zamieszcza Pan tutaj bardzo konkretne zarysy problemów ale niestety bez szczegółów. Czuć, że posiada pan wiedzę, czuć, ze posiada Pan też rozwiązania tych problemów. Prosze nam je tu przedstwić.

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle,przez ostatnie chyba dwa tygodnie przychodziła do mojej studni moja sąsiadka po wodę do podlewania warzyw kwiatów .Tłumaczyła mi bo jest zakaz podlewania.Dziennie nosiła ok.10 wiaderek po farbie na odległość z zakrętami ok.100 m.Po obejrzeniu filmiku można to jedynie skomentować słowami , które nie nadają się do publikacji. Nie można całej Rady oceniać jednakowo.Znam radnych z którymi można rzeczowo, i wzajemnym zrozumieniem argumentów porozmawiać.Przyjdzie pora to należy publicznie podać nazwiska. Z innych ciekawostek związanych z wodą i ściekami to :złożyłem skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach na uchwałę Rady Gminy w sprawie przedłużenia czasu obowiązywania taryf cenowych za… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Bardzo panu dziekuję za odniesienie się do mojej prosby Panie Marku. Z tym, że poza tematem, że organy Gminy nie udzielają odpowiedzi ( to już stało się niejako standardem tej Gminy ) nadal brakuje mi szczegółów tego co Pan opisuje.

lukasz
Gość
lukasz

jakie szczególy????
ZUK aby prowadzic dzialalnosc musi miec pozwolenie RG malo tego musi rowniez posiadac regulamin nasz piekoszowski ZUK nie posiada ani jednego ani drugie w zwiazku z czym wiekszosc decyzji moze byc podejmowana bezprawnie

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

I dlatego Panie Łukaszu każdy odbiorca ma prawo sądownie zaskarżyć dotychczasowe nałożone bezprawnie ceny wody i odprowadzenie ścieków. Sądownie moze żądać zwrotu różnicy pomiędzy obecną ceną a ceną kiedy była jeszcze ona legalna ( pytanie tylko czy kiedykolwiek wcześniej była legalna ). W tej sytuacji ZUK oraz Urząd Gminy leży. Może to i dobrze, bo ratunkiem, będzie zarządca komisaryczny. No bo wychodzi na to, że obecne ceny zostały nałożone bezprawnie. Nałożono je wyższe dlatego, że ZUK musi pilnie miec kase na spłate zadłużenia, oraz na apanaże prezesa i radu nadzorczej. W ościennej gminie metr sześcienny wody kosztuje niewiele ponad 2… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle,powinienem przeprosić, że piszę niezrozumiale,ale ja nie posiadam stosownego kierunkowego ,wykształcenia nie posiadam takiej elokwencji jak Pan.Po drugie nie zamierzam upubliczniać korespondencji jaką prowadzę w sprawie cen wody i ścieków.Po trzecie opisywanie szczegółowo przedstawianych zagadnień jest czasochłonne.Oprócz wody i ścieków są normalne obowiązki. Lukaszu małe sprostowanie i bez obrazy:zezwolenie wydaje Wójt a Rada Gminy zatwierdza regulamin. Dalej masz 100% rację .Dla ciekawości jeżeli cię to interesuje to podaję wyrok NSA z dnia 18 września 2009 r II OSK 998/09 na który powoływałem się na sesji marcowej i w skardze do WSA.Moje stanowisko jest takie ,że skoro w myśl w… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

znam ten wyrok i wiem o czym piszesz swoja droga wydaje mi sie ze ta sprawa oprze sie o NSA

majka
Gość
majka

Słyszałam o takich przypadkach w naszej gminie gdzie w domach po zmarłych rodzicach nie ma wodomierzy Dzieci mieszkające w mieście przywożą na wieś stosy prania Pościel dywany chodniki narzuty i piora piora piora a woda się leje leje lejeNa koniec myją samochód pakują pranie i wracają do miasto Nawet gdyby ktoś chciał odciąć im wodę to zasuwy są w takim stanie ze nie da rady ich zakrecicTrzeba kopać i wymieniać Co sądzę juz dawno powinno być systematycznie sprawdzane konsekrowane lub wymieniane Ubytki wody są tam a także w wyciekach z uszkodzonych zardzewialych rur W jakim stanie mogą być po 30… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

no az dziw bierze ze wojt nie pomysal o konsekracji wodociagu moze by wino zamiast wody lecialo albo przynajmniej woda by w lepszym stanie byla a moze by sie tak okazalo ze ona ma jakas moc ” cudowna”
z tego co wiem rury do wody sa „pcv” wiec jesli one zardzewialy to jest bardzo interesujaca teoria
i jesli juz to ziemia osiada a nie „opala sie”

majka
Gość
majka

A kto każe wójtowi zamieniać wodę w wino? Konsekrowani tez tego nie potrafią Wystarczy czysta woda .Nie napisałam nawet jednego słowa o wojcie tylko o tym jak wycieka woda poza licznikami A najstarsza sieć wodociągu nie jest z pcv i to prawda że zasuwy są stare i nie dają się zakręcić nie mówiąc już o tym ze nie zawsze są tam gdzie w planach bo jak były zakładane to za flaszkę można się było dogadać z robotnikami i założyć dodatkowe albo przesunąć w inne miejsce. Nie wiem gdzie są pierwsze plany .Ja np pamietam ze zgode na podlaczenie zalatwialam w… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

Nikt nie zarzucil ci klamstwa ze starymi zasuwami to samo odnosi sie do narastajacych latami zaniedban nawet slowem o tym nie wspomnialem
Najstarsze plany sa w archiwum
Jaka gwaltowna reakcja na 10 twoich zdan sa 3 moje…

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

PaniMajko, ma Pani sluszną racje. jako kobieta niekoniecznie musząca znać się na sprawach technicznych pomyliła Pani konserwację z konsekracją, ale myslący czytający nie powinien do tego się przyczepiać i błąd zrozumieć. Przykre jest, ze blogowicz Łukasz czepia się takich szczegółów celem osmieszenia Pani ( i nie tylko zresztą Pani ), podczas gdy jak widać posiada głowę na karku i wiedzę w niej, która mógłby tu wykorzystać w dobrej sprawie. Ja przyznaję Pani obydwu ostatnim wpisom pełna rację. Rzędzący w ZUK są nastawieni tylko i wyłącznie na sprzedaż wody ( i przelicznik na ścieki) żeby mieć kasiorę do swojej niestety osobistej… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Wielkimi krokami proszę państwa zbliża się czas, kiedy Wy – odbiorcy wody będziecie mogli zaskarżać dotychczasowe ceny wody i scieków jako prawdopodobnie naliczone bezprawnie. Jeśli oczywiście komuś będzie się chciało.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie mi się nie będzie opłacało!

bapac
Gość
bapac

Wielkimi krokami proszę państwa zbliża się czas, kiedy Wy – odbiorcy wody będziecie mogli zaskarżać dotychczasowe ceny wody i scieków jako prawdopodobnie naliczone bezprawnie.

Tzn???

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Znaczy to dokładnie to co znaczy babac.

ZZ
Gość
ZZ

Chciało czy opłacało?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Wróce się kilka lat wstecz proszę państwa i zaapeluję do osób które w latach 2007- 2009 dopłacały ZUKowi w formie partycypacji do kosztów dociągnięcia wodociagów w gminie Piekoszów kwoty po 1500zł. Przypomnijcie sobie komu je przekazywaliscie i ustalcie sobie na co poszły. Te dopłaty były niepotrzebne, ustawa zabraniała żądania dopłat od mieszkańców na tan cel.

lukasz
Gość
lukasz

jaka ustawa?

gosc
Gość
gosc

a czy dotyczy to rowniez doprowadzania kanalizacji?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A ile płacił Pan?Pani za kanalizację?

Lucy
Gość
Lucy

No to pięknie ,ja dopłaciłam na ten cel ,tylko jak teraz to odebrać Zukowi?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Na początek proszę się zwrócić oddzielnymi pismami do UG oraz do ZUK z zapytaniem o podstawę prawną pobierania tamtych opłat, oraz kopię dokumentacji na której odnotowano Pani wpłatę ( zapewne tej dokumentacji nie ma ), w międzyczasie proszę sobie przypomnieć komu fizycznie Pani wreczała te pieniądze, w obecności kogo ( świadkowie), może ma Pani jakieś pokwitowanie ( było by ok). W pismach proponuje zawrzeć adnotację, że na odpowiedć oczekuje Pani ustawowe 30 dni. ( ja na niektóre odpowiedzi oczekuję już ponad rok )/ Po uzyskaniu odpowiedzi pozostaje Pani nadzieja, że sami zwrócą, albo Sąd i uzyskanie nakazu zapłaty – zwrotu… Czytaj więcej »

Lucy
Gość
Lucy

Tu trzeba pozwy grupowe w takim razie, nie w pojedynkę .