Zakaz używania wody z wodociągu do podlewania i napełniania basenów

Zakład Usług Komunalnych w Piekoszowie wprowadził zakaz używania wody z wodociągu do podlewania trawników, ogródków i napełniania basenów. Zakaz obowiązuje od 10 sierpnia 2015 do odwołania.

Informacja na ten temat pojawiła się wczoraj na stronie internetowej ZUK ale osobiście nie widziałem jej na tablicach ogłoszeń. Co o tym myślicie?

Zastanawiam się – jaka jest podstawa prawna wprowadzenia takiego zakazu i jakie są prawne możliwości jego egzkwowania. Może wiecie? Czy jeśli ktoś będzie podlewał i sąsiad zadzwoni na policję, to czy w ogóle przyjadą i jak mogą takiego podlewającego ukarać?

2015-08-11 zakaz podlewania

28
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PBMarekJasPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Temu o którym mówią ” JA ZUK” chyba od gorąca pomieszało się w głowie i pomylił dekady. To nie czasy głębokiej komuny, że może on sobie takie zakazy wprowadzać. Zakaz to może on sobie wprowadzać we własnym podwórku. A Was mieszkańcy to on może co najwyżej POPROSIĆ O MNIEJSZE ZUŻYCIE WODY.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To fakt, w sąsiedniej gminie Miedziana Gora ta sama sprawa jest załatwiona w formie prośby do mieszkańców.Prośby!!! Nie zakazu! Da się? Ano da…

Jas
Gość
Jas

Podstawa prawna: Ustawa o Zbiorowym Zaopatrzeniu w Wodę i Zbiorowym Odprowadzaniu ścieków ( Dz. U. Nr 72 poz. 747 z 2001 r ze zmianami) oraz Gminny Regulamin Zbiorowego Zaopatrzenia w Wodę i Zbiorowego Odprowadzania Ścieków przyjęty uchwałą Rady Gminy – jeżeli takowy jest. Nie szukałem wiec dokładnie nie wiem. Teoretycznie zakaz ma sens tylko czy można go jakoś egzekwować to jest pytanie. Myślę że ludzie sami powinni zrozumieć, że niektórzy po prostu nie mają w ogóle wody od godziny 19 do 23 przez słabe ciśnienie w sieci. Nie mówię, że to ich wina ale troszkę życzliwości trzeba zachować. Nie wspominając… Czytaj więcej »

Lucy
Gość
Lucy

Życzliwością nic nie zdziałasz , wieża ciśnień jest wadliwa pracuje na 30 procent od 25 lat ,co było zrobione przez ten czas ?nic .Powiem tak tymi zakazami mogą mnie pocałować na literkę D ,mam licznik ,płacę .

Marek
Gość
Marek

Mnie niepotrzebne są nakazy i zakazy sam oszczędzam wodę.Pobieżnie przejrzałem ustawę w tej kwestii i ustawa w sprawie ograniczenia dostarczania wody odsyła do zezwolenia,a takowego do czerwca ZUK nie posiadał.Również Regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązujący na ternie gminy Piekoszów uchwalony przez Radę w dn 06.12.2005 r odsyła do zezwolenia./na marginesie Regulamin jest archaiczny, nieaktualny w 2005 Zuk był jednostką budżetową ,a nie spółką/.Jedynie w umowie zawartej pomiędzy ZUK a każdym odbiorcą wody jest wzmianka o działaniu siły wyższej.Tak więc według mnie prezes ZUK nie jest uprawniony do wydawania zakazów i nakazów co najwyżej może zwracać się z prośbą.W… Czytaj więcej »

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Koło mnie mieszka pan który CAŁY dzień i CAŁĄ noc podlewa trawnik zraszaczem. Spać się nie da bo okna muszą być pootwierane a dźwięk jaki to wydaje jest denerwujący a do tego czasami brakuje u mnie wody bo mieszkam na piętrze i ciśnienie jest zbyt małe a u niego się leje na trawę. Ja oczywiście uważam że to jest bardzo dobry zakaz właśnie dla takich ludzi. Niby taki człowiek z niego wykształcony a głupi jak but.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mieszkanko, a czy jest jakiś problem w tym abyś wskazała miejsce tego marnotrawienia wody o którym piszesz?

Marek
Gość
Marek

Mieszkanko
Pan który mieszka obok ciebie i podlewa trawnik cały dzień i całą noc prawdopodobnie płaci tzw. ryczałt za wodę i ścieki.Pan Paweł pytał jak zmniejszyć ubytki wody otóż zlikwidować oczywiście opłaty ryczałtowe pozostawiając tam gdzie jest konieczność

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Poniżej kopia e-maila jakiego wysłałem wczoraj do ZUK, oczywiście niespecjalnie oczekuje odpowiedzi na moje zapytania ponieważ w naszej Gminie normą prawie stało sie to , że organy naszej gminy zarządzanej przez Zbigniewa Piątka oraz jego Jerzego Wijasa odpowiedzi nie udzielają. Na niektóre odpowiedzi ja już czekam prawie rok. Kopie poniższą zamieszczam celem ukazania BUFONADY, SOBIEPAŃSTWA, POCZUCIA WYŻSZOŚCI, POCZUCIA BEZKARNOSCI, PROSTACTWA, ŁAMANIA NORM PRAWNYCH ORAZ ORAZ MIEDZYLUDZKICH PRZEZ NOTABLI GMINNYCH. Paweł Arabasz Piekoszów dn 11-08-2015r zam. Ul. Kolejowa 47a 26-065 Piekoszów Sz. P. Jerzy Wijas Prezes ZUK w Piekoszowie Uprzejmie proszę Pana Prezesa Sz.P. Jerzego Wijasa o udzielenie mi następujących odpowiedzi… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Dla mnie to wspaniała wiadomość. Oczywiście wątpię, że wprowadzony zakaz jest dzięki blogowi, a tym bardziej ze względu na suszę w kranach bo mieszkańcy starej części Piekoszowa męczą się tak od lat. Zapewne konsekwencje awarii zmusiły prezesa do podjęcia takiej decyzji. Ale chwała mu za to 😉
Pamiętajmy, że pierwszy raz mamy taką sytuację więc ja jestem za edukowaniem, a nie karaniem. Szkoda, że pan wojt nie umieścił informacji na tablicach ogłoszeń.
Tak więc PODZIEL SIĘ WODĄ po 18-tej 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Z jakiego powodu było dzisiaj TVP Kielce w Urzędzie Gminy, czy ktoś wie, czy trzeba czekać do 18.30