Czy Zbigniew Piątek będzie walczył o mandat posła?

Nie sprawdziły się krążące już od dawna po Piekoszowie pogłoski, jakoby wójt naszej gminy Zbigniew Piątek miał kandydować w jesiennych wyborach do parlamentu.

Echo Dnia opublikowało listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do sejmu i senatu. Nie ma na niej nazwiska naszego wójta. Co prawda, jest ona jeszcze nieoficjalna, oficjalną poznamy w środę.

Aktualizacja – sobota 29.08.2015:

Jak z kolei poinformowała Gazeta Wyborcza – Zbigniew Piątek znajdzie się na liście Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do sejmu, na miejscu 13. To jednak nadal jest informacja nieoficjalna. 100% pewności  będziemy mieć w najbliższą środę, kiedy to lista zostanie oficjalnie ogłoszona.

96
Dodaj komentarz

avatar
23 Comment threads
73 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
góral niskopiennyPaweł ArabaszAnonimMarekPoseł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lukasz
Gość
lukasz

Szkoda bo chcialem glosowac na PiS

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, dla mnie osobiście ta informacja nie jest zaskoczeniem. Bardziej bym sie zdziwił, gdyby faktycznie ktos się naćpał w tym PiS u góry i Pana Zbigniewa Piątka na listę wciągnał. Rządzący w PiS nie sa politycznymi samobójcami. Czy nigdy nie zastanawiało Was mieszkańcy dlaczego Pan Zyszek nie jest wciągnięty na listę PiS? Stwarzano Wam zawsze wrażenie a Wy to łykaliście, że pan Zbyszek ma poparcie PiS. Owszem, ma, ale to jest poparcie kalkulowane i asekuracyjne. Pan Zbyszek kiedy trzeba to powołuje się na PiS i chełpi się PiSem, a kiedy trzeba to nagle okazuje się , ze jest tylko… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dla sprostowania moich słów wtrzeciej i czwartej j linijce gdzie napisałem ……….Czy nigdy nie zastanawiało Was mieszkańcy dlaczego Pan Zyszek nie jest wciągnięty na listę PiS…..chodzi mi o listę członków Partii PiS ( deklaracja, składki itp}. Pana Piątka tam nie ma. Stworzono pod WAS wrażenie, ze jest on Wielki PiS, a w razie czego bez zmrużenia okiem wyprą go się na sam sygnał o referendum o jego odwołanie. Jak jakis nadgorliwy redaktor będzie na kacu, zapomni się i zapyta tych na górze PiS o pana Zbyszka to mu odpowiedzą, że przecież oni nie biora odpowiedzialności za sympatyków PiS. Z członkiem… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Paweł, o jakim referendum Ty piszesz!
Chyba się zagalopowałeś!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

O tym referendum ZZcie, o którym ludzie po opłotkach swoich domów, w sklepach, w autobusach gadają. Zacznij słuchać ZZ. Niezadowolony naród ma prawo usunąć wójta poprzez referendum. Wiesz ZZ, nie rozmawiałem jeszcze z nikim, kto by chwalił obecnego wójta. Za to wielokrotnie stykałem się z wypowiedziami typ: będe pierwszy , pierwsza która podpisze się pod wnioskiem o referendum. To, że ludzie nie wychodzą na ulice protestować, to nie znaczy, ze swojego nie myślą.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

już trzeba zbierać podpisy ja podpiszę Ci też

ZZ
Gość
ZZ

To zbieraj te podpisy!
Jedno jest pewne – w mediach będzie o Piekoszowie głośno, a mi będzie jeszcze trudniej się przyznać że mieszkam w tej gminie!
Jestem gotów się założyć jednak że drugie referendum nie przejdzie.

lukasz
Gość
lukasz

a to ciekawe

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Dodam jeszcze, że jak jakiś czas temu w mas mediach był artykuł gdzie był wymieniony Pan Zbyszek jako idący w posły, zaczęto krystalizować dla Was wyborcy pewien jak ja to nazwe, Podstęp. Z jednej strony miano was urabiać w kierunku że PiS jest jedynie słysznym wyborem ( to wszyscy znamy i tego akurat możeny się spodziewać ). Ale dla tych którzy na ten haczyk by się przy urnach wyborczych nie złapali a byli niezdecydowani i niezbyt Pana Zbyszka kochali przygotowywano wariant który można skrótowo i schematycznie przedstawic tak : …..Głosuj na Pis żeby pozbyć sie Pana Zbyszka, bo jak PiS… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Panie Pawle, co jak co ale moim zdaniem 12 tys za stanowisko Wójta to zdecydowanie za mało! Nawet za 24 nie zgodziłbym się by mnie obrzucano błotem.
Pan Wójt na swoją pensję zapracował bo wystartował w wyborach i je wygrał. Pan też ma prawo spróbować swoich sił – życzę powodzenia.
Mój wpis nie ma zbytnio sensu, bo trzeba jeszcze z 50 lat, aby nasze proste społeczeństwo zrozumiało że władza to nie jakieś ufoludki z innej planety co nas chcą zniszczyć tylko my sami. Jaki lud taka władza!
Dlaczego nie ma lepszych kandydatów?
Proste! – bo ich wśród nas nie ma!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jest Zzecie takie filozoficzne pytanie: Co jest skuteczniejsze ( groźniejsze), stado lwów kierowane przez barana, czy stado baranów kierowane przez lwa? Ja dorzuce swoje pytanie? A czym jest stado baranów kierowane przez barana? ( pytanie czysto retoryczne, bez personalnego wskazania) .A co do podwyzki dla wójta, to przecież możesz złożyć do Rady Gminy w Piekoszowie wniosek o podwyżkę pensji dla wójta. Na pewno w tym przypadku drużyna marzeń z wielka ochotą przychyli się do głosu ludu.

ZZ
Gość
ZZ

Niestety Pawle, nie jestem filozofem, mam raczej umysł ścisły, więc nie odpowiem Ci na to pytanie ze świata zwierząt.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Powyższa informacja Panie Blogu też ucieszyła mnie poniekąd. Pan Zbyszek nie umknie mi i nie schowa sie za immunitet poselski.

lukasz
Gość
lukasz

ale dlaczego niby mialby sie chowac za immunitetem poselskim?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Taki mądry jesteś Łukaszu w swoich wpisach jak dogryzasz innym a nie wiesz co to jest immunitet i jakie prawa ma osoba posiadająca immunitet poselski?

lukasz
Gość
lukasz

nie odpowiada sie pytaniem na pytanie Panie Pawle…
nie widze zwiazku miedzy imunitetem a tym ze wojt wytoczyl Panu sprawe

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Łukaszu, przyjdzie czas to Pan ujrzy ten związek.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Warto by też wspomniec i mieć na uwadze jeszcze jedną sytuacją. Wyobraźcie sobie, że jednak Pan Zbyszek by kandydował ( tzn wymusił miejsce na liście ) ale było by to odległe miejsce i jednak posłem by nie został. W czarnych kolorach widzę jego funkcjonowanie na naszym terenie zarówno jako wójta, polityka , kolarza jak i po prostu mieszkańca Naszej Gminy w życiu codziennym. Dla upadłych aniołów nikt litości miał nie będzie!!!! Ja w szczególności.W tej sprawie Pan Zbyszek czuje się silny bo czerpie garsciami z kasy gminy na to żeby zamykać Wam Mieszkańcy Gminy usta http://blog.piekoszow.eu/2015/03/wojt-zbigniew-piatek-pozwal-do-sadu-mieszkanca-naszej-gminy.html , ale przyjdzie taki… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ten Twój „Zbyszek” ma jeszcze jedną zaletę – nie pieni się i nie wypisuje głupot po blogach!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A szkoda ZZecie, że nie pisze on na tutejszym blogu. Na pewno miałby niepowtarzalną szansę prostować poglądy mieszkańców gminy na swój temat. Szkoda, że czytać potrafi a pisać już nie. Wg mnie bardzo żle o nim to świadczy, ponieważ jasno wskazuje on nam gdzie jest jego miejsce na wyżynie społecznej a gdzie jest teraz po wyborach miejsce plebsu który go wybrał. Ciekazwego ZZcie stwierdzenia użyłęś z tą jeszcze jedną zaletą. A mógłbyś wymienić jego inne, używajac Twojego toku myślenia „poprzednie” zalety?

ZZ
Gość
ZZ

Innych nie widzę – proste

lukasz
Gość
lukasz

wg mnie to swiadczy o czyms innym jest nawet na to takie powiedzenie

lukasz
Gość
lukasz

ale za to czyta

lukasz
Gość
lukasz

a co ciekawego u p. Tadeusza D. bo cos ucichlo wszystko

kx
Gość
kx

W Gazecie .pl nasz wójt nr 13 na liście PiS do sejmu?

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Panie Blogu, chciałbym korzystając z Pana uprzejmości podziekować urzędnikom gminy w Piekoszowie którzy przyczynili się do dopilnowania remontu drogi pomiędzy Łaziskami a nasza osadą Piekoszów pod Lasem. Pani Danuta Marszałek oraz Pan Marek Sorbian dotrzymali danego słowa i dopilnowali aby nasza droga znów stała się przejezdna. W przeciagu ostatnich dwóch miesięcy dowieziono i rozrównano wysiewkę, wykarczowano krzewy z rowów, dziś firma czyści koparką rowy oraz wywozi zerwaną darń. Naprawdę aż miło popatrzeć teraz na tą drogę. Bardzo podobają mi się umiejętności operatora koparki, ma niesamowity dryg do jej obsługi. W szczególnosci dziekuję za spełnienie mojej prośby aby wykonano przepusty na… Czytaj więcej »

pp
Gość
pp

No to Twoja droga Pawle zrobiona ale pomyśl ile jeszcze takich dróg do zrobienia jest w okolicy np. Inwestproject….

ZZ
Gość
ZZ

Takich dróg są setki w naszej gminie i niestety nas na to nie stać!

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

ZZcie, to, że droga do nas została objęta remontem zawdzieczam sołtysowi Piekoszowa Panu Markowi Sorbianowi oraz czemuś co wyda Ci sie kuriozalne, a mianowicie faktowi, że toczy sie przeciwko mnie ta sprawa http://blog.piekoszow.eu/2015/03/wojt-zbigniew-piatek-pozwal-do-sadu-mieszkanca-naszej-gminy.html . Chełpisz się ZZcie swoim ścisłym umyslem, mam więc nadzieję, ze zrozumiesz współzależność pomiędzy tymi dwoma faktami.

lukasz
Gość
lukasz

to teraz jeszcze wodociag

ZZ
Gość
ZZ

Kolejność by pasowała 😉

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

O wodociągu Panie Łukaszu mogę zapomniec. Od maja br oczekuję na odpowiedź gdzie podziało się 300tys zł przekazane z gminy do ZUK na wodociąg do naszej osady. Pan Piątek oraz Pan JA ZUK zamarkowali co prawda dwa lub trzy miesiace temu wobec mojego ojca który pojechał zapytac co z tą wodą cheć „””””POMOCY”””””” doprowadzenia pod nasza osadę wodociagu w postaci postawienia gdzieś po drodze hydrantu z licznikiem, warunkujac to wpłatą każdej rodziny po tysiąc zł. Poganiali mojego schorowanego 71 letniego ojca ( ja w tym czasie byłem w szpitalu) od jednego do drugiego tzn Piątek odsyłał do Wijasa mówiac, że… Czytaj więcej »

Poseł
Gość
Poseł

Powinni ją teraz nazwać Al. P. Arabasza.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szanowny Pośle, jeszcze raz oświadczam, że droga o przejezdność której walczę od roku czasu nie jest moja drogą. Jest to droga gminna publicznego użytku, możesz również Ty z niej korzystać. jest to droga łącząca wg map miejscowość Łaziska z szosą biegnącą od Rykoszyna do Gałęzic, przy tej szosie kończy sie ona przy ogrodzeniu koscioła w Rykoszynie. Osada Piekoszów pod Lasem leży w pobliżu tej drogi, jest to jedyna droga do tej osady. Dawniej ta droga w dalszej , czyli zachodniej części była użytkowana czesto przez rolników uprawiających pola. Dziś w niektórych miejscach jest już nie przejezdna. Tą drogą uciekał przed… Czytaj więcej »

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A mógłbym prosić o wyjaśnienie co pod Inwestproject się kryje w kontekście drogi? Co do mojej drogi szanowny pp to prostuję po raz któryś, że nie jest to moja droga, jest to droga gminna ogólnego użytku biegnąca wg planów od Łazisk do Rykoszyna przy kosciele. A osada Piekoszów pod lasem gdzie mieszkam leży jedynie przy tej drodze. Ja starałem sie o dobro publiczne, gminne w pierwszej kolejności, oczywiście z uwzględnieniem naszej możliwości korzystania z tej drogi w sposób bezpieczny a przede wszystkim użytkowy. Bo co ten partacz za przyzwoleniem urzędników gminnych w zeszłym roku zrobił z drogi wołało o pomstę… Czytaj więcej »

pp
Gość
pp

Paweł drogi na inwestprojekcie nie są drogami prywatnymi, wszyscy dostaliśmy decyzję o warunkach zabudowy która zapewnia nam dojazd do własnych posesji, jest tu masakryczny misz-masz drogi które powinny być gminne są w dalszym ciągu prywatne. dobrze że jeszcze możemy jeździć do naszych domów.
na inwestprojekt jest jeden wjazd od podzamcza a już w tym momencie jest tu z 50 domów a gdzie reszta w budowie i w planach.
Nasze drogi też są tylko uzupełniane po interwencjach żwirem, ostatnio również jak u Ciebie zostały krawężniki ze żwiru, brak rowów itp. itd.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

A kto jest waszym radnym pp? Prawdę powiedziwszy to nie wiem czym jest ten Inwestprojekt? To nazwa osiedla czy jekiegoś programu inwestycyjnego? Dlaczego nie poprosicie radnego o interwencję? Ja co prawda nie prosze mojego radnego o nic bo jest zaprzedany jako członek drużyny marzeń tak więc nawet nie warto się do niego zwracać, ale może wy macie lepszego sprawniejszego radnego.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

panie Pawle a kto jest pana radnym

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szanowny Anonimie, w mojej świadomości nie istnieje coś takiego jak twór ( nie mylić z potworem) Mój Radny. Jest co prawda radny Pan Leszek Szot zam na Łaziskach zadeklarowany od samego poczatku członek drużyny marzeń, tak wiec sprzedajny i nie mający własnego zdania człowiek nie może być moim radnym. Ja na niego nie głosowałem, ja głosowałem na rzutkiego, energicznego i mającego swoje zdanie kandydata na radnego Roberta Zawadzkiego. Robert Zawdzki nie dostał sie, bo ludzie – wyborcy nie lubią zapracowanych ludzi którym się powodzi. Przy okazji chciałbym przestrzec wszystkich którzy usłyszą od Pana Szota tekst, że wyremontował on nam mieszkańcom… Czytaj więcej »

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

A stać nas było na podwyżkę pensji Wójta? Stać gminę na ciągłe przesunięcia w budżecie? Stać Piekoszów na nieudolne rządy i błędne decyzje?!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

rządy nieudolne to były, jak by było gminę stać to przesunięć w budżecie by nie było.Trochę na finansach trzeba się znać żeby coś pisać

lukasz
Gość
lukasz

gdyby rzady byly lepsze to by nie trzebabylo robic przesuniec w budzecie

xxx
Gość
xxx

Piątek jest dla mnie spalony. Mieszka w Piekoszowie w którym zatruwa nas p.Bartos ( biogazownia) i co i nic z tym faktem nie zrobił tyle miesięcy.Jak smierdziało tak smierdzi tylko teraz coraz czesciej. Ludzie uciekja z Piekoszowa bo nieda się tam oddychać..Trudno sprzedać mieszkanie oraz działke bo ciagle smrod.

pawel arabasz
Gość
pawel arabasz

Proszę Pani, nie stać właśnie nas mieszkańców na to. I dlatego już ludzie mówia po cichu między sobą o potrzebie referendum o odwołanie tak wójta Zbigniewa Piątka jak i nieudolnej, ślepo posłusznej i nie mającej własnego zdania Rady Gminy. Przejrzałem ostatnio ten artykuł oraz w szczególności komentarze pod tym artykułem http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141031/POWIAT0115/141039671 , przewijają się tam nazwiska osób które znamy i które obecnie RZADZA. Wnioski i ocenę pozostawiam czytajacym.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Zachęcam wszystkich do zapoznania sie z oświadczeniem Pana Wójta Zbigniewa Piątka na Feceboku odnośnie startu ( nie startu) w wyborach do sejmu. Ja Faceboka nie mam, odczytano mi telefonicznie treść. Po tym co usłyszałem powiem tak : Uważam, że tylko osoby z kategorii Półgłówków, Debili oraz innej maści uchynięci umysłowo kupią ten tekst. Panie Piątek, nie miałeś Pan żadnych szans na Sejm. TRZYNASTE miejsce na liście do sejmu to ochłapy z litości. TRZYNASTE miejsce to pewna przegrana. Poza tym TRZYNASTKA to bardzo czytelny sygnał dla Pana ze strony PiS gdzie jest Pana miejsce. Do reszty tekstu w dziedzinie Miłości Ludu… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

Mylisz sie Pan i to bardzo
Kaczmarek Tomasz Krzysztof lista PiS wybory 2011 pozycja na liscie 32 powtarzam 32 i o dziwo dostal sie do sejmu
lista PO p. Irla Jadwiga Józefa poz. 5 nie dostala sie do sejmu a tym czasem p. Pietrzyk Lucjan Marek poz. 6 dostal sie do sejmu…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Łukaszu, ja im wszystkim życze jak najlepiej. Bez wyjątku. Panu Wójtowi Piątkowi też życzę jak najlepiej.Panu Panie Łukaszu też tego samego życzę.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

W Głosie Piekoszowa Wójt wyjaśnia szczegółowo powody swojego braku zainteresowania startem w wyborach do Senatu. Wypowiedź typowa dla Wójta i pod publikę. Nie wierzę w Jego dobre chęci i troskę o Gminę, bo na co dzień wygląda to zupełnie inaczej! Dobro mieszkańców jest na ostatnim miejscu. Zainteresował mnie natomiast artykuł związany z ZUK-iem i zakupem wozu asenizacyjnego (szambiarki). ZUK poszerza zakres usług; zapomniano dodać – odpłatnych! 140 zł plus 8% podatku VAT to jak dla mnie kwota wygórowana. Wysoko ceni się nasz ZUK, woda droga, wywóz nieczystości też drogi. Prezes rządzi, Prezes wymaga, Prezes na straży ładu i porządku. „Złodzieje”… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak złodzieje wody i szamb drżyjcie ,dlaczego mieszkańcy płacą a ktoś kradnie i sobie z tego nic nie robi i jeszcze ma najwięcej do gadania

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Jednak kupili tą szambiarkę? To jest dopiero myślenie ; MY KUPIMY – WY ZAPŁACICIE. Przecież tą szambiarke musieli wziąć na kredyt lub w leasingu, trzeba ją więc będzie spłacić. Z czego? Z waszych kieszeni. Ja za niedługo znów przepnę się do swojego szamba, a ZUKowi wypowiem umowę na ścieki kanalizacją. Dałem się namówić kilka lat temu na podpiecie się pod kanalizację wybudowana za kilka milionów zł, ale przestało mnie bawić korzystanie z usług ZUK. Dobrze, ze nie zlikwidowałem swojego szamba. Nikt mnie nie zmusi, abym korzystał z szambiarki ZUK. Jest wolny rynek, każdy ma prawo korzystać z usług tańszego podmiotu.

ZZ
Gość
ZZ

A gdzie ty paweł znajdziesz coś tańszego niż kanalizacja?

ZZ
Gość
ZZ

A gdzie ty Pawle Arabaszu znajdziesz coś tańszego niż kanalizacja?
(W przeliczeniu na kubik)

ZZ
Gość
ZZ

Jak to się stało że dwa razy „prawie” ta sama odpowiedź?
Coś zeąbałem 😉

lukasz
Gość
lukasz

tak nikt Pana nie zmusi ale moze sie okazac ze szambiarki „obce” moga miec ceny takie same albo i wyzsze

a za likwidacje przylacza trzeba zaplacic wg indywidualnej wyceny…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Sam odłącze swoją rurę o studzienki która i tak jest na moim podwórku. To ja mogę naliczyć ZUKowi za możliwość przepuszczenia przez moją posesję kanalizacji gminnej.

Nieuświadomiony
Gość
Nieuświadomiony

Panie Pawle z skąd pewność że to miało być trzynaste miejsce. Mój kolega wielki sympatyk PiSu (z góry informuje mnie nie łączy z tą partią nic) mówił mi dzień po radzie krajowej tej partii że nasz wójt miał dostać 4 miejsce na liście.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

co za różnica w obecnej sytuacji 4 czy 13 nie startuje i już

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pytasz Anonimie jaka różnica? To odpowiem Ci prostymi słowami : A TAKA MNIEJ WIĘCEJ JAK OBECNE UPOSAŻENIE WÓJTA W STOSUNKU DO SYTUACJI MATERIALNEJ TYCH KTÓRYCH POZWALNIAŁ Z PRACY. TO TAK MNIEJ WIĘCEJ DWANASCIE TYSIĘCY ZŁ DO ZERA. ( 12000 : 0 )

Marek
Gość
Marek

Do : zaniepokojona. Nie posiadam tego Głosu Piekoszowa i nie wiem czy te 140 zł to jeden metr sześcienny czy za jeden wóz.Usługi takie są o charakterze publicznym i zgodnie z zapisami art.4 ustawy o gospodarce komunalnej ceny powinny być zatwierdzone w formie uchwały przez Radę Gminy lub Rada może scedować to na organ wykonawczy jakim jest Wójt.Należy też dodać i to jest ważne Rada może ingerować i ustalać wysokość tych cen ,natomiast tego jej nie wolo przy ustalaniu taryf cenowych za wodę i ścieki.Proszę wystąpić do Wójta z pytaniem czy w tej sprawie jest uchwała Rady Gminy i zainteresować… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

raczej za woz czyli 10 m szesciennych

ZZ
Gość
ZZ

Z tego co się orientuję to nie jest to cena przesadzona.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Ja cały czas pamiętam Marku jak Wójt z jego Drużyną zachwalali ten właśnie budżet. Miał być idealny, bez niespodzianek i oczywiście jakich kolwiek zmian. A tu masz, co sesja to jakieś przesunięcia. Na co poszły pieniądze? Porażający jest dla mnie brak samokrytycyzmu ze strony władz… oni są zawsze ze wszystkiego zadowoleni. W Piekoszowie panuje istna sielanka… czyż nie?

lukasz
Gość
lukasz

Za ” kurs” i jest zalezna od miejsca zamieszkania bo w Piekoszowie kurs kosztuje tylko 120 zl +vat oczywiscie

Marek
Gość

Do zaniepokojona: O samokrytyce władz musimy chyba pomarzyć.Władza nie powinna tłumić i i bać się krytyki mieszkańców,a wręcz odwrotnie mądra władza winna wyciągać wnioski .A odnośnie sielanki to na razie optymizm jest wskazany.Na początku przyszłego roku władza będzie miała do rozwiązania problemy związane cenami za wodę i ścieki jak również musi podjąć radykalne działania w oświacie. Odnośnie zmian budżetowych to Rada Gminy uchwala te do których jest zobligowana ustawą o finansach publicznych.Są jeszcze inne zmiany budżetowe będące w ustawowych kompetencjach Wójta/patrz zarządzenia Wójta/Budżet gminy na bieżąco wymaga zmian bez względu czy to Wójtem będzie obecny czy inny czy Rada będzie… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz
góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

„Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszej gminy wójt Zbigniew Piątek, naszej gminy tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! (…) To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek” – pozwoliłem sobie nieco zmienić cytat z popularnego „Misia”. Bo przecież to najszczersza prawda –… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

to mi teraz do kogos innego pasuje

Anonim
Gość
Anonim

O co tu chodzi??

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz
Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz
Anonimowo
Gość
Anonimowo

nareszcie coś się ruszyło w tej sprawie,ale jak widzę to będzie ciężka sprawa dla prokuratury

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja Anonimie mam nadzieję, że Rada Gminy zobliguje Wójta do wystąpienia w procesie jako pokrzywdzony który będzie dochodził w trakcie procesu naprawienia wyrządzonych przez Dąbrowę szkód dla Gminy w Piekoszowie. Tą Radę Gminy i Wójta czeka wielki sprawdzian skuteczności w działaniu. Tyle, że jakoś nie za bardzo widzę aktywność tych radnych którzy byli radnymi w czasie gdy Dąbrowa pogrążał gminę.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zgadzam się z panem,ale na ławie oskarżonych powinni zasiąść też radni kadencji 2010-2013,ponieważ to oni sprawują nadzór nad działaniami wójta i udzielali mu absolutorium.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tych ludzi Anonimie niestety możemy rozliczyć tylko my mieszkańcy. W trakcie wyborów, bo ludzie ci nadal będą sie pchali do koryta. Niemniej nie wierzę w coś takiego jak mądrość ogółu. Tak wiec nadal będziemy oglądać za stołami prezydialnymi gęby tych którzy przyczynili się do zniszczenia gminy a wobec gminnej gawiedzi będą głośno krzyczeć – łapaj złodzieja i wybierz mnie to ja ich rozliczę. Z takim hasełkiem np jesienią 2014r wparował na moje podwórko obecny radny naszego teraenu Leszek Szot. Jak ich rozlicza sami widzimy. A to był przecież radny za czasów Dąbrowy.

lukasz
Gość
lukasz

A o p. Sorbianie juz Pan zapimnial?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie zapomniałem panie Łukaszu. Nie raz wypowiadałem się tutaj, że kojarze go z czasem kiedy gmina upadała. Mało tego, powiedzialem mu to osobiście w oczy. Tak więc ani ja tego nie zapomniałem, jak i jestem pewien, że i Pan Sorbian też to pamięta.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W tym artykule Onetu najbardziej uderzyła mnie drwina autora artykułu wobec mieszkańców wyborców , drwina ta zawarta jest w tekście :………W referendum przeprowadzonym 11 sierpnia 2013 r. mieszkańcy gminy Piekoszów zdecydowaną większością głosów opowiedzieli się za odwołaniem rady gminy i wójta. 10 listopada 2013 r. odbyły się przedterminowe wybory, w których wybrano skład nowej rady, a dwa tygodnie później w drugiej turze na wójta gminy wybrano popieranego przez PiS byłego reprezentanta Polski w kolarstwie szosowym, Zbigniewa Piątka. Ponownie wybrano go wójtem w głosowaniu podczas elekcji jesienią 2014 r………….wg mnie to zabrzmiało to tak, że jakby autor sugerował czytającym, że gdyby… Czytaj więcej »

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

A czym jeszcze wsławił się nasz uwielbiany Wójt /zawsze wielką literą, aby nie być posądzonym o brak niebotycznego szacunku/ oprócz pedałowania? Jakoś nie słyszałem o Jego osiągnięciach jako radnego w Kielcach.
Sądzę również, ze gdyby jako kandydat popierany przez ukochaną przez nas partię wystartował facet znany ze zjadania much uszami, to byłby teraz u nas wójtem 😉