Nadzwyczajna sesja rady gminy 18 września 2015

W najbliższy piątek w budynku BCK w Piekoszowie odbędzie się nadzwyczajna sesja rady gminy. Początek o godzinie 14.30

Aktualizacja 04.11.2015 – relacja wideo przygotowana przez BCK:

Program sesji:

1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Podjęcie uchwał w sprawie:
a) przekazania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Kielcach skargi Marka Korby na uchwałę Rady Gminy w Piekoszowie nr VIII/30/2015 z dnia 26 marca 2015r.
b) rozpatrzenia ponownej skargi z dnia 7 maja 2015 r. Pana Zdzisława Foksy na działalność Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie.
4. Zamknięcie obrad sesji.
Źródło: BIP UG Piekoszów

35
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MareklukaszPaweł ArabaszPBZZ Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ciekawa sesja. Brakuje mi tu punktu obrad który by dotyczył kar jakie poniesie Rada Gminy w przypadku gdy skarga Pana Marka Korby okaże się zasadna. Będę przyglądał sie tej sprawie ponieważ jeśli Marek Korba wygra w Sądzie Administracyjnym to siłą rzeczy ktoś z Urzędu Gminy lub ZUK lub z Rady Gminy musiał prawo naruszyć, musiało mieć miejsce co najmniej jakieś urzędowe poświadczenie nieprawdy. Interesuje mnie też sprawa Pana Zdzisława Foksy, nie znam tego Pana ale z chęcią poznam. Bezzasadnie to on na pewno tyle czasu nie walczy o swoją rację.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

zastanawia mnie czy pan wie o czym pisze

saskya
Gość
saskya

Czy będzie ktoś nagrywał sesje, nawet telefonem? Niestety na nagranie wykonane przez panią z BCK (za nasze podatki) nie ma co liczyć.

lukasz
Gość
lukasz

Tak ja

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niedługo rozpocznie się proces Dąbrowy. Wzywam w tym miejscu Rade Gminy do zobligowania stosowną Uchwała Wójta Gminy Piekoszów Zbigniewa Piątka do wystąpienia w procesie jako strona pokrzywdzona żądająca zadośćuczynienia szkód jakie zostały wyrządzone Gminie Piekoszów. Przecież gosć pieniędzy nie zjadł, musiał je ulokować w jakimś majątku. To są miliony złotych zagrabione gminie i gdzieś ulokowane.

Marek
Gość
Marek

Ma Pan rację Panie Pawle,gdyby wszystko było ok to nie miałbym podstaw do złożenia skargi .Ale to jest dla mnie sprawą drugorzędną .Od oceny czy zostało naruszone prawo są odpowiednie organy i sąd.Istotniejszą i ważniejszą jest wysokość cen za wodę i ścieki.Pragnę przypomnieć,że ZUK ma do spłaty pożyczkę od gminy udzieloną w uwaga w 2010 roku/ w tym roku -200 tys w 2016 -400 tys,w 2017-400 tys plus odsetki/Ani ja ani każdy z ponad 16 tys mieszkańców naszej gminy nie mieliśmy wpływu wydatkowanie pieniędzy z tej pożyczki pod względem celowości.Dlaczego ma być stosowana odpowiedzialność zbiorowa.Uzyskałem informacje od Wójta i Prezesa… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Marku , mi włos się jeży na głowie na to co Pan napisał o wynajeciu firmy zewnętrznej do ustalenia cen wody i ścieków dla mieszkańców Gminy w Piekoszowie. To cgyba jest żart jakiś co Pan pisze. Skąd wogóle u Pana taka wiedza? Przeciez jak firma zewętrzna weźmie się za naliczanie cen to mieszkańcy Naszej Gminy zapiszczą z bólu jak te ceny zostaną ustalone i zaakceptowane. Przecież oni nie będą mieć sentymentów, tylko wezmą pod uwagę zadłużenie ZUK, wynagrodzenie dla pracowników ZUK w w tym sute wynagrodzenie dla Prezesa Jerzego Wijasa oraz członków Rady Nadzorczej i dopieprzą takie ceny, że… Czytaj więcej »

rysiek
Gość
rysiek

Gdybyś śledził na bierząco to byś wiedział że taką uchwałę już podjęto i bez niej nie było by ponad połowy zarzutów ponieważ niektóre są ścigane na wniosek poszkodowanego w tym przypadku Gminy.

rysiek
Gość
rysiek

Poza tym z artykułu na gazecie wynikało że znaczna wiekszość z tych 3 milionów to wartość odsetek, które gmina dodatkowo płaciła wskutek przesuwania terminów spłaty porzyczek, także nie wiem jak niby twoim zdaniem można było schować te miliony?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie pal głupa Rysiu, że nie wiesz o co chodzi. A słowo pożyczka pisze się przez ż a nie rz, a więc pożyczka a nie porzyczka. Proszę też o numer uchwały którą wspomniałeś.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle,wydaje mi się,że gmina może dopiero wystąpić przeciwko panu D. jak sąd prawomocnym wyrokiem skaże go za niegospodarność,ale jest to słuszny wniosek aby go ścigać i wyegzekwować odszkodowanie,gmina także może ustanowić oskarżyciela posiłkowego i miejmy nadzieję,że tak będzie,innym tematem jest pociągnięcie do odpowiedzialności innych osób,które wiedziały co się dzieje w gminie,a nie reagowały(rada gminy,skarbnik,sekretarz,był jeszcze chyba vice-wójt)

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowny Anonimie, żądania i oczekiwania strony pokrzywdzonej w kwestii naprawienia wyrządzonej szkody mogą być już przedstawione w postępowaniu sprawdzającym, a nawet i wcześniej w trakcie składania zawiadomienia . Jeżeli to nie nastąpiło w sprawie Dąbrowy jeszcze, to teraz można również takie żądanie złożyć do Sądu, wtedy Sąd rozpatrując sprawę i wydajac wyrok zobowiązuje przestepcę do naprawienia wyrządzonej szkody. Tak jest najprościej dochodzić naprawienia wyrządzonej szkody. Owszem, po uprawomocnieniu się wyroku również można, ale będzie to niejako odgrzebywanie sprawy na nowo. Tak więc mam nadzieję,że Urzę Gminy w Piekoszowie poczyni stosowne kroki w tym kierunku pod czujnym okiem Rady Gminy. Z… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mnie to proszę Państwa bardzo cieszy to, ze bogaci mieszkańcy naszej gminy pomagają biednym i potrzebującym. W poniedziałek było jakies rozdawanie paczek żywnościowych, widać było masę drogich bryk których właściciele zapewne przywieźli swoich biednych sąsiadów, znajomych którzy nie mieli jak dotrzeć po te paczki.

anonim
Gość
anonim

Bardzo smieszne a panskiej bryki pan tam nie widzial?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Anonimie, ani ja jej tam nie widziałem, ani nikt jej tam nie widział. Nikt też mnie tam nie mógł widzieć, ponieważ mnie tam nie było. A moze Pan mnie widział?

majka
Gość
majka

A to akurat nie jest śmieszne to jest straszne ze ci którzy potrzebują pomocy niejednokrotnie nie pójdą po pomoc bo im honor nie pozwala albo zdrowie żeby iść i dźwigać żywność (sądzę że to była żywność z UE) Niestety spotykam się często z tym ze ktoś pracuje na czarno Zarabia lepiej niż ja NIE JEST zainteresowany legalna praca bo traci np obiady dla dzieci stypendium dofinansowania i inne profity z Gops czy innych ośrodków pomocy Żywność bierze choćby miał dać psu Chociaż jak czytam o tym co jest wydawane to sądzę że są to atrakcyjne artykuly (mąka cukier ryż kasza… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Zdecydowanie masz rację.

ZZ
Gość
ZZ

Niestety tego stanu nie da się zmienić.
Jak jest pomoc to są i nadużycia.

ZZ
Gość
ZZ

Nie daje mi spokoju ten wpis 😉
Każdy robi tak jak mu pasuje, Ty Majka też możesz w każdej chwili wyjechać do pracy na zachód, tam przyjmą każdego. Wtedy sobie podjedziesz bryką pod gops, ale czy bedzie Ci czego zazdrościć? Tu bym się zastanowił.
Ja tak brzydzę się takiego zachowania, że nawet nie wziąłem od polskiego państwa tych marnych groszy na każde z dzieci (becikowe?).
A że ktoś ma taki sposób na życie (za zarobione poeniądze kupuje auto i komórkę każdemu w rodzinie), to mi wcale nie przeszkadza!

ZZ
Gość
ZZ

Jeszcze pytanie do Pana Bloga – co tam z tymi zmianami na blogu?
Czy nie można by przekształcić go na coś w stylu forum dyskusyjnego?
Paweł mógłby wstawić parę zdjęć okolic budynku GOPSu i stojących tam „bryk”.
Myślę że coś takiego przydałoby się naszej gminie.
Ja otwarłbym temat śmieci i palenia nimi w piecach.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja ZZcie tego nie widziałem. Powiedziano mi po czasie. Gdybym tam był w danej chwili to nie zdjęcia bym porobił tylko nakrecił bym film na zewnątrz z wszystkimi tymi co tam oczekiwali w kolejce, a następnie wszedł bym z uruchomioną kamera do środka . Nagrywając na zewnątrz starałbym się uchwycić twarze tych co czekali i ich samochody. No chyba nie jest tajemnicą państwową kto tą pomoc otrzymuje.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, czy Pan Łukasz przekazał Panu nagrania z wczorajszej sesji?

Marek
Gość
Marek

Może i dobrze ,że sesja ta nie była nagrywana.Dobrze dla większości w Radzie i odpowiedzialnych urzędników gminnych.W mojej ocenie i nie tylko w mojej : kompromitacja Rady Gminy,a mianowicie Rada Gminy nie umie zebrać się na sesji nadzwyczajnej.Każdy z Was może wklepać ustawa o s samorządzie gminnym art.20 ust.3 wyraznie jest napisane :na wniosek wójta lub 1/4 ustawowego składu Rady.Na ten dzień sesję zwołał Przewodniczący nie spełniając tych przesłanek.Stanowi to naruszenie prawa a skutkiem jest to ,że uchwały są nieważne.Jest mi to na rękę i wykorzystam to w Sądzie.Nie zamierzałem odnosić sie do tego, ale jest to po raz kolejny… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

Nagrania sa jednak piniewaz sa lub moga byc dowodem w sprawie nie ma mozliwosci ich publikacji
A rada zgodnie z wyrokiem NSA musiala i musi sie zbierac zawsze aby podjac uchwale w sprawie przekazania stosownych dokumntow czy informacji

Marek
Gość
Marek

Bez przesady na tej sesji Rada Gminy nie popełniła żadnego przestępstwa więc jaka sprawa.Naruszono przepisy prawa a konkretnie ustawę o samorządzie gminnym.Mam nadzieję,że radni przeanalizują sprawę zasięgną opinii prawnej z innego zródła i wyciągną wnioski/mogę im podpowiedzieć jak i gdzie uzyskać bezpłatną pomoc prawną chociaż jest tak proste jak 2+2/

lukasz
Gość
lukasz

przeciez radca prawny jest zatrudniony w gminie… wiec niech sie wykaze

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ktos pana wprowadził w bład sesja była zwołana z art20 ust1:Rada Gminy obraduje na sesjach zwołanych przez przewodniczacego w miarę potrzeby

Marek
Gość
Marek

Tak art.20 ust 1 mówi ,że rada obraduje na sesja zwołanych przez przewodniczącego.To przewodniczący jest uprawniony do zwołania sesji ,może w tej kwestii upoważnić wiceprzewodniczącego.Przecież sesji nie może zwołać sprzątaczka lub palacz z kotłowni.Rada obraduje na sesjach zwyczajnych i nadzwyczajnych .Sesja nadzwyczajna musi być zwołana na zasadach i w trybie określonym w art20 ust3a szczegółowo dopowiada to Statut Gminy w paragrafie 17 .Wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej musi być złożony na piśmie podając porządek wraz z projektami uchwał.To ,że podstawa prawna na zaproszeniach i w ogłoszeniu jest nieprawidłowa to nie moja wina.Powiem więcej są w urzędzie gminy pracownicy odpowiedzialni za… Czytaj więcej »