Chwastostrada (częściowo) naprawiona

Nie wiem, czy to powód do radości, bo z jednej strony – w końcu zostały naprawione usterki, ale – niestety nie wszystkie.

O niedoróbkach (to chyba za małe słowo) na wyremontowanej nie tak dawno drodze wojewódzkiej nr 786 przecinającej naszą gminę pisałem nie raz – ostatnio tutaj. Remont zakończył się niespełna dwa lata temu a chodniki i jezdnia są już w wielu miejscach pozapadane, spomiędzy kostki wyłazi trawa, zamiast trawników rosną bujne chwasty, a w źle wyprofilowanej nawierzchni tworzą się wielkie kałuże.

Kilkanaście dni temu zostały poprawione tylko dwie zapadnięte studzienki na wysokości zespołu szkół w Piekoszowie, nierówna nawierzchnia koło stacji benzynowej i pomalowane zostało oznakowanie poziome na progu zwalniającym koło bloków. Nie wiem, czym zostało to pomalowane – farba już jest mocno wytarta i myślę, że na wiosnę nie będzie po niej śladu. Mam nadzieję, że naprawy zostały wykonane w ramach gwarancji i wykonawca będzie poprawiał te niedoróbki do skutku.

Do zrobienia pozostały jeszcze:

  • źle wyprofilowana nawierzchnia przez co tworzą się wielkie kałuże – na wysokości urzędu gminy i pod wiaduktem w Górkach Szczukowskich
  • pozapadany chodnik koło betoniarni w Micigoździe
  • pozapadana nawierzchnia koło studzienek (przynajmniej kilkanaście sztuk)
  • trawa zarastająca chodniki
  • zachwaszczone trawniki

Mam nadzieję, że inwestor (Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewózkich w Kielcach) zdąży wyegzekwować to od wykonawcy w ramach gwarancji…

Oznakowanie poziome progu zwalniającego - częściowo już wytarte
Oznakowanie poziome progu zwalniającego – częściowo już wytarte
Wyrównana studzienka i nawierzchnia koło szkoły
Wyrównana studzienka i nawierzchnia koło szkoły

 

6
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LucyPawel ArabaszsaskyaPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
saskya
Gość
saskya

Największą fuszerą jest „próg zwalniajacy” koło bloków. Dlaczego władza się za to nie weźmie?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Polski urzędnik pracujący przy budowie róg odwiedza swojego odpowiednika we Francji i patrząc na jego piękny zachwycony pyta skąd miał tyle pieniędzy. Francuz mówi: widzisz tą piękną autostradę? Polak: no widzę, Francuz : Nadzorowałem tą autostradę i w nagrode za dobry nadzór dostałem dużą premię za która wybudowałem ten dom. Za rok Francuz odwiedza naszego urzędnika i zastaje go w pięknym pałacu. Zachwycony pyta skąd miał tyle pieniędzy. Nasz wyprowadza go w pola i pyta: widzisz tą autostradę? Francuz mówi : nie widzę. Nasz: no widzisz.

Lucy
Gość
Lucy

Największą fuszerką jest próg zwalniający ,jeśli musi być ,to przynajmniej wyprofilowany dokładnie pod 30km ,bo tylko położyli krawężniki, ciężko zrozumieć ta decyzję jak i te całe ekrany ,a jesli chodzi o chwastostrada, to zapraszam na ul kolejową ,szkoda słów .