Sesja rady gminy 29 października 2015

Najbliższa sesja rady gminy zapowiada się dość ciekawie – w programie jest między innymi informacja na temat funkcjonowania Zakładu Usług Komunalnych i stanu oświaty. Ciekawe, czy będzie można zadawać pytania…

Aktualizacja 04.11.2015 – relacja wideo przygotowana przez BCK:

Jeśli chodzi o oświatę, to dotarły do mnie informacje, że są plany likwidacji dwóch szkół w naszej gminie a wszystkimi przedszkolami miałaby zarządzać fundacja. Na razie nic więcej nie wiem ale mam nadzieję, że na sesji się dowiem.

Sesja rady gminy 29 października 2015 odbędzie się w budynku Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie przy ul. Częstochowskiej 66 – początek o godzinie 10.00

Planowany porządek sesji:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z XIV sesji Rady Gminy Piekoszów.
 4. Informacja Wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym.
 5. Informacja dot. funkcjonowania Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie Spółka z o.o.
 6. Informacja dot. stanu rolnictwa i gospodarki gruntami.
 7. Informacja o stanie oświaty w Gminie Piekoszów w roku szkolnym 2014/2015.
 8. Informacja dot. analizy oświadczeń majątkowych złożonych Przewodniczącemu Rady Gminy oraz Wójtowi Gminy.
 9. Podjęcie uchwał w sprawie:
  1)  zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2015 rok,
  2)  zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy na lata 2015-2025,
  3)  zmiany uchwały Nr XII/81/2015 Rady Gminy Piekoszów z dnia 28 sierpnia 2015r. w sprawie ustalenia
  Regulaminu funduszu zdrowotnego dla nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych prowadzonych
  przez Gminę Piekoszów,
  4) wyrażenia zgody na sprzedaż w trybie bezprzetargowym nieruchomości niezabudowanej położonej w
  miejscowości Piekoszów obręb geodezyjny Piekoszów oznaczonej numerem działki nr 1511/5,
  5) określenia trybu powołania członków oraz organizacji i trybu działania Gminnej Rady Działalności Pożytku
  Publicznego w Piekoszowie,
  6) ustalenia zasad głosowania tajnego dla wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Kielcach i Sądu
  Rejonowego w Kielcach na kadencję 2016-2019,
  7) wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Kielcach i Sądu Rejonowego w Kielcach na kadencję 2016-2019.
 10. Interpelacje i zapytania.
 11. Zakończenie obrad sesji.

Źródło: BIP UG Piekoszów

95
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
74 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PBsaskyanie z saliorgPawel Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lukasz
Gość
lukasz

jestem ciekaw kto i na jakiej podstawie przeprowadzil ta analize tych oswiadczen majatkowych co mu z tego wyszlo i po co to zrobil a moze bylo to robione na czyjes polecenie?
jeszcze nie wygrali wyborow a juz pelna inwigilacja

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Będzie to wyglądało tak, że jakiś urzędnik siądzie za biurkiem i sprawdzi swoich kolegów w ten sposób , że porówna tzw pasek z zarobków z tym co wpisali w oświadczeniach. Zapewne będzie się wszystko zgadzać. Moja propozycja jest taka: Jeśli chce wójt pokazać jaki to jest czujny rewolucyjnie, to niech dopuści komisję złożoną z bystrych mieszkańców gminy ( nie urzędników) którzy wejdą na posesję urzednika i porównają jego dotychczasowe zarobki z praktycznie zgromadzonym majatkiem. Jeśli taka komisja powie potem, że owszem wg nich w miarę się zgadza, to wtedy ja uznam, że wiarygodność oświadczeń została rzetelnie sprawdzona. Natomiast w tej… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle.
Wstępną kontrolę oświadczeń majątkowych przeprowadza organ /adresat/ do którego jest składane oświadczenie,natomiast szczegółowo sprawdza to Urząd Skarbowy.Jeśli stwierdza się nieprawidłowości to powiadamia się Urząd Kontroli Skarbowej i Radę Gminy.Dokładnie to precyzuje zapis w Art.24h w pkt.12 ustawy o samorządzie gminnym /jest dostępna w internecie/.
Czyli jeżeli w porządku obrad Rady Gminy na dzień 29.10.2015 w pkt.8 jest informacja dot. oświadczeń majątkowych to muszą być nieprawidłowości lub ktoś z urzędników gminnych ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem ustawy o samorządzie gminnym

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dlatego Panie Marku umieszczanie takiego punktu obrad jest dla mnie totalną bzdurą. Nie rozumiem po co takie coś umieszczać w programie sesji Rady Gminy? Może ten kto to umieścił ten punkt w programie miał na celu wyrobienie w nas ciemnych mieszkańcach przekonanie jacy to oni tam w tym Urzędzie sa cacy, bo nawet tego dopilnowali. Chyba z nudow, bo nic innego się nie dzieje i nic dobrego dla gminy nie robią i nie zrobia. Są tam tylko po to, żeby co miesiąc zgarniać kilka milionów zł i to zgarnianie chcą przd prostym ludkiem uzasadnić. Co jakiś czas rzuca w eter,… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Wczoraj otrzymałem pocztą anonimowe pismo w którym autor ( lub autorzy) opisali co sie dzieję w ZUK od czasu kiedy prezesem został Jerzy Wijas. O niektórych sprawach wiedziałem, niektóre tam opisane są dla mnie nowe. Szanowny Autorze tego pisma, uznałem, że część z tego co tam napisane ujawnie tutaj na blogu , natomiast całe pismo przekażę organom sciegania niech trochę popracują nad tym co tam napisane ponad to co ujawnię tutaj. Swoją drogą dziękuję osobie/osobom za okazane mi zaufanie. Jeśli to co zamierzam jest niezgodne z Twoimi oczekiwaniami Autorze, to skontaktuj się ze mną pod nr 531129013, zapewniam Cie, że… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Opisz p. Pawle bo większość z nas żyje w błogiej nieświadomości i nie ma pojęcia co się tam dzieje.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Wiele nie opisze anonimie, ale coś tam przeleję tutaj na blog. Resztą niech się zajmują ci co trzeba. Poczekam jeszcze trochę aby Autor pisma ewentualnie skontaktował się ze mną i powiedział mi czy się godzi ujawniać te treści tutaj.

org
Gość
org

Pytanie radnego do prezesa. Zatrważająca i porażająca ignorancja… jeden nie wie o co pyta, drugi nie wie o czym mówi. Publiczność słucha i podziwia.
A swoją drogą. Jak się ta stacja nazywa? Sane…, saneepidem… no nieważne.
Fakt 🙂 Sanepid jest prościej, bo proste jest wszystko…

nie z sali
Gość
nie z sali

Od kiedy to „sanepid” ustala harmonogram poboru próbek ścieków?

org
Gość
org

Ciemny naród przyjmie każdą wypowiedź. Skąd ma wiedzieć czy to ten… sane…, saneepidem… czy inna powołana do TEGO instytucja 😉 której nazwa też nie jest łatwa do wypowiedzenia 😉 a z którą było się na bakier we wcześniejszym wcieleniu.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Kopia z Onetu. Proponuję Panie Blogu zamieścić ten materiał co by ludzie mieli wiecej pojęcia na co głosowali a czego w kościołach nie usłyszeli. Osoboiście życzę PISowi realizacji poniższych obietnic. : Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w wyborach parlamentarnych. Sondażowe wyniki powyborcze wskazują, że partia Jarosława Kaczyńskiego przejmie pełnię władzy. Biorąc pod uwagę fakt, że z tego samego obozu politycznego pochodzi prezydent Andrzej Duda, PiS będzie miało okazję wprowadzić w życie większość swoich przedwyborczych zapowiedzi. Co dokładnie obiecali Polakom politycy Prawa i Sprawiedliwości? Udostępnij Share on twitterShare on emailShare on wykopMore Sharing Services 857 Skomentuj Komentarze 1870 Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Co jak co, ale myślałem że Paweł głosował na PIS,
to dowów na to że pozory mogą mylić!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Nie wiem jakie ma znaczenie dla ciebie ZZcie to czy głosowalem czy nie i na kogo. ale jeśli cię to interesuje to ci odpowiem: wogóle nie głosowałem. Nie chcę przykładać ręki do tej farsy która ma miejsce. Głosowała moja żona i pełnoletni syn , natomiast ja nie. Byłem na głosoaniu za JOWami, ale JOWy nie przeszły. Ci co wami rządzą osiągnęli zamierzony skutek. JOWy pozwoliły by wam wybierać tego kogo chcecie, natomiast obecny system parlamentarny nie dopuści waszych wybrańców. Zapewne wielu z was dziwi się skąd w parlamencie ten czy ten, jakim cudem on tam się dostał? Ano dostał. JOWy… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Pawle dlaczego sie tak pienisz? Nie glosowales – czyli w pewnym sensie jednak glosowales! A jak Cie interesuje na kogo ja glosowalem to Ci moge zdradzic, bo jestem tu Anonimowo. Glosuje od zawsze na PO, choc ostatnio zastanawialem sie nad „Nowoczesna”. Nie zamierzam jednak sie z tego nikomu tlumaczyc. Na PIS nie zaglosuje nigdy, chocby tylko dlatego (choc to najmniejszy problem) by nie patrzec na takie bucowate twarze jak nasz nowy Prezydent i prawdopodobna Pani Premier. Nigdy nie pisalem ze uwielbiam Piatka! Piatek to dla mnie osoba o ktorej nie moge powiedziec nic zlego. A mam taka zasade ze nie… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

ZZ ale teraz pojechałeś 🙂 Ja fanatycznie nienawidzę PO, a znam naszych świętokrzyskich posłów (na szczęście niektórzy zaraz wrócą do swoich byłych prac, czyli do urzędu marszałkowskiego i innych). Co do jedynki z Nowoczesnej to też znam i nie mogłam zagłosować, mamy inne poglądy. Co do PISU to jest dla mnie bez znaczenia. Śmieszy mnie straszenie Pisem, przez wiele lat nikt mnie nie zmusił do chodzenia do Kościoła, więc nawet sam Jarosław Kaczyński tego nie zrobi. Uważam, że Jarosław Kaczyński jest bardzo mądrym człowiekiem i dlatego tak bardzo dużo ma przeciwników. Patrząc na naszego wójta i jego drużynę marzeń niestety… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

to Ty chyba nie słyszałas tego co ten Twój wymarzony prezyden powiedzial podczas wizyty w Niemcach…

saskya
Gość
saskya

To nie jest mój wymarzony prezydent. Czytaj ze zrozumieniem tak na przyszłość.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

ZZcie, skąd u Ciebie muśl, że ja się pienię? Absolutnie nic takiego nie ma miejsca w moim zachowaniu. A co do Twojej sympatii do PO to nawet jestem w stanie Ci uwierzyć. Twoje zachowanie pasuje mi do nich.

lukasz
Gość
lukasz

spokojnie w przyszłym roku pan to nadrobi

ZZ
Gość
ZZ

Do Kukiza nawet mi pasujesz 😉
http://www.pawelarabasz.mojegolebie.pl/

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

ZZcie, Kukiz to jedno, a JOWy czyli Jednomandatowe Okręgi Wyborcze to drugie. Kukiz od ponad 10 lat starał sie przeforsować tą ideę, dopiero jak co piąty wyborca w wyborach prezydenckich zagłosował na niego to rządzacy otrzeźwieli bo połapali sie, ze Polacy potrzebują zmian i to za wszelką cenę i na referendum się zgodzili. Tyle, że sprytnie w mediach ideę JOWów przemilczano i na referendum poszła garstka myślących oraz skrzyknięci przeciwnicy JOWów czyli sympatycy PO, PiS, SLD w pewnej części PSL żeby dać głos na Nie. Dzięki JOWom my wyborcy mieli byśmy możliwosć wybierania posła z naszego miejsca zamieszkania. A teraz… Czytaj więcej »

bapac
Gość
bapac

Dzięki JOWom my wyborcy mieli byśmy możliwosć wybierania posła z naszego miejsca zamieszkania.

No tylko taki drobiazg, co pokazały ostatnie wybory w naszej gminie, ze ludzie niekoniecznie chca wybrac posłow spośród swoich- popatrz ile głosów otrzymali Ziobro, Schetyna jakas Krupka czy Krystowska, a nawet Liroy.Żadne z nich nie jest zwiazane z Kielcami.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

O tak bapac, masz słuszną rację co do tego, że nasze świetokrzyskie społeczeństwo ma dość tych samych mord, tych cwaniaków i przekreciarzy politycznych z naszego terenu. Głosujac na obcych szkieleczczaki liczą na jakies pozytywne zmiany, że obcy tu przyjdzie i zrobi porządek. Ale sie przeliczą, nikt nic nie zrobi. Oni zabrali głosy i w świetokrzyskim tyle po nich pozostanie. Wspomnienie .Niemniej co do JOWów to ja uważam, że była by to jedyna szansa na zmianę obecnego systemu promującego partie polityczne które doją z naszych kieszeni potworne sumy na ich utrzymanie. Mam na myśli dotacje państwowe dla partii politycznych. Dzieki JOWom… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

w teraz tez miał Pan możliwość głosowania na swojego niemalze sasiada a nie głosowal Pan wogóle
biorac pod uwage ogolne zalozenia do ustawy to ze zapewne w przypadku naszego województwa to „nasz ” okreg wyborczy to bylby caly powiat kielecki

lukasz
Gość
lukasz

no akurat Liroy jest „zwiazany” z Kielcami
tym czasem mozna by powiedziec ze nasz krajan poseł Gos nie dostał sie wogóle do sejmu wiec te jednomanatowe okregi to wg mnie byla by jedna wielka klapa

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

To w takim razie prosze się cieszyć, ze JOWy nie przeszły. Ja sie nie cieszę. Dla mnie zignorowanie referendum w sprawie JOWów to stryczek który Polacy zarzucili sobie na przyszłość na szyję. Ale niech „każdy sobie rzepkę skrobie.”

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan Gos miał swój czas i szczerze mówiąc kiepsko go wykorzystał, czego poniósł konsekwencje.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pozwolę sobie wkleić znaleziony w internecie wpis, który moim zdaniem pasuje jako odpowiedx dla Łukasza: ~r1950 : do 222 __ czy głosowałeś w referendum ? Tylko tam miałeś szansę odpartyjnić państwo polskie i oderwać partie PO, PIS i inne badziewia od koryta na dziesięciolecia. Miałeś szansę aby były wybory na osoby a nie partie. Co zrobiłeś ? __ Jeśli myślisz, że PIS coś dobrego zrobi dla Polski to jesteś naiwny. Żadna partia nic dobrego nie zrobi dla Polski lecz elity tych partii „ustawią” siebie i swoich znajomych „jak trzeba”. Pamiętam jak w latach siedemdziesiątych i wcześniej partie i związki zawodowe… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Przyznaję Ci rację Pawle – mała frekwencja na referendum była takim „OK” dla obecnego systemu. Ja też nie poszłem by wyznać swoje „ok” dla władzy. Jestem zdania że tak jest dobrze, więc to był mój świadomy głos. Może się mylę, ale na pewno jest więcej takich jak ja.
Nie rozumiem też tego Twojego ujadania, przecież sam przed pójściem na emeryture jadłeś z tego samego korytka napełnianego przez nas podstników. Czy kiedykolwiek nie przyjąłeś wypłaty? Zazdrościsz politykom? Każdy ma prawo takim zostać – patrz na przykład Liroya czy jak go tam zwał. Ale pomarudzić jest łatwiej!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle,niech pan posłucha dzisiejszych komentarzy polityków PiS na temat obietnic wyborczych,pachnie to strasznym rozczarowaniem,program rodzina500+ może,ale tylko może wejdzie około lipca albo później,a na resztę będą mieli czas do końca kadencji.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szanowny Anonimie, nie słucham polityków. Żadnych. Nie słucham bo nie mam telewizora oraz dlatego, że nie chcę ich słuchać. To są szkodnicy naszego życia. Pasożyty. Oni wogóle nie są nam potrzebni. Tak samo jak nie jest potrzebna polityka dla naszego życia. Polityka to zjawisko jeszcze groźniejsze od religii, a połączenie religii i polityki co ostatnio obserwujemy to już prosta droga do katastrofy. Katastrofy dla normalnych chcących żyć i pracować ludzi. Masz Anonimie oczywiście rację, że teraz PiS będzie miał „czas” na realizację swoich obietnic do końca kadencji. Przeklęństwem dla PiSu jest moim zdaniem teraz to, że wygrali te wybory w… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Wczoraj nie mogłem być na sesji Rady Gminy ale doszły mnie słuchy, że społeczna walka Pana Marka Korby z Podzamczaz z betonem gminnym oraz z Wijasem w kierunku doprowadzenia do obniżenia cen wody oraz za ścieki przyniosła rezultaty. Podobno na sesji padło zapewnienie, że zrobią wszystko aby obniżyć te ceny. O ile i kiedy nie podano. Zapewne jak będzie kto dopytywał to powiedzą, że w ciągu najbliższych trzech lat na pewno. Ja osobiście składam podziekowania Panu Markowi Korbie za społeczną działalnosć na rzecz dobra gminy i mieszkańców.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Pawle, Ty o wodę i ścieki się nie martw, bo i tak wody nie masz i za Twoje nieprawomyślne wpisy mieć nie będziesz 😉 Masz za to kanalizację i z tego powinieneś się cieszyć, że masz i że jest Ci dobrze. Poza tym sądzę, że będziesz niedługo miał wody pod dostatkiem, bo miejsce na Zagnańskiej pewnie już jest dla Ciebie zarezerwowane. Dlatego na następną rozprawę powinieneś się stawić we wsuwanych butach, dopasowanych spodniach bez paska i ze szczoteczką do zębów. Wyrok musi być surowy, bo podniosłeś zbrodniczą rękę uderzając w klawiaturę i podnosząc jakieś zarzuty przeciwko Wielkiemu Człowiekowi popieranemu przez… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Nie ma już tego procesu szanowny góralu niskopienny.

ZZ
Gość
ZZ

Zkończony polubownie?

saskya
Gość
saskya

Ale jak nie ma?

ZZ
Gość
ZZ

Nie ma pewnie o czym pisać

lukasz
Gość
lukasz

Spokojnie jeszcze jest druga instancja

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Saskya, powiem tak: Do głosu doszedł Strach i zwyciężyła Prawda. Jak jest naprawdę jeśli chodzi o stan na dzień dzisiejszy wie strona oskarżająca mnie i nakładająca w listopadzie 2014 roku knebel na was, myślących blogowiczów. Ta strona oskarżająca mnie to doradcy, osoba która pisała pozew oraz ten który ten pozew podpisał. Oni dziś wiedzą dlaczego sprawy już nie ma i to ich należało by zapytać o szczegóły. Ja byłem oskarżonym w sprawie.

saskya
Gość
saskya

Ale drogę poprawili?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Tak Saskya, droga została poprawiona. Zrobiono to w trakcie przewodu sądowego. Najpierw koparka zebrała te muldy o które się rozchodziło po obydwu stronach jezdni, ładowano to na ciężarówkę i wywożono, zeszło chyba dwa dni na to. Następnię inna firma przez trzy dni wycinała krzewy z rowów odwadniających i wywożono je. Następnie po jakimś czasie koparka poprawiała obydwa rowy odwadniające , można by rzec, ze kopała je prawie od nowa bo sie porządnie pozapadały przez lata, ten urobek tez był wywożony ciężarowką. Poprosiłem Panią Marszalek o załatwienie rur przepustowych w tych rowach, zamontowano więc rury przepustowe przy wjeżdzie na posesją Państwa… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Gdyby było takie prawo…
Za remont tej polnej drogi zapłacę ja i inni podatnicy.
Gratuluję uporu!

saskya
Gość
saskya

No i świetnie, że Paweł jest uparty. Niech władza wie, że patrzymy jej na ręce. Moje podatki też idą na rzeczy, z których nie korzystam. Ale jeśli są mieszkańcy, którym potrzeba wyremontować dziurawą drogę to jestem na tak, mimo że z tej drogi nigdy nie skorzystam. Jeśli chodzi o drogę, o którą walczył Paweł to teraz była przecież POPRAWIANA drugi raz bo ważniejsze było czyjeś widzimisię. Za ten drugi remont powinien ktoś odpowiedzieć i ponieść karę, ale oczywiście winnego się nie znajdzie. Przecież za pierwszy „remont” zapłaciliśmy my mieszkańcy, a za drugi też my. Gdyby za pierwszym razem remont byłby… Czytaj więcej »

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Z jednej strony się ucieszyłem – zawsze to mniej Twoich nerwów i straconego czasu na głupoty. Życie jest za krótkie, żeby czas na durnoty trwonić. Z drugiej strony jednak – przydałoby się dla otrzeźwienia zadufanych w sobie fajansiarzy orzeczenie sądu niekoniecznie po myśli zamordystów. Dlatego w tym przypadku mam rozdwojenie jaźni 🙂 Tak swoją drogą – to bardzo enigmatyczny jesteś w swojej wypowiedzi na temat procesu, Pawle. Czyżby jednak jakaś cenzura?

lukasz
Gość
lukasz

ponoc na biezaco mialy byc informacje

saskya
Gość
saskya

Ponoć miały być nagrania przedostatniej sesji RG.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Saskya dziękuję. Podoba mi się Twoje czucie sytuacji. Szacuneczek dla Ciebie!

lukasz
Gość
lukasz

Nagrania sa

saskya
Gość
saskya

Gdzie są? Na blogu? Czy je jeszcze obrabiasz?
Tylko po co nagrania po miesiącu od sesji? Kto chciał to już dawno obejrzał w BCK.

ZZ
Gość
ZZ

Nie ma się czym chwalić, to i nie ma informacji.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Łukaszu, obiecał nam Pan tutaj nagrania z sesji rady gminy, dwie sesje wstecz bodajże. Gdzie te nagrania sa? Dlaczego Pan nie dotrzymuje słowa. Ja relacjonowałem proces jak jeszcze był, ostatnia moja relacja dotyczyła faktu , że wskazałem jako świadków Łopacińskiego, Michalskiego,Panią Marszałek, sołtysa Łazisk, Pana Roberta Zawadzkiego i świadkowie ci pomimo zdecydowanego sprzeciwu wójta oraz jego pani prawniczki zostali zatwierdzeni przez sąd do przesłuchań. Pana Dudka ( zacznij Pan myśleć Panie Dudek) wskazała jeszcze sama strona skarżąca jako świadka ( wg mnie miało to na celu znalezienie winnego kozła ofiarnego źłe przeprowadzonego postępowania skargowego). To co teraz piszę napisałem… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Też mam takie przeczucie, na początku było głośno i tysiąc komentarzy, a teraz to jakby ktoś nie zapytał to nawet byśmy się nie dowiedzieli że sprawa procesu już nie istnieje. Coś to trochę dziwne – domyślam się że chyba nie ma się czym chwalić.

lukasz
Gość
lukasz

Troche to dziwne byla sprawa i nie ma sprawy bez zadnego postanowienia wyroku…
Wszak powodztwo dot. znieslawienia a nie drogi jako takiej…
A z aktami sprawy dobrze Pan wie a jesli nie to sie dowie ze osoby postronne nie maja mozliwosci sie zapoznac
A co do nagran to prosze przytoczyc moje slowa w ktorych rzekomo komus obiecywalem nagrania

saskya
Gość
saskya

Zieeeew

Napisane przez: saskya
Czy będzie ktoś nagrywał sesje, nawet telefonem? Niestety na nagranie wykonane przez panią z BCK (za nasze podatki) nie ma co liczyć.
17 września 2015 godz. 08:05 Odpowiedz
Napisane przez: lukasz
Tak ja
17 września 2015 godz. 20:01 Odpowiedz

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dziękuje Saskya, już miałem też zamiar szukać tego wpisu. Tyle, ze zapewne Łukasz napisze, że nie było tam mowy o tym, że on te nagrania tu udostępni.

saskya
Gość
saskya

Pawle ja zdecydowanie wolę Twoje nagrania. Nie muszą być obrabiane, ważne że są odrazu.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Niech Pan nie udaje głupa Łukaszu. Nie będę teraz przeszukiwał bloga żeby znaleźć Pana wpis w którym Pan obiecał nagrania sesji. Saskya też sobie z palca ten wątek wyssała? Nic Pan tu na tym blogu nie wnosi prócz krytyki każdego który tu coś stara się zrobić, i to jest Pana jedyna działalność tutaj Negatywna. Obietnic też Pan nie dotrzymuje.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A co do zapoznawania sie Panie Łukaszu z aktami procesu, to jak Panu nie wydadzą akt to proszę do mnie zadzwonić pod nr 531129013 i udamy się razem do sądu , ja Panu te akta wyciągnę i przekażę do zapoznania się. Nie ma problemu. Ja słowa dotrzymam.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szanowny Góralu Niskopienny, w tym artykule http://blog.piekoszow.eu/2015/03/wojt-zbigniew-piatek-pozwal-do-sadu-mieszkanca-naszej-gminy.html napisałeś bardzo mądre przewidywania przebiegu tego procesu, najkrócej więc powiem tak: Twoje przepowiednie się spełniły. Mi nie chce się dziś rozwodzić nad tym co było, z jednej strony niby nie muszę już na procesy jeździć, ale z drugiej strony trochę ubolewam , że pełnia sytuacji nie wyszła na jaw, postępowanie sądowe było mi w tym bardzo pomocne. Dla każdego ze świadków miałem przygotowane po kilkadziesiąt pytań. A zaprawdę powiadam Ci Góralu, że cwaniakowanie z którym miałem do czynienia w gabinetach urzędu gminy w Piekoszowie skończyło by się za drzwiami sali sądowej.

Rys 55
Gość
Rys 55

Odnośnie ścieków. We wsi Jaworznia nastąpił wyciek z kanalizacji 300 m od zbiornika wodnego. Nie sprawdzałem ale rybkom tam mieszkającym należy zapalić świeczkę( nieczystości zamiast rurą przez kilka dni spływały rowem melioracyjnym do stawu ). Doszło do skażenia środowiska czy pan który usuwał awarię powiadomił o tym kogo trzeba ?

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Gdzie ma Jaworznia ujęcie wody?
Winnych i tak znajdą wśród mieszkańców albo ukarają konkretnego pracownika! Co złego to nie ZUK.

ZZ
Gość
ZZ

Witam!
Spotkałem się z nową plotką że to niby jest plan powiększenia obszaru miasta Kielce i włączenia części gminy Piekoszów w jego granice. Resztę mają przejąć sąsiednie gminy.
Wiadomość mam od sołtysa pobliskiej wsi.
W informację zbytnio nie chce mi się wierzyć (daję 10%), ale postanowiłem sprawdzić czy ktoś z odwiedzających bloga coś na ten temat nie słyszał?

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Nie przejmuj się tak ZZ, gmina Piekoszów nie znalazła się na czarnej liście PIS-u Polski w ruinie. Znakiem tego świetnie prosperuje i z pewnością żaden podział nam nie grozi. Prawda?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Może ZZ słyszałeś o czyms takim jak podpisywana przez prezydenta Dudę ustawe o metropolizacji.

lukasz
Gość
lukasz

za mało ludnosci mieszka aby nas to dotyczylo…

ZZ
Gość
ZZ

Slyszalem tylko to co powtórzyłem, a o metropolizacji zaraz poszukam 😉

Jas
Gość
Jas

Witam. Zupełnie nie na temat ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy zna ktoś rozkład busów jadących przez Podzamcze. Albo chociaż nazwę firmy to sobie jakoś to już ustale. Dzieki za pomoc i przepraszam ze nie na temat.

xv
Gość
xv

Z tego co się wiem to żaden bus kursowy przez Podzamcze nie jedzie.

Jas
Gość
Jas

To mnie nie pocieszyles. Ale dzięki za informację

b
Gość
b

Przez Podzamcze, Micigózd Kolonie?Kiedyś były ze 2 kursy, obecnie niestety nie ma.

saskya
Gość
saskya

Czy ja dobrze widziałam, że poprawiają PRÓG ZWALNIAJĄCY koło bloków?

lukasz
Gość
lukasz

Skoro odgrzewamy stare kotlety to co z ta nowa gazeta piekoszowska
Miala byc na wiosne a tu jesien juz

lukasz
Gość
lukasz

ciekawa sprawa likwidacja szkól na terenie gminy a plany likwidacji („wygaszenia” ) gimnazjów o czym to w kampanii wyborczej mówił p. prezes…
ciekawe co na to p. wójt???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jak wygaszą gimnazja to dopiero piekoszowska szkoła zaświeci pustkami.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Wygaszanie gimnazjum na razie nie miałoby sensu, gdyż nie wiadomo jaki będzie krok rządu w tej sprawie. Niezbadane są plany rządzących tam i TU!!!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Chciałbym w tym miejscu zaapelować do władz gminy o zajęcie się niebezpiecznym moim zdaniem skrzyżowaniem umiejscowionym na połączeniu miejscowości Łaziska oraz Zagórzem z drogą na Szewce przez las. Na Zagórzu widziałem kiedyś obecną radną, nie wiem czy ona tam mieszka, ale na Łaziskach nieopodal tego skrzyżowania mieszka radny Szot, przecież on wie o tym skrzyżowaniu. Skrzyżowanie jest ciasne, całkowicie zasłonięte i ostre kątowo. Samo lustro tam ustawione niewiele daje. Apeluję do władz gminy o zamontowanie tam na wszystkich czterech dojazdach progów zwalniających oraz znaków ograniczających prędkość do najlepiej 10km. To skrzyżowanie leży na pochyłości, nawet jeśli ktoś stara się wjeżdżać… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A gdzie się podziali klakierzy : ZZ, Łukasz, oraz kilku innych pod anonimowymi nickami którzy usilnie forsowali opcję abyśmy My Mieszkańcy z ochotą chcieli przyjmować islamistow pod nasze dachy?

saskya
Gość
saskya

Otworzyłeś puszkę Pandory ty rasisto jeden ☺

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Żaden ze mnie rasista Saskya, po prostu wiem, że nie jestem w stanie zadowolić przyjezdnych gości. Poniżej zamieszczam spis ” nieszczęść ” na jakie byli oni narażeni w swoich krajach. Co prawda ten spis dotyczy Libii, ale w innych krajach ( poza może Afganistanem) nie mieli dużo gorzej. Przecież ja i wielu innych mieszkańców Naszej Gminy nawet w 10 procentach nie dorówna temu do czego byli przyzwyczajeni. Fakty dotyczące Libii Kaddafiego: Nie było rachunków za prąd, który był darmowy dla wszystkich mieszkańców. Udzielanie pożyczek nie było biznesem, libijskie banki były własnością państwa i udzielały pożyczek nieoprocentowanych Jeśli Libijczyk po obronie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Witam Pawle! Już się odzywam, i dziękuję za miano klakiera. Już mnie parę razy tak nazwałeś, ale nie masz racji a w tym podobny jesteś do wielu naszych polityków. Nic mnie z tą gminą i urzędnikami nie łączy poza tym że jestem jej mieszkańcem, a klakierem jesteś sam – „Klakier Ciemnej Strony Mocy” Blog odwiedzam codziennie, ale jak nic się ciekawego nie pisze (nie dzieje) to siedzę cicho. A co do Libijczyków to te same przywileje miałeś przecież za komuny, energia elektryczna dla tych „sprytnych” za darmo, praca z wypłatą (czy sie stoi czy…), mieszkanie i prawa głoszone przez system… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

ZZ chyba wszystkich zatkało.

ZZ
Gość
ZZ

No co Ty!
Nie zatkało, Paweł już pisze wypracowanie na 6 stron A4, jak wklei to dopiero niektórych (mnie) zatka 😉

saskya
Gość
saskya

Myślę, że nie pisze bo jest w ciężkim szoku po Twoim komentarzu.
Tak myślę czy mój polski honor narodowca pozwala mi na gadki z lewakiem?

ZZ
Gość
ZZ

Najpier klakier,
teraz lewak?
Pudło, pudło, pudło!
Z narodowcami zresztą też się nie identyfikuję!

ZZ
Gość
ZZ

A może Ty saskya też masz coś do zarzucenia imigrantom?
Spotkałaś się już z jakimś?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zapowiadają się ciekawe sesje, zwłaszcza ta 26.listopada patrząc po porządku obrad.

saskya
Gość
saskya

Sesja zaplanowana na 26 listopada zapowiada się ciekawie. PB albo Paweł będziecie nagrywać?