Zapada się droga Rykoszyn – Łaziska

Pamiętacie drogę prowadzącą do osady pana Pawła Arabasza, o której remont nie mógł przez wiele miesięcy doprosić się gminnych urzędników? Okazuje się, że nie jest to jedyny taki przypadek.

Dostałem mailem zdjęcia pokazujące, jak wygląda droga między Rykoszynem i Łaziskami. Pani, która mi je przysłała, pisze:

Dzisiaj rano mój mąż jechał do pracy i droga zapadła się pod samochodem mimo, że był przymrozek. Dodaję zdjęcia, aby udowodnić jak nasza gmina dba o drogi i jaką wykonują fuszerkę. Może będzie to ostrzeżenie dla mieszkańców, aby uważali przejeżdżając tamtędy.

Tak to wyglądało:

Zapadnięta droga Rykoszyn - Łaziska

Zapadnięta droga Rykoszyn - Łaziska

Zapadnięta droga Rykoszyn - Łaziska

33
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
lukaszPBzwJaszaniepokojona Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Blogu, opisuje Pan drogę którą nagrałem na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=yF_87HXcnBQ , jest ona nagrana w drugiej części tego filmiku od mniej więcej 3min 45sek. W sprawie tej drogi interweniowałem pisemnie wiosną tego roku po opadach kiedy zrobiła się ona niezwykle niebezpieczna. Wnioskowałem w swoim piśmie aby gmina chociaż ustawiła jakiś znak ostrzegawczy na wjazdach do tej drogi, bo od złej biedy można ją ominąć nadkładając parę kilometrów asfaltem. Pismo to napisałem ponieważ jadac tą drogą ciągnikiem widziałem ślady gdzie samochody tonęły.Oczywiście ani żadnych działań gmina nie podjela, ani nawet śladu cienia odpowiedzi nie otrzymałem. Olali to totalnie. A droga ta… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Na tym filmiku proszą Państwa, jak skręcam, to przez moment ująłem kamera rów odwadniający na końcówce łazisk. Prosze Paaństwa, to jest stosunkowo głęboki rów ( ja pisałem o nim kiedyś), on jest tak zbudowany, że praktycznie woda z jego połowy nigdy nie scieka, nawet w susze jest tam woda bo to taki troche bagnisty teren. Wylęgarnia komarów i zarazków. Ale jest jeszcze jeden problem prosze Państwa z tym rowem. Niejednokrotnie widziałem nastepujący obrazek: Autobus szkolny zabiera stamtąd dzieci, staje akurat tak przy tym rowie z tą cuchnącą breja, że dzieci i matki maja może metr pasa między rowem a autobusem… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle.
Ja mam odmienną ocenę pracy radnego Szota .Z racji doświadczenia w pracy samorządu i i dużej wiedzy ekonomicznej znajomość ustaw,przepisów prawa należy do nielicznych radnych którzy wiedzą za czym głosują.Opinię swoją opieram na protokołach z sesji Rady i posiedzeń komisji Rady.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ależ ja też Panie Marku jestem przekonany , że Pan radny Szot wie w związku z czym podnosi rękę, oraz , że jest świadom tego co robi. Absolutnie nie umniejszam ani tez nie chcę zdyskredytować wiedzyżyciowej pana Szota. Ja tylko twierdzę, ze Pan Radny Szot nic dla dobra terenu na którym króluje nie zrobił. No chyba, ze się myle to prosze mój pogląd sprostować. Ja jako mieszkaniec okręgu wyborczego pana Szota stwierdzam, że podczas moich starań o prawidłową naprawe drogi nie zrobił nic , kompletnie nic co by można nazwać pozytywnym, nie okazał on żadnego zainteresowania zarówno drogą jak i… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dziś radni, a raczej radnymi zajął się Wijas, żeby zdobyć popleczników do przepchnięcia swoich antyspołecznych pomysłów w regulaminie który ma być ustalany jutro. Dziwnym trafem okoliczności wysiewka z placu ZUK znalazła się na poboczu w miejscu gdzie mieszka radna na Zagórzu, I w zasadzie tylko tam. Dla pozorów sypnęli jeszcze po parę łopat u jej sąsiada z prawej i lewej i tyle. Nie wierzycie, to przejedźcie się Zagórzem. Miejsca gdzie należało by naprawdę dać tą wysiewkę w tej miejscowości są oczywiście pominięte. Oczywiście to jest zapewne totalny przypadek. Do radnego Szota i do radnego Świercza zwracam sie tutaj z publicznym… Czytaj więcej »

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Prezes zwolnił ludzi, ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu a następnie zatrudnił dwóch pracowników na stanowisko kierowca… Ha, ha, ha… Co do radnego Chuka to szkoda mi tego człowieka.

Marek
Gość
Marek

A propos kierowców to dotarła do mnie informacja, iż w lecie tego roku nasz Pan Prezes zatrudnił na stanowisku kierowcy wozu asenizacyjnego mieszkańca naszej gminy bez prawa jazdy i jak wyszło szydło z worka to go zwolnił .Napisałem powyższe po to aby Prezes sprawdził przy okazji tej czy posiadają stosowne uprawnienia.Bo znowu będzie że to tylko niedopatrzenie.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja niestety Panie Marku słyszałem, ze prezes wiedział , ze ten chłopak nie ma prawa jazd w czasie gdy normalnie wykanywał swoje obowiazki. Mam nadzieję, że to nieprawda. Bo gdyby to była prawda, to niech pani członek zarządu ZUK mu wytłumaczy jak to sie w prawie karnym nazywa.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Radna twierdzi ze wysiewka ma byc rozsiana przy ulicy na calym Zagorzu do konca roku a do 2018 ma powstac chodnik na Zagorzu

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pani Radna to niech nie zartuje. Jaki znów chodnik w tym miejscu? Może niech autostradę obieca, będzie śmieszniej brzmiało. Żeby tam powstał chodnik to trzeba by tam było ludziom płoty rozbierać. Przejazd Zagórzem jes ciasny, wąski, jezdnia jest takiej szerokości , że przy mijanu się dwóch osobówek włos się na głowie jeży, przy mijaniu np busa z osobowym zazwyczaj któres musi zjechać z jezdni. Gdzie tam jaki chodnik wejdzie? Po co to takie bzdury opowiadać? Ta droga wymaga na pewno pilnego odwodnienia, bo w czasie deszczu tam płynie rzeka, więkasza jak płynęła u nas https://www.youtube.com/watch?v=Z-IAoy6wajU , współczuje mieszkającym tam ludziom… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Chodnik na Zagorzu jest obiecywany od kilku lat

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Plan naprawczy nie przewiduje inwestycji na kilka ładnych lat.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Jako uzupełnienie mojego wpisu dodam, ze już po przegłosowaniu tego co chciał Wijas, na Zagórzu dosypano w innych miejscach na pobocza troche wysiewki, ale jest to już inna, innego koloru wysiewka. Tajemnica poliszynela jest dlaczego u radnej przed sesją wysypano wysiewkę z placu ZUK, a po sesji i głosowaniu wysypano w innych miejscach Zagórza inną wysiewkę, i raczej przez innego wykonawcę? Osąd pozostawiam myślącym.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Blogu, pozwolę sobie odnieść sie do Pańskiego wpisu ……Pamiętacie drogę prowadzącą do osady pana Pawła Arabasza, o której remont nie mógł przez wiele miesięcy doprosić się gminnych urzędników?…………Otóż Panie Blogu, w Urzędzie Gminy w Piekoszowie stworzono sobie taką Myśl Przewodnia, że zrobią wszystko, żeby nie wyremontować tej drogi o co prosi Paweł Arabasz. Ta Myśl Przewodnia dotarła do każdego gabinetu w Urzędzie Gminy w Piekoszowie. To, że drogę akurat do Naszej Osady Piekoszów pod Lasem zrobiono, jest skutkiem dwóch zdarzeń: Pierwsze to fakt, że nie zagiąłem się na pierwszej rozprawie sądowej i na kolanach nie przeprosiłem Pana Wójta Zbigniewa… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Oj Pawle!
Gdybym to ja był Wojtem to na pewno po Twoich wpisach bym tej drogi nie wyremontował!
Wytłumaczenie na pewno by się znalazło.
A po drugie to zastanawiam się czy po dwóch, trzech latach znowu będziesz robił tu kampanię o drogę.
Mnie cieszy to że o drogi w Brynicy nikt tu nie wypisywał, a mimo to chyba dostaniemy dwa nowe odcinki asfaltu, więc wójt wcale nie jest taki zły!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Klakier podpisujący się na tym blogu jako ZZ to cwany gośc z kliki tych co rządzą gminą ,który korzysta ze specjalnej bramki elektronicznej aby nie dało się go namierzyć jak wysyła wpisy. Podaje sie z mieszkańca Brynicy, jednak nie jest nawet mieszkańcem naszej gminy. To facet który kolarzówką zwiedzał nasza gmine i połapał się, ze Brynica jest taka, nazwijmy to rozrzuconą wsią po polach i tam umiejscowił swoje rzekome zamiaszkanie, licząc, że po jego wpisach i tak nikt nie połapie się czy tam mieszka czy nie. Bo w zwartej zabudowie wsi ten numer by mu nie przeszedł. Nic tutaj ten… Czytaj więcej »

xxx
Gość
xxx

Pan Wijas nie przyjął do pracy nikogo z rodziny radnego Bławatkowa
tylko całkiem inne osoby niespokrewnione z radnym

xxx
Gość
xxx

A co wy macie do radnego Bławatkowa ??

Kenes666
Gość
Kenes666

Prawda jest taka, że póki nie będą zrobione rowy czy to w Rykoszynie czy Łaziskach to choćby nie wiem jak dokładnie będą równać i sypać to i tak przy większym deszczu zrobią się dziury i gnój… widać, że gospodarz Zbigniew woli bulić co roku za robociznę niż zrobić raz a porządnie. Pozdrawiam forumowiczów

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Proszę szanownego Kenne666 ta droga z niniejszego artykułu wybitnie wymaga conajmniej jednego rowu odwadniającego od strony poludniowej. Nie jestem specjalistą od przeliczania czasu na sprawność pracy koparki, ale uważam, że koparka z ZUK poradzila by sobie z przeciętnie głębokim rowem w ciągu jednego dnia. Ten Pan operator koparki ZUK,który ratował kiedys odsnieżarkę ZUK https://www.youtube.com/watch?v=izoSYhWaZCc bardzo dobrze radzi sobie z sprzętem, sprzęt ten jest nowy, sprawny. Wystarczy tylko dobra wola. Tam bez problemu jest gdzie tą wodę odprowadzić, bo na łączeniu tej drogi z Łaziskami jest głeboki przepust odprowadzający wody w stronę torów kolejowych, w dół. Ale do tego potrzebna jest… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Wykopać rów to małe piwo, ale znaleźć na to miejsce to już trudniej. U nas jak robiono drogę to niektórzy nawet asfalt chcieli odorać.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Proponuję spokojnie i ze zrozumieniem przeczytać sobie ten artykuł http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/piotr-nowak-polska-lokalna-rzadza-sieci-interesow/32dw16 . To dlatego tak wściekle ( Pani Prawnik, Wójt przy cichym poparciu Rady Gminy) atakowano mnie, w tym poprzez wszczecie przeciwko mnie procesu , abym przeprosił i wycofał swój wpis z bloga o układach w gminie.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Mottem tych o których jest artykuł jest: ODBIJEMY SOBIE TE KILKA STRACONYCH LAT. A może My Mieszkańcy IM NA TO NIE POZWOLIMY?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Niech każdy ma świadomość, że będzie miał „anioła stróża” z CBA – rzucił prezes Jarosław Kaczyński (66 l.) do swoich posłów. Przestrzegł też wszystkich ministrów, wojewodów i prezesów spółek Skarbu Państwa, że za przypadek nepotyzmu czy zatrudniania znajomych każdy straci stanowisko…………… Jestem proszę Państwa pewien, że z chęcią pozbeda się też szumowin z dolnych szczebelków drabiny władzy.

zw
Gość

Zaczęło się sezon grzewczy i wraca problem popiołu firma zabierająca odpady popiolu nie bierze bo nasza ukochana gmina niema podpisanej z nimi umowy na odbiór tego asortymentu odpadu wiadomo że na segregowanych śmieciach idzie zarobić na popiole nie .chyba po staremu trzeba robić do lasu lub poboczne drogi jak się da

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Wywieziecie popiół do lasu czy na pola to podpadniecie pod paragraf. A po co tak? Proszę zapakować popiół w worki i postawić przy koszach obok budynku Urzędu Gminy w Piekoszowie. Worki proszę zawiązać żeby wiatr nie rozwiewał lub żeby się nie wysypywał jak ktoś go kopnie. Nikt nie ma prawa wam złego słowa powiedzieć. Jak komuś się będzie chciało to na worku flamastrem niech napisze „popiół”. żeby przypadkiem pirotechników nie wzywano, albo żeby kto patykiem w środku flaszki nie szukał.

zw
Gość

Dobrze piszesz ale jednostka nic nie zdziala ale jakby sie zebralo wiecej osob to byloby okej

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Zgadza się, problem popiołu jest na czasie. W gminie Chęciny popiół odbierany jest systematycznie. Co możemy zrobić, żeby u nas było tak samo?

Jas
Gość
Jas

Widział ktoś z szanownych blogowiczów oznakowanie na skrzyzowaniu Piekoszowskiej i Malikowa. Dla mnie zupełnie bez sensu. Jadąc do Kielc Piekoszowska pozostaje drogą z pierszenstwem, a w druga stronę już nie. Przynajmniej tak to rozumiem patrząc na znaki. Zupełnie bez sensu. Ma ktoś podobne spostrzeżenia? Albo rozwieje moje wątpliwości bądź wyjaśni mi oznakowanie bo mogę się mylić… może coś źle zauważyłem.

zw
Gość
zw

Zmienić wójta i drużynę marzeń

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Jakis tydzień po opublikowaniu tego artykułu przez Pana Bloga na tej drodze pojawiła się koparka ZUK i Pan operator przez wiele godzin starał się tam coś zrobić. Udało mu się tą drogę lekko wyrównać, bo wysiewka tam w jednych miejscach twarda, ujeżdzona, w innych masa dziur. Wg mnie to była to darmowa robota, spalono mase paliwa, roboczogodziny operatora tez kosztują, zużycie sprzętu swoją droga.Pan Operator nic tam nie był w stanie dobrego zrobić nie mając w dyspozycji materiału, wysiewki. Widziałem to, nie chciałem się tutaj wtedy do tej darmowej roboty odnosić bo ktoś mógłby postrzegać mnie jako człowieka bezzasadnie czepiającego… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz