Wpisy z miesiąca : grudzień 2015

Sesja rady gminy 30 grudnia 2015 – relacja i nagrania

Na ostatniej sesji w tym roku był głosowany budżet na przyszły rok i wieloletnia prognoza finansowa ale przy okazji dowiedzieliśmy się też kilku rzeczy, które bardzo interesują mieszkańców – między innymi zmiany opłat za wywóz śmieci.

Rozpoczął się proces byłego wójta. Jest oskarżony o korupcję i działanie na szkodę gminy

W Sądzie Okręgowym w Kielcach odbyła się dzisiaj pierwsza rozprawa przeciwko byłemu wójtowi gminy Piekoszów. Jest oskarżony o korupcję a po jego aresztowaniu okazało się, że gmina jest na skraju bankructwa.

Czy w 2016 roku utoniemy w śmieciach?

Od przyszłego roku czekają nas zmiany w wywozie śmieci. Jak już pisałem – radni przegłosowali uchwałę o podniesieniu opłat, ponieważ rzekomo nie wystarczają one na opłacenie usług firmy, która wygrała przetarg na wywóz odpadów.

Sąd unieważnił uchwałę rady gminy w sprawie taryf cenowych za wodę i ścieki

17 grudnia w Sądzie Administracyjnym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa w sprawie skargi, którą złożył mieszkaniec naszej gminy na uchwałę rady gminy w sprawie taryf cenowych na dostarczanie wody i odbiór ścieków. Sąd skargę uznał, uchylił uchwałę i nakazał gminie zwrot kosztów sądowych w wysokości 300 zł.

30 grudnia poznamy budżet gminy na 2016 rok

W środę 30 grudnia 2015 odbędzie się sesja rady gminy, na której między innymi odbędzie się głosowanie nad przyszłorocznym budżetem. Dowiemy się też, czym zajmował się w tym roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.

Budowa linii wysokiego napięcia Kielce – Radkowice

To inwestycja, która budzi spore emocje wśród mieszkańców naszej gminy. Pod koniec zeszłego roku była tematem jednej z sesji rady gminy.

Podwyżka opłat za wywóz śmieci

Do tej pory za wywóz śmieci segregowanych płaciliśmy 4 złote za osobę. Od przyszłego roku mamy płacić 5 złotych, a za wywóz śmieci niesegregowanych 8 złotych. O podwyżce zdecydują radni na sesji, która odbędzie się 15 grudnia 2015.