Budowa linii wysokiego napięcia Kielce – Radkowice

To inwestycja, która budzi spore emocje wśród mieszkańców naszej gminy. Pod koniec zeszłego roku była tematem jednej z sesji rady gminy.

Budowa idzie bardzo szybko, na poniższym zdjęciu widać słupy wzdłuż obwodnicy – zostały postawione w kilka dni i już wiszą na nich przewody. Z mapy inwestycji wynika, że linia będzie przebiegać także m.in. przez Janów i Szczukowice. Ciekaw jestem, jak wygląda zaawansowanie prac w tych miejscowościach…

Linia wysokiego napięcia Kielce - Radkowice wzdłuż obwodnicy Kielce S7

17
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PBxxxMariaPawel Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Blogu, mnie interesuje, czy urzędnicy którzy przyczynili się do poprowadzenia tej linii przez nasz teren wzięli pod uwagę jej szkodliwość na mieszkających w pobliżu ludzi . Oto opinia radiestety zaczerpnięta z internetu: Linie przesyłowe wysokiego napięcia oraz transformatory energii elektrycznej. Przebywanie pod linią wysokiego napięcia energii elektrycznej oraz w znacznej odległości od jej przewodów jest bardzo szkodliwe na organizm człowieka. Występują tu wibracje magnetyczne wysokiej częstotliwości – podczerwone. Są one mierzalne przy pomocy przyrządów lecz o tym się nie mówi i nie pisze, gdyż nauka nie wymyśliła nic na ich likwidację, a jak wiadomo energia elektryczna płynąć musi, bo… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Nie zgadzam się!
W transformatorze praktycznie cały strumień magnetyczny zamyka się w rdzeniu i nie wychodzi poza układ.
W przypadku linni przesylowej jest inaczej, ale i tu w odległości > 10x(odległość pomiędzy przewodami) wypadkowa suma prądów praktycznie = 0 i natężenie pola znikome.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz
kronikasz
Gość
kronikasz

Jak Chcecie sprawdzic ile doplaty otrzymali mieszkancy Naszej gminy , to polecam ten link.Wystarczy wpisac nazwisko i kod pocztowy gminy Piekoszow.
Wyszukaj beneficjentow.

http://beneficjenciwpr.minrol.gov.pl/

Maria
Gość
Maria

Oj, nie zgodzę się z autorem. Po mojej ostatniej lekturze publikacji „Cykl gospodarczy a ceny akcji” Sebastiana Barszowskiego nie mam zbyt wiele pokładów optymizmu

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

ŻYCZĘ WSZYSTKIM SPOKOJNYCH I RADOSNYCH ŚWIĄT!

xxx
Gość
xxx

A czy to prawda że pracownicy gminy piekoszów nie dostali żadnych piędzy na święta inne firmy instytucje dają po pare groszy swoim pracownikom a tu nic

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Nie dostali bo pieniądze poszły na remont gabinetu wójta.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A czy to prawda, że kilka dni temu w budynku publicznym Urzędu Gminy w Piekoszowie odbyła się wystawna ostra biba dla wybrańców? Wśród zaproszonych było wiele osób których nikt nawet nie znał. Kim byli ci ludzie i z jakiej racji zostali zaproszeni przez wójta Gminy w Piekoszowie Zbigniewa Piątka do budynków gminy?Jak jest rola tych ludzi w naszej gminie? Za co mieli dziękowane na tym tzw chrześcijańskim spotkaniu opłatkowym, lub za co mieli okazywaną wdzięczność? Kto zapłacił za to co było na stołach? Czy wójt Piątek pomyślał też żeby tak po chrześcijańsku zaprosić jakieś ubogie rodziny na poczęstunek choćby i… Czytaj więcej »

magma
Gość
magma

„Plotki – są tworzone przez chorych z zawiści, rozprzestrzeniane przez głupców i przyjmowane za fakt przez idiotów.” Kłamstwo to świetna opowieść, którą bardzo łatwo zepsuć prawdą.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Zwracam się do magmy: Proszę wiec o fakty.

magma
Gość
magma

Panie Pawle z całym szacunkiem do Pana osoby, ale to Pan bierze odpowiedzialność za treści, które Pan publikuje, więc to Pan powinien mieć pewność, że wszystko pod czym Pan się podpisuje jest prawdą i faktem. Życzę miłego dnia.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pani/Panie Magmo, jakoś nie przypominam sobie abym napisał tutaj cokolwiek a następnie się tego wypierał lub zwalał na kogoś innego . Jest też rzeczą oczywistą , że biorę na siebie pełną odpowiedzialność za to co piszę. Jest to rzecz oczywista i bezdyskusyjna. Pani?Pana wpisy kłócą się ze sobą, jestem zmuszony prosić o ich interpretację? O jakie plotki chodzi, o jakich idiotów, jakie kłamstwo, jakich głupców, co czemu zaprzecza, ? Tylko proszę o rzeczowy wywód bo szkoda tutaj miejsca na jakieś dyrdymały bez sensu i nie niosące za sobą żadnego przekazu.

magma
Gość
magma

Panie Pawle moje wpisy absolutnie nie kłócą się ze sobą. Elaboratów pisać nie będę, bo akurat w tym przypadku nie ma o czym, a poza tym zwyczajnie brak mi na nie czasu. Ponadto, moim skromnym zdaniem interpretacja moich wcześniejszych wpisów jest po prostu zbyteczna ponieważ uważam, że są one bardzo proste w swoim przekazie. Natomiast co stwierdzenia odnośnie bezsensowności wypisywania tu różnych dyrdymałów ( niestety niejednokrotnie mijających się z prawdą ) zgadzam się z Panem w 100%. Tym razem życzę miłego wieczoru.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Również życzę miłego wieczoru Pani ( tak mi się wydaje, że Pani ).

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Fajnie będzie się na co wspinać 😀