Rozpoczął się proces byłego wójta. Jest oskarżony o korupcję i działanie na szkodę gminy

W Sądzie Okręgowym w Kielcach odbyła się dzisiaj pierwsza rozprawa przeciwko byłemu wójtowi gminy Piekoszów. Jest oskarżony o korupcję a po jego aresztowaniu okazało się, że gmina jest na skraju bankructwa.

Były wójt Piekoszowa – Tadeusz D. usłyszał 34 zarzuty, wśród nich – przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków oraz przyjmowanie łapówek, począwszy od drobnych przedmiotów aż po 30 tysięcy złotych. Krótką relację z dzisiejszej rozprawy można obejrzeć na stronie TVP Kielce, zdjęcia są na stronie Radia Kielce, o sprawie pisze też Gazeta Wyborcza i Echo Dnia.

 

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Pawel Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Niewielka sala w kieleckim sądzie okręgowym ledwo pomieściła wszystkich oskarżonych – a jest ich 12 – oraz obrońców. Tadeusz D. zmienił się przez ostatnie lata – wyraźnie schudł, nie ma już brody.

– Przyznaję się tylko częściowo do kilku zarzutów….

Cały tekst: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/1,47262,19407848,byly-wojt-przed-sadem-prokuratura-narazil-gmine-na-ponad-3.html#ixzz3vkMpglJc
Ja na jego miejscu gdybym tak się tak zatraciła w swojej pazerności to dziś bym się ze wsi wyprowadziła ale ten człowiek nie ma czci i honoru. Mało przekroczenie uprawnień to jeszcze siatka kiełbasy PRAWDZIWY PAZERNY WIEŚNIAK

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Specjalnie w sądzie wybrano małą salę na rozprawę, bo bano się że na rozprawę przyjda mieszkańcy gminy i może dojść do eksesów, więc powiedziano by, że na sali nie ma miejsca.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Podam Wam przykład jak Dąbvrowa wyprowadzał w prywatne kieszenie pieniądze gminy na naszym przypadku. Zlecał zaprzyjaźnionej firmie z Nowin opracowanie projektu na wodociąg do naszej osady. Nawet raz to ktoś z tej firmy był, pytał gdzie co umieścić. Za taki projekt gmina płaciła coś około 40tys zł. No jakby ktos z boku patrzył na to, to niby wszystko ok, jeszcze by nawet pomyślal jaki to dobry wójt bo wodociąg potrzebujacym buduje. Ale nie jest Ok proszę państwa, bo Dabrowa zlecał to opracowanie wiedząc, że nie ma w kasie pieniedzy na realizację. Na projekt miał, zapożyczył gminę, ale na projekt kasa… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Na ławie wraz z D.. plejada piekoszowskich i nie tylko piekoszowskich gwiazd. Ładnie to widać na zdjęciach radia Kielce. Zastanawiające jest to że niektórzy z nich nadal mają wpływ na naszą gminę.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Znacie taki ni to dowcip, ni to czarny humor jak do pokoju sędziów wpada adwokat, i mówi, ty sędzio Iksiński jesteś mi winien 10 tys zł, na co sędzia Iksiński wstaje, wypisuje czek na 10 tys i wrecza adwokatowi który bierze ten czek i wychodzi. Kolega sędziego Iksińskiego zwraca się do niego słowami: ty, ale przecież nie byłeś mu winien tych 10 tys zł, na co sędzia Iksiński mówi: wiem, ale weźmie mnie jeszcze poda do sądu i różnie to może być przed sądem. Tak więc proszę państwa, różnie to tam może być. Mnie nadal interesuje czy Wójt Gminy w… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Następna rozprawa 11 lutego br roku.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz