Sąd unieważnił uchwałę rady gminy w sprawie taryf cenowych za wodę i ścieki

17 grudnia w Sądzie Administracyjnym w Kielcach odbyła się kolejna rozprawa w sprawie skargi, którą złożył mieszkaniec naszej gminy na uchwałę rady gminy w sprawie taryf cenowych na dostarczanie wody i odbiór ścieków. Sąd skargę uznał, uchylił uchwałę i nakazał gminie zwrot kosztów sądowych w wysokości 300 zł.

Wyrok nie jest prawomocny. Przyznam, że trochę się martwię o przyszłość naszej gminy, jeśli radni uchwalają prawo tak słabej jakości. Na dodatek to mieszkańcy muszą to udowadniać w sądzie… Bardzo jestem ciekaw, jakie jest Wasze zdanie. Zapraszam do komentowania.

47
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
25 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
zaniepokojonaJasZZxxx Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Mnie to nie dotyczy, bo ja wody z gminy z wodociągu nie mam, ale dzięki temu wyrokowi wywalczonemu przez Pana Marka Korbę dla dobra mieszkańców gminy, mieszkańcy mogą zaskarżyć dotychczasowe stawki za wodę jako naliczane bezprawnie i mogą domagać sie zwrotu wpłaconych kwot. Jeśli tak się stanie to gmina leży. Teraz w zasadzie przyszłość i być albo nie być Urzędu Gminy w Piekoszowie zależy od dobrej woli mieszkańców – odbiorców usług ZUK w Piekoszowie. Jeśli mieszkańcy odzyskają wpłacone pieniądze nawet w części to Urząd Gminy stanie się bankrutem. Z tego co wiem to te rozprawy sądowe odbywały się za kadencji… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Blogu, napisał Pan wody o śmieci? Chyba chodzi o wodę i ścieki.

Mieszkaniec
Gość

Barak kompetencji u radnych i pracowników widać gołym okiem wystarczy przekroczyć próg urzędu czy posłuchać sesji rady gminy. Przespali większość możliwości na rozwój. Nie ma osób , które umiałyby pozyskiwać pieniądze unijne. Są gminy, które pięknie się rozwijają, które inwestują, które wiedzą, że przyciągnie to kolejne osoby. A nasza gmina czym może się pochwalić: aferami, smrodem i stawkami za wodę i ścieki wyższymi niż w mieście wojewódzkim przy standardzie gorszym niż zły.

saskya
Gość
saskya

To jest kompromitacja naszej władzy. Mieszkaniec ma rację, Piekoszów to tylko smród, afery i niekompetencja wieeelu osób.

Izydor
Gość
Izydor

Jeśli jeden mieszkaniec zna się lepiej na prawie to po co taka Wysoka Rada?

Izydor
Gość
Izydor

A Radca Prawny Urzędu jaką sobie opinię wystawił? Za co Mu się płaci z naszych pieniędzy?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A kto ma poprowadzić gminę? wieczni doktoranci i niekompetentni doradcy. Gdyby sami płacili za naukę to może by coś kumali, a tak to jak płacą tak się uczą. wielu młodych i wykształconych jest w tej gminie co chce im się pracować, a nie wisieć na liście i przebywać na L4.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Są ludzie w naszej gminie kompetentni, tylko to sa uczciwi ludzie, skromni, tych ludzi trzeba wyłuskać i zachęcić , dać im wsparcie. A przede wszystkim gminie potrzebny jest wójt z własnym zdaniem i nie uwikłany w jakiekolwiek układy czy to towarzyskie czy polityczne. Organizmowi pt Gmina Piekoszów potrzebna jest silna głowa ( nie mylic z silną głową do wódki .)A takiej nie było i nie ma. Mocny i niezależny wójt w gminie to podstawa. Bo rada gminy to w praktyce po wyborach staje się zbieraniną przypadkowych ludzi z których każde chce urwać coś z sukna dla siebie lub dla swojej… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz
saskya
Gość
saskya

Nie potrafię powiedzieć, jakie będą konsekwencje dla mieszkańców. Mam nadzieję, że jak najmniej dotkliwe – mówi Jerzy Wijas, prezes Zakładu Usług Komunalnych w Piekoszowie.

Wypowiedź roku ;-(

magma
Gość
magma

(…) radni uchwalają prawo tak słabej jakości (…) Jak można przeczytać w zaproponowanym powyżej artykule ZUK działał bez zezwolenia od 7 lat. Gdzie zatem byli radni przez te 7 lat, łącznie z troskliwym mieszkańcem naszej gminy? Może warto zapytać co zrobiła w tej sprawie Rada Gminy działająca w kadencji 2013/2014? Tylu światłych i mądrych ludzi w niej zasiadało. Na szczęście, jak czytamy , zaczęły się porządki.

magma
Gość
magma

Taki bałagan nie tak łatwo posprzątać 🙂 Ważne, że sprzątają.

magma
Gość
magma

Za to efekty pracy poprzedników widać, aż zbytnio…. 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zgadzam się z Tobą magma na 100%.Wszyscy winą obarczają obecną Radę Gminy ,właśnie gdzie byli Radni przez 7 lat .Chciałam się zapytać kto ustalał tak wysokie taryfy cenowe wody i ścieków ?
Dlaczego Radni nie dopatrzyli się braku zezwolenia .Prawda Radni obecnej kadencji sprzątają ten bałagan.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Bzdury wypisujesz Anonimie – kobieto ( radna?). Na sesjach Rady Gminy latem pan Marek Korba informował was wszystkich tj, wójta, JaZuka, radę gminy o tym, że ZUK nie posiada zezwolenia. Przez kilka miesiecy nic z tym nie zrobiono. I w zasadzie do tej chwili nic z tym nie zrobiliście. Dopiero Sąd Administracyjny zrobił z tym porządek dzięki determinacji pana Marka Korby.Wójt i JaZuk kazali wam -radzie gminy – Drużynie Marzeń przegłosować stawki i je bezmyślnie przegłosowaliście, pomimo , że pan Marek Korba wyraźnie wam na sesji mówił , że nie macie do tego prawa. Schowaliscie głowy w piasek paląc głupa,… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle bardzo się pan rozjuszył,nie lubi pan jezeli ktoś jest innego zdania niż pan.Prawda w oczy kole.przepraszam ale oliwa musi być sprawiedliwa i zawsze na wierzch wypływa

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

O jakim zdaniu mówisz Anonimie, przecież podpierasz się kłamstwem, nieprawdą. Rada Gminy, Wijas, Piątek doskonale zdawali sobie sprawę w momencie uchwalania przedmiotowej uchwały, że nie mieli prawa jej uchwalać. Zapewniam Cię tez, że w moim nastawieniu nie ma czegoś takiego jak rozjuszenie. Swoją drogą ciekawe, czy teraz publicznie na tablicach ogłoszeń rozwieszą powiadomienia, że mieszkańcy mogą zwrócic się do gminy o zwrot bezprawnie naliczonych opłat za wodę. Bo skoro uchwała jest nieważna, to i naliczone stawki były nieważne. Ja z uwagą będę patrzył na tablice ogłoszeń.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A to Anonimie na odświeżenie pamieci, wpis na niniejszym blogu z maja br. : Napisane przez: Marek Po przeczytaniu artykułu prasowego doszedłem do wniosku że powinienem a nawet mam obowiązek podzielić się z Wami informacjami dotyczącymi ZUK Piekoszow i w kwestii dostarczania wody i odprowadzania ścieków.Informacje o których. będzie poniżej mam potwierdzone poprzez stosowne dokumenty.Panie Pawle mając na uwadze dobro mieszkańców i interes ZUK Piekoszów /ubytki wody/Z należałoby szukać kompromisu, ,wyciągnąć rękę na zgodę, zwrócić się do Przewodniczącego Rady Gminy o pomoc w rozwiązaniu tego problemu z wodą.ZUK Piekoszów jest Spółką z o.o. ze 100% udziałem gminy czyli nas wszystkich… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie obniżyli, bo taryfy obowiązują rok.Radni dopatrzyli się braku zezwolenia i w czerwcu już było,a z tego co wiem sprawa trafiła do sądu we wrześniu

magma
Gość
magma

Z tego co wiem to taryfy miały obowiązywać rok. Nowe stawki będą rozpatrywane na początku przyszłego roku. Sądząc po tym co obserwuję to i tak wykazują się zdecydowanie większą bystrością niż ich poprzednicy 😉 Można powiedzieć już 1/4 kadencji lub dopiero 1/4 kadencji.

obiektywny
Gość
obiektywny

Drodzy komentatorzy sytuacji w naszej gminie czy fakt że na koniec tego roku zadłużenie gminy zmniejszyło się o 7 milionów jest dla was ważne.
Remont szkoły w Piekoszowie (termoizolacja) jest dobrą inwestycją,za poprzedniej władzy stan szkoły był mało zadowalający-wysokie koszty ogrzewania,w szkole było zimno.
Obecnie gmina przystąpiła do opracowania projektów remontów najbardziej potrzebnych dla mieszkańców dróg gminnych które będą realizowane już w roku 2017 Będą to nawierzchnie asfaltowe

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A czy możesz panie obiektywny poinformować nas jakie jest obecne zadłużenie gminy?

Rrrt
Gość
Rrrt

Pomysł i pierwsze przymiarki do modernizacji Zpo to akurat spadek po poprzedniej władzy. Mało wiecie dużo krzyczycie.

magma
Gość
magma

Ile osób tyle zdań. Każde trzeba uszanować. Osobiście nadal stoję na stanowisku, że są w obecnej radzie osoby bystre i inteligentne. Wydaje mi się, że ta Rada ma szansę na sukces.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tylko kto zapłaci za remont szkoły? Oczywiście my mieszkańcy, a nikt nas nie pytał czy to konieczne{pewnie tak} czy to odpowiednio mała kwota została wydana, a może można było taniej? Nikt poza b. wąskim gronem o tym nie wiedział. A szkoda, bo można się było temu przyjrzeć .

magma
Gość
magma

Może można było tylko……czy warto. Myślę, że nas nie stać na tanią robocizną wymagająca nieustannych napraw. Szkoła wygląda teraz bardzo przyzwoicie i myślę, że w efekcie koszty się zwrócą. Poza tym to czyje dzieci chodzą do tej szkoły, jak nie mieszkańców. Nie jestem w stanie zgodzić się z Panem Pawłem co do tego brudu moralnego ….. mnie tak się obecnie nikt nie kojarzy. Brud moralny to raczej ciągnie się nadal, ale za przeszłością, z którą póki co musimy jeszcze egzystować w teraźniejszości.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No i co robocizna nie była tania a efekty marne. Moje dziecko mówiło ze nadal jest zimno. W jednej klasie było 14 st. Ja rozumiem że mrozy wysokie, ale i wydatki były wysokie więc takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pani Magmo, mogła by Pani rozwinąć myśl z wątku : w efekcie koszty się zwróca? Chodzi o remont szkoły. Tzn jak te wpakowane tam miliony maja się zwrócić? A co do brudu moralnego, to mnie się niestety rządy Zbigniewa Piątka zawsze będą kojarzyć z brudem moralnym z dwóch głównych powodów: Pierwszy to taki, że aby ukryć swoją nieudolność gdzie kawałek żwirowej drogi i dwie muldy przerosły go to pobiegł do sądu aby mnie i innych mieszkańcow zastraszyć, a dwa do aby mi dokuczyć wspólnie w Wijasem tzw JaZukiem uknuli zemstę w postaci odciecia mnie od możliwości zakupu gminnej wody uderzając… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Brud moralny wszedł dzisiaj na wokandę oczywiście nie przyznaje się do czynów, a przecież ostatni wyrok w sprawie wody to też jego sprawka i jego popleczników. Ukarać ukarać, ale czy to kiedyś nastąpi?

magma
Gość
magma

Myślę, że dobro i komfort dzieci uczących się w tej szkole jest czymś wymiernym w stosunku do zainwestowanych środków. Termomodernizacja tego budynku była niewątpliwie konieczna. Szkoła wygląda w tej chwili świetnie, a dodatkowo powinny być zauważalne oszczędności na opale. Jest to ogromny budynek. Panie Pawle tak często Pan pisze o dobru mieszkańców. Dzieciaki tej szkoły to też mieszkańcy naszej gminy. Jeżeli chodzi o Pana ” spór” z Panem Wójtem nie wnikam. Myślę, jednak że nie do końca był Pan tu bez winy. To smutne jeżeli pisze Pan w swoim powyższym poście – ” I tego im nigdy nie zapomnę”. Życie… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Brawo magma!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pani Magmo, ten ckliwy tekst niech Pani kieruje do takich, którzy ckliwe teksty lubią czytać.Do mnie nie przemawia ani jedna Pani teza. Ja widzę tutaj nastawienie Pani na tani poklask przy użyciu populistycznych, demagogicznych słówek . Postaram się po swojemu odnieść do Pani wpisu,. Myślę, że dobro i komfort dzieci uczących się w tej szkole jest czymś wymiernym w stosunku do zainwestowanych środków…ja nigdy nie występowałem przeciwko dobru i komfortowi naszych dzieci, osobiście uważam dzieci jako dobro najwyższe, wyższe nawet od dobra kościoła… Termomodernizacja tego budynku była niewątpliwie konieczna..a skąd Pani wie, że była konieczna?Szkoła została wybudowana wg norm, masę… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

To że kiedyś było ciepło nie znaczy że budynek był dobrze zaizolowany.
Nie udawaj głupiego Pawle.
Ciepło to może być nawet na dworze jak się odpowiednio wielkie ognisko rozpali.
A kiedyś to „ogniska” palono większe – szczególnie jak węgiel przychodził wagonem za darmo!
Pozytywne wpisy trzeba popierać bo jest ich na pewno za mało.
Ktoś komu jest dobrze to po forach się nie szwęda i nic nie pisze, więc nie ma równowagi.
Czytając forum mogło by sie wydawać że 90% mieszkańców jest niezadowolona!
Ankieta wykazałaby na pewno lepsze wyniki

magma
Gość
magma

Panie Pawle – demagogia, tani poklask, populizm nie są czymś czym kieruję się w moim życiu i tego typu działania do niczego nie są mi potrzebne. Jestem całkiem szczęśliwą osobą bez tych zbędnych dodatków. Jakoś trudno wyobrazić mi sobie Pana Grosickiego w roli bodyguarda Pana Wójta, ale ….. przy bogatej wyobraźni dam rade. 🙂 . Pan Piątek nie przynosi do mojego domu co miesiąc 12.500,00 zł. , więc szanuję go po prostu za to jakim jest człowiekiem i tyle. Nie przeprowadzę tak wnikliwej analizy Pana wpisu, jaką Pan przeprowadził odnośnie mojego postu, bo to zbędne. Myślę, że nie jest Pan… Czytaj więcej »

Jas
Gość
Jas

Wszyscy zachwycają się zmodernizowaną szkolą. Ale mało kto wie, że wszystkie oszczędności z tego wynikające pobiera sobie firma siemens, która to była sponsorem tego remontu. Gmina owszem będzie miała oszczędności w związku z ogrzewaniem szkoły i oszczędności energii elektrycznej ale za x lat jak skończy się umowa z siemens. Czyt. Firma siemens odbije sobie wszystkie poniesione koszty podczas remontu i myślę, że ze znaczną nadwyżką.

ZZ
Gość
ZZ

Może by jakieś szczegóły?

Jas
Gość
Jas

O jakie szczegóły Ci chodzi. Normalna umowa gminy z firma siemens. Wszystko legalnie i według mnie bardzo rozsądnie. Termomodernizacja szkoły pochłonęła kosmiczne pieniądze. Gminy na taki wydatek napewno nie stać. Firma siemens zadeklarowała się zmodernizować szkole i czerpie z tego profit. Normalny biznes. Z tego co wiem od znajomego pracownika szkoły, rachunki są dużo niższe. W szkole jest cieplej. I nie marnuje się bez sensu energii elektrycznej. „Szkoła” płaci coś jakby średnia miesięczna z tego co wydawała w roku przed modernizacja, a firma siemens odbija sobie na oszczędnościach. Jeśli ktoś ma inne informacje, bądź wie jak jest naprawdę to proszę… Czytaj więcej »

xxx
Gość
xxx

a dokładnie panie obiektywny jakie drogi gminne będą remontowane

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Niestety obraz naszej gminy odzwierciedla dokładnie to, co dzieje się w naszym Panstwie. Cieszmy się, że jeszcze możemy pisać na blogu swoje niepokoje, bo za chwilę możemy nie mieć gdzie pisać. Jakoś tak się porobiło….można by rzec. Wychwalać też można, tylo żeby było za co. Pan Wój przyjął taktykę atakowania i ośmieszania obywateli w momencie krytyki i niewygodnych pytań. Ciągle mówi o rzeczach teoretycznych a nie o konkretach, zbywa ludzi marnymi obietnicami bez pokrycia. Miało nie być likwidacji, a były, miało nie być zwolnień, a wymietli połowę sprzątaczek, podwyżek też miało nie być i co? Za chwilę zobaczymy ubytki w… Czytaj więcej »