Czy w 2016 roku utoniemy w śmieciach?

Od przyszłego roku czekają nas zmiany w wywozie śmieci. Jak już pisałem – radni przegłosowali uchwałę o podniesieniu opłat, ponieważ rzekomo nie wystarczają one na opłacenie usług firmy, która wygrała przetarg na wywóz odpadów.

W związku z tym od przyszłego roku zapłacimy 5 złotych miesięcznie od osoby za śmieci segregowane i 8 złotych za zmieszane. Okazuje się jednak, że to nie koniec zmian – śmieciarka będzie przyjeżdżać nie co 2 tygodnie jak do tej pory, tylko co miesiąc. Ciekaw jestem jak sobie to wyobrażają nasi radni?

W moim przypadku jeden pojemnik, który dostałem na 4 osoby, po dwóch tygodniach jest pełny. Podobnie jest u sąsiadów. Czy zatem dostaniemy po jeszcze jednym pojemniku? A może mamy składować na podwórku worki ze śmieciami? Łatwo sobie wyobrazić, co się będzie działo latem…

Przy okazji dowiedziałem się, że nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy płacą za wywóz śmieci. Ponoć zaległości sięgają już ponad 150 tysięcy złotych! Bardzo jestem ciekaw, co urzędnicy robią aby ściągnąć te zaległości i wyegzekwować opłaty od wszystkich mieszkańców.

30
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
duduPawel ArabaszMieszkaniecbPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lucy
Gość
Lucy

Dlaczego Ekom nie daje druków z numerem wpłaty ? ani nie informuje o zmianie płatności? starsza osoba takich informacji nie będzie miała ,bo już ja nie nadążam nad gminnymi myślami co uchwalą.Wstyd naprawdę wstyd ,firma która zarabia na miesiąc min 60,000zł ,nie było stać na druki z ich numerem wpłaty i wysłane do klienta pod adress.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Informację o wpłatach uzyska Pani w drugim pokoju po prawej stronie na parterze. Bardzo miłe Panie tam pracują.

b
Gość
b

Czytałam tu w komentarzach na blogu, ze mieszkańcy zbierają podpisy przeciwko takiemu choremu systemowi. Ktos wie cos więcej w tej sprawie?Przeciez to jest absurd- po 3 tygodniach nie mam miejsca w koszu a co dopiero po miesiącu?.A smród?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Wiem tylko tyle , że w Bławatkowie i w Zajaczkowie ludzie mają zbierać podpisy pod pismem- skargą do SANEPIDu. Bo przecież jest rzeczą oczywistą, że składowane przez miesiąc odpady w plastykowym koszu stają sie zagrożeniem dla zdrowia mieszkańców. Nie trudno sobie wyobrazić fetor, roje much, być może szczurów. Pisma do SANEPIDu każdy może przesłać indywidualnie, nie potrzeba sporządzać list, aczkolwiek można.

b
Gość
b

W komentarzach widziałam informacje, iz mieszkańcy postanowili wyrazić sprzeciw wobec tej durnej decyzji i zbieraja podpisy. Wie ktos cos więcej?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Zauważam proszę Państwa, że na tym Blogu pojawiają się próby minimalizowania w tym całym bajzlu roli Radnych, Rady Gminy w Piekoszowie. Nie dajcie się Państwo zwieść w ich indywidualne tłumaczenia, że to nie oni, to inni, oni to chcieli inaczej. Oni- Radni Gminy Piekoszów ponoszą pełną odpowiedzialność za wszystko co się dzieje w gminie. Oni sa na sesjach, oni mają prawo zadawać pytania, składać wnioski, mają prawo zapoznawać się z dokumentacją, to oni głosują za tak lub Nie, to oni kreują to co się w gminie dzieje. To ONI SĄ ODPOWIEDZIALNI WSPÓLNIE Z WIJASEM ORAZ PIĄTKIEM za to co się… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wójt jest wykonawcą decyzji rady gminy,to rada ma największy wpływ na gminę i jest organem kontrolującym,zapomnieli o tym radni poprzedniej kadencji,a obecni idą w ich ślady.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

proponuje smieci ktore nie zmieszcza sie do kubla wywiezc na podworka radnych ktorzy za ta uchwala zaglosowali.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

pozostaje wywozić śmieci przed urząd gminy 🙂

marta
Gość
marta

gdzie znajduje się informacja o zmianie opłat w 2016 r ?

Z Łazisk
Gość
Z Łazisk

Pan Paweł Arabasz ma rację, jeśli chodzi o sytuację epidemiologiczną przechowywanych odpadów. Bylem dziś (30.12.2015) w gminie i rozmawiałem z panią od tych śmieci i dowiedziałem się, że ta decyzja radnych podjęta we wrześniu o takim odbiorze śmieci i o podwyższeniu opłat była dla nas „zbawieniem”, bo – jak owa pani powiedziała – „przecież w innych gminach płacą więcej”. Mnie zastanawia pokrewna sprawa, ilość zadeklarowanych osób w gospodarstwie, za które trzeba płacić, ja zgłosiłem taką ilość osób jaka mieszka ze mną, ale znam wiele domów w których mieszka po trzy pokolenia i osób tam jest ponad dziesięć, i mają jeden… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Z Łazisk, zastanawiam sie nad tym co napisałeś o naliczaniu za ścieki tych co mają wodę z ZUK oraz jednocześnie studnie. Ja myśle, że ludzie ci mają tak zainstalowane liczniki, że nieważne z czego idzie woda to licznik nabija i wg tego jest liczona ilość ścieków. Hm, dziwne to co piszesz. Ja co prawda nie mam wody z wodociągu, wode hydrofor pobiera mi ze studni, panowie z ZUK jak przyjechali dwa lata temu zakładać licznik ( żebym zszedł z ryczałtu bo drogo mi wychodziło)to dobrze obejrzeli instalację i wybrali takie miejsce jak należy na instalacji. U mnie jest tak, ze… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Gość

Dokładnie jestem za tym. Pisała meile do gminy ale przecież nikt nie raczy odpisać nawet

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szanowny Z Łazisk, sporzadzenie takiej petycji to żaden problem, nie trzeba wielu podpisów, wystarczy, że nawet jedna osoba wyśle byle jak zatytułowany dokument do SANEPIDu i to wystarczy żeby SANEPID zajął się tą sprawą i przyjął stanowisko. Chętnym z Łazisk podpowiadam, żeby poprosić Panią Janinę ze sklepu, to zacna kobieta, o zgodę na pozostawienie na ladzie kartki papieru żeby kto chce to podpis złożył. Oczywiście ze swojej strony jak najbardziej służę pomocą, proszę podjechać, sporządzimy taki dokument. Ciekawi mnie postawa tej urzędniczki która chyba się po prostu nudzi w pracy. Chętnie poznał bym jej dane, może trzeba by jej podziękować… Czytaj więcej »

Bywalec
Gość
Bywalec

Podwyżka śmieci na pewno kiedyśby nastąpiła i fakt bo gdzie indziej mają drożej jak brat w kielcach aż 9,5 za miesiąc za jedną osobe. Ale z tym odbiorem raz w miesiącu to rada się popisała. Swojemu ranem pod dom wywioze

Nowy
Gość
Nowy

Bywalec co mnie obchodzi twoj brat ile placi,jak mu nie pasuje to po co sie tam przeprowadzil chcial byc mieszczuchem to niech placi

Anonimowo
Gość
Anonimowo

… a ja jestem wsiokiem więc nie muszę płacić..

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Z uwagi na to, iż ten Blog jest przeglądany przez urzędników i przez wójta informuje, że już zaczęło się wyrzucanie na dziko śmieci na tzw Cygówce. Jest to droga-obszar pomiędzy końcówką Piekoszowa przy wykocie na Rykoszyn a torami. Jest tam taka cicha droga kamienna, opuszczona, mało używana. Tam jest już zaśmiecone. Nawet nie chce mi się oficjalnie powiadamiać o tym gminy bo i tak mnie zignorują.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Paweł – napisz lepiej gdzie nie jest naśmiecone!
Czy za śmieci będziemy placili 5, czy 50 czy nawet 1 zl to niektórych nikt nie zmieni.
Częstotliwość też nie pomoże!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Niestety Anonimie poruszyłeś bardzo przykrą prawdę w Naszej Gminie z tym zaśmiecaniem. Gdzie się nie obejrzysz to powyrzucanie ( najczęściej z samochodów ) śmieci. Bardzo źle to świadczy o Nas niestety. Nie twierdzę, że tylko nasi mieszkańcy nam tu śmieca, być może przejezdni też. Niemniej co do częstotliwości odbioru śmieci, to uważam, że nie masz racji. Ta obecna częstotliwość jest niewspółmierna do potrzeb.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dlaczego nie pociągani są do odpowiedzialności ci którzy nie mają kosza i nie płacą, a są tacy. Czyżby nie produkowali śmieci? Nie na tym polegać miała ta cała ustawa. Ktoś powinien to kontrolować. A tak to mamy efekty po lasach, bo nieuczciwi zawsze się znajdą.

Anonim
Gość
Anonim

Czyli gmina podniosła cenę i 120% . Brawo. . A emeryci dostali 7 zł podwyżki. Super . Pan Piatek ostatnia kadencje dowodzi.

ZZ
Gość
ZZ

Powiedz mi anonimie, co wspólnego mają wójt i emerytury?

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Zgodnie z nowym harmonogramem odbioru śmieci w dniu dzisiejszym w mojej miejscowości odbierane były: szkło, plastik, metal oraz po raz pierwszy popiół i żużel. Panowie jednak zapomnieli porozdawać worki na popiół. Ci, którzy wystawili już dziś popiół, to worek dostali a reszta nie dostała (czyli większość)…nie przysługuje czy co? Oczywiście wszystko szło na jeden samochód. Segregacja przede wszystkim!

Łaziska
Gość
Łaziska

czy mogę prosić o odpowiedź na pytania:
1. dlaczego radni zgodzili się na odbiór śmieci 1 raz w miesiącu?
2. czy radnym też śmieci będą odbierane raz w miesiącu?
3. jaka sankcja mi grozi, za podprowadzenie pełnych pojemników pod dom 'mojego’ radnego, żeby je stamtąd odebrał EKOM?

Rob
Gość
Rob

W trakcie zebrania w Brynicy 8 lutego Pan wójt rozwiał jakiekolwiek nadzieje na powrót do cen oraz harmonogramu odbioru śmieci z 2015 roku. Czyli płacimy więcej za mniej. Co więcej poinformował że decyzja o zmianie harmonogramu (zmniejszenie ilości odbiorów odpadów zmieszanych i bio) podjęta została po wnikliwej analizie ilości śmieci oddawanych przez mieszkańców. „2 razy w miesiącu to było za często bo większość miała niepełne kubły”. Ciekawe tylko że ponad 600 mieszkańców Brynicy podpisało się pod pismem do wójta że te zmiany nie sa w ich interesie.

dudu
Gość
dudu

Witam.
Jakiś czas temu ktoś zbierał podpisy również w Rykoszynie i miały byc one dostarczone do Pana Wójta razem z pismem sprzeciwu nt aktualnego harmonogramu odbioru odpadów oraz cen. Podpisy złożyło bardzo dużo osób jednakże nie wiadomo co dalej z tymi podpisami się stało.
Czy dane zbierane przez te osoby sa jakoś chronione, zabezpieczone?
Dlaczego żadne pismo(petycja) nie wpłynęła do gminy po zakonczeniu zbierania tych podpisów?

Czy PB coś wie na ten temat lub ktokolwiek inny???