Po zebraniu w Micigoździe. Szkoła integracyjna nie zostanie zlikwidowana

Od dłuższego czasu wśród mieszkańców Micigozdu krążyły pogłoski o planach likwidacji szkoły integracyjnej. Dzisiaj w szkole odbyło się zebranie mieszkańców z wójtem w tej sprawie.

Dzięki radnemu Stanisławowi Świerczowi mam zdjęcia i relację z dzisiejszego zebrania. Oto ona:

W dniu 15 stycznia 2016 w Micigoździe odbyło się zebranie sołeckie, w którym uczestniczył Wójt Gminy Zbigniew Piątek oraz Kierownik Oświaty w Gminie Pan Mirosław Kowalski.

W zebraniu wzięło udział około 170 mieszkańców, którzy po wysłuchaniu Wójta i Kierownika oświaty zadawali pytania oraz wypowiadali się w sprawach tutejszej szkoły wskazując na takie fakty, iż nie jest to typowa szkoła, ale SZKOŁA INTEGRACYJNA – jedna z dwóch w powiecie i należy ją chronić a nie likwidować.

Rodzice dzieci z orzeczeniami wskazywali, iż jest to najlepsza szkoła, jaką udało im się znaleźć dla swoich dzieci, dlatego tak bardzo jej bronią. Dyrektor w swoim wystąpieniu stwierdził, iż taki typ szkoły ma uzasadnienie i jest coraz więcej rodziców ubiegających się o zapisanie swoich dzieci właśnie do tej placówki.

Po wysłuchaniu wszystkich opinii zebranych Wójt Zbigniew Piątek oświadczył, iż po tym, co wysłuchał jest zasadne, aby nie było więcej dyskusji o likwidacji Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigóździe i takiego wniosku ze strony Wójta nie będzie. Zebrani nagrodzili słowa Wójta brawami.

Bardzo dziękuję Panu Radnemu Świerczowi za szybkie przekazanie relacji z zebrania.

2016-01-15 zebranie wojta z mieszkancami w szkole w micigozdzie

36
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PBPawel Arabaszgosc Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
zw
Gość
zw

Czyżby drużyna marzen szukała pieniędzy jak rzadzacy ale nie tędy drogą ale komu na tym zależało na tej likwidacji co chcieli osiagnac

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

W miejscowości Pipidówek Pośledni od jakiegoś czasu krążyły pogłoski, że będą obcinać mieszkańcom lewe dłonie. Nikt się nie zastanawiał skąd ten pomysł wyszedł ale na ludzi tej wsi padł blady strach. Skrzyknęli się więc i Poprosili wójta na piątkowe zebranie i zaczęli go przekonywać, że przecież te lewe dłonie są im potrzebne do życia, są niezbędne, no bo jak bedą kroić chleb,… potem padło jeszcze kilkaset argumentów za koniecznością posiadania lewych dłoni, w tym na koniec jeden z mieszkańców tego Pipidówka powiedział , że przecież do oklaskiwania wójta i jego dworu potrzebne są dwie ręce. Wtedy wójt wstał i powiedział;… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Paweł tak samo to odebrałam.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Po raz któryś już z rzędu Saskya dziękuję Ci za zrozumienie sprawy. Mam też nadzieję, że znajdą się inni którzy połapią prawdziwy sens tego wydarzenia.

Stanisław Świercz
Gość
Stanisław Świercz

Dobre wiadomości dla mieszkańców są złymi wiadomościami dla Pana Pawła Arabasza, o czym świadczy ostatni wpis na tym blogu. Swoje uwagi i obśmiewczą retorykę niech Pan zadedykuje 1000 miejscowości gdzie faktycznie zlikwidowano szkoły między innymi 5 szkół w Gminie Łopuszno dzieci tych mieszkańców mieli prawo do swoich szkół jak Pan pisze a jednak szkoły zlikwidowano. A w sprawie Micigozdu i tutejszej szkoły to min. od osób z Pana otoczenia pojawiała się dyskusja, ale i na zebraniach w innych miejscowościach naszej gminy, po co szkoła w odległości mniejszej niż kilometr od szkoły w Piekoszowie – to są prawdziwi twórcy teorii likwidacji… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szanowny Panie radny Gminy w Piekoszowie, dla mnie dobrą wiadomości byłby …brak tej wiadomości w ogóle którą Pan przekazał Panu Blogowi. Dobrą wiadomością by było jakbyście w ogóle z buciorami i brudnymi łapami nie mieszali w sprawie likwidacji tej szkoły. Jeśli pan Mirosław Kowalski nie ma się czym wykazać jak tylko mieszaniem w doskonale prosperujacej placówce szkolnej to po prostu dajcie mu inne zajęcie. I to Pana obowiązkiem Panie Radny Świercz jest dopilnowanie aby tego mieszania nie było. Po to otrzymał Pan mandat zaufania społecznego. Mój wpis świadczy tylko o tym jak ja widzę sprawę i raczej proszę aby Pan… Czytaj więcej »

gosc
Gość
gosc

Dla mnie blog przestaje być strawny przez ilość komentarzy pana Pawła, z całym szacunkiem ale zawsze źle, w koło Macieju to samo, ileż można pisać TO SAMO? Jestem wielkim przeciwnikiem drużyny marzeń no ale w końcu dobrze się stało, ze szkoła zostaje!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Gościu, jeśli Ci nie pasują moje wpisy, to nie musisz ich samozwańczy recenzencie czytać. Nikt Ci też nie zabrania umieszczać tu wpisów lekkostrawnych. Jakoś Cię w ogóle nie kojarzę, abyś tutaj cokolwiek w sposób widoczny się udzielał. Nie wiem tez co masz na myśli pisząc że ja zamieszczam TO SAMO? Może nasz na myśli to ze powtórzyłem to samo co wiosną 2015r w kwestii nieobsadzania wolnego stanowiska sekretarza gminy? W tym moge się z Tobą zgodzić, powtórzyłem to i powtórze: WIOSNĄ 2015R WNIOSKOWAŁEM PUBLICZNIE O NIE OBSADZANIE STANOWISKA SEKRETARZA ZADŁUŻONEJ GMINY W PIEKOSZOWIE, A ZAOSZCZĘDZONYCH W TEN SPOSÓB KILKASET TYSIĘCY… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

jeszcze raz bo chyba nie zrozumiales za pierwszym razem
do obsadzenia stanowiska sekretarza gminy zobowiazala gminy ustawa ktora weszla w zycie bodajze w sierpniu 2013r
ta sama ustawa wg interpretacji TK zabronila powierzania tego obowiazku innemu pracownikowi gminy w drodze powolania badz tez awansu wewnetrznego w zwazku tez z tym ze partia ktora poparla p. Piatka na wojta ma w nazwie prawo i ze wowczas jeszcze wyroki TK respektowala mamy to co mamy

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

To ty człowieku w tej ustawie widzisz tylko to co chcesz ujrzeć. Ustawa ta w żadnym swoim punkcie nie NAKAZUJE obsadzania wolnego stanowiska sekretarza gminy. Oczywiście nie twierdze, że w dobrze prosperującej oraz dobrze zarządzanej gminie nie powinno być tego stanowiska obsadzonego. Ale Gmina Piekoszów znalazła się w szczególnej sytuacji ze względu na niespotykane zadłużenie, właściwym jest poszukiwanie każdego rozwiązania oszczędnościowego, nawet i z pozoru niekonwencjonalnego. Odszedł Łopaciński i jakoś gmina funkcjonowała, nastepnie Wójt Zbigniew Piątek powołał sobie zaufanego zausznika na 3 miesiące na to stanowisko prawdopodobnie z naruszeniem ustawy i świat sie nie zawalił. Dlaczego antyspołeczny łukaszu japy nie… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

A i „jape” to masz Ty

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A co do TK to prawo naruszyła poprzednia władza czyli PO i PSL, natomiast PiS prostuje tylko to jawne pogwałcenie prawa z czerwca bodajże 2015r. Osobiście popieram obecne działania PiS, uważam też, że Nasza Ojczyzna ma najlepszego premiera ze wszystkich dotychczasowych oszołomów. Pani Premier Beacie Szydło z PiS życzę spełnienia wszystkich jej zamierzeń. A po Zbigniewie Piątku nie wóź sie łukaszu z jego przynależnością do PiS, bo przecież on nie jest członkiem tej partii.

Lukasz
Gość
Lukasz

A czy ja gdzies napisalem ze jest czlonkiem tej partii???
Bo zostal On powolany na mocy poprzedniej ustawy…
Zaraz po tym jak weszla w zycie nowa ustawa wplynelo moje pismo z prasba o wyjasnienia w tej kwestii niestety do dnia dzisiejszego nie zostala mi udzielona odpiwiedz

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Złożyłeś Łukaszu do gminy zapytanie w sprawie powołania pana Dudka na stanowisko sekretarza?

gosc
Gość
gosc

I wszytko jasne, jesteś żywym dowodem na to jakich wyborców ma partia PIS, a dowodem jest kompulsywna pisanina. I owszem- staram sie omijać twoje wpisy, ale jest ich tyle, ze trzeba ominąć 5 twoich żeby dojść do konkretnego wpisu. Blog ok natomiast spam twoim wykonaniu tworzy tu niestrawny klimat. Teraz możesz napisać elaborat na 6 stron A4, bo tak się to skończy- przynajmniej jedno popołudnie ci zajmę.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Niestety Gościu rozczaruje cie. Nie jesteś godzien dłuższej uwagi.

ZZ
Gość
ZZ

Drogi Pawle „TO SAMO” – znaczy – „to samo”.
Ostatnio trochę Ci przeszło, ale przed wyremontowaniem Tej nieszczęsnej drogi to w co trzecim wpisie wklejałeś linki do Filmików z przejazdu przez te kałuże – wlaśnie to między innymi znaczy – „TO SAMO”

x
Gość
x

Koszty oświaty w Gminie Piekoszów są bardzo wysokie w tym roku 24.000.000 zł, przy budżecie gminy 46 mln. Można otworzyć jeszcze wiele szkół, żłobków, przedszkoli, ale kto i z czego będzie utrzymywał te placówki. W Łopusznie radni nie bali się opinii publicznej i podjęli moim zdaniem słuszną decyzję likwidując kilka szkół. Teraz dzieci z gminy Łopuszno będą chodzić do szkół między innymi w gminie Piekoszów. W związku z tym gmina Łopuszno będzie miała niższe wydatki, a Piekoszów będzie miał wyższe wydatki na oświatę. Potem mieszkańcy Micigozdu się dziwią, że w Łopusznie są tańsze koszty wody, ścieków.

D
Gość
D

Ostatnio mam wrażenie że ten blog w co 2 wpisie broni pomysłów wojta dobrowy, nie zdając sobie chyba z tego sprawy.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Wójt tylko pozornie daje Wam wybór i prawo do zadecydowania. Ja myślę, że odgórnie już ustalono, która szkoła poleci, a może które przedszkola i pewnie niedługo się o tym przekonamy. Po co było zwoływać (od prawie dwóch lat) spotkania Społecznej Rady Do Spraw Oświaty? Po to, żebyśmy się łudzili, że to my decydujemy! Ot cała filozofia. Na koniec poklaszczemy panu Wójtowi za podjęcie rozsądnej decyzji!!!

rodzic przedszkolaka
Gość
rodzic przedszkolaka

Cieszę się, że daliście radę – przynajmniej na razie – obronić szkołę. My – RODZICE – niestety oddziału przedszkolnego w ZUK-u nie obroniliśmy i od września zakończy on swoją działalność. Zresztą rzeczywiście pomysł na przedszkole w tamtym miejscu był na dłuższą metę (bez dodatkowych inwestycji gminnych) z góry skazany na niepowodzenie. Ale zakusy na placówkę prowadzoną na tak wysokim poziomie jak Zespół w Micigoździe to naprawdę paranoja. Ale wiemy o co chodzi – nie ma pomysłu na funkcjonowanie molocha, jakim jest ZPO w Piekoszowie i szuka się sposobów „na siłę” na to, aby zasilić dziećmi z likwidowanych placówek ten relikt… Czytaj więcej »

NN
Gość
NN

A co z innymi szkołami? Micigózd się obrobił. Podobno 3 były przeznaczone do likwidacji.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dzisiaj zebranie w Górkach Szczukowskich w sprawie szkoły.

anonim
Gość
anonim

Szkoła w Górkach Szczukowskich dalej będzie istniała zapewnił wójt na zebraniu ,w tym roku szkoła będzie świętować 1oo rocznice istnienia:)

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Lokalnym szczytem zła by było, gdyby w Górkach Szczukowskich zlikwidowano szkołę, która została w lwiej części wzniesiona siłami i środkami mieszkańców Górek Szczukowskich.

Mieszkanka Górek Szczukowskich
Gość
Mieszkanka Górek Szczukowskich

Dzięki za ten wpis, bo nie wielu o tym pamięta , że dzięki nam mieszkańców i rodziców powstała dobudowana nowa część szkoły i dzięki Pani dyrektor Renaty Pająk .

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Apeluje do Wszystkich Mieszkańców Gminy Piekoszów aby mieli oczy i uszy otwarte na następny pomysł który póki co przycichł, a mianowicie FUNDACJE KTÓRE MIAŁY BY PRZEJĘĆ NASZE SZKOŁY. Jest to jak pamiętamy pomysł sprzed roku czasu, zapewne najpierw wybadano nastroje mieszkańców na pomysł likwidacji szkół, I zapewne gdyby udało im się zlikwidować formalnie szkoły to i tak oddali by te zlikwidowane szkoły w ręce nagle powstałych i ujawnionych Fundacji – WYBAWCÓW. Jestem pewien, że pomysł z FUNDACJAMI jeszcze będą forsować. Prawdopodobnie po cichu ustalą sobie statut gdzie w aneksie do aneksu znajdzie się zapis o przekazaniu nieodpłatnym lub w wieczyste… Czytaj więcej »

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Na co stawiacie, szkoła w Brynicy, czy przedszkola?

lukasz
Gość
lukasz

tzw „zerówki”

A
Gość
A

Szkoła w Górkach zostaje mimo małej ilości dzieci i dużych nakładów. Oczekuje się jednak w zamian od rodziców, by posyłali swoje dzieci do gimnazjum w Piekoszowie. Przekonywali o tym wójt, radny, inspektor oświaty, dyr i wicedyr ZPO w Piekoszowie, dyr szkoły w Górkach.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ktoś kto nie potrafił ogarnąć własnego podwórka nie ogarnie i państwowego, dlatego nie powinien nam nakazywać czy wskazywać gdzie mamy posyłać swoje dzieci.

jan
Gość
jan

Wydaje mi się, że ktoś ludzi wprowadza w błąd, podburza mówiąc o likwidacjach szkół. Jednym słowem robi sztuczne zamieszanie. Podpatrzona taktyka z sejmu.

jan
Gość
jan

Zapomniałem dopisać, że zgodnie z moim przypuszczeniem następne zebranie będzie w Brynicy w sprawie likwidacji szkoły.

A
Gość
A

Raczej mało prawdopodobne.