Ile czasu potrzebuje urzędnik na wysłanie listu?

Jak myślicie, ile czasu potrzebuje pracownik urzędu gminy w Piekoszowie, żeby wysłać mieszkańcowi informację o podwyżce opłat za śmieci? Tydzień, a może dwa? Kto zgadnie?

Proszę Państwa – odpowiedź brzmi: PONAD PIĘĆ TYGODNI!!!

Dzisiaj dostałem pismo z urzędu gminy wystawione z datą 12 stycznia 2016, natomiast na stemplu pocztowym jest data 18 lutego 2016.

W związku z tym mam pierwsze pytanie – co się działo z tym pismem przez ponad miesiąc?

Mało tego – w piśmie czytam, że opłatę za pierwszy kwartał mam wnieść do 31 stycznia, a jak tego nie zrobię – zostaną mi naliczone odsetki.

Drugie pytanie – jak mam zapłacić do 31 stycznia, skoro o terminie i wysokości opłaty dowiedziałem się 24 lutego???

Teraz już się nie dziwię, że coraz więcej ludzi w naszej gminie nie płaci za śmieci, a zaległości sięgają 150 tysięcy złotych – skoro urzędnicy a takim tempie egzekwują należności… Panie wójcie – może warto przyjrzeć się pracy podległych Panu urzędników?

2016-02-24 skan pisma smieci 500px

127
Dodaj komentarz

avatar
21 Comment threads
106 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Pawel ArabaszMieszkaniecMarekXXXmuza Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Kto jak kto ale Pan nie wie że smieci zdrożały i kiedy są opłaty ,proponuję przeczytać wcześniejsze wpisy,pozdrawiam miłej nocy życzę

saskya
Gość
saskya

Czyli jeśli PB wiedział z internetu o terminach zapłaty to miał również obowiązek poinformować wszystkie osoby, które z internetu nie korzystają? Szczególnie starsze osoby są biegłe w wyszukiwaniu informacji na stronie UG.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

I co z Tego , że PB wiedział? Każdy wiedział. Tutaj poruszony jest temat urzędniczej ignorancji wobec mieszkańców gminy. Ustawowe odsetki będą wiedzieli jak naliczyć.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tu oczywiście nie chodzi o wiedzę tylko terminy w jakich oficjalnie informacje docierają do mieszkańców Ale może nie było na opatentowany pocztowa

Mieszkaniec
Gość

Chodzi o wszelkie informacje, czy opłaty za śmieci, czy podatki, które nadal nie dotarły, czy fatalna jakość wody w ujęciach. Totalny chaos i brak informacji.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja nie mam takiego pisma do tej pory

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Urzędnicy potrzebują dużo czasu,a Pan Wójt jeszcze więcej / w sprawie oświetlenia drogi w Janowie Górnym chyba takiej odpowiedzi się nie doczekamy ? /.

Eurodriver
Gość
Eurodriver

Bo z tej gminy powinni wszystkich W.Y.J.E.B.A.Ć! Narazie praktycznie zmienił się tylko Wójt a cała rzesza pasożytów nierobów i kombinatorów pozostała. Powinno być tam jedno wielkie piedrolniecie i wymiana całego składu w tym także wszelkie ZUK GOK GOPS i wszelkie inne pseudoinstytucje podległe.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Eurodriver, w pełni popieram Twoj wpis. Te skostniałe chore układy powinny być rozpieprzone w drobny mak. Tej gminie potrzeba silnego zdecydowanego gospodarza. Pozwoliiliśmy już zmarnować dwa lata od momentu upadku Gminy doprowadzonego przez JaśniePaństwo zasiadające obecnie na ławie oskarżonych w sądzie. Każdy umykający miesiąc działa na niekorzyść Nas Wszystkich Mieszkańców Gminy w Piekoszowie. Ja się zapytauję publicznie gdzie sa te dziesiątki ludzi którzy ujawniają sie jak zbliżają się wybory do rady Gminy lub na wójta. Gdzie jest Białacki, Jóźwik, inni kandydaci na wójta i na radnych? Przypomnijcie sobie wszyscy jakich to wybawicieli gminy zgrywali przed wyborami. Gdzie oni teraz są?… Czytaj więcej »

muza
Gość
muza

Równie dobre są listy z ZUK-u z groźbami które wysyłają do mieszkańców że jeśli nie dostarczą inwentaryzacji podwykonawczej przyłączy to odetną dopływ wody i ścieków. Totalny absurd nie umiejętność korzystania z przepisów, obrażanie i GROŻENIE mieszkańcom.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja ostro rozglądam się za szambem ekologicznym które zainstaluję na swoim podwórku. Nie mam zamiaru dawać się doić instytucji kierowanej przez człowieka z sadystycznymi zachowaniami. Bo sadyzmem nazywam odcięcie Nas Mieszkańców pod Lasem od gminnej wody wiosna 2015roku. Mam na myśli sprawę http://blog.piekoszow.eu/2015/05/dla-kogo-sa-hydranty-czyli-czy-to-zemsta.html . Polecam też Wam mieszkańcom przemyślenie wybudowania sobie studni głebinowych. Jest firma która daje gwarancję na wodę, jeśli nie dowiercą się wody na deklarowanej głębokosci to nic nie płacicie.Ten wydatek zwróci się po kilku latach, bo nie przewiduje, aby woda staniała w ZUK Piekoszów. ZUK jest potwornie zadłużony co skrzętnie ukrywa się przed opinią, skadś pieniądze muszą… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja kiedyś byłem w urzędzie zgłosić wykonanie studni (jakies 5 lat temy) i zdaniem kieleckich urzędników potrzebny jest projekt, mimo tego że wszystkie inne źródła podają iż wykonanie studni do pewnej głębokości na potrzeby prywatne potrzeba tylko zgłoszenia.
Czy ktoś kopał może ostatnio legalnie studnię w naszym powiecie?
Czy stanowisko urzędników jest nadal takie same?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Anonimie, wystarczy w Google wpisać „studnia głębinowa pozwolenie” i wszystkiego się dowiesz.. Gdybyś chciał handlować tą wodą, to faktycznie tak Ci utrudnią życie, że odechce Ci się odwiertów.

ZZ
Gość
ZZ

Internet internetem, a urzędy swoje.
Myślisz Pawle że to Ty pierwszy odkryłeś internet?
Informowałem sie już wcześniej i nietylko w internecie.
Nie wiem jak jest teraz ale 5 lat temu urzędnicy wymagali projektu – nawet przy spełnieniu tych wymogów – użytek prywatny, pobieranie poniżej X m3 / dobę
Moim zdaniem niezgodnie z prawem – ale co mam się z nimi szarpać 😉

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Studnia do 30m głębokości i 5m3 wydajności na potrzeby własne nie wymaga pozwolenia wodnoprawnego ani pozwolenia na budowę. Studnia taka wymaga zgłoszenia ale do zgłoszenia potrzebny jest projekt (nie mylić z budowlanym)W projekcie musimy zaznaczyć jaka to studnia na mapie zaznaczyć w którym miejscu mamy zamiar ją zlokalizować zachować odpowiednie odległości od granicy działki itp.

ZZ
Gość
ZZ

Czyli taki projekt mogę wykonać sam?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Jeszcze raz powtórze moją propozycje wobec ZUK w Piekoszowie. Instytucja ta powinna zostać zlikwidowana w obecnej jej formie. Powinna zostać przeobrażona w zwykłą komórkę organizacyjną Urzędu Gminy w Piekoszowie podległa wójtowi z kierownikiem, sekretarka, oraz niezbędnymi pracownikami niezbędnymi do utrzymania obsługi mieszkańców. Po co to tam Kosztowny Prezes, Kosztowna Rada Nadzorcza? Zaoszczędzono by masę pieniędzy na takiej reorganizacji. Ale oczywiście Radni Gminy w Piekoszowie są głusi i slepi. Im wystarczy, że zgarna za nic nierowbienie swoją działke A wystarczyła by jedna uchwała w tym temacie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Człowieku wiesz że dzwonią ,ale nie wiesz w którym kościele

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szanowna Muzo , Posiłkując się świetnym cytatem autorstwa górala niskopiennego… Wydaje mi się z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością,… że na horyzoncie pojawiły się ” jedynie słuszne” firmy które jak wykonaja przyłącze wodno kanalizacyjne to żadnej dokumentacji nie będzie trzeba okazywać, bo te ” jedynie słuszne” firmy są po prostu ….JEDYNIE SŁUSZNE. Natomiast jak sobie mieszkańcu przez swoją nieuwagę weźmiesz taniego speca ale nie z tych ” z jedynie słusznych ” co Ci wykona podłącze szybko, sprawnie fachowo i tanio, to ci tak umila życie, że do końca swojego istnienia bedziesz żałował, że wykazałeś za mało starań o wybór tego jednego… Czytaj więcej »

muza
Gość
muza

Świetna sprawa jeśli chodzi o studnię głębinową też nad tym myślimy 🙂 a przydomowa oczyszczalnia ścieków odpada dowiadywałam się w Starostwie a już kupiłam projekt takiej oczyszczalni teraz leży w szafie, może przyda mi się czekam aż ZUK zamknie przyłącze kanalizacyjne wtedy według mojego rozumowania daje pozwolenie właśnie na wybudowanie oczyszczalni. Niech mi jeszcze zakręcą wodę to wykopię sobie studnię.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Podaje swój numer telefonu 531129013, jeśli ktoś będzie zainteresowany kopaniem studni głebinowej to proszę zadzwonić, podam namiary na firmę, z której najpierw przyjedzie pan, określi głębokość studni gdzie ma być woda ( wtedy klient wie na czym stoi ), i daje gwarancję, że płacisz do tej głebokości. Jesli wody nie było by ( prawie niemożliwe) to nic nie płacisz.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Określić głębokość studni (w 95% prostych przypadków) to może każdy który tylko trochę uważał na lekcjach fizyki – ja pomyliłem się o metr.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

No to anomimie określ sobie , a następnie weź sobie do wykonawstwa pierwszą lepsza firmę która Ci nawet i na 200 metrów wywierci . Tyle, że zapłacisz za kazdy metr i jak wody nie będzie to pieniądze z kieszeni poszły, dziura w ziemi została a wody Nima. Na Łaziskach latem dwa odwierty tak zrobili na zasadzie ” woda tu musi być”. A wody Nima.

ZZ
Gość
ZZ

Już mam wykopane – własnoręcznie – super zabawa – polecam
Anonim
(Zapomniałem o podpisie)

Marek
Gość
Marek

Proszę Pani mam prośbę.Jak przypuszczam ZUK wykonywał u Pani przyłącze i stąd te grozby i straszenie.Powinna Pani mieć fakturę za opłatę za przyłączenie ,proszę o wyszczególnienie za jakie czynności i opłaty i w jakiej kwocie Pani zapłaciła ZUK-owi Bez obaw.postaram się podpowiedzieć jak odwrócić rolę.ZUK nie może być firmą opresyjną, stosować prawo wybiórczo a samemu nie przestrzegać i łamać prawo.W grudniu połowicznie/wyrok nieprawomocny/ udało mi sie to udowodnić.Są czynione starania i będą/ zgodnie z prawem/ukazujące działanie ZUK-u na szkodę mieszkańców.Potrzeba na to trochę czasu.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja Panie Marku mam swoją teorię na temat ZUKu. Uważam, ze Spółkę celowo się zadłuża, aby w pewnym momencie przeszła w prywatne ręce. Teraz znaleźli bezwzględnego człowieka który dla nich chwyci Mieszkańców Gminy za gardło po to aby potem mieć wszystkich na postronku jak przyjdzie nowym właścicielom podnosić ceny wody i ścieków. Zważcie, że ZUK oraz Gmina sa potwornie zadłużeni, a jak na razie mimo wszystko Nie podnoszą na razie cen wody i ścieków, ale tym samym utrzymują a być może powiększają zadłużenie ZUK. Można to tłumaczyć strachem wójta przed referendum o jego odwołanie jak tylko ruszą ceny wody i… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Trochę nie w temacie. Panie Pawle a jak tam Pana sprawa z Wójtem? Nic Pan nie pisze. Może przeoczyłem.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Izydorze, nie ma już sprawy od dobrych kilku miesięcy. Sprawa została zakończona tuż po tym jak sad wyznaczył rozprawę na której przewidział 3 godz na przesłuchanie pokrzywdzonego Zbigniewa Piątka, oraz zatwierdził do przesłuchania świadków w osobach, Pani Marszałek, Panowie Łopaciński, Dudek, Michalski, Soltys Łazisk oraz Pan Zawadzki. Do tych wyżej wymienionych czynności przed sądem już nie doszło, sprawa została przerwana. Osad i wyciągnięcie wniosków dlaczego sprawa sądowa przeciwko mnie została przerwana pozostawiam myślacym.

muza
Gość
muza

Tak Panie Marku ZUK wykonywał mi przyłącza do tego był sporządzony protokół odbioru na podstawie którego podpisano ze mną umowę na czas nieokreślony ( bo teraz mieszkańcy podpisują na czas określony aby jak najszybciej zrobili inwentaryzację co dla mnie jest chore) , opłaty jakie poniosłam to: – wydanie zapewnienia dostawy wody i odbioru ścieków 36,90, – wydanie warunków technicznych na przyłącza wod – kan 73,80 – uzgodnienie dokumentacji technicznej 90,00 – wykonanie przyłącza wodociągowego + opłata za przyłączenie do sieci wodociągowej 2820,7 – końcowy odbiór przyłącza kanalizacji sanitarnej + opłata za przyłączenie do sieci 345,00 W sumie ZUK zarobił na… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Szanowna Pani podpisująca się muza .Na pierwszy rzut oka widać że Pani przepłaciła.Ze względów taktycznych proszę o kontakt na mojego e -maila korzystając z uprzejmości Pana prowadzącego bloga zaraz do nie piszę i za pośrednictwo z góry dziękuje.Postaram się wyjaśnić w których pozycjach faktury ZUK pobrał nienależne kwoty.Te dane powinny mi być wystarczające.Pozdrawiam i czekam

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

To co Pani pisze jest wręcz porażające, zarówno koszty jak i postepowanie ZUK. Ale to niestety jest możliwe tylko w Polsce. Przecież tak naprawde to ZUK jest firmą usługodawczą, naszym poniekądklientem. To on świadczy nam usługi za które płacimy. Gdyby był zdrowy system to obywatel Muza powinien zgłosić chęć korzystania z usługi polegającej na kupnie wody oraz odbiorze ścieków i w zasadzie tyle go powinno obchodzić. ZUK powinien grzecznie skonsultować z obywatelem Muza kiedy może stosowne przyłącza porobić i zrobić to jak najszybciej bo przecież czas i pieniądz w postaci niedostarczania usługi ucieka. Następnie ZUK powinien zrobić wszytko żeby jak… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Szanowna Pani.Być może Pani „odpuściła ” tą sprawę.Pomimo tego postaram się przekazać moje zdanie na temat Pani wpisu.Może Pani spać spokojnie.Poraża mnie indolencja i nieznajomość prawa a konkretnie regulaminu dostarczania wody i odbioru ścieków /opracowany przez ZUK/ przez decydentów ZUK.Otóż wynika że Pani posiada już umowę i protokół odbioru,a powinno tak być że przed podpisaniem umowy powinna Pani dostarczyć inwentaryzację geodezyjną szkice powykonawcze.Jeżeli zlecała Pani kompleksowe wykonanie tych przyłącz to teraz ZUK sam powinien sporządzić te dokumenty i sam w zębach przynieść do siebie.Ponad to zapłaciła Pani za odbiór końcowy/o zasadności będzie dalej/. Taryfa jest to zestawienie publicznie ogłoszonych cen… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Marku, Pańska analiza sytuacji jest porażająca.

muza
Gość
muza

Witam!!! Niestety ZUK wysyłając takie pisma trafił właśnie na mnie a ja nie daruję gróźb pod adresem mojej rodziny odcięciem wody, napisałam już 3 pisma do prezesa i do innej instytucji o wyjaśnienie ( być może ja nie zmam się na przepisach jak to odpisał pracownik z upoważnienia prezesa że nieumiejętnie interpretuje przepisy więc udałam się tu i ówdzie popytałam) jednak do tej pory nie dostałam konkretnej odpowiedzi, urzędnicy śmieją się z paragrafów którymi powołuje się ZUK dużo by opisywać. Przejmowałam się tym po otrzymaniu pierwszego pisma po nocach nie spałam (zbudowaliśmy sobie domek zamieszkaliśmy zgodnie z przepisami wszystko robimy… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pani Muzo, trzy razy przeczytałem Pani wpis, i śmiem stwierdzić, że sytuacja jakiej Pani doświadcza to nie są żarty, zwłaszcza biorąc pod uwagę Pani ciążę. Co prawda nie jestem zaskoczony sadystycznymi zachowaniami prezesa ZUKu, ale gdzieś tam w duchu liczyłem, że ze mną to był jednostkowy przypadek i facet sięgnie po rozum do głowy w postępowaniu w stosunku do innych mieszkańców. Z mojej strony mogę Pani tylko podpowiedzieć, aby kierowała Pani nadal pisma gdzie tylko się da, a zwłaszcza do wójta i prezesa ZUK, najlepiej z żądaniem aby on sam podpisywał pisma do Pani. Wijas w moim przypadku wymyślił ,… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Poprawka ,nie 321 a prawidłowo: Art 231 kk.( z rozpędu przestawiły mi się cyferki). A to poniżej to coś pierwsze lepsze z internetu, ale warto szerzej się tym zainteresować. Ja osobiście chce Państwu zwrócić uwagę na zapis : NA SZKODĘ INTERESU PRYWATNEGO. Ludzie nie zdają sobie sprawy, że ich dobro prywatne jest też chronione, i dlatego z ugiętym karkiem pozwalają urzędnikom robić ze sobą to co się urzędnikom żywnie podoba. Proszę, oto kopia z internetu: Gdy urzędnik przekracza swoje uprawnienia Coraz częściej otrzymujemy skargi na urzędników, którzy w ocenie naszych Członków i Czytelników, dokonują przestępstwa „nadużycia władzy”, którą sprawują. Postanowiliśmy… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Warunkiem wykonania przyłącza wymagane są dokumenty włącznie z inwentaryzacją ,czy Muzo posiadasz takie jak tak to nie wiem o co chodzi

muza
Gość
muza

Szanowny panie Anonim przyłącza są zrobione a podstawą podpisania umowy z ZUK-iem jest protokół odbioru, woda i ścieki płyną rachunki płacone w terminie (to jest to co ZUK powinno interesować płatność w terminie i jakość wody która ma wiele do życzenia bo wielu mieszkańców naszej gminy zaopatruje się w wodę pitną w źródełku ja również bo nie podam moim dzieciom do picia tego SYFU!!!). W warunkach technicznych jest zapis o dostarczeniu takiej inwentaryzacji jednak nigdzie w żadnym dokumencie nie ma terminu jej dostarczenia – a tu mi przysłali pismo że termin dostarczenia minął (to jak idą rury w ziemi na… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

kto i na jakich warunkach podpisał Ci protokół odbioru jak nie miałaś inwentaryzacji

Marek
Gość

Muzo,nie idz tą drogą . Twoje myślenie wypisz wymaluj prezes ZUK któremu ścieki bytowe i dowożone to jedno i to samo.Inwentaryzacja budynku ,a inwentaryzacja po wykonawcza to dwie różne sprawy i stąd słuszne zapytanie Anonima.Już pisałem,że przed podpisaniem umowy powinny być dostarczone te dokumenty.Jeżeli Prezes podpisał umowę to nie dopełnił obowiązków i sam powinien to naprawić a nie straszyć mieszkańca.Proszę o skierowanie pisma w powyższej sprawie do Rady Nadzorczej ZUK /budynek Urzędu Gminy/ z opisem stanu faktycznego i z prośbą o pomoc i podjęcie działań eliminujących takie praktyki stosowane przez prezesa.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

procedury są takie;pierwsze to powinna być inwentaryzacja działki ,Nie wiem dlaczego zrobili przyłącze i podpisali protokół,Jakie to są grożby wobec twojej rodziny

muza
Gość
muza

Protokół odbioru podpisał pracownik ZUK – u który robił przyłącza z tym dokumentem wstawiłam się do siedziby i tam została podpisana ze mną umowa na dostarczanie wody i odbiór ścieków na czas nieokreślony. (robiłam wszystko w takiej kolejności w jakiej mi powiedziano w ZUK-u ponieważ to oni zajmują się tym na co dzień bo ja się pierwszy raz budowałam). Szanowny Panie Anonimie proszę mi podać w jakich procedurach najlepiej podstawa prawna by mi pomogła gdzie jest zapis ze powinnam dostarczyć ZUK-owi inwentaryzację powykonawczą przed podpisaniem umowy i czy powinnam ją w ogóle dostarczać bo do tej pory nic nic nie… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pani Muzo, no i wyszło na to, że z jednej strony JaZUK zarobił na Pani, a z drugiej strony potraktował Panią jako narzędzie do zniszczenia swoich podwładnych. Oczywiście swojej winy w Pani sprawie nie widzi. Proszę Państwa, jeśli ktoś nie usunie tego człowieka z tego stanowiska, to on wykończy psychicznie swoich podwładnych. Tam nawet tuje nie chcą rosnąc od złej aury. Jak będziecie przejeżdżać to zerknijcie, większość zżółkła, usychają. Wieści niosą, że Bardzo źle tam się dzieje.

muza
Gość
muza

Widzę że chyba nikt nie potrafi mi napisać podstawy prawnej na dostarczenie ZUK-owi tej inwentaryzacji bo ZUK powołuje się następnymi dokumentami dla mnie są one w ogóle nie na temat:powołując się na art. 57 pkt 1 Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. 1994 Nr 89 poz. 414) a Spółka może odciąć dostawę wody lub zamknąć przyłącze kanalizacyjne zgodnie z art. 8 pkt 1 Obwieszczenia Marszałka Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z dnia 16 stycznia 2015 r. (Dz. U. 2015 poz. 139). Aby odciąć dostawę wody lub kanalizację są procedury i nie tak łatwo to zrobić. Pozdrawiam i… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dzis odbylo sie posiedzenie Rady Gminy. I znowu precedens w skali kraju radni ekipy marzen przeglosowali uchwale beda skladac doniesienie do prokuratury na strazakow z Brynicy.Zenujace przedstawieni mieszkancy powinni sie dowiedziec jak niektorzy radni lekka reka traktuja spolecznikow.pozdrawiam strazakow z Brynicy .

saskya
Gość
saskya

Napisz coś więcej.

Marek
Gość
Marek

Byłem na tej sesji ale nie od początku.Stąd nie wiem co sie działo na początku sesji.Anonimie małe sprostowanie to Rada gminy podjęła uchwałę o ile zrozumiałem o popełnieniu przestępstwa przez OSP na terenie gminy Piekoszów a nie tylko w Brynicy.Nie wiem o co chodzi i nie dopytywałem radnych o szczegóły.Z reszta cała sesja to wzajemne oskarżanie i doniesienia do prokuratury i z tej drogi chyba ja skorzystam w sprawie cen wody i ścieków o czym będzie dalej.Sesja trwała z przerwami długo do 15/30.Moje odczucie jako mieszkańca jest takie i możecie minie krytykować ,mnie na opinii nie zależy bywałem w przeszłości… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja Panie Marku dziwię się, że jak dawniej podłączano wodę i kanalizację do niektórych miejscowości to mieszkańcy byli zmuszani do płacenia z tego co słyszałem około jednego tysiąca zł. Potem okazało się, ze te opłaty były bezzasadne. Mieszkańcy machnęli na te pieniądze reką ( bogacze są ), nie było słychać aby domagali się zwrotu. Stąd moje twierdzenie, że cokolwiek by ludziom w naszej gminie nie narzucić, to z ugiętym karkiem wszystko przyjmą. Więc będzie im narzucane.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja mam anonimie informację, że to doniesienie ma dotyczyć również SP w Piekoszowie. Hm, przychodzi na myśl przypowiastaka, : kto bez grzechu niech pierwszy podniesie kamień…

XXX
Gość
XXX

poco nazwy ulic w rykoszynie

gość
Gość
gość

Przecież duża większość (ponad 50%) wystąpiła właśnie z tym wnioskiem o nadanie ulic w Rykoszynie

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A po to nazwy w Rykoszynie aby radni którzy nic dla społeczeństwa gminy nie robią mogli mogli mieć czym się wykazać. . Nawet nie zdajesz sobie sprawy jaka to harówa powiedzieć na radzie : zgłaszam wniosek o nadanie nazwy ulic w Rykoszynie. Jakiż to oddźwięk w społeczeństwie, jakaż wdzięczność się wtedy uruchomi, aplauz, niekontrolowane wybuchy radości i uwielbienia radnych. A teraz zejdźmy na ziemie: prawda jest taka, że oni niczym innym nie mogą się wykazać. Aczkolwiek idzie ku zmianie – już maja czym sie wykazać : KŁÓTNIAMI NA SESJI . Przy okazji zapowiadam Radnym Rady Gminy w Piekoszowie, że na… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze OSP Piekoszów. 23.01.2016 r. w Remizie OSP Piekoszów odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekoszowie. Przewodniczącym zebrania wybrano Naczelnika OSP Piekoszów dh. Marka Sorbiana. Przewodniczący zebrania powitał przybyłych gości a byli nimi: Zastępca Świętokrzyskiego Komendanta PSP w Kielcach st. bryg. Stanisław Woś, p.o. Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach st. bryg. Robert Sabat, Wiceprezes ZOSP RP oddziału Wojewódzkiego w Kielcach dh. Ireneusz Żak, Radny Powiatu Kieleckiego Mateusz Karliński, Wicestarosta Powiatu Kieleckiego Zenon Janus, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Piekoszowie dh. Dariusz Śliwa, Przewodniczący Rady Gminy w Piekoszowie Zdzisław Grosicki wraz… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

……Następnie Skarbnik Pani Teresa Domagała przedstawiła sprawozdanie finansowe. Walne zebranie jednogłośnie przyjęło sprawozdania oraz udzieliło absolutorium za 2015 r. dla zarządu. W dalszej części zebrania dokonano wyboru członków zarządu do którego jednogłośnie wybrano druhny i druhów: Prezes dh. Józef Ząbek, Wiceprezes dh. Dariusz Zarychta, Naczelnik dh, Marek Sorbian, Zastępca Naczelnika dh. Krzysztof Domagała, Sekretarz dh. Mateusz Świercz, Skarbnik dh. Teresa Domagała, Gospodarz dh, Marek Korpula, Kronikarz dh. Alicja Sorbian, Członek dh. Hubert Sobura, Komisja Rewizyjna: Przewodniczący dh. Wojciech Zygała, Sekretarz dh. Artur Pakuła, Członek Dawid Zygała………. TO JEST JAKIEŚ PAŃSTWO W PAŃSTWIE TAK SWOJĄ DROGĄ. Pamiętam taki przypadek jak jeszcze… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Witam.W bardzo obszernym i szegolowym opisie , Zapomnial Pan wspomniec czy dzwoniac na alarmowy zatrzymal sie pan , czy kontynuowal jazde pojazdem mechanicznym.A moze Przemieszczal sie pan konno albo na osle?Tego nie wiem.Ale jesli korzystal Pan z telefonu komurkowego w trakcie jazdy, to niechybnie zlamal Pan prawo.Czarno ubranych ludzi.Powinno byc : ubranych na czarno. Byc moze sie powtarzam, ale Panskie wpisy sa za dlugie , za duzo kopiuj wklej. Za malo koncentratu. No i Janek Cegiela bedzie Ci wdzieczny za to , ze nazwales Go NIEMRAWYM.Z imienia i z nazwiska.No i skoro sie nie wie czy ugaszono i kto ugasil?To… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Łał. Cóż za masa materiału. Tylko czemu ma to służyć prócz próby dowalenia Pawłowi Arabaszowi. Od jakiegoś czasu postanowiłem nie odpisywać matołom którzy nic nie wnoszą w treści swoich wpisów dla dobra ogólnego gminy, ale biorąc pod uwagę brak rozumku w Twojej głowie Kronikaszu to Ci wyjaśnie: pod słowem akurat jechałem do Piekoszowa można rozumieć różne zachowania, w tym np: mam zamiar jechać, szykuję się, idę do samochodu, jadę jako pasażer, ktoś mnie ma zabrać, mam z kimś jechać, jadę sam, prowadzę samochód itp. Więc w opisywanym przypadku szykując się do jazdy do Piekoszowa zauważyłem pożar, więc zadzwoniłem na telefon… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ocenę kto jest matołem a kto nie proponuję pozostawić komuś bezstronnemu.
Czy nie można komuś odpowiedzieć bez używania obraźliwych słów?
Od byłego policjanta można by się spodziewać czegoś innego. A może jednak coś jest w tych kawałach?

lukasz
Gość
lukasz

ZZ like

kronikasz
Gość
kronikasz

Zapomnalem na smierc wspomniec o Burku.

Pamietam jedynego psa Burka w bezposrednim miejscu mojego zamieszkania.Ze wzgledu na wade wymowy Wlascicielka Burka Nazywala go Bulkiem.Wiec wszyscy nazywalismy go Bulkiem.
Jesli chodzi o Bulka, to pies juz nie zyje od dawna.Wlascicielka tez.
Czyje sie zaszczycony po raz kolejny.Jako Burek i Bulek.
Przez Bulka zostalem pogryziony.No to jak sie nie poczuc czescia Bulka skoro zostawil swoje DNA na i w moim ciele?
Widze , ze znasz historie burka .Dlatego tak mi dopiekles.Sakramencko.
Nie docanialem cie…….

kronikasz
Gość
kronikasz

Zapomnalem na smierc wspomniec o Burku. Pamietam jedynego psa Burka w bezposrednim miejscu mojego zamieszkania.Ze wzgledu na wade wymowy Wlascicielka Burka Nazywala go Bulkiem.Wiec wszyscy nazywalismy go Bulkiem. Jesli chodzi o Bulka, to pies juz nie zyje od dawna.Wlascicielka tez. Czyje sie zaszczycony po raz kolejny.Jako Burek i Bulek. Przez Bulka zostalem pogryziony.No to jak sie nie poczuc czescia Bulka skoro zostawil swoje DNA na i w moim ciele? Widze , ze znasz historie burka .Dlatego tak mi dopiekles.Sakramencko. Nie docanialem cie……. Ale dla formalnosci , zapytam.W jakim obozie koncentracyjnym kilka lat Swojego zycia Spedzila Wlascicielka Bulka, i jedynego Ksylofonu… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Kronikaszu, znów opisałeś się powodowany jedynie dowalenia Pawłowi Arabaszowi. Sporządziłeś i zamieściłeś tutaj 4 obszerne wpisy, ale w żadnym z nich nie ma nawet cienia działania dla dobra Gminy w Piekoszowie, nie zamieściłeś tutaj nic konstruktywnego, nic budującego, nic przyszłościowego a jedynie próbę destrukcyjnego działania wobec mnie, a w rzeczywistości w praktyce to chyba wobec siebie. Dopuszczasz się też kłamstw w swoich wpisach w kwestii mojej rzekomej krytyki wobec strażaków. Nic takiego w moim postępowaniu nie ma. Chyba, że masz na myśli fakt używania strażaków do posług kościelnych w czasie gdy są oni potrzebni tam gdzie nakazuje im być ich… Czytaj więcej »

kronikasz
Gość
kronikasz

Matolek bez rozumku w twoich ustach to dla mnie wykwintny komplement.Oczywiscie nie zawiodlem sie na tobie. Skladnia i i konstrukcja gramatyczna twoich wypowiedzi sugeruje zupelnie inna interpretacje niz twoja.Dziwie sie, ze taki doswiadczony i obyty z zyciem czlowiek daje sie tak latwo wyprowadzic z rownowagi.A czym? Odrobina krytyki, ktora nie jest niczym zlym. No ale widocznie jakakolwiek krytyka pod twoim adresem jest traktowana jak personalny atak. Oczywiscie jako matolek bez rozumku moge sie mylic i opatrznie interpretowac pewne fakty i wydarzenia opisywane przez szanownego pana.Ale z tego co widze nie jestem odosobnionym przypadkiem.Przeczytalem wpis Z-Zeta i doszedlem do wniosku, ze… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dziękuję Anonimie za to sprawozdanie, w tej części dotyczącej podlewania figurek daje sporo do myślenia: Sprawa zleconego przez Wójta Gminy Piekoszów podlewania terenów zielonych przy figurkach w Piekoszowie. Odbyły się 22 takie wyjazdy z udziałem 78 ratowników, którzy poświęcili swój czas i nie pobierali z tytułu udziału w tych działaniach żadnych środków finansowych działając na rzecz Piekoszowa. W sprawozdaniu Prezes Edward Macek zauważył, że wykonywane na zlecenie Wójta Gminy Piekoszów Pana Zbigniewa Piątka działania OSP Piekoszów, były krytykowane na portalu blog.piekoszów.eu tym samym szaklując dobre imię jednostki. Wyraził swoje ubolewanie nad brakiem stosownej reakcji ze strony Wójta Gminy Piekoszów Zbigniewa… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

o jakich ty figurkach piszesz ,figurek się nie podlewa one nie rosną

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle,zgadzam się z Panem względem podlewania,ale względem zlecenia podlewania nie,Wójt gminy mógł tylko wrócić się z prośbą do straży,a nie wydać jakiegokolwiek rozkazu,czy zlecenia podlewania,OSP jest niezależna jednostką,więc decyzje o podlewaniu podjął nią kierujący,a jakie nim działały przesłanki,to nie wiem.

lukasz
Gość
lukasz

oczywiscie Marek Sorbian zbawca narodu

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Blogu, Pan czekał 5 tygodni na pismo, ale ono przyszło. Ja od bodajże 6 maja 2015roku czekam na odpowiedź w sprawie prośby o pomoc Nam Mieszkańcom Piekoszowa pod Lasem przez instytucje Urzędu Gminy w Piekoszowie . Pisma z błaganiem o pomoc w obliczu nadciągajacej suszy skierowałem do : 1. ) WÓJTA GMINY W PIEKOSZOWIE ZBIGNIEWA PIATKA, 2./ SEKRETARZ GMINY W PIEKOSZOWIE GRAŻYNY TATAR, 3./ RADY GMINY W PIEKOSZOWIE POD PRZEWODNICTWEM PANA GROSICKIEGO, Od wyżej wymienionych nie dostałem żadnej odpowiedzi, nie odnotowaliśmy nawet cienia checi zainteresowania się problemem. 4./ ZUK W PIEKOSZOWIE – w tej kwestii dostałem pismo podpisane przez… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Przestan pan juz zanudzac panie Pawle jak by nie podlewali to by pan mial pretensje ze kwiaty kupione za kase podatnikow poschly .Nic panu nie pasuje taki pesymista i pieniacz z resortu niespelniony chyba.Pozdrawiam i wiecej optymizmu zycze.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

To kwiaty też zostały kupione za pieniądze podatników?

ZZ
Gość
ZZ

Ciekawy jestem Pawle czy Twoje podatki wystarczą na te kwiaty.
Awanturujesz się jakbyś jakiś biznes miał i płacił drakońskie podatki.

kronikasz
Gość
kronikasz

Ja zasponsorowalem te kwiaty i sadzonki.Mozna to sprawdzic w urzedzie skarbowym.Zycze powodzenia.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

wyciąć kwiaty ,zgasić światło uliczne,zawiesić kursowanie autobusów,zwolnić pracowników,przecież to za pieniądze podatników /rozumowanie pana Pawła/

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Anonimie, gmina leży na pysku z zadłużenia i kwiczy, ja obecnie muszę slalom od rowu do rowu drogą uskutecznić aby do domu drogą gminną dojechac takie dziury i breja, bo w gminie nie ma na drogi pieniędzy, a w międzyczasie lekką rączką wydaje się zapewne ciężkie pieniądze na jakies kwiatki przed figurkami które zakwitna przez parę dni i zwiedną. Po prostu uważam, że póki co gminy na to nie stać. Poza tym jakim prawem gmina wydaje pieniądze na utrzymanie miejsc kultu religijnego? Chcecie kwiatuszki pod figurkami? To sobie proszę zrobić prywatną zbiórke , uruchomic Panie z kółek różańcowych i niech… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Przecież jeszcze niedawno chwaliłeś wykonanie naprawy tej drogi.
Że o asfalt Ci nie chodzi też kiedyś pisałeś.
A ja pisałem że sypanie czegokolwiek na tą drogę to pieniądze wywalone w błoto.
I to dopiero jest marnotrawienie naszych podatków.
Kwiaty przynajmniej cieszyły oko wielu tysięcy mieszkańców i przejezdnych

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Witam zadluzenie gminy spadlo o kilka milionow jest program naprawczy I jak dalej bedzie trzymana dyscyplina wydatkow to w przyszlym roku droga do pana Pawla jest priorytetem a jak by pan Pawel przestal bezsensownie pienic i zaangazowal swoich sasiadow to by i Na wodociag starcxylo

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Anonimie, Pana wiedza jest nie na czasie z wiedzą na temat zarówno drogi jak i wodociągu, tak więc proszę oszczędzić sobie i mnie pouczeń i rad. Nie oczekuję żadnych priorytetów względem naszej drogi, niemniej oczekuje realizacji obietnic urzędników , że dosypią na drogę wysiewkę, ponieważ tego jeszcze brakuje. Wycięto krzewy, pogłębiono rowy odwadniające, zebrano muldy które trzymały wode na drodze, ale drodze brakuje warstwy wysiewki. Drogę poprawiono, bo akurat ciagnęła sie sprawa w sadzie i Piątek bał sie pytanie Pani Sędzi co wreszcie z tą drogą zrobiono. Wysiewki nie dosypali po akurat sprawa się skończyła i mógł mieć naszą… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

” Witam zadluzenie gminy spadlo o kilka milionow jest program naprawczy I jak dalej bedzie trzymana dyscyplina wydatkow to w przyszlym roku droga do pana Pawla jest priorytetem a jak by pan Pawel przestal bezsensownie pienic i ….”

Czy to znaczy że jedyny sposób na „otrzymania” drogi od gminy to pisanie negatywnych opinii na forum ? Priorytet !!! Na swojej drodze dwa lata temu wypychałem karetkę pogotowia z pacjentem w środku (zawał serca)… 400 metrów „bitej drogi” , 14 zamieszkałych budynków, wodociąg za własne pieniądze …Czy to też będzie priorytet jak będę oczerniał UG ??????????????

ZZ
Gość
ZZ

Witam Czerepacha po długiej przerwie 😉
A co – nie wiedziałeś że to właśnie tak funkcjonuje? Kto sie głośno drze (dla gminy) ten też coś dostaje.
Najlepiej jeszcze wspomnieć że to nie o Ciebie chodzi tylko o starszych i biednych – wtedy nikt nie odważy się Cię skrytykować!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szanowny czerepachu, pokrętne jest to Twoje myślenie, ale w paktyce życiowej czasem sie faktycznie okazuje, ze ten co krzyczy najgłośniej to dostaje najwięcej. Tak bywa. Niemniej fakty są takie, że ja przed sytuacja która opisałem dzięki uprzejmości Pana Bloga w artykule http://blog.piekoszow.eu/2014/08/patologia-i-marnotrawstwo.html nie miałem żadnych żądań wobec gminy, Jakoś to było to co było, droga była w miarę przejezdna. Urząd Gminy w Piekoszowie nie posiada żadnej mojej skargi, bo takich nie było. Przed ta sytuacja nie miałem zatargu z żadnym urzędnikiem. Ale nad ta sytuacją która miała miejsce i której byłem mimowolnym obserwatorem nie można było przejść obojetnie, to przerosło… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

” Ty czerepachu pchałeś karetkę i zrobiłeś to w społecznym milczeniu, w ciszy. Ja w podobny sposób ratowałem na mojej drodze niejednokrotnie własny samochód lub mojej rodziny ”

…No brawo świetne porównanie …gratuluje … medal za postawę

ps. nie mylić z „Ranczem” …. czerepah przez samo …. h ….

kronikasz
Gość
kronikasz

Cześć.I znowu Ci się dostało.Zupełnie nie wiem dlaczego?
Chiba dlatego , że nie Stosujesz zasady :kopiuj, wklej.
Dla przypomnienia to byłem ja, czyli burek , matołek bez rozumu.
🙂

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

No cóż, spodziewałem się, że i tak nie załapiesz o co chodzi. Czerepahu przez samo h, tu nie chodzi o to jakiegokoloru czy co to był za pojazd i z jaką zawartością, tylko o to, że te pojazdy tonęły na drodze która powinna być prawidłowo utrzymana i przejezdna. O to, że nie powinno mieć miejsce wypychanie, ponieważ za utrzymanie tej drogi ktoś zgarnął niemałe pieniądze gminne, ktoś inny zgarnia niemałą pensję z Twoich podatków i jest ustawowo za to odpowiedzialny żeby ta droga była przejezdna. Owszem, pochwalę tu Twoje bohaterstwo przez samo h ,za to, że wyszedłeś pchać, to cię… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ja mam do Ciebie Pawle jedną prośbę – zostaw w spokoju kościół (czyli nas). Nikt nie wymaga od byłego milicjanta aby chodził do kościoła, ale ten kto tam chodzi ma do tego prawo! Uwierz mi w Twoich wpisach na blogu jest też całe mnóstwo „psychomanipulacji” – i nie mam zamiaru Ci tego wymieniać.
Ja do kościoła chodzę (obojętnie z jakich powodów), nikogo do tego nie namawiam, ale nie cierpię jak ktoś oczernia tę instytucję!
Podaj mi proszę jeden punkt w nauce kościoła z którym się nie zgadzasz i dlaczego.

kronikasz
Gość
kronikasz

Pablo vel pueblo poczyna sobie w swoich wpisach na dużo.Jako niewierny saracen nakieruję FIGURANTÓW na odpowiedni tok myślenia.Pueblo jest zwycięzcą.Pławi się swoim zwycięstwem , skromnie.Dowalając katolom.
Dokonałeś aktu apostazji?Zostaw Pana Jezuska i jego Matkę Bogurodzicę Maryję w spokoju.
Za karę , wyślę ci chopie jednego jastrzębia w okolice twojej budy.
Howgh.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Zwrócić by się chyba trzeba było więc do YT żeby zdjęli z wizji ten ” sprawiający cierpienia” filmik.

ZZ
Gość
ZZ

A po co zdejmować?
Przecież jak ktoś inteligentniejszy przejrzy filmiki tego autora to tylko się pośmiać może!
Nie wiesz Pawle że takie bezpodstawne i głupie oskarżenia mają działanie wręcz przeciwne do zamierzonego?

lukasz
Gość
lukasz

jedni wysylaja policje do FB a drudzy do YT…

lukasz
Gość
lukasz

a to cos noiwego nie film z drogi to az obejrze z ciekawoscia

ZZ
Gość
ZZ

I jeszcze coś – to wszystko w tym filmie jest prawdą tylko w 10%, i nie dotyczy całego kościoła tylko tych zacofanych parafii na „zabitych dechami” wioskach, – czyli następne 10% – w sumie 1% prawdy!
Dodatkowo w tych przypadkach nie należy winić kościół, a raczej parafian i proboszcza.
Do takich Parafii należy też moja – jak dostaniemy jakiegoś fajnego wikarego – to albo po paru miesiącach zaczyna pomału przechodzić na „linię” proboszcza, albo nie wytrzymuje i „odlatuje” (lub może „wylatuje”-dokładnie nie wiem).
Teraz to nawet już przyjezdny rekolekcjonista musi wychwalać przed parafianami proboszcza -taka „autoreklama”

ZZ
Gość
ZZ

A niektóre argumentacje w tym filmie to są już naprawdę głupie.
Pawle – poszukaj coś ambitniejszego – masz przecież czas!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Przecież w tym filmie ZZecie nie ma żadnych oskarżeń. Tam są podane czyste suche fakty. Acha, miałem zapytać już rano, a kto to są ci katole? To jacyś ludzie którzy katują innych czy jak?

ZZ
Gość
ZZ

O których „katoli” Ci chodzi Pawle?

saskya
Gość
saskya

Pawle bądź mądrzejszy i zakończ tą dyskusję. Po co w ogóle opowiadasz? Jest tyle rzeczy do zrobienia w naszej gminie i szkoda czasu na dokuczanie sobie. ZZ, kronikasz, lukasz mają swoje poglądy, ty swoje i już czas z tym skończyć bo i tak się nie dogadacie.

ZZ
Gość
ZZ

Saskya – masz rację – kto zaczął durny temat nie skończy!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Saskya, cenię sobie Twój zawsze trzeźwy i rzeczowy osąd. Zrobię tak jak piszesz, aczkolwiek subiektywnie już dawno ignoruje te osoby i nie traktuje poważnie. Piszesz, że oni czyli ZZ, łukasz, kronikasz maja swoje poglądy, a ja uważam, że oni wogóle nie maja żadnych poglądów, oni tu istnieją jedynie po to, aby atakować wszystko co w jakiś sposób dotyczy ujawnianych nieprawidłowości (głównie urzędniczych) w naszej gminie. Oczywiście masz rację, że są inne rzeczy

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jest nagranie ostatniej sesji na stronie BCK polecam.

saskya
Gość
saskya

Całkiem nie na temat, ale pozwolę sobie na apel do pana wójta. Niektórzy czekają na odpowiedź na pismo złożone w UG. 35 dni po terminie to trochę długo. Chciałabym przypomnieć, że na odpowiedź jest 30 dni, nie 65.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Saskya, to jest akurat jak najbardziej na temat. To jest właśnie jeden z elementów złego zarządzania gminą.

muza
Gość
muza

Witam ja w/w zawiadomienie w sprawie opłat za zbieranie o odbieranie śmieci w sposób selektywny otrzymałam 04.03.2016 r. (w ostatni piątek) data sporządzenia pisma 13.01.2016 r.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Z innej beczki. Do kolejnych zarzutów zapisanych w akcie oskarżenia odnosił się Tadeusz D. były wójt podkieleckiej gminy Piekoszów oskarżony między innymi o korupcję i przekroczenie uprawnień. Wójt nie potrafił sobie przypomnieć, aby korzystał z służbowego samochodu w celach prywatnych. Zaś opóźnienia w spłacie należności gminy tłumaczył… opieszałością swych pracowników.

Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/art/9485733,sprawa-bylego-wojta-piekoszowa-klopoty-z-pamiecia-i-opieszalosc-urzednikow,id,t.html innej beczi

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Z jednej strony krew się gotuje po przeczytaniu tego artykułu Echa Dnia, z drugiej nic niby nie dziwi mnie bo z praktyki wiem, że tacy ludzie zrobią wszystko żeby ratować własną du.ę. Własną matkę by sprzedali dla pieniędzy, zaszczytów , władzy a co dopiero jakiegoś tam podwładnego. Ciekawe czy wymienił nazwiska tych urzędników z referatu finansowego? A wracając na własne podwórko, to niech dzisiejsi urzędnicy gminy nie myślą sobie, że z nimi było by inaczej,. W czasie jednego z procesów tej sprawy http://blog.piekoszow.eu/2015/03/wojt-zbigniew-piatek-pozwal-do-sadu-mieszkanca-naszej-gminy.html na korytarzu przed rozprawą padły takie słowa: mój mecenas powiedział wójtowi że przecież nie zaprzeczy, że roboty… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

A mi to się krew gotuje jak słyszę te zarzuty wobec wójta. Najpierw wielkie zamieszanie,wójt siedzi za kratkami, korupcja… A potem rozprawa i zarzuty typu „… Wójt przyjął torbę kiełbasy …” Ja jestem zawiedziony! Jest może parę poważniejszych jak wyjazd tym samochodem do Brukseli, ale 90% przypomina mi trochę sytuację w mojej firmie, w której to pracownicy mają zakaz zbierania punktów na stacjach benzynowych jadąc na delegację, ponieważ jest to nielegalny i nieopodatkowany dochód. A kiedy jadę na drugi dzień w teren to nie mogę zabrać samochodu do domu wieczorem, nawet jeżeli firma traci na tym 3 godziny mojej pracy… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A tak swoją drogą, to nikt mnie nie przekona, że urzędnicy w Urzędzie Gminy w Piekoszowie za panowania Dąbrowy nie wiedzieli, że gmina popada w ruinę. Żaden z urzędników nie interweniował, nic nie działał, złamali przysięgę urzędnika: Ślubuję uroczyście, że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie powierzone mi zadania”. Do treści ślubowania mogą być dodane słowa „Tak mi dopomóż Bóg”. Tych ludzi nikt nie rozliczył, i mało prawdopodobne, że obecny wójt ich rozliczy. W moim pojmowaniu obecnego stanu rzeczy wielu urzędników z tamtego czasu jest obarczona odpowiedzialnością za upadek Naszej… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Znowu wiesz ze dzwoni tylko nie wiesz w ktorym kosciele
W sklad sluzby cywilnej NIE WCHODZA pracownicy samorzadu terytorialnego…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Art. 18. Ustawy o pracownikach samorządowych:
1. Przed przystąpieniem do wykonywania obowiązków służbowych, z zastrzeżeniem
art. 19 ust. 9, pracownik samorządowy zatrudniony na stanowisku urzędniczym,
w tym kierowniczym stanowisku urzędniczym, składa w obecności kierownika
jednostki lub sekretarza ślubowanie o następującej treści: „Ślubuję uroczyście,
że na zajmowanym stanowisku będę służyć państwu polskiemu i
wspólnocie samorządowej, przestrzegać porządku prawnego i wykonywać sumiennie
powierzone mi zadania”. Do treści ślubowania mogą być dodane słowa
„Tak mi dopomóż Bóg”. Złożenie ślubowania pracownik potwierdza podpisem.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Art. 24.
1. Do podstawowych obowiązków pracownika samorządowego należy dbałość o
wykonywanie zadań publicznych oraz o środki publiczne, z uwzględnieniem interesu
publicznego oraz indywidualnych interesów obywateli.
2. Do obowiązków pracownika samorządowego należy w szczególności:
1) przestrzeganie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i innych przepisów
prawa;
2) wykonywanie zadań sumiennie, sprawnie i bezstronnie;
3) udzielanie informacji organom, instytucjom i osobom fizycznym oraz udostępnianie
dokumentów znajdujących się w posiadaniu jednostki, w której
pracownik jest zatrudniony, jeżeli prawo tego nie zabrania;
4) dochowanie tajemnicy ustawowo chronionej;
5) zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami,
zwierzchnikami, podwładnymi oraz współpracownikami;
6) zachowanie się z godnością w miejscu pracy i poza nim;
7) stałe podnoszenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Art. 25.
1. Do obowiązków pracownika samorządowego należy sumienne i staranne wykonywanie
poleceń przełożonego.
2. Jeżeli pracownik samorządowy jest przekonany, że polecenie jest niezgodne z
prawem albo zawiera znamiona pomyłki, jest on obowiązany poinformować o
tym na piśmie swojego bezpośredniego przełożonego. W przypadku pisemnego
potwierdzenia polecenia pracownik jest obowiązany je wykonać, zawiadamiając
jednocześnie kierownika jednostki, w której jest zatrudniony.
3. Pracownik samorządowy nie wykonuje polecenia, jeżeli jest przekonany, że
prowadziłoby to do popełnienia przestępstwa, wykroczenia lub groziłoby niepowetowanymi
stratami, o czym niezwłocznie informuje kierownika jednostki,
w której jest zatrudniony.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Biorąc pod uwagę np okres ostatnich dwóch lat ja chcę złożyć podziękowania dla obecnej Pani Skarbnik Gminy w Piekoszowie za sumienne wykonywanie swoich obowiązków. To dzięki tej Pani i jej konsekwencji zadłużona gmina jakoś funkcjonuje. Szkoda, że nie dane jest prawnie tej Pani kreowanie wizerunku Gminy Piekoszów z racji przydzielonych zadań, ale mimo wszytko ma ona bardzo pozytywny wpływ na wydatki w tak przecież trudnej sytuacji finansowej Gminy. Wreszcie Gmina w Piekoszowie ma właściwą osobę na stanowisku Skarbnika. Tej Pani pieniądze nie przelatują przez palce. Życzę PaniSkarbnik sił i wytrwałości w ratowaniu Naszej Gminy.

kronikasz
Gość
kronikasz

Punkt pierwszy:Paweł Arabasz zawsze ma rację.
Punkt drugi :Jeśli nie ma racji , patrz punkt pierwszy.All the story.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja może teraz nie na temat, ale jak wiecie w zeszłym tygodniu wydawane były jabłka i soki jabłkowe dla mieszkańców. Myśle, że w innych częściach Polski również to było robione. Wczoraj dane mi było jechać droga za Słomczynem, i zdziwiło mnie skąd nagle tylu sprzedających jabłka tam się znalazło. Owszem, to sa tereny sadownicze, ale tam zawsze widziałem dwa, trzy punkty przy drodze, natomiast wczoraj było tego z 5 razy więcej. Wyjaśniło mi się jak się przyjrzałem asortymentowi, mianowicie sprzedawano też sok w foliowych woreczkach. To były takie same woreczki przeźroczyste w których my otrzymywaliśmy soki ale po wyjęciu z… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

W co ty Paweł wierzysz?
Jak się nie zarobi to się popsuje!
A kto to sprawdzi?

lukasz
Gość
lukasz

jablka i soki nie rozdawali tylko w Piekoszowie a we wszystkich miejscowościach gminy to ze w Piekoszowie nikt nie sprzedaje to nie znaczy ze gdzie indziej nie
pozatym jestem ciekaw czemu pan Sorbian jak dzialal w radzie gminy tak skrupulatnie nie zapisywal wszyskiego??? moze wtedy by wiedzial gdzie sie podzialy pieniadze na wodociag dla Piekoszow pod lasem
takie soki ( w plastikowym worku, wyjetym z kartonowego opakowania) mozna kupic na targowiskach badz w sklepach wielkopowierzchniowych… no ale jak to powiedzial kronikasz patrz punkt pierwszy

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Muzo zrób inwentaryzację i będzie po temacie,coś musi być nie tak z twojej strony jezeli ZUK chce zakrecić Ci kurek