Sesja rady gminy 29 lutego 2016

Sesja odbędzie się w poniedziałek 29 lutego 2016 w Bibliotece Centrum Kultury. Początek o godzinie 9.00. Moim zdaniem warto zwrócić uwagę na punkt 4 – gazyfikacja wszystkim nam wyszłaby na zdrowie.

Planowany porządek obrad:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z XX sesji Rady Gminy Piekoszów.
 4. Informacja Polskiej Spółki Gazownictwa Spółka z o.o. Oddział w Tarnowie Zakład w Kielcach w sprawie gazyfikacji Gminy Piekoszów.
 5. Informacja Wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym.
 6. Podjęcie uchwał w sprawach:
  1) zatwierdzenia planów pracy poszczególnych stałych Komisji Rady Gminy Piekoszów na 2016 rok
  2) zatwierdzenia taryf za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków
  3) nadania nazw ulic w miejscowości Rykoszyn
  4) wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Województwem Świętokrzyskim w sprawie przejęcia w zarządzanie przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych przy drogach wojewódzkich na terenie Gminy Piekoszów
 7. Interpelacje i zapytania.
 8. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

98
Dodaj komentarz

avatar
27 Comment threads
71 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Pawel ArabaszPBMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak punkt 4 jest bardzo ciekawy,ale warto tez zwrócić uwagę na punkt 6 i zawarte w nim podpunkty 2 i 4

LP
Gość
LP

A także 6.3

fr
Gość
fr

… i znowu rada o 9 :00 to jest kpina obradują sobie o 9:00 jak wszyscy w pracy .
nie macie JAJ urzędasy boicie się spotkać z mieszkańcami a zwłaszcza wójt.
na takim stanowisku powinna być przede wszystkim osoba odważna, odpowiedzialna, dla ludzi.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

14 marca była sesja o godz 15 nie było żadnego mieszkańca

saskya
Gość
saskya

Zaraz zaraz, sesja była o 15, ale zapomniałeś dodać, że w dniu sesji zostało zmienione miejsce obrad, niezły myk z tą sesja. Po drugie większość pracuje do 16, muszą jeszcze wrócić z Kielc do Piekoszowa. Wiadomo jak wygląda miasto po 16, nie da się przejechać szybko i sprawnie. Niech zrobią sesje o 17 to przyjdziemy. Nikt nam łaski nie robi, oni rządzą dzięki nam i maja za to płacone.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A moim zdaniem to najciekawszym punktem będzie PKT 5 – Informacja Wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

W kwestii działalności ZUK to doszły mnie słuchy o zamiarze podłączenia sie ze ściekami stacji utylizacji samochodów w Piekoszowie do oczyszczalni ZUK. Nie posiadam dokładnych danych jakie składniki poutylizacyjne znajdą sie w masie ściekowej ale biorąc tylko pod uwagę oleje, kwasy akumulatorowe, pył azbestowy, płyny hamulcowe, paliwo to ścieki takie doprowadzą do katastrofy ekologicznej, ponieważ nasza biologiczna oczyszczalnia scieków nie poradzi sobie z tą materią. Tajemnica poliszynela jest powiązanie rodzinne własciciela stacji utylizacji z obecnym prezesem ZUK. Oczywiście radni sa nadal ślepi i głusi.

saskya
Gość
saskya

A co się dzieje teraz ze składnikami poutylizacyjnymi?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dzień dobry Saskya. Wedle tego co widziałem i słyszałem lub czytałem to jest tak: każdy element rozbieranego samochodu zgodnie z przepisami jest segregowany oraz trafia do odpowiednich miejsc. Metal, stal do huty, plastik do przemiału i ponownego przetopienia, oleje, paliwa, płyny eksploatacyjne do przeróbki w specjalistycznych zakładach utylizacyjnych, akumulatory tak samo. Z tymi olejami to troche też inna historia bo prawdopodobnie odzyskany olej idzie do piecyków do ogrzewania hal. To tyle teoria. Ale jest jeszcze coś istotniejszego, a mianowicie jest miejsce gdzie się takie samochody rozbiera, i tam zawsze coś tam się rozpyli, wyleje, ( zwłaszcza wyleje). I co z… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Brawo Paweł!
Ja nie zawsze muszę być w opozycji 😉
Bardzo dobry wpis – popieram!

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle.Mnie jest znany jeszcze jeden podobny fakt.Starostwo powiatowe wyda lub wydało pozwolenie wodnoprawne dla jednej z firm z Piekoszowa z ul.Kolejowej.W opisywanym przez Pana przypadku rozchodzi się o wprowadzenie do sieci kanalizacyjnej ścieków przemysłowych szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego.Aby Urząd Marszałkowski lub Starostwo Powiatowe wydało takowe zezwolenie musi być zgoda właściciela kanalizacji i tu nasuwają się pytania:Kto wydał takową zgodę w imieniu ZUK czy wiedziała o tym Rada Nadzorcza i Wlaściciel czyli Wójt czy przeprowadzono rachunek kosztów i korzyści ,dlaczego w regulaminie dostarczania wody i odbioru ścieków /publicznie zabiegał o to jedynie radny Sieradzan/ i projekcie taryf cenowych na… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

„Starostwo powiatowe wyda lub wydało pozwolenie wodnoprawne dla jednej z firm z Piekoszowa z ul.Kolejowej.W opisywanym przez Pana przypadku rozchodzi się o wprowadzenie do sieci kanalizacyjnej ścieków przemysłowych szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego.”

Jak to jest możliwe skoro na stronie ZUK wyraźnie jest napisane …..

„Oczyszczalnia w Piekoszowie jest mechaniczno-biologiczną oczyszczalnią ścieków pracującą w oparciu o osad czynny. Usuwanie zanieczyszczeń ze ścieków odbywa się w sekwencyjnym reaktorze biologicznym (SBR) typu „Hydrocentrum”. Instalacja zaprojektowana została dla ścieków socjalno-bytowych w ilości Qdśr=2050 m3/d. ” ……..

Marek
Gość
Marek

Bardzo słuszne pytanie I cieszę się że jest nas więcej.Biologia nie wygra z chemią.Dotarła do mnie informacja niesprawdzona o tym ,że ZUK wycofał się z tych zamiarów, z jakich powodów tego nie wiem.Może upublicznienie sprawy coś pomogło.Jeśli to jest prawda to dla mieszkańców korzystających z kanalizacji jest to dobra wiadomość.

czerepah
Gość
czerepah

Dlaczego nie uczymy się od bardziej zaradnych? 20 lat temu Niemcy wprowadzili przepis iż demontaż i składowanie schrot wagen może odbywać się tylko na podłożu betonowym . Nasze pseudo firmy które się tym zajmują nie spełniają warunków ekologicznych. Nie łudźmy się że ktoś w tych „zakładach” zadba aby dokładnie spuścić do specjalnie przygotowanych zbiorników płyny techniczne z pojazdu. Już sam wygląd świadczy o poziomie zaawansowania myśli technicznej. To samo tyczy zbierania urządzeń elektrycznych. Takie firmy powinny powstawać po pierwsze w specjalnych strefach przemysłowych z dala od budynków mieszkalnych a nie tuż przy drodze wojewódzkiej. Kontrola „obsługi” płynów technicznych obligatoryjnie co… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Do wiadomości decydentów w gminie którzy już to i owo obiecali komuś w kwestii zgody na zaistalowanie na terenie Gminy w Piekoszowie tych zabójczych dla zdrowia maszyn. http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/farmy-wiatrowe-ustawa-pis-regulujaca-stawianie-turbin/kg3he9 Proszę, abyscie Mieszkańcy Gminy przeczytali ten artykuł. Jest tam też coś na temat szkodliwości wiatrakow.

$$
Gość
$$

Woda i ścieki stanieją o 50% – jest ! ! !

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Jeśli prawdą jest to, że stacja demontażu uzyskała taką zgodę. To tak jak szybko ją otrzymała, to tak samo ją straci. Nie da się w dłuższej perspektywie utrzymać jakości ścieków wypływających tak aby nie zaszkodziły. Oczyszczalnia musiałaby posiadać zbiornik do przetrzymania tych ścieków i ich odpowiedniego dawkowania, w takiej konfiguracji jest możliwe aby biologiczna oczyszczalnia przetwarzała ścieki przemysłowe. Więc ścieki takie wpływające bez kontroli zabiją florę bakteryjną i oczyszczalnia będzie wylewać ścieki nie oczyszczone do rzeki. A taki stan rzeczy nikomu nie ujdzie na sucho. Więc błogosławiony Prezes w swej nieświadomości.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Proszę Państwa, spieszę poinformować ogół mieszkańców Gminy w Piekoszowie, że ZUK poszerzył swoją działalność o sprzedaż wysiewki. Jest materiał – odpad poprodukcyjny z kopalni, raczej z Miedzianki – NORDKLKu. To ta hałda mieszaniny kamieni i gliny koloru żółtopomarańczowego znajdująca sie przy biurowcu ZUKu. Jak niesie wiesć gminna od wczoraj, okazało się, że jedynym szczęśliwym nabywca pewnej części tej wysiewki stała się Pani radna zam na Zagórzu. To jest ta sama wysiewka która znalazła się pod posesją Pani radnej na kilka dni przed ważnym głosowaniem w sprawie regulaminu ZUK kiedy to usilnie potrzebne były głosy drużyny marzeń. Nadmieniam, ze wysiewka znalazła… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle. Nie jestem i nie zamierzam być obrońcą Pani radnej ale mimo woli byłem świadkiem wczorajszej scysji ,która nie powinna mieć miejsca na sesji Rady Gminy ,nie licuje to z powagą Rady Gminy.W mojej ocenie Pani radna udzieliła wyczerpujących wyjaśnień ,posiadała fakturę i dowód wpłaty.A jak było faktycznie nie wiem być może prezes ZUK zrobił „niedzwiedzią przysługę ” tej Pani.Dajmy sobie na wstrzymanie są ważniejsze sprawy.A tak na marginesie w całej tej sprawie minie intryguje to skoro ZUK sprzedał wysiewkę to powinien mieć na stanie magazynowym i mieć dowód zakupu w postaci faktury.A jeśli tego nie ma to poświadczył… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A mógłby pan Panie Marku coś napisac o tej scysji? O co chodziło? Co z czym licowało? Skoro Pan był to ma pan prawo sie na ten temat wypowiedzieć. A co do Pani radnej to ja nie mam najmniejszego zamiaru tej Pani dokuczac czy coś w tym rodzaju. Ale po prosty byłem świadkiem zwykłej manipulacji zarówno wobec radnej, jak i wobec Nas mieszkańców. I ja też mam nadzieje, że ZUK posiada fakturę zakupu wysiewki która sprzedał pani radnej po tym jak sprawa zaczeła śmerdzieć i trzeba było szukać rozwiązania pod publiczkę. No bo jak zrozumieć sytuacje, że pod domem wysypywana… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Marku, z ta ” niedźwiedzia przysługa” nie daje mi spokoju, bo to jest jakaś patologia. USYSTEMATYZUJMY ZDARZENIA: W dniu X ma być przegłosowana ważny dla ZUK Regulamin. Projekt ten został wcześniej przez radnego i to z drużyny marzeń zrównany z ziemią, nie zostawił na nim suchej nitki jako na ewidentnym bublu prawnym w którym nie ma praw mieszkańca- odbiorcy, za to są chronione różne zakusy jaZuka. Bez głosów drużyny marzeń Regulamin nie przejdzie. A że członkowie drużyny marzeń są też mieszkańcami i kiedyś sami mogą oberwać przez przepisy które uchwalą, to sytuacja dla JaZUKa nie jest aż tak klarowna.… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle tak czasem detale są ważne i mają wpływ na całość.Dla mnie ta sprawa z Panią radną jest zamknięta .Kobieta dała się sprowokować , zapłaciła ma fakturę i dowody wpłaty i koniec .Na sesji prezes ZUK oferował sprzedaż wraz z transportem każdemu tą wysiewkę .A może okazać się że jest własnością gminy.Ot operatywny prezes.ale to jest sprawa drugorzędna.Dla mnie ważniejszy od trawników, Burków,Bulków itd. jest fakt iż do ceny za odprowadzone ścieki doliczono bez żadnych podstaw prawnych ścieki dowożone.Informacyjnie ilość ścieków w metrach sześciennych odprowadzonych przez gospodarstwa domowe to 186 407 natomiast ilość ścieków dowożonych to 8o65 co daje… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

„…. to 8o65 co daje 800 samochodów asenizacyjnych o pojemności 10 m „…..
Uśredniając wychodzi że „beczka” wyjeżdża 3 razy dziennie.Jak ona zarobi na siebie? Kierowca ma dużo wolnego a powód jest tylko jeden …mało konkurencyjna cena !!!!!!!!!!!!!

ZZ
Gość
ZZ

A skąd ty znasz Pawle te nowe techniki budowania dróg.
Trawa przejmuje rolę krawężnika?
Moim zdaniem najważniejsze jest odprowadzenie deszczówki, w czym akurat ta trawa nie pomaga.
Pomijam to że potrzebne są jeszcze rowy, ale to już wymaga trochę większych nakładów.

lukasz
Gość
lukasz

watpisz w stan wiedzy Pawła??? uwazaj bo zostaniesz „klakierem”

Rob
Gość
Rob

Czy ktoś ma informację co zdecydowano w sprawie gazyfikacji gminy?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Chciałbym z Państwem , tymi którzy tu się fizycznie udzielają, lub sa stałymi czytelnikami, obserwatorami czy jak byśmy tego nie nazwali, podzielić się pewną refleksja, odczuciami. Mianowicie doszły mnie słuchy o uaktywnieniu się po dłuższej przerwie portalu o nazwie Blog Piekoszów – Natura ( łatwo poprzez google znaleźć ). Odnalazłem, przeczytałem, miło się czyta pierwszą stronę, temat jak najbardziej na czasie, rzekłbym super synteza sytuacji, jak najbardziej zgadzam się z autorem – kimkolwiek by on nie był. Czytając odniosłem wrażenie, że tematy tam poruszone są tożsame z tym co na niniejszym Blogu na przestrzeni ostatnich miesięcy poruszano, niemniej uznałem, że… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Przerażające jak niektórzy mają wysokie mniemanie o sobie. Na szczęście pan Marek już odpowiedział.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

właśnie gdzie tu jest prawda

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

To też z innej beczki, ale nawet wielu z Was nie zdaje sobie sprawy jakże istotna to sprawa http://wiadomosci.onet.pl/kraj/nasz-dziennik-o-elektrowniach-wiatrowych/y48ph3

czerepah
Gość
czerepah

Zamiast straszyć, może jako jedyny nieomylny, napisz tu i teraz jak długo obserwowałeś to zjawisko?i jakie zaobserwowałeś skutki uboczne u dzieci,ludzi starszych i zwierząt domowych ?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Jeśli chodzi o szkodliwość i uciążliwość elektrowni wiatrowych tzw wiatrakowych gdzie głównym elementem jest obracające się śmigło dwu , a najczęściej trzyramienne to wystarczy w googlach wpisać frazę ” szkodliwość elektrowni wiatrowych” i tam znajdzie się masę użytecznego materiału opartego na badaniach naukowych specjalistów oraz masę materiału z relacji osób którym te urządzenia „wciśnieto” w pobliże miejsc zamieszkania. Cieszę się, że w PiS znaleźli się mądrzy politycy którzy ten problem dostrzegli i dążą do uregulowania tego jakże ważnego dla Polaków problemu poprzez ustawę w tym temacie.

ZZ
Gość
ZZ

Panie Pawle a odkąd to google jest dowodem na istnienie czegokolwiek?
Proszę sobie wpisać hasło „…głupota policjanta…” – wyników jest wiele – ale czy to jest dowód?????

xy
Gość
xy

Znam osobiście pana Marka co on pisze to jest czysta prawda

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Oprócz czystej prawdy Pan Marek posiada też jak widać po jego wypowiedziach ogromna wiedzę na temat funkcjonowania zarówno Urzędu Gminy jak i przede wszystkim ZUKu. Kilka sesji temu Rada Gminy powołała coś w rodzaju Społecznej Rady Rozwoju Gminy czy jakoś tak. Jestem ciekaw, czy Pan Marek otrzymał propozycję członkostwa w tej radzie???? Idę o zakład , że nie!!!! Takich ludzi oni będę wszelkimi sposobami izolować. I to jest skurwysy…wo. W relacji filmowej z ostatniej sesji prawdopodobnie celowo zamienili mu nazwisko na Snoch żeby mieszkańcy zbytnio go nie kojarzyli jako tego co walczy o dobro społeczne, a zwłaszcza o przyzwoite ceny… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

” Społecznej Rady Rozwoju Gminy”….. a przepraszam bardzo ,do czego to „ciało”? Rozwój zależy od błyskotliwego włodarz oraz Rady Gminy . Jeśli komuś brak wizji mnożenia dóbr własnych (gminnych) powinien podać się do dymisji. Jest to taki sam pomysł jak Urząd Pracy zatrudnia prywatne agencje do szukania zatrudnienia dla bezrobotnych.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Do chwili obecnej mamy już kilka Rad… Tak się składa, że należę do jednej z nich. I wiecie co, to jest jedna wielka ściema. Nie rozumiem sensu powstawania tych Rad, no chyba że istnieją tylko po to, żeby mieć na kogo przelać winę za źle podjęte decyzje. Tak się dzieje, kiedy nie ma wiedzy i wizji na funkcjonowanie Gminy.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Przejrzałem na BIPie okrojoną i wybiórczą relację z powyżej opisanej sesji i mam publiczne pytanie do Pana Marka ….Snocha???? Mi się wydaje, że to nie żaden Marek Snoch zadawał pytania tylko Pan Marek Korba z Podzamcza. Manipulacja? Błąd? W każdym bądź razie moje pytanie brzmi: Skąd w Pańskich słowach Panie Marku wzięło się 9% które prezes ZUK Jerzy Wijas dolicza nam rzekomo bezpodstawnie do rachunków za ścieki? 9% to prawie jedna dziesiąta sumy. To około 5 zł z 50zł rachunku, 10zł ze 100zł rachunku a 50 z 500 złotowego rachunku. To nie sa kwoty które leżą na ulicy.

Marek
Gość

Panie Pawle.Dziękuję za miłe słowa i na tym niechaj pozostanie.Nie szukam pochwał i splendoru ,bo nie jest mi to niepotrzebne i nie zamierzam startować w żadnych wyborach i być wybieranym.Znam swoje miejsce w szeregu w tej naszej społeczności lokalnej. Przeciętny mieszkaniec jak przychodzi f-ra z ZUK-u to płaci bo nie ma czasu analizę cen,na dochodzenie czy to jest zgodne z prawem czy nie.Podobnie było ze mną.Po zagłębieniu się w temat taryf cenowych śmiem twierdzić że byliśmy i jesteśmy oszukiwani w majestacie prawa( a tak na marginesie to uważam że ustawa o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków jest bardzo niekorzystna… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dziękuję Panie Marku za wyjaśnienie tych 9%. Ja to zrozumiałem tak, że naliczane nam jest za całość przerobu ścieków a powinno być naliczane oddzielnie za odprowadzenie do kanalizacji, a oddzielnie za odbiór beczkowozami. Cwano. A co do tej próby podwyższenia cen to jest to szczyt hipokryzji prezesa. najpierw pobiegł do wójta Zbigniewa Piątka z propozycja podwyżek o których Pan wspomniał, a jak go wójt pogonił ( zapewne w obawie o ewentualną złość mieszkańców), to potem rozgłaszał wszem i wobec, że on nie podnosił cen wody dla dobra społecznego. O pogonieniu przez wójta nic nie mówił. Trzeba mieć tupet i brak… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Ale przeciez jak przyjezdza beczkowoz i pompuje szambo to za to sie placi wiec po co jest jeszcze cos doliczane do ogolu

czerepah
Gość
czerepah

…..”pompuje szambo to za to sie placi „….
No właśnie , może ktoś się orientuje dlaczego cena usługi z ZUK jest porównywalna z zapłatą jaką trzeba uiścić za prywatną beczkę , skoro nowy wóz asenizacyjny w 75% został sfinalizowany ze środków unijnych. Przecież aż się prosi przejąć cały gminny rynek opróżniania zbiorników bezodpływowych , a przy okazji można mieć całkowitą kontrolę gdzie jest wylewana zawartość szamba.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Kiedyś napisałam na forum o stawkach za wywóz nieczystości jaki ZUK ogłosił w gazetce, mimo że nie było jeszcze uchwały. Okazało się, że tylko ja uważam, że ceny są zbyt wysokie jak na nasze piekoszowskie realia. Wyszłam z założenia, że ZUK mógłby być w tym momencie bezkonkurencyjny i zarabiać. No ale…

płatnik
Gość
płatnik

Ciekawe, kto wyliczył te taryfy? I czy dostał właściwe dane…? No ale może po to zapłacono komuś z zewnątrz, żeby się nie czepiano, że „źle wyliczone” …

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szanowny Płatniku, a najśmieszniejsze ( czyt. najbardziej przerażające) to jest to, że do dziś nie wiadomo ile JaZuk wyprowadził z kasy ZUKu pieniędzy dla tej firmy żeby zrobiła to co mógłby pierwszy z brzegu gimnazjalista wyliczyć. Zapłacili firmie, która wyliczała w sytuacji, gdy ZUK nawet nie miał zezwolenia na działalność. Żaden radny się tym nie zainteresował. A niestety płacimy za to My płatnicy Płatniku.

Marek
Gość

A nic.Jedynie radny Kotwica był zainteresowany tym tematem i zadawał mi dwa razy pytanie ,jakiej treści to nie pamiętam /jak będzie opublikowany protokół z sesji na BIP to można poczytać/.Odpowiedziałem radnemu że jeżeli nie mam pewności to nie czynię publicznie komuś zarzutów.Coś w tym stylu chyba.Rada przeszła do dalszego porządku obrad. Rola Rady Gminy przy ustalaniu tych cen jest marginalna/to jest też wada tej ustawy /Rada może przyjąć lub odrzucić projekt uchwały wskazując naruszenie prawa.Jeżeli będzie przeciw tak jak tym przypadku to i tak wchodzą w życie w trybie art24. ust 8 stawki złożone przez ZUK i zweryfikowane przez wójta… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dziękuję Panu za odpowiedź. To już kompletnie nie rozumiem po co ta rada istnieje? Czy tylko po to żeby grzecznie rączki podnosić bo wójt tak kazał, zwłaszcza jak trzeba dowalić komendantowi SP i przepchnąć zawiadomienie do prokuratury i po to żeby nazwy ulic nadawać ? Jak trzeba obronić swoich wyborców przed nieuzasadnionymi opłatami to ich nie ma. A może oni tkwią mentalnie w średniowieczu kiedy obowiązywała dziesięcina? Bo te narzucone nam 9,2% to prawie jak dziesięcina.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tylko pan Kotwica? A radna z Podzamcza która przed wyborami angażowała się razem z Panem w sprawy zawyżonych oplat za wodę i ścieki teraz już milczy??

czerepah
Gość
czerepah

Podzamcze ! Zbudowano chodnik tylko dla wybrańców. Zimową porą przejście odcinka od drogi wojewódzkiej do „nowo” wybudowanego odcinka chodnika jest nie lada wyczynem kaskaderskim. A takie pytanie , może ktoś wie czy Podzamcze zostało „odhaczone” jako miejscowość w 100% skanalizowana ?….Bo prace ziemne zakończono na górce a dalej to już podobno jest inna miejscowość.

Marek
Gość

Trafne spostrzeżenia.Mam nadzieję ,iż nasza radna po zapoznaniu się z tym wpisem podejmie działanie wyjaśniające i nie tylko.

Marek
Gość

Może to symptom amnezji u mnie ,ale nie przypominam sobie,by na tej sesji nasza radna zabierała głos publicznie w sprawie cen za wodę i ścieki – to jest po pierwsze.Po drugie angażowała się i to społecznie w roku 2013.W 2013 były przedterminowe wybory wójta i do Rady Gminy.Również w 2014 odbyły się w naszej gminie ustawowe wybory.O które wybory chodzi ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

PANWIE BARDZO SIĘ NAKRĘCACIE ALE W ZŁYM KIERUNKU

Lukasz
Gość
Lukasz

Tu sie tylko jeden nakreca…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Okradziono bezczelnie mieszkankę Naszej Gminy na 7.500tys zl. Bardzo współczuję tej Pani oraz jej rodzinie. To dużo pieniędzy, ogromny stres, trauma pozostanie w rodzinie długi czas. Jakiś czas temu przy okazji głośnych wyłudzeń na tzw wnuczka apelowałem publicznie aby gmina zorganizowała szkolenia dla starszych osób jak maja sie zachować w sytuacji jak nachodzi ich w domu lub telefonicznie obca osoba. Oczywiście w gminie olano temat. Co sie będą słowami jakiegoś tam Arabasza przejmować. Ważniejsze jest utrzymanie władzy i suto opłacanych stołków. A takie szkolenie to prosta sprawa, wystarczy pismo do Policji o przysłanie kogoś na zwykła pogadanke, miejsce jest, piękna… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

„Okradziono bezczelnie mieszkankę Naszej Gminy na 7.500tys zl. Bardzo współczuję tej Pani oraz jej rodzinie…..”

Przykra sprawa ale czy RODZINA zadbała o swoich seniorów !!!!! Czy ktoś próbował założyć im konta w banku? Starsi ludzie wyznają zasadę że najlepszy bank to ziemia, sześć kroków na północ od trzeciej jabłonki, słoik metr pod ziemią. Jak seniorowi wytłumaczyć że trzymanie oszczędności życia w „skarpecie” jest niebezpieczne a zarazem jest to uchylanie się od płacenia podatków.
Czy RODZINA o to zadbała ??????????????????

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle proszę nie pisać że Gmina olewa pomoc i bezpieczeństwo mieszkańców tak to nic nie kosztuje i dlatego nie tak dawno bo w lutym było zorganizowane spotkanie z Policją,Na spotkaniu byłam ,temat bezpieczeństwa w różnych kwestiach został omówiony szczegółowo,Na spotkaniu było tylko 15 osób zainteresowanie małe

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja o żadnym spotkaniu nie wiedziałem proszę Pani. Moi rodzice też nie wiedzieli, popytam jeszcze sąsiadów czy coś do nich dotarło.To co to było za spotkanie? Dla wybrańców, że tylko 15 osób przyszło?. Czyli ze strony gminy szychta pt „Cuś My Zrobili” odwalona?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szanowna Pani Anonim, prosze o odpowiedź w kwestii Pani wypowiedzi , co też takiego Gmina zrobiła w sprawie ….pomocy i bezpieczeństwa mieszkańców….. Proszę o konkretną odpowiedź CO ZROBIŁA? CO ROBI? Na tym Blogu pisaliśmy o zagrożeniu oszustwami na szkodę osób starszych wiele , wiele miesięcy wstecz, co więc zrobiono przez ten czas? Ja oczywiście nie chce narzucać myslenia, że Blog ma być wyrocznią co ma gmina robić, ale jest prawdą, ze urzędnik Urzędu Gminy w Piekoszowie nie zacznie urzędowania zanim nie sprawdzi co się dzieje na Blogu. Dawniej robiliście to na służbowych komputerach, ale od kiedy na polecenie wójta zablokowano… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Spotkanie nie było zorganizowane z inicjatywy Gminy a z inicjatywy Policji. Takie spotkania odbywały się w tym czasie w wielu miejscowościach, również i w Kielcach.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

na tablicach ogłoszeń było bo sprawdzałam,była informacja na str,UG

saskya
Gość
saskya

Te tablice ogłoszeń to jakaś porażka. Ogłoszenia naklejane są na inne, wiele informacji jest podartych, może tablice powinny być podzielone na część dla urzędu i cześć dla mieszkańców. Poza tym tablic jest za mało.

czerepah
Gość
czerepah

…” Poza tym tablic jest za mało….”

Myślę że wystarczy jedna duża, podświetlana, za szkłem przed UG. Obywatelska postawa nie powinna być bierna. Jak to się dzieje że 99% mieszkańców wie kiedy ksiądz chodzi po kolędzie? Nawet ci którzy chodzą rzadko do kościoła. ….Wykazują własną inicjatywę,dowiadują się i przekazują innym.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 22 – 27 lutego – co to to w ogóle jest? To całkiem inna bajka od profilaktyki związanej z zapobieganiem popełniania przestępstw? Pani Anonim powyżej stosuje dezinformację. Mleko niestety się rozlało. 7.5tys poszło w ręce oszustki.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja nie pisałam o żadnych obchodach tylko o spotkaniu w BCK zPolicja odnosnie bezpieczeństwa publicznego chcesz wiedzieć więcej zadzwoń na posterunek Chęciny Na tym zebraniu był sam Pan Komendant

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Nie wiem jak wy to teraz nazwiecie i co to było. Ja o niczym nie wiedziałem, ludzie z którymi rozmawiałem tez pierwsze słyszą. Dziś będziecie bzdury opowiadać byle oddalić od siebie odpowiedzialność. Faktem jest, że około roku wstecz w całym kraju była nagłaśniana sprawa o przestępstwach na wnuczka, ten temat poruszaliśmy tutaj na tym Blogu. Apelowaliśmy tutaj publicznie, aby UG zorganizował szkolenie, instruktaż, czy jakbyśmy tego nie nazwali dla osób które są w naszej gminie narażone na przestepstwa czyli osoby starsze, samotne. Nic UG nie zrobił na ten temat. A dziś dowiadujemy się, że mieszkanka Piekoszowa została okradziona prawie tą… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Ja szukałam na stronie internetowej UG (tak jak podała osoba, że taka informacja tam jest) jakąś informację o wydarzeniu nt. bezpieczeństwa i tylko tą jedną informacje o obchodach znalazłam. Widocznie nie umiem szukać ;-(
Inną informację widać na stronie BCK, ale to miało być na stronie UG więc tylko tam szukałam. Może rzeczywiście jest coś na UG, ale nie wiem gdzie to pisze. Może ta osoba co twierdzi, że to pisze na stronie urzędu niech wkleić linka. Z chęcią poczytam.

saskya
Gość
saskya

http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=72&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=1671

O to chodziło! Hehe no nie dziwię się, że małe zainteresowanie było.

lukasz
Gość
lukasz

to spisek PO…

czerepah
Gość
czerepah

PB … działasz chaotycznie czy jesteś przemęczony. Odpowiedzi „wchodzą” nie pod wskazanym tekstem. Wychodzi masło maślane. Zwróć uwagę na godzinę edycji.

ZZ
Gość
ZZ

Ludzie nie róbta paniki!
Bez nagłaśniania było 15 osób, a tak może by było 25.
I jeszcze te hasła Pawła że on ostrzegał – to tak samo ja mógłbym ostrzegać przed wypadkami na drogach!

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Gdyby były to obchody miesięcznicy katastrofy smoleńskiej – pewnie sala pękałaby w szwach…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pani Zaniepokojona, ja to widzę inaczej, a mianowicie uważam, że gdyby przyszło polecenie partyjne z góry w sprawie obchodów tej miesięcznicy smoleńskiej to każda sztacheta w gminie była by obklejona ogłoszeniami, oczywiście wydrukowanymi na koszt Gminy czyli Nasz. Ale skoro CHODZIŁO TUTAJ O NASZYCH MIESZKAŃCÓW, STARSZYCH, SCHOROWANYCH, SAMOTNYCH, NIEDOŁĘŻNYCH TO URZĄD GMINY MA W GŁĘBOKIM POWAŻANIU ICH DOBRO. Tak wskazują wydarzenie od momentu, kiedy publicznie na tym Blogu około rok wstecz prosiliśmy UG w Piekoszowie o zorganizowanie dla nich szkolenia ( za które UG nawet by przecież nie płacił, wystarczyła odrobina dobrej woli) dla naszych mieszkańców. Bo ten link ze… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Link się odnalazł. Chodziło o to: http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=72&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=1671
Bije się w pierś, z 10 razy mignął mi tytuł „Konsultacje społeczne w sprawie mapy zagrożeń”, ale tam nawet nie zajrzałam.
Ale jakaś pani już tu wyjaśniła, że to wydarzenie było inicjatywą policji, a nie UG. A zatem urząd nie musiał się wykazywać w tej sprawie. Podał tylko na stronie info, a to policja czekała na mieszkańców. A mieszkańcom nie chciało się przyjsc bo było tylko 15 osób.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Przejrzałem Saskya tą stronę ale to nie ma nic wspólnego z tematem który poruszaliśmy. To była inicjatywa KP w Chęcinach najprawdopodobniej narzucona jakimś planem KGP Policji. Kazali to coś zrobiono. Znam to z praktyki. Takich papierkowych inicjatyw i planów tworzono milionami. Ja oczekiwałem od UG w Piekoszowie konkretów, własnej inicjatywy, właściwej informacji, zachęty. Tak więc Saskya nie masz się co bić w piersi bo nie masz o co. Żadnej inicjatywy ze strony UG nie było. Sam fakt, że było podobno 15 osób mówi sam za siebie. Ciekawe swoją drogą jaką ta mapę zagrożeń stworzono? :)))). Może tam gdzie lampy w… Czytaj więcej »

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Mnie dziwi fakt, dlaczego nasz GOPS nie posiada strony internetowej! Możnaby umieszczać daty przelewów zasiłków, rozdawania żywności, ogólnych warunków i wymogów ubiegających się o jaką kolwiek pomoc itp. Taka strona byłaby pomocna dla wielu…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Chyba sobie pani żartuje, że oni dopuszczą kogokolwiek do wiedzy na temat prawdziwego przepływu pieniędzy. Jeszcze by prawda wyszła na jaw i szok spowodowany prawdziwą skalą ich „pomocy” mógłby doprowadzić do wielu zawałów serca. Więc w trosce o zawałowców wiedzy takiej nie udostępnią. Proste?