Jak wypełnić i gdzie złożyć wniosek o 500 złotych na dziecko w gminie Piekoszów?

Odpowiedzi na te i inne pytania związane z przyznawaniem pieniędzy z rządowego programu Rodzina 500+ można znaleźć na specjalnej stronie przygotowanej przez nasz urząd gminy.

Ponadto w środę 30 marca 2016 o godzinie 18.00 w Bibliotece Centrum Kultury w Piekoszowie odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców.

Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia 2016 w następujących punktach na terenie naszej gminy:

  • Urząd Gminy – codziennie w godz. od 8:00 do 14:00
  • GOPS – codziennie w godz. od 7:30 do 15:30 (środa do godz. 18:00)
  • Biblioteka w Rykoszynie w poniedziałki w godz. od 10.00 – 15:00
  • Biblioteka w Brynicy we wtorki w godz. od 10:00 – 15:00
  • Biblioteka w Zajączkowie w środy w godz. od 10:00 – 15:00
  • Świetlica w Wincentowie w czwartki w godz. od 10.00 – 15.00
  • Szkoła w Jaworzni w czwartki w godz. od 9:00 – 15:00
  • Sala katechetyczna w Łosieniu w piątki w godz. od 9:00 – 15:00

Więcej informacji na temat programu Rodzina 500+ w tym broszury informacyjne i wzory wniosków są dostępne na stronie urzędu gminy oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

18
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Paweł ArabaszmuzaPawel Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Osoby zainteresowane niech zwrócą uwagę na problem ewentualnych prób oszustw przy okazji uzyskiwania tych pieniędzy http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/policja-ostrzega-wypelniajac-wniosek-rodzina-500-plus-uwazajmy-na-oszustow/3lxt08

muza
Gość
muza

Odnośnie polityki prorodzinnej w naszej gminie. W niedzielę odwiedziłam z dzieckiem plac zabaw tuż za ŚDS w Piekoszowie a dokładnie tą mini siłownię. Moje 5 letnie dziecko bardzo dobrze radziło sobie (znaczy że panie z przedszkola wychodzą tam z dziećmi) ale niestety poniszczone sprzęty strasznie jeden nawet bardzo się rusza i stwarza zagrożenie dziecku bawiącemu się na nim oraz bawiącym się obok, gdyby upadły te ciężkie rurki na jakiekolwiek dziecko- nawet nie chce myśleć co by się stało, ale na pewno nie znalazłaby się osoba odpowiedzialna. Postanowiłam interweniować w tej sprawie wczoraj 04.04.2016r. dzwoniłam do gminy, okazuje się że żaden… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Plac zabaw jest zniszczony, szczególnie siłownia, Dodatkowo dość często stoi tam pijane towarzystwo. Puste butelki i puszki po napojach procentowych leżą koło ławek. To jest plac zabaw czy miejsce spotkań dla trunkowych gości?

b
Gość
b

Place zabaw to tragedia, zarówno ten w Micigodzie jak i Piekoszowie. Wyłożene na to zostały grube pieniądze jak mniemam a teraz nikt o to nie dba. i faktycznie skończy się to tragedia. Może od czasu do czasu Policja powinna zajrzeć, gówniarstwo z piwem pogonić bo nie da sie przejść 10 kroków- wszędzie pełno szkła, urządzenia totalnie zniszczone.Władza władza ale świadczy to niestety o tym, ze sporo bydła u nas mieszka.

ZZ
Gość
ZZ

Dokładnie! Jak się społeczeństwo nie zmieni to żadna władza za żadne pieniądze nic nie wskóra.
Szkoda że nasze pieniądze się tak marnują!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Widać pedagogiczne oddziaływanie szkoły pod obecnym kierownictwem na młodzież. Dlaczego moje dzieci tam nie przebywają, nie pija, nie tłuką butelek.? Bo moje dzieci skończyły szkołę pod poprzednią dyrekcją.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

No już gorszej bzdury chyba w całym moim marnym życiu nie słyszałam… Świecie dokąd zmierzasz…ech…

lukasz
Gość
lukasz

spokojnie jeszcze malo przeczytales komentarzy

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja Pani Anonim słyszałem różne bzdury w swoim życiu które w przeciwieństwie do Pani określam jako bogate zwłaszcza pod względem duchowym, mentalnym, emocjonalnym, ale to co poniżej zaklasyfikuję do rodzaju szczególnej głupoty. Nie wiem kim Pani jest, czy może samą dyrektorką, a może kimś z bliskich popleczników ale czy nie dostrzega pani czegoś chorego w słowach które padły po tym jak zniszczyliście życie kilku sprzątaczkom oraz kilku zacnym nauczycielom naszej szkoły, cyt: NO PROSZĘ PAŃSTWA, JAKO ZESPÓL WYGRALIŚMY! Dobrze Pani wie czyje usta to wypowiedziały. Co wygraliście? Nieszczęście kilkunastu osób? Przecież to jest chore do potęgi. Taka postawa i siłą… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Paweł wytłumacz mi co ma wspólnego sprzątaczka w szkole z edukacją?
Czy rolą szkoły jest tworzenie miejsc pracy?
Moim zdaniem szkoła powinna przede wszystkim kształcić i to na dobrym poziomie, a jednocześnie za jak najmniejsze pieniądze.
Czasy kiedy obsługi szkoły było tyle samo co nauczycieli minęły – wystarczy spojrzeć na szkoły zagraniczne.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To po jakiego w szkole powstał etat kierowniczki od sprzątaczek skoro ich nie ma? Mówi się że szkoła nie tworzy etatów.

lukasz
Gość
lukasz

nikt nie napisal tego ze nie ma sprzataczek w szkole

czerepah :-) ;-)
Gość
czerepah :-) ;-)

” Dodatkowo dość często stoi tam pijane towarzystwo. ”
…Naoczny świadek ……
Czy chociaż raz zadzwoniłaś pod 112 że widzisz takie zjawisko ?????????????????

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przy okazji tematu niszczenia mienia i zaśmiecania przez spożywających alkohol w miejscach publicznych a w szczególności w miejscach gdzie jest to nie do pomyślenia (właśnie plac zabaw dla dzieci) zapytam publicznie o dwie rzeczy:
1./ Ile pieniędzy z kasy gminy wyssała tematyka pt POMOC LUDZIOM UZALEŻNIONYM pod różnymi pseudo działaniami?
2./ Ilu ludziom gmina pomogła skutecznie wyjść z uzależnienia? Nie mam tu na myśli tych co wyszli z uzależnienia ……umierając.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Posiedzenie Gminnej Komisji d/s przeciwdziałania alkoholizmowi:
No panie Jarecki, żona sie tu skarży że pan chlasz i ją bijesz…panie zrób pan coś z tym…która to już godzina, no koniec na dziś. Następnie komisja pobrała z kasy gminy pieniążki za diety za posiedzenie i zgodnie kolektywnie poszła na wódkę. ……………..Oby czegoś takiego w Naszej Gminie nie było.

lukasz
Gość
lukasz

ad1 NIC
ad2 a w jaki niby sposob „gmina” miala by pomagac??? jak ktos sam nie bedzie chcial przestac pic to chodzbys go wolami odciagal od kieliszka to i tak znajdzie okazje do tego zeby sie napic i to chyba jako byly milicjant/policjant powinnes wiedziec

xxx
Gość
xxx

Panie anonimie kiedyś w szkole pracowało naście sprzątaczek a kierowniczki nie było ,a teraz jest 5 sprzątaczek i kierowniczka dobrze opłacana.

lukasz
Gość
lukasz

i bylo tak ze sprzataczka siedziala w domu w czasie w ktorym miala byc w pracy