Sesja rady gminy 30 marca 2016

W środę 30 marca 2016 odbędzie się sesja rady gminy. Początek o godzinie 10.00 w Bibliotece Centrum Kultury przy ul. Częstochowskiej 66 w Piekoszowie.

Program sesji:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z XXI sesji Rady Gminy Piekoszów.
 4. Informacja Wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym.
 5. Sprawozdanie Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie z działalności ośrodka oraz przedstawienie potrzeb w zakresie pomocy społecznej.
 6. Podjęcie uchwał w sprawach:
  1) zmiany Statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie – projekt uchwały
  2) zmiany Statutu Żłobka Gminnego w Piekoszowie – projekt uchwały
  3) przyjęcia planu nadzoru nad żłobkami, klubami dziecięcymi oraz dziennymi opiekunami – projekt uchwały
  4) likwidacji Samorządowego Przedszkola Integracyjnego w Piekoszowie, wchodzącego w skład Zespołu Oświatowych Placówek Integracyjnych w Micigoździe – projekt uchwały
  5) powołania komisji konkursowej do przeprowadzenia konkursu na stanowisko Zastępcy Dyrektora Samorządowego Zakładu Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Piekoszowie – projekt uchwały
  6) przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Piekoszów w 2016 roku – projekt uchwały, załącznik
  7)  zawarcia porozumienia międzygminnego o wspólnym przygotowaniu i przeprowadzeniu  postępowań o udzielenie zamówień publicznych na zakup i świadczenie usług dystrybucji  energii elektrycznej w ramach Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej – projekt uchwały
  8)  nie wyrażenia zgody na wyodrębnienie funduszu sołeckiego w 2017 r. – projekt uchwały
  9) aktualności studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Gminy Piekoszów – projekt uchwały, załącznik 1załącznik 2
 7.  Interpelacje i zapytania.
 8. Zakończenie obrad sesji.

(źródło: BIP UG Piekoszów)

98
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
80 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Paweł ArabaszKronikaszsaskyalukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ZZ
Gość
ZZ

Święta minęły a tu nawet nikt z życzeniami nie wyskoczył 😉

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nowa kierowniczka Gops i tez cisza.a przypadek bardzo ciekawy bo z poprzedniej pracy wyleciala za brzydkie rzeczy.a piekoszow przzygarnol bidulke z otwartymi ramionami.siema

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

I jeszcze powołanie zastępcy dyrektora ośrodka…sypiemy tymi etatami…stać nas? A może dyrektor już na wstępie nie radzi sobie z obowiązkami i potrzebuje pomocy!? W końcu zlikwidowali ośrodek w Miedziance to mogą sobie pozwolić na dodatkową pensje. Nie mam słów…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pan Sala był kierownikiem, ale i przede wszystkim lekarzem który przyjmował masę pacjentow, Służba zdrowia w Gminie Piekoszów na miarę możliwości jakoś funkcjonowała. Podle Usunięto Pana Salę przecież sporo czasu wstecz i służba bez kierownictwa też funkcjonowała. Teraz powołuje się za Nasze pieniądze lekką rączka rozdawane przez Wójta Zbigniewa Piątka aż dwóch kierowników. Określenie, że jest to wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi w obliczu zadłużonej Gminy w Piekoszowie to mało powiedziane. Co to więc jest? Zobowiązanie partyjne? Czy Naszą Gminę i Nas stać na rozdawnictwo stołków suto opłacanych z Naszych pieniędzy dla obcych ludzi z nie wiadomo jakiego nadania? Bo… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

zawsze bylo dwoch kierownikow jeden ds medycznych drugi ds administracyjnych

K
Gość
K

Otóż nie zawsze. Jeśli dyrektorem lub właścicielem jest lekarz to nie potrzebny jest zastępca. Takie zasady to chyba w szpitalach są. Pozbycie się w bezczelny sposób Sali to był strzał w stopę dla gminy.

saskya
Gość
saskya

Zgadzam się, dr Sala był bardzo dobrym lekarzem w naszej przychodni (miał najwięcej pacjentów). Wyjątkową głupota było pozbycie się tego lekarza i to jeszcze w tak bezczelny sposób.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Do tej pory obyło się bez zastępcy, a teraz już nie? STAĆ NAS NA TO? Odpowiem krótko, pewnie tak patrząc na GOPS gdzie etaty kierownicze się mnożą jak grzyby po deszczu. Za jakiś czas będziemy się dziwili skąd te długi? Chyba nie tak powinna wyglądać gospodarność w zadłużonej gminie? Same pytania w tym wpisie, może ktoś zna na nie odpowiedź?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Anonimie, odpowiedź jest jedna: NOWA JAKOŚĆ …..zadłużania gminy. Powtórzę mój pogląd: KAŻDY UPŁYWAJĄCY DZIEŃ, TYDZIEŃ , ROK ( tfu tfu) POD OBECNYM ZARZĄDEM TO NARASTANIE NIEPOWETOWANYCH STRAT DLA NAS WSZYSTKICH JAKO DLA SPOŁECZNOŚCI GMINY PIEKOSZÓW. Ważne ogniwa Gminy : Służba Zdrowia, GOPS, ZUK, Referat Infrastruktury, ZUK, Sekretarz Gminy, zostały oddane w obce lub wrogie społeczeństwu ręce. Pan Józef Wijas na swoim Blogu Natura dobrze to ujął, cyt….Mój niepokój kieruję więc nie pod adresem Wójta i Spółki, ale przede wszystkim wobec samego społeczeństwa, które od 7 lat wspiera skutecznie niegospodarność …..Zacznijcie mieszkańcy MYSLEĆ. Bo w którymś momencie nie tylko na myślenie,… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Osrodek zdrowia nie jest finansowany z budżetu Gminy zastepcą kierownika przychodni musi być lekarz czy to nie dobrze dla mieszkańców ?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Taaaak? A dlaczego w takim razie swojego czasu napuściliście radnego Budziwojskiego żeby zaszczuł lekarza i jednocześnie kierownika Pana Salę na jednej z sesji ? Byłem, widziałem. Klasyczne zaszczucie na zamówienie. Honorowy Pan Sala odszedł pod tymi naciskami. Co wam przeszkadzało? Dlaczego opróżnialiście to stanowisko i dla kogo? Co dobrego miało z tego wyniknąć dla mieszkańców, pacjentów? Czy aby na pewno Gmina nie ponosi kosztów utrzymania Gminnego Ośrodka Zdrowia? Nie odwracajcie kota ogonem.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Anonimie, nie mieszaj tu ludziom w głowie: Poniżej cytat z Ustawy.Jak byk jest napisane o dotowaniu przez gminę: Rola jednostek samorządu terytorialnego[edytuj] Jednostki samorządu terytorialnego (gmina, powiat, województwo) również mają duży udział w kształtowaniu systemu. ( mój dopisek: ZWŁASZCZA W ZASZCZUWANIU NIEWYGODNEGO KIEROWNICTWA ). Jako organ założycielski SPZOZ, jednostka samorządu terytorialnego: tworzy, przekształca i likwiduje SPZOZ (w drodze uchwały), nadaje statut SPZOZ, nawiązuje z kierownikiem zakładu stosunek pracy, deleguje przedstawiciela do rady społecznej zakładu, udziela zakładowi…. DOTACJI….. na zadania określone w art.55 ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, sprawuje nadzór nad prowadzonymi przez siebie zakładami opieki zdrowotnej (zgodnie z rozporządzeniem z… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Proszę w takim razie znaleźć tą DOTACJĘ w budżecie gminy, bo ja nie widzę.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Nie dotuje bo nie ma na to pieniędzy. Problem tkwi gdzie indziej. Zmuszajac NFZ do zatrudnienia na stanowisku kierownika osobę o uprawnieniach menadżerskich pozbawia nas Mieszkańców lekarza. Teraz zmuszając NFZ do zatrudnienia zastępcy ogołocą, zuboża czy jak byśmy to nazwali pulę finansowa przeznaczoną z NFZ na Gminę Piekoszów. Pieniądze przeznaczone na opłacenie kierownika mogły by zostać zużytkowanie na inne medyczne potrzeby.

majka
Gość
majka

Owszem gmina nie dokłada do Ośrodka To jest prawda Na tej samej sesji po której dr Sala złożył wypowiedzenie , ksiegowa wyraźnie tłumaczyła skąd się biorą pieniądze Radnych najbardziej interesował minus w bilansie .Nieważne ze to był papierowy minus czyli rezerwa na przyszłe wydatki. Skąd więc ta zacieklosc w udowadnianiu Sali ze jest złym dyrektorem? No cóż chyba to taka sama metoda jak przy odwoływania dyrektorów Stadnin w Janowie i Michalowie. Co do nowego dyrektora to może warto mu dać szansę Tylko co jak jej nie wykorzysta?

lukasz
Gość
lukasz

czyli skoro gmina nie dotuje osrodka zdrowia to w takim razie nie jest on utrzymywany z budzetu gminy wiec anonim napisal prawde…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Nie dotują bo nie ma pieniędzy w gminie. Ale dysponują na siłę pulą jaka jest przydzielona przez NFZ na gminę w Piekoszowie. Zatrudnienie zastępcy to wydatek zapewne około 120tys zł rocznie , tj 120 tys zł mniej na środki medyczne w służbie zdrowia gminy Piekoszów bo pieniądze te pójdą do kieszeni powołanego zastępcy.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Jak zatem naprawdę wygląda sprawa zadłużenia naszej gminy? Podobno zmniejsza się!
Pozwoliliśmy aby powyłanczali nam lampy – w imię oszczędności oczywiście, żeby zlikwidowali przedszkole i ośrodek zdrowia i w końcu pozwoliliśmy na zwalnianie sprzątaczek a w to miejsce dostajemy kolejnych urzędników, dyrektorów i zastępców!

lukasz
Gość
lukasz

ktory osrodek zdrowia zlikwidowali?????

saskya
Gość
saskya

Dopóki wszyscy nie zaczniemy egzekwować zmian, dopóty będzie tak jak jest. Szkoda, że mieszkańcy nie chodzą na sesje i nie zadają pytań. Ciekawe ile osób napisało pismo, żeby zmienili godziny sesji na popołudniowe? Żeby coś zmienić w tej gminie musimy się razem zebrać i zacząć działać. Władza boi się tylko tłumu ludzi. Niestety samo komentowanie na blogu to stanowczo za mało.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Tych ludzi którzy nadal pogrążają naszą Gminę tylko jedno może otrzeźwić i zmusić do myślenia: W TERENIE LISTY POPARCIA DLA REFERENDUM O ICH ODWOŁANIE . Dopóki to nie nastąpi oni będą się śmiać z zacisza swoich gabinetów z baranów którzy dają się potulnie strzyc. Nie łudźcie się, że oni teraz będą dbać o gminę i stan jej finansów. Profilaktycznie teraz niszczą sobie potencjalną konkurencję polityczną żeby im nikt na ręce nie patrzył. Mam na myśli pomysł z zawiadomieniem prokuratury o rzekomych przestępstwach w Straży Pożarnej. Was – Myślących już zastraszyli przy okazji mojego procesu.

ZZ
Gość
ZZ

Mnie na razie to nikt jeszcze nie zastraszał, ale zgodnie z Pawłem nie należę pewnie do myślących.
Przewodniczący i jego sposób prowadzenia sesji nie podobał mi się od samego początku – tu znowu jestem trochę „inny” , bo Paweł wypowiadał sie o nim bardzo pozytywnie

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Akurat zastraszenie nie dotyczy ciebie ZZ bo Ty i tak zawsze opowiadałeś się po tamtej stronie. A co do przewodniczącego Grosickiego to nadal podtrzymuję swoje zdanie. on świetnie prowadzi posiedzenia. Prowadzi je świetnie dla aktualnej władzy, wie co robi, wie jak poprowadzić sesję, żeby z tej sesji nic nie wyszło. Tak, za to go „chwale”. To odpowiedni człowiek dla władzy na odpowiednim stanowisku. „Zapłacono” mu zrobieniem drogi do miejsca gdzie mieszka. Coś około 30 tys zł na to poszło.

ZZ
Gość
ZZ

30 tys za zrobienie drogi?
To albo znowu posypano wysiewką, albo drogi było 10 metrów!

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie 30 tylko 3 i nie tylko do Niego ale tez do innych mieszkancow…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

3? Tak go słabo cenią za jego poświęcenie?

lukasz
Gość
lukasz

zrzekl sie 27 tys na jakas droge pod las gdzies

ZZ
Gość
ZZ

Brawo lukasz!
Z tymi 27 to Ci się udało!
Brawo !!!!!

xy
Gość
xy

Panie blogu szkoda ,że pana nie było jak głosowali radni-sołtysi nad funduszem sołeckim,niech by się mieszkańcy dowiedzieli kogo wybierają.

saskya
Gość
saskya

Opowiedz o tym.

gość
Gość
gość

Odpowiem krotko . Nie rozumiem radnej-sołtys z Łosnia i radnego -sołtysa z Bławatkowa .Dlaczego oni głosowali przeciw funduszu sołeckiemu .Przecież to pieniądze pewne do zagospodarowania w swoim sołectwie . Chyba że już w tych sołectwach nic mieszkańcom nie brakuje .Jak tak to są szczęściarzami .

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Przynależność do Drużyny Marzeń zobowiązuje. Nie liczy się dobro tych którzy ich wybierali tylko liczy się to co ustalono przed sesją.

gość
Gość
gość

brawo !!! to jest strzał w dziesiątkę . Widać to po głosowaniach na sesja . Kopią się pod stołem oby się które z nich się nie pomyliło , chociaż i tak czasem wychodzą z tego jaja , bo na głos już podporządkowują swych kolegów z drużyny .

xy
Gość
xy

Byli za nie przyjęciem funduszu sołeckiego

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A to co poniżej to taka ABSTRAKCJA REALIZMU NASZEJ GMINNEJ RZECZYWISTOŚCI W KTÓREJ JEDYNIE REALNE TO SA NIEPRZYZWOICIE WYSOKIE DOCHODY KIEROWNICTWA GMINY: 25. ŹRÓDŁA FINANSOWANIA PROCESÓW ROZWOJOWYCH GMIN Załącznik 4 25.1. Tło i uwarunkowania Transformacja ustrojowa oraz dalsze zmiany w zakresie finansowego usytuowania podstawowych jednostek administracyjnych narzucają nowe systemy zasilania procesów rozwojowych w gminach. Stając się rzeczywistym gospodarzem, każda gmina samodzielnie kształtuje swój wizerunek gospodarczy. Widoczny jest on zwłaszcza przez pryzmat intensywności i różnorodności inwestycji strategicznych, istotnych dla realizacji rozwojowych celów na obszarze gminy. Szanse rozwojowe gminy zwiększa przede wszystkim rozwój infrastruktury technicznej i społecznej, ochrona środowiska naturalnego, zwalczanie bezrobocia… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Wiewiórki w sklepie doniosły mi, że jedna jednostka Straży Pożarnej posiada na stanie …nie uwierzycie….ŁÓDŹ MOTOROWĄ. łódź ta nie jest w ogóle wykorzystywana przez strażaków bo gdzie i jak, przecież my nie mamy żadnych akwenów wodnych. Podobno bardzo drogi jest silnik tej łodzi. Łódź ta jest przechowywana w prywatnym garażu za który gmina płaci około 1000zł. Te złośliwe wiewiórki mówiły też, że osoby mające dostęp do tej łodzi są zapalonymi wędkarzami. Osąd pozostawiam czytającym. Tylko nie mówcie, że wam sie wątroba nie nicuje na takie marnotrawstwo pieniędzy. Ciekawe za co jeszcze gmina płaci a czego nie wiemy.

Lukasz
Gość
Lukasz

Mamy akweny

lukasz
Gość
lukasz

A może ta łódź, to po to, że przynależność do KSRG wymaga od strażaków gotowości do działań na terenie całej Polski. Ponad to współpracują z Państwową Strażą Pożarną w Kielcach, Ochotniczymi Strażami Pożarnymi na terenie gminy i powiatu, Pogotowiem Ratunkowym, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Policją i nigdy nic nie wiadomo…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Żebyś to ty człowieku chociaż wierzył w to co piszesz. Zadanie oponowania Pawłowi Arabaszowi przysłania ci rozum i logiczne myślenie. Już nawet nie chce mi się prosić ciebie abyś podał choć jeden przykład rzeczywisty użycia tej łodzi , oraz chociaż jeden hipotetyczny przykład gdzie i w jakim celu ma być użyta akurat ta jedna łódź? Policja, Pogotowie i co tam byś jeszcze nie wymyślił współpracuje z Państwową Strażą Pożarna w Kielcach przy ul Sandomierskiej która ma niezbędne materiałowo-techniczne oraz przeszkolonych ludzi, a przede wszystkim ubezpieczonych do takich akcji. Konia z rzędem temu we władzach decyzyjnych SP w Kielcach czy innej… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

tu się nasuwa pytanie czy ta motorówka jest potrzebna w straży,gdzie tu gospodarność i jeszcze szkaluje się Radę dlaczego głosowała za oddaniem sprawy wyższym instancją kontrolującym

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Anonimie, nikt tutaj nie będzie szkalował Rady Gminy jak zrobią coś z własnej woli w kierunku uzdrawiania Naszej Gminy. Tyle, ze nic takiego dotychczas nie zrobili. Akurat do tego złożenia zawiadomienia w sprawie OSP to ta Rada Gminy została niejako zmuszona bo nie miała wyjścia. Mieli do wyboru, albo podnieść ręce w górę, albo być ciągani za krycie nieprawidłowości. No to podnieśli rączki w góre. Przy okazji miało to na celu likwidacje ewentualnego zalążka opozycji politycznej jaka mogła by się utworzyć przy komendancie SP. Uwikła sie go w tłumaczenia, wyjaśnienia, zmarnowany czas.

Lukasz
Gość
Lukasz

Bo moze akurat w zadnych z tych miejsc OSP, jesli byla, nie posiadala takiej lodzi???
W gry internetowe nie gram nie jestem na rencie i nie mam tyle czasu zeby siedzien non stop przed komputerem
I to nie sa zadne bzdury a uzasadnienie posiadania takiej lodzi podpisane przez prezesa OSP w Piekoszowie nazwisko nieczytelne ale wydaje mi sie że zaczyna sie na „S”

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A skąd Ty to wiesz jaki tam był podpis? Gdzie publicznie wystawiono do oglądu ten dokument? Skad w ogóle posiadasz tyle wiedzy o której normalny mieszkaniec gminy nie ma pojęcia? Kim Ty jestes , że atakujesz wszystko co jest niewygodne obecnej władzy Łukaszu?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

to wszystko jest niewygodne nie obecnej władzy tylko nie którym którzy myślą ze wiedzą wszystko a w szczególności nie wiedzą nic a pianę biją

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Z dobrej piany najlepsze wyroby końcowe wychodzą. Spytaj mamusi.

Lukasz
Gość
Lukasz

Przeciez napisalem ze ” podpis nieczytelny”
A dokument jest w archiwum gminy, OSP jesli takowe prowadzi
Ty tez wiesz o wielu sprawach o ktorych „zwykly” mieszkaniec gminy nie ma pojecia i nikt nie dopytuje skad to wiesz
I co ja takiego zaayakowalem???
Dlaczego wszyscy w gminie musza miec taki sam poglad na wszystkie sprawy jak Ty
Dlaczego to Ty wszystkich ktorzy mysla inaczej i maja inne niz Twoje jedynie sluszne zdanie oskarzasz i atakujesz a wrecz zastraszasz???

ZZ
Gość
ZZ

Lukaszu wiesz przecież że ten kto najgłośniej się wydziera – ten ma rację, więc nasz Pan „Rozdarty” to wykorzystuje i terroryzuje każdego co ma inne zdanie!

saskya
Gość
saskya

Ale się dajecie manipulować. Wpada na bloga pare osób, prowokują kłótnie i nic nie da się ustalić. Dlaczego mieszkańcy Łosienia i Bławatkowa nic nie robią z tym co było na sesji. Chcecie mieć takich sołtysów? Pogadajcie między sobą, zbierzcie podpisy i podziękujcie za taką pracę. Nikt za was tego nie zrobi. Sołtys ma działać dla lokalnej społeczności. Druga sprawa, czemu nikt nikt nie chodzi na sesje? Ja bym chętnie poszła, gdyby były od 17.00. Ile osób napisało pismo w tej sprawie? Podejrzewam, że kilka osób. Jak dostaną 1000 takich pism to się zastanowią. Ale przecież lepiej czekać, aż to sąsiad… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Tak się złożyło.iż w ostatnich latach w naszej gminie były dość często wybory i pamiętam,że wszystkie spotkania kandydatów na wójta i radnych odbywały się w godzinach popołudniowych lub w dni wolne od pracy,ba zapewniano niekiedy nawet transport.Wtedy byliśmy potrzebni a obecnie? Saskya w roku 2013 po tych drastycznie wysokich podwyżkach cen za wode i ścieki wnosiłem do Rady Gminy o sesję poświęconą tematycznie tylko tym podwyżkom w godzinach popołudniowych lub w wolny dzień od pracy.Petycję moją poparło podpisując się ponad 450 mieszkańców naszej gminy i do dziś nie mam nawet odpowiedzi .Moje pisanie to było pisaniem na Berdyczów.

saskya
Gość
saskya

Wiem coś o tym bo czekam ponad 90 dni na odpowiedź.
Ale czas szybko leci, przyjdzie dzień wyborów i może się wiele zmienić dla obecnej władzy. Mam nadzieję, że ludzie wyciągną wnioski.

saskya
Gość
saskya

A co do wody to wkleję wpis pana wójta z Facebooka.
Wpis z 1 marca br.
„Ważna sesja Rady gminy Piekoszów. Wczoraj odbyła się debata na temat cen za wodę i ścieki, jakie będą obowiązywać przez kolejny rok. Dobra wiadomość pozostają bez zmian tj. 3,67 zł woda i 6,78 zł ścieki dla gospodarstw domowych opłata przyłączeniowa teź bez zmian. Jak poprzednio temat ten wzbudził emocje nie tylko u radnych ale i mieszkańców a dokładnie jednego mieszkańca. Ostatecznie Rada nie podjęła uchwały w tej sprawie, ale ceny te wejdą w źycie tzw. ZWERYFIKOWANE PRZEZ WÓJTA”.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Saskya, ja nie mam Faceboka, nie znałem tego wpisu. Ale według mnie to wpis wójta kłóci sie z wpisami Pana Marka K. Ja widzę we wpisie wójta pokrętność, ponieważ wójt chce coś ukryć i zminimalizować. Na pewno chce zminimalizować w odbiorze opinii publicznej i tak bardzo wysokie ceny wody i ścieków w naszej gminie. A to, że nie podwyższył ( nie wydał zgody) to wynika jedynie ze strachu przed gniewem mieszkańców i przed ewentualnym referendum o odwołanie. Bo z tego co mi wiewiórki doniosły to już ktoś w oczy wójtowi powiedział , a raczej obiecał, że tej kadencji nie dotrwa… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Dzięki za wklejkę .Daje mi to pewien obraz całości.i od razu sprostowanie przekłamania poprzednio była jedna opłata za przyłączenie do urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych w kwocie 180 zl+ VAT a obecnie są dwa razy po 180 zł więc jest bez zmian? Na tej sesji było nas dwóch mieszkańców i w sprawie cen za wodę i ścieki ja zabierałem głos,starałem się prostym językiem wytłumaczyć radnym naruszenia prawa przy ustalaniu cen.To co było na nagraniu to tylko część.Będzie protokół z sesji na BIP można będzie poczytać.Wynika z tego zapisu że powinienem milczeć i wtedy nie było by emocji.Ale według mojej wiedzy emocje dopiero się… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Zatkało mi pamięć Panie Marku, faktycznie Pan radny Leszek Szot jak starał się o mandat radnego to był u mnie już jak szarówka była. A więc potrafią też popołudniami funkcjonować. Saskya, jest więc dla Ciebie światełko w tunelu.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Super to ujęłaś Saskya. Ale Twoje słowa zapewne trafią w próżnie. Rozmawiałem z paroma ludźmi z tamtych okolic, cechuje ich jakaś taka dziwnie bierna postawa. Może to od wody którą im w kranach serwują. A co do godzin sesji to zapomnij. Nie będa sobie sami kłód pod nogi rzucać. Popołudniami to raczej sobie szemrane imprezy będą robić. Na 1000 wniosków nie licz, bo jest tak,że właśnie każdy liczy na sąsiada tak jak to ujęłaś. A o tym, że zapotrzebowanie na popołudniowe sesje jest to już tutaj na tym Blogu nie jedna osoba sie opowiadała. Oni to doskonale wiedza, ale obejdzie… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Siemka szkoda ze Te. Wiewiorki nie. Szepnely ci ze ta ludz kupili za swoje pieniadze I utrzymuja ze swoich.ubezpieczenie przyczepki tez placa ze swoich.jak nie masz pewnosci to nie czepiaj sie strazakow.a jak chcesz miec prawdziwe Informacje to wejdz na strone tej strazy co maja ludz i tam sa telefony jak cie stac na telefon to zadzwon a jak nie to popros i odzwonia i nie czepiaj sie strazakow jak twoj emerytowany kolexka po fachu.a wedkarstwo to tez takie samo hobby jak golebiarstwo nikt vi tego nie wymawia pilnuj swojej budy.pozdrawiam

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Anonimie, żeby była jasność, strażaków się nie czepiam. Ich działalność szanuję i popieram. Fajnie, że publicznie potwierdziłeś jednak ten fakt. Bardzo mnie w takim razie cieszy że gmina czyli ja też „nie ponosimy” kosztów z tym związanych. Napisz jeszcze to samo o silniku do tej łodzi. A to czy jest tam prawidłowo czy nie prawidłowo pozostawmy prokuratorowi. Ale apropos straży i strażaków to Twój wpis uzmysłowił mi, dlaczego Straż Pożarna w gminie Piekoszów nie skorzystała z mojej propozycji którą tutaj zamieściłem dotyczącej zaoferowania przeze mnie , że jako instruktor ratownictwa wysokościowego jeszcze z czasów mojej pracy w pododdziale antyterrorystycznym w… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

tu Pawle zgadzam sie z tobą w 100%

lukasz
Gość
lukasz

a po co strażakom te szkolenia wysokościowe??? przeciez ani gór ani wieżowcow nie mamy terrorystow u nas tez tyle co kot naplakal
mieli by szkolenie musieli by kupic potem odpowiedni sprzet zeby co roku przecwiczyc nabyte umiejetnosci mieli by sprzet niemieli by go gdzie trzymac musieli by wynajmowac kolejne pomieszczenia i placic za to a jeszcze nie daj Bog okazalo by sie ze strazakom spodobala by sie wspinaczka gorska i by zaczeli wyjezdzac zeby sie powspinac rekreacyjnie…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Bzdury Łukaszu piszesz. Znów wymyślasz cuda. Umiejetność wiązania węzłów kotwicznych, holowniczych, zabezpieczających , zjazdowych, zaciskowych może sie przydać w sytuacjach których nie jesteś w stanie przewidzieć. Każdemu by się zresztą taka umiejetność przydała. Mnie w życiu prywatnym ta umiejętność nie raz pomogła. Niekoniecznie do wspinaczek górskich.

lukasz
Gość
lukasz

nie mniejsze niz Ty

ZZ
Gość
ZZ

Nurek, Alpinista i co jeszcze, a na starość z nudów musi podnosić ciśnienie 75 % czytających bloga.
O wszystkim pisze po 5 razy jak małe dziecko które nie chce by ktokolwiek to przeoczył.
O kim piszę?

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Pewnie pojada w gory, moze sluzbowo albo prywatnie.
Ale niedaj Boze jak sie gajowy Marucha dowie, to prokuratura bedzie miala kolejna zagwozdke.Czym pojechali, za czyje pojechali.Czy wikt i opierunek sponsorowal wojt, a moze wujtowa?Czy obuwie bylo prawidlowo zasznurowane, czy pili oranzade sponsorowana przez lokalnego wataszke?A moze mieli wode z Lichenia…….No i juz tym sposobem nawet i sam Biskup moze beknac bynajmniej nie po wypiciu buskowianki.
Mam pomysl Lukaszu.
Jesli zaistnieje ewentualna ewentualnosc przechowania nadwyzek sprzetu, to moze pan Pawel Arabasz zgodzi sie wydzierzawic kawalek no nie wiem :arealu?akwenu?powierzchni garazowej?Z pozytkiem dla siebie i spoleczenstwa Gminy Piekoszow.:)

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie zapominaj o golebniku…

ZZ
Gość
ZZ

Kochany Pawle – Twoje umiejętności sprzedawaj gdzie indziej!
Moim zdaniem Strażakom należą się przeprosiny Panie „Nieomylny” !!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Predzej wiewiorki przeprosza niz Pan Pawel Arabasz.Smutne.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A za co mam przepraszać, bo nie w temacie jestem. Coś mi umknęło, jakieś zdarzenie?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie w temacie jestem.Sluszne spostrzezenie.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Słuchaj Anonimie, widzę, że nie tylko rozum ale i Bóg cie opuścił. Albo jedno i drugie oraz dodatkowo znalazłeś się o kilka kieliszków za daleko. Moja propozycja jest następująca: wytrzeźwiej, następnie przedstaw sie tu z imienia i nazwiska oraz pełnionej funkcji ( no bo chyba SP nie jest jakąś tajną organizacją), przedstaw swoje fakty oraz własny punkt widzenia i jeśli Pan Blog pozwoli to sobie popolemizujemy. Do tego czasu temat uważam za zamknięty.Swoje zdanie wyraziłem we wcześniejszych wpisach.

ZZ
Gość
ZZ

co jak co ale wspominanie o Bogu mi do Pawla nie pasuje

lukasz
Gość
lukasz

poczytaj co w temacie ustawy wiatrakowej robi partia ktora tak popierasz

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co mi wpada w oko to czytam, a tak siężko zamieścic tu link do artykułu który mam poczytać? Ogólny zarys planów PIS to :…….. PiS już od dawna mówi o potrzebie wprowadzenia ograniczeń w budowie farm wiatrowych w Polsce. Najskrajniejsze pomysły w tym zakresie, które formułowali przedstawiciele tej partii, mówiły nawet o konieczności rozebrania działających w Polsce farm wiatrowych, ponieważ ich zdaniem powstały one niezgodnie z prawem. Nowe pomysły PiS, które znalazły odzwierciedlenie w skierowanym właśnie do parlamentu projekcie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, nie są jednak tak radykalne. Są też mniej restrykcyjne niż projekt, który PiS zgłosił… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Byl ale jak mniemam jest cenzura bo nie zostal opublikowany…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To ja .Kronikasz.Zwykles osadzac innych swoja miara.Wiec nie kieliszkuj, I nie rozumuj za duzo.Bo Ci zylka peknie.

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Upssss.To ja .Kronikasz.Zapomnialem sie podpisac.
Chyba Twoje Wewiorki pojadly trufli.
No i nie roskazuj, bo to nie twoja komenda.
Apropos tfoich zaslug i bohaterskich czynow. , :
skromny to ty nie jestes.Ja uratowalem przynajmniej jednego topielca.
Do dzis nie wiedza o tym nawet jego rodzice.Wiec milcz blaznie.
A od zamykania tematow to ty nie jestes.Panie Nieomylny.

anonim
Gość
anonim

witam.bardzo łatwo rzuca pan oskarżenia i wije różne insynuacje nie tylko wobec strażaków ale i innych blogowiczów o czym świadczy powyższy wpis .Prokurator jeszcze nie zaczął pracy a pan już wydał wyrok.Pisze pan o jakiś wczasach,machlojach ubliża pan ludziom używając słowa hipokryci choć mam wątpliwości czy zna pan znaczenie tego słowa.Widzę że jest pan po instruktażu u koleżki po fachu panu Aleksandrze który stosuje podobne metody napluć ,napluć a zawsze coś na kimś zostanie. A myślę,że jeśli strażacy potrzebowali by pańskich nadprzyrodzonych umiejętności to dawno by się do pana zgłosili.Ponadto o ile wiem każdy może się zapisać do straży i… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, powyższym wpisem wyrządziłeś strażakom OSP w Piekoszowie dużą krzywdę moralną. Oszkalowałeś strażaków. Jakim ty człowiekiem jesteś, że możesz mówić , że strażacy robią to dla pieniędzy , że tam kasę można zarobić. Uważam, ze jest tam wielu ideowych chłopaków, którzy po prostu chcą być przydatni społeczeństwu. Ja niejednokrotnie stawałem w szeregu gaszących trawy strażaków z gałęzią sosnową w ręku i gasiłem trawy. Ja i moja rodzina, sąsiedzi. Ale nigdy mi przez myśl nie przeszło aby brać za to pieniądze. I niech tak pozostanie. Ja w jednym z powyższych wpisów wyraźnie napisałem, że szanuję strażaków i ich prace, i słowa… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

No jaki ten nasz Paweł szlachetny człowiek!

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Byly milicjant kapusiem?Z pyszna?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

godz,4.40 wyje syrena strażacka przeciwnicy pieniacze do akcji wzywa pobudka

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, polecam do wieczornej herbatki. Nie wszystko co prawda jest ujęte, ale naprawde warto przejrzeć http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/piekoszow/5162.pdf dotyczy sesji z dnia 29-02-2016r.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Cały protokół sesji jest wart uwagi, ale ja polecam w szczegółności strony z wypowiedziami Pana Marka Korby walczącego o prawdę w kwestii naliczania nam, za wodę i ścieki, oraz polecam strony 30, 31,32 dotycżace szwindla z wysiewką. Oni mają nas naprawdę za baranów. Panie Bąk, szacunek dla Pana. Jestem ciekaw czy odpuścił Pan temat, ale moim zdaniem to niech Rada zastanowi się nad następnym głosowaniem ze skutkiem analogicznym jak w przypadku Straży Pożarnej.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W związku z tym wysoce niejasnym zdarzeniem z wysiewką pod domem Pani Radnej pragnę członkom Rady Gminy przypomnieć, że: Uznanie, iż radny jest funkcjonariuszem publicznym oznacza w konsekwencji, że nie tylko korzysta z ochrony, jaką prawo zapewnia takim funkcjonariuszom, ale także ponosi odpowiedzialność prawną na ustalonych dla tych funkcjonariuszy zasadach. Odnosi się to zarówno do odpowiedzialności karnej, zwłaszcza za takie przestępstwa jak łapownictwo (art. 228 k.k.), płatna protekcja (art. 230 k.k.) oraz nadużycie służbowe i niedopełnienie obowiązków (art. 231 k.k.), jak i cywilnej. Tę ostatnią określają przepisy kodeksu cywilnego (art. 417 i n. k.c). SKORO PAŃSTWO RADNI BYLI TAK CHĘTNI… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

na 33 stronie sa wyjasnienia…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panu Wójtowi Zbigniewowi Piątkowi za darmo, w czynie społecznym przypominam o istnieniu :
Art. 304. Obowiązek zawiadomienia o przestępstwie
Dz.U.1997.89.555 – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks postępowania karnego

§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Latajacy Cyrk Monty Pytona zapewne zakupił by prawa autorskie od naszej rady Gminy na sytuację która wyłuszczył Pan radny Borowski ( czyt : końcówka strony 5 , poczatek 6). Mistrzostwo świata: NAD CZYM RADNI GŁOSOWALI SKORO NIE POSIADAJĄ NA TĄ OKOLICZNOŚĆ DOKUMENTÓW.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak z ciekawości ile tej wysiewki wysypała Pani Garbat na tej drodze i jakie przestęp
stwo zrobiła

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak z ciekawości to można tą Panią osobiście zapytać.