Nagrania z wyjazdowej sesji rady gminy 25 kwietnia 2016

Dzięki panu Pawłowi Arabaszowi możemy zobaczyć i usłyszeć, co działo się na ostatniej sesji rady gminy. Poniżej publikuję filmy przesłane przez pana Pawła.

Druga część sesji odbędzie się w najbliższy piątek – 29 kwietnia 2016 o godzinie 14.00

Dodaj komentarz

23 komentarzy do "Nagrania z wyjazdowej sesji rady gminy 25 kwietnia 2016"

Powiadom o
avatar
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
kx
Gość
Od dziecka zawsze chodziłem na grzyby, gdzie? na Zręby czerwone kozaki , stojaki, prawdziwki. Potem powstało wysypisko widziane z daleka , przyroda tak chciała i działki między wysypiskiem a drogą same zarosły, co daje naturalną tak zwaną barierę ekologiczną. Potem zaczęły się dziwne inwestycje! Hala recyklingowa z hałdą śmieci ,obok której jest ciek wodny, można zobaczyć.Rozdzielnia 110/15 z możliwością pobierania i oddawania energii, to ta nowa ,co powstała obok hali. Nie jest prawdą co powiedział jeden z rozmówców że to dla hali ona jest zasilana z linii z drugiej strony 15/04. Z podanego komunikatu wynika,że spalarnia będzie dostarczać energię elektryczną… Czytaj więcej »
Pawel Arabasz
Gość
kx, a kiedy tą rozdzielnie budowano kiedy ci robotnicy mogli tak mówić, że wiedzieli o zamiarze budowy spalarni? Możesz w przybliżeniu podać czas? Bo ja proszę Państwa dążę, i nadal będę dążył do ustalenia, kiedy wójt i radni dowiedzieli się o tej spalarni naprawdę. Bo ja nie kupuję jego słów które Wam wciska. To jest bardzo istotne dla mnie, aby posiadać wiedzę na temat jak ten proces przebiegał, tj sprzedaż działek, przekwalifikowanie z rolnej na inwestycyjna, wydanie pozwolenia na wycinkę strefy ochronnej, pojawienie się zamiaru budowy spalarni. Ja jako mieszkaniec chcę to wiedzieć, żądam i oczekuję przejrzystości działania organów gminnych.
Lukasz
Gość

To jednak nie posiadasz wiedzy odnosnie tych dzialek

Anonimowo
Gość

myślę, że to poprzednik bo to za niego powstały i on wydał zgodę na wszystkie śmietniska w Piekoszowie. Zresztą chyba nadal buja się w tej branży.

Pawel Arabasz
Gość
Ja Anonimie uważam, że początki tego całego bajzlu sięgają czasów kiedy do powiedzenia miał coś jako radny obecny prezes ZUK Jerzy Wijas wspólnie z Dąbrową. Tajemnica poliszynela sa powiązania rodzinne Wijasa z przedsiębiorcą panem Chrabąszczem. Żadne z Was zwykłych mieszkańcow nie zostało by do tego terenu dopuszczone. Ja myślę, że z tym terenem jest powiązany szwindel polegający na tym, że Dąbrowa wydarł z ARR działki rzekomo na budowę schroniska dla psów, a nastepnie wbrew warunkom umowy działki rozsprzedał swoim. Chodzą słuchy,, że gmina musiała kasę zwrócić ARR wraz z karą za niedotrzymanie umowy, ale działki były już w prywatnych rękach.… Czytaj więcej »
Anonimowo
Gość

Poprzednik nie mógł w tej kwestii nic działać,ponieważ według urzędników działka została zakupiona w 2013 roku,a przekształcona w 2014 roku,a więc poprzednika już nie było u władzy,więc nie da się na niego zrzucić obecnego bałaganu,choć jak widać było by to wygodne,czytając wpisy o spalarni nasuwa się wniosek,że wiedza o planach budowy była dużo wcześniej niż pismo,które wpłynęło do gminy,może liczono,że jakoś cichcem uda się to przepchnąć,uważam,że jeśli nie będzie współpracy wszystkich,mieszkańców,radnych,władz gminy,mówienia jednym głosem,zaangażowania parlamentarzystów,dziwię się,że nikt o nich nie pomyślał,a przecież oni maja największą władzę,zaangażował bym tez marszałka województwa,jako PSL-owiec powinien dbać o wieś.

Pawel Arabasz
Gość

Anonimie, mogę Cię prosić o precyzję co do miesięcy danych lat? 2014 to chyba już obecny Pan Wójt. Ale poprzednia rada? Proponuje też wziąć pod uwagę, że układy pomimo zmian na stołkach istnieją.

Pawel Arabasz
Gość

Ja byłbym szczęśliwy mogąc podejść do pana Wójta Zbigniewa Piątka i powiedzieć : Przepraszam, że wydawało mi się, że Pan Wójcie nie mówi nam całej prawdy. Stać mnie aby przeprosić.

Izydor
Gość

Dobre. Żarty.

Pawel Arabasz
Gość

Do których tych PSLowców mamy się zwrócić o pomoc? Do kolegów partyjnych Dąbrowy czy obecnego prezesa ZUK Jerzego Wijasa który dwa lata temu zwiał z PSLu jak poczuł że PSL został zdyskredytowany w opinii publicznej aferami korupcyjnymi? Swoją drogą współczuje PSLowi takich członków którzy zdradzają.

Izydor
Gość

To już lepiej do Prezesa napisać jaka skargę.

Pawel Arabasz
Gość

Mam nadzieję, że w PiS na Wijasie też się poznają. Nie mam kiedy ale zamierzam powiadomić Prezesa Kaczyńskiego drogą służbową poprzez władze świętokrzyskie o tej sprawie kiedy to razem z wójtem Piątkiem zemścili się na mnie uderzając w niewinnych schorowanych ludzi. http://blog.piekoszow.eu/2015/05/dla-kogo-sa-hydranty-czyli-czy-to-zemsta.html . Nie po to na PiS i Zbigniewa Ziobro głosowałem, żeby takie draństwo spokojnie odpuścić. Poczekam jeszcze trochę, niech Ziobro okrzepnie na swoim ministerstwie. Jestem pewien, ze PiS za niedługo będzie z chęcią pozbywać się skompromitowanych ludzi.

ZZ
Gość

Prezes na pewnno Cię utuli i pocieszy!

Anonimowo
Gość

W sprawach szczególnej wagi kieruj się zasadami Masonerii.

Izydor
Gość

Eks Wójt nie PSl tylko był w PO.

Pawel Arabasz
Gość

Panie Izydorze, dziś to już nikt nie ustali gdzie on się zapisywał bo każdy go się wyprze. Facet pałętał sie gdzie się dało, deklarował przynależność a koniec końców wypieprzali go bo składek nie chciał płacić. Taka jest prawda.

gosc
Gość

Ale nie był w PSL nie pisz bzdur.

Pawel Arabasz
Gość

Przedstaw się tutaj gościu i powiedz nam, że nie pchaliście się do jego gabinetu swojego czasu, i nie byliście tam mile widzianymi gośćmi!!!!! Bo ja jakoś pamiętam, że Dąbrowa chełpił się wsparciem PSL. A że się go teraz wyprzecie to normalne, w papierach go nie macie przecież, bo wam składki nie płacił. Obecny prezes ZUK Jerzy Wijas też nie był w PSL? Jego też się wyprzecie hipokryci?

Anonimowo
Gość

Generalnie za wiele rzeczy nie chciał płacić, wolał to aby jemu płacono.

Izydor
Gość

Drozda opowiadał kawał 3 karty. Anonim wyciągnął pierwszą – zwal na poprzednika.

Anonimowo
Gość

Eks wójt to chyba wiele partii zaliczył. Nie tylko PO był i PIS i jeszcze pewnie kilka by się uzbierało. Jak partia się chyliła się ku upadkowi to jak ten szczur cyk pierwszy do innej. Cóż taki kręgosłup moralny albo raczej go brak.

lukasz
Gość

nie On pierwszy nie ostatni

Joanna
Gość

Obejrzalam teraz tylko filmik z wizyty w Micigozdzie. Naszla mnie taka mysl byc moze glupia wiec mnie nie wysmiejcie. Najwazniejsze to to czy te ziemie w jakichs tam latach nie zostaly wywlaszczone po to zeby byl tam jakus teren ochronny przed wysypiskiem? Bo jezeli tak to gdyby sie znalezli poprzedni wlasciciele to mogliby sie ubiegac o odszkodowanie, ze zostali wywlaszczeni, a ziemie sa teraz przeznaczone na co innego. A moze i mogliby te ziemie odzyskac? Moze glupoty pisze, ale pamietam w swoim czasie bylo glosno w takich sprawach. Chocby z Leclerc.

wpDiscuz