Raport oddziaływania na środowisko spalarni w Micigoździe

Od dzisiaj (21.04.2016) w urzędzie gminy każdy z mieszkańców może zapoznać się  z dokumentacją dotyczącą planowanej spalarni niebezpiecznych odpadów w Micigoździe przy ulicy Wrzosowej. Udało mi się zdobyć wersję elektroniczną raportu – możecie ją przeczytać poniżej i ściągnąć sobie w PDF-ie.

140
Dodaj komentarz

avatar
45 Comment threads
95 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
JoannaMagdaIzydorPawel Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szacunek Panie Blogu i osobiście dziekuję za to, że Pan to zdobył i zamieścił. Mam też pytanie, wiadomo o której to spotkanie jutro z Radiem Kielce i gdzie?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Już się dowiedziałem, spotkanie z mediami będzie o godz. 9.30 na miejscu planowanego powstania spalarni śmieci.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pani Mecenas Gminy składam gratulacje z racji awansu jej męża na stanowisko z-cy Prokuratora Okręgowego w Kielcach. Dzięki temu poczucie bezkarności wielu gminnych decydentów wydatnie wzrośnie.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Już sam początek raportu , str 6 jeży włos na głowie. To będzie nieunikniony smród, a odpady spalicie w formie pelletu, czyli pójdzie to w powietrze w waszych prywatnych piecach, albo w piecach zaprzyjaźnionych firm czyli tak czy tak w atmosferę. Dalej – ponad 6 strone na razie nie czytałem.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A początek strony 7 wywraca flaki i traktuje czytających jak idiotów.

lukasz
Gość
lukasz

a coz takiego Tobie ktory widzialels topielcow wywraca flaki???

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Widziałem jak widziałem, trzeba było znaleźć, obwiązać liną albo za rękę samemu wyciągnąć na powierzchnię. Pod wodą sytuacja wielokroć bardziej niemiła jak na powierzchni. Nikomu nie życzę tego robić. Ale nie zbaczajmy z tematu. Flaki mi wywróciło cwaniactwo zawarte w raporcie, a przede wszystkim strona 7 raportu.

lukasz
Gość
lukasz

mozesz podac konkretne przyklady?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja teraz trochę nie w temacie ale i może w temacie bo ukazuje to jak bazwzględnie działają notable gminni. Wczoraj w godz 18.00 do prawie 22.30 odbywało się spotkanie gminne mieszkańców Piekoszowa. Prezes ZUK Jerzy Wijas pod nieobecność Pana Marka Korby użył wobec jego osoby kłamliwych i oszczerczych stwierdzeń, jakoby Pan Marek Korba działał na niekorzyść mieszkańców. Jest to oszczerstwo i kłamstwo. Myślę, że najbliższy czas pokaże, gdzie leży prawda Panie Jerzy Wijas.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Strona 11 cyt …..Teren inwestycji nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, stąd
realizacja inwestycji odbywad się będzie na podstawie pozwolenia na budowę wydanego w oparciu o
decyzję o warunkach zabudowy….. wychodzi na to,że wszystko zależy od Rady Gminy i od Wójta. Tylko weź tu człowieku bądź mądry i wycofaj się z ustaleń.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Strony 33-42 MASAKRA. Takie miejsce widzę w środku lasu gdzie w promieniu 5 km nawet wróble się nie lęgną, a nie 600 metrów od siedzib ludzkich. Będzie nieszczęście jak nam tą bombę ekologiczną zainstalują w Naszej Gminie.

lukasz
Gość
lukasz

760m

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Strona 13 odległość 620 metrów do obszaru chronionego.

Izydor
Gość
Izydor

A Ty lukasz osobiście jesteś za spalarnią czy przeciw?

Izydor
Gość
Izydor

Taki sobie raporcik według mojej oceny na trzy minus.
Panie blogu dowiedziałby by się Pan w ramach informacji publicznej o jedną tylko kwestię – kiedy wnioskodawca zakupił te działki. Nie interesuje nas od kogo, za ile itd. Tylko kiedy?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ocena 3 minus jak ocenia ktoś kto się zna, a wg mnie to 6plus( w skali do 6) jeśli weźmiemy pod uwagę, że raport został wykonany na zlecenie i za pieniądze.

Izydor
Gość
Izydor

Powyższy raport zawiera wiele braków i nie jest potwierdzony żadnym wiarygodnymi badaniami naukowymi w zakresie wpływu wnioskowanej inwestycji na zdrowie i życie mieszkańców Gminy Piekoszów. W związku z tym mieszkańcy Micigozdu powinni założyć Społeczny Komitet Protestacyjny i wystąpić z wnioskiem do Wójta o dopuszczenie w charakterze uczestnika postępowania. Jednocześnie powinni złożyć wniosek o zawieszenia prowadzonego postępowania do czasu przedstawienia przez wnioskodawcę wyjaśnień mieszkańcom na temat zagrożeń wynikających z planowanego przedwsięzięcia. Oczywiście im więcej mieszkańców całej Gminy się podpisze tym lepiej. Pan Wójt powinien zwrócić się do Ministra Środowiska i Ministra Zdrowia z pismami w sprawie zasad lokalizacji w.w obiektów. Wreszcie… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Szanowni Państwo.Mamy darmową poradę prawną i pokazany kierunek i ścieżkę jak postępować. O to chodzi. Dziękuję serdecznie Panu/Pani za ten wpis.

Izydor
Gość
Izydor

Jeszcze jedna sprawa. Ktoś powinien wystąpić do Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny z zapytaniem jaka odległość minimalizuje uciążliwości dla mieszkańców związane z planowaną inwestycją.
Prawdopodobnie będzie rozbieżność i chyba duża w stosunku do raportu. Słabiutki ten raporcik.

lukasz
Gość
lukasz

min 500m od komina

Izydor
Gość
Izydor

Może 500m a może i nie. Mnie się wydaje ,że ekspertyzy będą opiewać na kilometry.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

wszystko jest pod kontrolą podjęte działania gdzie tylko mozliwe ,stowarzyszenia też działaja w tym kierunku

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Wiesz może Anonimie gdzie można złożyć podpis dla mieszkańca Piekoszowa?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

prawie we wszystkich sklepach w Piekoszowie wnioski wraz z listami do podpisów przyniósł Pan Sieradzan

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dziękuję Anonimie. Co prawda ustaliłem sobie już, ale dziękuję. Z tego co mi jest wiadome to wszyscy radni ruszyli w teren. Bardzo mnie to cieszy. W zaistniałej sytuacji łatwo o samobójstwo polityczne gdyby nie ruszyli tyłków.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Raport szkoda, że nie zawiera załączników. Bardzo słabo opisany sam proces spalania, brak opisu konkretnych urządzeń ich sprawności, Za to lista odpadów z kodami chyba wszystkimi dostępnymi. Gdzie oni będą składować takie ilości odpadów. Kto to będzie obsługiwał, Są błędy merytoryczne w raporcie raz piszą że wody opadowe do zbiornika odparowującego raz że z dachu na tereny zielone. Nie obliczone ilości tych wód z dachów czy teren je zdoła przejąć czy nie będzie to prowadziło do wypłukiwania zanieczyszczeń, Co z osadami ze zbiornika bezodpływowy, czy mają zgodę oczyszczalni na dowożenie takich ścieków. Brak szczegółów dotyczących ich ujęcia jaka studnia jaki… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

str 6 akapit 4 wiersz 5 emisja zanieczyszczen spalin bedzie pod stala kontrola

brakuje poparcia w badaniach/normach odnosnie ilosci zanieczyszczen jakie ta spalarnia bedzie wypuszczac do atmosfery

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Mieszkańcu, bo ta inwestycja jest robiona na zasadzie : JAKOŚ TO SIĘ UŁOŻY, JAK WYSTARTUJEMY TO JUŻ NAS NIE ZLIKWIDUJĄ. Mnie niepokoi dlaczego tematyka tej spalarni wypłynęła tak w ostatnim praktycznie momencie. Dlaczego UG – Wójt wiedząc, że ktoś chce coś takiego nam postawić, nie wszczął konsultacji społecznych. Przecież ten pomysł musiał już dawno dotrzeć do wójta. Dlaczego publicznie milczał? Co mu nakazywało milczeć?.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle,według wywiadu wójta dla Echa,wszystko do gminy wpłynęło listownie,bardzo to dziwne i pachnie słupem na odległość,mnie bardzo ciekawi czyja własnością były te działki,które zostały sprzedane pod inwestycje,to może dużo wyjaśnić.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Bardzo słuszne jest Twoje rozumowanie Anonimie. Ja myślę, ze gdyby ktoś konkretnie wziął by się za ta sprawę to zapewne ujawnił by bardzo ciekawy ciąg zdarzeń które być może wydatnie różniły by się od oficjalnych przekazów. Mnie czy Ciebie Anonimie w UG nie dopuszczą niestety do wszystkiego. Było by dobrze, jakby jakiś Radny wziął się porządnie za tą sprawę. Myślę, ze zyskał by taki Radny duże uznanie społeczne. Radny ma prawo wglądu w dokumenty natychmiast, a ja czy Ty byli byśmy zwodzeni tygodniami. Ja juz prawie rok czekam na pewna odpowiedź od Wójta, Sekretarz Gminy Grażyny Tatar, Przewodniczącego Rady Gminy… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A właściwie to jestem niesprawiedliwy wobec samego wójta. O tym pomyśle wiedzieli przecież radni też od jakiegoś czasu. Dlaczego każdy z nich milczał na ten temat? Czekali na coś? Dopiero jak ruszył swojego rodzaju zryw społeczny i to z tego co widać masy mieszkańców oraz pojawiło się społeczne oburzenie to radni z listami pobiegli w teren? Miejcie to na uwadze mieszkańcy jak jutro będą biegać miedzy Wami i przed redaktorami kreując się na Waszych wybawców. Zapytajcie ich: GDZIE BYLIŚCIE WCZEŚNIEJ JAK FIRMA Z KRAKOWA POJAWIŁA SIĘ W GMINIE?

zzzzzzzz
Gość
zzzzzzzz

Ludzie wiele osób nawet o tym wszystkim nie wie. A odnośnie tego raportu to są wyszczególnione w nim w tabeli co bedzie spalane. Aż ciarki przechodz po człowieku.

zzzzzzzz
Gość
zzzzzzzz

Jak to jest że w Kielcach za spalanie w piecach plastikowej butelki, dostaje sie mandat , a tu takie niebezpieczne chemikalia według raportu nie są szkodliwe!!!!!!!1

lukasz
Gość
lukasz

bo jak palisz w „piecu” to wszystkko idzie bezposrednio do atmosfery a w spalarni teoretycznie bedzie szlo przez jakies filtry jest tylko taka kwestia ze taki filtr kosztuje kilka jesli nie kilkadziesiat tys zl i ma onjakas swoja zywotnosc to tez aby przedluzyc jego zywotnosc moze byc wylaczany na noc, weekend, swieta

ZZ
Gość
ZZ

Różnica między spalaniem śmieci w piecach przez „oszczędnych” mieszkańców, a w spalarni śmieci jest ogromna. W spalarni następuje to w kontrolowanej temperaturze i z dużą ilością powietrza – wszystko ulega spaleniu. A filtry to nie tak jak to my sobie wyobrażamy, tylko różne substancje przez które przepływa strumień spalin i reagując z nimi pozbywa się tych niebezpiecznych związków chem. Duża spalarnia jest na pewno lepsza niż pojedyncze małe w szpitalach. Moim zdaniem spalać powinno się wszystko co trafia na wysypisko, bo to na pewno mniej obciąży przyszłe pokolenia. Pytanie jest tylko jedno – jak będzie z tą kontrolą składu spalin,… Czytaj więcej »

zzzzzzzz
Gość
zzzzzzzz

Zbierzcie nie tylko podpisy w Micigoździe, ale i w innych wsiach naszej gminy.! Bo wiele osób nie wie…

Cała prawawda
Gość
Cała prawawda

Spalarni nie będzie , opozycja robi sztuczną panike.
Decyzja zapadła na wysokim szczeblu politycznym.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

To skoro decyzja zapadła na szczeblu politycznym o tym, że spalarni nie będzie, to po co radni biegają z listami? Tylko po to, żeby ludziom przypomnieć jak wyglądają?

Paweł
Gość
Paweł

Spalarni nie będzie . To informacja na 100 % sprawdzona.

lukasz
Gość
lukasz

to co bedzie? moze spopielarnia?

wiktor
Gość
wiktor

Włos się na głowię jeży….jestem dopiero na etapie budowy domu, ale jeśli coś takiego powstanie w najbliższej okolicy, pozostanie mi tylko…. sprzedaż działki

lukasz
Gość
lukasz

nie wiem czy ktos kupi

wiktor
Gość
wiktor

to pozostanie tylko położyć się na drodzę przed pierwszą nadjeżdzającą śmieciarkę

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Nie omówiono ryzyka zawiązanego z obsługą odpadów niebezpiecznych, ryzyka związanego z rozlaniem, wyciekiem, pożarem eksplozją, ryzyka związane z awariami, ryzyka narażenia na katastrofy naturalne. aktualnej jakości środowiska na tym terenie, nie ma mowy o kompensacjach przyrodniczych, o możliwości kumulacji oddziaływać z pobliskimi zakładami chociażby z wysypiskiem, nie oparto się o żadne badania środowiskowe i nie wykonano tez własnych, nie opisano skutków wynikających z wypadków nietypowych zdarzeń, nie opisano jak zabezpieczą osoby postronne przed wchodzeniem na teren i czy odległość 600 m od zabudować to w wypadku drobnoustrojów chorobotwórczych zbyt mało? Przecież to będzie wszystko roznoszone min przez ptaki czy inne… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A efektem końcowym Mieszkańcy będzie tzw pellet, gdzie wszelki uzyskany syf zarówno z filtrów jak i z procesu spalania i suszenia zawrą i rozsprzedadzą mieszkańcom, zaprzyjaźninym firmom, może elektrociepłowni, gdzie i tak i tak pójdzie to w atmosferę i do gleby oraz do wody pitnej. Czytając ten raport i włączając odrobinę wyobraźnię widzi się fabrykę smrodu, skażenia, zarazków, huku, niebezpieczeństwa epidemiologicznego dla pracujących oraz dla mieszkańców głównie przy drogach przejazdowych, niebezpieczeństwa wybuchu tej spalarni. Nie bez znaczenia jest samo przewożenie i składowanie na naszym terenie niezwykle szkodliwych związków. Moja żona mg,inż biotechnologii jak spojrzała na listę ze stron 33-42 to… Czytaj więcej »

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Dz.U. 2002 nr 37 poz. 339

Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 21 marca 2002 r. w sprawie wymagań dotyczących prowadzenia procesu termicznego przekształcania odpadów.
przepis uznany za uchylony więc nieobowiązujący a na niego się powołują

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

olejna nieaktualna podstawa prawna jest nowa aoni powołują się na 2009 r
Dz.U. 2015 poz. 1651

Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 września 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o ochronie przyrody

lukasz
Gość
lukasz

ten tak

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 18 listopada 2014 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzeniu ścieków do wód lub do ziemi, oraz w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego (Dz. U. 2014 poz. 1800 – kolejne w raporcie nieaktualne rozporządzenie w raporcie mają z 2004r

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Prawo wodne nieaktualna podstawa prawna

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Dz.U. 2014 poz. 1713

Obwieszczenie Ministra Środowiska z dnia 30 października 2014 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie siedlisk przyrodniczych oraz gatunków będących przedmiotem zainteresowania Wspólnoty, a także kryteriów wyboru obszarów kwalifikujących się do uznania lub wyznaczenia jako obszary Natura 2000

kolejne nieaktualne

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Dz.U. 2016 poz. 71

Obwieszczenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przedsięwzięć mogących znacząco oddziaływać na środowisko
nawet tą podstawę mają nieaktualną

Lukasz
Gość
Lukasz

Aktualne

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Zupełne partactwo raport oparty na nieaktualnych przepisach nie może być podstawą wydania decyzji bo to rażące naruszenie prawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

saskya
Gość
saskya

Mieszkańcu zaraz ci tu „naczelny blogowy prawnik” napisze, że nie masz racji.

Izydor
Gość
Izydor

Daruj sobie te swoje złośliwości bo i tobie też jakiś tytuł się wynajdzie.
A chciałaś coś wnieść do dyskusji czy wyrazić swoją frustrację i odreagować swoje kompleksy kobieto?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Izydorze, Pan jest w błędzie co do Saskyi. Przecież ona nie napisała nic złośliwego, a napewno nic przeciwko Panu. Napisała bardzo trafna uwagę wobec blogowicza Łukasza który torpeduje tutaj na Bogu wszelkie inicjatywy oraz sensowne wpisy. Proszę rzucić okiem na jego powyższe wpisy. Naczelny Blogowy Prawnik to bardzo trafne jego określenie. Natomiast Pańskie wpisy Panie Izydorze bardzo sobie cenię ja, jak i zapewne inni blogowicze. Pan Izydorze oraz blogowicz Mieszkaniec wyłożyłiście tutaj praktycznie gotowa receptę na uratowanie Gminy Piekoszów przed szkodliwa Nam spalarnią śmieci. Ja Wam osobiście za to dziękuję. A co do Saskyi to jest to bardzo trzeźwo… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Podejrzewam ze sie mocno zdziwisz wieczorem

lukasz
Gość
lukasz

zazdroscisz ze ktos ma cos wiecej do powiedzenia niz tylko kopiuj -wklej

saskya
Gość
saskya

Izydorze, pisząc o naczelnym prawniku nie miałam na myśli ciebie. Wrzuć na luz i nie bierz tak wszystkiego do siebie.

Izydor
Gość
Izydor

Myślę,że póki co trzeba darować sobie docinki personalne a działać merytorycznie. Zresztą jeśli przeczytałaś uważnie nie napisałem,,…pod moim adresem”. Sprawa jest bardzo poważna dlatego szkoda czasu na rozmydlanie tematu.

jj.k
Gość
jj.k

Pozostaje zrobić nowe wybory. To nie możliwe że nikt nie wiedział o tym wcześniej.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Od roku czasu to powtarzam. Mówię to nie ze złośliwości tylko ze zwykłej rozumowej kalkulacji. Ten Wójt i ta Rada Gminy to stracone lata dla Gminy i dla mieszkańców. Mija 2.5 roku rzędzenia przez Pana Zbigniew Piątka i oprócz tego, że zarobił on na nas około pół miliona złotych to co się wydarzyło pozytywnego? Niech ktoś z obrońców obecnej władzy napisze tu: CO POZYTYWNEGO MOŻEMY ŁĄCZYĆ Z OBECNĄ WŁADZĄ?

Izydor
Gość
Izydor

Jakąś prostą sprawę w Urzędzie załatwić to trzeba wniosków , załączników i dokumentów.
A tu planuje się Spalarnię Śmieci – bombę ekologiczną i wnioskodawca przedstawia takie tekściki.
Toż tego to nawet w Koziej Wólce by nie kupili.
Chodzi mi wiele pytań po głowie ale póki co poprzestanę na tym.

kkk
Gość
kkk

Jak władze poczują że mogą być zmienione , tak od razu będą wiedzieć przez kogo zostali powołani… I kogo powinni bronić. Każda władza powinna bronić ludzi , mieszkańców…

Izydor
Gość
Izydor

Ten raporcik to takie teksty jakbym czytał kolorową prasę. Student by napisał lepszą pracę magisterską. Znajoma z tytułem doktora jak napisze artykuł to mózg się grzeje. Artykuł a nie opracowanie , które ma oddziaływać na dużą liczbę mieszkańców.
Co się dziwić ? Poszli na łatwiznę z nastawieniem ,że ciemny lud to kupi bo zobaczy trochę tekściku pseudonaukowego.

Izydor
Gość
Izydor

Gdyby im nie powiedział to by nie ujawnili. Mieliby podkładkę w dokumentach i wszystko byłoby po fakcie. I wtedy by się okazało ,że procedura wybudowania spalarni jest prostsza od wyrobienia dowodu osobistego.
No i dobrze ,że Blog działa.

Izydor
Gość
Izydor

A gdzie jakie badania? A gdzie jakie zapytanie mieszkańców? Zaraz tutaj powiedzą mi ,że są procedury. A przyzwoitość by nakazywała przed wdrożeniem procedur zapytać się ludzi czy chcą spalarni? I teraz co? Trudna sytuacja. Wnioskodawca koszty. Wójt – teraz ciekawe jakie zajmie stanowisko? No i oczywiście zestresowani mieszkańcy.
A można było tego uniknąć i się zapytać ludzi wcześniej. Zaraz mi powiedzą, że nie wiedzieli. Odpowiedź w tym poście z 10:39.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Mnie również bardzo frapuje, kiedy do wójta dotarli ludzie z propozycją wybudowania spalarni. Myślę, że z czasem się o tym dowiemy. Jestem wysoce zniesmaczony tym, że zarówno rada Gminy jak i Wójt nie poruszyli tego tematu publicznie wcześniej.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Poprawka. Nie jestem tylko zniesmaczony, jestem na nich po prostu wkur…y! Nie wiadomo skąd w głowie pojawia się mysśl: NA CO CZEKALI PRZEZ TEN CZAS?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pawle domyślasz sie co by było jak by nie było, a czemu Cie nie było na proteście w Micigozdzie twoje wątpliwości teraz były by rozwiane dowiedział byś się prawdy

ZZ
Gość
ZZ

Wszystko jak narazie idzie zgodnie z prawem. Jeżeli mieszkańcy się postarają to są szanse (na poziomie 50%) że inwestycja nie przejdzie.
To musi być jednak przemyślana akcja, a nie parę krzykaczy sypiących wyzwiskami. (Jest tu taki)

Anonimowo
Gość
Anonimowo

czowieku ; z tego co mówił urzednik gminy przyszło pismo pocztą do Urzędu Gminy 3 dni temu i od razu podjęto działania

Izydor
Gość
Izydor

Niech każdy sobie to przemyśli i wyciągnie wnioski.Dla myślących z raporty cytuję: ,,Jak wykazano w raporcie brak realizacji inwestycji spowoduje trudności w zagospodarowaniu odpadów niebezpiecznych, w tym medycznych w regionie i będzie wiązało się z koniecznością szukania innych miejsc ich utylizowania. Wówczas może zaistnieć potrzeba przewożenia odpadów na większe odległości, co może wiązać się ze zwiększeniem zagrożenia sanitarnego” I to samo w innym punkcie: ,,6. Opis przewidywanych skutków dla środowiska w przypadku niepodejmowania przedsięwzięcia. W regionie istnieje zapotrzebowanie na instalację do spalania odpadów niebezpiecznych w tym medycznych. Brak realizacji inwestycji spowoduje trudności w zagospodarowaniu tego typu odpadów i będzie wiązało… Czytaj więcej »

ssssssss
Gość
ssssssss

Ale to nie nasz problem że odpady medyczne nię będzie gdzie utylizować!!!!!!!!!!!! My na naszej gminie nie posiadamy SZPITALA LUDZIE! Szpital jest np . w Kielcach i to Kielce powinny jakoś sobie z tym radzić!!!!!!!!! I dlaczego to my mamy to przyjmować!

lukasz
Gość
lukasz

ale posiadamy osrodek zdrowia kilka firm zajmujacych sie produkcja zwierzeca

Anonimowo
Gość
Anonimowo

dziś 22,04 2016rw programie Radio Kielce o godz,16,45 dyskusja na temat spalarni

Izydor
Gość
Izydor

W Radiu Kielce dzisiaj trochę krytycznie do takiego stanowiska podeszli .

Izydor
Gość
Izydor

Można sobie pooglądać i poczytać
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/a/mieszkancy-gminy-piekoszowa-protestuja-przeciwko-budowie-spalarni-w-micigozdzie,9908206/
To jest dobre:
,,Ostateczną decyzję podejmie starostwo, ale wydaje mi się, że mieszkańcy gminy mogą inwestycję skutecznie powstrzymać na wcześniejszym etapie – mówiła Grażyna Tatar, sekretarz gminy.” Bez komentarza.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wielu mieszkańców brało drewno z wycinki i nie zainteresowali się co tu będzie? Ktoś ta wycinką tu na miejscu kierował. niech się przyzna do kontaktów z „inwestorem”.

Izydor
Gość
Izydor

Przedsiębiorca nie wie co to biznesplan. Nie wie co to harmonogram itd. Jedzie sobie ktoś z Piekoszowa do Pcimia i kupuje pole i będzie budował Spalarnię i nikt nie będzie wiedział. I ten ktoś z Piekoszowa to jedzie na zasadzie by jechać gdziekolwiek byle do przodu.

Kolekcjoner
Gość
Kolekcjoner

Słuchałem przed momentem „Punktu widzenia” (Radio Kielce). Wójt, jakaś Pani, Andrzej Paździerz – wszyscy w studiu a na linii ŚCIEMNIACZ Z AKJ ENERGY… Warto było posłuchać. Paździerz to jedyny człowiek który spośród nich rzeczowo i zrozumiale się wypowiedział. Co do Pana Wójta, to jak zwykle kompletne nieprzygotowanie do rozmowy – tym bardziej na tak ważny temat. Ściemnia, że przecież on nic nie wiedział, pocztą dostali papierek z Krakowa, pitolenie o niczym… Natomiast ŚCIEMNIACZ Z AKJ ENERGY… jasny gwint, jąkała zawodowa, zdyszany jakby przed chwilą z agentury wyszedł po numerku. Zero konkretów, kupa kłamstwa. Gdzie jest fabryka takich ludzi?! Ze swojej… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Gdzie sie w ogóle podział góral niskopienny?????? Jest tu potrzebny teraz. A tak w ogóle proszę państwa to wychodzi na to, że gdyby nie działanie Pana Bloga to nie wykluczone , że sprawa przeszła by po cichu bez echa. Kto na BIP zagląda na co dzień. Wygląda na to, ze UG liczył, że po cichu sprawę przeforsują bez sprzeciwu i bez świadomości sytuacji mieszkańców. Bo potem jak by pozwolenie wydano to inwestor straszył by karami dla gminy i koniec końców mieszkańcy musieli by przełknąć tego orzecha.

Miesxkaniec
Gość
Miesxkaniec

Od samej decyzji środowiskowej to jeszcze długa droga do pozwolenia na budowę ale wojt łeb może uciąć sprawie nie wydając decezji środowiskowej. Nawet gdyby wsxystkie opinie były ok jezt to w gextii naszego wőjta. A inwestor z Krakowa nievh buduje u siebie tam też jezt zapotrzebowanie.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

To dlaczego Wójt przed kamerą telewizyjną oraz przed mieszkańcami którzy protestowali publicznie nie zapewnił, że decyzji wbrew mieszkańcom nie wyda? Co stało na przeszkodzie takie zapewnienie złożyć publicznie?

ZZ
Gość
ZZ

Wójt musi działać zgodnie z prawem a nie tak jak chce 20, 30 czy nawet 40% mieszkańców.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nie może i tyle w temacie

lukasz
Gość
lukasz

w krakowie juz jest spalarnia i to na bardzo wysokim poziomie i tez nie obbylo sie bez protestow

Izydor
Gość
Izydor

Coś ty?

Izydor
Gość
Izydor

Panie Blogu trochę tych moich postów nie puścił. Z łaski swojej jakby Pan mógł to niech Pan puści.

Izydor
Gość
Izydor

Nie doszły do Pana posty z linkami z Radia Kielce – Panie Blogu?

Izydor
Gość
Izydor

To może już nie będę wysyłał linków. Każdy może sobie znaleźć na stronie Radia Kielce.Tam piszą ,że do UG już 18 03 2016 wpłynęło pismo od wnioskodawcy.
Dalej UG może zwrócić się do niezależnych naukowców o ekspertyzę a do tego czasu zawiesić postępowanie.
Wreszcie pisałem ,że Ulica Wrzosowa w Micigoździe to cicha i spokojna ulica. Zaś dojazd do niej od ulicy Częstochowskiej jest kręty i wąski i ciekawe jak jakiś izotop spadnie na podwórko bawiących się dzieci to co wtedy będzie?
Ciekawe czy dojdzie?

ZZ
Gość
ZZ

Jaki izotop?

lukasz
Gość
lukasz

jakis…

Izydor
Gość
Izydor

Chemiczny!
Masło jakie ?
Maślane!

lukasz
Gość
lukasz

z calym szacunkiem ale chyba nie wiesz co to jest izotop to po pierwsze a po drugie na okolo siebie masz tyle izotopow ze jak jeden wiecej spadnie na Twoje podworko to swiat sie nie zawali
ja bym sie nie martwil o izotopy tylko o pyl ktory pozostanie po spaleniu co, kiedy/po jakim czasie, i gdzie sie z nim stanie? oraz gdzie do tego czasu bedzie magazynowany/skladowany? a takze kto sie bedzie zajmowal jego dalsza utylizacja/przerobka?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Izydorze dostał Pan namacalne potwierdzenie słów Saskyi. Zamieścił pan masę doskonałego materiału i po prostu już Pan jest atakowany przez stałych klakierów obecnej władzy tj Łukasza, ZZ, jeszcze niedługo pojawi się przeciwko Panu wpis Kronikasza oraz tych samych ludzi pod anonimami. Nie ma się co przejmować, ale warto być tego świadomym. To ich metoda, rozkminianie tematu, doprowadzenie do jak najszybszego zniknięcia Pana wpisów z prawego górnego okienka – najnowsze komentarze. Proszę nie dawać się wciągać im akurat przy tym temacie w czcze tłumaczenia, bo im o to chodzi . Nie zdziwię się, jak zaczną wypytywać od jakiej krowy jest… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Dawni już wyrosłem z przejmowania się . Mogą sobie pisać te swoje toksyczne teksty jak im się ulży.

lukasz
Gość
lukasz

juz wkrotce zmienisz zdanie jak sie pojawia tasmy prawdy gminnej wladzy

Izydor
Gość
Izydor

Publikuj. Bardzo jestem zainteresowany.

Izydor
Gość
Izydor

Naucz się obsługiwać tablet. Na tablecie też polskie znaki językowe wchodzą takie jak: ź,ż,ś itd.

ZZ
Gość
ZZ

Czy to ma być spalarnia odpadów radioaktywnych?
Kto tu takie bzdury wypisuje?
Nie róbmy z siebie głupich, bo nikt z nami nie będzie chciał dyskutować!

Izydor
Gość
Izydor

Kto takie bzdurne pytania zadaje, że nie wie iż odpadów radioaktywnych się nie spala ? Niby taki wykształcony a nie wie co to hiperbola.

Izydor
Gość
Izydor

Kto takie bzdurne pytania zadaje, że nie wie, iż odpadów radioaktywnych się nie spala ?
Niektórzy wykształceni a nie wiedzą co to hiperbola.
Broda mędrcem nie czyni ani nawet tytuły magisterskie.

Izydor
Gość
Izydor

To trzeba im odpowiedzieć ,że od łaciatej co jadła trawę przy planowanej Spalarni albo przy Biogazowni!.

ZZ
Gość
ZZ

A ja Wam odpiszę że to Wy piszecie bzdury i komentarze nic nie wnoszące do tematu. Izydor niech na spotkaniu z inwestorem zacznie bełkotać o izotopach a Paweł, choć pewnie i tak się tam nie pojawi bo wiatry w jego kierunku nie wieją niech zacznie wykrzykiwać tymi pytaniami – …kto, z kim i co jadł na spotkaniu w gminie… Czy jak spotkamy pijanego wykrzykującego coś przy drodze to się tym przejmujemy? Idziemy po prostu dalej! Tu trzeba ludzi z odrobiną dyplomacji i przede wszystkim myślących – tylko wtedy mamy szansę na niedopuszczenie do inwestycji. Moim zdaniem szanse te spadły z… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Tych twoich dyplomatycznych bredni to nie chce mi się nawet komentować. A te twoje oceny co do szans to możesz sobie zostawić. Nie znajdziesz tu wielu klakierów.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

ZZcie , po pierwsze to ja nie krzyczę, a po drugie to dla mnie jest bardzo istotne jakie są kulisy funkcjonowania organów gminy jakimi sa wójt , Rada Gminy, Prezes ZUK. Żądam przejrzystości działania, bo na uczciwość to specjalnie nie liczę, taki już niestety mamy świat. Bedę niestety przypominał o tym ukrytym spotkaniu – bankiecie. Słowa nie powiem jak spotkają się w prywatnej knajpie, trudno, ich sprawa. Ale jeśli ludzie którzy ślubowali nam mieszkańcom działanie w praworządności nagle kryją się w urzędowym budynku gminy na sponsorowanym przez kogoś bankiecie to ja czuję niepokój o los i dobro mieszkańców gminy, mam… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy uważasz że wójt za poklepanie po plecach i wyżerkę zgodziłby się na popieranie budowy spalarni?
Nie ośmieszaj się!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A Ty Anonimie co uważasz? Moim uwazaniem się nie przejmuj.

lukasz
Gość
lukasz

niestety ale uzywanie „wielkich liter” w internecie uwazane jest za krzyk…
a skad wiesz ze bylo ukryte??? bo co niedostales zaproszenia a nawet jesli bys dostal to bys i tak nie poszedl
masz jakies dowody ze spotkanie bylo sponsorowane??? jesli by poszli do prywatnej knajpy tez bys zadawal pytania ile kosztowalo czemu do tej a nie do innej
z tego co pamietam jakis czas temu pisales ze po wyborach masz sie spotkac z jakims poslem z pisu moze teraz bys poszedl skoro tak bardzo sie przejmujesz losem gminy

wiktor
Gość
wiktor

Budowa spalarni w gminie, która posiada już jeden taki uciążliwy obiekt a drugi jest w bezpośrednim sąsiedztwie, jest nie do przyjęcia! Druga kwestia, gmina Piekoszów (według danych za lata 2002-2013) zajmuje trzecie miejsce, jeśli chodzi o wzrost liczby mieszkańców (http://wiadomosci.onet.pl/kielce/wielka-migracja-z-kielc-do-okolicznych-gmin/5q694) i sam Wójt Piątek tym faktem się chwali, więc kompletnie nie pojmuje jak nam wszystkim mieszkańcom można szykować w sposób tak nieuczciwy i bezwzględny takie kolejne „atrakcje”…..

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Może ktoś sprawdzi czy dowóz do takiej spalarni materiałów jest transportem materiałów niebezpiecznych,ponieważ jeśli by był,to musi być dla takich pojazdów wyznaczona trasa spełniająca wymogi ustawowe,więc to może też być jakimś rozwiązaniem.

Magda
Gość
Magda

Boże, kupiłam dopiero co działkę w okolicy 2 km od tego dziadostwa i jak sie dowiedziałam to pawie umarłam… jedyne pieniądze jakie miałam przeznaczyłam na to, moje marzenia, budowa a tu strzał… i to jeszcze jaki… jeśli tylko będziecie angażować mieszkańców całej gminy do protestu (bo nie mam działki w Micigoździu) to bardzo chętnie sie przyłącze bo oszaleje zaraz… czy oni są normalni? Raport ma takie błędy i takie braki że jesli to przejdzie to…. może napiszmy do Interwencji? Sami sobie nie poradzimy a jak ta inwestycja ruszy to śmierć okolicy murowana… dość że pyły i niebezpieczne gazy (mimo filtrów)… Czytaj więcej »

Joanna
Gość
Joanna

To ciesz sie, ze tylko dzialke. My wystawilismy dom. Wszystko lacznie z podworkiem wykonczone. Oszczednosci zycua nasze i rodzicow. W czerwcu przeprowadzka.do spalarni 3km, a Bartos nam pod okna gnoj codziennie wywozi.