Spalarnia niebezpiecznych odpadów ma powstać w Micigoździe

Na gminnym BIP-ie pojawiło się obwieszczenie wójta, z którego wynika, że krakowska firma AKJ Energy chce zbudować w Micigoździe spalarnię odpadów niebezpiecznych. Ma ona powstać przy ulicy Wrzosowej, koło tzw. elektrowni.

W spalarni mają być spalane odpady niebezpieczne, w tym – także medyczne. W obwieszczeniu czytamy, że „przedsięwzięcie zaklasyfikowano do mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko”. 

Spalarnia ma powstać na dwóch działkach o łącznej powierzchni około 1,5 hektara, które w ewidencji widnieją jako ziemia rolna klasy V i pastwisko klasy VI.

Od 21 kwietnia do 12 maja 2016 każdy z nas – mieszkańców może się zapoznać z dokumentacją inwestycji w urzędzie gminy, pokój nr 112. Możemy też składać uwagi i wnioski w tej sprawie – pisemnie lub mailowo. Skorzystajmy z tej możliwości.

2016-04-20 obwieszczenie w sprawie spalarni odpadow

63
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
45 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MieszkaniecMarekPBPawel Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ZZ
Gość
ZZ

Spalarnia odpadów niebezpiecznych w tym medycznych?
Czy jest może jeszcze jakaś alternatywa dla odpadów niebezpiecznych?
Paweł zgodzi sie na pewno na utworzenie nowego wysypiska w lesie za płotem?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Paweł zgodzi się na tworzenie miejsc gdzie będa utylizowane śmieci wytwarzane przez mieszkańców i gminę Piekoszów. Ale nie zgodzi się abyśmy płacili swoim zdrowiem, spokojem, zmysłami za bycie śmietnikiem województwa. Niech każda gmina sama sobie radzi ze swoimi odpadami. My też możemy na skraju administracyjnym gminy stworzyć wysypisko naszych śmieci , najlepiej we wschodniej stronie gminy żeby zachodnie wiatry ( najcześciej wiejące) zabierały syf na inne tereny.

ZZ
Gość
ZZ

Piszesz Pawle tak jakby to mieszkańcy Piekoszowa nie korzystali ze szpitali w Kielcach
I spalarnie stawiać po wschodniej stronie gminy – pewnie w Brynicy?
Jak będzie wiało w stronę Strawczyna to wszystko ok – czy nie powinniśmy patrzeć trochę dalej niż tylko na naszą gminę?

Izydor
Gość
Izydor

A czemu to inne gminy nie patrzą dalej niż tylko na swoją?
Każdy pilnuje swojego interesu. Również i gmina powinna pilnować interesu swoich mieszkańców a nie np. Miedziana Góra.
Odpowiedź brzmi: Nie . Nie powinniśmy patrzeć dalej niż poza swoją Gminę w temacie spalarni śmieci.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jak każda gmina postawi jakąś kiepską spalarnię po wschodniej stronie to chyba każda gmina będzie miała ten sam smród.
Jak powstanie jedna wielka, wyposażona w dobre filtry i produkująca przy tym prąd to wszyscy chyba na tym zyskamy?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Szpital zarabia na nas jako na pacjentach. Jego sprawa co zrobi z odpadami. Niech sam sobie na swoim terenie postawi spalarnie. Wiele szpitali ma swoje spalarnie. Zaoszczędzi na kosztach transportu. My mamy takie same płuca i organizmy co i mieszkańcy miast. Dlaczego to my mamy cierpieć na korzyść innym? Wystarczy, że na ten moment składowisko śmieci koło Promnika obsługuje miasto Kielce i 15 gmin. Czy zdajecie sobie sprawę z sytuacji? Spólka PGO naszym kosztem zarabia potworne pieniądze zatrudniając na składowisku kilku fizycznych, prawdopodobnie dziesiatki urzędasów, lepiej pewnie nie ustalać wysokości zarobków prezesów i całej wierchuszki PGO bo szkoda nerwów. A… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Chorował!

lukasz
Gość
lukasz

a czemu akurat we wschodniej??? skoro jak twierdzisz wiatry u nas zachodnie to powinno byc po zachodniej stronie zeby caly smrod wial na nasz teren a nie na obcych

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Na szlaku rowerowym jest pięknie brzmiąca tabliczka: KRAINA TALENTÓW. Henryk Sienkiewicz i Stefan Żeromski w grobie się przewracają na myśl jak ich kraina w której żyli i tworzyli została po prostu sprzedana! Jak rok po roku zostaje zasyfiana, brudzona.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Maszyny sa tam już sciągnięte i schowane. Jest tam cała nowiutka linia produkcyjna tzn segregacji i spalania. Nie będę rozwijał tematu, ale jestem ciekaw czy wie o tym pewien komornik. Ciekawe też ile kosztowało zapewnienie, że wszystko się jakoś ułoży.

...
Gość
...

Co jeszcze…biogazownia,teraz to.przy cpn tez czyms truja,opony pala,czy jakies plastiki,dodatkowo pelno elektrosmieci …niedlugo zmienia nazwe Pieko-smrod…

iwona
Gość
iwona

Może zaproponuje Śmierdzielowo – ja juz dawno słyszałam ta nazwę. A kto wie naszym wnukom wyrosną ogony między półdupkami. A my dalej bedziemy się cieszyć że dla naszej gminy jest może z 10 etatów pracy .

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Będziemy widzieć te etaty jak świnia niebo. Dali by zatrudnienie może dla kilku rencistów z II grupami inwalidzkimi i tyle.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

O naszych przedsiębiorców też UG „zadbał”. Remonty dróg w naszej Gminie powierzono firmie z innej gminy. Dziwię sie naszym przedsiębiorcom, że pozwalają na to. Bo na radnych w tym temacie nie ma co liczyć. Znów masa pieniędzy pójdzie poza gminę.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ludzie, czy wy naprawdę nie dostrzegacie, że Gmina Piekoszów została oddana pod zarząd obcym nam ludziom? Jeśli nie pojawi sie w umysłach mieszkańców nic na kształt społecznego oporu i dążności do odzyskania Naszej Gminy to cienko widze dobro naszych potomnych w Naszej Małej Ojczyźnie. Ktoś przez ostatnie lata wydatnie spaczył pojęcie pt SAMORZĄDNOŚĆ.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Powtórze to co już tu kiedyś napisałem: wg mnie istnieje pilna potrzeba zwolnienia obecnego wójta z ciężaru obowiązku za losy gminy. Nic przeciwko osobie panu Zbigniewowi Piątkowi nie mam, osobiście uznaję go za fajnego człowieka, takiego swojaka co to i za kołnierz nie wyleje. Ale trzeba odizolować go od możliwości składania podpisów na papierach które sa mu podsuwane. Pana Zbyszka możecie sobie usadzić na czymś honorowym w gminie, dajcie mu nawet te same pieniądze , bo przecież jak się okazuje jednak kasa w gminie jest. Wg mnie istnieje pilna potrzeba weryfikacji wielu osób zatrudnionych w UG. Pomijając wiele zdarzeń w… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

to na co jeszcze czekasz??? zakladaj komitet zbieraj podpisy i odwoluj wojta

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

W obwieszczeniu czytamy, że „przedsięwzięcie zaklasyfikowano do mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko”. —– jak to niewinnie brzmi, prawda? Mieszkańcy pobliskiego terenu, radzę szybko organizować listę protestu z podpisami, następnie skserować ja w kilku egzemplarzach a oryginał przekazać UG. Na kopiach poproście o pieczątke gminy na wypadek gdyby coś zgineło.

Izydor
Gość
Izydor

Jakie niewinnie- znacząco? Groźnie to brzmi. Skoro nawet urzędowo piszą znacząco to w realiach będzie jeszcze o wiele gorzej.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Izydorze, dla durnia będzie to brzmiało niewinnie, lub w ogóle nie będzie brzmiało. Człowiek myślący wyłapie ukryty sens zapisu. Oczywiście ma Pan rację, że w praktyce może się okazać dużo gorzej.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Wiecie co Mieszkańcy Gminy? Moja intuicja podpowiada mi, że ta spalarnia jednak powstanie. Towarzyszy mi nieodparte przekonanie, że tam już wszystko jest poustawiane. Mieszkańcy nic tu nie będą mieć do gadania. Tzn będa mogli swoje powiedzieć, ale od strony prawnej nic nie wskórają. Mam tu na myśli kwestię prawną strony w sprawie.

Izydor
Gość
Izydor

Trzeba TV ściągnąć.

zzzzzzzz
Gość
zzzzzzzz

Czego się nie robi, dla pieniędzy. Niedaleko domów spalarnie niebezpiecznych odpadów. A co tam i tak już w świętokrzyskim województwie dużo ludzi choruje na raka. Co tam…. może zdech…my i bedzie po kłopocie.

Z W
Gość
Z W

A co na to p.Świercz powinien wypowiedzieć się na ten temat tu i teraz chyba śledzi dyskusję na tym blogu jest przecież radnym z micigozdu czy jest za czy przeciw tej nieszczęsnej spalarni chyba że przeniósł się na ciemną stronę drużyny marzeń w co nie wierzę

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Pan radny to stary( nie o wiek chodzi) wyjadacz gminny. Teraz to on będzie milczał. Poczeka na rozwój sytuacji i wtedy albo będzie wielkim przeiwnikiem – jak spalarnia powstanie i będzie przysłowiowa musztarda po obiedzie, albo jak mieszkańcy doprowadzą do nie powstania tej spalarni to wtedy pan radny pokaże się i będzie się kreował na tego który nie dopuścił do powstania spalarni. Będzie tak samo jak z likwidacja szkoły w Micigoździe, jak mieszkańcy wymogli na wójcie aby szkoły nie likwidować, a wójt ze strachu obiecał nie likwidować to wtedy pojawił się na horyzoncie też pan radny w szeregu wybawicieli.A co… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Wśród dokumentów potrzebnych do złożenia w/w decyzji potrzebny jest min. – wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. I jaki jest plan zagospodarowania tych terenów i czy Rada Gminy zezwoliła na umiejscowienie Spalarni odpadów na swoim terenie?
Dodatkowo kolejnym dokumentem jest – raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Co wnioskodawca w nim napisał?
Wreszcie co zostało napisane w karcie informacyjnej przedwsięzięcia?

lukasz
Gość
lukasz

przedsiebiorca w tym raporcie nie mogl nic napisac bo nie on go sporzadza a po wtore to wlasnie niniejsze konsultacje spoleczne sa po to aby takowy raport powstal rownie z uwzglednieniem opini spolecznej

Marek
Gość
Marek

Do tego moim zdaniem istotny jest również wypis z rejestru gruntów lub inny dokument pozwalający ustalić strony w postępowaniu ponieważ ta decyzja jest poczatkiem i nie powinno być jeszcze pozwolenia na budowę.Teraz zaczną się schody.Firma która zakupiła grunt y i ma plany biznesowe tak łatwo nie odpuści.Sam radny Swiercz jest w tej materii bezsilny . Cała Rada Gminy i Wójt powinni grać w jednej drużynie i do jednej bramki,a szczególnie Wójt/jest organem wydającym niektóre decyzje, zatrudnia w UG prawnika i innych speców od spraw budowlanych/

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Decyzja środowiskowa jest decyzją wydawaną w procesie inwestycyjną jako pierwsza. Jeśli jest sporządzony raport oddziaływania a musi dla takich zamierzeń to nie ma już karty informacyjnej . W raporcie zostało pewnie wszystko napisane jakie będą oddziaływania na wszystkie elementy środowiska. Ale proszę państwa trzeba się zapoznać z tym dokumentem. Może ssą błędy może jesteśmy w stanie wskazać inne zagrożenia niż wymienione w raporcie i tym samy zablokować inwestycję. to prawda ,ze u nas wieją zachodnie wiatry więc inwestycja jest źle zlokalizowana i istnieje możliwość roznoszenia zanieczyszczeń na teren całej gminy. Myślę, że gdyby był plan zagospodarowania to pewnie nie było… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A no własnie Mieszkańcu, papier przyjmie wszystko. A weź tu i potem jako zwykły mieszkaniec gminy obal argumenty jakiegoś urzędnika. Nie udowodnisz mu że nie ma racji. Wszystko zależy od wójta. Bo to on jest ostatecznym organem decyzyjnym. Na pewno masowy protest miałby jakiś wpływ na ostateczną decyzję. Radzę mieszkańcom pobliskiego terenu organizować sie czy to z radnymi czy bez nich i puszczać listy w teren. Ja z chęcią pomogę. Ten problem głównie dotyczy Micigozda , Brynicy, Podzamcza, Piekoszowa, Janowa, Wincentowa, Górek Szczukowskich, Jaworzni ale też i reszty gminy bo wiatry nie zawsze wieją z zachodu. To dotyczy wszystkich radnych.

Lukasz
Gość
Lukasz

Lista juz jest cala wies przeciwko

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

I kto dziś jest w stanie stwierdzić i jak stopień oddziaływania za rok czy pięć lat. Na podstawie czego? Danych producenta urządzeń? Wiadomo , że normy będą naciągane, a poza tym nikt nie jest w stanie po jakimś czasie zapanować nad sytuacją gdy działalność ruszy. Czy jakiś urzędnik jest w stanie przenieść sie w czasie o pięć lat do przodu? Oczywiście , że nie. Dlatego też papier przyjmie dziś wszystko co urzędnik na nim umieści

Izydor
Gość
Izydor

Trzeba by się Wójta zapytać czy badał wiarygodność wnioskodawcy tj. jak długie ma doświadczenie w tej działalności? Wreszcie jakie ma środki finansowe ?
Bo według mnie to jest śmiechu warte- http://krs-pobierz.pl/akj-energy-i4683413/krs
Data założenia _ 10.01.2014
Kapitał zakładowy – 5000 zł.
Już nie mówiąc o reszcie – każdy może sobie wyczytać.
Panowie. Jeśli chcecie się uczyć to uczcie się na swoim terenie.

Izydor
Gość
Izydor

Dane wspólnika _ Konrad Zuchniak. Z Peselu wynika ,że ma niecałe 23 lata.
O czym my tu mówimy? To jakieś eksperymenty doświadczalne chce się na nas przeprowadzać?
Oczywiście cisną się kolejne pytania. W stosownym czasie je zadam.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a jakie to ma znaczenie ile wspolnik ma lat???
wg przepisow prawa taki kapital zakladowy wystarczy aby zalozyc tego typu społke

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dla dociekliwszych proponuje zapoznanie się z czymś takim jak firmy na tzw Słupa. Powstają aby otrzymać dotacje na zakup maszyn i funkcjonowanie, następnie znikają. Organy ścigania czasem odnajdują formalnego właściciela pod jakąś knajpą i gość jak wytrzeźwieje to robi wielkie oczy na wiadomość, że był właścicielem czegoś. Zakupione za ciężkie miliony maszyny oczywiście znikają i pojawiają sie po pewnym czasie w innym miejscu jako kapitał nowo powstałego podmiotu oraz jako pokaz bogactwa i zaplecza materiałowego podmiotu który znienacka pojawia sie w jakimś zapyziałym miejscu, a miejscowi notable cieszą sie jak małpa bananem jaki to kapitał zawitał do ich gminy i… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Myślę ,że Pan Wójt i Rada Gminy w trosce o dobro Gminy powinni zapoznać wnioskodawcę z możliwością uchwalenia dla Niego stosownego podatku w adekwatnej wielkości.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A co Ty czy My Mieszkańcy będziemy mieć z tego podatku? Nawet złotówka nie pójdzie na społeczne cele , zresztą nie ma nic takiego co by można zrobić aby zniwelować szkodliwe oddziaływanie takiej spalarni. Taki podatek pójdzie na „zaległe” nagrody dla wybrańców w UG.

Izydor
Gość
Izydor

A przy okazji podatków. Pis chce wprowadzić nowe podatki. Co stoi na przeszkodzie zaproponować Organom Władzy Piekoszowa podatek dla Spalarni odpadów.
O propozycji nowego podatku:http://pikio.pl/rzad-pis-chce-wprowadzic-podatek-za-deszcz-i-snieg/

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Z tą wodą deszową to nic dziwnego. Nasz Nowy Wielki Brat od dawna ma jeszcze bardziej restrykcyjne prawo. Tam za nałapanie na swojej działce deszczówki do prywatnej beczki dostajesz grzywnę lub idziesz do więzienia. Ostatnio w mass mediach pałętal sie artykuł o takim gościu który za to trafił do więzienia. Nie możemy być w tyle za USA przecież.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz
Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Powraca pytanie: Co to było za ukryte przed mieszkańcami gminy w Piekoszowie spotkanie w grudniu 2015roku w sali biblioteki gminnej w której uczestniczyli radni, prezes ZUK, wójt oraz nieznani ludzie. Jaki charakter miało to spotkanie, dlaczego nie ma o nim wzmianki w żadnym urzędowym dokumencie, co było na stołach, kto za to zapłacił,kto zorganizował, czyje ręce czyje plecy poklepywały? Zacznijcie Mieszkańcy Myślec wreszcie. Zapytajcie swoich radnych co tam robili i z kim się obściskiwali.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ciekawość to pierwszy do piekła

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Urzędnicy są dla nas a nie na odwrót. Udział społeczeństwa w informacjo o tego typu inwestycjach pozwala na ich udział ale mało kto z nas będzie formalną stroną w postępowaniu. Cała procedura wydawania opisana poniżej dla zainteresowanych.
comment image