Wyjazdowa sesja rady gminy 25 kwietnia 2016

W poniedziałek 25 kwietnia 2016 odbędzie się wyjazdowa sesja rady gminy, która najprawdopodobniej zostanie zdominowana przez temat spalarni w Micigoździe. Początek o godzinie 8.30 w Bibliotece Centrum Kultury przy ul. Kolejowej 2 w Piekoszowie. Na teren, gdzie ma powstać spalarnia radni dotrą najprawdopodobniej około godziny 12-13.

Przypominam wszystkim mieszkańcom naszej gminy, szczególnie tym, którzy mają możliwości „czasowe”, że w sesji może wziąć udział każdy z mieszkańców. To także okazja, żeby zadać pytania radnym i wójtowi. Kiedyś na sesje przychodziło znacznie więcej ludzi, niż ostatnio. Przed referendum nawet kilkadziesiąt osób!

I jeszcze apel – jeśli ktoś z Was wybiera się na sesje i będzie miał możliwość coś nagrać – może się ze mną skontaktować i takie nagranie chętnie opublikuję.

Program sesji:

 1. Otwarcie obrad sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Zatwierdzenie porządku obrad.
 3. Wizytacja stanu dróg gminnych położonych na terenie Gminy Piekoszów.
 4. Przyjęcie protokołów z XXII oraz XXIII sesji Rady Gminy Piekoszów.
 5. Informacja Wójta na temat pracy w okresie międzysesyjnym.
 6. Sprawozdanie z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej za 2015 rok oraz przedstawienie potrzeb zawiązanych z realizacją zadań w 2016r.
 7. Podjęcie uchwał w sprawach:
  1) ustalenia pomocy finansowej dla Samorządu Województwa Świętokrzyskiego
  2) zmiany budżetu Gminy Piekoszów na 2016 rok
  3) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Piekoszów na lata 2016-2030
  4) uzgodnienia projektu uchwały Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego dotyczącej Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego
 8. Interpelacje i zapytania.
 9. Zakończenie obrad sesji.

88
Dodaj komentarz

avatar
30 Comment threads
58 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
piasekadamzaniepokojonalukaszJoanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Onegdaj na tym blogu było kilka komentarzy związanych z sesją wyjazdową.I bardzo dobrze ,że Wysoka Rada wyjechała w teren.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bylem dziś proszę Państwa na tej sesji, w tym też na części wyjazdowej. Nagrałem kilka filmików które wgram i zamieszczę linki do nich. Zanim coś zrelacjonuje to na początek zamieszczę kopię pisma jakie wręczyłem Panu Przewodniczącemu Rady. Odpowiedzi nie uzyskałem, bo Pan Wójt nie zjawił się na Sesji, niemniej do pytań wrócę na nastepnej sesji. Oto kopia: Paweł Arabasz Piekoszów dn. 25-04-2016r zam. Ul. Kolejowa 47a 26-065 Piekoszów tel. 531129013 Sz.P Zdzisław Grosicki Przewodniczący Rady Gminy w Piekoszowie Uprzejmię proszę Pana Przewodniczącego o osobiste zadanie w moim imieniu poniższych pytań lub umożliwienie mi ich zadanie na dzisiejszej sesji tj. w… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

a na nastepnej sesji nie bedzie w porzadku punktu wnioski i zapytania …:)

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan Paweł chyba zmęczony sesją objazdową bo nic nie pisze

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Anonimie i Panie Blogu nie jestem zmęczony, wgrywają mi się filmiki, a ja byłem u najbliższych sąsiadów z listami przeciw spalarni bo zostałem o to poproszowny przez Pana Radnego. Zamieszczam link do pierwszego filmiku z rozpoczecia sesji. Pod koniec tego filmiku pozwoliłem sobie na swojego rodzaju nietakt polegajacy na tym, że chciałem Wam pokazać jak wygląda woda do picia z kranu w Piekoszowie i wpakowałem szklankę z tym syfem w obiektyw. A wzięło się to stąd, że nalałem sobie gorącej wody do picia i odstawiłem do wystygnięcia, natomiast po pewnym czasie doznałem szoku 🙂 jak ją podniosłem. Pokazałem ją… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, ja mam do Pana prośbę, aby Pan w wolnej chwili przekopiował sobie te filmiki z YT ponieważ ja je kiedyś ze swojego konta usunę. Tak niestety już kiedyś nie konsultując z Panem zrobiłem bezmyślnie i wyciąłem wszystkie filmiki z relacji z pewnej sesji.

lukasz
Gość
lukasz

czyli pkt 5 porzadku obrad nie bylo???

Izydor
Gość
Izydor

Pierwsze wrażenia z posiedzenia tej Rady to taki nieład organizacyjny. Brak zaś Pani Mecenas to można się zastanawiać czy nie rodzaj jakiegoś utrudniania .
Trzeba przyznać wielki plus Panu Radnemu Świerczowi i temu Panu Radnemu, który siedział obok Radnego Szota( patrząc się z lewej strony) oraz Radnemu , który siedział na końcu z boku z lewej strony.
A woda w szklance niezachęcająca do picia. A tak przy okazji. Skoro teraz woda jest obrzydliwa to jaka będzie gdyby zdołano uruchomić Spalarnię?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Izydorze, co do tego nieładu, to ja nazwę to tak: ze strony przewodniczącego oraz jednej z jego zastepczyń ( Pani nauczycielki) pojawił sie niezrozumiały dziki wręcz i paniczny opór aby nie przyjąć uchwały intencyjnej zgłoszonej przez Pana Świercza. Nie mogłem tego zrozumieć. Pan Grosicki, co widać na filmiku próbował torpedować Pana Świercza. Dopiero jak postawili się i to prawie, że wręcz agresywnie radni Panowie: ( wg kolejności) Borowski, Kotwica, Budziwojski, Szot to Pan Grosicki bardzo niechętnie zgodził się na glosowanie. Zauważcie, że Pan Grosicki nawet na głos na filmie nie podał ilości głosów za tą uchwałą. Spojrzał tylko na… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Izydorze, ja to myślę, że Wójt nie zjawił się na Sesji ponieważ po prostu bał się, że zostanie zlinczowany. Można było teoretycznie spodziewać się, że zjawią się niezadowoleni mieszkańcy i mogą nie przebierać w słowach i środkach. Rozwój sytuacji potem był pod kontrolą pana Grosickiego, więc wójt wyszedł do poddanych. A tu się okazało , że oprócz stałej obowiązkowej obsady sesji byłem tylko ja i Pan Bąk.Aż dwóch! Ten fakt też niech świadczy, że wójtowi będzie łatwo zrobić to co chce. Obietnicami zrobi z mieszkańcami co zechce w tej sytuacji. Dotyczy to też radnych.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

według mnie wójt sie nie boi nie byl bo to była sesja obiazdowa ;otwarcie i wyjazd

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Też mi się wydaje,że nie powinien się bać, bo u nas naród za siekiery nie łapie jak jest niezadowolony. Tyle, że po co były głośne pytania sołtysów i niektórych radnych gdzie jest Wójt? Oraz nieporadne odpowiedzi Przewodniczącego, że nie wie, że nie został powiadomiony dlaczego go nie ma. I co z tego że objazdowa? Może właśnie wójt powinien ruszyć w teren razem z radnymi i sołtysami skoro i tak gmina autobus opłaciła. jakoś nie padło stwierdzenie, że Wójt jest zwolniony z tej sesji.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

był tam gdzie była potrzeba czyli z mieszkańcami

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

I tak by był na miejscu protestu, ponieważ autobus by go tam podwiózł zgodnie z planem objazdowym.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

z tego co widzę nie było w planie sesji spotkania na miejscu protestu wielki szacun dla radnych

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to link do w zasadzie mało istotnej czynności.https://www.youtube.com/watch?v=fkVzbwqldTY&feature=youtu.be

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to coś co mną wstrząsnęło, cmentarz w Wesołej obłożony śmieciami https://www.youtube.com/watch?v=18nQRV_6q2E&feature=youtu.be

lukasz
Gość
lukasz

ale tam kosz na smieci (kontener jest) a to ze ludzia nie chce sie isc i wyrzucic w odpowiednie miejsce smieci tylko rzucaja gdzie popadnie gdzie maja blizej to juz inna inszosc

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Kosz jest i to od dawna, cóż z tego, jak zawsze przepełniony, bo rzadko opróżniany, a ostatnio – wogóle! Był czas jak proboszcz pozbywał się śmieci w nielegalny sposób i z całą pewnością niezgodny z ochroną środowiska. Na Wesołej aż wrzało… Dużo by opowiadać. Temat rzeka! Może kiedyś wrócimy do sprawy, ale teraz lepiej skupmy się na aktualnym problemie spalarni. Jestem mieszkanką gminy i z całą stanowczością, jestem przeciwko budowie spalarni na terenie Piekoszowa. Wystarczy nam smrodu, kurzu i zapylenia, nie potrzebujemy dodatkowej trucizny.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To dojazd w miejsce protestu, w miejscu gdzie ma powstać spalarnia . Tam proszę Państwa jest zapoczątkowana ostro działalność, tam się już nieźle zainstalowali, dlatego jak porównacie sobie to miejsce i etap przygotowań z tłumaczeniami wójta na następnym filmie to mam nadzieję, że sami uznacie, że coś tu w tym wszystkim jest nie halo . Oto filmik z dojazdu https://www.youtube.com/watch?v=-2vEoihZgEU&feature=youtu.be

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Chcę Wam Wszystkim mieszkańcom powiedzieć, że żyjemy w naprawdę Pięknym Miejscu jak na Polskie warunki. Obszar Gminy Piekoszów jest piękny, nie wiem, może wpłynęła na moje postrzeganie pora roku, może piękny dzień, może obawa przed zbrukaniem tego miejsca przez spalarnię i nieodpowiedzialne działanie naszej władzy, w każdym bądź razie jestem szczęśliwy, że dane mi było uczestniczyć w objeździe zakamarków gminy. Wielu miejsc nie znałem, nie widziałem nawet o nich nie wiedziałem. Słowa uznania należą się Panu Kierowcy autokaru który dawał radę w tych zakamarkach się poruszać. Cd nastąpi :).

cc
Gość
cc

A ten Pan będzie nam wmawia że to miejsce jest i tak zdegradowane przez śmietnik… Czy ktoś widzi jakąś degradacje? On ze swoją fabryczką ma zamiar zdegradować naszą całą gminę, potruć ludzi, zniszczyć wartość ziemi. Nikt tu nie będzie przyjeżdżał, nikt tu nie kupi ziemi. A może o to w tym wszystkim chodzi żeby kupić za bezcen. A ci co mają najbliżej będą musieli się wynieść bo strach koło tego bedzie mieszkać. Ja się zastanawiam tylko co jeszcze wybuduje się jak ta fabryka stanie… Wtedy to bedą już bez przeszkód nam mówić ze to wszystko jest i tak zdegradowane sąsiedztwem… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Tylko nie wiem Panie Pawle ( swoją drogą dziękujemy za nagranie) co z tą Uchwałą? Bo z tego co obejrzałem to ona została przyjęta tylko do porządku obrad.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Izydorze, wychodzi na to, że ta uchwała intencyjna którą Pan Świercz zgłosił i która została przepchnięta dzięki postawie grupy radnych ( mój wpis powyżej) ma być rozpatrywana na następnej sesji. Było by dobrze, żeby Pan Świercz się tutaj wypowiedział, jak on to dalej widzi.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A to proszę Państwa link do filmiku ze spotkania radnych, sołtysów oraz wójta z protestującymi mieszkańcami na miejscu https://www.youtube.com/watch?v=G2TwcVxk2lA . Jak się dobrze przysłuchacie słowom wójta to połapiecie sie, że coś tu jest nie tak, Weżcie pod uwagę niszczenie strefy ochronnej, wycinanie drzew, zaskoczenia mieszkańców pomysłów spalarni, braku informacji. Pan wójt na każde te pytania zgrywa greka i w konsekwencji zwala wszystko na mieszkańców. Bo chyba wydanie decyzji o przekwalifikowaniu działek i zgodę na karczowanie strefy ochronnej to sobie na bazarze można kupić. Ten film jest podstawą do zawiadomienia prokuratury aby przyjrzala się sprawie. Coś mi sie wydaje , ze… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Proszę Państwa, na tym spotkaniu Wójta z protestującymi to ja liczyłem na słowa Wójta: PROSZĘ PAŃSTWA, WEZWAŁEM SWOICH URZĘDNIKÓW ABY OKAZALI MI DOKUMENTY TYCH TERENÓW I USTALIŁEM ŻE TO, TO I TAMTO. SPRAWA MA SIE TAK, TAK I TAK. Ja nie wymagam aby Wójt sam szperał w papierach, ma urzędników. Minęło kilka dni od pojawienia sie problemu, i pasowało by aby Wójt już coś wiedział na tema przekwalifikowania działek z rolnych na przemysłowe, na wycinkę drzew ze Strefy Ochronnej które są jedynym kruchym zabezpieczeniem przed wysypiskiem smieci dla najbliższych mieszkańców. A Pan Wójt nie powiedział nic konkretnego. A na polach… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Z wielką uwagą obejrzałem ten filmik. A dokładniej mówiąc wsłuchałem się w treści merytoryczne tam prezentowane. Bo powiedzmy sobie szczerze. Mówić to można wiele. A ważne jest to co jest na papierze. I moje pierwsze skojarzenie to takie oby błędne, które można opisać cytatem z jakiegoś wiersza chyba Krasickiego,, wśród ogólnej przyjaźni psy zająca zjadły”. i teraz tak merytorycznie: 1. Dalej nie wiadomo czy ta uchwała została przyjęta czy nie? Bo mówienie to niestety może być luźną wypowiedzią . A ważny jest dokument. I trzeba sobie zdać sprawę,że nawet najmniejsze uchybienia nawet i odnośnie nazwy uchwały zostaną wykorzystane przez stronę… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Izydorze, mam nadzieję, że obydwa stowarzyszenia które zabrały się za sprawę powinny skorzystać z Pana podpowiedzi. Pan praktycznie daje gotowe recepty na sposób postępowania z tym problemem. Wystarczy w zasadzie odnaleźć Pańskie wpisy na tym Blogu i postępować zgodnie z zawartymi tam sugestiami. Chylę z szacunkiem głowę przed Pańską wiedzą i zaangażowaniem. Mam też nadzieje, że Pan Świercz z tą uchwałą intencyjną nie da się wysadzić z siodła i dopnie prawidłowego jej uchwalenia na najbliższej sesji.

Izydor
Gość
Izydor

No chyba po to jest blog,żeby dzielić się wiedzą.
A recepty są gotowe i sprawdzone. Jednym słowem korzystać.
Później napiszę więcej.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Izydorze, oto cytat z przedstawionego przez Pana artykułu ( link)…… Czy wójt/burmistrz/prezydent miasta może wydać negatywną decyzję środowiskową, ze względu na protesty mieszkańców (które wpłynęły w ciągu 21 dni udziału społeczeństwa), jeśli Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał pozytywne uzgodnienie dla tej inwestycji? ……jeśli weźmiemy pod uwagę zły i czarny scenariusz , to 21 dni jakie maja mieszkańcy na protest to już dawno minęły, licząc od 18 marca 2016r, tj od daty wpłynięcia pisma do gminy i uporczywego milczenia wójta na ten temat. Bo tak naprawdę to na dzień dzisiejszy nic nie wiemy co i gdzie było jeszcze po cichu… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

nie ma poki co zadnego czarnego scenariusza bo zadne terminy nie minely te 21 dni na protesty spoleczne liczone sa od 21 kwietnia

Joanna
Gość
Joanna

Tylko, ze nawet jesli wojt odmowi wydania decyzji srodowiskowej to inwestor odwola sie do SKO.

Izydor
Gość
Izydor

A niech się odwołuje. Mówi jeden klasyk akurat zasadnie w tym przypadku: A co się martwić na zapas.
Trzeba się martwić na zapas jak dostanie pozytywną decyzję. To wtedy ruszy cała procedura i będzie po ptokach.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja ze swojej strony PROSZĘ Państwa – Mieszkańców Gminy Piekoszów, aby dać wsparcie Panu Radnemu Świerczowi oraz Radnemu Sieradzanowi którzy wg mnie do dziś zrobili najwięcej oraz obrali dobry kierunek. Działają z ramienia stowarzyszenia Mieszkańców Gminy, jest więc jakiś społeczny i prawny punkt zaczepienia w walce z wójtem ( tak !!!! : WÓJTEM !!!) w sprawie spalarni . Nie chce póki co widzieć pomiędzy tymi Panami walki ani rozłamów. Wzywam też aby dogadywano się z ProCivitasem w tym względzie gdzie ma dużą siłę wsparcia społecznego Pan Borowski. Zapowiadam, że napiętnuję publicznie każdego który który będzie wykazywał jakieś kacykowskie postawy próbując… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

no to moze sam sie skontaktuj z jednym badz drugim stowarzyszeniem albo sie zapisz i bedziesz dzialal

ZZ
Gość
ZZ

Żeby tylko to publiczne napiętnowanie nie okazało się zwykłym oczernianiem.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Proszę Państwa, dane mi było ujrzeć Nasze wsie, niektóre wywarły na mnie naprawdę duże wrażenie jeśli chodzi o urok położenia, stopień zadbania o nie, takie miejsca jak Gałęzice, Zajaczków, Wesoła , Wierna , Brynica, Częściowo Micigózd, Łosień , Wincentów to perełki. Ludzie u nas czyści, podwórka zadbane, aż serce sie radowało. Były i inne mniej urokliwe miejsca, ale o tym wiecie. Podobała mi się postawa Pana Radnego Świercza jak w Gniewcach przejeżdżaliśmy obok miejsca gdzie pod wiata i w błocie stały wychudzone krowy. Pan Radny wykazał się naprawdę obywatelską i ludzką postawą. Panie Świercz, trzeba niezwłocznie powiadomić Towarzystwo Ochrony Przyrody… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Pewnie znowu mi się dostanie, ale piszę to co myślę, a czytając ten wpis, a dokładnie ” … dane mi było obejrzeć nasze wsie… ” to przychodzi mi na myśl tylko jedna rada dla Pawła – mniej przed klawiaturą, a więcej ruchu. Ja przynajmniej nie potrzebuję autokaru żeby zobaczyć sąsiednie wioski, we wszystkich wymienionych jestem conajmniej 3 razy w roku (może za wyjątkiem wiernej gdzie nie bylem już chyba z dwa lata). Wszystkim czytającym polecam nasze perełki na niedzielny wypad: – rezerwat Miedzianka z najpiękniejszymi skałkami jakie widziałem w naszym województwie, – „raj wspinaczkowy” z którego można przejść pięknym lasem… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Proszę Państwa, moja intuicja podpowiada mi, że wiele nici tej sprawy prowadzą do jednego człowieka. Do obecnego Prezesa ZUK Jerzego Wijasa! Mam tu na myśli czas kiedy rządził Dąbrowa. Dopuszczam możliwość, że obecny Wójt otrzymał ten pasztet po poprzedniku, ale faktem jest, że rządzi gminą już 2.5roku, więc greka nie ma prawa udawać.

Lukasz
Gość
Lukasz

A co Wijas ma wspolnego z Dabrowa to nie ta bajka poki co nici prowadza do sympatykow PiS

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

PRAWORZĄDNOŚĆ PO PIEKOSZOWSKU: zadaję publiczne pytanie: CZY JEDNA Z PAŃ RADNYCH MA OBIECANE STANOWISKO KIEROWNICZE W NASZEJ OPIECE? O jakiej praworządności proszę państwa My tu możemy mówic w takiej sytuacji?. Ile jeszcze takich cichych obietnic wisi za plecami Nas Mieszkańców?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Człowiek myślący takich bzdur by nie pisał ,Czy Radny gminy może zajmować stanowisko kierownicze w danej gminie?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Nikogo nie zmuszam aby wierzył w to co napisałem, to po pierwsze, po drugie nie mówię, że to jest to na ten moment i właśnie podpisuje umowę o prace, po trzecie taki fakt może mieć miejsce w momencie, jak nastąpi potrzeba sparaliżowania działań Rady Gminy i np radna obejmie posadę za wierną służbę i podnoszenie rączek za 8-10tys zł to będzie miała w głębokim poważaniu to co bierze jako radna i mandatu się zrzeknie, a trzeba będzie dla jednej osoby organizować wybory które zamrożą działąnia rady przez jakiś czas. A po czwarte może to być zwykła obietnica która w rzeczywistości… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

brak jednego radnego nie zamrozi pracy rady

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Jak zwykle mylisz się i motasz tu niepotrzebnie klakierze Łukasz. Gdy ubędzie radnego to pozostała część np drużyny marzeń przeforsuje uchwałę, że do czasu wyboru nowego radnego Rada Gminy nie może podejmować uchwał z uwagi na dobro ( dobry żart, prawda? ) mieszkańców wsi bez radnego. Po drugie, może się pojawić „wiekopomny protest” jednego mieszkańca miejscowości który powie lub napisze, że nic o nas bez nas ( czyli bez przedstawiciela), i trzeba będzie się do tego dostosować. A w tym czasie polecą jakieś terminy, coś się uprawomocni, coś tam stanie się nieważne, coś się pominie, coś się wydarzy i takie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Paweł – bez przesady!

Lukasz
Gość
Lukasz

Wies na radzie gminy moze rowniez reprezentowac soltys

Lukasz
Gość
Lukasz

Jak zwykle piszesz tylko po to zeby pisac
Uwazaj bo klakier polowal na niebieskie smerfy

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A w ZUKu podobno nijak nie mogą nadal znaleźć jakiejś faktury za wysiewkę. Coś tam podobno miało być, ktoś to nazwał przez moment fakturą ale jednak okazało się, że nie ma . A może i jest, ale znaleźć nadal nie mogą. Ale kto by sie tam w tym wszystkim połapał. Poza tym kto chciałby się w tym połapać? I po co? Żeby znów gazety miały o czym pisać? Piszę to już w żartobliwym tonie, bo mimo, że tu by należało płakać, to jednak wybieram opcję śmiechu 🙂

Jas
Gość
Jas

A ja zwracam się z ogromną prosba. Jako dość nowy mieszkaniec gminy proszę o zdjęcie mapy Google z zaznaczonym miejscem przeznaczonym dla spalarni. W GW przeczytałem ze ma niby powstać jakieś 700m od domu Pana Bialackiego. A w ogóle nie znam tego terenu. Być może nie o tego Pana Bialackiego chodzi co mi się może wydawać.

ZZ
Gość
ZZ

Ja tak mało dokładnie:
https://goo.gl/maps/cKFCmeXvdsy

Izydor
Gość
Izydor
mm
Gość
mm

Tak ogólnie patrząc na mapę to spalarnia jest blisko paru domów w Micigoździe, Łubnej, i blisko Wincentowa.

Izydor
Gość
Izydor

Tak trochę przejrzałem tematu od strony praktycznej i najlepiej to:
1. Jaki odpowiednik Green Peacu zaangażować
2. Referendum Gminne.

lukasz
Gość
lukasz

nie odpowiednik tylko kielecki oddzial jesli istnieje

Izydor
Gość
Izydor

Nie rozumiemy się kolego ale to już twoja sprawa.

lukasz
Gość
lukasz

no po co angazowac czy informowac o sprawie odpowiednik Green Peacu skoro wiadomo i tak ze Green Peacu ma najwieksza sile przebicia to raz a dwa ze ma kase na roznego rodzaju eventy
pozatym Green Peacu popiera energie wiatrowa…

Izydor
Gość
Izydor

Poczytajmy sobie o praktyce z merytorycznej ręki:
http://rymanowiak.pl/wiadomosci/pokaz/65,kontrola-nik-w-urzedzie-gminy-rymanow
,,Żadna ze skontrolowanych gmin, nawet w sytuacji licznych protestówdotyczących lokalizacji farm wiatrowych, nie zdecydowała się na zorganizowanie referendum w tej sprawie, mimo że taką formę rozstrzygnięcia dopuszczały przepisy”
Oczywiście farmy wiatrowe jak najbardziej można zastąpić spalarnią.

Izydor
Gość
Izydor

Można sobie poczyta kto jest wspólnikiem tej firmy?
http://krs-pobierz.pl/web-net-i43319/krs

lukasz
Gość
lukasz

no i?

Izydor
Gość
Izydor

A jakiej odpowiedzi oczekujesz? Myśl samodzielnie.

lukasz
Gość
lukasz

no mysle i nic nie wymyslilem oprocz tego ze wspolnikiem jest jakis 20 parolatek mozesz mi wyjasnic co ma spolnego wiek wpolnika i kapital zakladowy spolki ze sprawa???

Izydor
Gość
Izydor

Myśl dalej.

Marek
Gość
Marek

Wpis ten daje trochę do myślenia i rozjaśnia temat. Prawdopodobnie przekwalifikowanie działki było w 2014 .Nie wiemy dokładnie kiedy i kto wydał decyzję, na jakich warunkach czyj wniosek itd. szerokie pole do działania w tym obszarze ma komisja rewizyjna RG.Z tym ,że byłby to kontrola dorazna i ze względów czasowych na najbliższym posiedzeniu RG powinno to być unormowane zgodnie zapisami $63 Statutu Gminy Piekoszów.Pomimo tych ceregieli natury formalnej jestem optymista co do uchwały intencyjnej.Dla jasności i przejrzystości mam prośbę do radnych o złożenie wniosku o głosowanie imienne.

Izydor
Gość
Izydor
Izydor
Gość
Izydor
Izydor
Gość
Izydor
adam
Gość
adam

Myślę że można zgłosić to w takich programach jak uwaga czy inne… i już teraz można powiedzieć że ten Pan najpierw kupił jako prywatna osoba pod rolnictwo potem wykarczował las, wysłał tak ważne papiery pocztą a teraz chce spalarnie nam tu zrobić… To już się nadaje do programu…

lukasz
Gość
lukasz

a skad takie informacje masz?

adam
Gość
adam

Albo sprawę dla reportera, tam w tym programie siedzą prawnicy i może by podpowiedzieli co można jeszcze zrobić…

lukasz
Gość
lukasz

na sprawe dla reportera sie czeka 6 miesiecy

Izydor
Gość
Izydor

Jak widać nawet i w Pis- ie są obawy przed szkodliwymi czynnikami oddziaływującymi na ludzi:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad-chcial-ulatwien-w-rozwoju-sieci,177,0,2067377.html?src01=6a4c8&src02=facebook_money

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A to takie coś z internetu, co powinno też zapalić lampki ostrzegawcze dla milczących mieszkańców miejscowości położonych w zachodniej ( względem spalarni) części gminy. Wincentów, Łosień, Rykoszyn, Gałęzice, Zajączków, Lesnica, Lasek, Wesoła, Wierna też doświadczą tego dobrodziejstwa. Prawdę powiedziawszy to z moich obserwacji wynika, że mamy większą niż 25% przewagę zachodnich wiatrów, zimą napitalało często ze wschodu, wiosną z południa. No ale nie ma się co kłócić z naukowcami. Oto kopia z opracowania które znalazłem: Wiatrów zachodnich coraz mniej Nawet najświeższe wydania książek do nauki geografii powielają bzdurę, że w Polsce przeważają wiatry zachodnie. Profesorzy, znudzeni tym przedmiotem, już nie… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

tak sie sklada dziwnie ze wszytskie te miejscowosci ktore wymieniles leza na poludniu wzgledem Micigozdu wiec wiatry poludniowo -wschodnio -zachodnie im nie straszne

ZZ
Gość
ZZ

Choć to mało ważne, to racja leży pośrodku – między południem a zachodem
Wincentów – południe
Łosień – zachód
z lekką przewagą dla zachodu – 0,5 punkta dla Pawła 😉

piasek
Gość
piasek

pan J. Wijas pochodzi z Wesołej
pani Bełtowska (radna PiS) z Wesołej ciotka Chrabąszcza też z Wesołej
wszystko co się dzieja MB Recykilng pana Chrabąszcza i Hajduka mają jak na dłoni.

Lukasz
Gość
Lukasz

Pan Chrabąszcz tez pichodz z Wesolej…