Dlaczego rada gminy nie chce remontu drogi Brynica-Ukraina?

Dotarły do mnie informacje o dziwnych rzeczach, które działy się na ostatniej radzie gminy 23 maja 2016. Radni głosowali między innymi w sprawie finansowania inwestycji drogowych. W projekcie uchwały był punkt o przeznaczeniu około 260 tysięcy złotych na remont drogi Brynica-Ukraina – radni zagłosowali jednak przeciwko.

Otrzymałem w tej sprawie list od radnego Andrzeja Borowskiego. Oto on:

Brynica, dnia 24.05.2016 r.
Andrzej Borowski
Radny Gminy Piekoszów

 Stanowisko w sprawie: REMONT DROGI BRYNICA – UKRAINA

NR : 921 ; 961 DŁ 593 MB

Radni Gminy zrzeszeni w klubie „Porozumienie” ale z sentymentu w swoim stanowisku będą używał formy „drużyna”. Wyraźnie na ostatniej sesji pokazali mieszkańcom jak zamierzają postępować z tymi, którzy odważą się mieć swoje zdanie i silny kręgosłup! Szanowni koledzy i koleżanki informuję Was, że swoim nieprzemyślanym i dziecinnym głosowaniem nie skrzywdziliście mnie ale mieszkańców Brynicy. Jak już nie raz Wam pokazywałem nie boję się szykan a swój mandat zamierzam wykonywać w zgodzie z własnym rozum i sumieniem.

Jako „drużyna” pokazaliście w moim odczuciu swoją prawdziwą twarz i ponad wszelką wątpliwość udowodniliście że dla zemsty i poskromienia innych Radnych jesteście w stanie zrobić absolutnie wszystko. Zostając Radnym Gminy ślubowałem słowami „Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.” i dziwię się Wam, którzy wraz ze mną tymi samymi słowami ślubowaliście a teraz nic one dla Was nie znaczą. W szczególności chodzi mi o Pana Radnego Aleksandra Sieradzana, który jako Przewodniczący Komisji Rewizyjnej wraz z Panią Radną Magdaleną Garbat oraz Panią Radną Dorotą Kurczyńską tak wnikliwie analizowali sprawę niegospodarności w OSP a co więcej wystosowali pismo do Przewodniczącego Rady Gminy w Piekoszowie Pana Radnego Zdzisława Grosickiego, który to wnioskował do Rady Gminy o podjęcie uchwały w sprawie skierowanie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez OSP Gminy Piekoszów. W temacie zabezpieczenia finansowego wkładu własnego na zakup nowego samochodu strażackiego dla OSP Rykoszyn Pan Radny Aleksander Sieradzan głosował przeciw zdobywając tym samym moje uznanie, gdyż wówczas cała „drużyna” by za przyjęciem w/w uchwały. Natomiast na sesji w dniu 23.05.2016 r. ku mojemu zdziwieniu zagłosował za tym by nie przekazać środków na drogę w Brynicy, tym samym stał się w moich oczach niewiarygodny. Przypomnę że poszczególni Radni Gminy również ponoszą odpowiedzialność prawną jako członkowie organu kolegialnego. Przeraża mnie to, że „drużyna” nie wsłuchała się w argumentację urzędników, którzy wyraźnie tłumaczyli że droga w Brynicy nie spełnia wymogów PROW i nie może liczyć na dofinansowanie ale mimo to pieniądze na tę inwestycję Gmina Piekoszów posiada. Ponadto poniesione zostały wydatki w postaci projektu budowlanego dla tej inwestycji za który Gmina Piekoszów już zapłaciła ok. 3 tys. zł. (za zgodą Rady Gminy w tym głosami Radnych „drużyny”). Takie bezmyślne wydawanie pieniędzy na projekty, które później są nie realizowane Gmina Piekoszów w swojej historii już widziała. Historia lubi się powtarzać a popełnianie tych samych błędów sprawia że ich cena wzrasta.

Bardzo gorąco dziękuję kolegom Radnym: Zdzisławowi Budziwojskiemu, Leszkowi Szot, Stanisławowi Kotwicy, Dariuszowi Lisowi, Stanisławowi Świerczowi oraz Dariuszowi Janiec za ich gest solidarności jaki mi okazali. Co więcej spełniając swoją zapowiedź jaką Radny Stanisław Świercz złożył podczas ostatniego posiedzenia stałej komisji ds. Gospodarczych, Budżetu i finansów po jednogłośnym pozytywnym zaopiniowaniu w całości projektu uchwały dotyczącej zmian do budżetu, oświadczył że jeżeli Rada Gminy na sesji zmieni swoją decyzję to zrezygnuje z pełnienia funkcji Przewodniczącego takiej komisji. W ramach protestu wobec skandalicznych działań „drużyny” Radny Stanisław Świercz zrezygnował z pełnienia funkcji Przewodniczącego a Radny Dariusz Janiec z funkcji Wiceprzewodniczącego Komisji ds. Gospodarczych, Budżetu i Finansów.

Nie mogę biernie patrzeć na tego typu działania jak te prezentowane przez „drużynę” przypomnę że jej skład wchodzą następujący Radni: Pan Aleksander Sieradzan, Pan Zdzisław Grosicki, Pani Barbara Drogosz, Pan Lucjan Chuk, Pani Bogusława Stoga, Pani Dorota Kurczyńska, Pani Alicja Bełtowska oraz Pani Magdalena Garbat pełniąca funkcję Przewodniczącej klubu. Zamierzam podjąć stosowne kroki prawne oraz poinformować media o tej sprawie bo nie pozwolę na bezkarne krzywdzenie mieszkańców Gminy Piekoszów, o dobro których ślubowałem dbać! Uważam, że główną misją samorządu lokalnego jest działanie na rzecz mieszkańców a nie bawienie się w gierki polityczne.

93
Dodaj komentarz

avatar
31 Comment threads
62 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
vxsaskyavika - nowy mieszkaniecvika - nowy mieszkaniecPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Izydor
Gość
Izydor

Pro Civitas za dużo robiło hałasu przeciwko spalarni w Micigoździe dlatego może droga na Ukrainę niepotrzebna. Teraz jest popierany zachód w polityce ( rządowej) a nie wschód.

pap
Gość
pap

Jak mnie denerwuje tej Borowski weź sie chłopie za robote konkretna.

Olo
Gość
Olo

A ja myślę, że masz jakieś osobiste powody, żeby pisać takie rzeczy… Na moje oko Borowski jest jednym z radnych w tej kadencji, którzy robią najwięcej konkretnych rzeczy. Widać, że się człowiek angażuje. Nie to co anonimowy hejterzy, którzy tylko umieją krytykowac….

jan
Gość
jan

Oj. Olo to Twoje oko jest jakieś nie takie. Jesteś jakiś mało „rozgarnięty”. Zgadzam się , że Pan Radny Borowski się angażuje i robi wiele szumu wokół własnej osoby i pod publikę. Być może Pan radny Borowski już rozpoczął kampanię wyborczą?

Aidi
Gość
Aidi

Z tego listu można wyczytać, że są dwie „drużyny” i każda chce dbać o mieszkańców w inny sposób, więc nie rozumiem oburzenia Pana Borowskiego.
Jednak sądzę że na pewno drogi są ważniejsze niż wozy strażackie. Od czego mamy PSP?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

kadencja na półmetku nic nie zrobione po wioskach,a miało być tak pięknie.Tak to jest jak mali ludzie bawią się w dużą politykę,miejmy nadzieje, że przy następnych wyborach wyborcy głęboko zastanowią się na kogo głosować.Szkoda tylko, że kilka lat znów będzie stracone przez głupie przepychanki.Wakacje tuż tuż może radni odpoczną i zastanowią się nad sobą by ich służba dla dobra społeczeństwa była taka jak oczekuje społeczeństwo.

Aidi
Gość
Aidi

Nie chce Cie obrażać ale „kadencja na półmetku nic nie zrobione po wioskach,a miało być tak pięknie.Tak to jest jak mali ludzie bawią się w dużą politykę,, ale najpierw może sie zastanów dlaczego nic nie jest robione. Denerwuje mnie to tak samo jak ludzie krytykujący PiS na samym początku rządów (nie jestem za PiSem ale szanuje demokracje). Przez poprzedniego wójta i radnych mamy plan oszczędnościowy i z tego co wiem przez 3 lata nie mogliśmy nic robić tylko oszczędzać. A wracając do tej drogi to co znowu miałaby być 2 km droga dla 3 domków na krzyż, żeby może ceny… Czytaj więcej »

vika - nowy mieszkaniec
Gość
vika - nowy mieszkaniec

Gmina Piekoszów nie dba o wieś – Brynica to piękna miejscowość – niestety brak w niej oświetlenia, dróg, poboczy i jest bardzo żle skomunikowana z Kielcami , co nie zachęca nowych inwestorów do budowy domów a co za tym idzie otrzymywania nowych podatków od mieszkańców, Pola zarastają chwastami, coraz więcej lisów, gryzoni – wiec chwala p. Borowskiemu, że walczy o Brynicę!!!

ZZ
Gość
ZZ

A moim zdaniem to nowe domy powstają jak grzyby po deszczu, i wcale się z tego aż tak nie cieszę!
Jedyny pozytym to to że miastowi trochę „inni” .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

jedni zablokowali zakup samochodu drudzy remont drogi skutek ani drogi ani samochodu brawo!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A coz takiego zrobil Radny Borowski ?chcialbym poznac chociaz jedna rzecz

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa ja może nie na temat, aczkolwiek uważam, że poniekąd i na temat, a mianowicie chciałbym zasygnalizować, że w ZUKu źle się dzieje. Chciałbym publicznie zaapelować do radnych, aby zamiast skakać sobie do gardła zajęli się właśnie tym co się dzieje w ZUKu. Facet wykańcza tam wieloletnich uczciwych pracowników, a w to miejsce zatrudnia swoich, w tym podobno też ludzi z rodziny wójta. Mało tego, że zatrudnia ( podobno już około 8 osób zatrudnił) , to zmienia regulamin zatrudnienia oraz płac dla tych ludzi z tzw widełkami zaszeregowania. W skrócie wygląda to tak, że wybrańców może obdzielić horrendalnym wynagrodzeniem… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ze swojej strony ciesze się, że jednak zwyciężył rozsądek, i póki co upadł temat zakupu zbędnego moim zdaniem wozu strażackiego oraz temat żłobka. Rozsadek zwyciężył z prywatą i wręcz indywidualnym interesem kilku wybrańców.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle był pan na sesji objazdowej proszę się wypowiedzieć /obiektywnie/komu miała służyć ta droga w Brynicy przy której nie ma nawet jednego domu

ZZ
Gość
ZZ

A skąd Paweł ma znać sytuację w Brynicy?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Anonimie, a co znaczy to słowo obiektywnie w nawiasie? 🙂 . Uważam, że ja obiektywnie podchodzę do wszystkiego. Ale wracajac do tematu to z tej sesji wyjazdowej zapamiętałem nastepujące rzeczy: autobusem jechaliśmy przez Brynice od strony Starej Woli. W tym czasie Pan radny Borowski tłumaczył co i jak, w tym też wskazał na prawo wymieniając słowo Ukraina ( szczerze mówię, że nie wiedziałem o tym miejscu zwanym Ukraina). Prowadzi tam całkiem przyzwoita droga. Następnie przejechaliśmy przez Brynicę – chyba Starą Wieś do skrzyżowania z droga w lewo na Bugaj, a prosto do Szczukowic, gdzie autobus sie zatrzymał i zostaliśmy poprowadzeni… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle właśnie o tą drogę chodzi,popieram Cię w całości

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

To jeśli o tą drogę chodzi to ja chyba nie miał bym pomysłu jak utopić tam 260tys zł. To trzeba by się mocno starać żeby dopuścić się takiego marnotrawstwa. Ta droga wymaga co jakis czas dwóch – czterech wywrotek wysiewki po 500zł czyli 2tys, plus równiarka za 200zł czyli razem 2200zł i w zupełności to wystarczy na czas wychodzenia gminy z zapaści finansowej. Jeśli jeszcze weźmiemy pod uwagę, że to droga w części prywatna to i tak następuje tu poważne nadużycie ze strony UG.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Ciężki temat, który rady jest dobry, który zły?! Który radny jest bardziej dla ludzi a który dla wójta. Tych drugich sam wójt jeszcze przed wyborami powołał jako „drużyna marzeń” i dalej korzysta z ich lojalności. Czy dobry radny to ten, który wytyka błędy, jest wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego, ma swoje zdanie i stara się zawsze stanąć za dobrem ludzi? Może idealny radny to ten, który podnosi ręke w odpowiednim momencie, przegłosowując odpowiednią uchwałę dla dobra… no właśnie czyjego? Bo chyba nie społeczeństwa! Co prawda w zamian coś tam dostanie, ale jakim kosztem, a raczej czyim kosztem…

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

DWIESCIE SZEŚĆDZIESIĄT TYSIECY ZŁ ( 260 000zł) na drogę w Ukrainie przeznaczono????? To czarny żart jakiś z tymi cenami chyba jest. Droga do miejsca gdzie mieszkam Piekoszów pod Lasem mierzy jakieś 800 metrów, ja tą drogę za 5 tys zł rocznie utrzymał bym w idealnym stanie. W ogóle jak wziąłem pod uwagę ceny tych dwóch pozostałych dróg tj Bławatków i Rykoszyn Podrabie to włos się na głowie jeży. To co oni tam planują pozłacać tą drogę żeby taki koszt wyszedł? Dla mnie proszę Państwa to dzikie parcie wybranych osób w gminie na wydatkowanie tam pieniędzy w tak ogromnych kwotach jest… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To daje dużo do myślenia dlaczego ta droga miała być robiona,a nie droga od szkoły przecież pół drogi jest już asfaltowej i tam jest zwarta zabudowa

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Anonimie niestety nie wiem o jakiej drodze od szkoły mówisz?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

czyli rozumiem,dlaczego część Rady miała rację blokując ta inwestycję

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Anonimie, czy część rady ma rację czy nie ma to nie mnie oceniać. Niech ocenią wyborcy. Ja jak najbardziej chciałbym aby cała Nasza Gmina była zaopatrzona w dobre drogi, krótko mówiąc jestem za sprawiedliwym rozdziałem dla wszystkich na miarę możliwości obecnie zadłużonej gminy. A to co Rada Gminy prezentuje nie ma nic wspólnego z równym traktowaniem ogółu społeczeństwa naszej Gminy. Wielkim nieszczęściem dla naszej Gminy było sformowanie się już na samym początku tej drużyny marzeń. Pisałem tutaj na tym Blogu po pierwszej turze wyborów na wójta w listopadzie 2014r gdy w kurierze wyborczym ukazało sie zdjęcie tej drużyny stojącej za… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Anonimie i Pawle to ta sama droga tylko widzieliscie jej dwa końce. Od strony szkoly jest ok 400 m asfaltu a reszta to szutrowka z wybojami. Moim szczęściem jest że asfalt dochodzi do mojego domu. I nie jest prawda że tam nikt nie mieszka bo domów i mieszkańców, którzy skorzystali by z remontu drogi jest sporo.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ależ Panie Robie, ja jestem jak najbardziej za remontami dróg, ale niech się to odbędzie sprawiedliwie, po równo, na miarę możliwości. Nie mogę zgodzić się na to, że np wpakuja masę kasy w drogę Rykoszyn Podrobie ( czy Podrabie?), niejako niszcząc świetnie utrzymaną obecnie drogę. A w tym czasie na innych drogach będziemy rwać elementy naszych samochodów. Zqpraszam na moja droge (Łaziska – Piekoszów pod Lasem)samochodem osobowym. Jadąc będziecie bluzgać na czym świat stoi. Następnym miejscem gdzie kilka-kilkanaście ciężarówek wysiewki uszczęśliwiło by ludzi jest Lasek i okolice. Tam też te drogi szutrowe są w opłakanym stanie. Bo powiem Wam, że… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

a to ciekawe .. Anonim członkiem „drużyny” .. to wiele wyjaśnia w sprawie komentarzy na całym tym blogu ! ! !
Wracając do drogi przeciwko której to pan/pani Anonim głosował/a to skorzystali by nie tylko mieszkańcy Ukrainy ale i Zwierzyńca – mieli by choć w kawałku (ok 400m od skrzyżowania na Bugaj) lepszy dojazd do domów. Sprawa dotyczy numerów 84 do 100 i 112 do 116 (również z literkami A, B, C itd) co daje całkiem spora grupę mieszkańców którym odmówiono poprawy ich życia dla jakiś niezrozumiałych interesów i ambicji grupy radnych.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Robie masz na myśli te drogi miedzy polami ornymi w prawo od szosy?

Rob
Gość
Rob

Pawle jak rozumiesz równy podział środków na drogi? Czy wg Ciebie nalezy pulę pieniędzy podzielić „równo” na każde sołectwo? Gdyby tak podzielić te 260tyś to na sporną drogę (a jest w Brynicy i druga oczekująca na podobne wydatki) przypadło by ok 10tyś. Co z tego można zrobić chyba tylko jak radzisz dokładnie posypać żwirem i patrzec jak zaraz wyłażą nowe dziury .. i tak w kółko. A może dzis droga w Brynicy jutro w Bławatkowie a następna w Rykoszynie np. Chyba inaczej sie nie da. Tylko trzeba zgody a nie „drużyn” myslących wg zasady „dlaczego u nich a nie u… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Uważam Robie, że przy uczciwym podejściu do tematu każdy otrzymał by to co niezbędne dla jego terenu. Ale to trzeba by było spojrzeć dalej jak czubek własnego nosa. Jeszcze raz powtórzę, nie ma czegoś takiego u naszych notabli jak globalne myślenie o cała gminę. Dali się podzielić i żrą się ze sobą zamiast współdziałać.

Rob
Gość
Rob

Opisałem juz te drogę. I myślę że tak jak tobie Pawle trudno sie zorientować o którą chodzi to tak samo działali radni głosujący nie wiedząc czemu sie sprzeciwiaja BYLE SIĘ SPRZECIWIĆ.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Robie, pytam bo jak jeżdżę sobie czasm na giełdę samochodową to zawsze patrzę na pola, czy są uprawiane, co ludzie uprawiają, jak. I na tej drodze w stronę Bugaja widziałem te dwie albo trzy drogi idące wzdłuż pól w stronę zabudowań po prawej stronie. Są chyba nawet przy szosie tabliczki z numeracją. Przejeżdżając zawsze zastanawiałem się czy to drogi prywatne czy gminne. Zawsze dopadała mnie taka może dziwna dla innych myśl, że patrząc na te pola idealnie zadbane, uprawione czułem szacunek do ich właścicieli, i stąd wypływała we mnie taka myśl, że tym ludziom gmina powinna te drogi utrzymywać choćby… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Moim zdaniem Pawle znowu nie masz racji. Drogą przez Urainę jadą codziennie setki ludzi i naprawdę asfalt zaoszczędziłby wiele napraw samochodów. Drogi między polami o których teraz piszesz to prywatne drogi prowadzące do gospodarstw położonych nad rzeką. (Moim zdaniem to najpiękniejsza część Brynicy) Do takiego gospodarstwa jadą trzy samochody na dzień. Może masz rację z tą duszą Polaka, bo takie marnotrastwo można znaleźć tylko na terenie Polski. Domów tam jest chyba z dwadzieścia i do każdego prowadzi z 300m prywatnej drogi od asfaltu. Czy wiesz Pawle ile to jest zmarnowanej ziemi? Wystarczyłaby jedna droga dojazdowa od skrzyżowania i jedna od… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Towarzyszu ….zejdź na ziemię, rolnik to powinien zaczynać się od 20 ha a te grządki co opisujesz to gmina powinna skupować, kompletnie uzbrajać i sprzedawać pod zabudowę….wtedy każdy będzie miał wodociąg, kanał i inne media …o drogach, chodnikach z oświetleniem już nie wspomnę. To właśnie te jedno morgowe „gospodarstwa” wiążą ręce gminie. Stoją ugory a pseudo rolnik duma … podatek znikomy, jeść nie woła a za lat naście może powstanie droga wtedy podzielę i sprzedam pod zabudowę. Właśnie dlatego towarzyszu nie masz dobrej drogi na swoje rancho.

czerepah
Gość
czerepah

Oczywiście to byłem ja. Błąd w nicku.

ZZ
Gość
ZZ

Zgadzam się Anonimie!
Taka jest prawda.
Gmina powinna właśnie zcalać takie tereny, wyznaczać drogi i działki i pozwalać się budować tylko tam. Jak się kończy miejsce to następne osiedle. To jest właśnie plan zagospodarowania jakiego u nas niestety nie ma.
Każdy trzyma te dwie morgi i ma nadzieję że kiedyś zrobi biznes na kimś z Kielc.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Towarzyszu, od torów kolejowych na drodze Piekoszów -Rykoszyn w strone Rykoszyna są działki do sprzedania pod zabudowę. Kupujcie, uzbrajajcie i budujcie albo sprzedajcie. Do dzieła. Po co to się czepiasz rolników z Brynicy. Jakim prawem chciałbyś im zabierać ich ojcowizny? To jest ich życie, sens istnienia. Obawiałem się, że nie pojmiesz tego co napisałem. Masz za bardzo zeuropeizowany mózg który za niedługo doprowadzi nasz kraj do zguby. A co do rancza mojego to weź i nie żartuj, niedługo świata z podwórka nie będę widział bo mnie z każdej strony las zarasta, o chwastach nie wspominając ( w tym niebezpieczny Barszcz… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Towarzyszu jaki rolnik, co Ty bredzisz. Na wiosce na której mieszkam słyszałem raz ryk krowy jak dałem głośniej radio, sera „swojskiego” nie kupisz o jajkach od kury co po „gnoju” chodzi nie wspomnę. I nie dorabiaj historii do wpisu bo to nie wniosek do proroka, czas służby się skończył . Żyjesz między ludźmi, choć sądząc po opisie Twojego rancha mam duże wątpliwości.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja Czerepahu żyje na totalnym odludziu jeśli Cię to interesuje. U mnie już sroki zawracają bo myślą, że to koniec świata. Mówię poważnie. A tych jajek ekologicznych to ile chcesz? Sera, ale koziego też Ci mogę załatwić. Oraz czysto ekologiczne warzywa. Akurat teraz w tym momencie wpylam kozi ser . A może koziego mięsa chcesz? Klasa smakowa cielęciny.

czerepah
Gość
czerepah

Towarzyszu …chyb Cię zaproszę na grilla ……

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zdaje się, że odpowiedź Czerepahowi oraz ZZtowi poszła mi pod anonimem, więc odpowiem jeszcze raz: Nie moja wina czerepahu , że ludzie zarzucili całkowicie uprawę ogródków z warzywami dla siebie oraz utrzymywanie paru kur czy królików dla siebie. Ostatnio miałem do czynienia z pewną panią z Wesołej która nie może sie nadziwić, że ludzie po warzywa do Kielc jeżdżą , a ich pola chwastami zarastają. A jeśli o jajka chodzi Ci, to pytam, ile chcesz takich jajek? Załatwię. Załatwię ( sprzedam Ci) takie jajka, że bardziej ekologicznych nie nabędziesz nigdzie. Nie mają one nic wspólnego z tymi z marketu które… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście że każdy ma prawo do swojej ziemi, przecież nie piszę żeby gmina zabierała ludziom ziemię, to nie komuna. Chodzi mi tylko o to że gmina nie prowadzi polityki dążącej do tego by ograniczyć liczbę dróg które trzeba utrzymywać. Nie da rady by utrzymać wszystkie drogi prywatne o czym wyżej napisał Paweł. Kto chce mieszkać daleko od centrum miejscowości ma do tego prawo – ja też chętnie bym tam zamieszkał, ale nigdy nie miałbym wstydu domagać się utrzymania tych dróg, zresztą mieszkańcy tej części Brynicy się tego nie domagają. Moje zdanie jest takie – chcesz mieć asfalt, kanalizację i wodę… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

O kim ZZ piszesz? Chyba nie o mnie/nas? Do nas -Piekoszowa pod Lasem droga nie jest prywatna tylko gminna.

czerepah
Gość
czerepah

” Napisane przez: Paweł Arabasz
To jest ich życie, sens istnienia. Obawiałem się, że nie pojmiesz tego co napisałem. Masz za bardzo zeuropeizowany mózg który za niedługo doprowadzi nasz kraj do zguby. ”

Towarzyszu co Ty palisz, co Ty wąchasz …….nie jestem żadnym przywódcą ………… Nawet kota nie mam …………………..

Towarzyszu . jeśli morga w sześciu kawałkach stanowi Twój sens istnienia to gratuluje !!!!!!!!!!!!!!!! Ten sens wygląda z reguły tak …. kolega ostatnio „prostował” sprawy spadkowe ….. dwie morgi – 23 spadkobierców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Izydor
Gość
Izydor

Takich prywatnych dróg na terenie Gminy to jest od metra. Dodatkowo mieszkający pod rzeką w Brynicy nie potrzebują pomocy od Gminy. Wiem bo znam tam trochę ludzi. A Gmina jakby pomogła to zaraz by skomunalizowała prywatne drogi. Niech tylko mieszkańcom nie przeszkadza na ich własności – to już wystarczy. A zajmie się remontem swoich gminnych dróg. I nie ma co odwracać kota ogonem o pomaganiu na prywatnych drogach. A oczywiście droga na Ukrainie jest bardzo potrzebna. Chociaż w Brynicy nie mieszkam ale wiem o , którą chodzi. I nawet w Gminnej Propagandzie – GP pisało się o remoncie drogi w.w.… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Izydorze, w każdym zdaniu które powyżej napisałeś masz moje pełne zrozumienie. Zwłaszcza w części dotyczącej niejakiej dumy tych ludzi z Brynicy. Radzili sobie i będą radzić nie oczekując fałszywej łaski od gminy. W zasadzie ja również kieruję się w swoim życiu tą zasadą. Fałszywa, koniunkturalna, nastawiona na zapyziały pęd do koryta państwowego łaska kacyków gminnych więcej zła uczyni jak dobra. A co do drugiej części, to fakt, Pan Borowski jest już solą w oku dla tych co myślą o 2018 roku. Tyle, że nie zdają sobie sprawy, że dyskredytując go publicznie przysparzają mu popularności.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Proszę Państwa ja może znów nie na temat, ale czy wie ktoś dlaczego w Piekoszowskiej Straży Pożarnej nie widać w ogóle młodych chłopaków ..i dziewczyn też? Widać tylko doświadczonych weteranów którym osobiście z całego serca życzę zdrowia szczęścia oraz pomyślności a na dodatek możliwości służenia w SP jeszcze i ze sto lat, ale dlaczego do SP nie są przyjmowani młodzi mieszkańcy Piekoszowa? Czy Piekoszów nie ma młodzieży, czy atmosfera w SP nie sprzyja garnięciu się do tej bądź co bądź szacownej instytucji naszej młodzieży? Nie ukrywam, że dla mnie jest to zagadka. Jestem pewien, że miejsce powinno być i dla… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

60 Tys € na drogę to naprawdę nie jest dużo. Tu nie chodzi o remont drogi, wysypywanie wysiewki lub innych metod Pawła. Powstałaby solidna droga na conajmniej 20 lat. Autobus jechał wtedy od szkoły do skrzyżowania na Bugaj po dwóch bokach prostokąta. Dwa następne boki stanowi właśnie droga wzdłuż Ukrainy (od szkoły) i ten krótszy odcinek łączący od strony skrzyżowania na Bugaj. Odcinek który widział Paweł jest w dobrym stanie bo prowadzi stromo w dół i woda tam nie stoi. Jest to jednak tylko 50 metrów, a dalej to dziura na dziurze, mimo że co chwilę remontowana (jak sie nie… Czytaj więcej »

Marek
Gość

Wcześniej czy pózniej ta droga będzie przebudowana,przeciez gmina otrzyma dofinasowanie ze środków unijnych o ile zapamiętałem to kwota ok. 490 tys.Wystarczy środków finansowych na tą drogę i jeszcze pozostanie na inną.Mam nadzieję,że po otrzymaniu dofinansowania nie zostanie ono „skonsumowane „na inne cele.
Ach gdyby wszyscy radni z taką determinacją jak radny Borowski walczyli o mieszkańców w sprawie zawyżonych cen za wodę i ścieki.

Rob
Gość
Rob

Droga w Brynicy Umrainie nie ma szans na inwestycje unijne ani na tzw schetynowki bo… jest za waska. A dlaczego jest za waska? Bo niektórzy mieszkańcy maja za wąski umysł i nie oddadza ani centymetra na poszerzenie drogi. Stad tylko gminne środki są perspektywą dla tej drogi

ZZ
Gość
ZZ

Dlatego błędem radnego było walczenie o tę drogę, mógł wybrać podobny odcinek prowadzący od zakrętu na starej wsi przez „Dwór” na „Górkę” – tam jest odpowiednia szerokość i pewnie by przeszło. Odcinek tak samo ważny jak ten na „Ukrainie”, tylko problem w tym że trochę dalej i radny by już w tym żadnego interesu nie miał.

Marek
Gość
Marek

Rob. Nie jest mi znane szczegóły dofinansowania i rozliczenia tych dróg,ale według mnie to w budżecie gminy muszą być zabezpieczone po stronie wydatków kwoty wynikające z przetargu na całość inwestycji drogowej.Dopiero po zakończeniu inwestycji gmina otrzymuje zwrot tego dofinansowania i musi wprowadzić do budżetu po stronie dochodów.Moje obawy są takie ,że Rada może je przesunąć do innego działu np. do oświaty. I jeszcze jedna refleksja:dwa lata wstecz naszej gminie zagrażało bankructwo.Jedynym rozwiązaniem był program naprawczy i pożyczka rządowa w kwocie ponad 15 milionów. Część tej pożyczki została przeznaczona na wydatki tzw. sztywne np.ZUS, a większa część na uregulowanie zobowiązań .I… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja znów nie na temat Proszę Państwa, ale obiło mi się o uszy, że Pan Kierownik oświaty dr Mirosław Kowalski zgłosił potrzebę aby przeznaczyć 15tys zł na opracowanie jakiejś strategii rozwoju oświaty i szkolnictwa w gminie. Ręce opadają. To od czego on jest w tej gminie? Dlaczego sam tej strategii nie napisze ???? Przecież od tego jest. Może mu jeszcze firmę wynająć która będzie za nim drzwi do gabinetu otwierać i zamykać jak jaśnie pan doktor będzie wchodził lub wychodził. Panie Kowalski, proszę wziąć sie do roboty, zarabia pan bajońską sumę jak na pana przydatność w tej gminie. Mam nadzieję,… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jaki on dr. daleko mu do tego !

Marek 1
Gość
Marek 1

Czytając moich poprzedników myślę że u nas w Gminie brakuje odpowiednich ludzi na odpowiednim stanowisku.Przy takiej sytuacji wszystko powinno wyglądać przezroczyście i zgodnie z literą prawa. Jedni ganią drudzy chwalą Pana Borowskiego, moje zdanie jest takie że facet ma jaja ( to najlepsze sformułowanie) i zna się na rzeczy. Dlaczego taki człowiek nie piastuje poważniejszego stanowiska w tej gminie. Życzył bym sobie żeby wszyscy Radni naszej gminy mieli to co wyżej napisałem nie obrażając kobiet. Przecież ten Pan Borowski jest osamotniony w działaniu , więc co on sam może przeforsować. Życzę temu Panu żeby zebrał grono ludzi i doprowadził do… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie za wcześnie na agitację wyborczą panie Marek1 ?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jadąc dziś na giełde postanowiłem zapoznać się z ta drogą w Brynicy -Ukrainie na całej jej długości. Powiem tak: CIĘŻKA SPRAWA. Droga tj jej budowa jest bardzo potrzebna tamtejszym mieszkańcom, to bez dwóch zdań. Choćby i z tego względu, że w obecnym stanie jest bardzo wąska. Tam nie ma jak zawrócić, trzeba albo od szkoły do skrzyżowania na Bugaj jechać jednym ciągiem, albo próbować się męczyć z zawracaniem w jakiej otwartej bramie lub na zakręcie tej szutrówki. Osobowym to pól biedy, ale dostawczym czy ciężarówką to makabra. Stan tej drogi za asfaltem fatalny. Ktoś tam chyba kiedyś asfalt cienką warstwą… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Widzisz Pawle – najpierw zobaczyć, a potem pisać. Jeszcze niedawno twierdziłeś że droga jest w dobrym stanie i nie wymaga remontu.
Rob też ma rację – bardziej niż o płoty walczą tam niektórzy o pole i potrafią zaorać nawet wysiewkę – na własne oczy widziałem to kawałek dalej na Zwierzyńcu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZcie, opisałem wcześniej to co widzialem na sesji wyjazdowej, czyli odcinek przy skrzyżowaniu , tam odcinek luks jest jesli chodzi o przejezdność. Ale nie spodziewałem się, że jako całość począwszy od szkoły jest ogólnie czymś co można by nazwać zaprzeczeniem drogi.Tam sam Salomon dziś problemu nie rozwiąże.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

a czy nie powinno byc tak na sesji ze radni ogladaja cala droge „od poczatku do konca” a nie tylko kawalek i jak wynika z opisu wczesniejszego jeszcze ten najladniejszy??? to chyb w tym momencie nalezy winic radneg i soltysa ze nie zabral wycieczki dalej badz nie podniusl larum ze tam dalej jest gorzej i zeby isc/jechac dalej badz od drugiej strony

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mądry wpis Anonimie zamiesciłeś. Dołożę od siebie coś jeszcze, ale potem.

czerepah
Gość
czerepah

A po co szersza? Wąska droga wymusza ostrożną jazdę, jak na drogę wewnętrzną to wystarczy 3,5 t, ciężarówki nie powinny tam wjeżdżać.

„Odległość drogi od ogrodzenia – co mówi art. 43. Ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych? Przede wszystkim artykuł ten określa odległości ogrodzenia od drogi i tak w przypadku drogi krajowej na terenie zabudowanym jest o 10 m od drogi, od drogi wojewódzkiej i powiatowej 8 m, a od drogi gminnej 6 m. „

Rob
Gość
Rob

czerepahu Tu jezdza TIRy z dostawami pewnie do składu choć wkoło ograniczenia do 12t . z Szerokośia jakos dajemy sobie rade ale szutrowka to nie tylko dziury ale KURZ ostatnimi dniami upał i nie pada a zieleń koło drogi szara i okna szare i auta i buty też

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Odpowiadam blogowiczowi Jan w sprawie znajomości radnego Brynicy Pana Borowskiego z osobą która trzęsie Straża Pożarną w Brynicy. Panie Jan, nie jestem takim naiwniakiem aby wierzyć pierwszemu lepszemu ZZtowi który prawdę napisze jak się pomyli. Ja osobiście wiem, że ci panowie ( pan Borowski i pan Śliwa trzymają sztamę, z przerwami na kłótnie o spodziewany podział łupów z kasy gminy). A że tu wolno pisać co się chce , to sobie pan ZZ pisze co chce. Ma takie prawo. Od samego początku wiem, że ZZ jest to osoba której zadaniem jest oczernianie mnie abym był źle postrzegany przez społeczeństwo przy… Czytaj więcej »

gosc
Gość
gosc

Uleńka Pawle (to nie fizyka atomowa, żeby takie dane sprawdzić ) to raz. A dwa czy Ty naprawdę uważasz się za osobę opiniotwórczą? Ze niby twoja opinia będzie miała wpływ na wynik wyborów?? Ochłoń.Jedynie na co masz wpływ to na to, ze Bloga (choć ciekawy i czytałam namiętnie) odechciewa się czytać przez twoje wywody. Bo wystarczy spojrzeć z prawej strony bloga na zakładkę gdzie są „ostatnie komentarze”. Od razu widać, że cierpisz na biegunkę werbalną.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A jaki ma Pani problem pomijać wpisy opatrzone podpisem Paweł Arabasz? Przecież nie ma przymusu czytania Bloga od dechy do dechy. Zażartowałem sobie 🙂 a tu masz: uderz w stół a nożyce się odezwą. Że też Panią ten wątek poruszył!!!! Ale skoro przy temacie, to mam w głębokim poważaniu waszą chorobę pt CHORA ŻĄDZA WŁADZY. Niemniej będę tępił każdego, kto w tej chorobie będzie chciał zawłaszczyć władzę i pieniądze gminne. Bo uważam, że chorych ludzi trzeba izolować od zdrowego społeczeństwa.

zip
Gość
zip

popieram 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ten powyższy wpis dotyczący odpowiedzi dla blogowicza jan podpisany nieopatrznie jako Anonim jest mój Panie Blogu .

ZZ
Gość
ZZ

Po zrobieniu „wywiadu” muszę przyznać że się myliłem – nasz radny żyje całkiem dobrze ze zwierzchnikiem SP (nie Szkoły Podstawowej 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ, dobrze się czujesz? Co spożywałeś ostatnio? Nie poznaję Cię! 🙂

ZZ
Gość
ZZ

Przepraszam!

vika - nowy mieszkaniec
Gość
vika - nowy mieszkaniec

Niestety przez Piekoszów Brynica jest traktowana po macoszemu. Brak oświetlenia, dróg, poboczy. Niby blisko miasta a jest tak żle skomunikowana z miastem Kielce. Nowi inwestorzy, nowe domy to także bardzej rozwijająca się wieś a nawet dzielnica podmiejska. Pola zarastaja chwastami w których mnoży się dzika zwierzyna – dziki, lisy i inne gryzonie. wię chwała panu Borowskiemu, że próbuje coś zrobić dla Brynicy, rozbudować ją i zachęcić ludzi di zamieszkania w niej. Może pozostali ludzie boja się napływu ludzi z zewnątrz, żeby nie rozwlili ich kliki w Gminie. Nie rozumiem skąd takie opory w kierunku rozwoju Brynicy. Obecnie nowa część brynicy… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Oj tam, oj tam ☺
Co z tego, że mam chodnik (akurat nie dzięki gminie), jak woda ciągle g…wniana, a powietrze śmierdzące szambem.

czerepah
Gość
czerepah

Mówisz szambo …..spróbuj zorganizować wesele (Podzamcze) jak sąsiad nieopodal wymieni w piątek/sobota „podłogę” w swojej świniarni.

vx
Gość
vx

A gdzie ty na Podzamczu masz jakąś świniarnie ,bo ja o tym nic nie wiem?