Niebezpieczna droga

Dzisiaj trochę inaczej – będzie mniej pisania, a więcej mówienia 🙂 Poniżej film, który nagrałem dzisiaj rano, żeby pokazać jak Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach dba o drogę, która przebiega przez naszą gminę.

Problem nie jest nowy – co roku droga wojewódzka nr 786 zarasta trawą ograniczając widoczność i stwarzając zagrożenie. Więcej w nagraniu:

114
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
92 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Powrót do przyszłościMAxPBPawel ArabaszMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rek
Gość
Rek

To skoś trawe jak Ci przeszkadza. Nie widzę problemu.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mądra odpowiedź długo myślałeś nad nią ?
Ma rację dopiero jak wydarzy się tragedia o nie daj boziu z twoje rodziny to bedzie sam bedziesz szukał winnych !

mieszkaniec brynicy
Gość
mieszkaniec brynicy

nie koszenie traw w pasie przydrożnym to realne zagrożenie dla kierujących pojazdami a czasem nawet dla pieszych (szczególnie dzieci). Nie mówię już o fatalnej sytuacji kierujących i pieszych w Brynicy. gdzie nie ma chodników, poboczy….. Przerośnięte trawy to realne zagrożenie wypadkiem a w najlepszej sytuacji Kolizją! Wypowiedż Reka jest przerażająca – bezmózg.

maniek
Gość
maniek

Twoje szukanie problemów trwa więcej niż gdybyś wziął kose i te chwasty ściął.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

A dlaczego ma kosić? Płaci podatki? Brać to potrafią tylko nie ma kto pracować.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, wojewódzka swoją drogą 🙂 zarośnięta, a nasze gminne drogi swoją drogą. Np wyjeżdżając z Łazisk w stronę Piekoszowa całkowicie widoczność zasłaniają tuje które obrastają figurkę, oraz zarośnięte wysoką trawą pobocza na całej długości drogi Piekoszów – Zagórze. Zapewne takich miejsc znalazło by się w naszej gminie dziesiątki. Przy okazji prośba Panie Blogu, przed chwilą odpowiedziałem Janowi, ale poszło mi pod anonimem chyba, proszę o opatrzenie moimi danymi tego wpisu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i pobocze o którym powyżej napisałem tj przy drodze Zagórze Piekoszów przez Łaziska zostało wykoszone. Zajrzał na Bloga odpowiedni urzędnik i pobocze wykoszono. Tuj przy figurce zapewne nie ruszą, ale dobre i to. Publicznie Dziękuję za wykoszenie tych zasłaniających widok traw.

lukasz
Gość
lukasz

zanim sprawa zostala naglosniona zarzad dróg mowil ze trawa bedzie koszona po 6.06 wiec raczej watpie aby to byla zasluga BP

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wątp!

ZZ
Gość
ZZ

O tym 06.06. to przecież nawet i na blogu było, więc myślę że nikt się aż tak nie przejął.
Faktem jest że trawa była wysoka, a do tego nie powinno dochodzić!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ooooo, znalazł mi się wpis o którym jakiś czas temu myślałem. Te tuje przy figurce wycięto niedawno. Ale musiało dopiero dojść do bardzo groźnej sytuacja z jakąś kobietą z dzieckiem w tym miejscu żeby się ktoś za to wziął. Pisałem też tu wielokrotnie o następnym niebezpiecznym miejscu, tj o zakręcie na Zagórze, 300 metrów dalej od tej figurki. Tam były w międzyczasie kolizje, ale jeszcze nikt nie zginął wiec na razie nie ruszają tego zakrętu. Trzeba zaczekać aż się krew poleje.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Interweniowałam do zarządcy drogi, Pani poinformowała mnie że trawa będzie koszona po 6 czerwca, nie mają podpisanych wszystkich umów z podwykonawcami na wykaszanie.

matka
Gość
matka

Ta sama sytuacja jest przy wyjeździe spod szkoły, od strony Micigozda widać tylko wysoka trawę!

czerepah
Gość
czerepah

Najważniejsza to ostrożna jazda. PB ruszając nie włączyłeś kierunkowskazu, Twój silnik bardzo nierówno pracuje (buja się) chyba masz coś z wtryskami. Wjeżdżając na drogę główną faktycznie trawa po lewej stronie zbyt wysoka ale widać tam było również przejście dla pieszych co z automatu zobowiązuje kierowce do zwolnienia. Na filmie widać również UG i bardzo częste zjawisko na parkingu. Lewa strona parkingu częściowo zajęta miejsca wolne są, po prawej stronie widoczny zakaz i oczywiście stoi zaparkowany samochód. Laweta aż się prosi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerepahu, wierzysz w takie cuda , że wszyscy kierowcy zwolnią przed przejściem dla pieszych? 🙂

m.
Gość
m.

Chwilę temu był wypadek w Piekoszowie…koło biedronki,w miejscu gdzie BARIERY ograniczają widoczność…ten odcinek to porażka…wychodząc zza barier nie widzi nic ani pieszy ani auto wjeżdżające na osiedle,nie wiem jaki imbecyl to zatwierdził…

czerepah
Gość
czerepah

Biedronka ma bardzo fatalnie wybraną lokalizacje, takie prowincjonalne myślenie że jak już coś budujemy to przy głównej drodze, na dodatek jest przystanek MPK a na przejściu dla pieszych brak sygnalizacji świetlnej na żądanie dla pieszych.. Z czasem kolizji będzie przybywać, chyba że zmieni się status drogi.

czerepah
Gość
czerepah

„Napisane przez: Marek
.Nie ma kanalizacji na ulicy /nie wiem czy nadano nazwę/ na górce w stronę Brynicy.Jest tam kilkanaście domów i piękny przerób dla ZUK-u ….”

Większość tych domów już stała jak robili kanalizacje, wszystkie należą do ulicy Źródlanej.

xxx
Gość
xxx

Nie jest to prawdą ,że stały jak robiono kanalizację.Nie jest to kilkanaście domów tylko a 6 lub 7 które w większości buduje deweloper.

vx
Gość
vx

Jak była robiona kanalizacja w Podzamczu i nadanie nazw ulicom to na drodze w kierunku Brynicy zające chodziły w okularach.Jak nie znasz tematu nie pisz głupot.

m.
Gość
m.

Tak jak wspominał Pan PB,dopiero gdy coś się stanie jest poruszenie.Dziś w miejscu wypadku policja,ktoś z zarządu dróg woj.Może wreszcie coś zrobią…

Ojciec
Gość
Ojciec

Jestem mieszkańcem ulicy o której mowa w filmiku. Wyjeżdżając z niej już nie raz wymusiłem pierwszeństwo tylko dlatego że nic nie widziałem. Oczywiście za każdym razem 'mili i uprzejmi’ kierowcy naciskają na klakson nie rozumiejąc sytuacji. Ale nie to jest najgorsze. Najgorsze jest to że w samochodach jeżdżą dzieci, a przy takich zderzeniach samochodów najczęściej cierpią te małe dzieci. Nasze dzieci mają cierpieć tylko dlatego że jakiś urząd nie podpisał umowy z wykonawca? Pieniądze to wie jak pobierać w terminie, a wykonywać swoje obowiązki to może kiedy chce? Nikt z mieszkańców nie będzie kosic trawy bo do jego obowiązków należy… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mało tego panie Ojciec, dziś nastały niestety takie porąbane czasy, że jeszcze człowiek który wykosił by trawę w rowie przy drodze publicznej mógłby zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za przebywanie w tym miejscu bez pozwolenia ( niewłaściwie oznakowany, rozpraszający kierowcow, powodujący zagrożenie w ruchy drogowym) , uszkodzenie mienia publicznego oraz być może zabór trawy ( jakby wiatr ją rozwiał albo woda porwała). Dlatego wypadki jak mają być to…… „zgodnie z prawem”.

Rob
Gość
Rob

Wszystkich „obrońców” trawy zapraszam na skrzyżowanie w Brynicy. Jest jedno takie z kierunkiem na Bugaj, Szczukowice i TĄ drogę o której remont jest obecnie dyskusja. Jadąc od strony centrum wsi włączmy się do ruchu z podporządkowanej. Z lewej główną jadą samochody z Bugaja i .. kiedy zborze zasiane na narożnym polu było jeszcze małe widać je było z daleka . Teraz (a przecież do żniw jeszcze troszkę czasu zostało ) aby zobaczyć czy coś jedzie z lewej trzeba niemal wjechać na środek skrzyżowania. Jadąc z drugiej strony czyli od Szczukowic jedziemy główną tyle że główna skręca w tym przypadku w… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Kolega mieszka przy tym skrzyżowaniu i wiem że stłuczki zdarzają się tam kilka razy w roku!

czerepah
Gość
czerepah

A spotkanie było ..ale w dobie pogoni za pracą nie każdy ma czas o tej godzinie. UG powinien pomyśleć o swojej stronie …np. miejsce do składania wniosków.

http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=72&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=1671

Konsultacje społeczne w sprawie mapy zagrożeń

Komendant Komisariatu Policji w Chęcinach podkom. Łukasz Sarna zaprasza mieszkańców gminy Piekoszów na konsultacje dotyczące tworzenia lokalnej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Spotkanie odbędzie się w dniu 18.02.2016 r. o godz. 14.00 w budynku Biblioteki Centrum Kultury w Piekoszowie, ul. Częstochowska 66 (I piętro, sala konferencyjna)….

m.
Gość
m.

18.02?

czerepah
Gość
czerepah

hymmm…niebezpieczne wyjazdy ….proszę popatrzeć wyjazd ze sklepu Grenn Garden …włączając się do ruchu w lewo w stronę Górek Sz. to jest wyzwanie ….po prawej mamy mostek który na dodatek jest na wzniesieniu, od Kielc mkną samochody nie bacząc na nic, na mostku dość wysoka trawa, tylko vanem można spokojnie wyjechać.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Faktem jest, że na terenie całej gminy pobocza są zarośnięte i często włączenie się do ruchu na drodze to prawdziwe wyzwanie a nawet rzekłabym – łut szczęścia! Co na to nasz Wójt? Otórz pracownicy interwencyjni odpowiedzialni min. za wykaszanie poboczy są na chorobowym… Dziwna sytuacja, bo dokładnie rok temu pracownicy byli również na chorobowym. Tak wówczas radny Bławatkowa i Wójt tłumaczył fakt zarośniętych poboczy dróg gminnych i placów zabaw. To jakaś coroczna epidemia! Co poradzisz…?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No a co Pani Zaniepokojona? Zimą mają chodzić na chorobowe? Po co komu zimą ślęczeć w chałupie?…. dopuściłem sie wrednego żartu. Moje pytanie brzmi: co wiec jest nie tak w mechanizmie funkcjonowania UG , że ci którzy powinni być za tą robotę wdzięczni „chorują”? Co szwankuje?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A poza tym to co będa harować w upały, deszcze, wiatry, mrozy na zawnątrz za 1500zł podczas gdy w tym samym czasie wójt za bycie wójtem bierze co miesiac 12,500zł, a jego jego urzędnicy po 10,000zł, Siłą rzeczy ręce opadają i dla takich szefów nie chce się pracować pracownikom interwencyjnym. Rzecz to normalna i oczywista. Dysproporcje w płacach z tej samej kasy niech mają swoje granice.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Ja abstrahując trochę od tytułu niniejszego artykułu napisze o czymś, co ja nazwał bym Niebezpiecznym zjawiskiem. Mianowicie Proszę Państwa wczoraj odbyła sie sesja Rady Gminy dotycząca absolutorium, ale na sesji przeszedł również zakup trzeciej motopompy szlamowej dla OSP Rykoszyn wartości około 10tys zł, oraz czwartej piły motorowej dla Rykoszyna wartości blisko 4 tys zł. To jest proszę Państwa wg mnie SKANDAL. Z tego co zrozumiałem to na terenie naszej gminy jest już ponad dwadzieścia motopomp z czego połowa jest szlamowych. Pił w gminie o wartości ponad 3 tys zł każda jest coś około 10 szt. I kupuje się nastepne. Wiewiórki… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Towarzyszu ……. widziałbym Cię w Radzie Gminy. Kto jest za ? Sprawdzimy poczytność PB i popularność osoby. Proszę się wpisywać.

1) Tow. czerepah

PB sprawdź nr. IP

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Towarzyszu czerepah, jęsli to do mnie rozmawiasz 🙂 to pojawiają się dwie sprawy:
1./ Od sprawdzania popularności osoby to są karty do głosowania,
2./ Tyle, że ja się tam nie widzę, nie dla mnie jakieś prostackie przepychanki, zemsty, przekrzykiwania, oczerniania innych, podziały. Szkoda życia na takie bzdury. Tak więc odpuść sobie takie pomysły, tym bardziej nie uzgodnione ze mną.

czerepah
Gość
czerepah

Towarzyszu nie piszę tego złośliwie, sam kiedyś proponowałeś że zajmiesz się drogami, śmieciami w lesie itd. …sonda nigdy nie zaszkodzi. To jak prawybory . Każdy może się przekonać wstępnie jaki jest popularny. Martwi mnie tylko jedno, mała popularność bloga, znikoma ilość osób uczestniczących w dyskusjach.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A co to za sonda kiedy pytanie tylko „kto jest za?”
😉

lukasz
Gość
lukasz

zawsze mozesz napisac ze jestes przeciw
poki co jest 3:1 za tym aby kandydowal

saskya
Gość
saskya

Też jestem za. W radzie gminy też widzę pana Marka z Podzamcza i oczywiście PB.

Marek
Gość
Marek

Dzięki Ci saskya za miłe zdanie, ale ja trzy lata temu publicznie /na sesji RG/ określiłem się co do kandydowania w wyborach to jest po pierwsze po drugie ja w przeszłości byłem jedną kadencję radnym i właśnie o tą jedną za dużo , po trzecie moje zdanie jest takie trzeba stawiać na młodzież.

Marek
Gość

Panie Pawle! Dzięki za tą ” złą” wiadomość.Ale objąć toja mogę żonę.Prezes ZUK- u urzęduje i ma się dobrze,chyba że ma Pan jakieś przecieki to proszę podzielić sie z nami.Wybór prezesa spółki gminnej to nie konkurs piękności gdzie publiczność ma też wpływ na rozstrzygnięcie.Wyboru dokonuje Rada Nadzorcza w drodze konkursu.Ja nie spełniam wymogów ustawowych i nie mam parcia do władzy.Ze w ZUK-u jest nieciekawie to wiem od dawna/ pracownicy powinni otrzymywać podwójne dodatki za warunki szkodliwe w pracy tj. stres mobbing itd/.Moim zdaniem Wójt jako właściciel spółki jest oszukiwany a jak sie połapie to będzie za pózno i przegra wybory.… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Marku, taaaaak, jestem w zmowie z prezesem. Facet pozbawił starszych i zniedołężniałych, oraz chorych i zapracowanych mieszkańców Piekoszowa pod Lasem wody z gminnej sieci, a ja mam być z nim w zmowie. Dobry żart z samego rana usłyszałem. Od początku jak tylko człowieka usłyszałem w telefonie tj w styczniu zeszłego roku wiem z kim mam do czynienia i jestem za jak najszybszym jego usunięciem z tego stanowiska bo każdy upływający miesiąc to gromadzenie się zła które uderzy nas po kieszeni że się nie pozbieramy.Też się dziwię wójtowi że go trzyma. Podobno gość robi mu złą robotę kolo d..py. A… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A czy Panie Marku mógłbym prosić o uchylenie rąbka tajemnicy o jakie pismo chodzi do Rady Gminy?

Lukasz
Gość
Lukasz

Czerepahu ja juz dawno o tym mowilem
Z taka „wiedza” i doswiadczeniem RG to za malo proponuje stanowisko wojta

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Nie daje mi spokoju ta sprawa z tymi motopompami szlamowymi, piłami oraz 15toma tysiacami zł na strategię szkolnictwa w gminie. Te sprawy w ogóle nie powinny trafić na forum publiczne. Zastanawiam się, czy to jest celowa zagrywka wójta i jego ludzi aby podzielić społeczeństwo i radnych a przy okazji zdyskredytować pana Marka Sorbiana oraz pana Kowalskiego, czy też jest to najzwyklejsza nieudolność wójta. Silny wójt powiedział by panu Markowi Sorbianowi aby po prostu zapomniał o następnej kosztownej zabawce, a panu Kowalskiemu aby zamknął drzwi z drugiej strony gabinetu i wziął się za robotę na którą daje mu góra 3 miesiące.… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Strategia szkolnictwa przy ok 100 urodzeń na rok i doktor nie umie sobie z tym poradzić? to dlaczego płacimy za ten doktorat kiedy przyszłość jego marna. niech płaci sobie sam. Ja jak się uczyłam to za siebie płaciłam lub moi rodzice. To rozbój w biały dzień, każdy by tak chciał. Ale z tej patowej sytuacji nikt z władz nie szuka wyjścia.

Lukasz
Gość
Lukasz

To ze ktos jest lekarzem stomatologiem nie oznacza ze przeprowadzi operacje na otwartym sercu

ZZ
Gość
ZZ

Nie wiedziałem że zmieniłaś płeć Paulino Arabasz 🙂

czerepah
Gość
czerepah

Trochę niesmaczne. Co jeśli nie trafiłeś? Po to są nicki na PB żeby je używać.

saskya
Gość
saskya

Bardzo niesmaczne. PB proszę o usunięcie komentarza ZZ.

ZZ
Gość
ZZ

A co tu takiego niesmacznego?
Poprostu zauważyłem małego „wielbłąda”:
„…Ja abstrahując trochę od tytułu niniejszego artykułu napiszę o czymś, co ja nazwałabym…” podpisane Paweł …….
A tu zaraz „niesmaczne”, uśmiech na blogu zabroniony?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Saskya jesteś OK 🙂 , Dziękuje Ci za właściwą postawę, ale uznaj, że nie ma problemu. Bo zresztą nie ma. Jest tak jak Pan Blog to poniżej ujął.

ZZ
Gość
ZZ

Przepraszam! Zamiast użyć opcji „odpowiedz” to napisałem poprostu pod wpisem Pawła, niestety teraz zrobił się spory odstęp i trochę nie za bardzo wiadomo o co mi chodziło.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Dla mnie strategia szkolnictwa to nic innego jak próba przeforsowania cięć na szkolnictwo w postaci likwidacji niektórych placówek. Nie udało się ze społeczną radą ds. oświaty, która to miała dać zielone światło do likwidacji wybranych szkół, to może przejdzie ze strategią szkolnictwa! Niestety w dalszym ciągu brak jest konkretnego pomysłu Włodarza na rozsądne rządzenie w naszej gminie. Miało być tylu fachowych doradców a mamy powoływanie kolejnych tworów w postaci rad, nieustanne przesunięcia budżetowe, planowanie, strategie itp. Dla mnie Piątek zawsze będzie lepszym kolarzem niż gospodarzem.

Rob
Gość
Rob

a że kolarzem nie był za dobrym ..

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Wczoraj przygotowywano trasę rowerową, będzie biegła ona też moimi opłotkami. Chodzą słuchy, że i nasz wójt będzie startował w jutrzejszych zawodach. Jeśli tak, to kurde szacunek dla niego ode mnie , bo ja bym żył chyba sobie nie chciał wypruwać w taką udarową pogodę. Trzeba mieć końskie zdrowie i chyba wewnętrzna zgodę, aby ryzykować jego utratę na takie zawody w taką pogodę 🙂

kronikasz
Gość
kronikasz

Oczywiscie piszesz posta w temacie.
Kolejny raz zmieniasz temat.
Niejako nadajesz rytm, nurt, temu blokowi.
Dygresja.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Proszę Państwa, PROSZĘ ABYŚCIE ZWRÓCILI UWAGĘ NA PROBLEM NARKOTYZOWANIA SIĘ MŁODZIEŻY W NASZEJ GMINIE!!!! Doszły mnie słuchy, że niestety ten problem istnieje, chociaż pozornie go nie widać. Proszę nie traktować tego co piszę jako oklepany slogan zawodowy.

kronikasz
Gość
kronikasz

Oczywiscie wszystko jest w temacie bezpieczna droga.

ZZ
Gość
ZZ

Wszystko w temacie kronikaszu!
Rowerami pojadą drogami, a młodzież na złej drodze!
Oba przypadki – niebezpieczna droga 😉

kronikasz
Gość
kronikasz

Tys prowda.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakiś czas temu pisałem tutaj o leżącym w Zagórzu na ziemi pod słupem ( podobno od jesieni ) znakiem Ustąp pierwszeństwa przejazdu , znakiem niezwykle ważnym w ruchu drogowym. Wyrażałem wtedy zdziwienie, że pani radna Zagórza która mieszka kilka domów obok nic z tym nie zrobiła. Z uwagi, że ten stan rzeczy się przedłużał postanowiłem sam zainterweniować osobiście. W dniu 4 maja br powiadomiłem telefonicznie dyżurnego KMP o tym fakcie, powiedział, że poinformuje kogo trzeba. W połowie maja znak nadal leżał więc ponowiłem powiadomienie. 13 czerwca znak nadal leżał na ziemi więc znów zadzwoniłem ale tym razem zażądałem kontaktu ze… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jako uzupełnienie mojego powyższego wpisu to przedstawię Wam taki przykład szkoleniowy dyletanctwa, cwaniactwa, nieudolności, lenistwa jaki kiedyś w 1988 roku na szkole resortowej nam przytaczano. W pewnym mieście dzielnice rewirów oddzielał kanał wodny. Ujawniono w nim topielca tak pośrodku kanału. Pierwsza ekipa dochodzeniowa która przyjechała przepchnęła kijem zwłoki na brzeg sąsiedniego brzegu drugiego rewiru i odjechała. To samo za chwilę zrobiła druga ekipa której te zwłoki podepchnięto na ich teren. Robiono tak jeszcze kilka godzin, aż wreszcie ktoś się wkurzył i powiadomił górę. To taka analogia do tego znaku na Zagórzu.

Kronikasz
Gość
Kronikasz

A co mnie obchodzi Tfoja resortowa szkoła z 1988 roku?Kogo tutaj ?

mieszkaniec brynicy
Gość
mieszkaniec brynicy

z tymi niekoszonymi trawami to skandal!. Płacimy podatki i nie jest wytłumaczeniem, że jest to wieś i ludzie sami mają dbać o pobocza. Droga jest publiczna i nie jest to

MAx
Gość
MAx

Zanim opublikujesz film wytnij fragment w którym się zabawiasz, za bardzo Ci ręka drży.

Powrót do przyszłości
Gość
Powrót do przyszłości

Hej Ty MAx! Obudziłeś się w 2016 roku?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu MAx, pomimo Twojego debilnego wpisu którym obrażasz Pana Bloga, to przy okazji pozwoliło mi to natrafić na moje dawne wpisy, oraz wrócić myślami do czasu, kiedy można było jeszcze ratować Naszą Gminę. Od tego czasu to już tylko równia pochyła w dół.