Spalarni w Micigoździe nie będzie (?) Inwestor szuka innej lokalizacji

Jak poinformował Urząd Gminy – 12 maja 2016 wpłynęło kolejne pismo od inwestora, który chciał budować spalarnię niebezpiecznych odpadów w Micigoździe przy ulicy Wrzosowej.

Czytamy w nim, że jest to „wniosek o zawieszenie postępowania w tej sprawie z uwagi na podjęte działania w poszukiwaniu nowej alternatywnej lokalizacji na terenie województwa świętokrzyskiego”.

W sumie pozostaje się tylko cieszyć, bo tego właśnie chcieliśmy – ale…

Czy nie macie wrażenia, że coś za szybko i za łatwo poszło? Tak sobie myślę – inwestor kilka lat temu kupił działkę zamrażając sporą sumę pieniędzy, załatwił przekształcenie gruntu, wykarczował teren, zapłacił za przygotowanie raportu środowiskowego… i wystarczyły 2 protesty mieszkańców, żeby zaczynać całą procedurę od nowa. Nie wydaje się Wam to dziwne?

78
Dodaj komentarz

avatar
23 Comment threads
55 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PBPaweł ArabaszMarekPawel Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Panie Blogu, to jest wniosek o ZAWIESZENIE. Czyli w każdej chwili mogą to odwiesić. Za pół roku dowiemy się, że inwestor szukał, szukał, szukał i kurde nie znalazł i musi niestety u nas postawić. Czy nie czujecie, że jest to gra naszych notabli z nami na czas? Bo ja jestem tego pewien. Przez ten czas po cichu przekonają kogo trzeba i jak trzeba i pewnego ranka połapiemy się, że tam już ściany spalarni stawiają. To jest gra Wójta oraz jego świty z nami mieszkańcami w której on będzie się ukazywał jako ten jedyny od którego będzie zależało powstanie tej spalarni… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

jeśli chodzi o zlobek to od przyszlego roku gmina bedzie miala obowiazek zapewnienia kazdemu dziecku miejsca w żlobku
a jesli chodzi o wóz strażacki to zostanie on sfinansowany tylko wowczas gdy gmina otrzyma dotacje
a i jeszcze jedno jakie te ogolnospoleczne normy lamie ta jutrzejsza sesja???

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A ja jestem za tym żeby powstawały nowe miejsca w żłobku. Może Pan, Panie Pawle, jest temu przeciwny, bo akurat nie ma dzieci w takim wieku. W przeciwnym wypadku co drugi komentarz Pana na tym blogu byłby związany z ubolewaniem nad brakiem możliwości pozostawienia dziecka pod opieką żłobka. Czasy się zmieniają. Dzieci ubywa, ale weźcie pod uwagę to ,że młode, wykształcone kobiety chcą pracować, nawet po urodzeniu dziecka. Często perspektywa braku możliwości pozostawienia dziecka pod opieką innych, w tym przyp. w żłobka, przesuwa decyzję o urodzeniu dziecka w czasie, a nawet kobiety rezygnują z dzieci z tego właśnie powodu!!!! I… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pani Anonim, pani wybaczy, ale uśmiałem się z Pani argumentacji. Wychodzi z niej ni mniej ni więcej, że jedynym skutecznym sposobem na zwiększenie aktywności samców i samic zarodowych w sypialniach jest stworzenie stołka dyrektorskiego dla pani Pelasi. Oczywiście kosztem gminnej kasy, czyli nas wszystkich. A teraz na serio, to podaję swój numer telefonu 531129013, niech dzwonią do mnie te „potrzebujące matki” które obecnie nie mają gdzie umieścić swoich pociech, zaradzę na pewno. Albo niech się tutaj wypowiadają z imienia i nazwiska. Proszę nie grać nutką o dobru dzieci, w dodatku pod anonimową wypowiedzią. Dobro dzieci jest w tym temacie zabezpieczone.… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

A czym sie rozni dofinansowanie prywatnego zlobka od panstwowego???
Te same pieniadze z tej samej kasy/kieszeni

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Te same , ale niekoniecznie w tej samej wysokości i łatwiej je będzie rozliczyć oraz wymagać.

Dr Watson
Gość
Dr Watson

To nie jest gra notabli tylko inwestora, ktory dotychczas sie nie ujawnił, a wszystko obserwuje z wyzyn tzw. Czarnych stokow i pewnie troche go (ich) przeraził odzew miejscowej spolecznosci, a przeciez juz poznali gniew tłumu. W koncu nie przypadkowo w raporcie dot. spalarni pojawia sie zapis o biomasie z biogazowni wożonej do spalarni. Przejrzyjmy na oczy, ze inwestor jest tuz tuz i pilnie nas obserwuje. Nie dajmy sie zwiesc, że autor raportu jest z Krakowa, a zamowila go spolka z Krakowa. Dziwnym trafem autor raportu ma tez biuro w Kielcach przy ul. Karczowkowskiej. Bądźmy czujni…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan Pawel jak zwykle najmadrzejsz nie zabieraj glosu w sprawie samochodu jak nie masz pojecia o co biega ewentualnie poradź się najlepszego speca od straży pana Aleksandra S.a najlepiej zaluz bloga o golebiach i pisz do woli.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dla Twojej wygody publicznie przyznam , że nie wiem o co biega i w związku z tym proszę abyś Anonimie napisał tutaj o co biega naprawdę. Bo faktycznie prawd może być wiele, z chęcią poznam Twoją więc Prawdę. A co do speca od straży, to póki co zaobserwowałem, że jak się on za was wziął to od dwóch lat pożarów traw oraz śmieci pod cmentarzami nie widać. Czyżby nieuczciwej Straży…. „Kościelnej” strach pośladki ścisnął? Nawrócili się? A może boją się, że ten spec zacznie przyglądać się przyczynom oraz dziwnej częstotliwości i schematyzmowi pożarów? A może przewidujecie, że jednak pożary traw… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ja dziękuję za takich „gospodarzy” – co by cztery wozy kupili i jeszcze dom sobie wybudowali. Już jeden taki „wóz” mamy w Brynicy!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Przykład Straży Kościelnej http://osprykoszyn.pl/ …. cały ten artykuł to jest zawualowana kpina pismaka ze Straży Pożarnej, ale ten fragment to już jest mistrzostwo świata:……. …Życie jest po naszej stronie. Milczenie i Krzyż, które znamy, to siły, których nie da się pokonać. (…) Zwycięstwo jest pewne. Zmartwychwstanie jest jedynym światłem i z tym światłem nie można pobłądzić Tydzień przed Świętami przygotowaliśmy Grób Pana Jezusa. W Wielki Piątek rozpoczynamy adorację przy Grobie. Druhowie W. Piotrowski, A. Nowak, T. Górski , R. Garbat pod dowództwem J. Garbata w uroczystej procesji asystują księdzu proboszczowi w procesji przeniesienia Pana Jezusa do grobu. Straż przy grobie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Tekst trochę nie pasuje mi do strony internetowej OSP (pewnie to sam proboszcz pisał 😉
Ale to że strażacy uczestniczą w różnych obchodach kościelnych to część naszej tradycji.
Przeszkadzać to może tylko policjantowi ateiście ze starych czasów.
Oczywiście kościół nie powinien się mieszać do polityki. Jest to jednak nasza tożsamość i tradycja. Jeżeli będziemy jej bronić to nie musimy się obawiać uchodźców i islamu!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Następna chorągiewka na wietrze. Przecież ZZ-cie jeszcze trzy- cztery miesiące temu atakowałeś mnie jak napisałem, że nie mamy miejsca dla uchodźców, jak wskazywałem zagrożenia z nimi związane. W międzyczasie był zamach w Paryżu gdzie islamiści zabili ponad 120 osób, zamknąłeś się wtedy na kilkanaście dni, potem był zamach w Brukseli, też milczałeś. A teraz nagle objawiasz się jako obrońca gminy przed islamem. Zadławisz się kiedyś taką postawą zakłamanego hipokryty. Jak tak czasem patrzysz w lusterko to nie wstydzisz sie sam siebie za to załganie jakie sobą prezentujesz?

ZZ
Gość
ZZ

Pawle, Pawle … 😉
Nigdy nic nie miałem przeciwko uchodźcom bo są to tacy sami ludzie jak i my.
A co do wyznawców islamu – podziwiam ich i życzę katolikom takiej wiary.
Żeby uprzedzić Twoje komentarze to podkreślam że nie wypowiedziałem się na temat zamachów!

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

ZZ, nie odwracaj kota ogonem. Oczywiście, że się nie wypowiadałeś na temat zamachów, bo dziwnie by to brzmiało w wydaniu człowieka, który cztery dni wcześniej nawoływał do przyjmowania islamskich uchodźców do naszej gminy i do Polski w ogóle, a cztery dni później ginie z ich ręki w Paryżu ponad 120 osób, po jakimś czasie ponad 30 w Brukseli. Jest rzeczą oczywistą, że zamilkłeś wtedy na dłuższy czas. Najlepiej wyspowiadaj sie księdzu, że chciałeś mu konkurencję do parafii wprowadzić. Udajesz tutaj ( oczywiście w zależności od potrzeb ) wielkiego katolika przecież.

ZZ
Gość
ZZ

Mylisz się Pawle – temat uchodźców sam umilkł.
A co do IS’s i islamu to moim zdaniem dwa odrębne tematy.
Odpowiedz mi na jedno pytanie – czy dlatego że niektórzy Polacy kradną na zachodzie to europa powinna zamknąć dla nas swoje granice?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Tak. Za to złodziejstwo powinniśmy zostać ukarani przez bogate kraje Zachodu. Z tym, że oczekiwał bym, aby dobrze przyjrzeć się tym „POLAKOM” którzy kradną. Zwłaszcza tym o śniadym liczku.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Proszę ZZ, tego chcesz? A może Tobie by pasowało być takim oprawca, jak ten opisywany w tym artykule? http://wiadomosci.onet.pl/prasa/dzieci-samozwanczego-panstwa-islamskiego/mr6tej

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

I za co ZZ tak podziwiasz islamistów? Za to, że rżną na prawo i lewo głowy wszystkich którzy im nie pasuja? Poza tym możesz przecież się do nich dołączyć. Droga do ISIS czy do innej islamskiej organizacji podrzynaczy gardeł w zasadzie wolna. Jak się uprzesz to do nich spokojnie dotrzesz.

lukasz
Gość
lukasz

islamistow mozna podziwiac za to ze potrafia rzucic wszytsko i modlic sie 5 razy dziennie
a za zamachami w Paryzu i Brukseli nie stoja i nie odpowiadaja za to islamscy uchodzcy
po raz kolejny piszesz nie natemat apelowal by aby mimo wszytsko trzymac sie tematu

czerepah
Gość
czerepah

” Napisane przez: lukasz
a za zamachami w Paryzu i Brukseli nie stoja i nie odpowiadaja za to islamscy uchodzcy”

…dziarmolisz …..

„Jeden z poszukiwanych islamistów, Najim Laachraoui, który jest odpowiedzialny za zamachy w Brukseli oraz w Paryżu, we wrześniu ub.r. przekroczył austriacko-węgierską granicę z falą nielegalnych imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Terrorysta korzystał z fałszywych dokumentów. Do Europy z Syrii 24-letni Laachraoui dostał się w towarzystwie jeszcze dwóch innych terrorystów, którzy są winni śmierci setek ludzi we Francji i Brukseli.”

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Łukaszu, dziamdziolisz, aby tylko Pawłowi Arabaszowi dowalić.

czerepah
Gość
czerepah

„Napisane przez: Pawel Arabasz
Tak. Za to złodziejstwo powinniśmy zostać ukarani przez bogate kraje Zachodu. …”

Towarzyszu…każda nacja ma swoich złodziei. Miałem kiedyś sąsiada NIEMCA (czystej krwi) , co sobota bawił się na b.dużych dyskotekach Ruhrgebiet ….w niedziele rano zawsze wpadał i pytał czy nie chcę kupić okazyjnie radia samochodowego. A słyszałeś o włoskich złodziejach co to w czasie jazdy na autobanie „obrabiają” tiry.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A pewnie czerepahu, że złodzieje sa wszędzie, i bez względu na narodowość. Mnie jako Polaka boli np jak jestem do jednego worka wkładany np z Cyganami posiadającymi polskie obywatelstwa w czasie oceny narodowościowej pod kątem złodziejstwa. Na zachodzie jak złapią takiego złodzieja, to w imię poprawności politycznej napiszą, że to Polak, ale nie napiszą już, że romskiego pochodzenia.

ZZ
Gość
ZZ

Pomyślałem właśnie że Ty Pawle i tak nie zrozumiesz o co mi chodziło w tym wpisie po którym znowu zacząłeś mnie wyzywać od hipokrytów, chorągiewek …, więc postanowiłem Ci to przedstawić jak kierowcy starego ruskiego ciągnika. Przyjmijmy że Polska przyjmie 40 tyś uchodźców To będzie jeden na 1000 Polaków (na Brynicę przypadnie jedna „malutka” islamska 😉 rodzina więc nie widzę problemu) Teraz przyjmijmy że co drugi Polak to praktykujący katolik więc mamy 500 katolików na jednego nowego wyznawcę islamu (choć nie każdy z nich to muzułmanin) A teraz inny scenariusz – Polska idzie w kierunku „europejskim” i praktykuje tylko co… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

I to mi się w zasadzie podoba ZZecie co napisałeś. Ja szanuje ludzi którzy twardo obstają przy swoich poglądach. Naprawdę szanuje. Uszanuje Cie za to, że twardo obstajesz przy zainstalowaniu elektrowni wiatrakowych ( niezwykle szkodliwych dla zdrowia ), twardo jesteś za islamizacją Polski ( pomimo, że jak już opanują kraj to będą rżnąc głowy komu popadnie). Ale dla mnie ważne jest, ze masz odwagę twardo przy tym obstawać. Ja jestem Paweł Arabasz mieszkaniec gminy Piekoszów.Chciałbym, abyś teraz Ty się tutaj przedstawił.

ZZ
Gość
ZZ

Pawle kończę dyskusję z Tobą!
Jesteś jak system komunistyczny który potrafił wcisnąć ludziom słowa i czyny, a potem za nie skazać. Cieszę sie tylko że nie jesteś już policjantem i mnie nie znasz!
Ja jestem za islamizacją Polski – zamiast wypisywać tu takie brednie to idź lepiej wyczyść gołębnik!
I jeszcze jedno – czy zastanawiałeś sie kiedyś czemu to tylko Tobie tak wadzą moje wpisy?
Osobiście wolałbym podyskutować z Kronikaszem, Czerepachem, PB i innymi piszącymi, lecz niestety do ich wpisów i kultury nie można się przyczepić.
Kończę dyskusję z Tobą (przynajmniej do momentu aż nie walniesz następnej głupoty)

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Dziękuje ZZcie, oraz życzę Ci z całego serca wytrwałości w swoim postanowieniu. O nic innego mi nie chodziło. No i bądź uczciwy i nie podszywaj się pod inne nazwy nicków.

czerepah
Gość
czerepah

” Ja jestem Paweł Arabasz mieszkaniec gminy Piekoszów.Chciałbym, abyś teraz Ty się tutaj przedstawił.”

Towarzyszu, anonimowo mamy równe szanse a Ty byś chciał od razu lecieć do teczek MSW i poznać ich zawartość. Moja wygląda jak po „koronie”.

lukasz
Gość
lukasz

a czym Ci niby takim dowalilem???
tym ze oficjalnie potwierdzono ze glowny sprawca zamachow zarowno w Paryzu jak i Brukseli to muzulmamnin z francuskim paszportem urodzony w brukseli??? ni jak do niego niepasuje slowo uchodzca badz imigrant ale jak zwykle jesli ci ktos wytyka bledy przestajesz pisac na ten temat

lukasz
Gość
lukasz

a po co mialby sie przedstawiac zebys zaczal pielgrzymki pod dom urzadzac???

lukasz
Gość
lukasz

ZZ masz lepsze oczy jestes mlodszy czy na jednym z tych zdjec http://www.parafiapiekoszow.pl/index.php/galerie/31-odpust-i-dozynki-w-piekoszowie?AG_MK=0&AG_form_paginInitPages_1=3&AG_form_albumInitFolders_1=Galerie/Odpust%20i%20Do%C5%BCynki%20w%20Piekoszowie%202013&AG_form_scrollTop=1283&AG_form_scrollLeft=0&AG_MK=0 widoczni sa panowie w galowych mundurach OSP Piekoszów??? i czy dobrze widze ze maja naszywki ze stopniami a wiec same mundury nie pochodza z demobilu a panowie Ci pelnia bardziej lub mniej czynna slużbe w OSP
Pawle jesli juz wklejasz jakis artykul w komentarz to pasowalo by abys zaznaczyl ze jest to cytat i podal źródło tego cytatu inaczej Ktos moze posadzic Cie o plagiat…
a wogole to jesli Ci cos nie pasuje to nikt nie zmusza do czytania

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Łukaszu, skoro Ty po ludzku do mnie, to i ja po ludzku Ci odpowiem: podałem przecież link do artykułu z którego zaczerpnąłem tekst. Swoją drogą to Ty w dziale Ciekawe Strony na tym Blogu zamieściłeś ten link. Tak więc o plagiacie nie ma mowy. Tam jest nawet autor wymieniony. Nie rozumiem co masz na myśli z tym kawałkiem, ze nikt nie zmusza do czytania, ale to nie istotne i nie musisz mi tego wyjaśniać.

Z W
Gość
Z W

A teraz na inny temat .w czwartek w samo południe zauważyłem na polach w micigozdze ze nijaki gospodarz pan S….en robil sobie opryski .zadzwonilem do naszej ukochanej gminy do ochrony srodowiska o interwencję ze opryskow w tej porze dnia sie nie przeprowadza ze wzgledu na aktywnosc pszczol.a urzedujaca pani odpowiedziala ze jest jej przykro jest sama p.Marszalek jest na urlopie a ona nie może sama nic postanowić. Po co ta instytucja istnieje jak nic nie może robic przecież wiadomo że opryski mozna przeprowadzać po godz osiemnastej jak spada aktywnosc pszczol

Al
Gość
Al

Brawo dla Radnego Sieradzana że nie zaglosowal za kolejnym wozem dla straży.Człowiek konsekwentny taki by był dobrym gospodarzem.

????
Gość
????

Głosowanie podobno dopiero w poniedziałek. To już zagłosował?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

zagłosował aby dnia13,05 2016r sesja sie nie odbyła ,ciekawe co zrobi 16,05 czy też zagłosuje za nie ,chore towarzystwo i tyle

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ciekaw jestem czy sieradzan jeździ 30 letnim samochodem.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

dopowiem tylko tyle że samochód nie jest dla straży tylko dla nas mieszkańców

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Nie da sie zaprzeczyć , że to nowe świecące na czerwono cacko jest dla mieszkańców, zgadzam sie z tym. No bo na pewno nie dla much, kotów, psów, czy kleszczy.W związku z tym mam propozycję dla zainteresowanych mieszkańców, proszę zrobić zrzutkę na ten nowy wóz. Jak ktoś uważa, że potrzebny nowy wóz to niech partycypuje w kosztach, krótko mówiąc niech go sobie kupi i utrzymuje. Bo ja, mieszkaniec Gminy Piekoszów uważam, że wozów strażackich mamy za dużo, nie potrzeba nam takiej ilości. Gmina ma wyjść jak najszybciej z zadłużenia, a nie generować nowe koszty. Bo to co teraz jest wyprawiane… Czytaj więcej »

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A przy okazji tematu, to w Łośniu mogli by wykosić tą trawe wokół strażackiego wozu, bo go niedługo chwasty i trawa przerośnie. Tak to się dba o wozy strażackie? Wyglada to tak jak niepotrzebna zabawka wyrzucona w trawę, bo mamusia obiecała kupić nową.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A takiej straży sie obawiam http://kabarety.tvp.pl/24721294/robert-gorski-monolog-strazaka , niestety trzeba przebrnąć przez parę reklam, ale warto obejrzeć. Sami oceńcie ile analogii znajdziemy z naszą rzeczywistością.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A to wy chcecie, żeby wam kupić samochód za prawie milion zł , żebyście mogli sobie ” POJEŹDZIĆ” ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie za milion tylko za 240 tys bo jest doplata a wartość samochodu to okolo 700 tys a po przetargu cena jeszcze się obniży.przyjęcie uchwały o zabezpieczeniu środków na ten zakup wcale nie oznacza ze ten samochód trafi do naszej gminy.jesli teraz nie zostanie ten wniosek złożony to samochodu nie kupi sie nigdy bo jeśli sieradzan i spolka nie godza się na 240 tys to za dwa lata dadzą 700 tys? To jest ta postawa gospodarska?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

Anonimie, nie rób z ludzi – Mieszkańców idiotów. W planie sesji jak byk stoi, że szacunkowa wartość tego wozu wynosi 955, 045 zł. Proszę, oto link gdzie można to przeczytać. http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/piekoszow/5295.pdf Po doliczeniu dodatkowych kosztów rejestracyjnych, ubezpieczenia , paliwa, oraz przeglądu to spokojnie wyjdzie MILION ZŁOTYCH na czerwoną zabawkę do obstawy kościelnych uroczystości, bo na akcje gaśnicze będzie go szkoda ruszać, bo…taki fajny.. W Rykoszynie już się kłócą który weźmie ten samochód na stan. Bo ileż to splendoru bedzie tak podjechać taką bryką pod kościół. Duma to chyba rozerwie tego strażaka – kierowcę.

Lukasz
Gość
Lukasz

A skad Ty wiesz czy sie w Rykoszynie kloca czy nie jak Ty z lazisk pilnuj lepiej swojego podworka

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A tak w ogóle to dlaczego wytypowano akurat Rykoszyn do obdarowania tym wozem. Chodzą słuchy, że Rykoszyn ma bardzo dobrą bazę techniczną. Znaczy kupę kasiory już tam władowano z gminnych pieniędzy. Co to, inne jednostki jakieś gorsze są? A może by tak najpierw publiczne losowanie zrobić gdzie ma być dany ten wóz?

lukasz
Gość
lukasz

dlatego ze lezy na terenie Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego

kronikasz
Gość
kronikasz

Witaj lokalny blaznie vel klakierze.Widze , ze dociekasz dlaczego Rykoszyn.Otoz sam prezes Jaroslaw interweniowal w tej sprawie.Dlatego Rykoszyn.Pamniala Blac?

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A niby dlaczego za 2 lata mają coś dawać? Skąd ten przymus ma wynikać?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Po raz kolejny kpisz z ludzi z OSP.kilka twoich wpisów sugeruje ze strażacy podpalają.jesli masz taką wiedze to jako wysokiej klasy specjalista jak sam piszesz organów ścigania na emeryturze powinieneś wiedzieć co z taką wiedzą zrobić.następny temat-w Losieniu nie ma straży. No ale cóż golebi móżdżek i rzucanie ogolnikowych haselek by kreować sie na najmadrzejszego to styl niespelnionego i zakompleksionego policjanta.namawiam pana jednak na ten blog z golebiami bo może w te klocki jest pan dobry.

Pawel Arabasz
Gość
Pawel Arabasz

A w Łosienku też nie ma? Narobiliscie sobie Łosienków, Podłosienków, Łośniów , że ktoś kto w pobliżu nie mieszka ma prawo się pomylić i wrzuca to wszystko do jednego Łośniowego worka. Jedna doba tematyki na blogu pt Straż Pożarna i masa lamentu bo paru cwaniakom cycka się od gęby zabrało. Nie kombinuj tutaj anonimowy tchórzu, że ja zarzucam strażakom podpalenia. Jest wśród strażackiej braci Naszej Gminy masa uczciwych chłopaków, niestety wykorzystywanych. Zaprzecz jeszcze, że od kiedy komisja radnego zaczęła się wam przyglądać, to od dwóch lat zniknęły pożary traw i śmietników , główne „źródło” zarobków strażaków. Takie wpisy jak twój… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie chcę ci tu wklejać filmików i monologów o policjantach bo znam kilku którzy maja klasę czego niestety tobie brakuje.

kx
Gość
kx

Moim skromnym zdaniem temat jest chyba inny. Najbardziej z tej dyskusji cieszą się miejscowi biznesmeni ktôrzy chcąc wybudować spalarnię! Bez obrazy ale teraz wiem dlaczego na różnych egzaminach wymaga się od młodzieży czytania ze zrozumieniem?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

I znowu zle trafiles jednak cos z twoim mozdzkiem golebim jest prawdy bo nazw miejscowości nie rozruzniasz nie wiem jak do domu trafiasz a samochody z przetargu osp dostała za darmo ze straży granicznej .a za uzyskana kasę kupili sprzęt do ratownictwa drogowego.i jeszcze jedno idź tez do laryngologa bo cie te twoje sluchy zawodzą.jak cokolwiek piszesz sprawdzaj u zrudla bo od tych twoich wywodów insynuacji i teorii spiskowych zygac sie chce a blog robi sie śmietniskiem.nalegam zaloz bloga z golebiami.

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

I tak oto temat spalarni zostal pokonany przez woz strazacki brawo panowie panie blogu trzeba zmienic tytul na jakis inny bo wprowadza zainteresowanych w blad

lukasz
Gość
lukasz

droga Mieszkanko nie Panowie tylko Panie bo to jeden Pan zaczal temat

kronikasz
Gość
kronikasz

Oczywiscie nie jest to tajemnica poliszynela, ze blog ten jest zdominowany przez konika polnego zwanego dalej swierszczem. Nikt inny nie potrafi tak przeskakiwac z kwiatka na kwiatek jak nasz nadworny guru. Filip z pszczolki mai wysiada . Rownie dobrze mozna go porownac do papy smerfa bo tez niebieski….. A moze blekitny. Tyle w temacie spalarni.

ZZ
Gość
ZZ

A ja milczę …
I nie podszywam się …
Ale mnie nosi 🙂

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Jak dla mnie temat wozu strażackiego jest tworem na potrzebę chwili. Jeszcze nie tak dawno temu, bo przed wyborami sam Wójt apelował i oponował, że należy zmniejszyć, tudzież zlikwidować niektóre jednostki gminne straży pożarnej. W grę wchodziła m.in. straż w Łośniu, jak dobrze pamiętam. Wówczas Łosień zyskał radnego powiatowego w osobie pana Karlińskiego, strażaka zresztą i sprawa ucichła. Wójt mówił, że straże pożarne pochłaniają stanowczo za dużo pieniędzy. Teraz natomiast jest propozycja zakupu nowego wozu strażackiego! Ja się pytam co dalej z wodą w zachodniej części gminy? Coś tam wykopali i co dalej? Czy rada gminy przeznaczyła pieniądze z budżetu… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

w Łośniu nie ma straży pożarnej…
p Karliński nie mieszka w Łośniu/Łosieniu
i nikt nic nie zyskał a po prostu został wybrany
nasuwa się za to pytanie dlaczego nie był widziany/ nie zabierał publicznie głosu podczas „akcji spalarnia śmieci” i drugie dlaczego nic nie robi w sprawie a) wody b) biogazowni

Marek
Gość
Marek

A ja tak trochę informacyjnie.Otóż doczytałem na BIP-ie UG,że wójt Postanowieniem z dnia 18.05.2016 dopuścił Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Piekoszów na prawach strony do udziału w postępowaniu dotyczącym spalarni.Chyba to na wszelki wypadek i dobrze , przecież „licho nie śpi”

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wekend, a biogazownia działa pełną parą. Ciepło, wolne, urzędy nie są czynne więc można smrodzić. Dawało oj dawało!!

xyz...
Gość
xyz...

Dziś tj. 23 maja odbyła się sesja nadzwyczajna, jakich wiele ostatnio. Podczas sesji działy się rzeczy dość niezwykłe. Po wystąpieniu Przewodniczącego Komisji budżetowej i stwierdzeniu, że komisja, jako całość 10 radnych poparła zmiany w budżecie i zaproponował Radzie przyjęcie uchwały. Po czym padł wniosek grupa marzeń z Grosickim na czele możliwe, że za aprobatą wójta wykluczenia z uchwały odnowę drogi Brynica Ukraina pozostawiając swoje projekty co przegłosowano. W wyniku tej kompromitacji Rady rezygnacje z przewodzenia Komisji złożył jej przewodniczący Stanisław Świercz a część radnych 7 na znak protestu wyszła z Sali. Ponieważ głosowanie było imienne, więc jest pełna jasność, jak… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nie 10 radnych tylko 6 poparło wniosek

jan
Gość
jan

xyz nie pisze co było przyczyną takiej decyzji radnych. Radni odrzucili jedną inwestycję , gdyż nie było do niej dofinansowania z programów realizowanych z udziałem środków unijnych. Natomiast zagłosowali za za inwestycjami, gdzie było takie dofinansowanie np.; 1. wartość inwestycji 306.378,87 zł zwrot po zakończeniu 154.861 zł; wartość drugiej inwestycji 404.520,71 zł ,zwrot po zakończeniu inwestycji 195.844; wartość trzeciej inwestycji 257.520,71, zł zwrot w wysokości 129.221 złotych. Podsumowując Gmina Piekoszów po realizacji trzech wyżej wymienionych inwestycji odzyska z PROW kwotę 479.926 złotych w 2017 roku. Tak więc pozostawiam to ocenie mieszkańców.

xyz...
Gość
xyz...

Jan – to, co piszesz to ściema i chęć wybielenia się Np. droga Bławatków Wiosenna 453 metry koszt 404520 zł ewentualny zwrot to 195800. Droga Brynica Ukraina długość 600 m koszt 263 000 i tu nie ma dotacji, bo być nie może ze względu na parametry drogi, o czym Jan wie, ale jest tańszo o koszt 50% ceny budowy drogi, na które będzie dotacja. A tak w ogóle to nikt nie ma nic przeciw budowie tej czy innej drogi w tej gminie jest to potrzebne.Tylko jest pytanie, co zaproponujecie dla Brynicy po odrzuceniu tego projektu Jak to wytłumaczycie mieszkańcom, ale… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja mam pytanie która droga miała być robiona w Brynicy

ZZ
Gość
ZZ

Czy ktoś wie jakie to odcinki dróg będą robione?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bławatków -osiedle Rykoszyn-Podrabie te drogi spełniają parametry do dofinansowania unijnego wykonanie 2017r

Lukasz
Gość
Lukasz

Rykoszyn Podrabie przeciez tam jest droga i to porzadna po co ja remontowac czy robic?

ZZ
Gość
ZZ

Czyli Brynica jak była „Prowincją” tak będzie. Dostaliśmy szkołę i remizę więc wystarczy. Ja rozumiem – kasy brak, cieszę się z tego że gdzieś te trzy odcinki powstaną! Tylko po co były te obietnice? Pewnie nie tylko w Brynicy? Ja lubię ludzi konkretnych – przyszedł by taki i powiedział że kasa jest na drogi tam i tam a my musimy jeszcze poczekać to bym zrozumiał, a tak to nie wiem czy jeszcze na niego zagłosuję. Lecz co się tu łudzić – przyjdzie nowy i nic się nie zmieni! Ludzie 10 lat temu mówili żeby oczyszczalni ekologicznej nie robić bo kanalizacja… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co tak cicho na blogu nie ma co czytać ,gdzie jest Pan Paweł brakuje Go

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jestem, jestem Anonimie. Zaglądam codziennie po kilka razy tutaj na Blog, ale postanowiłem dać odetchnąć co niektórym od siebie 🙂 . Poza tym dzieje się tak dużo ciekawych rzeczy w naszej zapyziałej „polityce”, że może lepiej czasem stać od tego daleko aby się nie pobrudzić albo nie pozwolić obryzgać.

lukasz
Gość
lukasz

a coz takiego sie dzieje bo ja z daleka od tych spraw

pigwa
Gość
pigwa

Ruszyły jakieś prace w Micigoździe czyżby jednak spalarnia miała powstać? teren został wyrównany i powstaje ogrodzenie. A może to nie to miejsce i tworzy się tam coś innego? Czy ktoś coś wie na ten temat?