Będzie zmiana częstotliwości odbioru śmieci – ale tylko od czerwca do września

Na dzisiejszej sesji rady gminy radni zdecydowali o zmianie częstotliwości wywozu śmieci. Zgodnie z podjętą uchwałą – będą one odbierane 2 razy w miesiącu ale tylko od czerwca do września. Nie będzie za to podwyżki cen za wywóz śmieci.

Zmiana dotyczy mieszkańców całej gminy.

Przypomnę, że wywóz śmieci przynajmniej 2 razy w miesiącu zalecił Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kielcach, który we wrześniu ubiegłego roku wydał opinię w sprawie projektu uchwały zmieniającej stawki i częstotliwość wywozu śmieci od mieszkańców naszej gminy. Mimo to, decyzją radnych od prawie roku śmieci są odbierane tylko raz w miesiącu, czego efektem są przepełnione i śmierdzące pojemniki u wielu mieszkańców.

Dobrze, że radni zdecydowali teraz chociaż częściowo naprawić swój błąd…

35
Dodaj komentarz

avatar
12 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Paweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, przepraszam że nie w temacie się tu wypowiem, ale uważam, że jest to niezwykle ważne dla Naszych Mieszkańców. Na początek podam link do strony na Urzędzie Gminy ( konia z rzędem temu który tak and hoc siądzie teraz do komputera i znajdzie tą zakamuflowana wręcz stronę) http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=piekoszow/&strona=submenu_aktualnosci.asp&typ=podmenu&menu=53&podmenu=53&str=1&id=1747 Na istnienie tej strony natrafił przypadkowo penien mieszkaniec gminy. Widać gminnym notablom niezbyt zależało aby zwykli mieszkańcy Naszej Gminy wiedzieli o możliwości nanoszenia uwag, próśb, oczekiwań względem zagospodarowania przestrzennego. To zakamuflowanie strony uznaję za kolejny skandal którego dopuścili się rządzący gminą. Proszę mieszkańców aby zapoznali się z ta stroną i postarali… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Izydorze, tylko kto siedzi w internecie i „poluje” na geniusz władzy wykładany w internecie, zwłaszcza w zakładkach?. Nasze gminne społeczeństwo składa się również ze starszych mieszkańców którzy nie wiedzą nawet jak włączyć komputer. Wolą np tablice informacyjne. Czy tak ciężko było by rozwiesić informację – zaproszenie dla mieszkańców do włączenia się w nurt rozwoju gminy poprzez właśnie uczestniczenie w planie zagospodarowania przestrzennego? Poza tym włączcie sobie komputer , otwórzcie stronę http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=72&strona=1 i co tam jest? Ostrzeżenie metereologiczne, termin sesji, aktualizacja infrastruktury informatycznej ( rzecz „niezwykle istotna” dla przeciętnego mieszkańca). Tak ciężko było by w tym eksponowanym miejscu zamieścić jeszcze… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

No. Oczywiście się zgadzam. Niby jest jawność ale dla władzy jest najlepiej wtedy gdy coś jest niejawne pod pozorem jawności. Za jakiś czas przyszedłby kto z pretensjami. Urzędnik by powiedział : było w internecie. A że nieczytelne to nieważne ale było. Informatyk ciekawe za co bierze pieniądze? Byłem kiedyś na miejscu w jednej sprawie żeby coś obejrzeć a tam mi mówią – patrzeć w internecie. To po co Urząd? To może i z powyższą sprawą podobnie. Pójdzie kto do Urzędu ten odsyła do internetu. A w internecie nieczytelne mapy. No ale powiedzą było – każdy mógł się zapoznać. O. Ta… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

A swoją drogą daje Pan tego konia z rzędem?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dam królika 🙂 . Ale jak mi Pan Izydorze udowodni, że odnalazł pan tą stronę w ciągu 15 sekund, ale przed pojawieniem się na tym Blogu mojego wpisu. I odnalazł ją Pan nie będąc zainteresowany lub nie posiadający wiedzy o tym procesie tworzenia planu w gminie. Wielki plus dla Pana za wcześniejszy Pana wpis. Miałem właśnie coś w ten deseń pisać, że formalnie UG wyjdzie obronną ręka przed opinią publiczna: BO PRZECIEŻ W INTERNECIE BYŁO.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Pawle, jak zwykle kij w szprychy wkładasz 🙂 Po co jakiś mieszkaniec ma się wypowiadać na takie poważne tematy jak kierunki rozwoju gminy i sposób zagospodarowania przestrzennego. Przecież nikt na tym się nie zna tak dobrze, jak nasz Wódz i Przodownik oraz Jego urzędnicy i Drużyna Marzeń! Znów jacyś przypadkowi mieszkańcy opóźniać będą szalony rozwój naszej gminy, która pod światłym przewodnictwem Słoneczka naszego pędzi do świetlanej przyszłości. I po co to komu? Tu widać mądrość naszego Wielkiego Przywódcy, że kazał schować ten projekt żeby nikt nie przeszkadzał w Dobrej Zmianie! Jak zwykle więc – nie masz racji 😉 Apage, satanas!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

🙂 Góralu, to co się dzieje to w niejednym obudzi szatana hahaha.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Fajnie tylko czerwiec się skończył. a zanim ustala i podadzą do wiadomości terminy dodatkowe to skończy się zapewne lipiec. Zanim niektórzy się dowiedzą i zorientują to będzie „po ptokach”

Rob
Gość
Rob

Czyli znowy jestesmy kopani w d… W tym roku bio byly odbierane 2 razy w miesiacu przez pol roku wiec zmiana na 4 miesiace jest korzystna ale tylko dla WŁADZY. Dla przypomnienia w 2015 smieci byly odbierane przez caly rok dwa razy a oplaty byly nizsze. Chyba tylko slepy nie widzi kierunku tych zmian ” na lepsze”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Robie , dobre i to, że w miesiącach letnich odbiorą częściej. Spóźnione to ale niech i tak będzie. Ważne jest, aby przy następnym przetargu popatrzeć na łapy decydentom.

jan
Gość
jan

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego (SUiKZP), najczęściej określane w skrócie jako studium uwarunkowań lub studium – dokument sporządzany dla całego obszaru gminy, określający w sposób ogólny politykę przestrzenną i lokalne zasady zagospodarowania. Pojęcie studium do systemu planistycznego wprowadziła ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym z 1994 roku. A, więc od 1994 roku do obecnej chwili nie ma w gminie studium? Co robiły poprzednie władze gminy i dlaczego nie sporządziły tego dokumentu ?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak to co robiły? Grabiły ile się da na zasadzie wolnoamerykanki. I nadal chcą to robić.

Izydor
Gość
Izydor

Grabie już wyszły z mody i mało kto nimi pracuje na łące. Kiedyś jak się grabiło siano na łące to tylko do siebie. Nikt na łące nie grabił siana od siebie. Piekoszów teren z tradycjami rolniczymi.

kronikasz
Gość
kronikasz

wolnej amerykanki, bucu, lotowy

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak już chcesz dogryźć kronikaszu, to sie chociaż przygotuj do tego i nie ośmieszaj się . Oto wolonoamerykanka w jednym słowie wg wipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Wolnoamerykanka

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak w ogóle to ten temat nie był ruszany w naszej Gminie przez coś około 15 lat. A teraz jak go ruszyli to tak, żeby jak najmniej mieszkańców o tym wiedziało.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i Proszę Państwa większością głosów radnych Wijas otrzymał do ręki 100tys zł z kasy gminy bez żadnego zabezpieczenia z jego strony, na co wyda te pieniądze. Że to niby na jakiś wodociąg w Zajączkowie ma być, ale nie ma żadnego dokumentu na podstawie którego będzie można go z tego rozliczyć. Pociągnięcie w tym miejscu niebieskiej rury plastikowej będzie go może kosztować jakieś 5 tys zł. Na co wiec pójdzie 95 tys zł? A dlaczego to UG w sposób przejrzysty nie chce budować tego wodociągu tylko oddaje się tą robote i przede wszystkim niebagatelną sumkę ( 100tys zł) podmiotowi nad… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Co z tym drugim odbiorem śmieci w miesiącu, wiadomo coś?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

wiadomo jak co to dopiero 2017rok

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Osobom funkcyjnym w UG dziękuje za dopilnowanie wykoszenia poboczy naszej drogi tj miedzy Łaziskami a osadą Piekoszów pod Lasem. Dziś to zrobiono. Prawdę powiedziawszy to czekałem na pogody aby zsiec potraw i przy okazji zamierzałem sam te pobocza wykosić bo jechało się jak w wąwozie 🙂 .

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Biedactwo chcial wykosic a nie zdazyl…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

🙂 Ależ jesteś w błędzie anonimie co do pojęcia Chciał. Nic nie chciałem. Po co miałem „chcieć”? Chcenie nie ma tu nic do rzeczy. Raczej zamierzałem to wysiec, byłem zmuszony to wysiec, bo tak jak wspomniałem jechało się jak w wąwozie, chwasty wyrosły wysokie, w tym roku aura sprzyja wzrostowi dzikiej roślinności. Wjeżdżając w tą drogę np od strony Łazisk nie było nic widać czy coś już może jest na tej drodze. A dróżka wąska, nie da się minąć dwóm samochodom. Trzeba by cofać żeby przepuścic. A jak spotkało by się na tej drodze dwóch upartych to co wtedy? Będą… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ojciec był porządnym człowiekiem!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak to był? Mój ojciec żyje.

ZZ
Gość
ZZ

Ale nie jest w stanie już pracować, a młode pokolenie to już nie to.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ jest w stanie pracować i robi to jak należy. Nadal prowadzi małe gospodarstwo.

ZZ
Gość
ZZ

Ja też jestem biedny!
Chciałem wykosić na skrzyżowaniu w Brynicy, ale też już nie ma czego!
Proszę to jednak zanotować!
Chciałem! 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To co ZZ, nadal będziesz atakował mnie jak napiszę, że nie stać nas na przyjmowanie imigrantów z krajów muzułmańskich ? http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zamach-terrorystyczny-w-nicei-wiele-ofiar/fr839t

ZZ
Gość
ZZ

Nie stać to może być biednego.
Nie będę jednak dyskutował bo i ja i Ty już swoje powiedzieliśmy.
Jedno jest pewne – jeżeli zauważasz jakieś włamania, to wszystkie są popełniane Twoim zdaniem przez narodowość romską, a ja jestem pewien że nawet połowa tych domniemanych włamań nie miała nic wspólnego z Twoimi „Ciemnolicymi”.
Znam to bo też pochodzę ze wsi gdzie jak coś zginęło to zawsze winni byli Cyg….
I jeszcze coś – inteligentny Polak ma inne zdanie o obcokrajowcach

Wiesław Jóźwik
Gość
Wiesław Jóźwik

W dniu 30 czerwca osoba podpisująca się „jan” napisała że ustawa w 1994 roku wprowadziła pojęcie STUDIUM UWARUNKOWAŃ i KIERUNKÓW ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO i dalej osoba ta napisała dwa pytania.1.A więc od 1994 roku do chwili obecnej nie ma w gminie studium.?.2.Co robiły poprzednie władze gminy i dlaczego nie sporządziły tego dokumentu.? Tego samego dnia tj 30-06 p.Paweł Arabasz przyjmując to za prawdę napisał cyt „Jak to co robiły?Grabiły ile się da na zasadzie wolnoamerykanki.I nadal chcą to robić.”Z przykrością stwierdzam że p.Paweł Arabasz nie zadał sobie minimum wysiłku żeby sprawdzić to co napisał „jan” i pisząc swój wpis obraża niektóre… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

.Panie Wiesławie Jóźwik, nie był to mój żaden wypadek przy pracy. Nikogo też nie mam zamiaru obrażać, za to jak najbardziej mam zamiar wytykać błędy, nieróbstwo, lenistwo, ignorowanie prawa i mieszkańców, cwaniactwo, draństwo w wykonaniu chłystków którzy…. zachłysnęli się poczuciem władzy. Moja odpowiedź dotyczyła wpisu jana co do treści : „Co robiły poprzednie władze gminy i dlaczego nie sporządziły tego dokumentu ?” Więc powtórzę : grabiły ile się da. Poprzednie władze to te firmowane przez urzędującego Dąbrowe. Efektem tego grabienia jest proces sadowy poprzedniego wójta i 12 innych osób. I biorąc pod uwagę ten proces oraz zarzuty mam prawo użyć… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Pamiętliwy – może,
Mściwy – pewne,
Wszechwiedzący – z odpowiedniego punktu widzenia,
Inteligentny – ?
Grzeczny – NIE

Wiesław Jóźwik
Gość
Wiesław Jóźwik

Niestety jestem zmuszony raz jeszcze napisać kilka zdań odnosząc się do wpisu p.Pawła Arabasza.Otóż niby wyjaśnia że pisząc o „grabieniu” nie miał mnie na myśli ale w dalszej części swojego wpisu pisze nieprawdę i posługuje się jakimiś niesprawdzonymi danymi.Otóż żeby nie zanudzać czytających. Panie.Pawle Arabasz szanuję Pana cywilną odwagę za przyznanie że głosował Pan na mnie (za co Panu dziękuję).Podaję też swój nr tel 663877272 żeby mógł Pan, {jeśli by Pan pisał kiedyś o faktach które dotyczą okresu mojego urzędowania w naszej gminie) szybko zweryfikować swoje informacje które Pan uzyska od rzekomo dobrze zorientowanych przed ich publicznym napisaniem.Chętnie z Panem… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dzień dobry Panie Wiesławie Jóźwik. Nie wiem jakie niesprawdzone dane ma Pan na myśli, ale ok, nie ma co tego ciągnąć. Ta kwota 8 mln zł padła z ust kogoś kto nam kilkanaście lat temu wykonywał ten wodociąg. Po prostu go o to zapytałem jak parkowali maszyny na naszym prywatnym terenie. Może miał na myśli jakiś ogólny koszt, tego nie dociekałem bo prawdę powiedziawszy mało mnie to interesowało. A i do dziś mało mnie to interesuje. Dla mnie sa to tylko papierkowe sumy które mnie ani ziębią ani grzeją. Nigdy się pieniędzmi nie podniecałem. Pluję sobie jedynie w brodę, że… Czytaj więcej »