Zamknięty przejazd kolejowy na drodze wojewódzkiej nr 761 między Piekoszowem i Jaworznią

Wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 761 między Jaworznią i Piekoszowem pojawiły się żółte tablice z informacją o objazdach i zakazie ruchu. Dzisiaj w Piekoszowie została zamontowana kolejna tablica, na której jest informacja, że utrudnienia są związane z remontem przejazdu kolejowego.

Mimo to przejazd przed godziną 9-tą był czynny i cała droga przejezdna.

Gdzie jest problem? Otóż po raz kolejny nikt mieszkańców nie poinformował, że takie utrudnienia w ruchu są planowane, nie wiadomo od kiedy do kiedy przejazd będzie zamknięty. Nie ma żadnej informacji na stronie urzędu gminy, na tablicach informacyjnych i na stronie Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Nie wiadomo też, jak będą jeździć autobusy linii 28 – na stronie ZTM też nic nie ma na ten temat.

A to dopiero początek problemów mieszkańców naszej gminy codziennie dojeżdżających do Kielc. Wkrótce rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulicy Malików z Piekoszowską i remont odcinkach drogi wojewódzkiej 761 między Jaworznią i Piekoszowem. Niestety nie wiadomo, kiedy to nastąpi… zapewne dowiemy się o tym, widząc na swojej drodze znak zakazu ruchu i korek…

Aktualizacja 15 lipca 2016:

Na stronie internetowej Urzędu Gminy w Piekoszowie została wczoraj (14 lipca) opublikowana informacja o terminach zamknięcia przejazdów kolejowych. Dziękuję za szybką reakcję.

2016-07-13 zamkniety przejazd kolejowy na drodze wojewodzkiej nr 761

221
Dodaj komentarz

avatar
50 Comment threads
171 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarekgośćPBPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakąś alternatywą na dojazd do Kielc od strony Krakowa będzie droga biegnąca od Piekoszowa przez Łaziska i dalej lasem do Szewc i do Nowin a następnie już na Kielce ul Krakowską. To tak dla przypomnienia informuje, bo może komuś się ta informacja przyda. A na czas remontu przejazdu polecam ten sam początek jazdy jak wyżej ale po przejechaniu Łazisk po przejechaniu około 500 metrów skręcamy przed lasem w lewo w Zagórze i dojeżdżamy do Jaworzni.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Na tej drodze dwa samochody osobowe z ledwością się mijają. Dwa ciężarowe już nie dają rady, jeden musi zjechać.
A przejazd kolejowy w Jaworzni/Piekoszowie odkąd pamiętam był byle jaki i wielokrotne remonty pomagały tylko na krótki czas. Widocznie „nie da się” zrobić tego raz a porządnie. To tak samo jak z remontem drogi przez Zalesie – więcej na niej powierzchniowo łat niż pierwotnego asfaltu. Cóż, mamy dopiero XXI wiek, może w następnym wieku się uda?

Rav
Gość
Rav

Rozpoczęcia prac przy obu inwestycjach spodziewałbym się niedługo. Droga przez Jaworznię ma być remontowana z pieniędzy unijnych więc tutaj będą bardzo istotne terminy. Skrzyżowanie Malików-Piekoszowska również ma dosyć krótki termin zakończenia (listopad jeśli dobrze pamiętam) a samo przygotowanie terenu pewnie trochę zajmie – z tego co kojarzę co najmniej jeden budynek ma być wyburzany.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja nie w temacie Panie Blogu, ale chciałbym przestrzec przed niebezpieczeństwem ukąszenia przez żmije. W tym miesiącu natknąłem sie koło mojego miejsca zamieszkania na nie już 7 razy, dziś też. Proszę mieszkańców o rozwagę w zalesionych i zarośniętych krzewami miejscach. Ukąszenie niesie za sobą bardzo nieprzyjemnie i groźne skutki.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja znów nie na temat panie Blogu, ale dziś dane mi było jechać na giełdę od Piekoszowa drogą koło cmentarza, Starej Woli, Brynicą gdzie praktycznie od samego bloku przy drodze na cmentarz do wylotu z Brynicy widziałem masę groźnej rośliny Barszcz Sosnowskiego. Rośnie tego masa przy całej drodze, ale najwięcej na odcinku od bloku do cmentarza, oraz w tym rozdołku za szkołą w Brynicy gdzie jest staw. Proszę Państwa, niszczcie to draństwo póki się nie rozmnożyło, bo ta roślina ma niesamowite zdolności rozprzestrzeniania się. Wydaje dziesiątki tysięcy nasion które zwłaszcza w czasie zimowych wiatrów łatwo się roznoszą. O jej szkodliwości… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Pawle – mylisz się, roślina rosnąca w Brynicy nie jest Barszczem Sosnowskiego.
To gatunek podobny, lecz znacznie mniejszy i niegroźny.
Mogę zapytać o nazwę znajomego botanika, bo sam kiedyś je zauważyłem i pytałem.
A tak nie na temat (jak lubisz), to jak już byłeś w tym „rozdołku”, to mogłeś wskoczyć do mnie 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ masz zapewne na myśli Barszcz Mantegazziego , gatunek blisko spokrewniony z Barszczem Sosnowskiego, jest również niebezpieczny . Było by fajnie jakbyś tutaj opublikował jakiś wynik oceny czy też badania przez tego botanika co to też rośnie u nas. A na okoliczność Twoich słów o tym , że to nieszkodliwe, to podam Ci przykład z Dolnego Śląska jaki widziałem na YT kiedyś. Rosło tego dużo w parku w jakiejś miejscowości gdzie kobiety wychodziły z dziećmi na spacery. Od słowa do słowa wkurzyły sie i poszły do miejscowego bodajże burmistrza. Zjawił sie on z jakąś odpowiedzialną urzędniczką, która zaczęła się wymądrzać… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wróciłem właśnie z obejścia okolicy gdzie mieszkam z niezbyt tęgą miną. W miejscach gdzie w zeszłym roku nic nie rosło dziś napotkałem po kilkanaście roślin. A miejsc takich pojawiło się ponad dziesięć. Potrafiły wyrosnąć na mocno zwartej darni. Musiały wyrosnąć z nasion które mają zdolności wieloletniego przetrwania. Nie ciąłem ich szpadlem bo bym do jutra chyba to robił, ścinałem maczetą jak najbliżej ziemi. Masa niestety została nietknięta bo rosną na prywatnych łąkach, ciąłem tylko te na naszym terenie oraz przy drodze. Będzie problem proszę Państwa z tą roślina w następnych latach, oj będzie. Jest go z roku na rok coraz… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

I jeszcze sobie kleszcza przyniosłem z tej likwidacji barszczu. Dobrze, że mi się nie wpiął jeszcze w ciało.

ZZ
Gość
ZZ

Coś mi się wydaje Don Quijote, że walczysz z naszą polską pospolitą krewniaczką Barszczu Sosnkowskiego. Byłem dzisiaj na spacerze w Marzyszu – rośnie tam praktycznie wszędzie, dokładnie ta sama co i w Brynicy koło stawu i w Piekoszowie koło cmentarza.
Widzę że sianie paniki to też Twoja specjalność.
A co z tym Pokemon Go?
Bo moje dzieci się uganiają z komórką po okolicy a nie wiem nic o skutkach ubocznych oprócz złego wplywu na kręgi szyjne. Mógłbyś mnie oświecić?
Tylko nie powtarzaj proszę niczego za Onetem, bo o tych bzdurach już czytałem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co do Barszczu to swoje powiedziałem. A co do Pokemon GO, to chyba po Twoim wpisie jako rodzica nie ma co w ogóle brać Cię pod uwagę jako człowieka posiadającego zdolność rozumowania.

lukasz
Gość
lukasz

Odwróć się i biegnij Nic ich nie powstrzyma Z każdym kanałem i rzeką Urastają w siłę Wykorzenić Musimy je zniszczyć Ich budzący grozę smród przesiąkł Już każdą osadę Są nie do pokonanie Nasze zielarskie sposoby są zupełnie bezużyteczne Dawno temu, w górach Rosji Wiktoriański podróżnik znalazł królewski chwast przy jednym z bagien Zerwał go i wziął do domu Botaniczna kreatura szuka rewanżu za wszelką cenę Wielka bestia nie zapomniała A podróżnik przybył do Londynu I podarował chwast Ogrodom Królewskim w Kew One nadchodzą – pośpiesz się, musimy się ochronić I znaleźć sobie kryjówkę Uderzymy o zmierzchu Wtedy są bezbronne Potrzebują… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Mylisz się Pawle,
życie jest piękne!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ oczywiście, że życie jest piękne. I właśnie dlatego mamy ogromny, bezdyskusyjny obowiązek dopilnować, aby jacyś gudłaje Nam Mieszkańcom Gminy tego życia nie spaprali.

ZZ
Gość
ZZ

Chodziło mi o barszcz zwyczajny.
Wieczorem prześlę zdjęcia

ZZ
Gość
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Otóż ZZ to jest właśnie to. Barszcz Sosnowskiego w pełnej krasie na niektórych zdjęciach. U nas gleby są słabe, skiba 20-30cm czegoś ciemnego a niżej piach, kamień, rupa, glina. Natomiast sa rejony Polski gdzie gleba jest urodzajna nawet na kilka metrów w głąb i na takich glebach potrafią urosnąć okazy jak na niektórych zdjęciach. Barszcz idzie korzeniem w głąb na ponad 2 metry. Ale niezależnie czy gleba słaba czy dobra to są tak samo niebezpieczne. Zdjęcia z oparzeniami są wymowne bardzo.

ZZ
Gość
ZZ

Akurat tutaj koło stawu w Brynicy za mostkiem gdzie rosną te okazy po 1,2 metra był kiedyś dawno temu inny staw, i ziemia tu czarna na przeszło metr głębokości, do tego jeszcze cały czas wilgotna. Budowa liści i cechy charakterystyczne łodygi też pasują bardziej do Barszczu zwyczajnego.
Przesyłałem wczoraj zdjęcia ale nie przeszły. Coś nie tak PB?
Jeszcze raz jedno z nich:
http://m.fotosik.pl/zdjecie/8c800d911fbc8f11

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziś jest słoneczna pogoda, weź w takim razie idź i zerwij go gołymi rękoma oraz oczywiście nagraj z tego filmik i zamieść go tutaj. Zrób to skoro jesteś pewien, ze ta roślina nie jest groźna. Ja wczoraj napisałem, że zaobserwowałem dwa rodzaje tego Barszczu u mnie o podobnych liściach, ale o innych kwiatostanach. A najlepiej podjedź do mnie i ja Ci pokażę ten do zerwania. Ja będę Cię nagrywał, wiec będziesz miał okazje użyć nawet dwóch rąk żeby swoje mądrości wykazać.

ZZ
Gość
ZZ

Ja Pawle piszę o tym który rośnie u mnie, a którym mnie tak straszyłeś.
Dzisiaj mam trochę roboty, ale w niedzielę nagram specjalnie dla Ciebie ten filmik.

kronikasz
Gość
kronikasz

Czesc sasiedzie.

Sytuacja jest opanowana.Rozmawialem z Panem Snochowskim.
Powiedzial, ze nie ma nic wspolnego z tym barszczem.
Jedynie pamieta , ze pozyczal komus gliniane naczynie do cynienia barszczu.
Jak to powiedzial: cytuje, : „Zeby mnie chleb obsiadl, nie pamietam komu porzczylem”

ZZ
Gość
ZZ

Ja też ze Snochowskim rozmawiałem (próbowałem), ale on do mnie – „co ty chłopie pie….isz” i poszedł!

Izydor
Gość
Izydor

To może jakoś zbierać i wysyłać do krajów muzułmańskich.

lukasz
Gość
Kronikasz
Gość
Kronikasz

To Barszcz Snochowskiego.

Anonimowo
Gość
Anonimowo
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Popieram komentarze które zamieszczono pod powyższym artykułem. Dąbrowa niech nie myśli, że mu to wszystko zostanie zapomniane przez mieszkańców gminy nawet jak proces zakończy sie jakimś prawdopodobnie śmiesznym i niewspółmiernym wyrokiem. Kiedyś go dopadnie zło które wyrządził. Natura lubi wyrównywać zaburzoną równowagę. Sądowy proces to nic nie znaczący epizod. No i jakoś nigdzie nie natrafiłem na ślad, że obecne władze gminy złozyły wniosek do sądu o naprawienie wyrządzonych przed Dąbrowę szkód dla gminy. Czyżby rączka rączkę myła?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja znów nie na temat Panie Blogu, ale chciałbym zwrócić uwagę rodziców oraz w ogóle rodzin na moim zdaniem niebezpieczną psychozę pt POKEMON GO.

LP
Gość
LP

Paweł, weź się już nie kompromituj. Czepiasz się dzieciaków że grają sobie w gry? Chyba masz za dużo czasu i już Ci odbija, z całym szacunkiem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dlaczego mam się czepiać? To wasze dzieci i wasz problem. Wakacje się skończą, zacznie się czas szkoły a wy będziecie odnajdywać swoje dzieci po lasach i różnych dziwnych miejscach gdzie będa szukać pokemonów z komórka przy nosie. Odbije się to niestety na nauce i ocenach. Tematem zainteresowałem się jak mi na polnej drodze wszedł w maskę młody chłopak właśnie z komórka przy oczach. Jadące ze mną moje dzieci powiedziały mi w czym rzecz, więc poczytałem to i owo i na tej podstawie zamieściłem tutaj wpis. I zapewniam cię, że nie mam zamiaru czepiać się o to jakiegokolwiek dziecka. Te dzieci… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jest wiele artykułów na temat jej gry w internecei, ale dla ludzi myślących polecam w szczególności ten http://www.polishexpress.co.uk/pokemmon-go-nie-dla-muzulmanow-szkodliwa-mania/ . Ja osobiście bardzo szanuje i podziwiam świat świat muzułmański , ich kulturę, dokonania. W ostatnich latach mocarstwa światowe wyrządziły tam dużo zła, ale stworzyli oni dawniej niezwykle wspaniałą kulturę o wieki przewyższającą tą w której my żyjemy. W pełni zgadzam się z poglądem tego imana z artykułu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz
Anonimowo
Gość
Anonimowo

To jest już nieaktualne.
Kierownictwo obozu zwróciło się do Nintendo z prośbą o wykluczenie tego terenu z gry.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, ja wiem, że zainterweniowano w tej sprawie. Ja chcę wskazać na zachowania od strony psychologiczno mentalnej ludzi którzy uzależniają się od tej idiotycznej moim zdaniem gry. Wpadają w jakiś trans, odrywają sie od rzeczywistości, wyłączają myślenie, puszczają hamulce moralne, uzależniaja się przede wszystkim. To jest społecznie szkodliwe. Ale to jest tylko moje zdanie.

ZZ
Gość
ZZ

Mój znajomy powiedział na to, że człowiek nie musi latać teraz za mamutami by zdobyć pokarm więc rzeczą naturalną jest że musi znaleźć sobie jakieś zajęcia zastępcze.

Kronikasz
Gość
Kronikasz

No cóż .Wczoraj były kapsle a dziś pokemony.Ale nie wszyscy przyjmują to do wiadomości.Taka jest kolej rzeczy.

ZZ
Gość
ZZ

To ja jeszcze na inny „nie na temat” 😉
W Brynicy wyremontowano ogrodzenie szkoły.
Polegało to na wyjęciu dwóch betonowych płyt i wstawieniu jednego panela z drutu.
Panel wystaje jakieś 40cm nad słupki betonowe.
Tutaj zdjęcie:
http://m.fotosik.pl/zdjecie/337072eb36ea7326
Zastanawiam się ile to przedsięwzięcie kosztowało?
Czy zwykły człowiek ma możliwość dowiedzenia się jaka suma poszła na tę inwestycję?
Ja nie widzę w tym posunięciu ani poprawy wytrzymałości, ani estetyki ogrodzenia.
Było źle, a teraz jest tragicznie.
Mam nadzieję że dyrektorka jednak coś z tym zrobi!

Marek
Gość
Marek

Masz możliwość a nawet prawo.Więc śmiało. Gospodarka finansowa gminy jest jawna i do tego obowiązuje ustawa o dostępie do informacji publicznej i nakłada na władzę publiczną pewne obowiązki.Proszę skierować pismo do Wójta powołując się na powyższą ustawę z zapytaniem o koszty .UG ma 14 dni / obowiązkowe/ na udzielenie Ci odpowiedzi w tym trybie ,a jeśli nie to sprawa jest prosta , może o tym to pózniej.Wszystkie urzędy w Polsce respektują zapisy tej ustawy więc nasz UG nie będzie wyjątkiem

kronikasz
Gość
kronikasz

Napewno cos z tym zrobi.Zrobi sobie selfi przy ogrodzeniu i wklei na BUK FEJSA.Qrnia.

ZZ
Gość
ZZ

Polecam drugą część filmu w której dokładnie widać różnice między Barszczem Sosnkowskiego a Zwyczajnym:
https://m.youtube.com/watch?v=AxA_2Wv0XUo

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Dlaczego pomniejszono boisko do gry I czy przesuniecie plotu jest zgodne z prawem dlaczego zniszczono slupki plyty na pewno kos by to odkupil.marnotrastwo

ZZ
Gość
ZZ

Boisko pomniejszono już parę lat temu, kiedy zrobiono tam „niby” platz zabaw, który mógł być zrobiony z tyłu budynku, gdzie jest dalej od drogi i rośnie przynajmniej parę drzew.

ZZ
Gość
ZZ

Wybrałem się dzisiaj jeszcze do tego „rozdołka” w Brynicy by przyjrzeć się Barszczowi P.A. Wszystkie rośliny mają podobną budowę i różnią sie tylko tym że niektóre są trochę bardziej „owłosione”, szczególnie te młodsze. Znalazłem najwyższego osobnika 160 cm i zrobiłem jeszcze raz trzy zdjęcia: http://m.fotosik.pl/zdjecie/b25c4ea973263998 http://m.fotosik.pl/zdjecie/7af761a239bb6566 http://m.fotosik.pl/zdjecie/befa459db118eb18 Łodyga u samego dołu ma grubość prawie 30mm. Brak charakterystycznych dla Barszczu Sosnkowskiego czerwonych plamek i bruzdowanej łodygi. Liście też bardziej drobne i podobne do B. Zwyczajnego. Jeżeli Pawle życzysz sobie filmiku jak dotykam rośliny, to podaj tu adres Email to Ci prześlę. Może jest ktoś na Blogu kto zna się trochę w… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ ja wyraźnie powyżej napisałem, przyjedź i ja Ci wskaże roślinę którą masz dotknąć. Ja nagram jak dotykasz, umożliwi Ci to dotknięcie jej dwoma rękoma. Nie interesują mnie rośliny które sam sobie wybierasz i fotografujesz. Do czasu aż Cie nagram temat Barszczu uważam za zakończony z mojej strony. I nikogo nie straszę. Niech każdy sobie robi co chce w tym temacie.

ZZ
Gość
ZZ

Pawle Arabaszu!
Napisałeś wyraźnie:
„..widziałem masę groźnej rośliny Barszcz Sosnkowskiego…”
„…rośnie tego masa … w tym rozdołku za szkołą w Brynicy…”
„…Proszę Państwa niszczcie to draństwo póki się nie rozmnożyło…”
Może to sobie wyssałem z palca?
Otóż w naszym „rozdołku” nie ma nawet jednego egzemplarza tego Twojego draństwa.
A za czym Ty się uganiasz po polach to mnie nie interesuje.
Ja też już skończyłem, dziękuję!

anonim
Gość
anonim

tanie sensacyjki to specjalność Pawła

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Sensacyjkę to będziesz miał jak ci dzieci poparzy i będziesz je leczył miesiącami tępoto społeczna.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja znów nie w temacie, ale poinformuję, ze pojawiła się koncepcja aby w gminach znów zorganizowano posterunki policji. Mnie to akurat ani ziębi ani grzeje ale Wy, mieszkańcy np Piekoszowa przemyślcie sobie ewentualną potrzebę takiego posterunku. Co prawda cienko to widzę, ale myślę, że przydało by się trochę niebieskiego koloru wieczorami w niektórych miejscach.

kronikasz
Gość
kronikasz

Ja znów nie w temacie, ale poinformuję, ze pojawiła się koncepcja aby w gminach znów zorganizowano posterunki ORMO.Jednostki takowe moglyby byc oddelegowane do walki z BARSZCZEM SNOCHOWSKIEGO.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A wiesz kronikaszu, twierdzę, że ORMO to było by dobre miejsce dla takich odchyleńców jak ty. Szkoda, że je zlikwidowano.

lukasz
Gość
lukasz

w Piwkoszowie juz nawet komendanta majo …

gosci
Gość
gosci

kronikasz lubie to!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie blogu dlaczego publikuje pan wpisy pana P.A które sa obrazliwe i to nie pierwszy raz

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę o przykład tego obrażania, bo jakoś nie przypominam sobie, abym miał zamiar kogoś obrażać.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

„to było by dobre miejsce dla takich odchyleńców jak ty.”
„tępoto społeczna”

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mamy wolność słowa i wypowiedzi, ale wpisy niektórych osób świadczą tylko o tym że te osoby szukają sensacji chcąc komuś dokopać. myślę że to nie o to chodzi na tym blogu, ale cóż ,, podłość ludzka nie ma granic”

ZZ
Gość
ZZ

Mam jeszcze jeden temat „nie na temat”: Paweł jadąc na giełdę przez nasz „rozdołek” nie zauważył jednego realnego zagrożenia. Jest nim sam mostek: http://www.fotosik.pl/zdjecie/f769e13aeb347f6d http://www.fotosik.pl/zdjecie/d42905a76627843e http://www.fotosik.pl/zdjecie/c6d837f64867d8e2 http://www.fotosik.pl/zdjecie/6a127db7da5b942d Jak widać jego jedna strona jest podmyta przez strumyk. Słyszałem że sprawa już została poruszona na zebraniu i są szanse na remont. Ja chciałem tylko dodać że potrzebny jest nietylko sam remont, ale trzeba również zmienić przed samym mostkiem bieg strumyka. Jadąc od Piekoszowa po prawej stronie za mostkiem, w miejscu gdzie rosną te drzewa był kiedyś staw. Widać to doskonale na Geoportalu po włączeniu cieniowania rzeźby terenu isok – widoczne dawne groble.… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie widziałem ZZ co tam jest pod mostkiem ponieważ cała ta droga jest tak zbudowana, że jadąc nią nie ma miejsca na nic innego jak tylko na skierowanie całej uwagi na bezpieczne przejechanie jej. A raczej na pokonanie tego odcinka, bo o czymś takim jak przyjemna bezstresowa jazda nie ma mowy. To droga dla ekstremalnych kierowców 🙂 . Poza tym cały ten „rozdołek” to takie „złe miejsce”. Czuć tam złe bioprądy, miejsce jest napromieniowane przez żyły wodne. Promieniowanie jest tak silne w tym miejscu, że ściąga większość burz z rejonu.

ZZ
Gość
ZZ

Czary mary hohus pokus, bioprądy i różdżki?
Burze coś zciąga?
Nie zauważyłem.

lukasz
Gość
lukasz

ha dobrze ze samolotu smolenskiego nie sciagnelo

lukasz
Gość
lukasz

ja w temacie nie na temat http://kielce.naszemiasto.pl/artykul/kielczanin-sam-ulozyl-nawierzchnie-ulicy,3810454,artgal,t,id,tm.html mozna mozna Ci co nie maja drogi, wody podciagnietej, wykoszonych poboczy powinni brac przyklad

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Czy ktoś słyszał, bądź czytał coś na temat studni głębinowej wybudowanej nie tak dawno w Lesicy? Szukam wzmianki na BIP UG Piekoszów i niestety nie mogę nic znaleźć.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Odwiert był wiosną wykonany na działce należącej do wsi Zajączków. Stoi nie ruszony bo Wijas skarży się, że nie ma pieniędzy na podłączenie go do sieci. Jestem ciekaw, ile zapłacono za ten odwiert. Górna cena rynkowa to 250zł za metr z uzbrojeniem, tj wstawieniem plastykowej rury i obsypaniem szczeliny żwirkiem.

zaniepokojona
Gość
zaniepokojona

Jak można było rozpocząć inwestycje nie zabezpieczając w budżecie gminnym środków na dokończenie tejże inwestycji… Czy studnia nieużywana będzie kiedyś nadawać się do celów zaopatrywania w wodę? Jeszcze jedna niewiadoma, kto pozwolił na inwestycję i niedopatrzył, że dojadz do działki na której wykopano ową studnię przebiega przez prywatne działki?! Znów KTOŚ zagrał na uczuciach mieszkańców obiecując coś, co nie ma pokrycia!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja znów nie na temat Panie Blogu, ale chciałbym poruszyć pewną sprawę. Wczoraj był u mnie inkasent ZUK i wyniknęła bardzo niebezpieczna sytuacja. Mianowicie Pan inkasent, młody chłopak nierozważnie otworzył sobie sam moja bramę i wszedł mi na podwórko. Dziesieć metrów od bramy na otwartej przestrzeni moja suka https://www.youtube.com/watch?v=f8MXmzqJ5jc spełniła swój obowiązek i stanęła na drodze intruzowi ( intruz na jej terenie). . To co zobaczyłem zjeżyło mi włos na głowie, a nie chcę sie domyśleć co czuł ten młody chłopak. Całe szczęście, że miał na tyle rozumu w głowie , że nie wykonywał żadnych ruchów tylko stał spokojnie. Sednem… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Kto trzyma na podwórku takie zwierzęta wolno powinien zostać za to ukarany, szczególnie jak furtka otwarta.
Jak ktoś zostanie pogryziony to do więzienia trafi właściciel.
I tabliczką na bramie się nie wytłumaczy.
A tak wigóle to nie rozumię tego zamiłowania do wysokich płotów i groźnych psów. Nie mam ani jednego ani drugiego, a mimo to nikogo się nie obawiam.

Izydor
Gość
Izydor

Jaki pies taki pan. A swoją drogą takie wielkie psy z czasem nie słuchają się swoich właścicieli. W mojej rodzinie tak było. Musieli go uśpić.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

to nawyki z przeszlosci

saskya
Gość
saskya

Pytasz czemu ludzie maja wysokie płoty. Ja mam przez złodziei. Kilka lat temu w biały dzień zostałam okradziona. A mieszkam przy ruchliwej ulicy, nikt nie zareagował.
Wszystko znaleźliśmy na złomie, niestety pocięte. Później chodzenie po sądach, nerwów sporo.
Tyle dobrego, że teraz złodziejaszki się kłaniają w pas.
Po tym zrobiliśmy wysokie ogrodzenie, wejście na elektrozaczep. Od kilku lat spokój.

ZZ
Gość
ZZ

Ja nie mam wysokiego płotu bo po pierwsze nie ma u mnie co ukraść, a gdyby nawet to daj mu Boże, a po drugie to uważam że to złodziej powinien trafić do więzienia a nie właściciel (kratka albo betonowe płyty)

kronikasz
Gość
kronikasz

Rozumiem, ze pies ktory chroni psa , chroni tego przejazdu?

Zamknięty przejazd kolejowy na drodze wojewódzkiej nr 761 między Piekoszowem i Jaworznią.

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Chyba cię Snochowski poparzył.

ZZ
Gość
ZZ

Znalazłem dzisiaj całą masę Barszczu P.A. w miejscu gdzie codziennie przechodzą setki turystów:
http://www.fotosik.pl/zdjecie/c3146f42c376fa9a
Dokładnie ten sam co w „rozdołku”.
Jeżeli co 100-tny turysta dotknie to mamy około 10-ciu poparzonych na dzień 😉

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak to jest barszcz arabasza nie ma co do tego żadnych watpliwosci

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja znów nie na temat Panie Blogu, ale chciałem złożyć mieszkańcom Zajączkowa szczere wyrazy współczucia. Sprawy o którą obecnie walczycie nie wygracie już. Karty zostały rozdane. A Wy wierzcie dalej w zapewnienia które Wam różne osoby składają.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja znów nie na temat Panie Blogu, ale natrafiłem na coś na co od dawna czekałem od pana Zbigniewa Ziobro ( na którego swoją drogą głosowałem). Proponuje mieszkańcom Gminy Piekoszów aby zapamiętali sobie działania i słowa które wychodzą od Pan Ministra Ziobro. Co prawda siłą rzeczy nasuwa się pytanie czy te działania będą dotyczyć w równej mierze polityków związanych z PiS czy też będą dotyczyć opozycji. Niemniej jestem dobrej myśli i chyba należało by przetestować ten nowy pomysł Pana Ministra. Oto cytat z artykułu portalu Onet: Zbigniew Ziobro: prokuratorzy będą odpowiadać za zaniedbania i bezduszność Specjalny wydział powołany w ramach… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Paweł Arabasz ostatnio dużo pisze w offtopie.
Mnie jakoś nic nie przychodzi do głowy w offtopie.
No może. Pis bardzo nie znosi Rzeplińskiego. Nową ustawę uchwalili o TK by obsadzić TK swoimi ludźmi .
NFZ mają zlikwidować – wywalą wszystkich urzędników ustawą a zatrudnią swoich.

Izydor
Gość
Izydor

PO było dobre jedno a Pis dobre drugie. Znam tych z Pis-u. Pyszne, zajadłe oraz mściwe.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

🙂 nie wydaje mi się, że ten offtop w jakiś sposób zaszkodzi przejazdowi kolejowemu Panie Izydorze 🙂 .

czerepah
Gość
czerepah

Towarzyszu ……podając cytat należy wkleić link do źródła …
poza tym ŻENADA POŁĄCZONA Z WAZELINĄ …..
..już niedługo będzie tu można poczytać np. o nieślubnych dzieciach i ukrytych kochankach Fidela C. ..lub o wpływie miesiączkowania pingwinów na rozwój dorożkarstwa w USA …..
PB czy wyznaczyłeś nagrodę za aktywność na blogu ??????????????????????????????????

lukasz
Gość
lukasz

1/3 komentarzy jednej osoby

Izydor
Gość
Izydor

Ja też w offtopie. Panie Blogu widzę tutaj u Pana na blogu jeden brak. Oprócz licznika odwiedzin ( to mało istotny brak) jest brak regulaminu bloga. Także powinien Pan napisać regulamin określający zasady wypowiedzi na blogu oraz zakres moderowania postów. Regułą jest ,że offtopy są moderowane. No wreszcie jak dostać bana.

ZZ
Gość
ZZ

Gdyby PB moderował dokładnie wpisy i puszczał tylko te na temat, to wpisów byłoby połowę, a nawet jeszcze mniej, a oglądalność się przecież liczy. Blog to odpowiednik takich wiejskich plotek, więc i poziom nie może być za wysoki 😉
Moim zdaniem fajnie by było gdyby blog przyjął formę forum dyskusyjnego, gdzie można tworzyć nowe tematy oczekujące na akceptację moderatora, no i jeszcze conajmniej jednego moderatora który mógłby odciążyć PB bo czasami wpisy nie pojawiają się nawet tydzień. Regulamin oczywiście też musi być. Nie trzeba go wymyślać – wystarczy standardowy obowiązujący na forach czyli pisanie tylko na temat, forma i kultura.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Uważam, że tematyka: 1./ Zagrożenie poparzeniem przez Barszcz Sosnowskiego, 2./ Rozwaga w pozwalaniu dzieciom używania gry PokemonGO, 3./ Protest mieszkańców Zajączkowa przeciwko budowie tuż za ich opłotkami kopalni kamienia, 4./ Ustawianie inkasentów ZUK przeciwko klientom czyli Nam, 5./ Bezprawne naliczanie Nam Mieszkańcom opłat za wodę i ścieki, 6./ Utrzymywanie ryczałtowców na naszych grzbietach, 7./ Powstanie zespołu prokuratorów d/s ścigania skręcania spraw przez innych nieuczciwych f-szy organów ścigania, 8./ Wyprowadzanie majątku gminy w obce kieszenie, 9./ Zaśmiecanie i zatruwanie naszej Gminy, 10./ Dążenie do ochrony Naszej Młodzieży przez zgubnymi skutkami nałogów ( alkoholu, narkotyków, nikotyny). 11./ Zagrożenie dla Naszych Starszych i… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Towarzyszu …to jest blog a nie odprawa przed służbą …..kto Ci dał prawo ingerowania w wychowanie dzieci przez rodziców.

ZZ
Gość
ZZ

Mieszkańcy Piekoszowa są zastraszeni i boją się pisać na Blogu – sam w te brednie nie wierzysz!
Nie piszą bo albo nie mają na to czasu, albo mają to głęboko w d….

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie piszą, bo szkoda palce o klawisze obijać i tak nic to nie da.

lukasz
Gość
lukasz

badz inna ewentualnosc nie maja dostepu do internetu

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Obrażasz ZZ takim wpisem Pana Bloga, jego szczytną ideę. Istnienie Bloga stało się czymś ważnym dla zdrowej ideowej części Naszego Gminnego społeczeństwa, a ty śmiesz używać tak wrednego określenia. To co ty tutaj robisz? Jaka jest twoja prawdziwa rola?

ZZ
Gość
ZZ

Tego Paweł nikomu nie wmówisz! Spytaj lepiej PB, czy ja go kiedyś już obraziłem.

ZZ
Gość
ZZ

Ja jeszcze raz odniosę się do Twojego powyższego wpisu Pawle.
1.) Jak mogę obrażać PB jeżeli nie napisałem ani słowa o blogu ani PB samym?
2.) Co ja Tu robię? – Czytam a jak mam coś do powiedzenia to piszę.
A do powiedzenia mam wtedy kiedy jestem zainteresowany tematem i mogę coś do niego wnieść (10% przypadków), albo czytam głupie wpisy i nie mogę się nie
sprzeciwić (niestety jest to aż 90% przypadków, z czego prawie wszystkie w odpowiedzi na Twoje wpisy)

lukasz
Gość
lukasz

16 elektrownie wiatrowe
17 powstanie zalewu w czesci wschodnio-polnocno-zachodnio-poludniowej ktory to poraz kolejny wplynie na obnizenie poziomu wody
18 przepisy na potrawy z ekologicznych produktow wytwarzanych na terenie naszej gminy/ moze jakies stare zapomniana przepisy/
19 ogloszenia /kupie-sprzedam/

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Oooooo, bardzo mi się podoba pkt 18 przepisy na potrawy z ekologicznych produktow wytwarzanych na terenie naszej gminy/ moze jakies stare zapomniana przepisy/. Nagrałem parę dni temu filmik https://www.youtube.com/watch?v=Iqz9yo3VrkEz moich upraw żeby wykazać ZZtowi, że jest po prostu śmierdzącym leniem który płacze na temat „dobra” swoich dzieci ale nic w tym kierunku nie robi . Ja od zawsze miałem swoje warzywa i sporo swojego mięsa. Praca moja i mojej żony nie przeszkadzała nam w prowadzeniu ogródka i małej hodowli. Kiedyś tutaj pisałem i powtórzę co usłyszałem od pani która wyszła za maż za naszego mieszkańca a mieszkała w mieście wcześniej.… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

A kto ci Paweł powiedział że ja nie mam swoich warzyw?

saskya
Gość
saskya

Piękne masz maliny, co to za odmiana? Dobrze usłyszałam, że to polana?
Widać, że masz rękę do pomidorów. Ja też uprawiam w szklarni różne odmiany.
I zgadzam się, że praca i domowe obowiązki nie przeszkadzają w posiadaniu warzywnego ogródka, a smak warzyw jest zupełnie inny niż z biedronki.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Saskya, to jest odmiana Polana. Nawalone pod nie mam sporo naturalnego nawozu. Malinami zajmuje się mój syn. Natomiast jeśli chodzi o pomidory to tak prawdę powiedziawszy moja rola sprowadza sie tylko do, przygotowania gleby, postawienia namiotu, oraz wygrzebanie rowów i zawalenie ich kilkunastoma taczkami zwierzęcych odchodów. Reszta to już rola mojej żony. ja potem tylko pomagam jej to znieść do domu. Teraz mam z tym trochę roboty . pod domem czeka kilka dobrych paczek na przetworzenie. A co do smaku i zdrowotności to jest to bezdyskusyjne. Namawiam tu przy okazji Was na uprawianie własnych winorośli. To również niezwykle cenna roślina.… Czytaj więcej »

Anonim
Gość
Anonim

Pamiętam ten staw, nauczyłem się tam pływać;to były czasy

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bardzo się cieszę Anonimie.

ZZ
Gość
ZZ

O jaki staw chodzi?
Szukam wstecz i nic nie mogę znaleźć.

czerepah
Gość
czerepah

|Napisane przez: Paweł Arabasz
4./ Ustawianie inkasentów ZUK przeciwko klientom czyli Nam,”

Wiadomość dla osoby odpowiedzialnej w ZUK za wysyłanie „inkasentów”

W cywilizowanych krajach przed taka wizyta jest dwa tygodnie wcześniej awizowana listownie, ma być określony dzień i przybliżona godzina. Wysłana osoba ma mieć upoważnienie ZUK do wykonania określonej czynności oraz przypięty do ubrania identyfikator. Wejście na posesje tylko za zgodą właściciela !!!!! … w przeciwnym razie na mojej działce można spotkać …..
http://dinoanimals.pl/zwierzeta/dog-argentynski/
… to mój trzeci pies tej rasy którego pieszczotliwie nazywam ZOMO … żadnych aluzji …
…zaręczam jest skuteczny …

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dog argentyński ( potocznie dogo argentino ), wspaniała rasa psów. Nie chciał bym aby stanął on naprzeciwko mnie na jego terenie 🙂 .Opisywane są przypadki jak ratowały one życie ludziom atakowanym przez pumy.

lukasz
Gość
lukasz

a to prawda i nie jest to glupi pomysl moze nie musi to byc az 2 tyg ale tak z 2 dni wczesniej mogla by sie pojawic taka informacja ew wprowadzic jakas systematycznosc ze w danej miejscowosci czy na danym terenie jest np co 3 miesiace tak jak to kiedys bylo w przypadku energi elektrycznej

lukasz
Gość
lukasz

zawsze mozesz sam zadzwonic do ZUK i podac przez telefon stan licznika chyba nawet jest mozliwosc zgloszenia stanu licznika przez internet i wcale nie musisz sie widziec z inkasentem

BP własnie ze wzgedu na takie wpisy postuluje zalozenie nowego tematu ” bez tematu” gdzie w komentarzach bedzie mogł pisac kazdy to co mu slina na jezyk przyniesie chociaz nie wiem czy to cos da bo jesli dobrze pamietam to jest gdzies juz taki „temat” badz prosiles kiedys juz o wpisywanie uwag odnosnie dzialania bloga i jakos nikt tego nie zauwazyl

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Co do podawania odczytów licznika na telefon, to sam na to wpadłem kilka miesięcy wstecz, jak się po prostu zirytowałem na fakt, że inkasent jedzie do mnie Land Roverem 8 km po to żeby spisać sobie licznik. Koszt samego dojazdu w paliwie to ponad 20zł. A gdzie jego roboczogodziny? Marnotrawstwo sił i środków naszym kosztem oczywiście, bo przecież My Mieszkańcy za to płacimy. Ja płace tylko za ścieki więc kokosów ZUK na mnie nie zarabia. Lwia cześć ich zarobku idzie własnie na głupi dojazd do mnie inkasenta. Sam mu podałem numer telefonu z prośba aby przekazał do biura ZUK i… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Podam publicznie mój numer jeszcze raz, niech go sobie w ZUK zapiszą: 531129013

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A jak już jestem przy temacie ZUK to wzywam publicznie Prezesa ZUK Jerzego Wijasa żeby chamówy nie odwalał w swoim biurze i nie wydzierał sie na sekretarki przez zamknięte drzwi żeby mu kawki donosiły. Że też żadna się jeszcze nie potknęła z gorąca kawą i nie nauczyła go kultury.

ZZ
Gość
ZZ

Szpieg z krainy deszczowców ZZ!
Już mam powiązania z Urzędem Gminy i ZUK
Gratuluję Pawle!
Wymyślaj tak dalej – może mnie kiedyś zlinczują

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie zapominaj o ciemnolicych 🙂

ZZ
Gość
ZZ

Kto wszędzie widzi szpiegów ten ma 100% coś na sumieniu!

Lukasz
Gość
Lukasz

W koncu to wyborca PiS a oni wszedzie widza szpiegow i agentow

saskya
Gość
saskya

Tak można podać stan licznika przez internet. Jest na stronie zuk formularz do wypełnienia i wysłania. Ja tak zawsze robie bo nigdy mnie nie ma w domu jak chodzi inkasent.

ZZ
Gość
ZZ

1. Barszcz Zwyczajny.
Cała reszta bez komentarza.

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Możesz powtórzyć , bo nie dosłyszałem ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Inkasenci chodzą i nie tylko w naszej gminie wypisywanie takich bzdur to może tylko przyjąć do głowy PA.

czerepah
Gość
czerepah

…tj. podstawowy przywilej prawa własności ….zmienisz zdanie jak coś u Ciebie się stanie …. nikt oprócz służb mundurowych z nakazem (są wyjątki) nie może Cię „nachodzić” bez powiadomienia.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, masz ziazia w główkę, czy akurat oddałeś część swojego mózgu do naprawy, czy też celowo udajesz takiego półgłówka? Ja nie mam nic przeciwko istnieniu inkasentów i ich pracy. Mój wpis dotyczył nie chodzenia ich jako takiego tylko gwałtownego wchodzenia mieszkańcom w podwórka z wyrobionym lub nakazanym nastawieniem aby kogoś złapać na kradzieży. Grzeczny inkasent nie powinien wchodzić w podwórko bez wiedzy i zgody właściciela terenu. To co pisze powyżej czerepah ( powiadomienie z dwutygodniowym wyprzedzeniem, identyfikator itp ) to sfera marzeń biorąc pod uwage reali naszej gminy . W moim przypadku inkasent aby wejść, to musiał zadać sobie dużo… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Bez przesady. Bez przesady. Do mnie przychodzą i bardzo grzecznie się zachowują.
Nie odczuwam, że chodzą z góry zadanym nastawieniem – traktować każdego jako potencjalnego złodzieja.
Takie wrażenie to trochę przypomina jakąś paranoję.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Izydorze, po raz trzeci powtórzę: TAK MI POWIEDZIAŁ INKASENT ZUK.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z drugiej strony to nic dziwnego, że maja też w obowiązkach sprawdzanie np stanu plomb, rzecz to normalna. Poruszyłem ten temat ponieważ proszę zwrócić uwagę na fakt, że inkasenci przychodzą do …nazwijmy ich „zwykłymi szarymi ludźmi” którzy tak naprawdę utrzymują ZUK ze swoich opłat. A w tym czasie ryczałtowcy śmieją się z tego i zużywają tyle wody ile im się żywnie podoba, a nawet więcej. Zasięgnąłem języka i wychodzi na to, że ryczałtowcy to taka „elyta” gminy i Wijas po prostu boi się ich ruszyć. On woli pod publiczkę szukać złodziei wody u Was, zwykli szarzy obywatele na których grzbietach… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle! Mnie nie pasuje taki układ.ZUK stosuje tzw rozliczenie ryczałtowe na podstawie Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 14 stycznia 2002 roku /dostępne w sieci/.Natomiast akt prawny wyższego rzędu jakim jest ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków a art. 33 zobowiązuje do: cytuję „W terminie 12 miesięcy od dnia uzyskania zezwolenia o którym mowa w art.16 ust 1 przedsiębiorstwo wodno-kanalizacyjne jest obowiązane zainstalować u odbiorców brakujące wodomierze główne”.W gminie jest ok. 4200 odbiorców wody w tym ok. 180 rozlicznych w formie ryczałtu w tym są też firmy.Obecnie ZUK w roku zamontował podobno 6 szt wodomierzy u… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ta cyfra 180 ryczałtowców dobiła mnie. Obijało mi sie o uszy, ze jet ich kilkudziesięciu, ale nie aż tylu. Jedynym usprawiedliwieniem Wijasa z tego, że cyfra ta zmniejszyła się o tych 6 jest wielomiesięczne zajmowanie sie Wijasa sprawami sądowymi przeciwko swoim pracownikom które jak wiewiórki niosą własnie parę dni temu przegrał. Dla tych pracowników mam publiczną podpowiedź : macie prawo podać Wijasa do prokuratury o mobbing. Bo z tego co słyszałem to próbował on was tępić z różnych stron prócz tego co przed sadem. Ten wyrok sądowy będzie niezłym dowodem na wasza korzyść. Nie mogę zrozumieć Zbigniewa Piątka któremu kula… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Znając życie to liczniki założyli paru spokojnym zwykłym mieszkańcom którzy nie byli w stanie postawić się zaprotestować. Lub postraszyć Wijasa.

lukasz
Gość
lukasz

jak najbardziej jestem za powstaniem pkt 7

czerepah
Gość
czerepah

Od kilkunastu lat mamy w kraju (policji) tzw. wydział wewnętrzny ….okołu 120-u osób (funkcjonariuszy policji) powołanych do ścigania nieuczciwych „glin” i nie tylko.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Właśnie się dowiedziałem, że policja wyłapuje na Jaworzni pijaczków pod sklepami. Bo pielgrzymki się pojawiły. Trzeba było tabliczkę postawić, że zakazuje się uprawiania lumpiarki na czas pojawienia się pielgrzymek bo przecież to wstyd. Pielgrzymki przejdą to będzie można dalej pod sklepami chlać. Hipokryzja aż sie rzygać chce. Zamiast tym ludziom pomagać wyjść z nałogu to się ich na siłę chowa przed światem. Pijaczkom podpowiadam, że to co dzisiaj z wami robią to jest naruszenie waszych swobód obywatelskich.

Izydor
Gość
Izydor

To według Ciebie powinni zwozić pijaczków z całej gminy do Jaworzni na czas pielgrzymek?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Leczyć Izydorze powinno się tych ludzi. Leczyć., pomagać. A nie usuwać na czas jak obcy ludzie w pielgrzymkach tamtędy przechodzą. Nawet nie chcę próbować ustalać, ile gmina wydała na tzw rozwiązywanie problemów alkoholowych a już całkowicie nawet nie będę się starał dowiadywać ilu ludziom te stracone pieniądze w praktyce pomogły. Zapewne nikomu. Ale program wydawania gminnych pieniędzy zrealizowany.

Lukasz
Gość
Lukasz

Jesli dobrze pamietam to chyba 10 tys i glownie poszly na dofinansowanie kolonii badz polkolonii dla dzieci dotknietych problemem alkoholowym

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A co z tatusiami i mamusiami tych dzieci zrobili? Czy raczej dla ich wyjścia z nałogu? I co to jest 10 tys zł? Pensja miesięczna przeciętnego urzędnika w UG w Piekoszowie. Faktycznie kwota powala z nóg. I na jakiej podstawie wyłowili te dzieci którym dopłacono? Jest gdzieś lista dzieci których rodziców urzędowo uznano za alkoholików? No bo uznanie to musiało być urzędowe, musi być jakiś dokument kwalifikacyjny.

lukasz
Gość
lukasz

kwota jak to kwota dali tyle na ile bylo stac gmine
sam dobrze wiesz ze czlowiek ma wolna wole i nawet nakaz sadowy leczenie czesto nic nie daje a tak przynajmniej dzieci skorzystaly
z tymi przecietnymi urzednikami to bym nie przesadzal bo tych ktorzy w gminie zarabiaja takie peniadze jest kilku
jest lista jest podstawa niebieska czy blekitna karta

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziękuje za objaśnienie, ale nie bardzo do mnie przemawia ta forma kwalifikowania przez UG dzieci i ich uzależnionych od alkoholizmu rodziców, ponieważ niebieska karta jest prowadzona przez Policję, i mało prawdopodobne jest, aby system informatyczny Policji oraz system informatyczny UG w Piekoszowie były połączone i UG wiedział kogo dotyczą niebieskie karty. Owszem, nie wykluczam, ze dzielnicowy kieruje w określonych przypadkach jakies zapytanie do gminy, ale to sa jednostkowe przypadki. To w takim razie może podpowiesz mi tutaj, jak można dotrzeć w UG do listy na której zakwalifikowano rodziny z Gminy Piekoszów jako patologiczne, których dzieciom należy fundować kolonie. Oczywiście nie… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A co do pielgrzymek to coś słabe osobowo one w tym roku. Jak je czasem mijam to mam wrażenie, że tych z obsługi jest więcej niż samych pielgrzymów.

Lukasz
Gość
Lukasz

To masz wolny czas to mozesz zawsze zasilic szeregi wszak Twoi Oni zapewne tez glosowali na PiS

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nigdy nie byłem na pielgrzymce i mało prawdopodobne żeby mi ktoś sieczkę z mózgu zrobił i zapędził na ten spęd potrzebny do robienia tła purpurowej władzy.

kronikasz
Gość
kronikasz

Sieczka???? Z mozgu?Niepotrzebne.
Masz juz tam kompost.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kompost to bardzo wartościowa materia. To coś co w naturze daje początek czemuś nowemu, świeżemu. Kompost to dobra rzecz.

ZZ
Gość
ZZ

Ja znam jeszcze bardziej wartościową materię dla ogrodnika wytwarzaną przez konia, ale nie chciałbym jej mieć w głowie 😉

Izydor
Gość
Izydor

Drogi Pawle troszeczkę hamuj się z wypowiedziami – drwinami na temat spraw wiary. Wiedz ,że nie wszyscy podzielają Twój światopogląd ateistyczny czy kto tam wie jaki.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie drwię Izydorze, bo i po co? Ale masz rację, nikt mi nie płaci za uświadamianie zbłądzonych wiec dam temu tematowi spokój 🙂 Raczej muszę się sam pilnować żeby mnie nie wciągnięto do jakiejś sekty bo ostatnio różne podchody miałem.

ZZ
Gość
ZZ

Proponuję Pawle byś pogadał z ludźmi z PISu może by tam w Warszawie przegłosowali zniesienie zakazu picia przed sklepem?
Chłopaki nie musieli by się chować po krzakach, ustawiliby się oficjalnie z winkiem przed sklepem i witali pielgrzymki!

lukasz
Gość
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A ja uważam, że te wyrywkowe kontrole trzeźwości to bardzo dobra rzecz. Kilka razy sam dmuchałem w tą „rurkę” na Jaworzni. Szybko, sprawnie, masowo i w ogromnym stopniu prewencyjnie. Kto trzeźwy to przecież nie ma się co bać. Dopowiem tak od siebie, że warto być abstynentem w takich chwilach, odczuwałem coś na kształt dumy, że nie wpadnę w czasie takich kontroli.

ZZ
Gość
ZZ

Saskya!
Dawaj no coś w obronie niewinnego 😉

gość
Gość
gość

A co z odbiorem śmieci dwa razy w miesiącu ,podajcie jak macie terminarz.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To co Prosze Państwa, nie kijem Nas to pałą http://www.echodnia.eu/strefa-biznesu/wiadomosci/a/hald-smieci-nie-bedzie-zaklad-unieszkodliwiania-odpadow-w-promniku-zaczyna-dzialac,10494944/ I tak większość wyziewów pójdzie na nasza Gminę.

Lukasz
Gość
Lukasz

Napiszesz cos o tej spalarni w Promniku?

ZZ
Gość
ZZ

Moc przerobowa 30 ton na godzine i 60 000 ton na 8godzin ??????
To w koncu ile?

kronikasz
Gość
kronikasz

P A ma azjate u siebie.Moze jak Poprosisz to azjata wyliczy, policzy dlugosc komina razy predkosc wiatru itp, itd.:)

czerepah
Gość
czerepah

W jednym z wpisów był użyty był termin ryczałt za wodę.Kto może go mieć? Jak to możliwe skoro jest coś takiego jak licznik który jest odzwierciedleniem zapotrzebowania. Przy obliczaniu ryczałtu pobór jest sztucznie zaniżany a potem to już hulaj dusza każdy opomiarowany uczestnik dopłaci do ryczałtowca. Czy tak jest u nas?.

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście że są ryczałtowcy – to Ci którzy wodę mają już od samego początku.
Sam znam takie przypadki – latem można podlewać ogródek swój i sąsiadów bez przerwy.

czerepah
Gość
czerepah

„Napisane przez: ZZ

Oczywiście że są ryczałtowcy – to Ci którzy wodę mają już od samego początku.”

Nadal nic mi to nie mówi. Od początku budowy mam licznik. To u innych nie da się założyć?

lukasz
Gość
lukasz

no np jak u mojego sasiada ktorego do stoi ok 100m od sieci malotego siec jest po jednej stronie jezdni a dom po drugiej dochodzi kwestia „przecisku” wiec w ramach „oszczednosci” zrezygnowano z licznika

ZZ
Gość
ZZ

Miałem na myśli od samego początku istnienia wodociągu w naszej gminie.

lukasz
Gość
lukasz

mniej wiecej
nie koniecznie zanizany ale przeliczany na podstawie sredniej GUS a srednia jak to srednia jeden ryczaltowiec bedzie sie miescil w sredniej a drugi wyciagnie duzo ponad…ale to sa lepiej zorientowani tutaj w tym temacie

Lukasz
Gość
Lukasz

Ktos wie co ciekaweho bylo na lipcowej sesji?

Izydor
Gość
Izydor

Podobno eks wójt założył sobie niedawno firmę. Tylko nie wiem o jakim profilu działalności? Może kto wie?

Izydor
Gość
Izydor

Niedawno bo 19 lipca br. pojawiły się oświadczenia majątkowe na stronie UG.
Można poczytać sobie.
http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=piekoszow/&strona=14&typ=podmenu&typmenu=14&menu=94&id=167&str=1

ZZ
Gość
ZZ

O widzę że u naszej „Pani Dyrektor” tendencja spadkowa 😉
2015 – zarobiła tylko 137 tyś
Nie ma już siły czy może potrzeb?

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie tylko u niej

Izydor
Gość
Izydor

A mówili ,że miłościwie nam panujący jest właścicielem sklepu w Kielcach.
Okazuje się ,że nie prowadzi żadnej działalności gospodarczej.

Izydor
Gość
Izydor

Wiadomo nie prowadzi bo mu nie wolno jako wójtowi. To może było nieprawdą ,że miał sklep w Kielcach.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kiedyś mnie tu ZZ zapytał o jakies ONR czy też narodowców. Więc zacząłem sprawdzać co to takiego jest w praktyce. Pod jednym z filmików na YT natknąłem się na taki cytat który zamieszczam poniżej. Od siebie dodam, że ogólnie widać, że Polacy się radykalizują. Boję się, że nadejdą czasy, że Naród Polski zacznie wieszać sukinsynów którzy sprzedali Polski Majątek: U nas potrzeba by było na szybkiego 13 lamp. Ale osąd pozostawiam Szanownym Blogowiczom po przeczytaniu tego co poniżej: […]

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ludzie z Zajączkowa walczą o prawo spokojnego bytu, a pozostali mieszkańcy gminy milcza. Przykre. Wójt Piatek ze sprawy się wywinął, Zajączków i Wesoła zostały pozostawione same sobie. Czeka ich huk, kurz, odwodnienie gleb, pekajace ściany, niebezpieczeństwo na drodze , spadek wartosci działek. Ocknijcie się mieszkańcy, ocknijcie! https://www.youtube.com/watch?v=BMbtcp3PDOs

lukasz
Gość
lukasz

jak sie wywinal??? przeciez jest na protescie
a nikt nie pomyslal o nowych miejscach pracy???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak się wywinał? Ano tak się wywinał że już na tym filmiku publicznie oświadczył, że gmina nie jest strona w konflikcie, bo gminne grunty zostały odcięte od terenu kopalni przez małe nie wiadomo czyje działki. Po drugie uchwała którą mają sobie teraz uchwalić na sesji NIC NIE DA. Pomysł ten podjęli żeby wykazać jacy to oni prospołeczni są. Zobaczycie jakie łzy będa wylewać na sesji i jak zgodnie wszyscy rączki podniosą. Jeszcze raz powtarzam, ta uchwła nic nie da, i wójt doskonale to wie. Następna sprawa. Wójt Zbigniew Piątek rządzi gminą ju prawie trzy lata. Co przez te trzy lata… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A czy np w Głosie Piekoszowa była jakaś wzmianka przez czas urzędowania Zbigniewa Piątka o dręczonych mieszkańcach Zajączkowa i Wesołej? Sprawa niezwykle ważna, wręcz być albo nie być dla ponad tysiąca Naszych Mieszkańców i ze strony UG żadnego realnego wsparcia. Czy to jest normalne? Wróćcie do wydań Głosu Piekoszowa, popatrzcie co oni tam kiedyś zamieszczali: Same Sukcesy Gminy. No to teraz mamy te sukcesy. Słyszałem, że z Zajączkowa ludzie chcą się wyprowadzać. Wcale im się nie dziwie, ta kopalnia za opłotkami to będzie koszmar, zwłaszcza w początkowym okresie zanim nie pójdą w głąb.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Sytuacja tym bardziej gorzka dla mieszkańców Zajączkowa bo to przecież ich ziemia, ziemia ich dziadków która trafiła w ręce Łukasza Bartosa a który sobie teraz drwi z potrzeb mieszkańców.

Izydor
Gość
Izydor

http://www.echodnia.eu/strefa-biznesu/wiadomosci/a/hald-smieci-nie-bedzie-zaklad-unieszkodliwiania-odpadow-w-promniku-zaczyna-dzialac,10494944/ W linku ładny filmik. Ładny tekst – bardzo taki grzeczniutki i uczesany. Tylko ,że nie napisali tego co w tym linku:http://odpady.net.pl/2015/12/05/budowa-zuo-w-promniku-moze-zostac-wznowiona/ A dodatkowo mnie tak zastanawia jeden taki drobny szczególik a mianowicie – jak te odpady zostaną posortowane to co z nimi będą robić? Konkretnie kto te posortowane surowce wtórne będzie sprzedawał odbiorcy finalnemu? Czy będzie to robił ZUO osobiście czy też może będą sprzedawać jakiemuś pośrednikowi? A tutaj link jak Kulczyk zarabiał pieniądze na akcjach TP i nie tylko:http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,2384673.html Jak by tak sprzedawali kilo odpadów posortowanych za 0,10 zł a można by je sprzedać za 1zł to wielu… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ostatnio przeoczyłem ten filmik.
Gościu faktycznie powiedział 60 tyś ton na zmianę.
Jeżeli zmiana to 8 godzin to wychodzi 2 tony z hakiem na sekundę!
Dobre!

saskya
Gość
saskya

A ja mam pytanie do pana Marka. Czy stawki za wodę i ścieki (3,67 i 6,78) są już zgodne z prawem? Ostatnia faktura jest za okres od maja do lipca. Czy ta faktura jest zawyżona?
I drugie pytanie czy już ktoś zaczął działać w sprawie tych stawek co były zawyżone no bo przecież płacilismy za dużo, prawda?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Również jestem bardzo ciekaw odpowiedzi Pana Marka który wywalczył dla mieszkańców gminy możliwość ubiegania się o zwrot bezprawnie naliczanych opłat za wodę i ścieki.

Marek
Gość
Marek

Saskya postaram się udzielić Ci informacji tak jak potrafię i tak: Pierwsza kwestia: Ceny za wod i ścieki od 1 kwietnia br są obowiązujące i legalne, chociaż Rada była przeciw i nie podjęła uchwały weszły to i tak w życie i obowiązują do 31 marca 2017 r.Może je unieważnić jedynie sąd.Należy zapłacić za f-rę a dopiero pózniej ewentualnie reklamować i dochodzić się obniżenia cen.Ja mając podstawy zarzucam od lutego ZUK-owi stosowanie nieuczciwych cen,nadmiernie wygórowanych cen i wyłudzanie od mieszkańców nie należnych cen i opłat za wodę i ścieki Nie mając argumentów nie odważyłbym się dyskutować publicznie podczas obrad Rady Gminy.Szczegółów… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli mogę to jeszcze mam pytania dodatkowe. Kiedyś na blogu był podany wyrok sądu z Pana sprawy i czy można go jeszcze raz przeczytać? Druga sprawa to czy my mieszkańcy możemy złożyć pozew zbiorowy w tej sprawie, wtedy koszty prawnika rozłożyłby się na wiele osób. Pisze pan, że wyliczył pan roszczenia z 3 lat, czyli od kiedy ceny za wodę były nielegalne? I najciekawsze dla mnie, pisze pan „Każdy z Was może wystąpić do ZUK-u o podanie podstawy naliczenia cen za okres od 16 lutego do 31 marca br/ciekawe co odpowie prezes ZUK-u”. Mam nadzieję, że… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

O ile dobrze pamiętam to upublicznił ten wyrok chyba Pan Paweł ,a ja jako strona mam wersję papierową i mogę podać sygnaturę akt chyba że Pan Paweł go odnajdzie i ponownie upubliczni.Co do pozwu zbiorowego to jest robota dla prawnika nie mam wiedzy na ten temat to sie nie wypowiadam. 3 lata to z kolei zapisy kodeksu cywilnego a dalsze to się przedawniają jeśli się mylę to może ktoś mnie sprostuje, a ceny były nielegalne od daty powstania Spółki tj od aż od 2008 roku ponieważ Spółka nie posiadała zezwolenia na prowadzenie działalności na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę bardzo Panie Marku, odnalazłem link z Pańską wygraną na piśmie i zamieszczam poniżej razem z całym moim wpisem z 22 lipca 2016r. : Napisane przez: Paweł Arabasz Panie Blogu, ja nie na temat, ale nie bardzo jest gdzie to zamieścić więc zamieszczę tutaj. Podaje link do orzeczenia sadowego http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/585FAEFA7B dotyczącego wygranej sprawy przez mieszkańca Naszej Gminy Pana Marka Korby w sprawie bezprawnego naliczania nam w okresie od kwietnia 2015 roku do marca 2016r cen za ścieki i za wodę. Oznacza to ni mniej ni więcej to, że jak wyliczyłem przeciętne gospodarstwo naszej gminy ma do zwrotu przez ZUK kwotę… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Bardzo dziękuję za odpowiedź i za linka do wyroku.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bardzo dziekuję Panu Markowie za powyższy wpis. Daje on nadzieje wielu mieszkańcom na odzyskanie sporych sum pieniędzy. Ja dziękuje dodatkowo Panu Markowi za wytrwałą wieloletnią walkę w której musiał ponosić prywatne koszty o ujawnienie prawdy w zakresie dzikiego i nie kontrolowanego procesu dojenia Nas wszystkich przez ZUK i wójta.

anonim
Gość
anonim

radni i komisja rewizyjna zajęci są od ponad roku (w lipcu minęło) kontrolą w straży,to jest dopiero marnowanie naszych pieniędzy a zuk to jest dla nich zbyt skomplikowany temat.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ej Ej, a mógłbyś anonimie wskazać na czym polega to marnowanie pieniędzy? Nie cwaniakuj tutaj tylko dlatego, ze ta komisja i kontrole w SP powodują ścisk twoich pośladków ze strachu. Przecież oni robią to w ramach swoich obowiązków za które i tak mają płacone. Ale ZUKu faktycznie nie ruszą bo są za krótcy. A przy okazji tej komisji od straży to zapowiadam publicznie, ze również publicznie zapytam na którejś sesji czy ustalili ile pieniędzy z kasy gminnej poszło na asystowanie SP w uroczystościach kościelnych. Bo ja na takie wydawanie pieniędzy nie zgadzam się. To nie jest działalność statutowa SP. To… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W Polsce jeszcze mass media boją się ruszyć PokemonGO bo w grę wchodza tutaj potworne sumy zarabiane na zidiociałych mózgach użytkowników i żaden psychiatra czy psycholog nie odważy się póki co wypowiedzieć publicznie bo się po prostu boi, natomiast w Rosji ludzie zaczynaja myśleć. Oto przykład do czego ta gra doprowadza http://www.se.pl/wiadomosci/swiat/twierdzi-ze-zgwalcil-ja-pokemon-policjant-zalecil-psychiatre_878014.html

Lukasz
Gość
Lukasz

To gdzie o tych pokemonach piszesz tu czy tam bo juz sie pogubilam tak skaczesz z informacjami po tematach

ZZ
Gość
ZZ

Pogubiłam?
Pani Łukasz?
Popatrz popatrz!
Tym bardziej chętnie poznam 😉

Lukasz
Gość
Lukasz

😉

Nie wiem czy dobrze pamietam ale chyba zanim pojawil sie glowny komentator bloga to padla taka sugestia spotkania zapoznawczego

ZZ
Gość
ZZ

No właśnie trochę się obawiam tego spotkania z Erdoganem 🙂