Nowa działalność byłego wójta

Postanowiłem posłuchać Waszych sugestii i publikować nowy wątek w każdej nowej sprawie, która się pojawi. Ostatnio okazało się, że nasz były wójt, który odszedł w niesławie postanowił rozpocząć działalność gospodarczą.

Została zarejestrowana 6 lipca 2016.

Ciekawie wygląda lista rodzajów działalności, które zostały podane we wniosku:

 • 74.90.Z – Pozostała działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, gdzie indziej niesklasyfikowana
 • 38.11.Z – Zbieranie odpadów innych niż niebezpieczne
 • 38.32.Z – Odzysk surowców z materiałów segregowanych
 • 46.19.Z – Działalność agentów zajmujących się sprzedażą towarów różnego rodzaju
 • 46.77.Z – Sprzedaż hurtowa odpadów i złomu
 • 46.90.Z – Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana
 • 47.19.Z – Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach
 • 47.52.Z – Sprzedaż detaliczna drobnych wyrobów metalowych, farb i szkła prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
 • 73.11.Z – Działalność agencji reklamowych
 • 82.19.Z – Wykonywanie fotokopii, przygotowywanie dokumentów i pozostała specjalistyczna działalność wspomagająca prowadzenie biura
 • 82.30.Z – Działalność związana z organizacją targów, wystaw i kongresów

Ewidencja działalności gospodarczej jest jawna, więc każdy może sobie sprawdzić wpis do ewidencji – na tej stronie.

76
Dodaj komentarz

avatar
30 Comment threads
46 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MarekPaweł ArabaszPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A co tu roztrząsać Panie Blogu? Ma prawo to założył. Bo co ma ludziom powiedzieć jak go ktoś zapyta z czego żyje. Przecież nie powie, że z łapówek. On przecież teraz szanowany biznesmen będzie. Zobaczycie, że jeszcze wypłynie przy śmieciach z terenu naszej gminy. Tzn smieci i ich szkodliwe oddziaływanie w nasze organizmy, a kasa w jego kieszenie. Historia powinna takich ludzi jak powiada pewien wieszcz po prostu …..wycharknąć……

Izydor
Gość
Izydor
Izydor
Gość
Izydor

Jak już Pan podaje linki do rejestrów to można podać również link dla przedsiębiorców ,żeby sprawdzali czy kontrahent jest czynnym vatowcem. No niestety zdarzają się przypadki ,że kontrahent nie płaci vat-u.https://ppuslugi.mf.gov.pl/_/

LP
Gość
LP

Panie blogu szanowny, a kiedy będzie temat o pokemonach? Pytam bo pan Paweł wnioskował o utworzenie takowego. Pewnie ma wiele do powiedzenia w tej kwestii;)

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Widzę, ze prócz lukasza kronikasza ZZ pojawiło się jakieś następne coś o nazwie roboczej LP z zadaniem dyskredytowania mnie tutaj na Blogu. Ano próbuj LP. Jestem odporny na was 🙂 . A dla ścisłości to powiem , że nigdy nie wnioskowałem o oddzielny temat o pokemonach. Gdybym wnioskował to bezpośrednio do Pana Bloga. Ale skoro Tobie LP pasuje ten idiotyczny temat z pokemonami to przecież sam zawnioskuj u PB. Z to uważam, że oddzielnym tematem mógłby zostać objęty protest Zajączkowa i Wesołej o kopalnie, ale niech to będzie na wniosek mieszkańców tych miejscowości. Uważam natomiast i kieruje publicznie prośbę do… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

Napisane przez: Paweł Arabasz

Uważam, że tematyka:

2./ Rozwaga w pozwalaniu dzieciom używania gry PokemonGO,

zasługują na to aby objąć je oddzielnymi artykułami. Nikt nie musi się wpisywać ani komentować, ale niech w oczy kłują. …

Acha

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No bo ta tematyka oraz inne które wtedy zamieściłem zasługiwały wtedy na uwagę, ale proszę nie mylić pojęcia „zasługują” z „wnioskowaniem”.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Paweł nigdy się nie myli!
Recep Tayyip Erdogan też!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie jest on moim wzorem do naśladowania, niemniej jest to wielki mąż stanu. Po ostatnich sterowanych przez niego „zamachach” stał się już praktycznie sułtanem na swoim pałacu o 1000 pokojach. Dogadał się teraz z następnym wielkim mężem stanu czyli panem Putinem który praktycznie jest carem Rosji , obydwaj dogadają się z szachem Iranu oraz z Chinami oraz Syrią i niedługo Ty i my wszyscy z tzw Zachodu czy tez UE będziemy im buty czyścic. No chyba, że nas NATO obroni. Właściwie to już czyścimy. To tak gwoli rozszerzenia tematu który poruszyłeś o prezydencie Turcji. Acha, ja na nikim się nie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Czasami się zapomnę podpisać – przepraszam!
A co takiego napiszesz o takich osobach jak Stalin i Hitler?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Stalin to zbrodniarz . A co do Hitlera to zaryzykuje twierdzenie, ze gdyby wygrał II wojne światową to dziś byli byśmy mieszkańcami państwa potęgi militarnej i gospodarczej. A tak to się polaczkom zachciało walczyć na dw fronty, przeciw sowietom ( nie mylić z Rosjanami) i przeciw nazistom zamiast spokojnie pozwalać wyrznąć im się wzajemnie. Tak własnie czyniły NSZ w odróżnieniu od AK. Bo BCH, AL to inna sprawa. Głupota dowódców AK , a raczej ich skłonności do władzy i pieniedzy które otrzymały swojego czasu od Ratingera doprowadziła do zagłady prawie 300tys polskiej inteligencji w czasie powstania warszawskiego. Dowódcy powstania (… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nikt Pawle nie twierdzi że wnioskowałeś. Niestety nie zrozumiałeś intencji LP – to był żart! Wesoło chłopakowi to sobie żartuje – ja się pośmiałem!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ale przecież ja tez mu odpowiedziałem w formie żartu ZZcie. ( chwilowo anonimie : ) )

Lukasz
Gość
Lukasz

300 tys w Powstaniu Warszawskim??? Pawle skad takie dane??? To chyba znowu Kurski musial liczyc …

Lukasz
Gość
Lukasz

Acha

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Skoro już zostałem wrzucony przez Pawła do tej samej beczki z Lukaszem, Kronikaszem i LP to chętnie bym poznał kolegów 😉
Mają jedną przewagę nad Tobą – nie są takimi drętwymi wapniakami jak Ty.
Przesadziłem czy jednak przejdzie wpis?

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Dziekuje za komplementi. Bez tej „Beczki” istnienie emerytowanego milicjanta na tym blogu byloby zagrozone.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Działalność zarejestrowana w Chęcinach, a wykonywana w Piekoszowie ?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

pieniądze w Chęcinach a smród w Piekoszowie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Przecież to nie pierwszy smród po sobie zostawi pan ex wójt i zapewne jeszcze nie ostatni i jak do tej pory niewielu to przeszkadza. Nawet sądy ciągną się jak flaki z olejem. Trzeba zainteresować Pana Źiobro tematem to coś może ruszy, bo tak to tylko mecenasi się nachapią.

Izydor
Gość
Izydor

Chociaż nieaktualne ale jest co poczytać. Samo życie
Jednym słowem bałagan niesamowity.
http://bip.kielce.rio.gov.pl/temp/zdjecia_art/2077/piekoszow_2012.pdf

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Izydorze, wyciągnąłeś masę prawnie stwierdzonych nieprawidłowości jakich dopuszczali się ci co kiedyś, ileś tam lat wstecz rządzili gminą. No i co z tego? Oni nadal są pięknie i syto polokowani w urzędniczej hierarchii i nadal nas doją i śmieją się nam w twarz. Drwią sobie jeszcze nadal z nas i prawa zaniżając jak sami widzicie wartość swojego majątku zbitego na nas. A społeczeństwo milczy!!! A teraz zostawmy na chwilę duchy przeszłości i weźmy pod uwagę obecną kadencję władzy. Proszę poczytać uzasadnienie sądu w przypadku wyroku na korzyść Pana Marka http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/585FAEFA7B , tam ewidentnie sąd stwierdza naruszenia prawa przez tych… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

czy te naruszenia które wykazał sad nie są też naruszeniami poprzedniej władzy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wg mojej interpretacji tego uzasadnienia Anonimie, to owszem, korzystny grunt powstał za poprzedniej władzy, ale naruszenia zostały dokonane przez obecną władzę.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle jak przez obecną władzę kiedy pozwolenia nie było.i to pozwolenie załatwił właśnie w ubiegłym roku prezes Wijas już po półrocznym urzędowaniu

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Załatwił po silnych naciskach Pana Marka i ze strachu przed odpowiedzialnością karną ponieważ bez zezwolenia prowadził działalność i naliczał co i jak chciał. . Było by dobrze , żeby pan Marek zechciał tutaj opisać te „załatwienia”, bo jakoś stoi to w sprzeczności z tym, że musiał on przez sąd dochodzić swoich racji. Gdyby nie działalność Pana Marka, to do tej pory mielibyśmy już kilka niezłych podwyżek cen za wodę i za ścieki. Ale nie potraficie i nie chcecie tego dostrzec.

Marek
Gość

Anonimie : faktem jest że od daty powstania tj 2008 roku Spółka nie posiadała wymaganego zezwolenia i przez ten czas ilu było radnych ile razy dyskutowano i głosowano na taryfami cenowymi?Ba 2 lata temu a Spółce przeprowadzono audyt i nikt nie zapytał o zezwolenie?Co do obecnego prezesa to już w pierwszych dniach urzędowania wiedział ,że nie posiada zezwolenia od 1 dekady stycznia ub.r. Na początku lutego wystąpiłem z pisemnym wnioskiem o potwierdzenie faktu.Sesja w sprawie przyjęcia taryf cenowych za wodę i ścieki odbyła się 26 marca,zaś ZUK wystąpił z wnioskiem o wydanie zezwolenia w dniu i tu uwaga dopiero 25… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Za większość nieprawidłowości, a było ich ogrom ponosi wójt za wiele skarbnik czy sekretarz, a w rzeczywistości nikt poza mieszkańcami nie poniósł odpowiedzialności. SKANDAL i farsa która trwa nadal. Ze skradzionego „batona” w sklepie poniesiesz konsekwencje a za zmarnotrawione miliony nie!!!

czerepah
Gość
czerepah

” Napisane przez: Paweł Arabasz

Stalin to zbrodniarz . A co do Hitlera to zaryzykuje twierdzenie, ze gdyby wygrał II wojne światową to dziś byli byśmy mieszkańcami państwa potęgi militarnej i gospodarczej. ”

No qrwa WODZU PROWADŹ …… przeczytaj Mein Kamf … tam jest napisane do czego mieli być Polacy. Wszystko miałbyś za przyzwoleniem „jedynie słusznej rasy” … nawet d..czenie ….

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak z nudów przeglądam sobie oświadczenia majątkowe radnych i pracowników urzędu i naszła mnie taka refleksja, że niektórych trzeba objąć opieka społeczną bo są tacy biedni, bezdomni to cud że żyją.

Izydor
Gość
Izydor

Raporty NIK o Gminie Piekoszów. Może nie każdy miał okazję się zapoznać.
Szczególnie ten o gospodarowaniu nieruchomościami gminnymi bardzo interesujący:
http://przeklej.org/file/weqKRG/P-07-007-LKI-02-02.pdf
http://przeklej.org/file/beiEKx/P-08-001-LKI-06-01.pdf

Izydor
Gość
Izydor

To tak offtopem dla ,,odprężenia”(?).
http://prawy.pl/35584-od-dzis-wzrost-pensji-w-administracji-panstwowej-o-100-procent-program-koryto-wprowadzany-tylnymi-drzwiami/
A ten link to znowu bardzo ciekawy.

Mainstream milczy: Pis jak odwrócony Janosik zabiera jednym a daje komu się opłaci politycznie (500+).
http://prawy.pl/35208-nowa-ustawa-o-uzytkowaniu-wieczystym-moze-doprowadzic-do-wywlaszczenia-polakow-i-przejecia-ich-mienia/

I jeszcze mają wprowadzić kontrole czy kto płaci abonament. (J-23 znowu nadaje znaczy się chciałem powiedzieć ogląda bezprawnie telewizor. Przydałaby się samochody pelengacyjne).

Izydor
Gość
Izydor

A. Jeszcze w projekcie jest,że rzekomo ziemia nieczysta i trzeba ją zbadać – tylko trzeba zapłacić by mieć na 500+ a przy okazji wywłaszczyć ludzi z własności.
Niby Pis prawicowy ale w rzeczywistości lewicowy – zabiera żeby dać. Nie dawajcie i nie zabierajcie.
http://m.interia.pl/biznes/news,2341412
Urojone pomysły.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No to może Izydorze dołóżmy jeszcze ustawę o ziemi którą PiS załatwił Polaków. Mistrzostwem świata jest, że można sprzedawać ziemię w nieograniczonych ilościach kościołom. A kto potem sprawdzi komu kościół ją przekazał? Kościołów nie rozliczy nikt. Jedna banda PO zaczęła a druga dorżnie Polaków na amen. A Tobie jeden z drugim wolno kupić sobie tylko 30 arów na …..celę więzięnną tyle, że pod gołym niebem i jeszcze masz sobie dach nad głową wybudować. Przemyślcie sobie moje ostatnie zdanie. A potem odpowiedzcie sobie na pytanie: gdzie jest ziemia Waszych dziadków, rodziców? W czyich jest ona teraz rękach? Zwłaszcza niech sobie odpowiedzą… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Ziemia moich dziadkow i to nawet ta w Zajaczkowie jest w moich rekach…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ustawa która przytoczyłeś powyżej ma na celu panikę i chęć pozbywania się jak najszybciej własnej ziemi przez Polaków. …..no bo jak wejdą kontrole to przecież coś znajdą. Cwane zagranie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja nie na temat Panie Blogu, ale chciałem podziękować Pani która udostępniła dziś apteczkę mojej córce dla poszkodowanej w Gałezicach przy zjeździe na Charężów. Jeśli coś zostało zużyte to proszę tą Panią o kontakt pod mój numer 531129013 to odkupię zużyte opatrunki z apteczki.

ZZ
Gość
ZZ

Zamiast podziękowań z ust wodza kup coś słodkiego lub/i „mocnego” i zawieź.
A co się wyciągneło z apteczki to nie trudno chyba stwierdzić?
Ktoś się wysilił, poświęcił czas, a Ty chcesz za to oddać dwa waciki?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie znam osób. były to dwie Panie . Jak się dowiedziałem o użyciu apteczki i ustalałem o kogo chodzi to te Panie już odjachały. Dlatego dałem tutaj ten wpis to może te Panie się odezwą.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Hm. Zawsze starałem się unikać tutaj tematów politycznych, ale skoro powoli zaczynają się one tutaj pojawiać to i ja postanowiłem dodać swoje trzy grosze:) Proszę Państwa, żeby jako tako zrozumieć to co się dzieje w Naszej Ojczyźnie ( oraz w samorządach), to należy zadać sobie troszkę trudu i zapoznać się na początek z prawdziwym pochodzeniem 90% polskich hierarchów kościelnych, całą wierchuszką Wszystkich partii politycznych , wszystkich liczących się biznesmenów, bankierów, sądownictwem a dopiero potem bawić się w politykę. Wtedy może w Waszych co jaśniejszych umysłach zaświta coś na kształt pojęcia: JESTEM POLAKIEM I MAM POLSKIE OBOWIĄZKI!

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Ja nie na temat Panie Blogu, ale chciałem podziękować Pani która w 1989 roku poratowala mnie mascia na odciski, nakarmila do syta i podarowala na droge dwa sloiki. Jeden z krupnikem a drugi z bigosem.Zdarzenie to mialo miejsce w Seceminie.Dla zainteresowanych przpomne , ze byla to VIII Piesza Pielgrzymka na Jasna Gore.Boze chron Krola.

ZZ
Gość
ZZ

Kronikaszu!
Za każdym razem kiedy Cię czytam, to muszę stwierdzić że jesteś prze-byk!
Z Twoich wpisów możnaby stworzyć niezły kabaret!

b
Gość
b

Też uwielbiam wpisy Kronikarza:)) Po przebrnięciu kilkudziestu wpisów jednego pana doczekałam nagrody!

lukasz
Gość
lukasz

10 lat pozniej jeszcze zyla

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Lukasz. Mam nadzieje, ze zyla.
Nigdy jej wiecej nie spotkalem. A Secemin wspominam cieplo.
Odnosze wrazenie , ze Znasz moja tozsamosc.
Choc zawsze bylem anonimowy.

A jesli chodzi o kabaret , to juz mnie nagabywali znajomi.
A le jak to sie mowi: Kruca bomba malo casu. 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tylko dla takich ciętych ripost warto wchodzić na bloga. Przez 20 wpisów jednego pana ciężko przebrnąć, ale na koniec choć się pośmiałam.Nawiasem mówiąc ten pan chyba ma coś nie teges pod kopułka.

ZZ
Gość
ZZ

Odpowiedź jest prosta – na szczytach znajdują się Ci którzy potrafią się tam dostać, czyli są jakby nie patrzeć najbardziej do tego predysponowani.

czerepah
Gość
czerepah

PB ….zadam Ci pytanie …po co powstał Twój blog?????????????????? …Czy po to żeby Towarzysz Arabasz przekazywał nam „wiedzę” jaką sobie przyswoił na zajęciach politycznych, czy raczej sprawy duże, małe ale z gminy. Zacznij w końcu moderować i nie wpuszczaj każdej nawiedzonej mądrości.
1) Prawdziwe pochodzeniem polskich hierarchów kościelnych – 90% społeczeństwa gminy właśnie tym jest najbardziej zainteresowana.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

I to jest Polska właśnie. Ktoś kto ma 30 zarzutów i toczy się przeciw niemu postępowanie zakłada firmę.

Lukasz
Gość
Lukasz

To ze ktos ma jakies zarzuty to nie oznacza jeszcze ze jest winien
Pozatym nie ma zakazu prowadzenia dzialalnosci gospodarczej wiec w czym masz problem???

ZZ
Gość
ZZ

1 września – dzieci poszły do szkoły i człowiek dowiaduje się nowych rzeczy – pani dyrektor szkoły w Brynicy zwolniła jedną z najlepszych nauczycielek jaką pamięta ta szkoła!
Pani Popiołek będzie teraz miała czas na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji – czego bezczelnie życzyła jej pani hrabianka na pożegnanie. Oczywiście na jej miejsce jest jakaś nowa – życzę jej by przynajmniej w 50% dorównała pani Popiołek! Cała sprawa trochę śmierdzi!
Jeżeli pani dyrektor tak chce odmładzać kadrę to powinna sama się zwolnić!

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli ktoś zna lepiej sprawę Pani Popiołek to proszę się tutaj wypowiedzieć.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ZZ dlaczego siejesz zamęt,pani Popiołek odeszła na emeryturę i nikt jej nie zwolnił.

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście!
Mogła i chciała jeszcze pracować.

saskya
Gość
saskya

Oczywiście to jest na temat?
PB to już kolejny komentarz niezwiązany z tematem.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Lepsze coś nie na temat niż 2 tygodnie ciszy 😉

ZZ
Gość
ZZ

Skoro jesteś Anonimie taka poinformowana 😉
to napisz jeszcze kim jest mąż nauczucielki przyjętej na miejsce Pani Popiołek.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

I czy facio p dyrektor tez jest zatrudniony na umowe zlecenie za pare zloty tak jak pracowmicy kuchni ?

WZ
Gość
WZ

to komu było miejsce potrzebne pani Popiołek? i będzie wszystko jasne. Nic w natrze nie ginie

Gandalf
Gość
Gandalf

Czy to prawda,że radny Borkowski przyczynił sie do opóźnienia przygotowania sali pod przedszkole dla 5-latkow w Brynicy?podobno z tego piwodu,że zajęcia zumby okazały sie wazniejsze?

Gandalf
Gość
Gandalf

Czy to prawda,że radny Borkowski przyczynił sie do opóźnienia przygotowania sali pod przedszkole dla 5-latkow w Brynicy?podobno z tego piwodu,że zajęcia zumby okazały sie ważniejsze? Ktoś coś wie?

ZZ
Gość
ZZ

Ważniejsze dla kogo?
Są matki które same opiekują się pięciolatkami i potrzebują „zumby”,
a są takie które pracują i zamiast „zumby” potrzebują przedszkola.
Więc i jedno i drugie jest potrzebne i nie ma się co kłócić!

anonim
Gość
anonim

to nie jest prawda

WZ
Gość
WZ

Czy ktoś mi w końcu odpowie kto zajął miejsce Pani Popiołek. Chciałbym informację sprawdzoną – czy to dobra „zmiana”?

lukasz
Gość
lukasz

a wie moze Ktos co sie dzieje ze strona www gminy???