Woda w Piekoszowie, Wincentowie i Micigoździe już bez bakterii

Jak informuje ZUK – po dzisiejszych badaniach próbek wody nie stwierdzono w nich już bakterii e. coli i nadaje się ona do picia.

Dzisiaj rano woda jeszcze bardzo śmierdziała chlorem, więc ja się jeszcze wstrzymam używaniem jej do celów spożywczych 😉

34
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
28 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Paweł ArabaszsaskyakronikaszIzydorlukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No to Saskya już nie napije się darmowej wody 🙂 .

saskya
Gość
saskya

No niestety, echo za późno napisało o darmowej wodzie. Napisze im maila, żeby wcześniej takie informacje podawali.

lukasz
Gość
lukasz
saskya
Gość
saskya

A ktoś w Piekoszowie w ogóle używa tej wody do celów spożywczych? To coś co leci z kranu nie nadaje się do umycia gumowców bo zacieki zostawia, a ty chcesz czekać celem spożycia. Zresztą po co czekać, za chwil kilka znowu będzie powtórka z rozrywki, gnojówka i chlorowanie.

ZZ
Gość
ZZ

Chodzi ci o miejscowość Piekoszów czy gminę?

saskya
Gość
saskya

Domyśl się o co mi chodziło.

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli o gminę to nie masz do końca racji – w Brynicy mamy całkiem dobrą wodę z ujęcia koło rzeki Bobrzy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wszyscy powinni mieć „całkiem dobrą wodę” , a nie tylko Brynica.

kronikasz
Gość
kronikasz

Masz pomysl zeby wszyscy mieli dobra wode w calej gminie , w calej Polsce?A nie tylko w Brynicy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mam pomysł, i ten pomysł już tutaj przedstawiłem jak osadzano panią tatar na stanowisku sekretarza gminy. Powtórzę więc. W obliczu zadłużenia Naszej Gminy byłem przeciwny powoływaniu sekretarza, ponieważ uważam, że nie jest nam na czas spłacania zadłużenia dodatkowy bardzo kosztowny urzędnik. Co drugi pokój w UG to ludzie z takimi kierowniczymi tytułami, że wystarczyło tylko umiejętnie ich wykorzystać do sprawnego funkcjonowania gminy. Wskazywałem , że zaoszczędzone w ten sposób pieniądze należy przeznaczyć na jak najszybsze wybudowanie kilku ujęć wody. Wg mnie natychmiast należy zamknąć ujęcia przy cmentarzu oraz nordkalk. Obawiam sie, że rozkładające się zwłoki z cmentarza zakażają ujęcie, natomiast… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

podczas plukania kamienia nie uzywa sie zadnych „chemikaliow”

lukasz
Gość
lukasz

najlepiej aby takie ujecie bylo na posesji Pawła i pod Jego nadzorem

Izydor
Gość
Izydor

Bo to woda źródlana. I łąki zdziczały i nikt ich nie posypuje nawozem. I nie po drodze wylewać traktorowi z beką śmierdzących odpadów. A i ludzie szamb nie wylewają bo jest przejazd kolejowy to się boją.

lukasz
Gość
lukasz

w Brynicy jest przejazd kolejowy???? Gdzie???

Izydor
Gość
Izydor

Nie czytamy ze zrozumieniem. Czytaj ze zrozumieniem.

Izydor
Gość
Izydor

Wątek jest o ujęciu wody dla Brynicy . A to ujęcie lukasz nie jest w Piekoszowie. Popatrz sobie na mapę.
Myślałeś ,że nie wiem co piszę?

Izydor
Gość
Izydor

Ujęcie jest w Górkach Szczukowskich przy obwodnicy. Żeby do niego dojechać to trzeba przejechać przez przejazd strzeżony w tejże miejscowości. Prawdopodobnie przejazd jeszcze jest monitorowany.

saskya
Gość
saskya

Poważnie nie zrozumiałeś o jakie ujęcie wody mi chodziło?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ileż to będzie inicjatyw dla dzieci i młodzieży, czyżby pieniędzy nam przybyło czy pan od oświaty ma więcej czasu bo doktorat skończył?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To są anonimie przygotowania dzieci, a raczej próby generalne do ich wykorzystania w kampanii wyborczej. Pamiętacie jak przed kampanią w 2014 roku przegoniono dzieci na biegu w sytuacji gdy te dzieci w ogóle nie były przygotowane do intensywnego wysiłku fizycznego? Organizował je Pan Michalski, prawa ręka Zbigniewa Piatka pod jego osobistym patronatem. Ta impreza aż ociekała kampanią wyborczą. Te imprezki które się szykują będą miały to samo wyborcze zabarwienie. Krótko mówiąc kampania wyborcza za pieniądze gminne. Takie są moje przewidywania.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A tak w ogóle, to kto zapłacił za tą rozdawaną wodę? ZUK czy MY wszyscy?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pawle wypisujesz głupoty ,oczerniasz Wijasa ,własciciela Biedronki odnośnie zakupu wody ,a ja ci powiem woda kupiona była w MAKRO i co ładnie ci

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wijasa będę prześladował za pozbawienie mnie możliwości zakupu wody gminnej gdy w mojej studni zaczęło jej brakować. Tego nie ukrywam. I nie ukrywam, że jestem zwolennikiem jak najszybszego usunięcia go z tego stanowiska, bo uważam, że on sie po prostu na to stanowisko nie nadaje. Właściciela Biedronki nawet nie znam. Mój wpis był w formie zapytania wynikającego z obawy. Ale skoro jesteś taki „wiedzacy” Anonimie ( chociaż chyba jesteś kobietą) to napisz nam tutaj ile kosztowała ta zakupiona w Makro woda, oraz kto za nią zapłacił, oraz czy wszystkie rodziny dotknięte skażeniem otrzymały ją po równo i uczciwie.

lukasz
Gość
lukasz

po wode nalezalo sie zgosic osobiscie i na kazdy nr domu przyznane byly 2 butelki wody 5l

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to jak tak to Ok łukaszu. To tej nocy zasnę spokojnie wreszcie 🙂 . Cieszę się, że wszystko jest jak należy.

Izydor
Gość
Izydor

Ciekawe czy wszyscy odebrali?
Kiedyś w pewnym biurze dzielili wodę z racji upałów. To najwięcej skorzystał ten , który dzielił.
Bo:
1. Nie każdy chciał
2. Nie każdy był obecny a przydział był na każdego pracownika.
Nie ważne co się dzieli – ważne kto dzieli – ten skorzysta najwięcej.

saskya
Gość
saskya

Niestety nie każdy odebrał wodę.
Informacja była na tablicy ogłoszeń koło straży pożarnej, na innych tablicach nie widziałam. Na stronach UG i Zuk też nie było informacji o odbiorze wody (ja nie znalazłam).
A po pracy to nie po co jechać po wodę, stanowczo za późno, to tak na przyszłość bo za niedługo znowu będzie powtorka z rozrywki.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Stajemy się słynni na cały świat http://wiadomosci.onet.pl/kielce/woda-w-gminie-piekoszow-nadaje-sie-juz-do-picia/e8w56r . Znaleziono nawet potencjalnego winnego zakażenia. A właściwie to nawet wychodzi z wypowiedzi wójta Zbigniewa Piątka, że żadnego zakażenia nawet nie było.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A gdzie się zaszyli Radni z Piekoszowa, nic nie robią z wodą. Dobra zmiana wychodzi bokiem. Myśmy za swoje pieniądze budowali wodociągi a na Bławatkowie się buduje za ZUKu? Dlaczego nie walczycie o Nas, Prezes inwestuje w swój teren i nie patrzy na nic, a Wójt myśli że on tak dla ludu dobrze robi. Żeby się nie okazało , że ma tam działki. Ruszcie się do roboty RG bo w Piekoszowie przez te „3” lata nic nie zrobiliście z infrastruktury drogowej, wodociągowej czy kanalizacyjnej

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Brawo Anonimie. Budźcie sie ludzie, bo wójt Piatek rządzi już gmina 2.5 roku i oprócz prywaty i trochę wysiewki ( która Nordkalk rozdaje za darmo ) na Naszych drogach to nic dobrego się nie wydarzyło poza tym . Za to gołocą kasę gminy za nic nie robienie aż gwiżdże. Sam wójt wydoi kasę gminy na około pół miliona zł. Za co?Toż nawet ministrowie w rządzie Beaty Szydło tyle nie zarabiają. Doliczcie do tego nieprzyzwoicie wysokie zarobki wielu urzędników to przecież scyzoryk się w kieszeni otwiera. A oni bezczelnie teraz pod publikę na sesji Rady Gminy będą debatować nad zakupem paru… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

przeczytaj dokladnie zalacznik do uchwaly i dowiesz sie nad czym beda debatowac a nie pisz co ci slina na jezyk przyniesie

kronikasz
Gość
kronikasz

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare.

Izydor
Gość
Izydor

A co będą robić? Jak to mówi mój kuzyn – skoro ,,wszystko zrobione.” Siedzą i odcinają kupony.