Rasizm, ksenofobia i nawoływanie do nienawiści. Obrzydliwy napis w Piekoszowie

Przy drodze z Piekoszowa do Kielc, na budynku koło stacji benzynowej ktoś namalował wielki rasistowski napis. Mam nadzieję, że po tej publikacji właściciel budynku zgłosi przestępstwo do organów ścigania, a napis zostanie jak najszybciej usunięty.

To bardzo smutne, że w naszej gminie są ludzie, którzy są w stanie coś takiego zrobić. Mnie najbardziej przeraża podpis: „lokalni patrioci” – świadczy on o tym, że sprawcy tego haniebnego czynu nie mają pojęcia czym jest patriotyzm… a są zwykłymi przestępcami, ponieważ Kodeks Karny w art. 256 mówi wyraźnie:

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiścina tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ponieważ wśród „mądrości”, które zostały wymalowane na tej ścianie, jest też napis „wielka Polska katolicka” – myślę, że jest tu też zadanie dla naszych piekoszowskich księży, żeby uzmysłowili parafianom, jakim złem jest rasizm, ksenofobia i nawoływanie do morderstwa.

2016-10-02-rasistowski-napis-w-piekoszowie

48
Dodaj komentarz

avatar
16 Comment threads
32 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JanPaweł ArabaszirekIzaNRys 56 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czerepah
Gość
czerepah

Napis pojawił się wraz z napływem uchodźców do Europy a właściciel budynku ma okazje zarobić …wynająć powierzchnię ścian na reklamę .. i po kłopocie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Najgorsze to jest jak religię łączy się z polityką. Zrozumiał bym jeszcze napis „Polska dla Polaków ale wszystkich innych z chęcią ugościmy”. Ten napis wydaje mi się prowokacją. Podam przykłady: Po 89 roku pojawiały się napisy Komuno Wróć, podejrzewano o to księży, bo im się naprawdę klawo za komuny żyło. We Francji złapano żyda który namalował na kilku samochodach gwiazdę Dawida chcąc wykazać antysemityzm Francuzów. W Polsce są partie narodowe w tym chyba w Kielcach działa ONR, ale nie wierzę, że to oni zrobili. Na mojego nosa to prowokacja aby oczernić Polaków. Przecież póki co nie ma u nas żadnych… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Napisane przez: Paweł Arabasz
……….. Na mojego nosa to prowokacja …………….

Jednorazowy wybryk pijanego chłystka który przyjechał z kumplem w nocy na CPN umyć samochód.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bo chyba normalnym zwyczajem jest, że chłystki jadąc po piwo noszą ze sobą spray. Ciekawe zjawisko. Nie znałem go. No chyba, że o sobie piszesz.

lukasz
Gość
lukasz

bardziej normalnym sa chlystki niz ks dziekan z Piekoszowa
a gdzie byles jak to pisali???

ZZ
Gość
ZZ

Wyjąłeś mi to z ust Czerepach!
Milczałem jednak i czekałem co tam napisze nasz Pawełek w swoim ulubionym temacie 😉

ZZ
Gość
ZZ

Prowokacja Pawełku?
To napisz może dokładniej kto Twoim zdaniem mógł to napisać?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Moim zdaniem mógł tego dokonać ktoś sterowany przez służby obecnie rządzących. Ten napis wbrew pierwszemu osądowi, że mógł go jakiś debil napisać jest logiczny do bólu i dokładnie zaplanowany w doborze słów. Debilny wpis w połączeniu z podpisem „patrioci”, oraz użyciem do tego hasła podobnego do haseł używanych przez Narodowców ma na celu oplucie Ruchu Narodowego oraz wyrobić w czytającyh przeświadczenie, że Patriotyzm = Debilizm=Prostactwo=Niebezpieczeństwo, a ogólnie ma nam być nie po drodze z Narodowcami. Bo ruch narodowy czy nam się to podoba czy nie to staje się coraz silniejszy. Ludzie zaczynają przeglądać na oczy, czują się oszukani przez okres… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Czyli ktoś z Warszawy Pawełku?

lukasz
Gość
lukasz

juz to widze jak chetnie goscisz nie Polakow jak nawet Polakow chcesz psami przegonic

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, a z tego artykułu to trzeba by było pozamykać rządy wszystkich państw które oficjalnie lub nie oficjalnie uczestniczą w konflikcie na Bliskim Wschodzie, oraz kilku urzędnków UG którzy podburzają do nienawiści przeciwko wybranym mieszkańcom.

ZZ
Gość
ZZ

A co ty Pawełku Arab jesteś?

KRZYCHU
Gość
KRZYCHU

akurat w tej okolicy kreci się sporo ukraińców którzy w dość nieprzychylny sposób wyrażają się o ”lachach”,zresztą jak w połowie Piekoszowa-co nie znaczy że popieram ten napis.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak kopali mi studnie to był z nimi jeden Ukrainiec, bardzo uprzejmy i miły chłopak. Coon tam w głowie przeciwko Polakom nosił to nie wiem. Uciekł z Ukrainy przed poborem do wojska, bo Ukraińcy już się połapali, że Chazarzy którzy zawładnęli Ukrainą wcielają młodych Ukraińców do wojska i pchają w Donbasie do bratobójczych walk.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

P.Pawle podjechac zamalować na czerwono napisać coka cola i po sprawie a nie od razu rasizm nawolywanie do morderstw prowokacje-bo jak na razie to pan sie dal sprowokować.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, jak podjedziesz zamalować i Cię złapią to oberwiesz większą karę za niszczenie mienia jak za te wpisy ktoś może oberwać 🙂 . Ja nie dałem się sprowokować Anonimie. Nie wzrusza mnie ten napis. Szkoda tylko tego budynku bo fajnie wyglądał bez napisu. 🙂

Bik
Gość
Bik

Ja z innej beczki. Proszę zwrócić uwagę na telebim przy spółce gminnej Bio-Med w Górkach Szczukoskich. Czy to normalne oślepiać 24h na dobę 4000 Watową żarówką? Nic mądrego nie pokazuje- chyba każdy kojaży na nim motylki… Ten telebim śmierdzi z daleka łapówkami przy rizpisabiu przetargu.
W dodatku jakby go wyłączyć to w zamian można zapalić około 80 lamp ulicznych! Te telebim to niezwykłe marnotrastwo naszych pieniędzy.

czerepah
Gość
czerepah

…hymmmm …słowo bio kojarzy się z naturą i ekologią, co za tym idzie, czystość i świeże powietrze. Czy ktoś z Was miał okazję odwiedzić tą firmę? Narzekamy ( i słusznie) na wysypisko śmieci, walczymy z pomysłem budowy spalarni (prawidłowo), Bio-gazownia to już temat rzeka a właściwie smuga smrodu. Miałem okazje „zwiedzić” wspomnianą wyżej firmę ….. katastrofa …. już od szlabanu widok przeraża, na drodze wewnętrznej pełno porozrzucanych odpadów które spadły z wjeżdżających samochodów tj. porozbijane szkło, śruby, nakrętki, odpady różnej „maści” a w powietrzu delikatny smród. To co zobaczyłem za budynkiem „biurowym” zmusza do bardzo głębokiej refleksji. Wytwarzanie bio-paliwa raczej… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

To już teraz wiesz po co jest telebim i motylki 😉
Taki jest teraz świat – ważne jest z czym się coś kojarzy – najlepiej podświadomie, a pomyśleć i tak mało kto jest w stanie!

lukasz
Gość
lukasz

to juz 6 dni bez

ZZ
Gość
ZZ

3 dni 😉

saskya
Gość
saskya

Paweł nie bądź taki.
Hejtery czekajo…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Saskya, niech potęsknią trochę, dobrze im to zrobi 🙂 .

czerepah
Gość
czerepah
lukasz
Gość
lukasz

i Robert by polegl

Rys 56
Gość
Rys 56

Piekoszów pod panowaniem zaborcy w 1915 roku wyglądał tak : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1172669599456301&set=pcb.1172670136122914&type=3&theater

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Po mojemu to szkoda tego budynku na którym ten napis pryśnięto. Powinno się wystawić przy gminie dużą planszę i niech sobie na niej każdy kto chce pisze co tylko chce. Jeśli komuś nie będzie pasował napis, to niech przybiegnie ze swoim sprayem i zamaże albo złoży swój napis. Z tego co pamiętam jak mieszkałem w Łodzi to włodarze miasta tak właśnie zrobili.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Jakiś czas nie wpadałem na bloga – a tu – co się też nie porobiło! Urzędasy dają potężny odpór Pawłowi, albowiem – jak w „Misiu” Barei – zaiste, słuszną linię ma nasza władza 🙂 Więc /wiem, wiem, od więc zdania się nie zaczyna ;)/ ja również, żeby nie być gorszy i przypodobać się władzy /bo taki du.owłaźny już jestem/ – Pawłowi przyłożę! Pawle! Jesteś – jak to mówią obecne „elyty” – w „mylnym błędzie”. Ten napis wysmażył zapewne Polak Prawdziwy /koniecznie wielką literą pisany/ i jest on /ten napis/ zgodny ze słuszną linią ukochanej partii naszej rządzącej. Wszakże to najzdrowsza… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Tych starych przekleństw to jest dużo. Jeden nauczyciel mawiał ,,Obyś cudze dzieci uczył”.

Icc
Gość
Icc

Ten budynek należy do PKP. W latach 80 – tych widniał tam symbol Polski Walczącej. Z tego co słyszałem w latach 90 – tych pracownicy firmy odnawiali go z sentymentu dla tamtej pierwszej Solidarności. A teraz ?! To już nowe czasy.

lukasz
Gość
lukasz

ktos tu chyba idzie na rekord

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jacek Kaczor, dyrektor I LO im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie zostanie odwołany ze stanowiska. Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że konkurs na dyrektora placówki został przeprowadzony niezgodnie z prawem. Procedurę przeprowadzenia konkursu zaskarżył były dyrektor szkoły Tomasz Malicki,który w 2015 roku zakończył pięcioletnią kadencję na tym stanowisku. Nie na temat ale i u nas też się tak powinno zrobić.

IzaN
Gość
IzaN

Pan Paweł Arabasz już dawno temu zwracał uwagę na to kim jest dyrektorka szkoły i jak została zatrudniona. Liczyłam że radni zajmią sie tym ale mineły dwa lata i nic.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Cztery lata ku ścisłości, a zatrudnił poprzednik nie ten wójt. Niema jak w gminie Strawczyn pójdziesz o zatrudnienie to pierwsze pytanie jest czy pan pani jest mieszkańcem gminy bo tacy mają pierwszeństwo. To się nazywa lokalny patriotyzm i tam wójt wie, że to właśnie mieszkańcy będą na niego głosować.

irek
Gość
irek

Bez przeczytania innych komentarzy. Te napisy. To, że one tam ciągle są. To wstyd dla nas wszystkich. Szczególnie, że 10 litrów najtańszej farby kosztuje około 30 zł. Odwaga się jednak liczy. Zobaczymy, czy znajdzie się jeden sprawiedliwy na 16000.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A dlaczego sam nie weźmiesz farby i nie pójdziesz zamalować tej ściany bez „zobaczania” i czekania. Oraz beż idiotycznego wymądrzania się. Ja nie pójdę, bo jak to zrobię bez zgody właściciela to będzie to naruszenie prawa. Jeśli blogowiczu Irek masz taką wolę to uzyskaj zgodę właściciela i idź zamaluj.

Jan
Gość
Jan

Co w tym napisie tak zbulwersowało szkopów i bolszewików? Żeby Polska była katolicka, czyli taka jaka jest od ponad 1000 lat? Co w tym złego, że chcemy być państwem solidnym, mającym własne rządy i pragnącym realizować własne cele? Cele na wskroś pokojowe! Czego ta banda zdrajców spod sierpa i młota oraz swastyki domaga się od Polski?

ZZ
Gość
ZZ

Polska katolicka nikomu nie przeszkadza ale druga część napisu „kill all Ar..” ? To te Twoje cele pokojowe? Może uzasadnij dlaczego mamy ich zabić?

lukasz
Gość
lukasz

a od kiedy Polska to kraj wyznaniowy???