Wincentów-Zręby. Będziemy mieli nowe sołectwo w gminie?

30 listopada odbędzie się sesja rady gminy, podczas której radni będą głosowali nad uchwałą w sprawie utworzenia nowego sołectwa Wincentów-Zręby. W uzasadnieniu uchwały czytamy, że sołectwo jest tworzone z inicjatywy mieszkańców. Niektórzy z mieszkańców mają jednak na ten temat inne zdanie.

Dostałem w tej sprawie wiadomość od pani, która pisze m.in.:

Dowiedziałam się, że na najbliższej radzie gminy ma być głosowanie o utworzeniu sołectwa Wincentów-Zręby. Zaskoczenie moje jest tym większe, że byłam kilka miesięcy temu na zebraniu sołectwa Wincentów, na którym miało odbyć się głosowanie, do którego w sumie nie doszło bo raz było zbyt mało głosujących,  dwa – obecni mieszkańcy Zrębów wyrazili sprzeciw utworzeniu sołectwa.

Tymczasem w uzasadnieniu uchwały czytamy:

[…] Zorganizowane zostało zebranie wiejskie, na którym mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za utworzeniem sołectwa (19 – za, 9 osób – przeciw i 2 wstrzymujących się).

To jak to jest – mieszkańcy Zrębów chcą, żeby mieć swoje sołectwo czy nie? Bardzo proszę o komentarze.

5
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RobPBxyzMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Tworzenie nowych jednostek pomocniczych czyli sołectw reguluje ustawa ,która odsyła do statutu gminy.Przejrzałem statut i w tej kwestii zapisy są krótkie i lakoniczne.Ważniejsza jest ustawa samorządowa.Ustawowy a zarazem obowiązkowy i obligatoryjny wymóg w sprawie utworzenia nowego sołectwa to przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami zgodnie z uchwałą Rady Gminy ustalającej zasady i tryb przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami/powinna być podjęta a nie chce mi się szukać czy jest w naszej gminie/.Brak konsultacji z mieszkańcami może skutkować unieważnieniem uchwały.W zapisach uzasadnienia do projektu uchwały nie ma wzmianki o konsultacjach.Nie mnie jest się mieszać w sprawy mieszkańców Zrębów. Kwestia ta to jest wyłącznie uprawnienie Rady… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Na najbliższej sesji będzie się dział co widać z porządku obrad.

xyz
Gość
xyz

co się będzie działo ,słyszałem że podatki Rada obniżyła

Rob
Gość
Rob

Podatek od nieruchomosci „mieszkalnych” który płaci każdy a raczej powinien płacić sie nie zmienia.Dalej będzie to 0.40zł / mkw.