Koniec męczarni! Wreszcie skończyli budowę ronda na skrzyżowaniu Malików i Piekoszowskiej

Od dzisiaj nareszcie można w miarę normalnie dojechać do Kielc – zlikwidowany został ruch wahadłowy na budowie ronda łączącego ulice Malików i Piekoszowską.

Budowa była opóźniona ponad 2 tygodnie – pocztątkowo miała zakończyć się 30 listopada. Swoją drogą – nie jestem w stanie zrozumieć jak można zwykłe, małe rondo budować tak długo… z drugiej strony, powinniśmy się cieszyć, że ta budowa nie była aż tak opóźniona jak na przykład skrzyżowanie Jagiellońskiej i Piekoszowskiej w Kielcach 😉

47
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
39 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Robczerepahlukaszsaskya Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Izydor
Gość
Izydor

Lepiej późno niż wcale.

czerepah
Gość
czerepah

Jest za małe. 2-3 lata do remontu, samochody ciężarowe pow. 12 ton zrobią swoje.

kronikasz
Gość
kronikasz

Panie blogu , ja nie na temat,
https://www.youtube.com/watch?v=3FMp9Ec3pcY

Izydor
Gość
Marek
Gość

Niestety energia elektryczna w większości jest składnikiem stałym kosztów przy wytwarzaniu produktów, towarów a nawet usług.Zmiana nawet o te 4% spowoduje ,że my konsumenci jako to ostatnie ogniwo w tym łańcuchu wytwarzania cen zapłacimy więcej.Jest jeszcze wolny rynek,ale czy on wszystko wyreguluje? Wątpię w to założenie.

Izydor
Gość
Izydor

To tylko się mówi w książkach ,,niewidzialna ręka rynku”. Praktyka pokazuje co innego . Istnieją monople, duoopole, oligopole itd. Jednym słowem mówienia ,że rynek jest regulatorem ceny to tylko teoria akademicka. Nawet na przykładzie ZUK-u Piekoszów. W jaki sposób my jako konsumenci mamy wpływ na cenę wody skoro ZUK jest monopolistą i stosuje ceny jakie chce? Odpowiedź brzmi : W żaden. Rada nie zatwierdzi taryf – zatwierdzi Wójt na korzyść Prezesa Zuk bo on go mianował na to stanowisko. A dodatkowo kto zweryfikuje, że skalkulowane koszty Zuk -u są prawidłowe? Nikt. Postępowanie przed urzędami jest wieloinstancyjne bo urzędnik może się… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

„Napisane przez: Izydor . W jaki sposób my jako konsumenci mamy wpływ na cenę wody skoro ZUK jest monopolistą i stosuje ceny jakie chce? Odpowiedź brzmi : W żaden. Rada nie zatwierdzi taryf – zatwierdzi Wójt na korzyść Prezesa Zuk bo on go mianował na to stanowisko. ” „Obecnie ceny wody są regulowane uchwałami rad gmin. Krajowy Regulator ds. Cen Wody zostanie powołany w celu zabezpieczenia interesu obywateli i wsparcia samorządów w kwestii regulacji cen. Obywatele nie będą uzależnieni od taryfy ustalanej samodzielnie przez gminę na podstawie wyłącznie informacji przekazanych przez przedsiębiorstwo wodociągowo- kanalizacyjne, ponieważ będzie ona weryfikowana pod kątem… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Dobrze napisałeś ,,zostanie powołany”. Zostanie powołany kolejny Urząd by zatrudnić swoich kolesi. A czy ceny wody wtedy będą prawidłowo weryfikowane? Wątpliwe.

Marek
Gość
Marek

Może to nie w przedmiotowym temacie ,ale chciałbym skorzystać z okazji.To jest tylko zapis literalny nowego prawa wodnego z wprowadzenia którego rząd się wycofał.Rzeczywistość , praktyka w ustalaniu faktycznych kosztów jest inna. Ocenę taką opieram na naszym ZUK-u.We wrześniu br. na posiedzeniu komisji budżetowej RG/ uczestniczyłem ponieważ zostałem zaproszony i tematem był ZUK /prezes naszego ZUK -u ” pochwalił się sukcesem” informując ,że od powstania spółki nie była prowadzona ewidencja magazynowa ,magazyn był i każdy z pracowników posiadał klucze do niego.Natomiast on zamierza w tym roku wprowadzić właściwą gospodarkę magazynową./a gdzie był przez prawie 2 lata/. Jest to dla mnie… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Zgadzam się w całej rozciągłości. Jednym słowem – robią co chcą.

Izydor
Gość
Izydor

Jak już cytujesz to przynajmniej podaj autora wypowiedzi.
To wypowiedź rzecznika prasowego Ministerstwa Środowiska Pawła Muchy z 19.08.2016.
Dla mnie to zarówno PO jak i PiS realizują tę samą politykę – swoim kolesiom tworzą dobrze płatne posadki w kraju lub wysyłają za granicę. A dobro ludzi to jest skutkiem ubocznym. Ważne ,żeby im było dobrze.

saskya
Gość
saskya

A co się stało na przejściu dla pieszych z wysepką? Dzisiaj naprawiali, znak rozwalony, ktoś wjechał w tą prowizorkę?

borówka
Gość
borówka

W niedzielę rano droga była oblodzona (jechałem ok. 8:00). Widocznie kogoś „zarzuciło” na wysepkę… Dobrze, że nikt akurat w tym momencie nie przechodził przez przejście.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

W tym miejscu pasowało by aby szczególnie oznaczyć ten odcinek i ograniczyć prędkość. Tam przecież jest ciągły ruch osób udająch się na zabiegi, zarówno pieszo jak i pojazdami które tam wjeżdżają i wyjeżdżają. To niebezpieczne miejsce.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wiele świętokrzyskich gmin otrzymało unijne dotacje na modernizację wodno- kanalizacyjne, oczywiście nasza nie. Czy w tej gminie jest ktoś kto zajmuje się unijnymi środkami? Co robi i za co otrzymuje kasę? Pora aby zaczęło się coś dziać.

lukasz
Gość
lukasz

tylko ze
po 1 dotacje unijne to pieniadze publiczne a wiec trzeba sie scile trzymac harmonogramu napisanego we wniosku i liczyc sie trzeba z roznymi kontrolami
po 2 uzyskanie tkiej dotacji najczesciej wiaze sie z wkładem własnym no a przeciez wg oficjalnej wersji wszytskie wolne srodki ida na splate zobowiazan…

saskya
Gość
saskya

Ad 1. I całe szczęście, harmonogram i kontrole to podstawa. Jak się dobrze napisze harmonogram to przecież tylko pomaga w pracach.
Ad 2. A już nie spłaciliśmy?

lukasz
Gość
lukasz

no wiesz drgoa Brynica-Ukraina tez miala byc wg harmonogramu zrobiona do konca listopada…

Rob
Gość
Rob

Krótko odpowiem. Nie ma takiej osoby.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jak coś robić, to nie bo program naprawczy. Jak pytanie dlaczego nie zrobione, bo program naprawczy. Tak można w nieskończoność.

Rob
Gość
Rob

Program naprawczy spowodował, że gmina zmniejszyła zadłużenie poniżej pewnego poziomu a nie, że się go pozbyła. Nadal jesteśmy zadłużeni i nadal zobowiązania trzeba spłacać. W 2017 zmieni się tylko to, że wreszcie można będzie na nowo się zadłużać zdobywając w ten sposób wkład własny potrzebny do uruchomienia dotacji z programów unijnych. Najważniejsze jest jednak to CO ZAMIERZA Z TYM FAKTEM ZROBIĆ WÓJT. Postawa jaka zaprezentował na spotkaniu z mieszkańcami w Brynicy była bardzo zachowawcza. Wydał się wręcz niechętny sytuacji kiedy nagle można zacząć INWESTOWAĆ. W Gminie brak specjalistów od przetargów, od programów unijnych więc kto ma się tym zająć skoro… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

I bardzo dobrze. Wielu czyha na posadę Wójta i mami ,że by za nich było lepiej. I ta rzekoma troska o ludzi to troska o siebie ,żeby wskoczyć na posadę.

Rob
Gość
Rob

Uważasz, że taka postawa jest słuszna. Dorwać się stołka i przeczekać do następnych wyborów licząc, że przy pozytywnej koniunkturze politycznej uda się wygrać jeszcze raz. A gdyby ci czyhający zrobili coś dla małych lokalnych społeczności to już było by źle? Ja nie czyham – nie obawiaj się. Jednak nie będę cicho spoglądał gdy coś można zrobić, a nie robi się tego dla własnego świętego spokoju.

ZZ
Gość
ZZ

Dlatego bardzo ważne jest żeby człowieka na którego się głosuje znać, a nie tylko zwracać uwagę na to co i jak mówi.
Obiecywać będą wszyscy, nawet Ci porządni kandydaci, bo inaczej to mają „0” szans. Decydują wszyscy – taka jest demokracja!

Izydor
Gość
Izydor

Czego mam się obawiać ? Chcesz kandydować na Wójta? Kandyduj. Czy za tej czy za innej władzy i tak trzeba płacić podatki.
A co do obecnego Wójta – jestem póki co za i nawet nie przeciw. ( Wójt nie jest z PiS-u). Chociaż niektórzy urzędnicy i radni z PiS-u złe robią wrażenie i można zaobserwować ,że sodówa uderza im do głowy.
A jak wiemy – pycha kroczy przed upadkiem. To tak dla w.w jak czytają bloga,żeby sobie przemyśleli.

Rob
Gość
Rob