Kolejny proces sądowy. Pan Paweł pozwany o zniesławienie

Przed chwilą rozmawiałem z Pawłem Arabaszem – dostał pozew z sądu, prezes ZUK oskarża go o zniesławienie i żąda przeprosin na blogu.

Dla mnie jest tu pewna niezrozumiała rzecz – gdyby ktoś mnie oczernił na jakiejś stronie internetowej, starałbym się doprowadzić do usunięcia informacji, które uważałbym za nieprawdziwe, ewentualnie żądał ich sprostowania, a dopiero później – szukał sprawiedliwości w sądzie. Tymczasem nikt  się ze mną nie kontaktował w tej sprawie – a sposobów na kontakt jest kilka: komentarz, mail lub formularz kontaktowy na blogu.

Na razie jeszcze nie wiem, których komentarzy napisanych pana Pawła dotyczy pozew (a jest ich wiele), gdy tylko poznam treść pozwu – podzielę się nią z Wami to na blogu.

Aktualizacja 28 stycznia 2017:

Na prośbę pana Pawła publikuję skany treści pozwu, który otrzymał:

311
Dodaj komentarz

avatar
68 Comment threads
243 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Paweł Arabasz - Ratujmy Gminę!ZZduduZZLukasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziękuję Panie Blogu 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Napisane przez: Marek Panie Pawle. ” No to bedzie piknie” jak mówi mój znajomy góral spod Nowego Targu.Widać grunt pod nogami się pali albo bozia rozsądek odebrała.Panie Pawle jeśli Pan uważa i zaistnieje konieczność a zarazem moja wiedza będzie Panu przydatna jestem do dyspozycji Pana. A mnie frapuje inny problem otóż wiem, że jest inna podobna sprawa też sądowa mająca charakter ” kneblowania ust” na tym blogu. Swiadczy to ,iż Blog Piekoszów jest czytany i staje się opiniotwórczym środkiem i stąd procesy sądowe. 20 stycznia 2017 godz. 14:59 —— Panie Marku, pewnie nie ominie Pana wezwanie w charakterze swiadka 🙂… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

To nie ma co się przejmować skoro pan Marek chce pomóc.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Państwu Radnym Gminy Piekoszów zapowiadam, że jednym z moich wniosków dowodowych bedzie zażądanie od operatorów telefonii komórkowej bilingu waszych połączeń telefonicznych z Wijasem oraz nagrań treści rozmów. Dodatkowo Pani radnej z Zagórza zapowiadam powrót do sprawy wysiewki którą Wijas wysypał pod jej domem.

czerepah
Gość
czerepah

Czy i kto się „pochyli” nad tymi wnioskami przy takiej „wartości” procesu skoro pozywający żąda tylko przeprosin na blogu. PB jaki masz cennik takiego zapisu?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A skąd Ty Czerepach wiesz, że pozywajacy żąda przeprosin na Blogu? Przeciez ja nigdzie o tym nie napisałem. Musisz być nieźle związany z wójtem albo z Wijasem skoro to wiesz.

czerepah
Gość
czerepah

” Kolejny proces sądowy. Pan Paweł pozwany o zniesławienieKategoria sąd autor: PB data publikacji: 20 stycznia 2017 15:04
Przed chwilą rozmawiałem z Pawłem Arabaszem – dostał pozew z sądu, prezes ZUK oskarża go o zniesławienie i żąda przeprosin na blogu. ”

I co ?

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Ano i to, że NIGDZIE nie napisane jest, że żąda TYLKO przeprosin na blogu – jak to pięknie ująłeś w swojej odpowiedzi. Bo być może żąda milionowego odszkodowania i przeprosin. Że żąda tylko przeprosin mógł wiedzieć wyłącznie ten, kto znał pozew w dniu 21 stycznia. Tak przynajmniej wynika z logiki myślenia. Sądzę, że Paweł nie pokazał Ci pozwu, więc skąd go znałeś – wystarczy chwilę pomyśleć.

Lukasz
Gość
Lukasz

Goralu przeczytaj pierwsze zdanie z tego tematu

czerepah
Gość
czerepah

Gdybym znał treść pozwu to wpis brzmiał by ….przeprosin na blogu+ 1500 na tace ….
Pierwszą część zadośćuczynienia napisał PB na wstępie. Drugą sam zainteresowany. Masz racje wystarczy pomyśleć.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Sprawdź może /podpowiem – np w Słowniku Języka Polskiego PWN/ znaczenie słowa „TYLKO”. I wskaż mi, kto w swoich wpisach użył tego słowa przed Tobą. Wtedy pogadamy o myśleniu i logice.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle blog napisał w tytule tematu

Marek
Gość
Marek

Czerepah. Twój trafny wpis spowodował u mnie szukania w tej sprawie „drugiego dna”.Pozornie niby błaha sprawa, a może skutkować wieloma procesami w tym karnymi w ramach tzw odprysków.Zakładam , że jest to przykryciem niewygodnych faktów. A mianowicie jest mi wiadomo , że prowadzone są chyba dochodzenia w sprawach karnych dotyczących ZUK -u i samego prezesa.Tyle wiem o więcej muszę pytać u zródła czyli wójta lub samego prezesa.Za rok czasu kto z mieszkańców np. Zajączkowa będzie miał rozeznanie o jaką sprawę chodzi czy karną czy z z powództwa prywatnego z Pawłem Arabaszem ? Czyli socjotechnika w praktyce.

czerepah
Gość
czerepah

„Czyli socjotechnika w praktyce”
Chyba przewartościowałeś człowieka. Dla mnie ten proces jest „odbitką” pierwszego w celu zmniejszenia „agresji” wpisów na blogu. Pierwszy przyniósł skutek. Żaden sędzia nie będzie „kopał” głęboko …w imię czego?… wpis prostujący na blogu …gdyby „utrata” wizerunku wyceniona była na 500 tys. to co innego.

Marek
Gość
Marek

Czerepah. Mea culpa.Rzeczywiście chyba przewartościowałem człowieka.Na tym blogu na 8 miejscu jest zapis najczęściej czytane i tam są komentarze po wyborze Jerzego Wijasa na prezesa ZUK. Pozwoliłem sobie je przeczytać i rzeczywiście wpisujący się 2 lata temu mieli rację ,widocznie długo i dokładniej znali osobę prezesa . Znałem poprzedniego prezesa ZUK-u /też miałem ostre publiczne potyczki słowne , niełatwe rozmowy w jego gabinecie na temat cen, wytykałem błędy w sądzie/ i porównując z obecnym na niwie wiedzy ogólnej i fachowej i kultury osobistej to jest znaczna różnica na korzyść poprzednika. Panie blogu PB czy jest możliwość podania ilości osób czytających… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Chodzi o ten artykuł http://blog.piekoszow.eu/2014/12/jerzy-wijas-nowym-prezesem-zakladu-uslug-komunalnych.html gdzie grubo przed konkursem było wiadomo kto wystartuje i kto wygra? Tyle, że warto też przeczytać poprzedni artykuł, gdzie mieszkańcy zaczęli sygnalizować to szczęśliwe dla gminy wydarzenie, zanim Pan Blog ująl to w oddzielny temat. Ja nie mogę się doczekać, jak przed sądem zadam pytanie jakim cudem stał sie prezesem ZUK skoro nie spełniał wymogów konkursowych. Wiadomo mi proszę Państwa, że na jednej z rozpraw sądowych przeciwko swoim pracownikom z ZUK któe oczywiście przegrał Sędzia zadał takie pytanie. Wijas wywracał oczami. Ja też chcę to zobaczyć. W ogóle to chcę też Wijasowi wreszcie spojrzec w… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja osobiście widzę tutaj zwykły paniczny strach przed utratą władzy i apanaży tych co zawładnęli gminą i Naszymi pieniędzmi. Zbigniewowi P{iątkowi tą sprawą http://blog.piekoszow.eu/2015/03/wojt-zbigniew-piatek-pozwal-do-sadu-mieszkanca-naszej-gminy.html udało się zastraszyć Was społeczność gminną i spokojnie przez 2 lata „jest sobie wojtem”. Teraz powtarzają numer, aby znów zastraszyć Was bo zaczęliście się odzywać i podnosić głowy, komentować, domagać się. Wijas doskonale wie, że żadnego przestępstwa nie ma bo pisanie o nim prawdy nie jest przestępstwem, ale fama procesu zrobi swoje. Wielu znów się wystraszy i zegnie grzbiety. A im o to chodzi. Opłacił ( albo i ma to gratis) z naszych pieniędzy pranika z… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

strach to widać u ciebie,za twoje wpisy powinni także podać cię mieszkańcy bo nie raz ubliżałeś mam na blogu

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A po czym Ty Anonimie ten mój strach widzisz? 🙂 Krzywe litery mi wychodzą od drżącej ręki czy co? 🙂

ZZ
Gość
ZZ

Coś straszny burdel się zaczyna robić 😉
Już nie wiadomo który wpis do którego 🙂

lukasz
Gość
lukasz

jak nie podasz nazwy jaka jest na pozwie to nikt ci na to pytanie nie odpowie…

czerepah
Gość
czerepah

” Napisane przez: Paweł Arabasz
udało się zastraszyć ………….Was ……………………..społeczność gminną ….”
Kim ty jesteś ?
Poniżej stosunek „jedynie słusznie wiedzącego” do społeczności gminy.
„Napisane przez: Paweł Arabasz
. Siedźcie dalej cicho …………………………………………… frajerzy… ”
„4 stycznia 2017 godz. 12:04 ”
b/k

ZZ
Gość
ZZ

To że Pawełek wypowiada się w imieniu społeczności gminnej też mi nie pasuje – ja się nie zgadzam na takiego „rzecznika”!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerepahu, frajer to pot. osoba dająca się łatwo nabrać, naiwna; osoba nadmiernie wierna normom moralnym, które przez innych nie są przestrzegane. Oczywiście kto chce niech sam przed sobą zaprzecza, że nim nie jest. Bo ja np czasem czuję się frajerem. Wynika to z mojej uczciwości i prostolinijności oraz wychowania w czasach kiedy świat był uczciwszy. Ja odważnie dzis powiem o sobie, że byłem frajerem. Faktycznie wierzyłem w normy moralne, które przez innych są niestety łamane i nie są przestrzegane. Ale już nie zamierzam nim być 🙂 .

Izydor
Gość
Izydor

Frajer
,,Osoba bardzo naiwna. Ktoś, komu można wmówić cokolwiek lub namówić z dużą łatwością na czynności przynoszące tej osobie straty”.

ZZ
Gość
ZZ

Punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia!
Oczywiście dla Pawełka „frajer” to nagle słowo na które nie trzeba się obrażać.
Tutaj znaczenie tego słowa dla ludzi „innych” od Pawełka:
http://sjp.pl/frajer

saskya
Gość
saskya

Hehe ci inni to głównie w pudle siedzieli.

Izydor
Gość
Izydor

No to robi się bardzo ciekawie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Równie dobrze Czerepahu można powiedzieć, że kto i po co ma się przychylać do tego wniosku gdy w grę wchodzi strach przed utratą stołka i złudnego poczucia władzy przez jakiegoś tam nieudolnego prezesa jakiegoś tam ZUKu z zapyziałego i zadłużonego Piekoszowa którego były wójt wraz z 12 innymi oskarżonymi zasiada na ławie oskarżonych.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bo ja jawnie nazwę nieudolnością to, że przez ponad rok czasu Wijas nic nie zrobił skutecznego prócz buńczucznych gróźb wykrzyczanych do kamery redaktórów Echa Dnia w kierunku nie zalewania piwnicy mieszkani Piekoszowa, ponadto jakoś nie może „odnaleźć” setek tysięcy metrów3 wody która gdzieś mu ginie, przez dwa lata nic nie zrobił z ryczałtowcami za których w konsekwensji płacimy my wszyscy uczciwi mieszkańcy, nic nie zrobił z zagrażającym życiu i zdrowiu mieszkańców ujęciem wodu koło cmentarza, oraz za kilka innych spraw których na razie nie chcę ruszac. Ruszą to inni. Mądry Sedzia który weźmie tą sprawę w mig się połapie w… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

i tym samym przykryjesz jakas afere w gminie a potem bedzie larum ze nikt o niczym nie wiedzial…..

Rob
Gość
Rob

To będzie się działo.

lukasz
Gość
lukasz

a usunal bys takie wpisy/komentarze?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Usuwanie komentarzy niczego nie zmienia jeśli się coś pisze trzeba brać za to odpowiedzialność a stawiajac zarzutu mieć dowody.demagogie i rzucanie ogólnikowych oskarżeń często się Pawlowi zdarzało.ta potyczka będzie ciekawa bo Paweł już straszy co niektórych co świadczy ze nerwy mu puszczają.

Rob
Gość
Rob

Jak już jesteśmy przy temacie ZUKu to może warto by założyć wątek o odsniezaniu. Droga w Brynicy pod szkołą to była odświeżona może ze dwa razy w tym raz w listopadzie gdy było spotkanie z wójtem. Może inni mieszkancy gminy wskażą podobne przypadki i trzeba bedzie wystosowac zapytanie do Wójta o wyjaśnienie tej sytuacji a w razie potrzeby podjąć kolejne kroki.

czerepah
Gość
czerepah

Widać stosują starą góralską metodę ….po co odśnieżać i tak stopnieje ….

Robert
Gość
Robert

Roman Giertych a właściwie Sąd Najwyższy wydal bardzo szkodliwy wyrok zgodnie z którym administrator odpowiada za komentarze użytkowników i musi sam ocenić, czy któryś nie jest pomówieniem, to bez sensu. Niektórzy webmasterzy już usunęli możliwość komentowania a inni to rozważają 'trzęsąc portkami”: http://pamietnikwindykatora.pl/2016/10/01/a-skad-ja-mam-wiedziec-czy-komentarz-jest-bezprawny-koniec-komentowania-na-tym-blogu/

Konkludując, niewykluczone, że i przeciwko Panu zwrócą się z pozwem perfidnie podnosząc, że nie usunął Pan komentarza zam z siebie.

Izydor
Gość
Izydor

Podaj sygnaturę. Takie coś to może sobie każdy pisać.

Robert
Gość
Robert

Izydor, nie wiem jaka sygnatura ale o tym wyroku wiele portali pisze.

Lukasz
Gość
Lukasz

i csk 598/15

Izydor
Gość
Izydor
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bzdura. Nie każdy administrator bloga jerst prawnikiem aby przypuszczać, bo to tylko kwestia przypuszczeńco może być naruszeniem prawa a co nie. Prosze nie straszyć Pana Bloga takimi bzdurami bo to uczciwy człowiek, i jak dotad nie przepuścił nic co np wg mojego rozeznania było by naruszeniem prawa. A poza tym wyraźnie niejednokrotnie Pan Blog pisał tutaj, że z chęcią rozpatrzy każda prośbę o sprostowanie czyjegoś wpisu. Zapewne zrobił by to gdyby np Piątek lub Wijas zanim pobiegli do sądu z pozwami, zwrócili sie do niego korzystając z co najmniej trzech możliwości kontaktu z Panem Blogiem. Ja ze swojej strony powiem,… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Przecież tak logicznie rozbierając to ten twój post to jeden wielki idiotyzm. 1. Jak moderator może odpowiadać za komentarze skoro zawsze na każdym blogu jest klauzula ,że ,,UWAGA! Autor bloga nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.” 2. Podaj tych administratorów którzy usunęli możliwość komentowania itd. 3. Podaj statystyki odnośnie pkt.3 4. Podaj ilu ,,trzęsie portkami”. Odczytuję ten twój post jako rodzaj zastraszania PB pod płaszczykiem pomocności. Dodatkowo nie podałeś żadnych merytorycznych sygnatur tudzież komentarzy tylko przytoczenie czegoś co ktoś gdzieś się komuś napisało. A może ten ktoś kto pisał źle zinterpretował, wyolbrzymił , źle odczytał pewne fakty,źle się czuł itd.… Czytaj więcej »

Robert
Gość
Robert

Wy to wszystko powiedzcie sędziom którzy wyrok wydali a nie mnie, bo to nie moja wina. Jak napisałem, wiele jest wpisów na portalach o tym i komentarzy webmasterów którzy się czują niepewnie w związku z tym.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To zwykła próba zastraszenia Pana Bloga.

Robert
Gość
Robert

Niby że ja zastraszam? Podałem tylko co sąd „wykombinował” w temacie, nie będę udowadniał że nie jestem wielbłądem – że ze sprawą nie jestem związany. A poza tym uważam, że ten wyrok SN powinien skończyć swój byt w Strasburgu i podejrzewam, albo nie, inaczej – nie wykluczam – że był motywowany finansowo.

fis
Gość
fis

Może o youtuba?

a.wilczur
Gość
a.wilczur

Witam,

ja też już w tej sprawie wypowiadałam się na blogu… niestety nic w temacie odśnieżania się nie zmienia.. nadal są ulice które nie widziały odśnieżarki przez ostatnie tygodnie….tak jak np. osiedla Podzamcze, Ogrodnik, 40-lecia…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie te jedne drogi są nie odśnieżone. U mnie odśnieżono tylko na początku opadów. Przejazd przebijaliśmy sobie po następnych opadach prywatnymi pojazdami. Ale i tak zalega warstwa śniegu która jak jest dodatnia temperatura to tworzy warstwę trudną do przejechania. Jazda tym 800 metrowym odcinkiem to jedno wielkie międlenie kołami tej miękkiej brei. A co koło ZUK przejeżdżałem to odśnieżarka stała w godzinach przedpołudniowych. Tak Wijas realizuje swoje zadania. Było by dobrze, jak by sprawdzono w jaki sposób on potem naliczy UG za tą usługę? Czy z przejechanych kilometrów których nikt przecież nie zmierzy? W każdym bądź razie nie wywiązujesię on… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Uzasadnieniem przekazania mienia – samochodu do odśnieżania przez Gminę dla ZUKu było właśnie utrzymanie zimowe czyli O D Ś N I E Ż A N I E.
Z tego co ustaliłem to nie tylko metoda jak wskazał czerepah – po co odsniezać i tak stopnieje ale inne np. „pada to nie odśnieżamy bo i tak znowu nasypie” albo „po co sypać sól skoro jest -20 i tak to nic nie da” są stosowane szeroko wśród tych odpowiedzialnych za utrzymanie dróg i to nie tylko naszych gminnych ale i powiatowych.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A ja w temacie odśnieżania mam do powiedzenia to, że bardzo się cieszę, iż Wijas zerknął na Bloga i dowiedział sie, że są nie odśnieżone odcinki, bo dziś rano odśnieżarka ZUK była na naszej drodze. Życzę Wam aby i do Was dotarla 🙂 . Chłopak z odśnieżarki byl też na tyle uprzejmy, że stać go było na grzeczne skinięcie głową na powitanie. Trochę się obawiam, że może zostać ukarany za to przez Wijasa, poniewać przy okazji tego zdarzenia, https://www.youtube.com/watch?v=izoSYhWaZCc Wijas mścił się na kierowcy odśnieżarki. I za co się mścił? I dlaczego?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A właśnie, przypomniało mi się, jak ta odśnieżarka wpadła do rowu to nie bacząc na nic, powodowany ludzkim odruchem pomocy odpaliłem mojego Fortschrita zt 303 i próbowałem wyrwać tą odśnieżarkę z tego rowu. Szacunkowo spaliłem paliwa za jakieś 50zł. Nawet cienia próby zrekompensowania tego ze strony Wijasa nie było. On teraz mi za to podziękował sprawą sądową. A wiecie co jest najbardziej żałosne? Ten bogobojny filantrop zażądał abym na cele kościelne wpłacił nawiązkę 1500zł. Nie chce tutaj wypowiadać sie, co myślę o takich hipokrytach którzy czyimś kosztem chcą włazić w tyłek swojemu proboszczowi.

ZZ
Gość
ZZ

A miałeś umowę na wyjazd tym twoim „fortschrittlich” traktor?
Za nadgorliwość kasy się nie spodziewaj.
I nie wyskakuj z biednym pracownikiem, bo chłopak się pewnie cieszył że nabije nadgodzin, a Ty postanowiłeś go wyciągnąć 😉

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli jest prawdą co piszesz, że Wijas czyta bloga, i pracownik zostanie ukarany, to tylko przez Ciebie – właśnie doniosłeś na niego 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie ukarze, bo to zatrudniony przez niego człowiek.

ZZ
Gość
ZZ

Nie ukarze bo to jego pracownik?
He?

Rob
Gość
Rob

Niestety nie dotarła. Chociaż w tej chwili to jej przyjazd był by raczej bezcelowy. Wyjeżdżone koleiny i garby lodowe skutecznie uniemożliwiły by „odśnieżenie”. Niestety taki stan wynika z ZANIEDBANIA. Trudno mi jednak wskazać kto zaniedbał. ZUK nie ma w KRS wpisu o takiej działalności. Jak już w innym temacie pisałem wpis o ODŚNIEŻANIU został z nieznanych przyczyn wykreślony w 2015 roku. Są dwie drogi albo ZUK nie powinien zajmować się odśnieżaniem wtedy WÓJT powinien zapewnić odśnieżanie poprzez umowę z firmą zewnętrzną – tego nie zrobił – albo ZUK jak najszybciej powinien błąd z wpisem w KRS naprawić i ZABRAĆ SIĘ… Czytaj więcej »

kenes666
Gość
kenes666

Coś ostatnio nerwowo w naszym pięknym przedsiębiorstwie 🙂
Nie ma się co obrażać, trzeba z ludźmi rozmawiać !

czerepah
Gość
czerepah

Tu rozmowy nie pomogą, jeśli chce się zajmować jakieś kluczowe stanowisko na swoim terenie to trzeba mieć nienaganny „życiorys”. Ci co wiedzą zawsze po jakimś czasie wyciągną to na wierzch. W dobie internetu informacja przemieszcza się szybciej niż pożar. Sieć to siatka na takie wiadomości. Przykład KOD i Nowoczesna.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, my tu gadu gadu, a nie zauważyliśmy wiekopomnego zjawiska jakim jest to , że : PREZES ZUK W PIEKOSZOWIE JERZY WIJAS JEST WIERNYM CZYTELNIKIEM BLOGA !!!! Ranga Piekoszów Bloga niepomiernie wzrosła!

saskya
Gość
saskya

Ja nie na temat, ale akurat w Echo Dnia jest artykuł o zabezpieczeniu stron internetowych (tak na przyszłość co by nie oglądać wulgarnych rosyjskich stron 🙂
Aż dziwne, że urzędu nie stać na ssl. Panie wójcie to tylko 30-450 zł na rok (w zależności od danych osobowych).
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/region/a/nie-szyfrujesz-milion-zlotych-grzywny-albo-wiezienie,11717785/

Marek
Gość
Marek

Posiadam nieoficjalne wieści w sprawie cen za wodę i ścieki. O tym na koniec . A teraz na temat przewodni: moim zdaniem ten proces sądowy jak szybko się zacznie tak szybko powinien się skończyć.Otóż wg. doniesień medialnych szykuje się nam zmiana kodeksu wyborczego i w konsekwencji wcześniejsze wybory samorządowe.I gdyby się tak stało to układ sił w nowej RG wcale nie musi być przychylny prezesowi, a może nawet wręcz odwrotnie .I co wtedy to nie Paweł Arabasz odpowiada za racjonalną i właściwą gospodarkę finansową w spółce prawa handlowego ze 100% udziałem gminy tylko prezes zarządu. Trochę wyobrazni politycznej by się… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

wczesniejszych wyborow nie bedzie wybory odbeda sie w normalnym terminie tj jesienia 2018 roku
kwiestia istotna jest, jesli ta zmiana sie dokona, kandydowanie w wyborach wojta Piatka bo czy On „rzadzi” dwie kadencje czy jedna… oraz czy bedzie chodzilo tylko o te osoby ktore byly wybierana pod rzad 2 razy a czy tez o te ktore pomiedzy kolejnymi kadencjami mialy jakies przerwy

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Marku, teoretycznie to nawet można by się było cieszyc z tego, że ceny spadną. Ale zastanówmy się jakim kosztem? Nie bądźmy ślepi. Ceny wzrosną po to aby w praktyce zmaleć, bo gmina będzie dopłacać. A z czego będzie dopłacać? Z Naszych Pieniędzy. Co z tego, że zapłacimy rachunek o kilkanaście groszy mniejszy, jak w międzyczasie zostaniemy pozbawieni innych rzeczy bardziej potrzebnych. Okaże się, że np znów dróg nie połatają, bo ……poszło na dopłaty ZUKowi. A jak przyjdzie nowa władza i powie: Stop dopłatom? I co? Zostaniemy po prostu z wyższymi rachunkami. Przecież to będzie wyglądać teraz tak, że Zbigniew… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle. Ja mam nieco inny pogląd na sprawę dopłat . Ani się nie raduję,ani nie ogarnia mnie żadna ekstaza związana z zamiarem dopłat do cen za ścieki. Przeciętnego mieszkańca w tym również i mnie interesuje cena na fakturze za wodę lub ścieki.Przeciętnego mieszkańca naszej gminy nie interesują zawiłości i meandry prawne przy ustalaniu cen jak również czy to jest kosztem zmiany w wydatkach. Za realizację budżetu czyli dochody i wydatki są w gminie odpowiedzialne i wynagradzane osoby, do tego jest RG , która stanowi i kontroluje budżet i też jest wynagradzana.Obniżenie cen jest potwierdzeniem mojego poglądu o dotychczasowych cenach… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Otóż to Panie Marku. Ja oczekuje taniego i sprawnego zarządzania zarówno UG jak i ZUKiem, a nie ślepego przelewania z ogołoconej kasy UG w kieszeń ZUK za co i tak zapłaciumy w konsekwencji my wszyscy.

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle.
Ok. W sąsiedniej gminie czyli w Chęcinach jest Zakład Gospodarki Komunalnej jako zakład budżetowy i tam gmina stosuje dopłaty do wody i ścieków dla wszystkich mieszkańców .Wielkiego ubytku w budżecie to nie czyni czego przykładem są wydatki proinwestycyjne.
Nie upieram się przy koncepcji dopłat , ponieważ jest inne rozwiązanie. Ubytków wody było w 2015 r ok 200 000 metrów szesc. zaś nadwyżka ścieków to ok 100 000 metrów.Wystarczy w 50% spowodować dopływ środków finansowych z tego tytułu i dopłaty są bezprzedmiotowe, zbyteczne.

czerepah
Gość
czerepah

W gminie jest kilka zarejestrowanych podmiotów upoważnionych do odbioru nieczystości ze zbiorników bezodpływowych. Może ZUK na oczyszczalni powinien wymagać od nich faktury wraz z adnotacją….. numer i stan wodomierza. Te ubytki po wnikliwej analizie ryczałtowcy „z chęcią ” zapłacą.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Ty czerepah znowu szczujesz żeby ludziom z kontrolami w podwóra wchodzić.

czerepah
Gość
czerepah

Towarzyszu nie szczuje …ZUK i tak co jakiś czas spisuje stan wodomierza. Jest to jedna z metod aby każdy płacił za swoje i wszystkie szamba meldowały się na oczyszczalni. Piszesz o tym samym a wykazujesz strach …masz coś za „uszami”.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerepah! A co ja mam mieć za uszami? Mam założony licznik przepływu wody ze studni , jest on oplombowany, w każdej chwili do wgladu inkasenta. Na tej podstawie naliczają mi za scieki, płace od razu żeby nie było zaległości i tyle. Latem inkasent oglądał plombe, może sobie i w tym momencie obejrzeć też. Co mam mieć więc za uszami?

czerepah
Gość
czerepah

Nie kumasz bazy. Jak można mieć na wodomierzu zużycie wody np. 120 m3 i posiadać jedną fakturę za wywóz nieczystości. Chcemy mieć czysto i tanio ….wszyscy chcą tego samego ale to ONI mają to zrobić …czyli kto? Rozwój gminy zaczyna się od małych kroczków. Mamy fantastyczne położenie względem Kielc, tylko nie wykorzystujemy tego. 20 lat popatrz Bilcza i Morawica (obecnie miasto). Rejon Szczukowice, Podzamcze, Brynica powinien tak właśnie wyglądać. A co mamy…. chaszcze, nieużytki, gumiaki, błoto i ciemną dup. . Najpierw rozwijamy jeden rejon (bliżej miasta szybciej pójdzie), zwiększają się wpływy z podatków. Dokładamy kredyt + środki z UE i… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerapah, odpowiedziałem Ci w kwestii tego co niby mam za uszami. Twoje mrzonki wyssane z palca mnie nie interesują.

Rob
Gość
Rob

Rozwiązanie problemu nadwyżek i ubytków wody i ścieków podobnie jak i problemu opłat zaśmieci (dług niezgłoszone gospodarstwa) jest BARDZO PROSTE. Niestety odpowiedzialnym na tym NIE ZALEŻNY a wręcz UNIKAJĄ rozwiązań oczywistych bojąc się gniewu mieszkańców korzystających z tej sytuacji.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No wlasnie panie Marku, po pierwsze tam jest zakład budżetowy tani w utrzymaniu. A u Nas musi być oczywiście wielka spólka Z.o.o.o. z kosztownym prezesem, kosztowną radą nadzorcza nie wiadomo po co utrzymywaną, kierownikami, poężnym kosztownym zapleczem ( przykład : bezużyteczna śmieciarka), park samochodowwy, przerost biurokratyczny. Po drugie gdzie jest woda która ginie a my za nią płacimy, Po trzecie to nieudolność prezesa który wody nie moze znaleźć, ryczałtowców nie chce naliczac za faktyczny stan zużycia wody ( zagadka dla mnie dlaczego boi się ich tknąc). Później krążą wśród mieszkańców jakieś dziwne domysły o lepkich rekach. Po czwarte Chęciany sa… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Panie Marku, czy może mi Pan tak w skrócie wyjaśnić skąd się biorą ubytki wody. Nadwyżkę ścieków jestem sobie jakoś w stanie wytłumaczyć (np. brakiem liczników zużytej wody u ryczałtowców). Ale może są też inne tego przyczyny.

Marek
Gość
Marek

Rob. Odnośnie wody to podam oficjalne dane za rok 2015 wydobycie wody to 637 531 metrów zaś sprzedaż to 409 687 .Straty wody to ponad 227 tys metrów sześciennych.Tyle wyliczenia matematyczne.Jestem świadomy że straty były i będą/np. płukanie sieci po skażeniu/ , ale nie w takiej skali .Nie do przyjęcia jest tłumaczenie tak ogromnych strat nieszczelnością sieci przesyłowych wody.Przy takiej ilości wody to przez tyle lat albo powstało by jezioro albo ogromna dziura w ziemi.Z tym fenomenem próbuje od roku zainteresować kogo się tylko da. Na .razie bezskutecznie.Ubytki wody-czyli strata finansowa Spółki spowodowane są : – rozliczenia ryczałtowe a szczególnie… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Jesli chodzi o rozliczenie ryczaltowcow to ZUK musi miec jakas podstawe moze np dane GUS odnosnie sredniego zuzycia wody czy to na osobe w gospodarswie domowym badz rolnym czy tez w przedsiebiorstwach moze tu jest jakis blad

Marek
Gość
Marek

Lukasz.
Do rozliczenia ryczałtu jest archaiczna polska norma a czy w naszej gmnie jest i jak jest stosowana tego nie wiem.Mnie nie interesuje przykładowo babcia która zużywa 1metr sześcienny wody na miesiąc/kiedy zwrócą się koszty wodomierza i montażu?/. Na mocy ustawy nie powinno być rozliczeń ryczałtowych.Interes ZUK-u Spółki powinien być najważniejszy .Mam wrażenie,że dotychczas to takie pozorne działanie w tej materii.

lukasz
Gość
lukasz

o tym tez wlasnie pisze ze blad tkwi w stosowaniu tej normy

Rob
Gość
Rob

Kiedyś mieszkałem w bloku gdzie była wspólnota mieszkaniowa. Miałem ryczałt za wodę (brak licznika) ale szybko wszyscy zakładali liczniki jak się okazało, że za wodę trzeba zapłacić tyle ile wskazał licznik na bloku. Indywidualne liczniki i wartości z ryczałtu wykazywały mniej. „Licznikowcy” zapłacili tyle ile mieli na liczniku a reszta została podzielona pomiędzy ryczałtowców po równo. Nie wyobrażam sobie jednak sytuacji w której przedsiębiorca ma ryczałt i zużywa wodę np do produkcji. Za ile osób płaci ten ryczałt? Chyba o takiej sytuacji (nie jeden a wielu przedsiębiorców) napisał Pan Marek w poście powyżej. To jest działanie ZUK na szkodę mieszkańców… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bardzo trafne Robie to co napisałeś. To zapewne o to chodziło Panu Markowi.

Marek
Gość
Marek

To jest oczywista oczywistość ,że jest to działanie na szkodę mieszkańców ale na pierwszym miejscu jest działaniem na szkodę Spółki prawa handlowego jakim jest ZUK.Przewiduję, iż radni w najbliższym okresie będą będą trudnym położeniu,a to dlatego ponieważ są funkcjonariuszami publicznymi i ciążą na nich obowiązki przewidziane kodeksem karnym,.Przy tych okolicznościach i jeszcze innych prezes ZUK-u składa pozew przeciwko mieszkańcowi tylko dlatego , że jego ego ucierpiało .Dobrze ,ma do tego prawo. Poczekamy na finał.

lukasz
Gość
lukasz

Zuk w lutym ma przedstawic sprawozdanie z dzialalnosci za 2016 rok

Rob
Gość
Rob

Zastanawia mnie kto może oficjalnie przeprowadzić kontrolę w ZUKu. Musze popytać wśród znajomych. Dane są potrzebne i dobrze że takie są. Przydadzą się gdy sprawa nabierze oficjalnego biegu.
Szczególnie te straty wody są szokujące – prawie milion złotych wypłynęło gdzieś bokiem przez „nieszczelną rurę”. 100tyś m3 ścieków to tez niezła sumka ponad 0,6 mln zł i to tylko w jednym roku.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Robie, poruszyłeś bardzo istotną sprawę. Ustalałem to już. Tak naprawde nikt nie może skontrolować ZUKu. Nie mogą tego zrobić nawet radni. To niewiarygodne, ale tak niestety jest. Teoretycznie, a raczej formalnie może to zrobić wójt, ale jak wiemy on tego nie zrobi. Prawdziwą kontrolę zrobić może dopiero mądry następca Wijasa który żeby ratować własny tyłek to będzie musiał po wykryciu byle jakiej nieprawidłowości zawiadamiać organy ścigania. A wtedy prokurator zadecyduje jakiego rodzaju kontrole zarządzić. Dotarło do mnie, że Wijas może stac się ofiarą układów. Wsadzili go na to stanowisko, aby zamiatał pod dywan brudy poprzedników i milczał. Liczą, że upływ… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

zalezy o jakiej kontroli mowisz bo moze byc kontrola wewnetrzna i wtedy: komisja rewizyjna, ksiegowy/wa (skarbnik) gminy,
badz zewnetrzna i wtedy w gre wchodzi RIO badz NIK przy czym NIK dokonuje kontroli z własnej inicjatywy

Marek
Gość
Marek

Jeśli kontrola wewnętrzna to tylko wójt .Na pewno nie komisja rewizyjna,skarbnik gminy. Nie posiadają takich uprawnień -to jest spółka prawa handlowego i ma odrębną osobowość prawną .
Kontrola zewnętrzna: na pewno nie RIO / tylko jednostki samorządowe/. Pozostaje NIK.2 lata temu kieleccy radni zgłosili właśnie do NIK-u kontrolę klubu Korona też spółki prawa handlowego z udziałem gminy czyli miasta.

lukasz
Gość
lukasz

art 1 ust 1 ustawy o przejrzystosci stosunkow finansowych?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

NIK może dokonać kontroli również gdy zostanie powiadomiony o istniejącym problemie. Wstępnie rozmawiałem już z delegatura kielecką.
Na posłów jak napisał „łukasz” poniżej raczej bym nie liczył – ci opozycyjni maja większe problemy a PiSowscy nie zrobią tego bo osoby odpowiedzialne to ich partyjni „koledzy”.

lukasz
Gość
lukasz

dodatkowo w mysl art 19 ustawy o wykonywaniu mandatu posla i senatora „kazdy” posel lub senator moze zazadac od ZUK okazania stosownych dokumentow

saskya
Gość
saskya

Panie Marku miałam o tym napisać, może właśnie poprosić posła o interwencję. Zgodnie z ustawą, którą podał Łukasz, poseł może podjąć interwencję, a kierownicy organów mają obowiązek udzielić informacji.
Owszem w 2013 roku poseł Lipiec i senator Słoń obiecali pomóc ws. wody, ale nie wiem czy coś z tym zrobili. Nie znalazłam żadnej informacji na ten temat to pewnie na obietnicach się skończyło. Może poseł Piotr Marzec byłby bardziej zainteresowany?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Saskya oraz inni, czy Wy zdajecie sobie sprawe co Wy piszecie i w jakim kierunku chcecie iść? Może jeszcze prezydenta Dude chcecie w to wciągnać? Ta zapyziała gmina sama ma rozwiazywac swoje problemy. Jeszcze przed konkursem wiadomo było kto wygra. Jeszcze przed konkursem bylo wiadomo, że konkurs bedzie naciągany bo Wijas nie spełnia wymagań konkursowych. Już wtedy było wiadomo, że wygra bo wójt musi mu się odwdzięczyć za pomnoc w kampani. Już wtedy była mowa o jakiejś kiełbasie wyborczej. Dość krycia tego wszystkiego przez Drużynę Marzeń. Odpowiedzialność za nieudolność Wijasa oprócz niego samego mają ponieść Wójt oraz członkowie komisji konkursowej.… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ten wpis do Saskyi jest mój Panie Blogu.

lukasz
Gość
lukasz

a moze Zbigniew Stonoga by sie tym zajal ???

czerepah
Gość
czerepah

Nasuwa się inne pytanie. Dlaczego przy tak dużych ubytkach sam ZUK nie zlecił kontroli przyłącz wod/kan w celu ujawnienia i wyeliminowania nielegalnych podłączeń.
Pierwsza z brzegu.
http://kielce.lento.pl/inspekcja-kanalizacji-kamera-kielce,3699384.html

czerepah
Gość
czerepah

” Napisane przez: Marek
– lewe przyłącza czyli kradzież wody ”

Czy są jakieś sygnały …. jaka to może być skala?

Marek
Gość
Marek

Wybacz.Nie dam się wciągnąć w publiczny dyskurs w tym temacie. Od tego jest ZUK.Twój wpis dot. beczkowozów i stanów licznika odebrałem jako dobrą i logiczną sugestię. Należy iść tym torem rozumowania.Porównać ewidencję budynków mieszkalnych z ewidencją w ZUK .To jest tylko jeden ze sposobów.

Lukasz
Gość
Lukasz

To juz gmina robi jesli ktos chce zutylizowac azbest to musi przedstawic oplacone rachunki chyba za smieci wode i kanalizacje badz podpisana umowe na odbior nieczystosci

czerepah
Gość
czerepah

OK … skoro są tak duże ubytki i różnice bardzo jestem ciekaw czy kiedykolwiek w gminie była zlecona inspekcja kamerą rurociągów wodnych i kanalizacji. ZUK sam powinien o to zadbać.

czerepah
Gość
czerepah

” Napisane przez: Woda i Kanalizacja ….. właśnie przed chwilą dostalam fakturę za wodę i kanalizacje, za 4 osoby 365,75zl, w tym za wodę 128,45 zl. a za kanalizację 237,30 zl. …………………. Doszlo do tego, ze boję się rachunku za wodę i ścieki……………………………………… Po co ja głupia się podłączam. ” ” Napisane przez: Woda i Kanalizacja Więc zacznę od siebie, jestem conajmniej wkurzona , dostałam dzisiaj rachunek za 4 dorosle osoby prawie 370 zl. Normalnie jestem w szoku!!! Moja tesciowa na Janowie nie wierzy bo ona ma za 4 osoby 120 zl. I tez za 3-y miesiace. Tylko nie ma… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Taaaa, a ten fragment to już mistrzostwo zadufania w siebie: Paradoks w Piekoszowie Do niezwykłego paradoksu może dojść w gminie Piekoszów, w powiecie kieleckim. Obecny włodarz, Zbigniew Piątek włada gminą drugą kadencję, ale tylko teoretycznie. Pierwsza jego kadencja trwała bowiem tylko kilka miesięcy, ponieważ Piątek wygrał wcześniejsze wybory w związku z tym, że ówczesny wójt , mający problemy z prawem, został pozbawiony funkcji w drodze referendum. Jeżeli ustawa wejdzie w życie to Zbigniew Piątek także nie będzie mógł się ubiegać o reelekcję. Pewnie właśnie dlatego włodarz Piekoszowa poparł autorkę listu do prezesa. – „ Dorota, popieram twój list. Wychodzi na… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A poza tym to jak to jest? Piątek należy do PiS czy nie należy?. Bo jak co do czego to podobno nie należy, a teraz nagle to Jego Partia?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja Panu Kaczyńskiemu absolutnie się nie dziwię. Przecież mamy jaskrawy przykład Wijasa Jerzego który był wielkim działaczem PSL, a jak partia ta upadała to nagle zapałał miłością do PiSu. Dziś jest widoczny w obiektywach jak najbliżej posłów i senatorow PiS. Ilu takich Wijasów jest co nagle po wygranych PiS pokochali tą partię i pobiegli się zapisywać na łeb na szyje ze strachem, że miejsc im zabraknie. Rozejrzujcie się, ilu nagle pojawiło sie członków PiS. Ja głosowałem na PiS, ale to nie znaczy, że będę ślepo popierał każdego PiSowca który jest tam dla ustawienia się , w dodatku moim kosztem. To… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Pawle kiedy opublikujesz treść pozwu?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Robie, przepraszam, że to tak długo trwa, ale pozew dostałem w piątek, a do poniedziałku byłem bardzo zajęty. Szczerze powiedziawszy, to nawet do wczoraj nie przeczytałem tego pozwu. Czytałem go dopiero szykując do przesłania Panu Blogowi. Zszokowany najbardziej jestem tym, jak to ten bogobojny człowiek chce moim kosztem wchodzić kk w tyłek. Jak ma ochotę to robić, to niech to robi z własnej kieszeni a nie czyimś kosztem. Nie wiedziałem, że on taki filantrop. Z chęcią poznał bym tu na Blogu opinię kogoś kogo on bezinteresownie wsparł kiedykolwiek.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przyszła mi do głowy pewna myśl. Pozwólcie, że napiszę to dużymi literami; PANIE PREZESIE ZUK JERZY WIJAS, PODAJĘ TUTAJ PUBLICZNIE KONTAKT DO SIEBIE tj. tel 531129013, i-meil pawelarabasz@o2.pl .PROSZĘ SKONTAKTOWAĆ SIĘ ZE MNĄ I WSKAZAĆ TE WPISY KTÓRE ODBIEGAJĄ OD PRAWDY CELEM ICH SPROSTOWANIA. Powyższy wpis dokonuję dnia 24 stycznia 2017r o godz 14.05 w chcwili, gdy jeszcze treść pozwu nie została podana do publicznej wiadomościna niniejszym blogu. Dla zachowania spokoju w gminie załatwmy sprawę jak mężczyzna z mężczyzną. Proszę być świadomym, że wpis ten okażę na rozprawie w dniu 2 marca 2017r. Paweł Arabasz

lukasz
Gość
lukasz

czy to jest proba pojscia na UGODĘ????

Izydor
Gość
Izydor

Chyba tak i chyba się boi…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Łukaszu, Izydorze, anonimie, a myślcie sobie co chcecie 🙂 . Macie takie prawo. A ciebie anonimie ktoś zmusza do czytania tego co ja piszę? Po prostu tam gdzie jest komentarz napisany przez Pawel Arabasz to go pomiń. Nie czytaj. I po problemie 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie da sie nie czytac bo na 100 komentarz w tym watku tylko Twoich jest 30!
Nie da sie ryczaltowcow rozliczyc ze stanu faktycznego bo nie maja licznikow a skoro prawo zezwala na takie rozwiazanie
woda do budowy domu straz pozarna tez jest rozliczana jako ryczalt…

Marek
Gość
Marek

Lukasz.
Małe sprostowanie za straż pożarną zgodnie z ustawą płci gmina , więc nie żadnych strat w tym finansowych

Lukasz
Gość
Lukasz

No nie dokonca
Bo jesli ktos zadeklaruje ze wezmie z sieci 2m3 i za tyle zaplaci ryczaltem a potem sie okaze ze wzial 2 albo 3 razy wiecej za ktore nie zaplacil to juz strata jest

ZZ
Gość
ZZ

Dla zachowania spokoju w gminie?
Liczysz na to że jutro ludzie wyjdą na ulice?
Czy Tobie czasem na starość nie odbija?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Obawiam sie ZZcie, że to Tobie coś z główką się porobiło niedobrego z tej nienawiści do mnie. Jakoś tak w sprzeczności stoją te Twoje katolickie zasady miłości do bliźniego którymi tutaj niejednokrotnie sie zasłaniałeś a tym co soba cyklicznie prezentujesz. Nie dalej jak miesiąc temu składałeś mi życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne przecież. A dziś aż dławisz się nienawiścią. Czy ja gdzieś napisałem o wychodzeniu ludzi na ulice? Weź Ty człowieku mniej pij, albo przestań ćpac. Pisząc spokój chcę tego spokoju dla gminy, ponieważ co jakis czas Moja Gmina jest opluwana i wyszydzana w mass mediach. Co troche to skażenie wody… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Akurat jesli chodzi o Echo dnia to nie sa oni zbyt cenym zrodlem informacji

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To czytaj gdzie indziej.

ZZ
Gość
ZZ

A gdzie Pawełek widzi moje dławienie się?

Izydor
Gość
Izydor

Szkoda ,że nie ma skanów to byśmy wiedzieli o co chodzi. A tak to ,,piszemy” w ciemno.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Najpierw piszesz p.Pawle bzdety a teraz honorowo chcesz prostować? Człowieku przecież już się nie daje czytać tych twoich wypocin.będę się za ciebie modlił.daj sobie na wstrzymanie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak właśnie Anonimie jest, właśnie chcę honorowo jak mężczyzna z mężczyzną wyjaśnic sprawę z Wijasem. Nie przed sądem, tylko publicznie. Na sąd przyjdzie czas. Jednym z zarzutów np jest to, że napisałem o zwalnianu wieloletnich pracowników ZUK i zatrudnianiu swojch. To rzekomo było zniesławienie. Więc niech tu na Blogu Wijas napisze, że to nieprawda. To jeden z przykładów.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i prosze Państwa dziś znów zalało piwnicę Pani K. Podobno nastąpiła tam bardzo bezczelna interwencja Wijasa ale o szczegółach może dowiem sie jutro. Do Pani K mam propozycję, prosze zadzwonić do mnie następnym razem to podjade z kamera i nagramy co tam faktycznie się dzieje, bo z relacji Echa niewiele wynika. Podaję numer 531129013 .

ZZ
Gość
ZZ

Do Pani K. – proszę się zastanowić na czymś takim:
https://m.youtube.com/watch?v=ARqwDGf5Mhg
To jedyne dobre wyjście z tej sytuacji.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Urządzenie dobre, tylko kto ma to sfinansować pani K? Czy to ona z nudów wychodzi za posesję tam gdzie kanalizacja jest w gestii ZUK i wlwa sobie fekalia żeby popłyneły do jej piwnicy? Już dawno powiniez Wijas to zrobić a nie grozić Pani K odcięciem jej od kanalizacji. A tak w ogóle to czy dotarly do Was jego słowa : odetnę dom pani K od kanalizacji gminnej? Nieudolny facet zachłyśniety władzą w ZUK nie mogąc sobie poradzić z bzdurnym problemem wyzyskuje swoją władzę oraz czując za plecami poparcie wójta odważa się robić publicznie krzywdę mieszkance gminy. Pasowało by, aby dotarło… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście że zawór trzeba zapłacić samemu.
Odprowadzając ścieki z piwnicy nie ma innego wyjścia!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zz, masz wiedzę ile ten zawór kosztuje?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ale wiecie co mnie dziwi? Że Wijas nie poczuł się zniesławiony jak na Blogu zamieściłem w 2016roku ten wpis: Złodziej krzyczy – łapaj złodzieja Przeczytałem ten artykuł Echa dnia i komentarze pod nim i pierwsze co mi się nasuwa to znane przysłowie : ZŁODZIEJ KRZYCZY – ŁAPAJ ZŁODZIEJA, a po drugie to zastanowiłem się, jaka reakcja będzie właściwsza? Płakać czy śmiać sie. Przede wszystkim składam wyrazy współczucia Pani Elżbiecie Kędziorze zarówno za to co ona teraz znosi, jak również na to co będzie znosić przy okazji udzielania jej pomocy przez Wijasa i przez Urząd Gminy w Piekoszowie. Z artykułu jasno… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Warto było by wrócić do tego artykułu żeby mieć pogląd co buńczuczny wtedy Wijas mówił do kamery a co zrobił do dnia dzisiejszego. Półtora roku prawie minęło. http://regiodom.pl/portal/wiadomosci/architektura/piwnica-piekoszowianki-wypelnia-sie-odpadami-z-ubojni

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Najwyraźniej w sprawach zaniedbań w ZUKu (woda i ścieki), niezgodnej z KRS działalności ZUKu (odśnieżanie), braku skutecznych działań Wójta (dług śmieciowy) muszą wypowiedzieć się NIK i prokuratura. Potrzebuję chwili czasu – już niedługo ferie zimowe i postaram się zawiadomić odpowiednie organy. Po to aby uzdrowić sytuację i aby odpowiedzialni zaniedbań zaczęli być naprawdę odpowiedzialni za to co robią.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wydarzyło się wczoraj coś co mnie zmroziło Proszę Państwa. Otóz jak wczoraj znów zalało piwnicę Pani K to przyjechał tam na miejsce prezes ZUK Jerzy Wijas ze swoją ekipą. Wiecie po co? Zatrzeć ślady. Zagonił pracowników do studzienki przed posesją Pani K, kazał im tą studzienkę wyczyścić a następnie zrobili zdjęcie jakoby tam nic nie było. Zapomnieli, że na placu Pani K jest druga studzienka. Pani K nic nie pomogli. Czujecie to?????

kronikasz
Gość
kronikasz

masz w posiadaniu jakies zdjecia operacyjne?, dawaj bo nie moge sie doczekac, podaj nr konta to przeleje ci kasiorke za twoje uslugi nieplanowane, moze byc 500 plus, czy 1000 plus?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

I znowu niechlubne informacje o naszej gminie. Program interwencja u p. Daniela W

sm
Gość
sm

I co znowu wina wójta i rady.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Napisane przez: Paweł Arabasz Przyszła mi do głowy pewna myśl. Pozwólcie, że napiszę to dużymi literami; PANIE PREZESIE No i cóż, mija pięć dni ( dziś jest niedziela 29 stycznia 2017r) od kiedy poprosiłem tu na tym blogu Prezesa ZUK Jerzego Wijasa o kontakt celem sprostowania wpisów które go rzekomo zniesławiają, i ….Nic!!!! Zero z jego strony jakiejkolwiek pozytywnej woli. Załączam kopię mojego poprzedniego wpisu sprzed pięciu dni: Napisane przez: Paweł Arabasz Przyszła mi do głowy pewna myśl. Pozwólcie, że napiszę to dużymi literami; PANIE PREZESIE ZUK JERZY WIJAS, PODAJĘ TUTAJ PUBLICZNIE KONTAKT DO SIEBIE tj. tel 531129013, i-meil pawelarabasz@o2.pl… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

No jest co poczytać w tym pozwie. Trzeba przyznać ,że bardzo profesjonalny. Zarzuty są bardzo konkretne. Teraz Paweł będzie musiał udowodnić ,że to co pisał jest prawdą . Jeśli udowodni to wygra – jeśli nie udowodni to przegra.
W sprawach o zniesławienie pozwany musi udowodnić ,że to co pisał jest prawdą.
Nic tu więcej tytułem komentarza się nie napisze.

lukasz
Gość
lukasz

Panie Blogu ja nie na temat ale chcialem dopytac i ew potwierdzic czy to prawda ze obecna wladza wysyla w teren soltysow aby Ci chodzili po domach/gospodarstwach domowych i spisywali kto i ile ma u siebie ptactwa domowego i jak to sie ma do wpisu Napisane przez: Paweł Arabasz A Ty czerepah znowu szczujesz żeby ludziom z kontrolami w podwóra wchodzić. 25 stycznia 2017 godz. 06:11 i druga kwestia Napisane przez: Anonim Saskya oraz inni, czy Wy zdajecie sobie sprawe co Wy piszecie i w jakim kierunku chcecie iść? Może jeszcze prezydenta Dude chcecie w to wciągnać? Ta zapyziała gmina… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Do wójta wpłynął wniosek ZUK-u o zatwierdzenie taryf cenowych za wodę i ścieki.Dwukrotnie składałem ustną prośbę w UG o udostępnienie mi szczegółowej kalkulacji cen i opłat oraz aktualnego planu inwestycyjnego.Odmówiono mi podając jak powód złożenie przez prezesa ZUK pieczęci z napisem tajemnica handlowa.O ile pamiętam to tajemnica handlowa związana związana jest z ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.Jaką konkurencją jestem ja jako mieszkaniec , który nie prowadzi działalności w zakresie zbiorowego dostarczania wody i odprowadzania ścieków.Nie interesują mnie bilans i inne dane księgowe, księgi czy ewidencje związane z kosztami w Spółce.W ub.roku nie było problemu , ba poprzedni wójt Dąbrowa osobiście… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak zrobie Panie Marku, bo co tu i o czym mam pisać. Kto mądrzejszy to sam z tego pozwu wnioski wyciągnie, kto przeciw mnie, to dla zasady i tak będzie ujadał . A kto tępy to i niech w tępocie dalej trwa. Kto zastraszony ten niech milczy. I tyle w temacie. Czekam na 2 marca na rozprawę.

lukasz
Gość
lukasz

no to ciekawei sie robi na naszej scenie politycznej

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Jakoś długo nie zaglądałem na bloga – kajam się i przepraszam. Po przeczytaniu pozwu automatycznie nasunęły mi się przysłowia /które, jak wiadomo, są mądrością narodów/: „Ryba psuje się od głowy” „Jeśli brak jest siły argumentów, użyj argumentu siły” oraz „Jaki pan, taki kram” Absolutnie nie dziwię się spłodzonemu w bólach pozwowi, jako że nasza „wadza” takie metody uznaje za skuteczne, dopuszczalne i stosuje je na co dzień. Dał nam przykład wójt kochany, jak zwyciężać mamy! Powoda nie znam osobiście – tak samo jak i pozwanego – ale chyba nie chciałbym Go poznać, bo nie lubię zadufanych w sobie bufonów –… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Góralu dopiero 15 lutego będzie 5 odcinek 🙂
Ps. No nie wiem czy samo „przepraszam” wystarczy. Jak mogłeś być tak długo nieobecny?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Góralu, przegiąłes z tym milczeniem !!!!

Izydor
Gość
Izydor

Mnie to osobiście ani grzeje ani ziębi. Jednak ciekawe jakie mocne argumenty – dowody przedstawi Paweł na poparcie tezy o zatrudnieniu 8 osób w ZUK?
Chyba ten swój anonimowy list z YT?!

Izydor
Gość
Izydor

A taki list to można samemu do siebie napisać i wysłać. To żaden mocny argument.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja zwracam się z prośbą do Pana Marka Korby aby podał ponownie nam tutaj to co kiedyś próbował uzmysłowić mieszkańcom, a mianowicie jakie straty wody oraz jaka jest nadwyżka ścieków tzw oczyszczonych względem sprzedanych w formie usługi. Proszę Pana Marka o oszacowanie wysokości tych strat oraz wyjaśnienie, jeśli wie, kto za to zapłaci? Tzn kto zapłaci za to złe zarzadzanie w ZUK? Czy może Drużyna Marzeń? A może pan Wójt? A może Rada Nadzorcza ZUK? A może Wijas Jerzy? A może pracownicy których zwolnił? A może kancelaria prawna do której pompował Nasze pieniądze za przegrane procesy z pracownikami? A może… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

ZUK w Piekoszowie Sp.z o.o. jest Spółką handlową ze 100% udziałem gminy czyli nas wszystkich.Dlatego też w ub roku w trybie dostępu do informacji publicznej wystąpiłem do wójta o dane w tym zakresie.Na podstawie pisma UG Piekoszów znak :IRO.1431.5.2016WF podaję liczby ogółem w metrach sześciennych: 1.Woda -wydobycie :637 531 /ZUK poniósł koszty/ -sprzedaż : 409 678 – zużycie własne :71 680 w tym ujęcie Nordkalk : 2 100 2. Scieki ilość ścieków oczyszczonych :337 053 /ZUK poniósł koszty/ -sprzedaż: 236 331,02 – zużycie własne :12 700 /ta ilość jest dla mnie intrygująca, sieć kanalizacyjna powinna być szczelna a jak są… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Marku, jeszcze bym prosił, aby Pan podał dokładnie ile wody „zniknęło” i ile ścieków „pojawiło się” za które to wielkości będziemy obciążeni? Bo to tak mniej więcej wychodzi, że jest tego pomiędzy 1/4 a 1/3 za co będziemy płacić, tzn , że tak szacunkowo około 1/4 rachunku to pieniądze które płacimy za nieudolność zarządzania, lub po prostu za kogoś? Proszę mnie sprostować ile odbiegam w swoich szacunkach, pobieżnych zresztą.

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle nie odbiega Pan od tych wyliczeń szacunkowych , czysta matematyka to woda :
ilość wydobyta minus ilość sprzedana albo inaczej zafakturowana /przychód spółki/ daje różnice czyli stratę analogicznie jest przy ściekach z tym że tam jest więcej ścieków oczyszczonych niż sprzedanych/ zafakturowanych/.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziekuję Panie Marku. Chciał bym aby dotarło to do Naszych mieszkańców jak przyjdą im wyższe faktury do zapłacenia. Może wtedy wielu zrozumie dlaczego procesami o rzekome zniesławienie zamyka się mieszkańcom usta poprzez ich zastraszenie żeby nie śmiali protestować.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czyli tak szacunkowo wychodzi, że jak dostaję fakturę na zapłatę 400zł to z tego 100zł jest zapłatą za nieudolność zarządzania ZUK przez Wijasa. Tak mówią liczby niestety. To ta dobra zmiana. Słów brak. Z tego co słyszałem, to fakt ten dociera do coraz większej liczby mieszkańców. Bo to, że dotarł już dawno do ich portfeli, to wiekszośc jeszcze nie jest świadoma.

lukasz
Gość
lukasz

wystarczy odjac od wody wydopbytej (wode sprzedana+ zuzycie wlasne) nastepnie wynik podzielic przez ilosc wody wydobytej i pomnozyc przez 100%

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No to obywatelu Łukasz jeśli byś mógł to przelicz i podaj nam tutaj wyniki tych obliczonych przez siebie różnic. Podaj to w m3 , a jeśli dasz radę to i podaj koszt w oparciu o ten koszt który jest nam naliczany na fakturach. Proszę.

Lukasz
Gość
Lukasz

A jaki jest Wam naliczany koszt na fakturach?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Cieszę się Łukaszu, że jednak prawdę kiedyś napisałeś, że nie jesteś mieszkańcem naszej Gminy. Co prawda dziwię, się, co tu robisz na Blogu dotyczącym miejsca w którym nie mieszkasz, ale z drugiej strony dziękuję Ci, że otaczasz swoją „opieką” Naszą Gminę 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

Place za wode ryczaltem w zwiazku z tym mam inna stawke i nie musze znac stawek innych odbiorcow
Pozatym sa dwie grupy odbiorcow wody i kazda z tych grup ma tez swoja stawke …

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Teraz rozumiem dlaczego Wijas wymyślił sobie klauzulę Tajemnica Handlowa. Żeby nam utrudnić dostęp do danych które negatywnie rzutują na jego nieudolne zarządzanie. Stawia sie Nas Mieszkańców w pozycji: Płacz, Płać i Milcz . Ta wymyślona klauzula Tajemnica Handlowa to wg mnie ogromne nadużycie zarówno prawne jak i społeczne.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

I dziś Proszę Państwa znów zalało fekaliami piwnicę Pani Elżbiety K. Wiecie co? Mam dość tego dziadostwa. Prosta rzecz, a nie potrafią tego załatwić. Z tego co mi się o uszy obiło to Pani K oszacowała straty na około 10 tys zł. Ciekawe kto za to zapłaci? Może Drużyna Marzeń za dwa lata krycia nieudolności Prezesa ZUK Jerzego Wijasa.?

Kx
Gość
Kx

Panie Łukaszu czyli możesz płacić za 100m3 wody a wykorzystać 300 m 3 kto Tobie udowodni przecież nie masz wodomierza. Stąd te braki w bilansie wody? Główne przyczyny strat wody to ryczałtowcy i lewe podłączenia omijając wodomierz. Szczególnie to widać podczas suszy gdy u niektórych przepiękne zielone trawniki a u ludzi z dobrze podłączonym wodomierzami susza- trawa wyschła!!! Każdy kto legalnie podlewa wie jakie są to ogromne koszty.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kx, ale o jakich lewych podłączeniach mówisz? Gdzie? Jak? Ja w takie nie wierzę.

ZZ
Gość
ZZ

A gdzie Pawełek zobaczył coś o lewych podłączeniach?
Chyba Ci się ZUK już po nocach śni.
Jeszcze dwa wpisy i ten temat wyjdzie na prowadzenie w blogowych statystykach 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Klakierze Zz, dwa wpisy wyżej jest wzmianka we wpisie kx o lewych podłączach. Jeśli już mnie tu szkalujesz to rób to fachowo.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Przepraszam cię Pawle, tym razem faktycznie nie zauważyłem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przeprosiny ZZcie przyjęte 🙂

ZZ
Gość
ZZ

Już mnie chyba rozpoznajesz po zapachu 😉

ZZ
Gość
ZZ

A może płaci za 100 a pobiera 50?
Też możliwe.
Licznik to wydatek koło 50 zł, więc gdyby ZUK chciał to dawno ryczałtowców by nie było.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Uważam, że ogólnie ryczałt jest dla ludzi bogatych, albo takich którym woda jest potrzebna do celów przetwórczych , usługowych, lub estetycznych( trawniki, baseniki, oczka). Ja byłem kiedyś naliczany ryczałtowo, ale było to dla mnie bardzo niekorzystne. 2.5 roku temu za poradą pracownika ZUK poprosiłem tenże ZUK o założenie licznika i opłaty mam o około połowę niższe jak w ryczałcie. Ale mnie nie było stać na trwonienie wody bo zawsze był jej niedobór u nas pod lasem w studniach.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z uwagi na to, że ktoś mi zwrócił uwagę na ryczałtowców i zużycie wody to uzupełniam swój wcześniejsze wpis powyżej o uwagę tego kogoś. Otóż dla ryczałtowców jest wygodna to forma jeśli też potrzebują hektolitrów wody do swoich domowych jakuzzi, wanien kąpielowych wielkości stawu z hydromasażami. Może i tak też jest, nie wiem, nie widziałem. Hm, a ciekawe czy kościół jest ryczałtowcem czy taż ma licznik zużytej wody? Mam na myśli plebanie starą, plebanię nową oraz ten dom opieki obok. Może kiedyś dowiem się tego.

eryk
Gość
eryk

Wlasnie, niektorzy pisza o ryczaltowcach tak jakby hodowali po 100 wielbladow i te wypijaly wode.
Przeciez ryczaltowcy placa rachunki z najwyzszej połki.Korzystaja z wode tak jak inni nie odkrecaja przeciez kranu tak aby lała sie woda do zlewu nonstop.
Takie bzdury pisza niektorzy.

Kx
Gość
Kx

To ile płaci ryczłtowiec za m3 wody????

kx
Gość
kx

W latach 80 i 90 ludzie sami robili przyłącza zakładali wodomierze i zgłaszali do odczytu lub płacili ryczałt. Nikt nie sprawdzał jak to zrobili. Później nie wiem jak to było.

kx
Gość
kx

Co tam woda wyjdźcie przed dom i zobaczcie WIELKI SMOG nad Piekoszowem. Widać piękny księżyc ale domu sąsiada już nie widać!!! i niesamowity smród!!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A co do smogu, to milczałem bo raz, że nie chcę was niepokoić a dwa to i tak nie da, ale ja z okna swojego domu widzę to co wisi nad Piekoszowam. Około 21ej jest parometrowa warstwa na wysokości połowy kościoła, tak, że połowę koscioła ładnie w oświetleniu widać, ale o północy ten smog jest tak gruby, że i całego kościoła nie widać. Za pierwszym razem myślałem, że oświetlenie kościoła na noc wyłączyli, ale nie, to smog zakrył cały kosciół, po dłuższym patrzeniu widać było słaby poblask. Ja dotychczas paliłem drzewem, ale już mi dużo go poszło i kupiłem wegiel… Czytaj więcej »

kx
Gość
kx

To kupiłeś najgorszy węgiel ( dużo popiołu, sadzy niska kaloryczność ). Węgiel dobry jest w cenie powyżej 800 /tona. Wiem bo w tym roku po raz kolejny to sprawdziłem. Najpierw zakupiłem po 750/tona a później 800/tona i powiem tak niebo a ziemia. Dużej się pali w domu jest cieplej mniej sadzy i popiołu i nie kopci się tak z komina. Taka jest prawda ale uważam, że węgiel jest za drogi jakby dobry węgiel był tańszy to i smog by był mniejszy!!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kx, nie jest tak. Wg zapewnień pana sprzedajacego to był ten sam węgiel co na innej hałdzie najlepszy za 810zł, tyle, że mój był drobny, natomiast ten za 810 był gruby. Ogólnie jest on ok, po po paru minutach kopcenia pieknie się rozpala i bardzo długo trzyma żar. Dla mojego uniwersalnego pieca jest aż za dobry wręcz bo co chwila biegam przymykać drzwiczki i szyber jak woda wrze.

kx
Gość
kx

Na każdym składowisku węgla mówią to samo, że okazja kupujesz najlepszy za niską cenę. Sam sobie odpowiedz.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ale Kx, ja jestem z tego wegla zadowolony. Jest ok. Wiadomo, że każdy będzie zachwalał to co sprzedaje.Ale jak chodziłem ze sprzedajacym to pokazał on mi tez węgiel i uczciwie powiedział, że ten jest słaby, daje dużo popiołu i bardzo smoli oraz kopci. Poza tym, dużo się zmieniło w dziedzinie handlu weglem, dziś sprzedający musi mieć certyfikat na to co sprzedaje. Jak go przyłapią z Urzędu Górnictwa na machlojach to się nie pozbiera. Ja ze swej strony chcę tylko przestrzec przed tymi co rozwożą węgiel „prosto z kopalni”, oni woża najgorszy węgiel który jakaś kopalnia sprzedaje po 200zł tona. To… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

urzad gornictwa i machloje??? i to na sprzedazy wegla??? chyba Ci Pawełku smog zaszkodzil

jan
Gość
jan

Panie Pawle znów w dniu 2 i dziś 3 lutego 2017 roku doszło do zalania Pani K. na ul. Słonecznej w Piekoszowie. Właśnie są tam pracownicy, którzy usiłują udrożnić kanalizację. Więc w tym miejscu zadaję, czy to świadczy o właściwej eksploatacji sieci kanalizacyjnej? Czy gospodarka prowadzona przez ZUK jest prawidłowa?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziekuję Janie, ale już tam byłem i nagrałem dwa filmiki z interwencji. SKANDAL!!!!! wgram te filmiki i opublikuję.

jan
Gość
jan

W dniu 2 i 3 lutego 2017 roku doszło po raz kolejny do zalania ściekami domu Pani K. przy ul. Słonecznej w Piekoszowie. Więc korzystając z okazji zadaję dwa pytanie. Czy ZUK prowadzi właściwą eksploatację sieci kanalizacyjnej? Czy gospodarka sieci kanalizacyjnej prowadzona przez ZUK jest prawidłowa?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Janie jaki k…wa ZUK? Sciany i pojazdy mają prowadzic eksploatację? Czy aby nikt tym nie zawiaduje? Chyba zawiaduje niejaki Jerzy Wijas prezes ZUK. Krew mnie zalała jak i pan Janie pisze że ZUK. Mi też odpowiadał kiedyś w korespondencji elektronicznej jakiś ZUK. Kto to jest ten ZUK? Dziś u pani Elżbiety K też usłyszałem, że odpowidzi udzielał im jakiś ZUK. Nie prezes Jerzy Wijas tylko jakiś ZUK. Kto to jest ten ZUK????

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę, otopierwszy film z czwartego już w tym roku tylko zalania piwnicy Naszej Mieszkanki https://www.youtube.com/watch?v=ejb3w9yX83M To Skandal Proszę Państwa. Film jest krótki ponieważ bardzo pilił czas z pewnego względu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to II cześć z mojego pobytu na podwórku Pani Elżbiety Kędziory. https://www.youtube.com/watch?v=ZruQXKTL8uE Pani określa straty na 20tys zł. Kto za to zapłaci?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, zachęcam do obejrzenia na Polsacie programu Interwencja w najbliższy poniedziałek godz 16.15 dot Naszej Gminy , ZUK oraz tego co się u nas dzieje. Wg zapewnień redaktora, ma być ciekawie. Dla nich ciekawie, dla Nas rozpacz i beznadzieja.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przypominam Mieszkańcom o tym, że dziś o godz 16.15 w Polsacie będzie program o Naszej Gminie.

saskya
Gość
saskya

Pawle a czy wiesz czy pani Elżbieta zgłaszała ten problem do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemioogicznej i Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kielcach. Jeśli tak to czy przyjechali na kontrolę i co wykazała?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Saskya, mi to wyglądalo tak, że Pani Elżbieta uwierzyła Wijasowi w jego zapewnienia, oraz liczyła na pomoc wójta, który ….wysłał pismo do Wydziału Ochrony Środowiska chyba i ufnie wierzy, że jej pomogą. Gdyby wójt wysłał to pismo do Stowarzyszenia Fascynatów Naleśników Prawostronnie Skręcanych to efekt byłby ten sam, czyli żaden.Wydział Ochrony Srodowiska nic tu nie poradzi, i wójt wiedział, że nie poradzi. Ale jak by co to pomagał przecież, bo….wysłał pismo. To jest udawanie , że coś się robi. Pod publiczkę. Sami widzicie jak pomógł Pani Elżbiecie Wijas i wójt. Jeszcze kobietę oskarżyli, że to jej wina. Pani Elżbieta ma… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

No to szkoda.
Jeśli pani Elżbieta zagląda na bloga to bardo zachęcam (jak najszybciej) do powiadomienia Sanepidu.
Podaję numer telefonu do Sanepidu:
Sekcja Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku
Kierownik Sekcji Higieny Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku –
tel. 41 345 46 22 wew. 36
oraz Inspektoratu Weterynarii:
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kielcach
ul. Ściegiennego 203, 25-116 Kielce
tel. 41 361 88 17

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Saskya, owszem, można zawiadamiać cholera wie kogo , ale po co?Po co nam w gminie tyle smrodu kontrolnego? Znów gazety będa miały pożywkę żeby MNaszą Gmine ośmieszać. Wg mnie winę ponosi Wijas który nie potrafi utrzymać w należytym stanie drożności sieci kanalizacyjnej ani też nie potrafi albo nie chce przeprowadzić ustaleń z podmiotami gospodarczymi w kierunku ustalenia czestotliwości i wielkości zrzutów. Pan Kierownik Mularczyk mówił o tzw punktach newralgicznych sieci kanalizacyjnej , i myślę, że to tutaj należy upatrywać problemów. Z tego co wiem, to u pana Kanarka jest zatrudniony weterynarz który sprawuje nadzór weterynaryjny. Ponadto jak słyszałem to pilnuje… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Bo takie są procedury i te instytucje mają obowiązek kontrolny w takiej sytuacji.
Po drugie nie interesuje mnie, że cały kraj się o tym dowie bo to jest nieszczęście pani Elżbiety. Pani Elżbieta wybudowała dom, w którym nie może mieszkać. Ile ma jeszcze czekać na pomoc prezesa Zuku?
Nadal zachęcam panią o szybki kontakt z Sanepidem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Już Panią Elżbietę dziś Wijas załatwił. Odcina ją od kanalizacji. Dziś też ją zalało. Rece opadają.

czerepah
Gość
czerepah

Dobrze zrobił. Dom jest niezamieszkały. Teraz powinno zalać dom poprzedzający jeśli jest tak samo podpięty. Bez monitoringu rury tego nie sprawdzi.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ale dziś ją zalało z ul,Wolności nie z ubojni coś tu nie rozumiem z tym zalewaniem

czerepah
Gość
czerepah

Żeby zrozumieć potrzebna dokumentacja techniczna … potem monitoring kanału.

saskya
Gość
saskya

A czym dzisiaj zalało?
Ulica Słoneczna kończy się przy ulicy Wolności (nie ma do końca drogi).

ZZ
Gość
ZZ

Ludzie!
Co wyście się tak uparli z tą Panią Elżbietą?
Czy ktoś mógłby podać jak głeboka jest ta piwnica?
No i na jakiej głębokości znajdują się rury kanalizacyjne?
Tu nie trzeba być geniuszem by dojść do wniosku że piwnica ta musi być w takim wykonaniu okresowo zalewana.
Czy jak ja zrobię sobie pownicę na 3 metry głębokości to mogę wymagać by kanalizacja „wysysała” zawartość mojej kratki?
Jeżeli tak to mam załatwioną sprawę odwodnienia.

lukasz
Gość
lukasz

wystarczy ze nagrywasz swoje filmiki i publikujesz je na „jutubie” gdzie dostep ma do nich caly swiat…

czerepah
Gość
czerepah

Czy policja jest od kanalizacji ? Budynek jest w trakcie budowy więc wszystko się może wydarzyć jak na budowie. Pani Elżbieta po pierwsze powinna mieć budynek ubezpieczony a ZUK powinien po zgłoszeniu ustalić dlaczego zapycha się studzienka i na skutek cofki zalewa piwnice w budynku. Czy tylko ten budynek jest podłączony do tej nitki kanalizacyjnej?, co jest w budynkach sąsiednich które posiadają piwnice? Jeśli u tej pani wybija a u innych nie to ….. ???? Która studzienka się zapycha i czy ten dom jest pierwszy ? Jeśli powodem zapchania jest ubojnia, kontrola rozdrabniania odpadów i wielkości sit. W przypadku ponownej… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Policja jest od uszkodzenia mienia i ustalenia przyczyn oraz sprawcy. Nieważne z jakiego powodu.

lukasz
Gość
lukasz

a czy ta pani zlozyla wniosek o sciganie sprawcy?

czerepah
Gość
czerepah

Wiem kto skradnie to show. Przedstawiciele gminy i ZUK zostali zaproszeni ?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wszyscy zostali zaproszeni. Ty Czerepah też 🙂

Marek
Gość
Marek

Oglądałem materiał telewizyjny . Z dużej chmury mały deszcz tak można rzec.Obawiam się ,że czas zrobi swoje i ta pani pozostanie sama w tej nierównej walce z ZUK-iem.Utkwiła mi w pamięci wypowiedz prezesa Jerzego Wijasa ,iż on zarządza finansami publicznymi i nie może wydać na ten cel ani 1 złotówki.Panie prezesie Jerzy Wijas, Jurek kompromitujesz się a to dlatego : finansami publicznymi to zarządza wójt natomiast prezes odpowiada za finanse Spółki z o.o. ZUK Piekoszów która ma odrębną osobowość prawną .A jeżeli już to są finanse publiczne to dlaczego i na jakiej podstawie prawnej stosuje prezes Jerzy Wijas tajemnice handlową… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Panie Marku ja mam inne zdanie. Właśnie to o czym wyżej pisałam, pani Elżbieta powinna to zgłosić już dawno do Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kielcach, ponieważ te instytucje mają prawo wejść do tych zakładów i skontrolować jak są utylizowane odpady poubojowe. Osobiście uważam, że teraz się wreszcie coś ruszy, na dniach zapewne będą kontrole w obu zakładach bo przecież te odpady nie powinny się znaleźć w kanalizacji.

czerepah
Gość
czerepah

Czy da się to powiązać z częstym występowaniem bakterii coli w wodociągu ?

czerepah
Gość
czerepah

Dla mnie to katastrofa. Nie sądziłem że 20 min. od Kielc może być taka prowincja !!!!!!!! Na to stanowisko był konkurs ? … z jakim zakresem wiedzy ? Tu się kłania dobra !!! uczelni techniczna.

saskya
Gość
saskya
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z czasem do Was wszystkich zło zapuka. Wtedy będziecie zachodzić w głowę jak to się stało i dlaczego ten swiat taki jest, i co się stało ze światem który kiedyś Wam w bajkach i ogłupiających serialach pokazywali? Niewielu z Was połapie sie, że sami go sobie taki stworzyliście swoja biernością. Dziś pozwalacie, aby władza która sobie wybraliście była przeciwko Wam, Waszym sąsiadom, bliskim. Ale milczycie. Ale kiedyś to Zło zapuka do drzwi sięgnie i po Was i po Wijasa który dziś tępi bliźnich, zło zapuka też do wójta który go dziś chroni, do Drużyny Marzeń i reszty popleczników. Zło sięgnie… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

… zło ogarnie cały świat!
Optymista Pawełek.

czerepah
Gość
czerepah
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Masz konstytucyjne prawo do myślenia czerepah 🙂 Korzystaj więc z niego do woli 🙂

lukasz
Gość
lukasz

a w ktorym artykule Konstytucji to wyczytales?

ZZ
Gość
ZZ

Czy do Pawełka już coś zapukało?
To stąd ma te informacje że jestem oszustem?

kronikasz
Gość
kronikasz

Ty, burku, dlaczego raz piszesz Czerepach, a potem znowu czerepach?A mnie i innych pouczasz burku kiedy duza i mala litera.Zapytam burku….

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pan Józef Wijas prezes Stowarzyszania Natura podjął kroki w kierunku przeprowadzenia referendum o zmianie statusu ZUK ze spółki w zakład budżetowy. Czyli postuluje on to o co my tutaj na Piekoszów Blog dobijamy sie od dłuższego czasu. Ja osobiście na pewno opowiem się za likwidacją spółki na rzecz tańszego w utrzymaniu zakładu budżetowego.

lukasz
Gość
lukasz

1. Czy takie referendum jest wiążące?
2. Czy Ktoś policzył ile będzie kosztowało?
3. Kto je sfinansuje?
4. Czy informacja o nim jak i o kampanii referendalnej będzie podana w mas mediach (gazeta/y, rozgłośnie radiowe, telewizja)?

lukasz
Gość
lukasz
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja po raz trzeci prosze Pana Prezesa ZUK Jerzego Wijasa o kontakt w celu sprostowania wpisów które go rzekomo zniesławiają. Oto moje wczesniejsze prośby: Napisane przez: Paweł Arabasz Przyszła mi do głowy pewna myśl. Pozwólcie, że napiszę to dużymi literami; PANIE PREZESIE No i cóż, mija pięć dni ( dziś jest niedziela 29 stycznia 2017r) od kiedy poprosiłem tu na tym blogu Prezesa ZUK Jerzego Wijasa o kontakt celem sprostowania wpisów które go rzekomo zniesławiają, i ….Nic!!!! Zero z jego strony jakiejkolwiek pozytywnej woli. Załączam kopię mojego poprzedniego wpisu sprzed pięciu dni: Napisane przez: Paweł Arabasz Przyszła mi do głowy… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

bykes /jestes bardzo oburzanym tym ze p Wijas w ramach nawiazki chcialby a by sad zaszadzil od Ciebie 1500 zl na cele charytatywne, na rzecz koscielnego DPS-u, a czy tak samo bylbys oburzony jakbys sie dowiedzial ze jakas fundacja/stowarzyszenie przekazuje jakies rzeczy na Kosciol?