Świętokrzyski Park Inwestycyjny powstanie w gminie Piekoszów?

O sprawie najpierw napisało Echo Dnia, a dzisiaj w Radiu Kielce była ona tematem rozmowy z wójtem Zbigniewem Piątkiem i prezesem Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Starachowicach – Marcinem Perzem.

W planach jest przeznaczenie pod inwestycje przemysłowe 70-hektarowego terenu między obwodnicą a Janowem, tuż przy granicy z miastem Kielce. Na razie wszystko w rękach radnych naszej gminy, którzy mają głosować nad studium uwarunkowań przestrzennych obejmującym ten teren.

W Radiu Kielce wójt powiedział między innymi, że teren jest w rękach prywatnego właściciela, z którym „trwają rozmowy”. Na pytanie o ewentualne protesty mieszkańców powiedział, że „nie było zastrzeżeń”. Cały zapis rozmowy jest do wysłuchania na stronie Radia Kielce. Artykuł – na stronie Echa Dnia.

Aktualizacja (2017.01.03 21:54)

Postanowiłem trochę poszukać informacji o tych działkach i nieco udało mi się dowiedzieć. Sprawa dotyczy działek nr 3003/4 i 3006/3. Około 10 lat temu zostały sprzedane przez firmę Skanska jakiejś firmie z Krakowa. W 2007 roku Radio Kielce poinformowało, że nowy inwestor chce zbudować na 20 hektarach  „największy kompleks handlowo-usługowy w regionie”, natomiast pozostałe 50 hektarów miało zostać przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Jak widzimy – z planów tych nic nie wyszło. Wymowny jest komentarz ówczesnego wójta – Tadeusza Dąbrowy:

„Teren położony tuż przy granicy Kielc jest dobrze skomunikowany i idealnie nadaje się na taką działalność. Od dawna zachęcaliśmy inwestorów do lokowania tu swojego kapitału. Inwestycja przyniesie konkretne korzyści podatkowe, a to przełoży się na dobrobyt mieszkańców całej gminy.”

Więcej – na forum Kieleckie Inwestycje.

Aktualizacja (2017.01.04 19:33)

Sprawą zajęła się też TVP Kielce. Z materiału dowiadujemy się między innymi, że dzięki włączeniu działek między obwodnicą a Janowem do Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozwoliłoby naszej gminie szybsze wyjście z długów. Wójt, z którym rozmawia reporterka TVP mówi jeszcze śmielej o swoich nadziejach związanych z inwestycją w tym miejscu:

[…] moglibyśmy budować brakujące drogi, chodniki, czy też kanalizację […]

Cały materiał jest dostępny na stronie TVP.

151
Dodaj komentarz

avatar
36 Comment threads
115 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
RobertPaweł ArabaszWoda i KanalizacjaMareka.wilczur Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja jako mieszkaniec czuję się oszukany przez włodarzy gminy. Czy komuś z Was było wiadome, że taka strefa miała powstać? Czy mam uwierzyć, że przedwczoraj sie o tym wójt dowiedział, a wczoraj artykuł w Echu dnia się ukazał? Dlaczego przed Nami kryli powstawanie tej strefy? Postąpiono z Nami w ten sam sposób co z zamiarem wybudowania spalarni odpadów niebezpiecznych. Dowiedzieliśmy się tylko dzięki czujności mieszkańców Micigozdu, bo oczywiście włodarze gminy milczeli. Teraz taki sam szwindel zrobiono z tą strefą. Gdyby nie artykuł w Echu Dnia http://www.echodnia.eu/strefa-biznesu/wiadomosci/a/ogromna-inwestycja-kolo-kielc-powstanie-swietokrzyski-park-inwestycyjny,11644875/ to nadal by po cichu za naszymi plecami geszeft szykowali. I to wiecie z… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

O tym terenie jak i o innych potencjalnych mowilo sie podczas ostatnich wyborow przed terminowych

Robert
Gość
Robert

Zgadza się, dostęp do informacji publicznej szwankuje i trudno oprzeć się podejrzeniu, że celowo. W zasadzie to nawet nie chodzi o dostęp co o obowiązek informowania obywateli.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie ma się też co dziwić, że Drużyna Marzeń zrobi wszystko, aby nie dać się odsunąć od procesu decyzyjnego w tej sprawie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przewiduję też, i nie zdziwię się, jak znów ci co faktycznie rządzą gminą Piekoszów wyskoczą z jakimś procesem o zniesławienie aby zastraszyć społeczność gminną i zamknąć ludziom usta.

ela
Gość
ela

znów wszystko wiedzący Paweł Arabasz najwięcej ma do powiedzenia i zawsze oszukany

Rob
Gość
Rob

Oszukany czy nie trudno się dziwić skoro jak wynika z wypowiedzi Wójta rozmowy z właścicielem tego gruntu już były prowadzone i zapewne w przygotowywanym w 2016 roku studium zagospodarowania przewidziano ten teren jako przemysłowy. Artykuł też nie pojawia się znikąd i z dnia na dzień. Nawet są już inwestorzy pytający kiedy można tam rozpoczynać inwestycje.
Działanie Wójta w sprawie tego terenu ukryte przed mieszkańcami podobnie jak w przypadku spalarni. Wcale nie dziwa mnie wpisy Pawła.
Ciekawe czy radni o tym wiedzieli.

Rob
Gość
Rob

Po wysłuchaniu audycji mam wrażenie, że już niedługo Kielce zechcą przyłączyć „najbardziej atrakcyjny teren inwestycyjny w Polsce” w rejon miasta i wtedy dochody zasilą już nie naszą Gminę. Ale to tylko takie moje wrażenia.
Na pewno w rozmowie padły terminy koniec lutego i koniec marca br. na konsultacje studium uwarunkowań przestrzennych i projekt uchwały do rady Gminy. Wójt nie widzi zagrożeń ze strony mieszkańców (jak było przy spalarni ) co więcej widzi już kasę którą można inwestować w infrastrukturę – chyba Gminy. Jedynie mieszkańcy Janowa mogą mieć coś przeciw. Czy będą działać zobaczymy.

J. Bond
Gość
J. Bond

Nasz wójt chyba się wzoruje na starym wójcie

Rob
Gość
Rob

Tak zupełnie przy okazji wpadłem na ślad Strategii Rozwoju Gminy na lata 2017-2025 a raczej jej bardzo wczesnych początków http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/piekoszow/5831.pdf Ciekawe co z tego zostało wykonane. Jakoś nie pamiętam by Rada Gminy nad tym się pochylała. Możliwe że wynajęta firma jeszcze tego nie opracowała. Przy okazji tematu ciekawy czy coś na temat strefy ekonomicznej na terenie Gminy znajdzie się w tym opracowaniu. W końcu to bardzo strategiczne posunięcie Wójta. Zaciekawiło mnie jednak jeszcze coś innego, a mianowicie osoba pana Pawła Michalskiego – Główny specjalista ds. pozyskiwania środków i projektów unijnych. Kiedyś, całkiem niedawno wątpiłem w to czy w Gminie jest… Czytaj więcej »

Woda i Kanalizacja
Gość
Woda i Kanalizacja

Ja, to już nic z tego nie rozumiem?, po szklarni ,ktoś tu na blogu pisal ,jest ponoc specjalna strefa ekonomiczna ,która widokiem straszy!!! no i ta dawna pod niby lotnisko.
Po za tym, przekazac teren jest łatwo, ale wybrać inwestora to jest dopiero sztuka.
Kolo biedronki duzy teren zostal przekazany, budowka tez duza ale ile osób tam znalazlo zatrudnienie? Mam wrażenie, ze malo.

ZZ
Gość
ZZ

Dla wszystkich którzy nie wiedzą gdzie to ma być:
https://www.google.de/maps/place/50%C2%B051'55.2%22N+20%C2%B031'06.5%22E/@50.8655371,20.5064279,2618m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d50.865324!4d20.518487
Chodzi o ten teren między Janowem a torami kolejowymi.
Patrząc na geoportalu, to jest to największa działka w okolicy Kielc w rękach jednego właściciela.

Marek
Gość
Marek

Odsłuchałem audycję radiową i nie zwiększyła mi ona mojego umiarkowanego optymizmu co do tej inwestycji.Sledząc prasę krajową to takich terenów , a nawet o lepszym uzbrojeniu infrastrukturalnym jest w kraju ilościowo dużo.Mój pogląd i moje uwagi w tej kwestii to: 1. Rada Gminy w terminie natychmiastowym winna anulować uchwałę RG nr XXIII/184/2012 z dnia 12 kwietnia 2012 r. 2. Rada Gminy w terminie do lutego/ najlepiej 1 m-c przed uchwałą o zmianie studium/ powinna w drodze uchwały określić opłatę w % z tytułu wzrostu wartości nieruchomości .Małe objaśnienie:otóż obecny teren to teren zalesiony czy ugór lub pole i 1 metr… Czytaj więcej »

mirek
Gość
mirek

Rozmowa na RK. Nic niewiedzący wlodarz plus nawiedzony chwast ziemniaczany. Mam same pytania: 1. Czy gmina uchwalajac studium weźmie na siebie koszty uzbrojenia i infrastruktury? 2. Dlaczego gmina chce wspólnie z sse uchwalać studium a w konsekwencji plan na przemysłowkę na gruntach jednego prywatnego właściciela a drugiego juz nie ?! (Śmierdzi na odleglosc. Po drugiej stronie S7 kilkadziesiąt ha ma p. Sójka.Pole orne na VI klasie 5000 zł za ha. 1 ha gruntu przemysłowego uzbrojone 2000000 zł.) Dlaczego SSE nie potrafi znaleźć latami inwestora na teren którego jest wlascicielem w Piekoszowie, ul. Czarnobylska? I ostatnie: dlaczego mówi chwast i mondry… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

5 tys za ha pola??? jak agencja sprzedawala po 10 tys w obecnej sytuacji wlasciciel prywatny i tak nie sprzeda w calosci tej dzialki tylko musi pociac na mniejsze mysle ze gmina przejmie ta dzialke za jakas kase dokladajac od siebie uzbrojenie jej i zapewne wykonanie jakis drog i teraz tak jesli na tym terenie nie powstanie zadna firma ktora w sposob razacy oddzialowuje na srodowisko to niech stawiaja co chca warto bylo by by RG wyrazila jakas uchwala swoja wole odnosnie tego ze aby dana firma mogla powstac w tej strefie to z terenu gminy powinny byc zatrudnione osoby… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Prosze państwa, jak dla mnie to są zakusy na jeden wielki szwindel za nasze czyli Gminne pieniądze, kosztem Nas oczywiście. Juz staram się uzasadnić. Niestety skrótowo bo miejsce nie pozwoli. Najpierw osoba Marcina Perza http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/art/8131164,marcin-perz-w-trybie-naglym-przestal-byc-dyrektorem-centrum-w-podzamczu-checinskim-powazne-zarzuty-wideo,id,t.html a zwłaszcza : Zarząd Województwa zdecydował w środę o natychmiastowym odwołaniu Marcina Perza z funkcji dyrektora Regionalnego Centrum Naukowo – Technologicznego w Podzamczu Chęcińskim ! Zarząd województwa jako powód podał utratę zaufania i liczne nieprawidłowości jakie wykazała kontrola.Na jej podstawie zdecydowano o natychmiastowym pożegnaniu Marcina Perza. Urzędnicy pojechali w środę po południu przejąć od Perza instytucję. oraz Marcin Perz to w przeszłości sztandarowy działacz Prawa… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja jako mieszkaniec Gminy w Piekoszowie chcę, aby ci co nią z zarządzają stworzyli dogodne warunki do fonkcjonowania Naszych przedsiębiorców, a nie tworzyli obcego Nam tworu który korzystając z ulg i zwolnień podatkowych wyrżnie siłą rzeczy Naszych przedsiębiorców. Będzie nasza rodzima przedsiębiorczosć, będzie zatrudnienie dla Naszych Mieszkańców, będą zyski dla gminy. A tu co mamy? Wójt wspólnie z jakimś dziwnym człowiekiem chce uderzyć w Naszych Przedsiebiorców po to aby prawdopodobnie samemu się urządzić w tym obcym Nam tworze. Naszej gminie już wystarczy jeden aferzysta, więcej Nam takich nie potrzeba.

Woda i Kanalizacja
Gość

A czy może ktoś sprawdzić kto jest wlascicielem tej dzialki, czy to aby nie jakis pracownik gminy z poprzedniej kadencji?
Jak wygląda szukanie inwestorów i czy w ogóle ich sie szuka na niewykorzystane tereny?

Izydor
Gość
Izydor

Że też mnie nie było stać i nadal mnie nie stać kupić sobie pole 70 hektarów. Samych dopłat ile by nabrał. Wziąłby jakiego ekologa odnalazłby jaki gatunek komara lub podlaszczki szerokolistnej i kasiorka by płynęła za ochronę gatunkową.
A tak na serio. Nici znowu prowadzą do Krakowa. A wiemy skąd był wnioskodawca w sprawie spalarni śmieci. Przypadek? Może.

Izydor
Gość
Izydor

Z tych 70 ha to trzeba chyba sporo płacić podatki do Kasy Gminy. Myślę, że Ci właściciele rzetelnie płacili podatki i nie były im one umarzane lub nie korzystali z różnych zwolnień.
ProCivitas w ramach informacji publicznej mogłoby się dowiedzieć. Ciekawe czy im Gmina udzieli takiej informacji?

Marek
Gość
Marek

Dopowiem więcej.RG w dniu 12.042012 uchwałą XXIII/184/2012 dokonała zmiany miejscowego planu zagospodarowania terenu między obwodnicą ,a wschodnia granicą naszej gminy przeznaczając ten teren na pod inwestycje mieszkaniowe i usługowe.Gmina za opracowanie tych zmian zapłaciła.Dlatego też naliczana stawka podatku powinna być dużo większa.Temat ciekawy ,może znajdzie się odważny radny i w formie interpelacji dopyta o szczegóły i poda do publicznej wiadomości/umorzenia winny być na BIP/.

Izydor
Gość
Izydor

Raczej nie ma. Mogę się mylić ale chyba nie ma.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Witam,
jak zdobyć numer tej księgi, bo jakoś nie mogę znaleźć.

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Z tego co się orientuję to właścicielem owych 70 hektarów jest nowy właściciel (od około 1 roku- 1,5) z woj. świętokrzyskiego. Po przejęciu przez nowego właściciela teren został „oczyszczony” i przygotowany do konkretnych celów (wycinka drobnych drzew, wyrównanie terenu). Szkoda, że okoliczni mieszkańcy tak mało wiedzą (albo nic nie wiedzą) na temat co się dzieje w ich miejscowości.

Izydor
Gość
Izydor

Źle się orientujesz. Po prostu zgadujesz i strzelasz rewelacjami. Małżonkowie x są właścicielami od 19.01.2006 roku.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Rozumiem ochrona danych osobowych ale może jakieś inicjały? Mam trudności z wejściem na stronę i pewnie nie tylko ja.

Izydor
Gość
Izydor

Przed chwilą wszedłem, Żadnych trudności nie ma.

czerepah
Gość
czerepah

KI1L/00034273/8

Dramat
Gość
Dramat

Co za banda malkontentów, nieważne co by robił wójt jeden czy drugi, wam zawsze źle. Po pierwsze temat strefy na dawnych pomidorach, z tego co widzę to większość działek dawno sprzedana, zostały raptem 3 i to akurat w tej strefie co was tak ulgi bolą. To nie wina gminy że właściciele nie budują, mimo że posiadają działki. Rozumiem, że rozpadajace się szklarnie nie straszyly i były piękne a obecny teren to tragedia? Chyba poprostu samą myśl że dabrowa zrobił coś dobrego was aż boli. Co do drugiego terenu za janowem, dla którego gmina szuka od lat inwestora. Rozumiem że działanie… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Za strefę po danym PGO to jeszcze Dąbrowa powinien dostać medal. Tyle dobroci a my tacy niewdzięczni.

jan
Gość
jan

Nie wiem, co były wójt zrobił dobrego. Ja widzę tylko bardzo wiele szkód. Straty jakie wyrządził były wójt są ogromne. To, że gmina sprzedała tereny inwestycyjne, a właściciele nic na nich nie robią. To świadczy o tym, że gmina źle sprzedała nieruchomości.Gmina jest bardzo zaniedbana i cofnięta w rozwoju i ciężko będzie nadrobić stracone lata. Co zaś tyczy się drugiego ternu w pobliżu Janowa, to byłoby to super, gdyby gmina nie musiała ponieść żadnych kosztów z tym związanych. Na razie mówi się tylko o ewentualnym korzyściach. Jeśli gmina będzie musiała ponieść koszty to skąd będą środki na ten cel?

czerepah
Gość
czerepah

„Napisane przez: Dramat
. To nie wina gminy że właściciele nie budują, mimo że posiadają działki…”

Skoro kupili pod budowę jak piszesz to czy nie można było obwarować umowy przybliżonym terminem realizacji inwestycji ??????? A może poczekają ( 20 lat ) na lepsze czasy żeby odsprzedać ?

Woda i Kanalizacja
Gość
Woda i Kanalizacja

Jeszcze jedna rzecz mnie intryguje, a mianowicie ,Zamek na Podzamczu?. Bylam, kiedyś na zebraniu z Wójtem Dąbrowa na Podzamczu i zadalam mu pytanie? Dlaczego nic nie robią z naszym zamkiem skoro wszedzie widnieje jako wizytowka gminy a Checiny tak sie rozwijaja?.I mozna dotacje unijne na zabytki pozyskać? Skoro kosciol jest zabytkiem a nasz Zamek nie? Ja pamietam czasy, jak u nas dożynki byly, co to byla za impreza….? Zwozili krzeselka z Gminy ,stoly, oswietlenie, dechy zbijali na dworze:) impreza na 102!!!!, Bzy dookola, no poprostu cudnie, zakochać się i umrzeć 🙂 A on mi na to, że on nie ma… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

nie Tarnów a Tarłów i bardziej palac niz zamek, przynajmniej pod taka nazwa jest znany, a ponoc mial byc duzo bardziej okazalszy niz Pałac biskupów Krakowskich w Kielcach

Woda i Kanalizacja
Gość

O przepraszam, literówka mi się wkradla, oczywiscie, ze Tarlow, ale piszę z telefonu, kto chce to wie o co chodzi ?

lukasz
Gość
lukasz

prosze sie nie gniewac i nie brac zbyt do siebie mojej poprawki
a wracajac do zagospodarowania to
1 wydaje mi sie ze nie mam mozliwosci technicznych aby zrobic cos takiego jak w Chęcinach
2 dwie takie same atrakcje na tak malym terenie to chyba o jedna za duzo
natomiast dobrym i ciekawym pomyslem na zagospodarowanie bylo by organizowanie pokazow sztuki walki z dawnych czasow jakies „turnieje rycerskie’ pokaz dawnych tancow dworskich moze jakies zapomniane zawody mysle ze taka impreza polaczona z dozynkami festynem bylby dodrym chwytem reklamowym

lukasz
Gość
lukasz

jeslichodzi o ten „zamek’ to mozna skorzystac z dzialania RPO 4.4 zachowanie dziedzictwa kulturowego

Izydor
Gość
Izydor

A jak z opłatami za śmieci? Takie same czy się zmieniły?

saskya
Gość
saskya
Izydor
Gość
Izydor

Dzięki Saskya za informację!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zamek jest własnością skarbu państwa.procivitas przymierzał się do przejecia zamku ale zajęli się bardziej politycznymi gierkami.szkoda bo było by to coś naprawdę porzytecznego.

kronikasz
Gość
kronikasz

Pamietam disco w ruinach zamku, fajna zabawa, wino patykiem pisane, dzieuszki w kusych kieckach.
Teges smeges oraz teges majonez……
Nagle ni stad ni zowad wpada nyska , szesciu chopa i czar imprezy peka jak banka mydlana.
Pewny nie jestem, Ale znajoma sylwetka El Comandante Pablo raczyla nasze grzbiety raz po raz blondunka rozmiar 43 cm.Potlukli wszystkie wina, i zarekwirowali Zestaw Grajacy Unitra Diora.
Ech…… To byly piekne czasy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kronikasz te jabole które tam piłeś zlasowały Ci mózg. Muszę Cię rozczarować co do mojej bytności tam, ponieważ charakter mojej pracy wykluczał jazdę pod zamek i prostackie pałowanie. Rozczaruję Ciebie jeszcze tym, że ja przez okres 26 lat służby nigdy nikogo nie uderzyłem pałą. Zawsze wydawało mi się to prostackie i poniżające nawet dla tego który jej używał.. Używałem innych metod.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zdębiałem http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/policjanci-zostali-zmuszeni-do-przebrania-sie-za-anioly-z-przyklejonymi-skrzydlami/q0r9bt1 Kronikasz, już sie nie bój pić jaboli pod zamkiem. Policja to anioły. Tylko bytelki i inne śmieci zabierz po sobie, nie śmieć tam.

a.wilczur
Gość
a.wilczur

Witam,
czy ktoś z Państwa orientuje się jak jest z odśnieżaniem/ posypywaniem dróg w naszej gminie?
W którą bym nie wjechała drogę – ślisko, zasypane… nie ma śladu po odśnieżaniu czy posypywaniy…
Osiedla 40-lecia, Ogrodnik, ul. Czarnowska w stronę cmentarza / Starej Woli, Wolności, Wincentów, czy nawet pod samym Urzędem Gminy… to jakiś dramat…
Mam wrażenie że nic w tym temacie w naszej gminie się nie robi…

saskya
Gość
saskya
Anonimowo
Gość
Anonimowo

w naszej gminie jeszcze jest ok ,droga wojewódzka na Łopuszno szklanka nawet powierzchni czarnej ie widać,Sanna była by udana

Rob
Gość
Rob

Teoretycznie odśnieżać ma ZUK. Nawet ma teraz oficjalnie o jeden pojazd więcej. Tyle że nie ma do tego podstaw prawnych (wg mojego rozeznania). Pisałem juz o tym w wątku dot. przekazania uchwałą majątku ZUKowi. Najdziwniejsze że nie tylko drogi gminne ale również powiatowe to lodowisko np. Chełmce w kierunku na Brynicę.

Marek
Gość
Marek

„Jeżeli w związku z uchwaleniem planu miejscowego albo jego zmianą wartość nieruchomości wzrosła,a właściciel lub użytkownik wieczysty zbywa tą nieruchomość, wójt, burmistrz albo prezydent miasta pobiera jednorazową opłatę ustaloną w tym planie, określoną w stosunku procentowym do wzrostu wartości nieruchomości.Opłata jest dochodem własnym gminy.Wysokość opłaty nie może być wyższa niż 30% wzrostu wartości nieruchomości” Tyle Art 36 ust.4 Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym z dn. 27.03.2003 r / Dz.U. 2015 poz.199/.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Marku ustawa ustawą, a TKM to TKM. Rączka rączkę umyje, a dobro kasy gminy jak zwyjkle pozostanie na samym końcu. Tam już niejedna zapewne obietnica poszła w eter o świetlanej przyszłości rodzin decydentów.

Izydor
Gość
Izydor

Tak było. Tak jest. Tak będzie.
Siano na łące grabi się do siebie a nie od siebie!
Władza deprawuje.

Mietek
Gość
Mietek

Nikt nie pisze tylko o jednym ze pod tym gruntem znajduje się podziemne jezioro . Dlatego kilka firm wcześniej zrezygnowało z planów budowy na tym terenie. Jeśli ktoś nie wieży to proszę sprawdzić z jakiego miejsca wypływają cieki wodne które znajdują ujście do bobrzy – właśnie z pod tych działek to jest jakaś wajch trzeci właściciel pozbywa się tej działki ciekawe dlaczego .

ZZ
Gość
ZZ

To chyba Mietek pije 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Mietku, Pana informacja jest jak najbardziej na miejscu. Teren ten pod ziemią ma ogromne jaskinie zalane wodą. Można zaczerpnąć na ten temat informacji przy okazji zapoznawania się z Cheleosiową Jamą. Wyobraźmy sobie, że w tym miejscu staje w ramach tej Strefy jakiś truciciel i szkodliwe związki idą z wodą deszczową w grunt. A grunt tam z tego co pamiętam przepuszczalny bardzo. Trucizna ta pójdzie do podziemnych zbiorników wodnych a następnie za pośrednictwem ujęcia wodnego i sieci wodociągowej do Waszych kuchni. Przecież o rzut beretem od tej Strefy jest ujęcie wody Cielętnik ( póki co najlepsza woda). Taki oto prezent… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Niestety za kilka lat w Polsce rządzić będą emeryci (większość społeczeństwa).
Emeryt nie potrzebuje zakładów pracy (tak mu się przynajmniej wydaje),
nie chce elektrowni wiatrowych, linii wysokiego napięcia, spalarni śmieci i stref przemysłowych.
Wystarczą mu lasy i zarośnięte pola które sobie od czasu do czasu wypali dla ochrony przed kleszczami.
A więc musimy się sprzeciwić!
Nie dla nowej strefy przemysłowej!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

ZZ, Tobie to ktoś płaci za to, żebyś udawał takiego anonimowego idiotę – hejtera?

ZZ
Gość
ZZ

Tak – dostaję 10 tyś miesięcznie z PISu

Lukasz
Gość
Lukasz

Udzielasz sie tylko tu czy na innych forach tez? 🙂

ZZ
Gość
ZZ

Kiedyś działałem na innym, ale teraz w 90% tylko tutaj.
Na więcej te 10T nie styka 😉

lukasz
Gość
lukasz

Zecik centrala lepiej placi i za nocki sa dodatkowe bonusy

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nocki to już nie w moim wieku 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ten powyższy wpis z pytaniem do ZZ jest mój. Poszło z pustą rubryką autora.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja trochę nie w temacie, a mianowicie ucichło czy została zakończona i przeoczona sprawa byłego wójta tak jak przedsiębiorcy z Micigozdu, który został ukarany karą 4,5 roku więzienia za swojego pracownika. To skandal!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo
Woda i Kanalizacja
Gość
Woda i Kanalizacja

Na niczyjej krzywdzie nikt sie niczego nie dorobi.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A tak nie mieści się. To tez nie spodziewam się że wiele dostanie pan D i jego świta (mam na myśli współoskarżonych). No cóż możemy tylko płakać i płacić wysokie rachunki, którymi obdarzył nas były wójt. A on sam się buja i śmieje się w twarz nie mając wstydu, udaje pokrzywdzonego.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Płaczcie. Ale oprócz płaczu naszym obowiązkiem jest pilnować, aby za dwa- trzy lata nie okazało się, że znów ława oskarżonych będzie zapełniona wójtem i innymi z kabaretu kadencyjnego 2014-2018. A z tego zadania społeczeństwo Naszej Gminy niestety nie wywiązuje się. Śpi.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

co ty człowieku chcesz cały czas narzekasz tak żle tak niedobrze widzę że czasu masz sporo weż się do roboty

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Moim czasem się nie przejmuj anonimie. A co do odczuwania radosci to wyobraź sobie, że nie odczuwam jej na myśl, że żyję w najbardziej zadłużonej gminie w Polsce, a poprzedni wójt tej gminy wraz z 12 innymi zasiada na ławie oskarzonych o defraudacje na szkodę Mojej Gminy. I nie napawa mnie optymizmem fakt, że jego następca od 3 lat nie robi nic prócz comiesiecznego pobierania najwyższego dopuszczalnego prawem wynagrodzenia. Mnie akurat to nie pasuje. Nie napawa mnie też optymizmem budżet tej gminy na 2017r który to budżet jest korzystny dla wybrańców.

kronikasz
Gość
kronikasz

Wyluzuj sie….Napij sie wina….Idz na diskotieke.Nie wiem ….. Kup sobie watache i BASIORA.
Patykiem pisane……To jest to….
Ty pewnie nie piles WINA PATYKIEM PISANEGO.PEWNIE PILES WINO MSZALNE…………….
Lasowane wapno.Czai sie.

kronikasz
Gość
kronikasz
ZZ
Gość
ZZ

Facet moim zdaniem za rzadko wychodzi z lasu.

lukasz
Gość
lukasz

moze dobrze ze nie wychodzi

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jeszcze gnoje pójdziecie do Pana Kudlińskiego na kolanach żeby uleczył was albo wasze dzieci w sytuacji gdy będziecie mieli stracony majątek na leczenie a pazerni lekarze rozłożą ręce. Trzeba byś wyjątkowo krótkowzrocznym tępakiem i chamem , aby wozić się po wspaniałym człowieku który życie poświęca dla innych.

ZZ
Gość
ZZ

Zapewniam Cię Pawełku że do Pana Kudlińskiego nie pójdę, bo moja babcia więcej umiała niż on (może nie wiedziała co to youtube – ale to chyba zaleta) i ziółek potrafię sobie sam nazbierać.
Każdy ma prawo mieć swoje zdanie (Emeryt Kudliński i Pawełek też), ja mam odmienne i zbroić się nie będę!

ZZ
Gość
ZZ

Czy ja kiedyś nazwałem Pawełka gnojem, tępakiem lub chamem?
Czy może brakuje argumentów?

Lukasz
Gość
Lukasz

Juz jeden taki co kaze sie zbroic jest w rzadzie wystarczy
A o moje zdrowie sie nie martw dziekowac Bogu poki co to nie ja jezdze po szpitalach

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tacy ludzie jak Pan Kudliński to Skab Narodowy, ale takie tepaki jak ZZ i lukasz nigdy tego nie zrozumią.

lukasz
Gość
lukasz

Szanowny Panie Pawle muzyka łagodzi obyczaje…
skoro on taki skarb to dlaczego zostal skazany???

saskya
Gość
saskya

Pana Adolfa Kudlińskiego to ty jeden z drugim szanuj. Nawet preppersa będą wyśmiewać…

ZZ
Gość
ZZ

Pytanie – dla kogo dobrze?
😉

Woda i Kanalizacja
Gość

Panie Pawle, proszę sie nie przejmowac tymi docinkami.
Pana opinie sa szczere i konstruktywne,
a ze komuś sie nie podobają to trudno.
Kazdy ma swoich zwolenników i przeciwników.
Nie zapominajmy wszyscy, czemu służy blog!? Przez te docinki wszyscy się zniechęcają. Kto nie chce, zeby w gminie bylo lepiej i zylo się lepiej, poprostu niech nie pisze tylko czyta.

ZZ
Gość
ZZ

A kto tu docinał Pawełkowi?
Ktoś dał linka do Kudlińskiego to się wypowiedziałem.
Szczerze to pierwszy raz o nim słyszę i kojarzy mi się z PISem i Macierewiczem.
A dlaczego go nasz prezydent nie uniewinnił to już wcale nie pojmuję, przecież Macierewicz ma zamiar obronić Polskę armią ochotników?

lukasz
Gość
lukasz

dokladnie te same skojarzenia mam…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Pani, ja absolutnie się nie przejmuje ich czczą gadaniną. A Pani już od dawna chciałem powiedzieć, że bardzo sobie cenię trafność Pani wypowiedzi. Są one bardzo tożsame z moim pojmowaniem danego tematu. Czuć w Pani osobę rozumiejącą realia Naszej Gminy. Szacunek.

lukasz
Gość
lukasz

ta jasne a te wyzwiska to takie „przecinki” tylko

ZZ
Gość
ZZ

Lizanie d…y ciężko by mi było dażyć szacunkiem.

Woda i Kanalizacja
Gość

Lukasz i ZZ wy to na haju czy co?
Kazdy moze lizać co chce!?
Czy komuś się podoba czy nie?
Skutki są niewspółmiernie 🙂