Tak się załatwia sprawy?

Dzisiaj napiszę o sprawie, która budzi we mnie mieszane uczucia. Otóż parę miesięcy temu dowiedziałem się, że pewien przedsiębiorca z naszej gminy próbuje załatwić zmianę planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego posiadaną przez niego działkę (dość dużą).

W sumie nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ wiele osób załatwia zmiany przeznaczenia działek – jednak w tym przypadku zastanawiam się, czy takie działania są legalne. Otóż z moich informacji wynika, że przedstawicielka tego przedsiębiorcy próbowała w urzędzie gminy uzyskać numery telefonów do radnych. Po co? Tego możemy się tylko domyślać.

Na razie nic więcej nie napiszę – proszę nie zgadywać o kogo i o jaki teren chodzi – w odpowiednim momencie to ujawnię. Chciałbym na razie poznać Waszą opinię – czy tak się to powinno odbywać? Jeśli ktoś wie coś więcej na ten temat – proszę do mnie pisać mailowo lub przez formularz kontaktowy na blogu.

73
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
55 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Paweł ArabaszPBWoda i KanalizacjaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

Dlaczego taka konspiracja? Z końcem ub. roku ja też o tym fakcie słyszałem i wiem o który teren się zabiega i kogo to dotyczy.

Marek
Gość
Marek

W pewnych kwestiach daję sobie na wstrzymanie. Poczekamy. Ale nie mogę być obojętny co do próby nieformalnego wywierania nacisku na radnych.O tym fakcie radni powinni podjąć działania przewidziane prawem i stąd moje pytanie czy ktoś z radnych o takim fakcie poinformował np. przewodniczącego Rady czy inne organy.Radni w związku z wykonywaną funkcją są funkcjonariuszami publicznymi są chronieni przez prawo , ale mają też obowiązki w tym zakresie.Mój przedostatni wpis dot. Łukasza przypadkowo jest powiązany z tym tematem.Otóż są dwie drogi wystąpienia z inicjatywą podjęcia uchwały albo wójt albo radni.Ktoś musi się podpisać i będziemy wiedzieć kto skrewił lub dał się… Czytaj więcej »

Woda i Kanalizacja
Gość

Proszę napiszcie o jakie tereny chodzi i
o kogo chodzi?
Mam bardzo analityczny umysł, ale blogu nie poznasz mojej opinii, bo kompletnie nie wiem o jaki teren chodzi i na czyj wniosek!?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

przyjdż do mnie to ci powiem

Woda i Kanalizacja
Gość
Woda i Kanalizacja

Ok, dziękuję za e-mail, jedyne co mi przychodzi do głowy, to czy ten teren nie chca przyłączyć do tej specjalnej strefy ekonomicznej co ma powstać w Jaworzni przy Janowie?)
A druga sprawa blogu, to w wolnej chwili, na spokojnie gdybyś mógł założyć wątek – Czy warto restaurowac, odbudowywac Zamek Podzamcze?
To jest Zamek z historią, tradycją i wyglądem który robi wrazenie!?
Przy zamku nie trzeba wiele robić, tylko ogrody, zalac tereny zalewami z karpiami i niech się dzieje wola nieba 🙂

Izydor
Gość
Izydor

Jak przedsiębiorca działa przez pełnomocnika to znaczy się, że zamożny.
Osobiście uważam ,że takie lobbowanie chociaż zgodne z prawem to jednak jest nieetyczne.
Dodatkowo wskazuje na silną potrzebę zmiany planu. A takie silne dążenie do zrealizowania potrzeby rodzi wiele pytań.
Wreszcie patrząc tak z pozycji przeciętnego obywatela Gminy gdyby numery telefonów radnych zostały ujawnione to byłoby to dyskryminowanie zwykłych interesantów Urzędu , których nie stać na pełnomocnika.
Zasadniczo dla przejrzystości czy bogaty czy biedny powinien podlegać takim samym procedurom.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jakieś wieści po dzisiejszej sesji?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Trudny temat z tym docieraniem do radnych. No cóż, to radni mają prwo decyzyjne w gminie, każdy z nas ma prawo do nich się zwrócić i przedstawić im jakiś swój pomysł i ma prawo oczekiwać akceptacji. Docieranie do radnych nie jest naruszeniem prawa, aczkolwiek będzie budzić w Nas niemiłe skojarzenia. Istotne jest, aby wszystko to było przejrzyste i nie ukierunkowane na zjawiska niekorzystne dla Nas mieszkańców i dobra gminy w której żyjemy. Jak sami wiemy biorąc pod uwagę ostatnie lata, to wybór kogokolwiek czy to do Rady Gminy czy na wójta niesie za sobą ogromne ryzyko. Obecny proces sądowy Dąbrowy… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Plebiscyty radnych się zakończyły w Echu Dnia. Na Fb już są wyniki.

Rob
Gość
Rob

p. Borowski zdobył więcej głosów niż 12 radnych spoza pierwszej trójki razem wziętych. Nie znam osobiście większości ale poznałem p.Borowskiego i wcale mnie nie dziwi jego popularność i najwyższe oceny (i to nie po raz pierwszy). Szkoda, że w głosowaniu na Radzie głos p.Borowskiego nie jest proporcjonalnie ważny do liczby głosów uzyskanych w tym plebiscycie 🙂

Bond
Gość
Bond

Albo jesteś głupi i naiwny albo masz widać ze jesteś w zmowie z Panem Borowskim. Śmieszy mnie kto wierzy w to głosowanie.. 10 głosów za sms którego można wysyłać bez końca z jednego konta. To tylko maszynka dla Echadnia.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Hahahaha cały tydzień cichutko nagle Borowski od 22.00 do 00:00 Borowski niespał i puszczał na siebie głosy żenada

Bond
Gość
Bond

Ta, żałosne. Byłem tam 2 dni przed końcem głosowania to miał mało co głosów (bodajże poniżej 100 bo pierwsza była B. Stoga). Śmieszne.

Marek
Gość
Marek

Komercyjny plebiscyt i wyniki traktuję z przymrużeniem oka.Niektórzy łykną to jak młody pelikan rybkę na pierwsze śniadanie.Weryfikacja i ocena dokonań radnych nastąpi przed urną wyborczą za pomocą kart do głosowania.Nie zamierzam być obrońcą radnego Borowskiego ,ale tak obiektywnie to nie zapominajmy,iż to z jego inspiracji zwiększyła się częstotliwość odbioru śmieci w okresie letnim.Broniąc swojej racji potrafił wystąpić do organu nadzoru o unieważnienie uchwały RG /co prawda nieskutecznie/.Na tle innych radnych to i tak dużo.Znam osoby w RG które od początku kadencji tej RG publicznie/sesja/ nie zabrały głosu, tylko ręka za lub przeciw.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Marku ja proszę tylko o jedną odpowiedż;po co służą i co robią Radni na poszczególnych komisjach

Marek
Gość
Marek

Anonimie. Pytania do mnie są nielogiczne .Po co służą tego nie wiem. Co robią na poszczególnych komisjach tego też nie wiem .Wynika to z mojej nieobecności na tych komisjach.Jesienią ubiegłego roku uczestniczyłem w obradach komisji budżetowej RG dot. między innymi cen za wodę i ścieki.Moje obserwacje są takie :sposób prowadzenia obrad komisji przez radnego Swiercza powinien być wzorcem, przykładem na prowadzenie sesji RG.Merytoryczny głos w tym temacie zabierali radni /kolejność alfabetyczna/ Borowski, Budziwojski, Sieradzan, Szot a pozostali byli tacy anemiczni, bierni. Nie wiem czy wypada pisać o tym ale jedna z radnych to dłubała w nosie w czasie obrad. Proponuję… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Obroniliśmy się przed spalarnią w Micigozdzie i to by był koniec naszych (mieszkańców gminy) możliwości. Rząd planuje nam mieszkańcom odebrać wpływ na to co będzie działo sie z otaczajacym nas środowiskiem naturalnym. „Takie protesty, jak w przypadku Doliny Rospudy staną się praktycznie niemożliwe. W proponowanych przez Ministerstwo Środowiska zmianach są zapisy, które znoszą kontrolę społeczną w postępowaniach środowiskowych.” Ten tekst można by przeczytać następująco: „”Takie protesty, jak w przypadku spalarni w Micigozdzie staną się praktycznie niemożliwe. W proponowanych przez Ministerstwo Środowiska zmianach są zapisy, które znoszą kontrolę społeczną w postępowaniach środowiskowych.” Nie będzie konsultacji społecznych w sytuacjach wprowadzania zmian środowiskowych,… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No to te niechciane inwestycje będą płonąć, wybuchać lub się przewracać. To jest naturalna kolej rzeczy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie rob myślałem ze pan umie trzeźwo patrzec co sie wokol dzieje.mija dwa lata kadencji a pan borowski z jedynym sukcesem zumba za ktore kobitki jeszcze placa kasiorke.no i ostatni sukces wyniesienie sieradzaa na oltarze gminnej polityki

lukasz
Gość
lukasz

a swego czasu (jakos przy okazji spalarni smieci) pobieral probki wody by oddac do analizy i podobno mial przedstawic wyniki badan publicznie i cisza cos

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pan Borowski przedstawił te wyniki radnym przy okazji jednej z sesji. Zapytajcie więc swoich radnych dlaczego tą wiedza nie podzielili się z wami.

lukasz
Gość
lukasz

skoro umial sie pochwalic na blogu ze zbiera probki to dlaczego wynikami ich badan juz nie??? moze nie bylo w nich nic szczegolnego

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie wiem dlaczego nie ogłosił na Blogu. Publicznie prosiłem go też o to tutaj nie jeden raz. Wolał radnym to przekazać. Może bał sie publicznej paniki siać w oparciu o te wyniki? Moze uznał, że nie powinniśmy wiedzieć co do ziemi idzie.

Izydor
Gość
Izydor

Rozumiem ,że te twoje przypuszczenia to są na zasadzie być może.
Jednak i to być może to też trochę takie nielogiczne gdyby było prawdziwe bo:
1. Dlaczego radnym przekazał a nie ludziom? Radny reprezentuje wyborców a nie radnych.
2. Co znaczy bał się paniki siać?
3. Co znaczy uznał,że nie powinniśmy wiedzieć?
4. A dlaczego hipotetycznie nie powinniśmy wiedzieć co idzie do ziemi? Przecież gdyby tak było to byłoby to narażanie ludzkiego zdrowia ?
Osobiście uważam ,że nie przekazał bo nic złego w tych próbkach nie było.

lukasz
Gość
lukasz

tez tak uwazam

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nazwiska pisze się dużą literą Panie Anonim!!! . Pisze się Pan Borowski, Pan Sieradzan. To są ludzie a nie jakieś śmieci. Proszę o szacunek dla nich i dla wszystkich innych zarówno tu na Blogu jak i poza nim.

Woda i Kanalizacja
Gość
Woda i Kanalizacja

A ja jestem smutna , ja na bezrobociu a dzisiaj mąż dostał wypowiedzenie, ma 55 lat elektro – elektronik i jak żyć? Moze ktoś ma jakieś pomysły? Ja caly dzień płacze i nie mogę się ogarnąć. A za rok syn sie żeni. Masakra, jestem mega zdolowana.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To o takich Naszych Mieszkańców mi chodziło jak Ty Wodo i Kanalizacjo jak wielokrotnie pisałem tutaj o bezczelnie i nieprzyzwoicie wysokich zarobkach wójta, sekretarz , kierownictwa GOPSU, kierowników w UG zarabiających na Naszej Biednej Gminie po kilkanascie tys zl miesięcznie. Oni nic nie zrobili dla polepszenia losu tak ogółu gminy jak i poszczególnych mieszkańców.Nie chcę nawet wyobrażać sobie jak Pani i Pani podobni którym grozi bieda mają się czuć w obliczu tego zarobkowego rozpasania notabli gminnych. Ja ze swej strony mogę tylko Pani współczuć, a do innych apelować żeby wreszcie zaczęli widzieć więcej niż tylko czubek wlasnego nosa. W tej… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Alkoholizm to choroba a tym to u nas zajmować się powinien NFZ. Za Odrą tak to właśnie wygląda. Do niedawna funkcjonariusz który nigdy nie odprowadził składki ZUS po 15 latach służby i osiągnięciu wieku emerytalnego pobiera 100% ostatniego (wysokiego) wynagrodzenia a „robol” po 50-iu latach pracy otrzyma najniższą emeryturę …… zgodnie z ustawą ……… i to jest OK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
„Zbyszek” i inni na wyższych „stołkach” pobierają wynagrodzenie zgodnie z ustawą !!

jan
Gość
jan

Bardzo Ci współczuję, że Twój mąż stracił pracę. Zdaję sobie sprawę, jak może Ci być ciężko. Nie wiem, czy to Cię pocieszy, ale wydaje mi się, że Twój mąż ma naprawdę dobry zawód i znajdzie pracę. Na terenie gminy to w jego zawodzie może być praca w Almie-Alpinexie w Piekoszowie. Nie martw się, będzie dobrze. Pozdrawiam

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No, Janie, kimkolwiek jesteś, należy Ci się szacunek. Było by dobrze, gdybyś wskazał Wodzie i Kanalizacji gdzie ma udać się jej mąż konkretnie. Takich ludzi właśnie jak Ty Janie brakuje w Naszej Gminie.

lukasz
Gość
lukasz

watpie zeby tam szukali elektryka wszak to firma logistyczna/magazynowa

ALMA ALPINEX S.A.
Biuro i magazyn główny
25-065 Piekoszów
ul. Czarnowska 54f

ALMA ALPINEX S.A.
25-655 Kielce
ul. 1-Maja 191

bardziej juz tu
PKP Energetyka S.A. – Zakład Świętokrzyski

ul. Paderewskiego 43/45, 25-502 Kielce,
tel. (+48 41) 278 34 20
fax (+48 41) 345 61 53

albo tu
http://www.gkpge.pl/kariera

lub Pawełku ew u Twojego dobrego kolegi

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jeśli łukaszu miało by się okazać, że jest to jakiś mój znajomy to będę bardzo dumny, że mam właśnie takiego znajomego który chce pomagać innym. Z chęcią też przyjmę tutaj na Blogu Twoją informację kimże on jest?

Lukasz
Gość
Lukasz

Napisane przez: Pawel Arabasz
Robert to mój dobry kolega. Prosze aby Pan tu publicznie napisał, na czym to oszukanie polegało?

25 listopada

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Łukaszu, Robert to Robert Z. To kolega który startował na radnego Łazisk i części Piekoszowa, ja go popierałem. Gdyby Robert zamieścił taki wpis to by się podpisał z imienia i nazwiska co już kiedyś na tym Blogu robił. Jan to ktoś inny. Poza tym Robert robi rzeczy nie związane z Alpinexem na pewno.

Lukasz
Gość
Lukasz

Alpinexem nie ale z fotowoltaika juz tak

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i bardzo dobrze, że wprowadza innowację w pozyskiwanie energii.

ZZ
Gość
ZZ

Czyli mógłbyś z Kolegą pogadać w sprawie pracy dla elektryka?

ZZ
Gość
ZZ

Proszę męża wysłać do Niemiec – tu jako elektryk pracę znajdzie bez problemu. Wystarczy tylko trochę liznąć niemiecki i pogodzić się że będzie tylko 1/4 roku w domu.

Izydor
Gość
Izydor

3/4 roku żona sama w domu.

Izydor
Gość
Izydor

Sama?

ZZ
Gość
ZZ

Sam siebie pytasz?

Izydor
Gość
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Toż od rana Piekoszów o tym huczy.

Marek
Gość

Znając prezesa Jerzego to jeszcze wystąpi do gminy o zapłatę za promocję gminy w mediach .Właścicielem sieci kanalizacyjnej jest ZUK i to jego ustawowym obowiązkiem jest odprowadzanie ścieków,a nie dostarczanie ścieków i to jeszcze jakich? A tak poważniej to zdarzenie jest jest kolejne.Pamiętam sesję z lutego ub.r. gdzie o tym była mowa i ZUK miał to uregulować , miał opomiarować ścieki z ubojni i przyjmować podczyszczone ścieki .A dziś jest jak jest i za to my zapłacimy wszyscy w cenie ścieków. Będę się powtarzał: podam dane za 2015 rok. ilość ścieków oczyszczonych to 337 053 metrów sześciennych a ilość ścieków… Czytaj więcej »

czerepah
Gość
czerepah

Jeśli przyjąć że te 100 tys. to ryczałtowcy to powinna to być baz do wyliczenia dla tej grupy opłaty wymaganej + 40% narzutu jako motywację do założenia wodomierzy.

ZZ
Gość
ZZ

Niestety, ale jeżeli ta pani jest właścicielką piwnicy to sama sobie jest winna.
W przypadku odprowadzania ścieków z piwnicy do kanalizacji należy instalować specjalny „zawór zwrotny”
http://m.muratordom.pl/instalacje/instalacje-kanalizacyjne/zasuwa-burzowa-do-czego-jest-potrzebny-kanalizacyjny-zawor-zwrotny,38_6660.html

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Jedno pytań me a gdzie właścicielka odprowadza swoje scieki

kx
Gość
kx

Ciekawe czy te ubojnie mają wodomierze czy płacą ryczałt. Mam jeszcze pytanie? Czy wolno do kanalizacji wpuszczać ścieki poubojowe? Jeżeli nie to kto sprawdza co się z nimi dzieje? A tak na przykład jeżeli ktoś jest podłączony do wodociągu i kanalizacji mam również własne ujęcie wody to kto ustali ile ścieków odprowadził ? Wydaje mi , że się nikt bo cały czas może korzystać z własnego ujęcia.

czerepah
Gość
czerepah

Napisane przez: kx
„…A tak na przykład jeżeli ktoś jest podłączony do wodociągu i kanalizacji mam również własne ujęcie wody ….”

Sanepid zamknie to od razu …”lewa” woda nie jest badana …brak atestu.

saskya
Gość
saskya

Podasz przepis prawny?

kx
Gość
kx

Chyba ,że sam zgłosi do sanepidu. A woda z gminnych ujęć ma atest? Przecież ona nie nadaje się do spożycia! Zapytaj mieszkańców z ujęcia przy zakładzie ,,Miedzianka,, A o innych ujęciach nie wspomnę.Po tygodniu dowiadujesz się z bloga , że jest skażona np. bakterią coli a przez ten czas ją pijesz. I sanepid nie zamka tych ujęć ?

czerepah
Gość
czerepah

Napisałeś jedna ważną rzecz …. „po tygodniu” !!! ….świadczy to że jest przepis określający harmonogram przeprowadzania badań przydatności wody do spożycia … w studni ktoś bada ???…a szamba leją się w nocy na pola lub za chałupę i wszystko idzie do wód gruntowych.

ZZ
Gość
ZZ

Jak leją na pola za chałupę to nie jest jeszcze tak tragicznie – idzie w warstwe aktywną biologicznie i wtedy do wód gruntowych przedostaje się najmniej, choć śmierdzi niemiłosiernie. Jak leją do rowu (znam przypadki) to wtedy już więcej idzie do wód gruntowych. Ale można jeszcze lepiej, a przy tym jeszcze myśleć że jest się „eko” – oczyszczalnia gruntowa „(nie)ekologiczna” z sączkami wkopanymi na 1,5m do 2m (też znam przypadki) – wtedy to nie śmierdzi, jest „eko”, a do tego jeszcze słyszę – u mnie w studni woda jest najlepsza! „0” kamienia! Czy bakterie coli ma smak? Na czajniku się… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pragnę Państwa Mieszkańców Gminy w Piekoszowie, że dziś otrzymałem wezwanie do sądu na rozprawę z powództwa Prezesa ZUK Jerzego Wijasa o rzekome zniesławienie go na portalu Piekoszów Blog. Rozprawa wyznaczona na 2 marca 2017r. Informuję, Jerzego Wijasa i jego popleczników, że tak jak przy okazji sprawy pozwania mnie przez wójta Zbigniewa Piatka pozwoliłem wam wywinąć sie zaproponowaną przez was ugodą tak teraz mam ochotę pociągnąć ten proces i doprowadzic do zeznań świadków przed Sądem i załaczenia do sprawy wskazanych przeze mnie dokumentów. Tak więc do zobaczenia Panie Wijas przed Sądem.

saskya
Gość
saskya

Za który wpis?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Za kilka lub kilkanaście wpisów Saskya. Potem przekażę Panu Blogowi skan pozwu do opublikowania.

ZZ
Gość
ZZ

Ja się nie dziwię, jak się ma taki styl wypowiedzi jak Pawełek to może się ktoś poczuć zniesławionym.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Niech Cię Zz głowa o to nie boli 🙂

lukasz
Gość
lukasz

ciekawe czy ta sprawa zakonczy sie sprawiedliwym wyrokiem czy znow sedzina sie „rozchoruje”???

kronikasz
Gość
kronikasz

Pragne ….. co?

lukasz
Gość
lukasz

czyli poprzedni proces zakonczyl sie ugoda???

Marek
Gość
Marek

Panie Pawle.
” No to bedzie piknie” jak mówi mój znajomy góral spod Nowego Targu.Widać grunt pod nogami się pali albo bozia rozsądek odebrała.Panie Pawle jeśli Pan uważa i zaistnieje konieczność a zarazem moja wiedza będzie Panu przydatna jestem do dyspozycji Pana.
A mnie frapuje inny problem otóż wiem, że jest inna podobna sprawa też sądowa mająca charakter ” kneblowania ust” na tym blogu. Swiadczy to ,iż Blog Piekoszów jest czytany i staje się opiniotwórczym środkiem i stąd procesy sądowe.