Czy zapłacimy więcej za wodę i ścieki w 2017 roku? Nagrania z nadzwyczajnej sesji Rady Gminy 6 marca 2017

To pytanie zadaje sobie zapewne wielu mieszkańców naszej gminy. Z moich nieoficjalnych informacji wynika, że nowe taryfy opłat za wodę i ścieki będą głosowane na specjalnej sesji Rady Gminy, która odbędzie się w poniedziałek 6 marca 2017.

Ceny wody i ścieków mają zostać podniesione ale gmina ma wprowadzić dopłaty dla mieszkańców, dzięki czemu podwyżki cen najprawdopodobniej nie odczujemy. Liczę, że pan Marek w komentarzu napisze więcej na temat nowych taryf.

Aktualizacja 7 marca:

Poniżej nagrania z sesji Rady Gminy 6 marca 2017, które publikuję dzięki panu Pawłowi Arabaszowi:


115
Dodaj komentarz

avatar
47 Comment threads
68 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
StanLukaszStachkronikaszPB Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek

6 marca to zgodnie z ustawą to ostateczny termin na przyjęcie lub odrzucenie taryf cenowych za wodę i ścieki i stąd sesja nadzwyczajna. Jestem w posiadaniu wniosku ZUK-u z cenami , który to na dzień dzisiejszy już jest nieaktualny.Wiem również nieoficjalnie ,że po weryfikacji kosztów zmniejszono ceny za wodę i ścieki w odniesieniu do tych projektowanych przez ZUK.Jutro postaram się :zdobyć te nowe taryfy cenowe , przeanalizować i podzielić się na blogu moimi uwagami.Myślę że radni otrzymali materiały na sesję i są rozeznani co do wysokości cen.

Marek
Gość
Marek

Zgodnie ze wcześniejszą deklaracją oraz na podstawie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia taryf cenowych za wodę i ścieki podaję ceny dla nas mieszkańców za wodę cena brutto 3,63 zł , za ścieki cena brutto 9,16 zł.Wniosek już jest po weryfikacji i praktycznie nikt już nie może zmienić zaproponowanych przez ZUK cen. Jest możliwość zastosowania dopłat.O dopłatach to może na koniec. Materiał jest dość obszerny , dlatego wybrałem te liczby i zagadnienia które są istotne dla nas i mają wpływ na wysokość cen. Ja tak na skróty:do wyliczenia cen niezbędne są koszty bezpośrednie takie jak wynagrodzenia z narzutami, amortyzacja, materiały energia… Czytaj więcej »

Stan
Gość
Stan

Panie Marku, Wszystkie informacje na temat oszustw zakładów wodociągowych są na: naszawoda@blogspot.com Są tam też pisma do UOKiK. Wystarczy jeden podpis pod pismem:-) nawet przy zbiorowym naruszeniu interesów 🙂

ZZ
Gość
ZZ

Dopłaty to moim zdaniem chory pomysł!
Kto dopłaca? – gmina czyli my sami.
A dlaczego ja mam dopłacać komuś do wody, i to jeszcze najwięcej temu który jest bardzo rozrzutny, wylewa sobie latem 10-tki kubików na swój ukochany trawnik?
Dlaczego gmina musi się dołożyć takiemu najwięcej, a oszczędnemu najmniej?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZecie, a Tobie co się stało? Zmądrzałeś? Przejrzałeś na oczy? Napisałeś dziś dokładnie to samo co ja pisałem tutaj wielokrotnie, ale Ty mnie wtedy za to atakowałeś? Co takiego się stało, że teraz piszesz i myślisz jak każdy normalny dręczony mieszkaniec gminy? Ja w tym miejscu zwróce się do wszystkich którzy ślepo klęczeli lub nadal klęczą przy nogawce władzy gminnej tak jak ZZ to robił, abyście wreszcie przejrzeli na oczy co się dzieje w gminie tak jak przejrzał tutaj niejaki ZZ. Pora otworzyć oczy i zacząć myśleć. Samodzielnie. Docierają do mnie już sygnały w jaki sposób władza gminy dziś postępuje… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Pawełku!
Ja nigdy nie byłem za władzą, ani przeciwko!
Przeciwny jestem tylko chamstwu i głupocie ludzkiej, a u Ciebie widać ją najczęściej.

ZZ
Gość
ZZ

Wytłumacz mi jeszcze Pawełku w jaki to ja sposób klęczę przy nogawce władzy gminnej?
Wiewiórki Ci doniosły?
Jest jedna zasada – jeżeli czegoś nie jesteś pewien, to nie pisz bo w ten sposób tylko krzywdzisz innych pomówieniami!
Twoje wpisy przypominają mi tanią propagandę!

Rob
Gość
Rob

Ogólnie zgadzam się z tobą. Dopłata będzie jednak w większości do ścieków bo ich cena zdecydowanie rośnie. Podlweając trawnik nie produkuję ścieków. A dziesiątki m3 leją ci co płacą ryczałtem i za tych my zapłacimy. ZLIKWIDOWAĆ RYCZAŁT!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ryczałtowców było ostatnio 175 w tym jeden zakłd produkcyjny, aczkolwiek mówi się, że dwa. Ale ryczałtowcy to nie jedyny problem rzutujący na tak wysokie ceny. Złe zarządzanie jest głównym powodem.

ZZ
Gość
ZZ

Tylko że większość nie ma osobnego licznika na podlewanie ogródka.

Rob
Gość
Rob

Dopłaty po jakimś czasie znikną a nam pozostaną wyższe ceny!

Rob
Gość
Rob

Skoro Marku jak piszesz tylko UOKIK może coś z tym zrobić to koniecznie trzeba pisać pismo.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Te dopłaty to okradanie Nas , pozbawianie Nas prawa do zaspakajania Naszych publicznych potrzeb. Kilkaset tysięcy zł pójdzie do ZUKu zamiast na cele społeczne lub choćby na spłatę Naszego Długu który dziwnie wolno jakoś maleje. Dla mnie to jest k… SKANDAL. Naszymi pieniędzmi oni robią sobie kampanię wyborczą. bo za te pieniądze zrobią dobrze kilku wsiom licząc na poparcie w wyborach. A wystarczy im niewiele głosów aby znów wygrać. SKANDAL!!!! To dlatego usunęli za wszelką cene Pana Sieradzana ze stanowiska przewodniczącego Rady Gminy bo zaczął ustalać co naprawdę dzieje się w ZUKu. Na poparcie moich słów wskazuję interpelację jakie składał… Czytaj więcej »

x
Gość
x

Proszę Państwa dopłaty są nie tylko po to, abysmy mniej płacili, ale rownież, a może w szczególnosci po to, aby chronić „tyłek” prezesa i wójta.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Gmina Piekoszów to nie tylko pomalowana na krzykliwe kolory fasada Biblioteki obok Urzędu Gminy w Piekoszowie. Gmina to też jest to https://www.youtube.com/watch?v=y9kE0-uf1FA&feature=youtu.be gdzie jest nam naprawde ciężko tam funkcjonować. Na tą drogę zabraknie pieniędzy , bo pieniądze pójdą na utrzymanie ZUKu. Szlag człowieka może trafić.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle kto jest twoim radnym ,on powinien walczyć o twoją drogę

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowny Anonimie, gwoli sprostowania to napiszę po raz któryś tutaj, że nie ma czegoś takiego jak moja droga. To jest publiczna droga do Osady Piekoszów pod Lasem w której ja mieszkam. To jest droga publiczna dla wszystkich którzy chcą z niej korzystać. Natomiast radnym terenu na którym mieszkam jest Pan Leszek Szot. Niestety Pan ten najpierw z racji przynależności do Drużyny Marzeń całkowicie ignorował nasze potrzeby oraz tą drogę, a następnie jak wypadł z Drużyny Marzeń to też miał i ma gdzieś tą drogę, ponieważ on mieszka po drugiej stronie Łazisk. Wiem, że nigdy nic nie robił w gminie w… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

… i znowu many męczennika, który nie walczy o swoje.

saskya
Gość
saskya

Nie na temat, ale czas najwyższy, aby szanowni mieszkańcy zaczęli pilnować swoje psy. Otwarta brama i luźno biegający pies stwarza zagrożenie. To, że w domu jest miłym pupilem nie oznacza, że dla obcych ludzi też będzie łagodny.
http://www.piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=72&dzialy=72&akcja=artykul&artykul=1823
Poza tym zaczyna się marzec, czyli szczytowy okres zachorowań na babeszjozę. Na naszym terenie jest ogromna ilość zachorowań i teraz jest czas na zabezpieczenie zwierząt przeciwko kleszczom.

Rob
Gość
Rob

W uzasadnieniu uchwały ani słowa dlaczego nastąpiła podwyżka.

Marek
Gość
Marek

Rob. Mizerne uzasadnienie uchwały przynosi skutki prawne do ewentualnego wykorzystania.Proszę zauważyć bagatelizowanie sposobu ustalania cen za wodę i ścieki i całej procedury, marginalizowanie organu stanowiącego gminy jakim jest Rada Gminy.Potwierdza powyższe zwołanie sesji nadzwyczajnej, brak opinii komisji- nie odbyło się ani jedno posiedzenie komisji przed sesją , a przecież oprócz taryf cenowych są zmiany w budżecie gminy dotyczące tego roku jak i przyszłego. Odnośnie petycji do UOKiK jestem za. Służę swoją wiedzą i dokumentacją i wszelaką pomocą.Wskazane jest zebranie podpisów mieszkańców w celu wykazania naruszenia zbiorowych interesów odbiorców usług. Intencją tej petycji nie powinna być chęć „dokopania prezesowi” a jedynie… Czytaj więcej »

Stach
Gość
Stach

Na stronie wodaity.blog.pl podaję wszystkie możliwe oszustwa zakładów wodociągowych. Nie trzeba wcale zbierać zbiorowych podpisów, wystarczy jeden podpis (żeby sprawa nie była anonimowa)z adresem zamieszkania:-) i nazwiskiem. Podałem też przykładowe pisma n a wszystkie oszustwa:-)))

x
Gość
x

Anonimie albo Ty nie wiesz, albo udajesz, ale drogi gminne to nie sprawa jednego radnego, tylko wójta i rady gminy.

wola
Gość
wola

Na miejscu Wójta nie podpisałbym tych stawek, a na miejscu Pana Prezesa napisałbym takie same żeby mieć pieniądze na swoją kampanię . Drogi Wójcie Zbyszku- ogarnij się proszę. Jak masz wokół siebie takich ludzi to niepotrzebni Ci są wrogowie.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie na temat ale chyba Pawlowi kiebsko poszlo w sadzie bo podkulil ogonek i siedzi cicho przestraszony.nie martw się jesztesmy z toba

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, 🙂 to Ty się nie martw, bo ja się nie martwię 🙂 . Jest tak jak być powinno 🙂

Izydor
Gość
Izydor

Ten nasz Paweł jaki grzeczniutki i elegancki zrobił się w swoich wypowiedziach.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zawsze taki byłem dla tych którzy są grzeczni dla mnie 🙂 . Natomiast klakierow i ludzi zaklamanych, fałszywych będę tępił wszelkimi sposobami.Bez oglądania się na etykietę.

Izydor
Gość
Izydor

A co znaczy ,,tępił”?

Izydor
Gość
Izydor

Tępić to można np. nożyczki ,żyletki ( ruskich żyletek nie trzeba tępić bo już w momencie zakupu są tępe).
Kiedyś czytałem ,że tępe przedmioty można naostrzyć budując miniaturkę piramidy w Gizie . Dodatkowo należy ją zorientować tak jak piramidę w Egipcie. Dawno temu nawet próbowałem tak ostrzyć tępe narzędzia ale nie naostrzyłem.

Izydor
Gość
Izydor

Tak offtopem ale i kontynuując wątek preppersa , który tu kiedyś był poruszany.
Wypowiedź na temat projektu zakazu uboju tuczników w swoim gospodarstwie rolnym.
https://www.youtube.com/watch?v=-fathrIpYm4

ZZ
Gość
ZZ

Czy to czasem nie jest nasz Pawełek na tym filmie?
Rację ma, ale ten poziom wypowiedzi?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

A jednak dupcia się zmarszczyla bo cichutko jak myszka

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiecie co Państwo, od jakiegoś czasu sygnalizowano mi coś takiego jak prezent ofiarowany przez Prezesa ZUK Jerzego Wijas wybrańcom pod Zajaczkowem. Udałem się więc tam z kamerą i nagrałem to miejsce, gdzie ZUK za friko ( oczywiście z Naszych pieniędzy) pociągnął prawie półtora kilkometra wodociagu. Oto filmik który nagrałem https://www.youtube.com/watch?v=jt8meAKFz-I Mam proszę Państwa mieszkne uczucia co do tego zdarzenia. Bo z jednej strony to autentycznie cieszę się, że właściciele powstałych tam domów będą mieć wodę. Przy okazji jednak uzbrojono około 30 działek leżących przy drodze Bławatków – Wierna Rzeka. No też ok, niech by i tak było. Tyle, ze ja… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Z tego co widać na filmie, stoi tam już całe mnóstwo domów, a więc cena przypadająca na dom wcale nie musi być taka wysoka.
A jeżeli już tak pisać o prezentach, to bardziej zastanawiające jest „wykonanie” kanalizacji do zabudowań naszego „detektywa” – prawie kilometr do trzech gospodarstw!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ja z budową tej kanalizacji nie miałem nic wspólnego. Nigdy o nią tak naprawdę nie prosiliśmy. Zostałem nią zaskoczony jak wracając z pracy natrafiłem na koparki budujące tą kanalizację od Łazisk do nas. Do dziś nie wiemy dlaczego razem z kanalizacją nie położono rury na wode. Dąbrowa obiecał, ale słowa oczywiście nie dotrzymał. Jak chcesz to sobie ją weź ZZ. Ja nie raz tu mówiłem, że z chęcią bym się odciął od ZUKu pod prezesostwem Jerzego Wijasa. Ale niestety prawo nie pozwoli mi wrócić do użytkowania szamba.

lukasz
Gość
lukasz

trzeba bylo nie pozwolic kopac wtedy

lukasz
Gość
lukasz

1 czy to Ty powadziles ten samochod i nagrywales filmik z jego wnetrza?
2 policzyles ile domow jest na „twojej” ulicy a ile w miejscu ktore pokazales na filmiku?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Biedny pawelek pokarali go kanalizacją.i znowu zale że garbaty ma proste dzieci.a wyprowadz się do warszawy i będziesz miał wszystko.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wróciłem z sesji Proszę Państwa. Ograno Nas tyle, że Inaczej. Ceny wzrosną, strumień Naszych pieniedzy , ponoć 470tys zł popłynie do rąk Prezesa ZUK Jerzego Wijasa. Później spróbuję zrelacjonować, ta bardzo cwano rozegraną sesję.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nie wprowadzaj ludzi w błąd ceny za wodę i ścieki pozostają bez zmian do czasu ustalenia nowych taryf

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wgrywam filmiki teraz, troche to zejdzie. Ale powiem Wam coś co mnie uderzyło na samym początku. Blada Trwoga zwłaszcza ze strony Drużyny Marzeń ale też zza stołu prezydialnego. Hasło Referendum o odwołanie wójta i rady swoje zrobiło. Coś co jeszcze było znamienite oprócz nadzwyczajnej ” grzeczności” tych radnych było, że nie było widać ich BUTY jak na poprzednich sesjach. Acha, pamiętam, jak mieli poniżyć Pana Aleksandra Sieradzana, to kobiety z DM były potwornie wymalowane na wyzywające kolory. Dziś żadna nie miała makijażu. Takie szare myszki były. Myśle, że się na to umówiły żeby sprawiać wrażenie ” bliżej ludu którym sterują”.… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

taaaaak przestraszyly sie zapewne tego jak jeden taki powiedzial ze popiera referendum wszak on uzurpuje sobie miano „glos ludu”

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy są jakieś wieści odnośnie cen wody?

Marek
Gość
Marek

Ceny pozostają bez zmian do czasu ustalenia nowych taryf cenowych.
W mojej ocenie tę batalię wygrali mieszkańcy i Rada Gminy.Natomiast sromotną i dotkliwą porażkę /finansową/ poniósł prezes ZUK-u.

lukasz
Gość
lukasz

Proszę państwa „Tam są różne układziki nie jasne powiązania dziwne fundacje…
A coś konkretniej???
konkretnie to nic nie mogę powiedzieć bo są pewne grupy, które są za mocne żeby coś powiedzieć, ale z czasem je rozmontujemy…”
https://www.youtube.com/watch?v=g1ICXY6Z5rs

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Blogowiczu łukasz, nie życzę sobie abyś dysponował moim filmem z relacji z Zajaczkowa. Nie dałem Ci takiego upoważnienia. Proszę sobie samemu tam jechać i nagrywać, a następnie upubliczniać. Dopuściłeś się świństwa.

lukasz
Gość
lukasz

hahahah to po pierwsze
a po drugie ’ dopuściłeś się świństwa” mógłbyś to rozwinąć?

Proszę państwa ja z tego tutaj miejsca apeluje publicznie abyście Państwo nie zgłaszali na policje wykroczenia (tak tylko przy okazji art. 97 Kodeksu wykroczeń w związku z art. 45 ust. 2 pkt. 1 Prawa drogowego) na pokazanym poniżej filmiku
https://www.youtube.com/watch?v=y9kE0-uf1FA&t=3s

ZZ
Gość
ZZ

Zapamiętaj Pawełku – filmy które umieścisz na youtubie przestają być Twoje. Każdy ma prawo umieścić link do takiego nagrania.
To nie jest szuflada w biurku 😉
A to że policjant prowadzi samochód jednocześnie nagrywając film, to mnie wcale nie dziwi 😉
Pojazd uprzywilejowany!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No to na co czekasz ZZ? Wykręcaj nr 997 i zawiadom Policję. Każdy ma społeczny obowiązek zawiadomić organy ścigania o ujawnionym naruszeniu prawa 🙂 .Masz nawet na to moje przyzwolenie 🙂 Działaj. 🙂

ZZ
Gość
ZZ

No przecież piszę że Policja ma prawo 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie. Nie ma takiego prawa nawet Policja. 🙂 Skąd taki pomysł?

ZZ
Gość
ZZ

To Ty nie wiesz że emeryt ma prawo do przechodzenia na czerwonym świetle?
Nie chcę wiedzieć co może emeryt policjant 😉

lukasz
Gość
lukasz

Napisane przez: Paweł Arabasz
Pani radna Zagórza Magdalena Garbat oraz sołtys Piekoszowa Pan Marek Sorbian publicznie w oparach szydzenia z niego kazali Panu Sieradzanowi iść na Sandomierską w Kielcach. Tj do Prokuratury. Oni tj Pani Garbat oraz Pan Sorbian już całkowicie rozum postradali. Znów wpychają gminę w smród postępowań prokuratorskich, zamiast sprawę załatwić w granicach Naszej Gminy. Apeluję do Pani Magdaleny Garbat i jej drużyny marzeń. oraz do Pana Marka Sorbiana – OPAMIĘTAJCIE SIĘ!!!!! … czyli jak to w koncu z tym obowiazkiem jest???

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Panie Pawle Arabasz a co ma kolor makijażu do zaistniałej sytuacji proszę się zastanowić zanim Pan napisze takie bzdury

elek
Gość
elek

Chyba byłem na innej sesji, bo wszystkie jak zwykle były wymalowane. Po prostu zadbane kobiety.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pawelku znowu żenujące insynuacje ale coz tylko na to cie stac

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Powiem tak: Lepiej klakierzy z wpisów powyżej ,w sytuacji w której się znaleźliście, było by, gdybyście jednak milczeli, ale potrzeba uzewnętrznienia u was nienawiści do mnie jest jest jak widać silniejsza. Więc wam odpowiem. Wczorajsza sesja była rozpaczliwą próbą wywinięcia się przez ogółem społeczeństwa Gminy ze skoku na Nasze Pieniądze jaki zaplanowaliscie i przygotowaliście. Plany pokrzyżowało wam referendum o odwołanie wójta i rady gminy jakie zainicjowało stowarzyszenie Natura. Ogarnął was strach przed usunięciem was z przestrzeni publicznej gminy i utratą władzy i stołków. To było aż nadto widoczne na wczorajszej sesji. Znaleziono rozpaczliwie wyjście z sytuacji w postaci takiego zagmatwania… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Czy ktoś już zbiera te podpisy?
Ja mam nadzieję że tych 10% nie zgromadzą.
Referendum to następne wyrzucone pieniądze w naszej gminie.
Choć jak się zastanawiam, to za piwo udałoby się te 10% zgromadzić

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Skoro dało sie za kiełbasę i za wódkę, to dlaczego ma się nie dać za piwo?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przesyłam link do pierwszego filmu z wczorajszej sesji dot początku sesji https://www.youtube.com/watch?v=F-QXlVR_VRw Proszę, abyście zwrócili, jak potraktowano radnych w kwestii próby narzucenia im swojej woli przez wójta i prezesa ZUK. Szacunek dla Pana Budziwojskiego oraz Pana Szota za wykazanie tych niecnych praktyk.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

z tego filmu nic nie wynika kłócili się o podpis szmieszne

Rob
Gość
Rob

Pawle
Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Piekoszów Natura –
1. Jakie koligacje ma Pan Józef Zenon Wijas -prezes zarządu stowarzyszenia z innym znanym prezesem Wijasem?
2. Gdzie nagłośniona jest akcja zbierania podpisów za referendum?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Robie, niestety wiem tylko to co jest tu http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/

Pablo
Gość
Pablo

Tak mocno dyskutujecie na temat wody. A czy coś wiadomo na temat bio gazowni , bo zapachy co raz bardziej są intensywne. Tak niedawno było głośno i podpisy były zbierane to chyba wszystko pod publiczkę?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jak na razie jedyne na sesji co padło na temat biogazowni to to, że ZUK odciął biogazownię od kanalizacji. Teraz ścieki biogazowni idą do zbiornika gnilnego gdzie je właśnie teraz czujecie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wg mnie jest to utrata klienta na szkodę ZUK a nie żaden sukces medialny, bo tak to miało wypaść chyba. .

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przekazuję Państwu kolejny link https://www.youtube.com/watch?v=tzsaXTlDgD8&feature=youtu.be jako ciąg dalszy sesji.

saskya
Gość
saskya

Filmy masz zablokowane.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przepraszam Saskya. Już naprawiłem swój błąd.

Pablo
Gość
Pablo

Czyli ci co zbierali podpisy na bio gazownie poszły na marne. Czy ktoś w końcu się za to weźmie?????

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przekazuję następny link do trzeciego z kolei nagrania z sesji. Filmiki póki co są ponumerowane w kolejnosci od FILE 0040 do FILE oo45 . Ten jest jak mówię trzeci w kolejności. Zapraszam do oglądania abyście mieli pogląd na to co sie w gminie dzieje https://www.youtube.com/watch?v=94jUzI6aX3U

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To link do czwartego z kolei https://www.youtube.com/watch?v=e44qnx0RSbY

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To link do piątego z kolejności https://www.youtube.com/watch?v=-DnSvPxAqjg

Izydor
Gość
Izydor

Tutaj jest kilka wątków . 1. To dobrze ,że Wójt wniósł o odmowę zatwierdzenia taryf ….. 2. Skąd takie zakładanie z góry ,że Wojewoda unieważni uchwałę? Spotykane są przypadki ,że Rada odmawiała zatwierdzić taryfy bo,,W uzasadnieniu uchwały Rada Gminy wskazała, że w taryfie nieprawidłowo skalkulowano opłaty abonamentowe oraz koszt opłat środowiskowych za pobór wody, poprzez zawyżenie stawki opłaty przyjętej dla gospodarstw domowych i zaniżenie stawki opłaty w pozostałych przypadkach. Postępowanie to stanowiło w ocenie rady gminy tzw. „subsydiowanie skrośne”, które polega na pokrywaniu kosztów dotyczących jednej z grup taryfowych odbiorców usług przychodami pochodzącymi od innej taryfowej grupy odbiorców i które… Czytaj więcej »

Marek
Gość
Marek

Izydor. Z racji ,iż ” piłka jest w grze” czyli nie tak w odległym czasie znów powróci ten temat stawek postanowiłem , że nie będę opisywał szczegółowo niektórych wątków ponieważ prezes czyta bloga wyciąga wnioski i staje się w pozycji uprzywilejowanej.Bardzo interesujący i wartościowy ten twój wpis a świadczy to ,że rośnie świadomość i wiedza mieszkańców w kwestii ustalania cen za wodę i ścieki i z tego się cieszę. 1.Ja też tak uważam istniało zagrożenie że zostaną wprowadzone w trybie art 24 ust 8 /my nie wiemy jaki byłby wynik głosowania a w przeszłości były takie przypadki ,że radni tak… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to link do szóstego i ostatniego, ale to dotyczy Geoparku https://www.youtube.com/watch?v=ZAjGV_WDUqw

Izydor
Gość
Izydor

Nie Geoparku tylko Geolandu Świętokrzyskiego – jest to stowarzyszenie Gmin.
A jaki jest statut tego stowarzyszenia?
Jaką składkę będzie płacić Gmina i co z tego będzie miała?

lukasz
Gość
lukasz

uchwala nr xxxvi/771/2017 z 26 stycznia 2017 roku rady miasta kielce

Izydor
Gość
Izydor

I jakie gminy należą do tego stowarzyszenia? A może lepsze pytanie – które Gminy nie należą i dlaczego?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z tym Geoparkiem to było tak, że wyłączyłem kamerę bo temat wydawał mi się nieistotny w stosunku do cen za usługi ZUK. Ale jak rozwinęła się dyskusja to zrobiłem przysłowiowego „karpika” i złapałem za kamerę, ale to już nie było co nagrywać. A szkoda, bo już nie wiem czym to co widziałem i słyszałem nazwać. Podobno mamy mieć z tego korzyści turystyczne. Bo mamy Choleosiową Jamę jak argumentował pan wójt. Pan Budziwojski wyśmiał kopalnię w Górkach pytając pana wójta w formie prześmiewczej czy ta kopalnia też ma należeć do Geoparku ( tak ten projekt na sesji nazywano) , bo dzieją… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Może i tak. Jednak na filmie 2:35

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Było by moim zdaniem dobrze gdyby Pan Blog się zgodził i umieścił te filmiki na początku artykułu tak jak to w innych artykułach fajnie robi. Są one w kolejności ponumerowane systemem YTube. Coś mi sie wydaje, ze te zdarzenia w wydatny sposób wpłyną na losy gminy.

saskya
Gość
saskya

Pawle wielkie dzięki za nagrania sesji Rady Gminy. Czy może mi ktoś wytłumaczyć bo nie rozumiem kilku kwestii. 1. Zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę, odbiorcy którzy mają własne ujęcia wody i nie posiadają wodomierzy, mogą się rozliczać z zużycia wody na zasadach ryczałtu, czyli w oparciu o przeciętne normy zużycia wody. Czyli nie można zmusić mieszkańców do założenia wodomierza i ZUK musi otrzymać od nich zgodę? A jeśli ktoś się nie zgodzi to co wtedy? Jak wygląda sprawa z tymi mieszkańcami, którzy są podłączeni do sieci wod-kan i dodatkowo posiadają studnię? Czy w takim wypadku ZUK ma… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Z tą studnią to już bez przesady. Są takie przypadki ,że mają wodę ze studni a kanalizację z ZUK-u. To jest dopuszczalne bo opomiarowana jest woda ze studni za którą właściciel nie płaci tylko za ścieki , które są równoznaczne z ilością pobranej wody ze studni.

saskya
Gość
saskya

Ale o co ci dokładnie chodzi bo nie rozumiem twojego komentarza?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Saskya, może ja na swoim przykładzie wyjaśnię Tobie jak to jest, bo ja akurat tak mam jak pisze Izydor. Otóż ja mam studnię, a do tej studni idzie przewód ssący, którym mój prywatny hydrofor pompą zasysa wodę, magazynuje ją pod odpowiednim ciśnieniem i w miarę otwieranych kranów w domu przekazuje ją do zużycia. Między studnią a kranami mam zainstalowany bezproblemowo przez poprzedniego prezesa zaplombowany licznik który wskazuje ile na dom poszło mi wody. Czyli, jak na dom, to i do kanalizacji do której jest dom podłączony, w jakiejś tam wiadomej nam formie 🙂 przetworzenia na ścieki. Oczywiście w praktyce nie… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Ok tylko nadal nie rozumiem co to ma wspólnego z moim komentarzem. Jeśli ktoś ma studnie to za ścieki rozlicza się albo ryczałtem albo ma wodomierz, rozumiem. Mnie chodzi czy można kontrolować studnie na wypadek lewego przyłącza.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

🙂 a to juz Izydor musi Ci Saskya na to pytanie odpowiedzieć 🙂 . Azkolwiek chyba wiem o kogo Ci chodzi 🙂 z tą studnią.

Izydor
Gość
Izydor

Ja już odpowiedziałem. Trzeba czytać ze zrozumieniem.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W jednym się Paweł mylisz – w oczkach wodnych wody się nie zmienia.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To i tak dobrze, że tylko w jednym sie mylę 🙂 Aczkolwie bym polemizował jednak z koniecznoscią wymiany , bo to zależy od wody jekiej sie użyje. Tj kranówy z dużą zawartością chloru który faktycznie nie pozwoli zagniździć sie tam życiu czegokolwiek czy też czystej wody naturalnej np z głębinówki w której dość szybko pojawią się bakterie, glony i woda taka dość szybko staje się mętna, chyba, że wpuści sie tam troche odpornych glonojadow które w jakimś stopniu powstrzymają ich rozwój. Ale wracając do sedna, nie mam zamiaru drzeć koszuli o to czy sobie ktoś wymienia czy też nie 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

To jest całkowicie obojętne jaka woda, bo chlor nie potrafi się zbyt długo w takiej wodzie utrzymać.
Dużo ważniejsze jest co mamy w tym oczku, jaki materiał wypełniający (ph), czy jest dużo roślin i nie za dużo ryb.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

… a Twoja „głębinówka” (jak dla mnie studnia głębinowa to conajmniej 50m) to może faktycznie jest dobra dla glonów i roślin, bo zawiera duże ilości związków azotu z czasów kiedy jeszcze nie miałeś kanalizacji!
Rośliny to uwielbiają 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A no to niech uwielbiają 🙂 . Nie żałujmy im tego 🙂 Tyle, że ja nie mam takiej studni.

Marek
Gość
Marek

saskya. 1.zgodnie z art 33 ust.1 ZUK miał 12 miesięcy na likwidacje ryczałtów.Założeniem tego ustwowego zapisu jest opomiarowanie wszystkich odbiorców. Co do studni to wg. mojej wiedzy to również powinna mieć odrębny wodomierz /zaplombowany przez ZUK/ w celu właściwego rozliczenia. 2.Właścicielem wodomierza jest ZUK i to on winien pilnować terminów. Co do przechodzenia z automatu na ryczałt to nie ma takiej możliwości ,zresztą ryczałt winien być zlikwidowany tak jak pkt1 3. Nie jest mi znany stan faktyczny i trudno tu o ocenę.Właścicielem tej zbiorczej rury kanalizacyjnej jest ZUK.Gdybym to ja majstrował przy sieci kanalizacyjnej to jest pewna kara dla mnie.… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie, czy ZUK ma jakiś termin na wykonanie ponownej legalizacji albo wymianę wodomierza?

Izydor
Gość
Izydor

Wszystkiego najlepszego saskya z okazji Dnia Kobiet oraz wszystkim Paniom czytającym tego bloga.

Lukasz
Gość
Lukasz

ZUK powinien przyjechac z gotowym wodomierzem a Twoj zabrac i jesli chodzi o proces legalizacji wodomierzy to pewnie w miare sukcesywnie
A jesli chodzi o wymiane to najpozniej w ostatnim miesiacu waznosci wodomierza

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przy okazji tego wpisu łukasza doradzę mieszkańcom, w przypadku gdy przyjedzie ekipa z ZUK wymienić Wam licznik aby mieli na to niezależnego świadka, aby świadek zerknął na stan plomby, żadajcie też na miejscu sporządzenia protokołu wymiany oraz oświadczenia pracowników ZUK, że zabierany licznik jest bez uwag. Jeśli będą się stawiać powiadamiajcie Policję aby przyjechał technik policyjny i sporządził swój własny protokół oględzin licznika. Dlaczego ja to piszę, to Prezes ZUK Jerzy Wijas który siedzi jak się okazuje tu na Blogu wie. Oraz parę innych osób też wie.

Marek
Gość
Marek

Pewnie ma tylko terminów nie dotrzymuje, chyba że ktoś poskarży się do Urzędu Miar.Należy czekać cierpliwie bo na tą chwilę podobno ZUK „licho przędzie” w sprawach finansowych i nie ma kasy na wodomierze. Tak to jest w praktyce :zyski duże tylko na papierze/kosztem mieszkańców/ a w kasie deficyt.Dla mnie to jest intrygujące na wodomierze niema kasy , a na prawników są?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Z Okazji Dnia Kobiet zyczę Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich Pań które te życzenia przeczytają 🙂

Woda i Kanalizacja
Gość
Woda i Kanalizacja

Dziękujemy za życzenia. 🙂 Odnośnie tego geoparku,? Zadbajmy o to co juz mamy i jest naszą wizytowka. Ostatnio, na zamku inaczej ( palacu ) w Podzamczu, podczas mojego spaceru przyjechal zespół, jak się przedstawili z Borów Tucholskich o nazwie Sami Swoi, nagrywali teledysk w środku z laserami do najnowszej piosenki. Powiedzieli, ze za miesiąc bedzie na disco polo i zeby oglądać. Moje pytanie brzmi, co dalej z tym zamkiem? Wstyd mi bylo, ani ubikacji, zachwaszczone, butelek i my w telewizji!!!? Dotacje juz się kończą, wszyscy zadają to samo pytanie dlaczego nic nie robimy? Juz kilka razy widzialam pary slubne jak… Czytaj więcej »

Woda i Kanalizacja
Gość
Woda i Kanalizacja

Ok, dziękuję Blogu:)
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za życzenia. 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Czy tylko wodomierze ZUK wymienia , a co z zasuwami które znajdują się przed posesją mam na myśli np. chodnik przy drodze kto ponosi koszty ich wymiany czy konserwacji.

saskya
Gość
saskya

Film FILE0043 od 12:15
pytanie zadał sołtys, pan Marek Sorbian.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przejrzałem proszę Państwa oglądalność na YT filmików z sesji gdzie chciano Nas załatwić podwyżkami za usługi ZUK, i chciałbym zwrócić Państwa uwagę na ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=y9kE0-uf1FA na którym będziecie mielijasno pokazane jak prezes ZUK wspólnie z wójtem załatwiają poprzez groźby wręcz mieszkankę która pragnie zwrócić uwagę na stopniowo pogarczajacą się jakość wody pitnej w kranach. Byłem bardzo zbulwersowany postawą naszej władzy wobec tej Pani. A wg mnie przedstawiła ona bardzo konkretnie problem w oparciu o posiadane badania. Została bardzo brzydko „załatwiona” na tej sesji. Obejrzyjcie i oceńcie sami Państwo.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A przy okazji tego nagrania https://www.youtube.com/watch?v=e44qnx0RSbY chciałbym poruszyć dwie kwestie: Pierwsza to taka, że chciałem podziękować Panu Markowi Sorbiaonowi o przypomnieniu prezesowi ZUK Jerzemu WIjasowi, że na wodociąg do Naszej Osady były przeznaczone pieniądze i o tym Pan Prezes ZUK Jezrzy Wijas wiedział bo w czasie uchwalania tych pieniędzy był radnym. I wiecie co powiedział ( jest na nagraniu), Pan Prezes? Ano powiedział , że pamięta te pieniądze, że tak było. To teraz druga kwestia: Zarzucam publiczne KŁAMSTWO Panu Jerzemu Wijasowi Prezesowi ZUKu w Piekoszowie polegające na tym, że okłamał mnie on w piśmie które otrzymałem jakieś półtora roku od… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

ale chyba p Sorbian tez byl wtedy radnym i nawet przewodniczacym…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak.Był. I własnie dlatego to pamietał. I nie raz i nie dwa juz wielokrotnie mówił publicznie o tym, że do ZUKu poszły pieniądze na wodociąg do nas , ale gdzieś przepadły. I za to Panu Markowi Sorbianowi jestem wdzięczny, że ma odwagę o tym głośno powiedzieć.

lukasz
Gość
lukasz

pieniadze byly z budzetu gminy
za wykonanie budzetu wojt powninien uzyskac absolutorium
za absolutorium glosuja radni
pytam publicznie czy i jesli nie to dlaczego wowczas p. Sorbian nie pytal co sie stalo z tymi pieniedzmi???

ZZ
Gość
ZZ

No i co z tą oglądalnością?

kronikasz
Gość
kronikasz

Grzecznie zapytam za sasiadem.
No i co z tą oglądalnością?

Lukasz
Gość
Lukasz

Podobno ten „nasz dobroczynny” rzad chce podniesc ceny wody nakladajac na dostawcow jakies kolejne podatki ….