Mieszkańcy Micigozdu mają dość czterdziestotonowych ciężarówek rozjeżdżających wąskie ulice

Mieszkańcy ulic: Wrzosowej, Leśnej i Starowiejskiej w Micigoździe mają duży problem z czterdziestotonowymi ciężarówkami, które niszczą nawierzchnię i stwarzają zagrożenie dla kierowców samochodów osobowych i pieszych. Napisali w tej sprawie prośbę o pomoc do Urzędu Gminy – podpisało się pod nią ponad 100 osób.

Problem występuje od dłuższego czasu – nie pomogło wprowadzenie znaków ograniczających do 6 ton, zamontowanie progów zwalniających (zostały skradzione), zgłoszenia na policję… Droga ma tylko 4 metry szerokości, więc gdy jedzie nią czterdziestotonowa ciężarówka, samochody osobowe jadące z naprzeciwka muszą uciekać do rowu. Ciężkie samochody niszczą nawierzchnięNa dodatek jednemu z mieszkańców, który robił zdjęcia jeżdżącym tamtędy samochodom ciężarowym, jacyś mężczyźni grozili śmiercią!

Poniżej pełna treść pisma, które mieszkańcy skierowali do Urzędu Gminy. Ciekaw jestem, co uda się zrobić w tej sprawie?

Aktualizacja 2 lutego 2017:

Okazuje się, że pismo szybko odniosło skutek. Po dzisiejszej wizycie w Starostwie Powiatowym panów: wójta Zbigniewa Piątka, radnego Stanisława Świercza i Wiesława Białackiego ustalono, że od 1 marca zostaną wstawione znaki ograniczające wjazd pojazdów powyżej 6 ton.

2017-02-01-petycja-mieszkancow-micigozdu-w-sprawie-samochodow-ciezarowych

41
Dodaj komentarz

avatar
22 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DrozdPBPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
czerepah
Gość
czerepah

To taka „norma” . Przy wjeździe do Podzamcza stoi (stał?) znak ograniczający wjazd pojazdów do 5 t. W głębi wioski zaparkowane zestawy o ciężarze min. 12 t bez ładunku.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tam facet ma firme transportową zanim postawiono znak. Wszystkiego sie nie da zamknac, nawet na autostradach ciezarowka przeszkadza, zrozum ze towary musza dojechac z punktu a do b i nie ma wyjscia.

czerepah
Gość
czerepah

Petycje należy wysłać również do Urzędu Marszałkowskiego …..”większa siła rażenia”.

czerepah
Gość
czerepah

To że ma tam siedzibę firmy nie oznacza że musi parkować pojazdy pod domem. Załadunku też tam nie robi. Znak określa warunki zabudowy wokół jak i dopuszczalny nacisk osi na powierzchnię drogi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę , oto całość nagrania, raczej dźwiękowego niestety, dotycząca odczytania petycji Mieszkańców Micigozdu na ten problem oraz reakcji władzy na ten problem https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=LMkGOTqWd1k , zapewniam, że warto od początku do końca wysłuchać. Zwłaszcza prosze zwrócić uwagę na reakcję radnego Kotwicy jako przewodniczacego komisji która powinna tą sprawę rozpatrywać. Dla mnie było to danie w pysk interesowi społecznemu mieszkańców.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie jest budujący fakt, że jeden z mieszkańców miał grożone na własnym podwórku uszkodzeniem ciała lub pozbawieniem życia przez jakichś dwóch osobników w związku z tą walka mieszkańców o własne bezpieczeństwo. Jest na nagraniu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Czerepahu i anonimioe powyżej, proszę, abyście zwrócili się do Pana Bloga o założenie oddzielnego tematu na temat parkowania ciężarówki na Podzamczu, a nie zaśmiecali tutaj swoimi wpisami nie na temat. Mieszkańcy Micigozdu maja naprawdę potężny problem, i spróbujmy im pomóc, wesprzeć ich. To jest artykuł dla nich, poświecony ich problemowi.

ZZ
Gość
ZZ

Jak to nie na temat?
Jakbyś sam pisał o połowę mniej to by zaśmiecania nie było.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No nie na temat. Ciężarówka zaparkowana na Podzamczu, a dewastacja drogi w Micigoździe to dwa różne miejsca i tematy.

czerepah
Gość
czerepah

„Dziwny, wibrujący hałas w Micigoździe. Skąd dochodzi?………………………………………………………
Kategoria interwencje autor: PB data publikacji: 15 grudnia 2016 14:36 ”

„Napisane przez: Paweł Arabasz
Panie Blogu, ja wybitnie nie na temat, ale chciałbym poinformować, że mój znajomy ma super szczeniaki 7 tygodniowe owczarka środkowoazjatyckiego. ”
Myślę że 30-40% masz nie na temat. Kto dał Ci prawo do moderowania ?

Wracając do tematu ….recykling przy zgłaszaniu działalności musiał określić warunki techniczne tj. min. transport…którymi drogami ma się odbywać i jakimi samochodami. Czy można planować i kto to zatwierdził …. samochód ciężarowy 30 t na drodze budowanej pod „furmankę.”

Rob
Gość
Rob

Przy Wrzosowej miała powstać spalarnia. Jednym z argumentów przeciw, poza smrodem i zanieczyszczeniem powietrza był również ruch ciężkich pojazdów dowożących śmieci i wywożących odpady po spalaniu i suszeniu biomasy. Na czym polega wyłączenie z zakazu np. 6 ton dla mieszkańców? Czy mieszkaniec prowadzący działalność może po takiej drodze jeździć TIR-em kiedy sam go prowadzi czy może z tego wyłączenia korzystać np dostawca czy firma spedycyjna obsługująca tego przedsiębiorcę? Inne pytanie co ma zrobić przedsiębiorca który działał wcześniej i nagle pojawia się zakaz mający zasadniczy wpływ na jego działalność? Inna kwestia udzielania pozwolenia na prowadzenie działalności kolizyjnej z zakazami np. w… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Zapewne nie na temat (Pawle) ale postawie pytanie Czy w projekcie drogi, która ma powstać w Brynicy (dla przypomnienia przetarg z jesieni 2016 realizacja przedłożona do końca wiosny 2017 ) uwzględniono to, że przy tej drodze jeden z mieszkańców prowadzi m.in. skład węgla (i inne towarów?) niejednokrotnie dostarczają pojazdy zapewne kilkukrotnie przekraczające dopuszczalne 6 ton (znaki na wszystkich drogach wkoło)? Jak powinny być traktowane pojazdy w takiej sytuacji (ograniczenie 6ton) pojazdy dowożące materiały na wiele budów realizowanych w gminie? Oczywistym jest brak kontroli nad stosowaniem się do takich ograniczeń. „Drogówka” do nas nie zagląda 😉 „krokodylki” tez nie. Ile waży… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

TIR bez ladunku wazy od 10-18t
Ale musisz wziac pod uwage to ze czym innym jest przyjazd do takiego skladu czy na budowe 2-3 samochodow w tygodniu a czym innym jest jesli takich aut w ciagu dnia przejedzie 15

Pozatym dzieci do lat 7 nie moga bez opieki poruszac sie po drodze publicznej

I jeszcze do Izydora jakis czas temu zarzucales mi ze nie prawde pisze stwierdzajac ze w czynie spolecznym mieszkancy wykonywali jakies prace na rzecz Gminy tu masz jeden z kolejnych przykladow …

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Robie, nie znam tamtych realiów, ale myślę, że jedynym rozwiązaniem w sytuacji gdy ta droga jest już zatwierdzona do budowy będzie bardzo solidne jej wybudowanie. Innego rozwiązania nie widzę. Jeśli już działa podmiot gospodarczy to ma prawo dalej działać i dojeżdżać tam musi jakoś. To samo rozwiązanie widzę dla Micigozdu, tj wybudowanie bezpiecznej solidnej drogi, dobrze oznaczonej, z ograniczeniem prędkości i progami zwalniającymi. MB Recykling ma prawo działać.

kk
Gość
kk

„MB Recykling ma prawo działać”??? gdyby to dotyczyło Pana bezpośrednio, nie pisałby Pan takich bzdur. Ma prawo rozwalić drogę? straszyć mieszkańców? stanowić poważne zagrożenie na drodze lokalnej? łamać przepisy? itp.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

KK, odpowiem Ci moim wcześjiejszym wpisem pod sesją, otóż…………..Napisane przez: Paweł Arabasz Dopiszę jeszcze to co wyczułem przy okazji próby omawiania problemu Mieszkańców Micigozdu. Ja odważę się i powiem Wam dziś to co oni (UG) będzie Wam oddalał miesiącami. Lub z tchórzoastwa o głosy wyborcze nigdy Wam żaden włodarz tego w oczy nie powie. Otóż Nikt Wam nie pomoże, i nikt nie zmieni tego co tam jest. Co prawda za jakiś czas droga zostanie rozwalona i fizycznie ten uciążliwy ruch „40tonowców” ustanie koło Was, ale przeniesie się czasowo do Wincentowa. Władze położą im za jakiś czas nowy asfalt aby mogli… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

W studium uwarunkowań w tych okolicach to tereny przemysłowe i na pewno tam powstanie jeszcze nie jedna firma

zainteresowany
Gość
zainteresowany

Współczuje wszystkim stronom. Zgadzam się z opinią strefy przemysłowej itp. trzeba pamiętać ,że prawie wszystkie inwestycje powstają z pomocy środków Unijnych. Zakłady powstają na podstawie zatwierdzonych dokumentów przez poszczególne władze (UG Piekoszów też). Na tym etapie nikt nie zatrzyma ani nie zamknie zakładów ! Na przyszłość Panie/Panowie ubiegający się o mandat radnego, wójta itp.musza działać cały czas a nie tylko przed wyborami ! Myślę, że obecnie to tylko jest bicie piany i zbijanie kapitału do wyborów tzw. ” pieniaczy”. Czas brać się do odpowiedzialnej ROBOTY _POMOC DLA LUDZI. Dbać o ich byt. Wypracować plan rozbudowy drogi z poboczami – to… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To ja przy okazji tego bardzo mądrego wpisu pana Zainteresowanego zapytam: A GDZIE DZIŚ SĄ CI KTÓRYCH RETUSZOWANE GĘBY JAKO ZBAWCÓW GMINY ZAOBACZYMY NA PŁOTACH I NA DRZEWACH ZA PÓŁTORA ROKU PRZED KAMPANIĄ WYBORCZA?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Tak p Pawle święta prawda.jak na 21 wiek rozdawanie jabłek,marchewki,zumba czy spacerki z kijkami to stanowczo za mało na radnych,podczas gdy naprawdę ważne sprawy leżą odłogiem.tak samo jak tanie zagrywki AS nastawione na rozgłos .nie dajmy się na to nabierac.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A kto to ten AS?

ZZ
Gość
ZZ

Nie zgadzam się!
Zumba i kijki to bardzo fajna sprawa – szczególnie że nie trzeba na to wielkich pieniędzy. Z jabłek też się cieszę – bo z takich czterech skrzynek zrobię soku i dzieci piją sobie przez pół roku.

jan
Gość
jan

Anonim mieszkańcy chcą wiedzieć więcej na temat radnych. Pościłeś kaczkę i na nic więcej cie nie stać. Jakie sprawy leżą, jakie są te tanie zagrywki?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowny Anonimie, to AS to pasuje mi z radnych tylko do Aleksandra Sieradza. Jeśli to o niego Ci chodzi, to zapewniam Ciebie, że w ciągu najbliższych kilku dni jego prawdomówność wyjdzie na jaw. Moment zostanie on zweryfikowany. Daj mi Anonimie kilka dni na to. Ja też nie chciał bym być nabijany w Bambuko, i to przed kamera którą ja osobiście trzymam w ręku.

kronikasz
Gość
kronikasz

Slowo KLUCZ……

Zweryfikowany.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Mam na myśli tematy które porusza Paweł choćby z zukiem,drogi ja tez lubie soki i owoce ale nie po to sa radni wybierani tym akurat może się zajac gips.pozdrawiam

kol
Gość
kol

A co Kronikarzu nie znasz słowa zweryfikowany ?

Kronikasz
Gość
Kronikasz

Nie, nie znam.Powiesz mi?Mozesz przytoczyć etymologię jak ci sie nudzi.

czerepah
Gość
czerepah

Myślę że wielu się ze mną zgodzi ………….
http://osiedlerosa.pl
….o takie inwestycje chodzi ……..

czerepah
Gość
czerepah
Eryk
Gość
Eryk
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Nie wprowadzaj zamentu sprzedali drozej niz sugerujesz.byl przetarg mogles isc I dac 40 tys a nie teraz buczec ze garbaty ma proste dzieci.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A ile gminę kosztował ten samochód? Ale proszę do ceny doliczyć opłaty ubezpieczeniowe oraz naprawy. I po co on był kupowany? Jaki i czyj interes za tym przemawiał?

Eryk
Gość
Eryk

A ile kosztuja podobne modele pojazdu z tego samego roku i stanie technicznym i wizualnym….. Mozna sobie zobaczyc bo na otomoto ponizej podawane sa ceny podobnych modeli…. Ot temat do zastanowienia…..a ty koronikaszu nie siedz na necie tylko pilnuj jak zawyje syrena to spiesz sie bo sie nie dopchasz ..zostaniesz na lodzie i nie zarobisz na tej dzialalnosci niby ochotniczej..

Kronikasz
Gość
Kronikasz

To ty arabasz nie wiesz?Alfa i omega?Twoje wiewiórki okupują każdy winkiel i zakamarek.Znasz takie stare , polskie przysłowie ? Nie interesuj sie bo kociej mordy dostaniesz.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wiem. 90 tysięcy zł kosztował. To koszt samego zakupu.

czerepah
Gość
czerepah

Mieszkańcy Micigozdu
Jeśli nic nie pomaga to zaparkujcie swoje samochody na przeciwległych pasach drogi dokładnie w odległości dozwolonej przepisami. Jeśli ulica jest wąska to żaden „kolos” się „nie złoży”

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Bardzo dobry pomysł i zgodny
Z prawem

mieszkaniec ul lesnej
Gość
mieszkaniec ul lesnej

Znaki jak stały tak stoją a auta jak jezdzily tak jeżdżą na krzyżówkę ul leśnej wstawiono znaki (drogą wewnętrzna) w kierunku ul częstochowskiej widać ile dla gminy liczy się mieszkaniec ale wszystko do czasu do puki parę tonowe auto spowoduje tragedię