Stanisław Kotwica nowym przewodniczącym Rady Gminy. Nagrania z sesji 23 lutego 2017

Aleksander Sieradzan, którego odwołanie miało być głosowane na dzisiejszej sesji, sam zrezygnował. Na przewodniczącego kandydowali radni Świercz i Kotwica.

Sesja była wyjątkowo długa, skończyła się dopiero po godzinie 18-tej. Dzięki panu Pawłowi możecie obejrzeć obszerne jej fragmenty – to około 2 godziny nagrań. Oto one:

46
Dodaj komentarz

avatar
28 Comment threads
18 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PBPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rob
Gość
Rob

Kto w końcu? Bo z tytułu wynika, że Pan Kotwica a z treści pod tytułem, że jeszcze nie wiadomo który?

czerepah
Gość
czerepah

„Radny przyznaje, że w gminie wiele jest do zrobienia. – Ważny teraz temat to infrastruktura wodno-kanalizacyjna – mówi. Ale są też i zakończone sukcesem inwestycje. – W trakcie realizacji jest właśnie bardzo potrzebna w Wincentowie świetlica – cieszy się Stanisław Kotwica.” Czytaj więcej: http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/art/8880005,mala-ojczyzna-stanislaw-kotwica-gora-w-piekoszowie,id,t.html Ważne żeby się okazał menadżerem który chce zrobić coś dla gminy a nie tylko dla miejscowości w której mieszka. Nadal będę się upierał że rozwój gminy należy zacząć od Brynicy, Szczukowic, Podzamcza w kierunku Piekoszowa. Jeśli te tereny się zasiedli i zwiększą się wpływy do budżetu to wszystko ruszy szybciej. Inwestycje jakiekolwiek na zachodzie i północy… Czytaj więcej »

Michal
Gość
Michal

To jest link z przed 6 lat….grzebal i wygrzebal

Anonimowo
Gość
Anonimowo

gratulacje dla pana Kotwicy,ale zobaczcie jak slabeusz Sieradzan wyszedł z opresji bał się zobaczyć ilu radnych jest przeciw jego osobie i sprytem sam zrezygnował ale nie łudżcie się że on wam to daruje, to jest karierowicz i wszystkich wytnie dla swojego interesu razem z panem z Wujtem musicie wykazać się cierpliwością i sprowadzić go do parteru. Jeszcze raz gratuluję

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, Twoje słowa są fałszywe i podszyte nienawiścią do Pana Sieradzana. Zapewniam Ciebie że nie jest on żadnym słabeuszem, nie był też w żadnej opresji i nie jest w żadnej opresji. On wie ilu radnych ma przeciwko sobie, więc na nic nie musiał czekać. Ośmiu było podpisanych. Ja to nawet przewiduję, że z tej ósemki mógłby się nawet ktoś wywinąć w głosowaniu tajnym, bo widzę conajmniej dwie osoby z tej Drużyny Marzeń które mają dość tego chorego tworu. Ja cieszę się, że nie jest on już Przewodniczącym, bo jako radny zrobi dużo więcej dla dobra gminy 🙂 . Było dobrze… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

na tej też byłeś widziałeś słyszałeś i co podobało ci się zachowanie nie panującego nad swoim zachowaniem pana Sieradzana

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tak Anonimie , byłem. Ale nie widziałem nie panującego nad sobą Pana Sieradzana. Raczej wręcz odwrotnie. Nie tylko panował nad sobą ale też doskonale wiedział co robi i w jaki sposób ma to robić.

lukasz
Gość
lukasz

a to dobrze czy zle?

Bolek
Gość
Bolek

Kto takiego trutnja poparl .jeszcze troche i wojta wygryzie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie wygryzie. Tu gra idzie o coś innego, ale nie będę pisał o tym bo to podpadnie pod zniesławienie. Czas sam wam pokaże o co chodzi.

O.N.A.
Gość
O.N.A.

Ja juz zupełnie nie ogarniam co się dzieje w naszej gminie!?!?Za panowania Pana Dabrowy pomiętam go jak jak miał nieformalny etat i bywał w Urzędzie Gminy kilka razy dziennie!!! Teraz z panowania pana Piątka również robi to samo, niech mi ktoś powie dla jakich korzyści Pan Kotwica wykonuje ten ,,Chocholi taniec,,?

czerepah
Gość
czerepah

Czyli co „nowe” idzie.
Nadal nie padła odpowiedź jaka była przyczyna odwołania poprzedniego przewodniczącego ?? Jeśli nowo wybrany okaże się „niewypałem” to uważam że powinni wszyscy złożyć mandaty.

x
Gość
x

Anonim z przykrością należny stwierdzić, masz żal do Pana Sieradzana, który podejmuje działania dla dobra mieszkańców. Piszesz, że jest karierowiczem, a on karierę ma za sobą, jest na emeryturze. Anonim nie oczerniaj ludzi.
Przykre, ale moim zdaniem to Rada Gminy schodzi na „psy”.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa byłem na tej sesji. Całej. Trwała od 10.00 do prawie 19.00tej. Na początek chcę powiedzieć, że z Wielką Klasą zakończył swoje krótkie urzędowanie Przewodniczący Rady Gminy w Piekoszowie Pan Aleksander Sieradzan. Nie pozwolił się sprowadzić do poziomu gdzie maluczcy ludzie wykorzystując swoje zakulisowe knowania mieli by go poniżyć. Widziałem godne zachowanie Wielkiego Samorządowca. Zrobił to na samym początku sesji w ten sposób, że odczytał najpierw wniosek 8 radnych o jego odwołanie w którym to wniosku NIE BYŁO ANI JEDNEGO ZARZUTU wobec Pana Aleksandra Sieradzana. Wykorzystano zwykłą matematyczną przewagę ludzi którzy nic sobą nie prezentując trwają tam nadal żadni… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Mam takie przemyślenia, że układ który rządzi gmina doprowadzając do obecnej sytuacji sam sobie wyrządził krzywdę. Ja na ich miejscu trzymał bym Pana Sieradzana na stanowisku przewodniczącego jak najdłużej i wikłał bym go w różne zawiłości proceduralne aby całą energię poświęcał na administowanie pracami sesji i na nic więcej nie miał czasu. W bezpieczny dla siebie sposób ograniczyli by jego działania jako radnego. A tak to rozwiązali mu ręce i w dodatku „zyskali” w nim wroga, bo jak tak patrzę na postawę Pana Aleksandra Sieradana, to z nim przelewek nie będzie. W dodatku wczoraj jak ujawnił ukryte przez radną Zagórza… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wczoraj przed sesją udałem się do UG aby w ramach obiecanej tutaj weryfikacji prawdomówności Pana Aleksantra Sieradzana sprawdzić ilość wystosowanych przez niego interpelacji w sprawie prawidłowości funkcjonowania ZUK. Tak jak ustaliłem z wszystkich radnych to jedną interpelację wystosowała Pana radny Budziwojski , oraz cztery wystosował Pan Aleksander Sieradzan. Inni radni milczą. Z tych czterech Pana Sieradzana trzy pokrótce opisałem wsześniej tj w sprawie Funkcjonowania ZUK, braku ewidencji magazynowej w ZUK oraz trzecia w sprawie zalewania Pani Elzbiety Kędziory. Natomiast wczoraj okazano mi czwartą interpelację Pana Sieradzana do Pana wójta Zbigniewa Piatka ,po zapoznaniu sie z którą jestem niespokojny proszę Państwa.… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/tag/piekoszow/ Nawet nas w Mass mediach dostrzeżono. I nawet nazwano po imieniu druzynę marzeń.

Eryk
Gość
Eryk

Pisalem wczesniej , ze to ta kontrola w OSP rozsierdzila co niektorych i oto skutki. Wielka szkoda,ze Go odwolali ale z tego co widze chytry plan byl taki:
– powolac Pana Sieradzana na Przewodniczacego i tym samym odsunal sie od kontroli w OSP
– potem po przejeciu tego bagna przez kogos innego, pdwolac go z HUKIEM.
I tyle w temacie.. moze Wam sie oczy otworza….
Panie Pawle, juz Pan sie chyba domyslil kto takze zakulisowo rzadzi w Radzie…..

Anna
Gość
Anna

Jak to czytam to wlos na glowie sie jezy.
Rada Gminy do wymiany calkowicie, nowych ludzi wybrac, nie takich co wiecznie urzad sprawuja.
A po Naczelniku Gminy mozna bylo sie tego spodziewac,
Jedno mnie ciekawi, skoro byly w OSP nieprawidlowosci to co z tym dalej zrobia????

x
Gość
x

Złożono wniosek o odwołanie Przewodniczącego, który był niewygodny dla rządzących gminą Piekoszów. „Drużyna marzeń” wybrała spośród siebie „najlepszego” radnego. Czy wobec tej osoby toczy się postępowanie karne? Jeśli jest to prawda to ogrania mnie lęk, co mogą teraz zrobić rządzący tą gminą?

Rys57
Gość
Rys57

Wybrali lokalnego Wałęsę Hydraulik po zawodówce i ja mam uwierzyć w dobrą zmianę. jasna cholewka kiedy w gm. Piekoszów przestaną rządzić układy ……. . Radni !!!!!!! i wy się macie za co ????? Ludzie wam zaufali a wy ???? Pan Kotwica był już przewodniczącym w czarnych godzinach Piekoszowa . Czy to powtórka ????? Grupa ośmiu rządzi gminą ???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ależ szanowny Rys57, to nie jest tak , że ósemka rządzi gminą. Oni nie mają nic do gadania. Oni mają tylko rączki podnosić. To ktoś inny ciągle dba aby magiczna Ósemka istniała bez względu kto ją tworzy. To ci ludzie z tej Ósemki są rządzeni przez kogoś kto dzięki mim rządzi, zbija grubą kasę i śmieje się zarówno z tej ósemki jak i z Nas wszystkich. Pojmijcie to wreszcie. Tak swoją drogą liczyłem, że jak opozycja miała przewagę, to ktoś może by się ocknął i przyjrzał by się zasadności maksymalnej wysokości zarobków wójta i innych wysoko opłacanych urzędników. Ale na… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zamieszczam Proszę Państwa link https://www.youtube.com/watch?v=GhtxrKHNkAg dot próby ukrycia zniknięcia ponad 765 tys zł z Naszych Gminnych pieniędzy przez obecną przewodniczącą komisji rewizyjnej Panią Magdalenę Garbat, Bogusławę Stogę, Panią Kurczyńską przy dzikim wtórowaniu i wspieraniu ich w tym przez Pana Grosickiego, Pana Kotwicę, Panią zastępczynię Kotwicy. Proszę, abyście dokładnie zapoznali sie z tym kto i jak zawładnał Naszą Gminą, w jakiej pogardzie oni mają Nasze Dobro, oraz wyciągnijcie wnioski dla siebie. Gdyby nie zdecydowana postawa Pana Aleksandra Sieradzana który nie pozwolił się zagłuszyć to w życiu byśmy prawdy nie poznali. W tym miejscu skłądam Wyrazy Szacunku i Podziękowania dla Pana radnego… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, po ilości odsłon pierwszego w/w filmu widzę skalę oglądalności. Ale aby mieć pełny obraz sprawy, zachęcam a wrecz nawet wymagam od Was Mieszkańcy abyście jako integralny ciąg dalszy obejrzeli również ten film https://www.youtube.com/watch?v=gFAlY0kNIss ( to jest ten drugi link z mojego wpisu powyżej) Spróbujcie znaleźć tam takie wartości jak : HONOR, UCZCIWOŚĆ, PRAWDOMÓWNOŚĆ, SŁUŻENIE SPOŁECZEŃSTWU, STANIE NA STRAŻY PRAWORZĄDNOSCI, REALIZACJĘ ZŁOŻONEJ PRZYSIEGI, Ja niestety w układzie który rządzi gminą niczego takiego nie znalazłem. Przyznam Wam sie, że ja na drugi dzień po tej sesji nie mogłem sie „poskładać „. Ja jestem chyba i innego świata, Mój system wartości… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Skala = 50?
A ja się spodziewałem conajmniej 1k
😉

Izydor
Gość
Izydor

Jak się coś pisze to trzeba pisać dokładnie a nie pisać co innego niż jest na nagraniu.
Radny Sieradzan wymienił kwotę 756 ooo zł. Nie odnoszę się merytorycznie do tego lecz akcentuję ,że Paweł źle wpisał kwotę 765tys.
Jak piszesz to pisz dokładnie .
Film: 24:42

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zawsze to o dziesięć tysięcy mniej do oddania. Na drodze nie leży. Dziekuję za sprostowanie Izydorze 🙂 Odrobiłeś jak widzę lekcje z oglądania. Teraz pomyśl, jak by tu te pieniądze odzyskać bez właczania w to wszystko organów ścigania. Bo tego to już nasza Gmina ma dość.

Izydor
Gość
Izydor

Oczywiście ,że oglądam twoje filmy. Doceniam twój trud , zaangażowanie w działalność społeczną a nawet poświęcenie.
Dzięki takim filmom mamy niezależny dostęp do informacji.
Co do myślenia w w.w temacie to jest odrębny temat.
Także filmuj Paweł !

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dobrze Izydorze. Dziś prawdopodobnie nagram drogę w którą wójt Zbigniew Piątek uparł się władować kupę Naszych pieniedzy na zasadzie „pozłacamy coś co i tak jest złote”. Chodzi o asfaltową drogę w Zajączkowie która jest podobno w bardzo dobrym stanie, ale władza chce się przypodobać tamtejszym mieszkańcom, ponieważ tylko na ich poparcie liczy w wyborach. Tylko dlaczego ma to być moim kosztem? Inna opcja to jest taka, że chcą wzmocnić drogę pod cieżkie TIRy które woziły by urobek z mającej powstać kopalni kamienia pod Zajaczkowem. Dziwię, sie, ze miezkańcy Zajaczkowa dają sie tak ogłupiać.

ZZ
Gość
ZZ

Ja po obejrzeniu tego nagrania doszedłem tylko do wniosku że Pan Sieradzan i Pan Kotwica nadają się na ławkę pod sklepem, a nie do rady gminy.
Takie zachowanie to nie powinno mieć miejsca w cywilizowanym świecie.
Przykładem że można inaczej jest wypowiedź Pana Marka – spokojnie i merytorycznie!
Ale już kilka razy tu pisałem – jaki lud taka władza!

Zawiedziona
Gość
Zawiedziona

Rys57 – masz rację wybór Kotwicy na przewodniczącego to największa kompromitacja tej Rady – jestem ciekaw czy przyjdzie opamiętanie radnych i przestaną popierać wszystkie pomysły tego wójta . Apeluję do rozsądku części radnych mądrych ludzi a jest ich pewnie większość – czas na bycia sobą. Jeżeli nie to Panie Sieradzan referendum i będziesz Pan wójtem.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Sieradzan Santo Subito.poltora roku kontrolował i nie przedstawil protokołu- radni mu nie dawali?a teraz wyciaga jakieś karteluski? To chyba zart jakiś powinien za ten okres oddać diety.

x
Gość
x

Anonim widać jesteś wielkim zwolennikiem „drużyny marzeń” to widać i czuć. Z tego co słyszałam to ten Pan publicznie ujawnił nieprawidłowości w wydatkowaniu środków publicznych tj. gminy na OSP. Jeśli powiedział nieprawdę to Ty Anonim lub inni winniście podać go do sądu. Mam nadzieję, że Pan Sieradzan nie powiedział ostatniego słowa w sprawie OSP.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan Sieradzan juz raz pobiegl do prokuratury na strażaków i z tego co wiewiorki donosza sad sprawę umozyl.tak ze te rewelacje to roznie można odbierać skoro przez półtora roku to sam zatajał a teraz zarzuca to koleżankom.taki mały świntuszek .ale nic to nie ważne co byle by mówić i było głośno jak na sesji.apropo osp to jestem fanem tej formacji staram się być na bieżąco z sytuacja jaka panuje w gminie nie jest to trudne bo znalazłem bez trudu telefony do ludzi funkcyjnych bardzo fajni odpowiadaja rzeczowo na pytania nie szukają taniego rozglosu jak niektórzy.poważnie rozwazam wstąpienie do osp.pozdrawiam.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A Pana Aleksandra Sieradzana publicznie tutaj proszę, aby nie ulegał naciskom Pana Marka Sorbiana oraz Pani radnej Magdaleny Garbat którzy kazali mu iść z tymi ustaleniami do Prokuratury, tylko zgodnie z procedurami zawiadomił pisemnie Radę Gminy w Piekoszowie oraz Wójta Gminy o nich. Niech Rada Gminy i Pan Wójt podejmą decyzję co z tym zrobić. Mamy nowego przewodniczącego Rady Gminy Pana Stanisława Kotwicę, więc on zapewne będzie wiedział co z tą sprawą zrobić.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Łżesz Anonim jak z nut. Czuje tu rękę kobiety, więc nazwę cię Anonimową. Otóż Pan Sieradzan nigdzie do żadnej prokuratuty nie biegał. Donos na strażaków złożyli radni związani z wójtem czyli Drużyna Marzeń , bo to oni musieli ten donos przegłosować. Sprawa nie została ot tak sobie umorzona tylko warunkowo, czyli krótko mówiąc przestępstwo zostało stwierdzone ale pod warunkiem naprawienia szkody zostanie ona zakończona. Normalny tryb procesowy. Prawdopodobnie szkoda została naprawiona. I bardzo dobrze. Zarzucasz Panu Sieradzanowi, że uderza on w OSP. Kłamiesz i oczerniasz tym Pana Sieradzana. On nie uderza w OSP tylko ujawnił zniknięcie ponad 765 tys zł… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zryty mozg to ty masz i proszę sobie nie pozwalać bo to ze administrator puszcz te pana wypociny to robi z tego bloga siano.a stwierdzenie” niezalezne źródło informacji ” przerobic na arabaszowe zrodlo informcji.pozdrawiam.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przekazuję Wam następny film https://www.youtube.com/watch?v=m4H6F4LsVzI dotyczący próby ustalenia przez Pana Radnego Budziwojskiego w jakim celu Preces ZUK Jerzy Wijas wprowadził wobec Nas Mieszkańców klauzulę Tajemnica Handlowa. Spróbujcie wyłapać jak kręci w swoich wypowiedziach Jerzy Wijas. Ja to nazwę to tak: powiedział dużo, ale nie powiedział nic. Za nic ma statutowe zapisy o jawnosci działania organów gminy. Reszta filmiku też bardzo ciekawa, zwłaszcza w temacie zalewania piwnicy Pani Elżbiety, której stara sie dopomóc Pan Aleksander Sieradzan. Oddzielnym tematem jest jak na koniec sesji wypowiadał sie Nasz szanowany mieszkaniec Pan Mularczyk który został zmuszony przez Wijasa do udawadniania że jest człowiekiem a… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A wiecie czym sie jeszcze steruje na sesjach? Ustawieniami miejsc siedzacych dla uczestników sesji. Teraz już ustawia się krzesła dla publiczności prawie , że pośrodku sali aby z tego miejsca nie było widać zachowań tych którzy siedzą za stołem prezydialnym. Bo ma się ich praktycznie za placami. Krótko mówić, nawet jeśli mieszkańcu przyjdziesz na sesję to masz za wiele nie widzieć. Ooooo, przypomniało mi się, jak Pan Marek Korba na tej sesji nie chciał usiaść na miejscu dla publiczności, tylko poszedł na wolne mijsce przy stole dla sołtysów. Żeby lepiej widzieć. I pewna Pani również. I Pan Mularczyk chyba też.… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to proszę Państwa bardzo ważny materiał na temat funkcjonowania ZUK oraz odpowiedzi Prezesa ZUK Jerzego Wijasa które ja nazwę pokrętnymi, mętnymi, mijającymi się z zadanymi mu pytaniami. Na tym filmiku też nie powiedział nic mimo wypowiedzenia wielu słów. Proszę abyście zdali sobie sprawę jakie krycie ze strony gminnej kliki ma Pan Wijas aby działać jak mu się tylko żywnie podoba. Znamienite są słowa Pana radnego Świercza w 11 minucie. Poprosił chociaż o jakieś ogólne przybliżone dane których Wijas…..i tak nie podał. Oto link https://www.youtube.com/watch?v=ZI-aTvY6tTY . Jeszcze raz proszę, obejrzyjcie cały materiał.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Wyrazy szacunku dla Pana Radnego Budziwojskiego i Pana Sieradzana na tym materiale za próby wyjaśniania tego co się w tym ZUKu dzieje. Oni chociaż odważnie starają się coś wyjaśnić. Zwróćcie też uwagę na pytanie Pana Sieradzana i Pana Budziwojskiego w sprawie wyliczenia strat jakich dopuścił się Pan Prezes ZUKu , a za które to straty My zapłacimy. Np w 2015 roku strat tych było ponad 1.5 miliona złotych. NAPRAWDĘ OBEJRZYJCIE OD DECHY DO DECHY TEN MATERIAŁ. MOŻE TO WAM OCZY OTWORZY!!!!

Anonimowo
Gość
Anonimowo

zachęcam do obejrzenia sesji nagranej przez BCK