Posterunek policji wróci do Piekoszowa? Komenda Główna Policji jest ZA!

Zapewne zastanawialiście się, skąd w programie najbliższej sesji Rady Gminy wziął się projekt uchwały w sprawie przywrócenia posterunku policji w Piekoszowie. Też się nad tym zastanawiałem i nic… aż do dziś!

Myślałem, że może na pomysł powrotu policji do Piekoszowa wpadł Wójt… a może jakiś radny albo radna…? Nic mi jednak o tym nie wiadomo. Wiem jednak, że jeden z mieszkańców był kiedyś u wójta w tej sprawie ale nie udało mu się wzbudzić większego zainteresowania sprawą. Napisał więc do Komendy Głównej Policji i dostał odpowiedź, której skan publikuję poniżej.

Brawo Panie Henryku!!! Wielki szacunek dla Pana!

2017-03-28-pismo-z-komendy-glownej-policji-w-sprawie-posterunku-w-piekoszowie

A o podejściu do sprawy naszych gminnych urzędników niech świadczy pewien szczegół, o którym w komentarzu pod programem sesji napisał Rob, a mnie udało się to potwierdzić. Otóż plik z projektem uchwały w sprawie przywrócenia posterunku policji początkowo (w piątek 24 marca 2017) miał nazwę „przywrocenia_psiarni.pdf”. W niedzielę pliku już nie było, a w poniedziałek pojawił się ponownie ale pod nową nazwą: „6215.pdf”

Osobiście uważam, że to skandal, a ktoś kto tak nazwał ten plik i go opublikował powinien ponieść za to surowe konsekwencje.

51
Dodaj komentarz

avatar
14 Comment threads
37 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
PBhkPaweł ArabaszDrozd Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anonimowo
Gość
Anonimowo

ciekawe gdzie będzie ten posterunek?

lukasz
Gość
lukasz

osada laziska piekoszow pod lasem…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie wyrobili by na zakup terenowych policyjnych samochodów a potem na naprawy podwozi jak by zainstalowali ten posterunek w osadzie „laziska piekoszowpod lasem”, To może lepiej już w bardziej cywilizowanym miejscu.

lukasz
Gość
lukasz

jesli juz cos cytujesz to rob to poprawnie
to asfalt poloza

zainteresowana
Gość
zainteresowana

W zuk-u

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zgrywus dawny

Zaniepokojona
Gość
Zaniepokojona

Wójt objeżdżając wsie w swoich wystąpieniach zasługę za przywrócenie posterunku przypisuje… no zgadnijcie komu?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panu Henrykowi?

hk
Gość
hk

Hi,hello Zaniepokojona!… podaj email… przesle Ci ,,rodowod”… posterunku… Uklony!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jesteśmy jedną z największych gmin w województwiw. Posiadanie na swoim terenie komisariatu lub co najmniej posterunku powinno być sprawą priorytetową dla tej władzy od conajmniej dwóch lat. To też sprawa prestiżu gminy. A tak to jesteśmy spychani do roli śmietniska województwa jedynie. Ja Wam powiem dlaczego władza boi się stacjonarnego punktu policyjnego. Bo sypały by się zawiadomienia przeciw niej lawinowo. Zbulwersowani ludzie mieli by pod ręką miejsce gdzie się składa zawiadomienia. Patrol mobilny policji zawiadomień nie przyjmuje. A tak to teraz muszą do Kielc lub do Chęcin jechać. Znając realia dopowiem, że jak pojadą do Kielc z czymkolwiek, to i… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

ze wzgledu na to iz nie jestes czynnym policjantem to powiem i Pawelku kochany ze jestes w bledzie…
Kazdy funkcjonariusz ma obowiazek przyjac zgloszenie/zawiadomienie o podejrzeniu popenienia przestepstwa i napisac stosowny raport/protokol…
To nikt inny jak partia na ktora glosowales w kampanii wyborczej niosla na swoich sztandarach haslo przywrocenia zlikwidowanych wczesniej komisariatow/posterunkow policji wiec najwyzszy czas spelnic obietnice

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Oderwany od rzeczywistości Łukasz jesteś. Kazdy policjant ma obowiązek przyjąć zawiadomienie, ale w praktyce jest tak, że policjant z patrolu owszem, wysłucha zawiadamiajacego, pouczy, powiadomi dyżurnego, jak trzeba to zabezpieczy ślady i dowody, a nawet notatkę urzędową napisze i złoży na koniec służby, ale żeby zawiadomienie formalnie złożyć to i tak odeśle do najbliższej jednostki, lub do właściwej terytorialnie. Bo na kolanie w radiowozie pisał protokołu ustnego zawiadomienia o przestępstwie nie będzie, bo to praktycznie niewykonalne. Czasem są to bardzo długie treści. Takie są realia niestety. Za dużo amerykańskich filmów oglądasz.

Lukasz
Gość
Lukasz

Napisane przez Paweł Arabasz:
„Patrol mobilny policji zawiadomień nie przyjmuje. …”

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A co do tego wątku z tą psiarnią, to świadczy to jedynie o rozpasaniu, bezczelności,, chorym poczuciu wyższości i poczuciu bezkarności tych co rzadzą i tych co tworzą ich dwór w UG. Ten kto dopuścił się tej „psiarni” wyrządził szkode wizerunkową Naszej Gminie. Ale on ma też przełożonych. Oczekuję kary dla nich i przeprosin na najbliższej sesji rady gminy. Niekoniecznie na dzisiejszej. No i przeprosin wójta w Głosie Piekoszowa. Miejsce na stronach powinno się znaleźć.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Zajmijcie się w tej gminie czymś pożytecznym, a nie robieniem afer o jakieś totalne głupoty. Popatrzcie jak Morawica się rozwija. Tam nie ma nikt czasu na toczenie afer i jakieś bzdety. Ale tylko w piekoszowie jeden na drugiego pyszczy. Co jakiś czas zaglądam na tego bloga i moje zazenowanie coraz bardziej wzrasta. Może się to kiedyś zmieni. Jak się zaczniecie sprawami ludzi zajmować a nie osobistymi aluzjami.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A moze by tak jakieś przykłady Anonimie? Co masz konkretnie na myśli?

kx
Gość
kx

Budynek jest przecież na Czarnowskiej z antenami i infrastrukturą . GOPS można przenieść do skrzydła po zlikwidowanym liceum. Wejście jest osobne od strony Piekoszowa i tak po reformie będzie pusty, a jakie oszczędności ( ogrzewanie, podatki,zagospodarowanie działki, ochrona). Powinien ktoś poinformować radnych ile kosztuje utrzymanie budynku GOPS-u i wtedy podjąć decyzję bo i tak część szkoły będzie pusta a trzeba i tak opalać, konserwować itp. Zresztą i tak Gmina będzie musiała znaleźć lokal dla Policji jeżeli chce powrotu posterunku.

Izydor
Gość
Izydor

Niedawno w Tv był program o posterunku Policji:
https://kielce.tvp.pl/29643958/piekoszow-znowu-z-policyjnym-posterunkiem

hk
Gość
hk

Hi,hello Izydor!… podaj email… przesle Ci ,,rodowod”… posterunku… Uklony!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Byłem dzis na sesji, ale przy okazji tematu z posterunkiem policji ani wójt ani nikt inny nic nie mówił o Panu Henryku. Że to od Pana Henryka wyszlo. Gdzie więc leży prawda?

saskya
Gość
saskya

A czy robiłeś nagrania?

hk
Gość
hk

Hi,hello Pawel!… podaj email… przesle Ci ,,rodowod”… posterunku… Uklony!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A proszę bardzo : pawelarabasz@o2.pl 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nagrałem na początku marca ten filmik dotyczący potwornie zdewastowanej drogi oraz zdemontowanych telewizorów lezących w rowie https://www.youtube.com/watch?v=y9kE0-uf1FA i chyba ktoś się wystraszył mającego powstać posterunku, bo zostały one z tego rowu wydobyte i ….złożone na kupę pod płotem posesji na Łaziskach. Nie wiem czy tam leżą dziś, ale conajmniej dwa dni je tam widziałem. Może sesję nadzwyczajną niech zwołają, co z tym dalej zrobić. Bo to przerasta chyba kompetencje zwykłą włodarzy gminy. Muszę się kiedyś przyjrzeć, komu UG zleca takie drobne usługi i ile za to płaci. Tak jak np ZUK mając w dyspozycji super sprzet i tak po cichu… Czytaj więcej »

x
Gość
x

Należą się słowa podziękowania Panu Henrykowi. Nie jest ważne, jaki wpływ miało jego pismo na podjęte działania. Liczy się to, że Pan Henryk podjął jakieś działania. Dziękuję Panie Henryku i życzę Panu inicjatywy i pomysłu w dalszych działaniach na rzecz mieszkańców i gminy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Miałem przyjemność rozmowy z Panem Henrykiem w przedmiotowej sprawie i Proszę Państwa okazuje się, że coś tu jest nie tak w tym wszystkim. Z relacji Pana Henryka wynika, że jekiś czas temu skontaktował się osobiście w sprawie przywrócenia komisariatu Policji z wójtem Zbigniewem Piątkiem, ale napotkał opór i niechęć ze strony wójta. Wójt odżegnywał się od tematu stwierdzeniami, że gmina nie jest kryminalna, że przecież blisko Kielc. Inicjatywa przywrócenia tego komisariatu jest od początku do tej chwili inicjatywą obywatelską Pana Henryka, mieszkańca Naszej Gminy. On sam pisał pisma, sam prowadził korespondencję. Nikt, powtarzam NIKT z gminy do tej chwili nie… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

To czemu sam sie tym nie zajales???

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Łukaszu nie zająłem się tym z dwóch powodów: Pierwszy to taki, że to nie ja biorę co miesiąc 12,5 tys zł wynagrodzenia za obowiązek dbałości o gminę, a po drugie, to ze mną postąpiono by tak samo jak z Panem Henrykiem czyli zignorowano by mnie, co zresztą robią od połowy 2014 roku. Nie doczekałem się do dnia dzisiejszego na kilka opowiedzi, a te które otrzymałem nie da się nazwać odpowiedziami. Tak więc temat posterunku odpuściłem sobie. Ale cieszę się, że znalazł się inny odważny człowiek który nie odpuścił.

Lukasz
Gość
Lukasz

A czy Ona napisala ze wojt przypisuje sobie to???
Ja to wogole jestem Ci bardzo wdzieczny bo dzieki Twoim wojenka z UG mamy kawalek swietnej drogi z asfaltem
Mozesz teraz wytoczyc wojne na jakims innym polu??? Chodnik by sie przydal…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Łukaszu pisze się wojenkom a nie wojenką. No to bardzo się cieszę, że masz kawał asfaltu 🙂 Naprawdę się cieszę. A najbardziej się cieszą Ci którzy ten asfalt wykonywali 🙂 . I z ich cieszenia się też się cieszę 🙂 Tylko nie ustalaj, ile ten kawałek asfaltu kosztował, bo Twoja wdzięczność może prysnąć jak bańka mydlana.

Lukasz
Gość
Lukasz

Nie interesuje mnie to ile kosztowal wazne ze jest

Kx
Gość
Kx

Łukaszu ten asfalt do podziękowanie dla Ciebie od wójta i gminy za niezłomną walkę z piszącymi na blogu , staraj się będziesz miał chodnik a może nawet i więcej. Rob zobacz jak się sprawy załatwia .

saskya
Gość
saskya

Łap, należy ci się 😉
https://m.youtube.com/watch?v=OTNC_p_nSyA

Lukasz
Gość
Lukasz

Dobrze wiedziec

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kx, mistrzowsko to ujałeś 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

Walka to dopiero sie odbedzie

ZZ
Gość
ZZ

Jak już, to nie walka z „piszącymi”, a raczej z „piszącym” 🙂

Lukasz
Gość
Lukasz

O Zz a juz myslelem ze sie przestraszyles ” piszacego”

ZZ
Gość
ZZ

„Piszący” jakoś ostatnio spokorniał

ZZ
Gość
ZZ

A ja na inny temat – czy ktoś może wie coś dokładniej na temat tych dotacji do „OZE” (solary). W piątek upływa termin składania wniosków. Czy można założyć dowolny zestaw? (Zastanawiałem się na solarami rurowymi).
Trochę to dziwne, bo najpierw należy wpłacić 200 PLN, mimo że nic nie jest jeszcze pewne.

lukasz
Gość
lukasz

Wszelkie pytania dotyczące strony technicznej przedsięwzięcia można kierować do działu technicznego pod nr. tel. 579 075 113 lub mailowo: biuro@doekogroup.pl i chyba tyle w temacie

lukasz
Gość
lukasz

chyba malo chetnych na te „dotacje” bo po raz kolejny wydluzaja termin

ZZ
Gość
ZZ

Chętnych mało bo całość conajmniej podejrzana.
Do kiedy ten nowy termin?

lukasz
Gość
lukasz

do 20.04