Remont drogi wojewódzkiej nr 761 Piekoszów – Jaworznia

Rozpoczął się remont jednej z dwóch głównych dróg łączących Piekoszów z Kielcami – przez Jaworznię. Do końca wakacji musimy przygotować się na duże utrudnienia na tym odcinku. Szkoda, że znowu nikt nie poinformował o nich mieszkańców…

Na razie prace są prowadzone głównie na poboczach, więc większych problemów z przejazdem nie ma jednak, według informacji zamieszczonej na stronie Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach przewidywane utrudnienia to:

[…] częściowe zajęcie jezdni oraz ograniczenie prędkości do 30 km/h w związku rozbudową drogi; ruch wahadłowy, sterowanie ręczne lub sygnalizacją świetlną […]

Co zyskamy po remoncie tej drogi? Między innymi – nową nawierzchnię, kanalizację deszczową, chodniki, zatoki autobusowe, zjazdy na posesje. W dokumentacji szukałem informacji – co z przejazdem kolejowym licząc na to, że zostanie zastąpiony wiaduktem nad torami lub tunelem pod nimi. Okazuje się, że – niestety – po remoncie drogi nadal będziemy musieli się zatrzymywać przed szlabanami…

Aktualizacja – 11 marca 2017:

Jestem pod wielkim wrażeniem tempa prac przy tej inwestycji! Przez tydzień nie jeździłem tym odcinkiem, a tu bardzo wiele się zmieniło – od Piekoszowa do przejazdu kolejowego są wykonane podbudowy pod chodniki, w Jaworzni trwa zrywanie starych płyt chodnikowych, trwa budowa kanalizacji burzowej – generalnie postępy są moim zdaniem bardzo widoczne. Przejeżdżałem tamtędy w sobotę wczesnym popołudniem i prace trwały, co nie jest częstym widokiem na innych inwestycjach drogowych.

R:297,G:256,B:389

59
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
46 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Z ŁaziskZ ŁaziskDrozdJaroMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mateusz
Gość
mateusz

kto jest wykonawcą tej inwestycji?

irek
Gość
irek

Wiaduktu brak. Słuszna uwaga. Wiaduktu brakuje też na drodze do Rykoszyna. Bezkolizyjny przejazd w tych dwóch lokalizacjach bardzo by się przydał. Niestety mimo sprzyjających warunków terenowych, szczególnie na ul. Kolejowej, marne szanse. PKP ma teraz górę pieniędzy na infrastrukturę ale remont tej linii ma się ku końcowi a wiaduktów niezaplanowano. Zarządcy dróg też ich nie przewidzieli. Wiadukty będą zatem, nie za naszej pamięci. Tak za około. … po następnym wstąpieniu do Unii.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Chyba tej Unii pod kierownictwem Władimira Putina 🙂 Bo ta Unia od strony zachodniej niedługo ogoli i wydrenuje Polskę do cna. Niech tylko troche bardziej wzmocni się CETA a wtedy zapiszczymy wszyscy. Ale prosty ludek woli tego nie widzieć, prostemu ludkowi ustami klakierów wygodniej jest atakować np takiego Pana Kudlińskiego i innych którzy krzyczą o ratowanie Polski i Polaków.

ZZ
Gość
ZZ

Pawełku kochany a kto tobie broni żyć jak Kudliński?
Do tego nie potrzebna Ci jest droga, ani kanalizacja.
Moim zdaniem to Cienko zaczniemy piszczeć jak zostaniemy w tej EU drugiej klasy.
Wtedy to na pewno zatrzyma się szybkie tempo budowy infrastruktury.
Ja to nawet obawiam się że nie będziemy potrafili utrzymać istniejących już dróg i autostrad.
Niestety takich głośnych „Pawełków” to mamy całe mnóstwo, ale oni to są głośni niezależnie od tego czy będzie dobrze czy źle.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A niby skąd mają być pieniądze na utrzymanie Polski, jak Nasz Karaj uczestnicząc w UE to aby np uzyskać Jeden Miliard Euro dotacji, to musi wydać Półtora Miliarda Euro. Pół miliarda Euro zżera biurokracja która do tej ścieżki z przepływem dotacji jest przyssana. Wiec dlaczego mamy się dziwić, że jesteśmy II kategorią? Aczkolwiek śmiem twierdzić, ze jesteśmy II kategorią za krajami afrykańskimi uchodzącymi w potocznej opinii za kraje zacofane.

ZZ
Gość
ZZ

Dołóż mi do moich 100tyś, 50tyś, to sobie kupię fajne auto i jeszcze podziękuję!

Jaro
Gość
Jaro

Nie zgadzam się ze kolej czy inny powiat jest winny. Przy kazdej inwestycji gmina wie o projektach. To nikt nic nie wiedział?! Nikt ani radni i wojt z calym tym urzendem sie tym tematem nie interesowali. Majom pewnie wazniejsze sprawy. Jakby Pan Blog im podpowiedział to by moze uszyli swoje cztery litery. Co rusz takie kwiatki.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Słuchajcie, pamietajcie o takiej alternatywnej możliwości dojazdu do Kielc przez Szewce. W Piekoszowie należy skręcić w stronę Łazisk i tak jak droga poprowadzi przeciąć prosto Łaziska, las, i w Szewcach skręcić w lewo, dojechać do Krakowskiej, gdzie już idealnie dojedziecie do Kielc. Może z półtora kilometra dalej, ale przestojów nie będzie.

góral niskopienny
Gość
góral niskopienny

Chyba że akurat pociąg będzie jechał. To przecież ta sama linia kolejowa co przejazd na głównej drodze między Piekoszowem i Jaworznią. To i na przejeździe postoimy 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Oj tak Góralu 🙂 . Ten przejazd to naprawde potrafi być długo zamknięty 🙂 . Kiedyś 20 minut szlabany były zamknięte. Tak to wyglądało jak by operator odczuwał jakiś rodzaj satysfakcji nad kierowcami stojących samochodów w poczuciu władzy nad nimi :). Pare razy dzwoniłem do PKP, Faktycznie teraz trochę krócej te szlabany są opuszczone. Ale i tak irytująco za długo. Wkurza jak widzisz po prawej i po lewej podniesione szlabany tj Jaworznia i na Rykoszyn, samochody tam przejeżdżają, a ten pośrodku pól jest opuszczony. Nocą to aż strach tam stać. Janosik miał by tu dobre miejsce na zasadzkę 🙂

Z Łazisk
Gość
Z Łazisk

Ja też wielokrotnie spotkałem się z tym zjawiskiem, szlabany na Jaworzni są podniesione a na Łaziskach opuszczone. Jakaś niemota tam pracuje, bo bo teraz kolej zatrudnia osoby z orzeczeniem do obsługi przejazdów.

kx
Gość
kx

O ile się nie mylę to na tamtym końcu ul. Częstochowskiej nie ma kanalizacji? To co za kilka lat będziemy od nowa kopać i rozwalać chodniki i drogę ! Gratuluję inwestycji w Polsce jak zawsze zbudujmy a potem zobaczymy co będzie. Na ul. Wolności przy remoncie przynajmniej zrobili przebicia pod przyszłą kanalizację.

Z Łazisk
Gość
Z Łazisk

Dziś widziałem (i czułem) jak na Jaworzni Fabrycznej (na przeciwko Dewonu) Szambowóz opróżniał szambo. Śmierdziało jak pieron, dziwię się, że ludzie nie przyłączają się do kanalizacji, no chyba, że tam jeszcze nie ma jej, ale wątpię.

Izydor
Gość
Izydor

Gmina się ekologizuje. Tylko nie otwiera się ulotka z cenami. Znowu firma z Krakowa.
http://piekoszow.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=175&strona=1&prywatnosc=tak

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Blogu, proszę odchaczyć swój następny „sukces” społeczny. Napisałem tu parę tygodni wstecz, oraz ponad rok temu o dziurze w asfalcie jezdni która od conajmniej dwóch lat utrudniała kierowcom przejazd przez bardzo kluczowe skrzyżowanie tj ul Kolejowa oraz ul Słoneczna. Bagatelizowano problem, i …..nagle w obliczu Referendum o odwołanie wójta i Rady Gmiony dziura ta została w trybie natychmiastowym załatana po conajmniej dwóch latach istnienia. Patrzcie!! Dało się!!!!! Ktoś mi powiedział, że to ZUK ją załatał, ale ja w to nie wierzę, bo skąd by ZUK miał asfalt, oraz przecież to nie leży w ich zadaniach. No chyba, że na… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Dobrze ci ktoś powiedział bo to ZUK naprawiał.
Gmina może utworzyć spółkę prawa handlowego w celu wykonywania zadań własnych więc jak najbardziej ZUK może naprawiać asfalt.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to się Saskya bardzo cieszę. Tyle, że nasuwa mi się pytanie dlaczego dopiero teraz się wzięli za tą dziurę jak na gminę padł cień pt Referendum o odwołanie wójta i rady? Przecież aby dojechać do zalewanej piwnicy Pani Elżbiety to musieli tam wielokrotnie przez tą dziurę wcześniej dojeżdżać/przejeżdżać. Nie widzieli jej ?!!!!!. Dopiero hasło pt Referendum otworzyło im oczy? Czy wpis na Blogu o tej dziurze. Oceńcie sami.

lukasz
Gość
lukasz

oczywiscie ze Twoj wpis masz taki autorytet w gminie ze co nie powiesz to zaraz jest zrobione

saskya
Gość
saskya

Ale Paweł pisał w lutym o tym skrzyżowaniu i rzeczywiście zostały naprawione dwie ogromne dziury w jezdni. To jak to się stało?

lukasz
Gość
lukasz
saskya
Gość
saskya

☺ nie no jak się naprawia ubytki w jezdni to ja wiem. Pytałam jak się to stało, że akurat na tym konkretnym skrzyżowaniu naprawili.

lukasz
Gość
lukasz

a znasz jakies inne skrzyzowania na ktorych jest podobna sytuacja?

saskya
Gość
saskya

A znam, myślisz że też zostaną naprawione jak o nich wspomni tutaj Paweł czy jednak nie?

Izydor
Gość
Izydor

U nas na drodze była dziura i tez naprawili. I na pewno Paweł o tej dziurze nie wiedział.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Saskya, za dobre i mądre jak to zwykle w Twoich wypowiedziach słowa dziękuję 🙂 . Ale proszę Cię, abyś nie trwoniła na nich swojecgo intelektu. Nie są tego warci. Oni, tj klakierzy którzy Ciebie tu już zagłuszają , nie przełkną dwóch rzeczy: pierwsza to taka, Paweł Arabasz wskazał jakąś nieprawidłowość która istniała od dłuższego czasu, i UG coś z tym zrobił. Druga to taka, że stało się to na portalu społecznościowym Piekoszów Blog, który w UG niejako jest z urzędu ignorowany, ale jednak wszyscy zarówno w UG jak i ZUK go czytają. I dnia nie zaczną zanim tu nie zajrzą.… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

nie wiem jak Ciebie ale Pawełka na pewno sie Ktos wystraszy

lukasz
Gość
lukasz

tylko gdybys mogl Pawciu wskazac slowa ktore potwierdzily by Twoja spiskowa teorie dziejow…
” Oni, tj klakierzy którzy Ciebie tu już zagłuszają ”
„Ewidentnie ich atak na Ciebie tutaj w tym temacie o tym świadczy.”

Izydor
Gość
Izydor

Według mnie to nie ma co z tego robić problemu czy zagadnienia. Gdyby nie naprawili to byś się pytała : jak to się stało ,że nie naprawili? Rozwodzić się nad jedną dziurą w asfalcie to przesada.

Drozd
Gość
Drozd

Bredzisz, tak cie niektorzy czytaja i myślą ze naprawde ta gmina tak wyglada. Ta dziura byla rok temu naprawiona i teraz na wiosne też.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Kłamiesz Drozd. Kłamiesz. Tym skrzyżowaniem przejeżdżam co najmniej raz w tygodniu, więc wiem co piszę. Może i coć tam robiono na jakąś wiosnę, ale na pewno nie była to wiosna w okresie który wskazałem. To tyle w kierunku wykazania publicznego kłamstwa anonimowego klakiera Drozda. Temat dla mnie zakończony.

lukasz
Gość
lukasz

a jaki On anonimowy? przeciez sie podpisal „Drozd”

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli będę potrzebował coś „załatwić” dla siebie to podpiszę się z nazwiska i imienia, bo inaczej to jeszcze się ktoś pomyli i zrobi coś na drugim końcu wsi. W życiu jednak nauczyłem się pracować, potrafię coś własnymi rękoma zrobić, więc na nic nie czekam z założonymi rękoma. Jak się jednak stało przy drodze za pieniądze podatnika, to niestety tak już zostaje że dalej chce się mieć wszystko bez wysiłku.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

ZZ, zamiast kłapać po próżnicy to trzeba było samemu tą dziurę załatać. Ja mam do niej 5 km, Ty masz bliżej. Ja u siebie często biorę łopatę i łatam sam wyrwy. A Ty tylko kłapiesz bez sensu zamiast zrobić praktycznie coś dobrego.

Saskya
Gość
Saskya

Zz to chyba czekał, aż przyjdziesz z kamerą. A Ty się nie zainteresowaleś tematem, jak mogłeś?
Zz jak remont drogi w Brynicy ci się nie podobało to napisz pismo, zrób zdjęcia lub nagraj i załatw w UG.

ZZ
Gość
ZZ

Nie zrozumiałem dokładnie co napisałaś, ale jak już pisałem nic z UG nie potrzebuję i nie mam zamiaru tam chodzić. Drogą którą mają robić w Brynicy też nie jeżdżę, co nie znaczy że mnie ten temat nie obchodzi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proszę Państwa, nagrałem kiedyś filmik z drogi w Zajączkowie która jest w niezrozumiały dla wielu sposób forsowana przez wójta do remontu. Filmikiem tym bez mojej zgody zadysponował blogowicz Łukasz i zamieścił tutaj link. Jak widzę filmik ten doczekał się 179 wyświtleń od tamtego czasu, a że Pan Blog zamieścił artykuł w temacie dróg, to teraz pozwolę sobie wrócić do tematu. To ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=g1ICXY6Z5rs Mnie proszę państwa uderzyło, jak na trzeciej sesji wstecz Pan wójt Zbigniew Piątek usilnie forsował pomysł wzmacniania asfaltem oraz odwadniania tej drogi. Pamiętam, ze wywołało to wielkie zdziwienie paru radnych którzy próbowali protestować i ośmielili się… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

powinnes byc wdzieczny ze Ci ogladalnosc skoczyla a swoja droga dlaczego nie nagrywasz rozpraw sadowych?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Bo nie ma co nagrywać. Ale z tego co wiem wstęp jest wolny i każdy może sobie wejść i patrzeć. Ale skoro tak Ciebie to ciekawi to niezwłocznie jak to możliwe zamieszczę tu na Blogu relację z aktualnego stanu sprawy. Z tym, że pod właściwym artykułem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A oglądalnosć nie jest mi do niczego potrzebna 🙂 Ja robię to co robię zgodnie z moim sumieniem oraz zgodnie z wartościami którymi się w zyciu kieruję. Ale na pewno nie mierzę tego ilością odsłon czegokolwiek. Paniał?

lukasz
Gość
lukasz

saludzie ktorzy zarabiaja na ogladalnosci na jutubie

ZZ
Gość
ZZ

Wstyd pokazać.

ZZ
Gość
ZZ

Miałem właśnie trochę czasu żeby obejrzeć te dwa filmiki. Zrozumiałem to tak – Pawełek pragnie aby gmina zamiast wydać pieniądze na drogę biegnącą środkiem miejscowości gdzie kiedyś będą jeździć samochody ciężarowe (przynosząc dochody gminie), wydała je na drogę którą na dzień przejeżdża 5 samochodów. Dlaczego na pierwszym filmiku nie pojechałeś w przeciwnym kierunku? Tam chyba jest lepiej, a mieszkańcy jadąc do Piekoszowa właśnie tam jadą. I piszesz o dzieleniu na lepszych i gorszych – to jest technika PIS-u – granie na emocjach. Otóż ja jestem za tym aby nasza gmina inwestowała w drogi które biegną w centrach miejscowości aby zachęcać… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Ogłaszaj te referendum co pół roku, a zapewniam że wtedy to efekt będzie odwrotny – jak naprawdę takowe będzie potrzebne to nikt nawet nie zareaguje!
To tak jak dziecko w szkole które cały czas udaje że coś mu dolega – jak kiedyś naprawdę jest chore to wszyscy to ignorują.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Człowieku, ja nie chcę nic ogłaszać. Ja chcę żyć spokojnie w Mojej Małej Ojczyźnie i mieć poczucie, że facet którego sobie wybraliśmy i który mnie goli na 12,500zł miesiećznego wynagrodzenia będzie robił to co do niego należyz mocy prawa i to co obiecał przed wyborami. No i to, że będzie po prostu uczciwy!!! Ja nic więcej od nich nie chcę jako mieszkaniec !!!!!

lukasz
Gość
lukasz

to ile ty tej renty sobie ” zalatwiles” ze cie stac zeby wojtowi lacic 12,5 tys miesiecznie przez 5 lat

Kx
Gość
Kx

Pisze się o drodze piszecie o solarach, pisze się o wodzie piszecie o sądzie opamiętajcie się! Może to jest celowe działanie? Nikt nawet z Was nie zwrócił uwagi jak szybko i ładnie wycięto i wyrównano kilka hektarów lasu przy dużej roździelni na końcu ul Wrzosowej! Ciekawe co tam powstanie? To działka następna za tą co miała być spalarnia. Pewnie w Gminie nikt nie wie co tam powstanie?

Marek
Gość
Marek

Kx Tereny te to tereny przemysłowe i tego już nie da się odkręcić. Można wykluczyć na tych terenach wszelaką działalność szkodliwą dla środowiska i taki zapis powinien być w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, a o tym powinni wnioskować zainteresowani mieszkańcy .Studium to było wyłożone /może jeszcze jest/ do publicznego wglądu i był czas na wnoszenie wniosków i uwag. Z tego co wiem to na tak dużą obszarowo gminę złożono tylko 2 wnioski ,a pózniej mamy pretensje do władz. urzędów.Proszę zwrócić się z tym problemem do waszego radnego lub może ktoś inny wam pomoże zanim RG to przegłosuje.

Kx
Gość
Kx

Nie mam, ale wywieżli kilkanaści tirów i wyrównali działkę idealnie aż miło popatrzeć na fachową robotę. Teraz to jest warta dużo! Szyszko u nas też zadziałał?

lukasz
Gość
lukasz

wszedzie zadzialal ustawa jest ogolnokrajowa

Kx
Gość
Kx

Ja tam nie mieszkam. Mam pytanie kto tereny ochronne od wysypiska przekształcił w przemysłowe? Kto na to odpowie?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziś panowie z PKP remontują przejazd kolejowy Piekoszów – Łaziska. Czas najwyższy, bo tam też można było podwozie zostawić 🙂 . Dzwoniłem do PKP parę razy w sprawie tego przejazdu, obiecywali obiecywali i słowa dotrzymali jak widać 🙂 . Publicznie tutaj dziękuję PKP za ten remont.

Z Łazisk
Gość
Z Łazisk

Ja też jestem pod wrażeniem tempa robót, pracownicy przeważnie stoją obok furgonetki i piją kawę, pracują jak urzędnicy od 7 do 15-tej, w weekendy przeważnie nikogo nie widać budowa odcinka dł. 4-5 km. trwa od stycznia 2017 i pewnie jeszcze trochę będzie trwać. Ale nie ma się co dziwić skoro firma jest z Chybic, Wszak ta miejscowość jest między Nową Słupią i Starachowicami, więc jeśli tak daleko dojeżdżają to samą drogą są zmęczeni.