Możemy składać uwagi do „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Piekoszów”. Termin mija 7 kwietnia!

To okazja, żeby mieszkańcy naszej gminy mogli mieć wpływ, jakiego rodzaju inwestycje u nas powstaną. Możemy mieć wpływ na to, czy w naszej gminie będą mogły zostać zbudowane kolejne uciążliwe zakłady przemysłowe.

Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego określa kierunki rozwoju gminy i może mieć wpływ na uchwalanie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Termin na składanie uwag i wniosków mija 7 kwietnia 2017. Można to zrobić także drogą mailową!

Więcej informacji – na gminnym BIP-ie.

Dokumentacja:

38
Dodaj komentarz

avatar
19 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
PBirekPaweł ArabaszSebastianMagdalena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Magdalena
Gość
Magdalena

Zamiast budować obwodnice Piekoszowa i niszczyć teren zaliczany do strefy krajobrazowo-przyrodniczej, może należałoby pomyśleć o zagospodarowaniu tego obszaru jako strefy rekreacyjnej
np. zbudować ścieżkę dla rowerów.
Miło, że trzy dni przed zakończeniem składania uwag do Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy, pojawia się taka informacja na blogu. Pozdrawiam.

Marta
Gość
Marta

Chyba najciekawszym punktem tego planu jest projekt budowy obwodnicy Piekoszowa, która zaczyna się w Jaworzni, skręca za zakładem z głównej drogi w prawo, biegnie śladem likwidowanej bocznicy kolejowej, w okolicach Biedronki przecina drogę w Piekoszowie oraz wchodzi w osiedle „Ogrodnik”, następnie biegnie wzdłuż granicy cmentarza, ponownie przecina drogę w Piekoszowie obok szkoły i mija cały Micigózd.
Mieszkańcy „Ogrodnika” oprócz śmierdzącej biogazowni będą mieć również smród spalin, hałas i kurz z przejeżdżających samochodów ciężarowych.

Jan R
Gość
Jan R

Szanowni blogowicze Magdalena , Marta obwodnica Piekoszowa to powinien być priorytet – ta obwodnica odciąży mieszkańców Piekoszowa , Micigozdu , Jaworzni , Wincentowa , od uciążliwości dróg wojewódzkich 786 i 761 dla mieszkańców. Wasza moralność to niech dalej ciężkie pojazdy jeżdżą kilka metrów od zabudowań mieszkańców gdzie jest kurz spaliny – bo nam obwodnica będzie przeszkadzać w odległości 100 czy 200 metrów a na pewno idzie wam o jakieś tam działki i prywatę. Osiedle to wy sami zatruwacie wystarczy w zimie przy bezwietrznej pogodzie zobaczyć jaka chmura dymów jest nad osiedlem .A ścieżki rowerowe należy zorganizować przy drogach które uwolni… Czytaj więcej »

Marta
Gość
Marta

Szanowny Janie R.
Po budowie obwodnicy ciężkie pojazdy dalej będą jeździć kilka metrów od zabudowań mieszkańców gdzie będzie kurz i spaliny – ale będą to już inne zabudowania. Ta obwodnica jak wynika z planu nie będzie przebiegać 100 czy 200 metrów od zabudowań, a w niektórych miejscach kilka metrów od zabudowań. Owszem odciąży niektórych mieszkańców Piekoszowa, Micigozdu i Jaworzni, ale zatruje życie wielu innym.
Natomiast ścieżka rowerowa planowana jest właśnie w miejscu gdzie obwodnica będzie ją przecinać.

ZZ
Gość
ZZ

Oj Marta!
Liczy się większość!
Nie myślisz chyba że obwodnicę robi się po to by nic się nie zmieniło?
Teraz droga przebiega przy 1000-cu budynków w gminie, a obwodnica będzie może koło 20-tu – czyli różnica chyba jest?
Wiadomo że ludzie są przyzwyczajeni więc siedzą cicho, a jak komuś nagle mają wybudować drogę przed tarasem to nie może się z tym pogodzić. Polecam chatę sprzedać i postawić lub kupić coś nowego. Wiadomo – albo się dołoży, albo zdecyduje na coś mniejszego. Ja sam rozważałem przeprowadzkę kiedy było głośno o lotnisku w Rykoszynie, ale sprzeciwiać się nie sprzeciwiałem, bo nie jestem „hamulcem” rozwoju gminy!

Ja
Gość
Ja

Z tym 1000 to chyba przesadziłeś. Tyle domów to chyba jest ale w całej gminie. A obwodnica nie będzie przebiegać „może koło 20-tu” bo na samym osiedli Ogrodnik jest kilkadziesiąt (kilkaset?) budynków. To osiedle stanie się zamkniętą wyspą ogrodzoną z trzech stron ekranami akustycznymi.

ZZ
Gość
ZZ

… a obwodnica będzie przebiegać slalomem przez to osiedle?

lukasz
Gość
lukasz

biorac pod uwage ze jest ok 16 tys. mieszkancow a gestosc zaludnienia to ok 160 osob/km kw to chyba wiecej jest domow w gminie…

ZZ
Gość
ZZ

Policzyłem domy w samym Micigoździe przylegające do drogi – około 80, może się z tym „1000” pomyliłem, ale na pewno jest ich więcej niż 500. Przesadziłem jednak też z liczbą domów przy samej obwodnicy na osiedlu ogrodnik – jeżeli będzie ich 10, to proporcje zostaną zachowane 😉
Szukam tej drogi na tych mapach, ale mam problemy – strasznie wolno mi się ładują. Może znajdę saskya 🙂

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Taki co budował ścieżki rowerowe u nas już był. Ludzie będą się relaksować jak będą mieli dobrą pracę, proszę pamiętać o tym.

Sebastian
Gość
Sebastian

Naprawili by drogę na południowej bo jest tragedia zresztą nic się nie robi w tej gminie!!!!!

południowa
Gość
południowa

Na południową to gmina w 2016 roku dostała dofinansowanie ze schetynówek .

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Myślę, że nie było by źle gdyby teraz mieszkańcy Micigozdu oraz Wincentowa, a nawet i Piekoszowa zastrzegli sobie sprzeciw przeciw niszczeniu strefy ochronnej wysypiska śmieci. Warto by od tej strony powalczyć o zdrowe zaplecze swoich domostw. Poza tym jest okazja dopytać włodarzy co tam w ogóle powstaje teraz, pod co szykowane są nowe działki.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Może nie na temat, ale uważajmy bo nasza miejscowość tu już jeden wielki śmietnik i smród. Biogazownia dalej śmierdzi mieszkańcom. Mimo zabezpieczeń. Pisza skargi, artykuły w prasie i co nic jak śmierdziało tak dalej śmierdzi i będzie. Tego co wydał na to zgodę chętnie bym pozbawiła męskości, bo jak widać innej rady nie ma. A toto chodzi i ludziom w oczy patrzy udając pokrzywdzonego.

Rys57
Gość
Rys57

Obwodnica poprzez górę Kopaczowa byłą linią kolejową? Mieszkańcom koło tej góry i dużej części „Gniewiec” chcą zafundować szczęśliwe życie !!!!. Tam jest tony skały do urobienia. Kilometr tej obwodnicy to koszt kilometra autostrady.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe co się będzie działo na Waszym osiedlu jak ograniczą Was ekranami i siądzie na Waszych domach i podwórkach poduszka smrodu z biogazowni. Wiatry nawet nie będą miały jak go wywiać z Waszych podwórek.

ZZ
Gość
ZZ

Myślenie całkowicie nielogiczne Pawełku – jeżeli czemuś będzie cieżko wyjść to pewnie i tak samo ciężko wejść?
Już protestujemy, a map żadnych jeszcze nie widzieliśmy!

z
Gość
z

mapy są na stronie bip urząd gminy Piekoszow planowanie przestrzenne

saskya
Gość
saskya

Ba, mapy są nawet w tym artykule na blogu.

kronikasz
Gość
kronikasz

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe co się będzie działo na Waszym osiedlu jak ograniczą Was ekranami i siądzie na Waszych domach nieugaszony plomien z bezsensownie podpalonych traw.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dlaczego niby bezsensownie? Pożary traw mają sens. Niech sobie chłopaki z OSP też dorobią po pare zł. Wychodzi na to, że gmina znów stała się bogata, więc należy znów rozgrabić ile się da. Stać gmine na prezent Wijasowi w ZUK na kwotę ponad 800tys zł ( 370 tys z umorzenia podatków, oraz 470tys z podwyżek za ścieki) to dlaczego ma nie stać na wypłatę strażakom za akcje? Jak się okazuje działalność Pana radnego Aleksandra Sieradzana przez ostatnie dwa lata kiedy to w magiczny sposób sprawił on, że trawy przestały się podpalać nie jest nikomu potrzebna. Niech każdy więc który może… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Po raz pierwszy w historii bedzie taka sytuacja iz jedna osoba fostanie Nagrode Nobla i Oscara

ZZ
Gość
ZZ

Mimo że nie zawsze rozumiem, to bardzo lubię te Twoje abstrakcyjne wpisy kronikaszu!
Niestety z „interpretacji wiersza” zawsze byłem kiepski i to pewnie powód moich problemów, ale jedno mogę powiedzieć – jesteś bardziej „zakręcony” niż niejeden polski poeta 😉

irek
Gość
irek

W sumie to nie komentarz. W BCK Piekoszów zagości znany z mocno kontrowersyjnych wypowiedzi ksiądz z obozu obecnej władzy. Kapelan kiboli. Napisy: Kill Arab zniknęły sumptem niegodzacych się na takie postrzeganie świata – Mieszkańców i Bloga a władza za nasze pieniądze wprowadza nam ideologię nienawiści. Tak sie nie godzi. Pozdrawiam. http://www.bckpiekoszow.pl/component/k2/item/1373-spotkanie-z-ks-jaroslawem-wasowiczem-zapraszamy

ZZ
Gość
ZZ

Pewnie został zaproszony przez wyznawców radia M.
Paweł też pewnie na spotkanie się uda?
Podstawowy temat – jak obronić się przed ludźmi podobnymi do Św. Marii i Józefa 😉

x
Gość
x

Panowie i Panie dyskutujecie o obwodnicy, która jest jezdnią jednopasmową o dwu kierunkach ruchu. Więc nie jest to plan perspektywiczny i do realizacji. W dalszym ciągu planuje się aby na dziś.
Słyszałem, że kiedyś był plan obwodnicy Piekoszowa, który miał przebiegać przez tereny niezamieszkałe od Kielc poprzez łąki i pola pomiędzy wsiami Szczukowice i Brynica w kierunku Micigozdu.

x
Gość
x

Plany to nie budowa tej obwodnicy to tylko mrzonka. Planów obwodnicy było wiele, lecz budowy żadnej. Przebieg obwodnicy przez osiedla Ogrodnik i 40 – Lecia. Na osiedlach tych jest około 280 domów. To kolejny nieprzemyślany pomysł. Nie pierwszy i nie ostatni włodarza naszej gminy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Piekoszów to taka metropolia , że bez obwodnicy ani rusz, ludzie czy wam już do cna rozumy poodejmowało? w śmingusa życzę po dwa kubły wody na łeb.

An
Gość
An

A ja trochę z innej beczki. Czy kto wie, co powstanie w miejsce dawnej masarni Bartosa w Piekoszowie przy Biedronce? Od kilku tygodni trwa rozbiórka, słyszałem coś o kolejnym sklepie, ale może ktoś ma sprawdzone informacje?

statystyki
Gość
statystyki

chciałbym odnieść się do tego o czym pisze a właściwie jaką robi propagandę p. Paweł w sprawach dotyczących OSP na terenie gminy Piekoszów i magicznej działności p. Sieradzana. Pan Paweł uważa i pisał już o tym kilkukrotnie, iż za sprawą swojego kolegi liczba pożarów w gminie Piekoszów spadła drastycznie. Jednak zapominają obaj pochwalić się, że ta fantastyczna działalność na terenie gminy przeniosła się również na powiat!!! baaaaa nawet na województwo!!! Takich mieszkańców i radnych to ze świeca szukać 🙂 Na obronę mojej tezy przedstawiam statystyki Komendy Głównej PSP, nie chce wstawiać tylko linka do tych statystyk, więc wyszczególnię gminę, powiat… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Witaj statystyki w gronie „klakierów” (oczywiście w rozumieniu PA 😉
Cieszę się że jest nas więcej niż tych „antyklakierów” !

x
Gość
x

„Statystyki” widzę, ze jesteś strażakiem. Jeśli dokonujesz analizy to powinieneś również napisać, że od wielu lat w gminie Piekoszów jest najwięcej pożarów w województwie świętokrzyskim. Dokonując analizy pożarów należy wskazać, że w sąsiednich gminach liczba pożarów jest znacznie mniejsza tj. w 2015 roku: Strawczyn -pożarów 69, m. zagrożeń 20; Mniów -pożary 52, m. zagrożenia 20, Łopuszno- pożarów 42, m. zagrożeń 22, Sitkówka -pożarów 60, m. zagrożeń 20. W roku 2016 Strawczyn -pożarów 31, m. zagrożeń 24; Mniów -pożary 35, m. zagrożenia 39, Łopuszno- pożarów 26, m. zagrożeń 24, Sitkówka -pożarów 36, m. zagrożeń 36. Więc, „statystyki” odpowiedz mieszkańcom dlaczego od… Czytaj więcej »

statystyki
Gość
statystyki

Odpowiadam na pytanie czemu jest więcej pożarów? Pożarów jest więcej przez kilka przyczyn. Po pierwsze gmina praktycznie już w całości jest gminą po rolniczą, czyli pełno tzw. ugorów, nie użytkowanych dużych terenów. Powoduje to, że kiedyś pożar mógł się zatrzymać na skoszonym lub zaoranym polu, teraz tego nie ma. W 2010 roku jeszcze tak źle to nie wygladało i tutaj mogę podać od razu drugi powód, którym jest mentalność ludzi. Od 2010 roku ludzie nauczyli się, wbili sobie do głowy taki schemat, że oni podpalają a straż przyjedzie i zgasi. Po przyjeździe oczywiście nie ma właściciela ani nikt na wsi… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Ja nie w temacie ale bedzie artylul o Twoim procesie?

kronikasz
Gość
kronikasz

Moze nie o procesie ale o czyms co moze byc ciekawe.Taka odskocznia sentymentalna.Pozwole sobie na kolejny link do Osoby:
https://www.youtube.com/channel/UCLgCp9b53wo7RjSe43oHJRg