Droga Brynica-Zwierzyniec jest w fatalnym stanie. Mieszkańcy są bezradni

Dostałem dzisiaj maila w tej sprawie od jednego z mieszkańców tamtych okolic. Postanowiłem go zacytować w całości:

Droga od Brynica-Ukraina (gdzie do końca maja powinna być wykonana inwestycja drogowa ale na razie cisza, zero informacji, termin na wykonanie do 31 maja) zmierza właśnie do Brynica Zwierzyniec gdzie jest około 15 domów. Droga jest fatalna. Oczywiście jedna z osób zamieszkujących tam sukcesywnie ją zaoruje, podoruje, itd. Droga nie jest szeroka, według map około 3,5 m ale na tą chwilę w niektórych miejscach maks. 1,5 m. Duży samochód nie jest w stanie przejechać, mały samochód ze względu na stan nawierzchni przeżywa istny koszmar, dziura na dziurze. Gmina umywa ręce mówiąc, że skoro jedna osoba stwarza problemy to oni nic tam nie będą robić. Po deszczu dzieci do szkoły nie są w stanie iść, ludzie idąc na przestanek zabierają dwie pary obuwia ponieważ jedno po przejściu 500 m nie nadaje się do dalszego używania. Oczywiście Pan wójt odpowiedział mi – a po co mi tam droga, co ja tam będę jeździł. Brak słów…

134
Dodaj komentarz

avatar
25 Comment threads
109 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
RobZ ZRobZZJózek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Korzystając z tematu chcę publicznie podziękować osobom z UG i z firmy która poprawia nawierzchnię w Naszej Gminie za remont drogi do osady Piekoszó pod Lasem dwa dni temu. Tym razem pan operator równiarki przyłożył się, pracę wykonywał z pieczołowitością i z uwagą. Co prawda po deszczach nawierzchnia i tak się zniszczy i zdeformuje, ale póki co Pan Krakowiak spełnił obietnicę, i późno bo późno ale drogę nam poprawiono.

ZZ
Gość
ZZ

Pawełkowi równają co roku kilometr drogi więc te 300 m na Zwierzyniec poczeka jeszcze z 20 lat!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Równana jest droga do osady Piekoszów pod Lasem, a nie do Pawełka. Pawełek jest tylko jednym z mieszkańców tej osady. I nie kilometr a góra 800 metrów. I bardzo dobrze, że równają. Co w tym takiego nadzwyczajnego?

Tomasz
Gość
Tomasz

To Pana krakowiaka zasługa?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Myślę, że to właśnie w dużej mierze jego zasługa. On jest od koordynacji takich robót. Przynajmniej tak wygląda jego działanie. To do niego mnie odsyłano jak pytałem kiedy nam tą drogę połatają.

Tomasz
Gość
Tomasz

A z tego co ja slyszalem to te roboty przy drogach wskazują soltysi, co i gdzie jest do robienia, oczywiscie później za zgoda gminy.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A to dobrze , że sołtysi wskazują drogi do remontu. To się im chwali. Dziękuję więc Paniom i Panom sołtysom, że wskazali naszą drogę do remontu. Zdublowały się więc prośby sołtysów z moimi wielokrotnymi prośbami kierowanymi do Pana Krakowiaka. Siła przekazu była mocniejsza 🙂

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Powyższy wpis poszedł mi bez podpisu, jest mój. Ale wracając do tematu, to trochę nie wierzę, ze wójt Zbigniew Piątek mógł powiedzieć, że….a po co mi tam droga, co ja tam będę jeździł…..bo za takie słowa to można ale oberwać w przysłowiowy „ryj”. Tak więc ja w to nie wierzę. I znów objawia się trapiąca Naszą Gminę bolączka pt. anonimowość!!! Zapytuję dlaczego ten list napisał anonimowy mieszkaniec Brynicy? Przestańcie ludzie kryć się i bać własnego cienia. Tym co rządzą gminą właśnie o to chodzi. Odważ sie jeden z drugim i napisz tutaj… jestem taki to a taki, nie podoba mi… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Jak już pisałem – ukrywam się pod nickiem, bo niczego od nikogo nie potrzebuję.
Jak coś będzie mi potrzebne to się tam udam osobiście i załatwię.
A blog jest właśnie po to by sobie poczytać i poplotkować!
(Jak dla mnie)

Anonimowo
Gość
Anonimowo

nie wiem jak Ty ale ja mam z Kim w domu porozmawiac i nei musze ja Pawciu pisac 20-tu komentarzy dziennie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

po za tym w temacie ktory mnie nie dotyczy…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

za jaki rok???? co ty […] kampania wyborcza moze sie najwczesniej odbyc po ogloszeniu daty wyborow a te moga najwczesniej/poki co/ byc 11 listopada wiec kampania wyborcza /czyli to ” Was paru cwaniaków omami gładkimi hasełkami i retuszowanymi na plakatach gębami’/ moze najwczeniej pojawic sie po 11 sierpnia […]

ZZ
Gość
ZZ

Gmina powinna przynajmniej wyznaczyć granice drogi, czyli zapłacić te parę groszy za geodetę, wkopać jakieś słupki, a potem jak ktoś je zaora, to srogo ukarać!
Na prawdziwą drogę mieszkańcy Zwierzyńca nie mają co liczyć, moim zdaniem trzeba jeszcze poczekać z 10 lat.
W sprawie drogi na Ukrainie to do tej pory tyle się ruszyło że zostały już odsunięte płoty które wchodziły na drogę. Pewnie do końca roku coś tam w końcu powstanie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A poza tym co napisałem powyżej, to czy to tak ciężko zażądać od gminy aby wytyczyła granicę drogi? I chociaż problem z tym 1,5 mertowym przewężeniem zniknie.

ZZ
Gość
ZZ

No właśnie!
Tylko po to trzeba się udać do gminy, lub napisać pismo, a nie pisać na blogu.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Myślę, że gdyby wójtem był Pan Aleksander Sieradzan, to droga ta już dawno była by zrobiona. Nie wyobrażam sobie, żeby on tak drwił z mieszkańców.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nachodzi mnie prosze Państwa taka myśl od kilku miesiecy, że największym problemem jaki dławi tą gminę jest…..Społeczeństwo Gminy Piekoszów. Tak!!! My wszyscy tworzący tą społeczność. Niestety, taka jest smutna i gorzka prawda. Nie ma tu co zwalać winy na włodarzy tej gminy czy na urzędników. To My, Społeczeństwo tej Gminy wykarmiliśmy na własnej piersi patologię która cofnęła Naszą Gminę w rozwoju, czy też ją zastopowała jak kto woli. No i oczywiście wpędziła Nas w ogromne długi. Jesteście w większości podzieleni, zawistni, nienawidzący bliźniego, zazdrośni, nieuczciwi, zmanierowani, wyzuci z zasad moralnych, nie potrafiący lub raczej nie chcący pomóc bliźniemu, nie potrafiący… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

A moze byl poprostu zbyt ulegly wzgledem rady?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Możliwe, że był uległy wobec rady. Wszystko jest możliwe. Możliwe też, że wobec mamony która pchała się oknami i drzwiami, możliwe, że wobec własnej pazerności był uległy. Z różnych powodów mógł być uległy. To już nie istotne. To historia której nie ma co odgrzebywać. Dla Nas Mieszkańców ważne jest tu i teraz oraz przyszłość w oparciu o doświadczenia które Nam los zaserwował.

Izydor
Gość
Izydor

,, Jesteście w większości podzieleni, zawistni, nienawidzący bliźniego, zazdrośni, nieuczciwi, zmanierowani, wyzuci z zasad moralnych, nie potrafiący lub raczej nie chcący pomóc bliźniemu, nie potrafiący współczuć, zakłamani. ”
Paweł Arabasz – człowiek doskonały – opatrznościowy mąż gminy Piekoszów. Jedyny sprawiedliwy wśród niesprawiedliwych. Bezgrzeszny wśród grzesznych.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A gdzie tam bezgrzeszny Izydorze. Mam ja, oj mam troche wrednych grzechów na sumieniu. Aż strach w mury kościoła mi wchodzić 🙂 . Tyle, że we własne gniazdo ( gminę) nie bryzgałem.

Izydor
Gość
Izydor

Kościół jest dla grzeszników jak szpital dla chorych. Boisz się być zdrowym?

Izydor
Gość
Izydor

A kto bryzga(ł)?

saskya
Gość
saskya

Oj tam, oj tam. Mnie kiedyś jedna taka coniedzielna powiedziała jak się to robi. Wszystkich grzechów nie mówisz, a spowiadasz się z kłamstwa. Sprawa załatwiona, można przyjmować komunię.
Ps. dla tych co nie zrozumieli tekstu pisanego, to był sarkazm. Nie trzeba szukać w wyszukiwarce, podaję definicję: „sarkazm to szczególnie złośliwa ironia, szyderstwo, kpina, drwina”.

ZZ
Gość
ZZ

Raz piszesz społeczeństwo – my, a za chwilę „jesteście … zawistni, nienawidzący…” – to już nie Ty?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No oczywiście ZZ, że nie ja. Ja nie jestem zawistny, podły, kłamliwy, nienawidzący, zakłamany. Dlatego pisze Wy w większowści. No bo przecież nie wszyscy. Ja to co najwyżej mściwy jestem, ale to jak mam powód.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Myślę, ze ma pan trochę racji. Mianowicie pomagać sobie to my nie potrafimy, a czyhamy tylko jak mu się „podwinie” noga. O sąsiadach wiemy więcej niż o sobie, a i często lubimy te niedociągnięcia uwypuklić. Każdy „obcy” jest lepszy nawet najgorszy bandzior niż mieszkaniec, nie jesteśmy lojalni wobec siebie i to się mści na nas i będzie mścić nadal.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No i moja radość z wyrównania drogi do Naszej Osady została gwałtownie zdławiona. Przeszedłem się tą drogą i niestety donałem sporego rozczarowania. Owszem, wyrwy w drodze zostały zapełnione, ale niestety w większości gliną. Dawniej wysiewka to składała sie z kamiennego grysu z dodatkiem gliny, natomiast teraz jest to glina z dodatkiem nieznacznym kamienia. Jak będą deszcze bedzie laruga, jak będą susze to będzie pylić niemiłosiernie. Właśnie już pyli, i dlatego wyszedłem na droge spojrzeć dlaczego aż tak bardzo. UG odwala robotę którą potocznie nazywa się „robotą głupiego”, a ja bym ją nazwał ” robotą dla głupich”. Bo to jest ewidentne… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Dowiaduj się . Nie bój się .

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz
kronikasz
Gość
kronikasz

Jest mi bardzo przykro , ze droga Brynica-Zwierzyniec jest w fatalnym stanie.Co tu robi arabasz i jego osada pod lasem?Tylko ZZ Jest w stanie wytlumaczyc.
Pytalem Snochowskiego.Znowu………..
Powiedzial mi , ze BARSZCZ CZYNI U SUPIERZOWEJ.

Izydor
Gość
Izydor

Nasz Paweł pisał kiedyś o referendum… i gdzieś nic nie słychać?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A co ja mam niby do referendum Izydorze? Pisałem, że podwyżki cen za ścieki w ZUK zostały chwilowo zastopowane inicjatywą referendum. Pisałem też, że jak tylko pomysł referendum padnie podwyżki wróca na kanwę gminną. Za 10 dni sesja rady gminy która zweryfikuje moje słowa. Ale z układu gwiazd wychodzi, że albo szykujcie portfele, albo tymi podwyżkami ogołocą kasę gminy. Okaże się niedługo.

Izydor
Gość
Izydor

No. W świetle braku referendum chyba nie zostały zastopowane inicjatywą referendum. Błędny wniosek wyciągnąłeś.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Pisałem Izydorze tutaj o tym cwanym myku z podwyżkami. Oni zaplanowali sobie, że Wijasowi wpompują 470tys zł tytułem pokrycia z kasy gminy różnicy w podwyżcek za ścieki, ale że tuż przed sesja gdzie mieli to zatwierdzić Pan Józef Wijas ze Stowarzyszenia Natura wysunął projekt Referendum o ich odwołanie, to na sesji wystraszeni wizją utraty władzy zrobili tak, że oddali sprawę podwyżek do wojewody która miała kilka miesięcy na podjęcie decyzji. Teraz sprawa wraca, zagrożenie referendum minęło, twarze włodarzy z bladych i wystraszonych znów zrobiły się buńczyczne i pewne siebie, więc na najbliższej sesji podwyżki wrócą znów na kanwę. Teraz do… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

zawsze mozemy zaglosowac tak jak 'rozmawiajacy z wiewiorkami” powie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

O nie Anonimie, nie wolno iść na łatwiznę. Nie ma tak lekko. Myśleć samodzielnie trzeba!! 🙂 I samemu ponosić konsekwencje swoich poczynań.

Izydor
Gość
Izydor

A niby w czym ta moja naiwność się przejawia? . Zechciej mnie oświecić to się będę z tej naiwności wyzuwał. Według ciebie jestem naiwny bo nie piszę po twojej myśli. Zresztą nawet przyjmując to twoje błędne twierdzenie o mojej naiwności to są MOJE poglądy a ty sobie miej swoje -,,mądre”. Ty byś chciał przekabacić na swoje kopyto i wtedy każdy inny nie byłby naiwny i nie byłby zawistnikiem. A swoją drogą z tego wynika ,że uważasz się za lepszego od innych i oceniasz wyniośle innych. Stawiasz się w roli szlachcica a inni mieliby być poddanymi chłopami pańszczyźnianymi. To nie te… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Izydorze, ja podąłem fakty w temacie skoku na kasę na kwotę 470tys zł przez układ rządzący gminą. Byłem na sesji, widziałem, nagrałem to, opisałem to tu na blogu. To są fakty. Co do reszty którą napisałeś to dam Ci radę: nie przebywaj tyle na słońcu Izydorze.

Izydor
Gość
Izydor

A wiesz gdzie ja mam twoje rady.

Izydor
Gość
Izydor

Jakie są fakty to ja nie wiem. I myślę ,że bardzo duża część mieszkańców nie wie.
Żeby mówić o faktach to trzeba mieć jakieś dokumenty. Ja żadnych dokumentów nie widziałem. A mówić to można sobie co się chce.
A jeśli rzeczywiście wiesz o błędach i masz dokumenty to są od tego odpowiednie Organy władzy.
Ktoś tutaj też pisał o rzekomo pijanym księdzu ( jak napisałem czy został zbadany alkomatem – cisza) .
To tyle bo nie lubię pisać nowel. Rozwlekłe nowele ciężko się czyta.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Jakie dokumenty, na co? O czym Ty bredzisz?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Przekazanie ZUK 470tys zł z kasy zadłużonej gminy nie jest przecież przestepczym działaniem. To jest sfera podlegająca osądowi mieszkańców. Ja uważam, że jest to wielka niegodziwosć, gdy na sesji normalni radni mówią, że czują się oszukani, kryto przed nimi przez dwa lata to co sie, w ZUKu działo, jawnie nazywają ZUK bankrutem, że do tego doprowadziło nieudolne zarządzanie przez Prezesa JaZUKa, że wójt z tym nic nie robi a Drużyna Marzeń udaje głupów, udaje , że nie słyszy o problemie, że już w zaciszu poza wiedzą społeczeństwa przygotowano ZUKowi prezent w postaci 470tys zł rocznie z kasy zadłużonej gminy, lub… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Daj se Paweł Arabasz siana. Bredzić to ty bredzisz. Jemu wszystko się nie podoba co nie jest po jego myśli i dodatkowo chciałby ,żeby wierzyć mu na słowo bo tak Paweł Arabasz powiedział.

lukasz
Gość
lukasz

podobno klamstwo powtorzone 100 razy staje sie prawda

lukasz
Gość
lukasz

masz racje w 100% wystarczy przeczytac jeden z ostatnich wpisow „Rob” i odpowiedz Pawcia

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ale co by nie było , że w Naszej Gminie to ciągle źle się dzieje, to wskażę coś „pozytywnego”. Mianowicie w Górkach Szczukowskich z terenu dawniejszej kopalni zniknęły pokaźne hałdy czarnego szkła, bardzo podobnego do pokruszonych kineskopów telewizyjnych. Co prawda w czasie „znikania” tych hałd tuż za nimi, tuż tuż przy wyrobisku pokopalnianym pracowły koparki, ale nadzieją moją jest to, że były one używane do załadunku tego szkła w celu jego wywiezienia do zakładu utylizacyjnego. Tak więc jest nadzieja, że przy założeniu, że były to potłuczone kineskopy, odbiorcy wody nie będą pić popłuczyn podeszczowych które zmywały by szkodliwe związki, a… Czytaj więcej »

Rob
Gość
Rob

Zniknęły w wyrobisku pod warstwą gruzu aby nikt się do nich nigdy nie dokonał

Rob
Gość
Rob

Przykład drogi na Ukrainie z terminem zakonczenia robót przesuniętym z jesieni zeszłego roku na koniec maja br oraz kontynuacji tej drogi na Zwierzyniec jest przykładem jak nieudolnie działa Wójt i jego urzędnicy. Obietnice to tylko stek klamstw i mydlenie oczu na spotkaniach. … Właśnie po istniejacym kawalku asfaltu przejechal tir… I tak kilka razy na dzień a w koło ograniczenia do 12 ton. Ale policja ma to w d… a właściciel skladu do ktorego te tiry jeżdżą (i on sam też nimi jeździ) czuje sie jeszcze bardziej bezkarny i drwi sobie ze mnie kiedy tylko mnie widzi. Ciekaw jestem tylko… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Gdyby władza była stąd to by znała każdy zakątek naszej gminy, a tak skąd p. Krakowiak ma to wiedzieć czy p. sekretarz, oni znają swoje gminy, a nasza interesują się tak sobie. Tyle na ile pozwalają im miesięczne pobory, albo i mniej bo pensje pewnie są wysokie, a zainteresowanie małe.

lukasz
Gość
lukasz

pod tym znakiem zakazu nie ma/nie bylo tabliczki nie dotyczy?
moze ten przedsiebiorca ma indywidualne zezwolenie na wjazd…?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pan prowadzi dzialalnosc placi poddatki drogowe i jego wali droga.przez tyle lat to z jego podatku asfalt miał by 50 cm grubosci.zakazy jego i mieszkańców nie obowiazuja to powinieneś wiedzieć jeśli masz prawo jazdy. No i zawsze możesz przeprowadzić się np. w Karkonosze.panie rob czasy teraz takie ze panu z miasta poprzychodziły na wieś i gnój im śmierdzi, to co nie wiedziały czym wies pachnie? Pozdrawiam serdecznie i więcej optymizmu życzę.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Anonimie, nie podoba mi się Twoja retoryka. Nie możesz tak traktować ludzi. Prawo jest prawem, do tego dochodzi coś takiego jak zasady współżycia społecznego. Nie wolno tak gwałcić czyichś poglądów lub przyzwyczajeń oraz prawa do spokojnego zamieszkiwania. Oczywiscie jest problem z prawem dojazdu tam tych cieżkich transportów, ale należy też respektować prawo innych mieszkańców do bezpiecznego i komfortowego zamieszkiwania. Rob ma pełne prawo oczekiwać szacunku wobec siebie oraz innych mieszkańców. Woń działalności rolniczej to co innego od niszczenia drogi, pylenia, oraz tworzenia zagrożenia dla mieszkańców.

lukasz
Gość
lukasz

a czy dzialalnosc rolnicza nie niszczy drogi? nie pyli? nie stwarza zagrozenia dla mieszkancow? nie zanieczyszcza srodowiska?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To jak Ci to nie pasuje to wynocha ze wsi. W mieście będziesz miał lepiej.

lukasz
Gość
lukasz

bo Ci zylka peknie

Izydor
Gość
Izydor

No i coś tu napisał. Wysiliłeś się i coś napisał ? Groch z kapustą.

Rob
Gość
Rob

Anonimie najwyraźniej reprezentyjesz „ten smród który mi przeszkadza”. Ty i tobie podobni tworzą środowisko tej gminy gdzie przepisy ma się za nic a słowa rzuca się na wiatr. Szczególnie w sferach rządzących. Pewnie jesteś jednym z nich lub co najmniej spokrewniiony. Popierasz lamanie prawa gdy jest to dla ciebie. Przymykasz oko na łamanie prawa przez ziomków bo przecież to „swoim” wolno. Buractwo i zakłamanie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Podoba mi się Robie Twoja postawa. czuć, że kierujesz się w życiu wartościowymi zasadami.

Izydor
Gość
Izydor

A co to znaczy wartościowe zasady? Bo ja jestem naiwny i nie wiem.

Rob
Gość
Rob

Dla jasności nie jestem jedyny któremu ta sytuacja się nie podoba. jestem za to tym który głośno o tym mówi.

Marek
Gość
Marek

Ja może nie w temacie przewodnim ,a w sprawie cen za wodę i ścieki. Otóż jestem w posiadaniu wniosku ZUK-u o zatwierdzenie taryf cenowych za wodę i ścieki na okres 1 roku od 30 czerwca 2017 r.Nie podam wysokości proponowanych cen z uwagi na fakt , że wniosek ten jest weryfikowany przez wójta i mogą być korzystne dla nas zmiany i nie chcę wprowadzać zainteresowanych w błąd -to po pierwsze , a po drugie nie zamierzam ułatwiać pracy ZUK-owi.Proponowane ceny potwierdzają mój pogląd /od 3 lat twierdzę iż ceny są wygórowane i nierzetelne/W najbliższy wtorek /7 dni przed sesja/ radni… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Panie Marku, wypowiedział się Pan jak najbardziej na temat. A to dlatego, że te 374 tys zł prezentu dla Jerzego Wijasa jest ewidentnym uszczupleniem dochodu gminy. Za tą kwotę to można trzy takie drogi zrobić. A tu co zrobiono? Lekkomyślnie zmusza się urzędniczkę odpowiedzialną za ściąganie należności podatkowych aby złożyła wniosek o…… umorzenie podatku dla ZUK. Jej zadaniem jest przecież wyegzekwować ten podatek. To tak jakby ktoś z was poszedł do parku i poprosił kogoś aby go okradł, bo ……no właśnie, bo co? Tu nawet logicznej społecznie pożytecznej motywacji nie znajdziemy , prócz ewidentnego stwierdzenia, że Jerzy Wijas doprowadził ZUK… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

wg mnie temat jest o drodze a nie o kanalizacji czy zuk no ale widocznie tylko klakierzy umia czytac ze zrozumieniem

do 30 tys euro nie jest konieczny zaden przetarg
no a co z tym referendum ktorego tak wiekim zwolennikiem byles

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Nigdy nie wyrażałem się, że bylem zwolenninkiem referendum. Referendum to wielki brud który okryje nie tylko tych przeciwko których jest wszczynane , ale też cieniem kładzie się na społeczeństwo jako na wyborców którzy najpier nieudolnie wybierają swoich przedstawicieli, a potem ich odwołują przed końcem kadencji. Wstyd na całą Polskę. Owszem, to wszczęte w marcu br referendum było dobrym kubłem zimnej wody dla władzy, ale trwało to tylko miesiąc, bo inicjator Referendum wycofał go, i słusznie zresztą, bo nie chciał zamieszania w gminie. A co do ZUK i wyboru wykonawców to problemem jest to,że Prezes mając siły i środki do wykonywania… Czytaj więcej »

Izydor
Gość
Izydor

Jak wszczynali referendum to nie było wstydu. Jak nie doszło do skutku to się tłumaczy wstydem.
Prawda jest taka, że prawie nikt na to referendum by nie poszedł. Pewnie nawet podpisów
nie uzbierali.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A dlaczego Izydor nie wymądrzałeś się tutaj jak Stowarzyszenie Natura zainicjowało referendum? Teraz jesteś cwaniak jak inicjator wycofał dla spokoju w gminie wniosek referendalny?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Panie Pawle co z pańskim procesem, bo nic nie wiemy?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Proces trwa szanowny Anonimie. Następne posiedzenie sądowe na początku lipca.

Rob
Gość
Rob

Panie Wójcie wraz z odpowiednimi do sprawy urzędnikami proszę o złożenie publicznego wyjasnienie sytuacji drogi na Ukrainie. Najbliższa sesja może byc odpowiednim momentem na te wyjasnienia. Panie Pawle proszę w moim imieniu o zadanie pytania w tej sprawie – jeżeli doczeka Pan tego momentu kiedy można zadawać pytania. Zapewne Pan będzie tym jedynym który to wytrzyma.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dobrze Robie, zadam takie pytanie. Tyle, że gdzie jest w tej sprawie radny Brynicy Pan Andrzej Borowski?

Rob
Gość
Rob

Chciał bym aby to było pytanie od mieszkańców a nie od radnego. Jak dam radę to sam postaram się być na koniec sesji ale mogę nie trafić z czasem.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dobrze Robie. Zadam to pytanie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziś w czynie społecznym 🙂 przejechałem sie tą drogą na tzw Ukrainę w Brynicy. Masakra. Szok. Toż to ta droga jest w duzo gorszym stanie jak bywa droga do osady Piekoszów pod Lasem. Gorsza o tyle, że wyrwy w tej warstewce asfaltu są straszne, mają ostre krawędzie. Są już tak rozrzucone, ze nie da się ich ominac, Na co drugą trzeba najechać. Współczuje tym co tam muszą jeździć. A i ta warstewka asfaltu od strony szkoły też nie jest czymś budującym. Ona też długo nie wytrzyma. Piszecie, że ktoś niechce sie z płotem cofnąć. A to niech się nie cofa… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Nie pisz Pawełku dyrdymałów!
Płoty które stały w pasie drogi już dawno są cofnięte – nie zauważyłeś?
A gdzie te skłócone społeczeństwo?
Żyjemy tu sobie spokojnie i nikt się nie kłóci!
I do gminy też nikt nie lata, bo nie mamy w zwyczaju wykłócać sie o drogi jak Ty – zresztą ja też jechałem rowerem wczoraj koło Ciebie i droga pierwsza klasa, a rowy lepiej pogłębione niż u nas na głównej!
Brynica zawsze była zaniedbana przez gminę i pewnie długo to się jeszcze nie zmieni, ale jedno jest pewne – nigdy do gminy żebrać nie pójdziemy!

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

No co też Ty Zz wypisujesz tutaj? Ja nigdy nie byłem w gminie o cokolwiek się wykłócać. Ani w ogóle z nikim się nie wykłócam. A może i wykłócam, ale nic o tym nie wiem, więc podaj tutaj publicznie jakiś przykład. Mieszkańcom Brynicy też nie zalecam wykłócania się, tylko zgody i zgodności. I w tej zgodności należy ” zgodną kupą poprosić” wójta aby swoje obietnice zrealizował. Gratuluje Ci też ZZ sprzeczności jaka w Twojm wpisie jest. A co do drogi do Naszej osady to oczywiście, ze teraz ta droga jest w bardzo dobrym stanie na ten moment. Niedawno publicznie dziekowałem… Czytaj więcej »

saskya
Gość
saskya

Ja tam „żebrałam” w UG i dziury w jezdni zostały naprawione.
ZZ co to za myślenie, po to jest urząd.

ZZ
Gość
ZZ

Sprzeczność to można zauważyć w Twoich zapisach – raz piszesz że droga koło Ciebie do nikąd nie prowadzi (tak też jest), a za chwilę że powinienem dziękować że z niej korzystam.
A co do tego „znienawidzonego” to też przesadzasz – wcale Cię nie darzę takim uczuciem. Faktem jest że nie lubię takiego typu „krzykacza” co jak mu brakuje argumentów to zaczyna dużo i głośno nawijać, ale jak już kiedyś wspominałem odpisuję tylko na te Twoje teksty z którymi się nie zgadzam. Nienawiści więc się nie doszukuj!

Rob
Gość
Rob

Niestety mylisz się Pawle. ZZ napisał poniżej co i jak. Jedno z czym się nie zgodzę to domaganie się nowej nawierzchni tej drogi drogi jak i drogi do Zwierzyńca nie nazwę żebraniem a obowiązkiem gminy w poprawie warunków życia jej mieszkańców.

ZZ
Gość
ZZ

Oczywiście że jest to obowiązek gminy, niestety gmina ma Brynicę głeboko w …..
Żyjemy w XXI wieku, a u nas nawet metra chodnika nie ma! Jedynie co, to szkołę wybudowali, bo wstyd było w tych czasach z drewnianą, choć ta drewniana w niektórych aspektach była lepsza od tej nowej.

B,,,,
Gość
B,,,,

Moim zdaniem cała gmina to zlepek ludzi którzy są jedynie przez znajomości a nie dziki wiedzy i możliwością jakie mogą do niej wnieść Pan Krakowiak to jest jakieś nieporozumienie wszystkie gminy potrafią zdobyć fundusze na drogi i chodniki a nasi siedzą z założonymi rękami nie potrafią nawet dokumentacji odnaleźć że są właścicielami drogi wytyczyć stanu faktycznego a gdzie mowa o jakiś remontach albo inwestycja. Kończąc wstyd że Gmina żądzą ludzie którzy nie mają o tym pojęcia

Rob
Gość
Rob

W sprawie drogi Wójt porozumiał się z firmą FART i za zgodą obu stron ustalono że drogi nie będzie. Wójt nie widzi w tym niczyjej winy a tym bardziej własnej. Wg niego to cały problem tkwi w podwyżkach cen asfaltu i roboczogodzin wobec czego FART nie mógł w cenie którą wygrał przetarg tej drogi zrobić. Ale wg mnie i nie tylko to kwestia zlej umowy i późniejszego aneksu przedluzajacego termin do konca maja a umowę i aneks podpisywal Wójt. Cena od razu wydawala się dziwnie niska. 90tys za niewiele ponad pół kilometra w porownaniu do kosztów ścieżki rowerowej ktora ma… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To jak to Robie? Dalej mieszkańcy tej części Brynicy bęą jeździć tak fatalną drogą? To nie do wiary. Ja tam w ostatni poniedziałek mało podwozia nie zostawiłem. Tam jest makabra. Tam uzupełnianie wysiwki w te wyrwy nic nie da bo tam jest asfalt z gebokimi wyrwami. To nie to samo co wyrwy w drodze z wysiewki. W asfalcie wysiwkę moment wydmuchacie, wypryskacie kołami. Współczuje Wam mieszkańcy Brynicy, bo sam wiem co to znaczy na zmeczeniu po pracy kończyć dzień dojazdem do domu po kocich łbach które rozwalają podwozie samochodu na który kiedyś cieżko się harowało. Ciekawe, czy wójt zrozumie o… Czytaj więcej »

ZZ
Gość
ZZ

Pomyłka Pawełku – to nie asfalt co widziałeś, proponuję Ci przejechać jeszcze raz wysiąść i sprawdzić.
To była nawierzchnia z tzw. „destruktu”

Xxxx
Gość
Xxxx

Jaka ścieżka?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

….rowerowa. Opisana w Planie Gospodarki Niskoemisyjnej który zdjęto z obrad ostatniej sesji. 1.8km w Jaworzmi i 1.3km gdzieś jeszcze razem za ponad 2.1mln zł.

ZZ
Gość
ZZ

A pisałem tu kiedyś że ta cena to za chodnik a nie drogę.!
Z jednej strony to dobrze że drogi za 90 tyś nie będzie bo to wyrzucanie pieniędy w błoto.
Już jeden taki kawałek na „Ukrainie” mamy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Droga miała być zrobiona wg specyfikacji technicznej. Cenę „wymyślił” FART aby wygrać przetarg. Gmina miała na ten cel zarezerwowana kwotę ok 3 x większą. Z ceną jest tak dziwna sprawa jak z aneksem do umowy teraz po porozumieniu firmy z Wójtem zerwanej za porozumieniem stron.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

A mnie to wygląda na jakąś zemstę wójta na radnym Panu Andrzeju Borowskim. To bardzo płytkie zachowanie. A ucierpią jak zwykle mieszkańcy.

B,,,,
Gość
B,,,,

Powiem wam że bark słów do tego co dzieje się u nas w Gminie inwestycje ocieplenia szkoły w Piekoszowie ( nie mowie że nie była potrzebna, bo była ) za taka kwotę jaka można by było wszystkie szkoły w całej Gminie ocieplić, droga na Bławatowie która będzie musiał być cięta bo jeszcze nie ma wodociągów czy ktoś w tej Gminie myśli w ogóle co robi czy jest ktoś kto to planuje, bo według mnie to jest działanie a ,,może to jakoś będzie” żeby tylko firmy które i tak maja wygrać przetarg zarobiły, nie chcę dalej brnąć ale wszystko wygląda tak… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szanowny B…, sam nic nie zdziałam. Jeśli nie będzie społecznego wsparcia dla Pana Bloga, dla mojej społecznej działalności to nic w tej gminie nie zmienimy na lepsze. Trzeba chyba poczekać na przebudzenie społeczności gminnej jak będzie Dąbrowa – Bis.. No i oczywiście zgadzam sie z Twoją tezą, że największe korzyści z tych wymuszanych inwestycji mają firmy które roboty wykonują. Dla mnie skandalem było wybranie dwa lata temu firmy spoza gminy która dostała zlecenie na remonty Naszych dróg. Ale czy ja mam głowę nadstawiać za rodzimych przedsiębiorców którzy tracą w ten sposób swoje pieniądze? A niech tracą. Niestety jest to początek… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Acha, jeszcze jeden watek który B… poruszyleś. Naszą drogę do osady Piekoszów pod Lasem robi od lat ten sam bezczelny chamski gość od którego cały ten bałagan sie rozpoczął http://blog.piekoszow.eu/2015/03/wojt-zbigniew-piatek-pozwal-do-sadu-mieszkanca-naszej-gminy.html i który dalej robi tak jak mu pasuje, a nie tak, żeby droga do użytkowania się nadawała na dłużej.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Szykuje sie następna wielomilionowa inwstycja, tzn wartość robót wynienie z 50 tys zł a do kieszeni rozejdzie się kilka milionów zł. Pierwsze skrzypce będzie grał Prezes ZUK. Myślicie, że po co wszczął ten proces http://blog.piekoszow.eu/2017/01/kolejny-proces-sadowy-pan-pawel-pozwany-o-znieslawienie.html ? Bo chyba nie myślicie, że on jest pomówiony i zniesławiony przeze mnie? Po prostu tym procesem Was zastraszył, żebyście siedzieli cicho jak inwestycja ruszy i popłynie strumień pieniędzy. Im Wasz wgląd w inwestycje nie będzie potrzebny. Nikt ze społęczeństwa niczego się nie dowie w tej sprawie, bo dodatkowo zasłonią się bezzasadnie i anyspołecznie wprowadzoną klauzulą Tajemnica Handlowa. Niniejszy wpis dedykuję nabitym w butelkę mieszkańcom… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Zauważam jednak coś pozytywnego w Naszym Społeczeństwie, a mianowicie większe zainteresowanie tym http://piekoszow-natura.cba.pl/blog/ gdzie Pan Józef Wijas odważnie pisze o szwindlach i nieprawidłowościach w Naszej Gminie . Dajcie mu wsparcie, bo cokolwiek byście nie myśleli o człowieku to dajcie mu wsparcie w tym co robi. A robi dobrą robotę obnażając odważnie draństwo w Naszej Gminie. Nie siedźcie cicho licząc, że inni będą walczyć o Waszą lepszą przyszłość. Normalność musi zwycieżyć. Ale do tego trzeba wspólnego działania. Bo inaczej Nasze Dzieci Nas kiedyś przeklną.

ZZ
Gość
ZZ

Jakie to szczęście że mamy naszego Pawła Arabasza!

saskya
Gość
saskya

Zrób lepiej.

lukasz
Gość
lukasz
ZZ
Gość
ZZ

Nie wydaje mi się żeby Paweł miał te same intencje co ta Pani – chce wodociągu, a nie wody.
Podobieństwa fizycznego też nie widać 😉

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Problem braku wodociągu nie dotyczy tylko mnie -Pawła. Osada Piekoszów pod Lasem liczy około 30 osób. Tej grupie włodarze 'napluli w twarz’ swoją bezczelną ignorancją, nie tylko mnie. A chodziło o wydatek może z 5tys zł. Koparka ZUK wykopała by w pasie drogi rów, w rów plastykowa niebieska elastyczna rura i po problemie.

lukasz
Gość
lukasz

watpie ale zaryzykuje dam Ci te 5 tys i zakladaj wodociag ale jak Ci braknie to reszte dokladasz ze swoich

ZZ
Gość
ZZ

Jeżeli z każdej dopłaconwj złotówki dostanę 20% to też się chętnie dołożę do Łukasza!
„wykopać rowek i wrzucić plastikową rurkę” – tak to sobie można poprowadzić 50m w ogródku jak będziesz na zimę zakręcał.
Jeżeli nie chcecie brać wody na zmianę, to za samą „rurkę” zapłacisz więcej!
Rowka na 1,6 m głębokości też za 5k Ci nikt nie wykopie.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Daj mi te 5 tys zł , koparke ZUK i wchodzę w układ.

Lukasz
Gość
Lukasz

A co ja mam do koparki ZUK???

saskya
Gość
saskya

To co robimy zbiórkę na koparke? Koparka to 80 zł za godzinę, ile tam jest metrów do kopania?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

To już lepiej zróbcie zbiórkę na tą drogę w Brynicy Ukrainie bo tam makabra jest. My tyle dziesięcioleci radziliśmy sobie jakoś to i teraz sobie poradzimy. Brynica jest pilniejsza na ten moment.

ZZ
Gość
ZZ

700m + 300 po sąsiadach
Głębokość min 1,6m?
Składamy się!

lukasz
Gość
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Najbardziej odrażające jest to, że te machloje na sesjach Rady Gminy sa robione pod obłudnie zawieszonym na ścianie sali sesyjnej krzyżem z Jezusem Chrystusem.

ZZ
Gość
ZZ

Myślałem że Go nie znasz!

kronikasz
Gość
kronikasz

Jezus Chrystus wybaczy ci , barani lbie.

Rob
Gość
Rob

Zachowanie przewodniczącego to skandal. Nie są bez winy również radni którzy go prowokują ale to od niego zależy jak zareaguje. Wdaje się w dyskusje a raczej pyskówki, nie słucha radnych. Tylko raz widziałem to na żywo i to przeraża. Wydłuża to sesję w nieskończoność i powstaje bałagan. Cała sesja to parodia a w szczególności głosowania. Zawsze do ośmiu – taki wynik jest pewien.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziękuję Robie , że to napisałeś. Byłeś, widziałeś. Szkoda, że nie udziela się tu jeszcze jeden Pan który chodzi na wszystkie sesje. Jego to aż czasem wzburzenie dusi na to co widzi.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tylko jeden raz czułem się ,hm, nazwę to słowem: DOBRZE, na sesji Rady Gminy Piekoszów. Było to jak Przewodniczącym Rady Gminy był Pan Aleksander Sieradzan. Człowiek prowadził sesję perfekcyjnie, z ogładą, z kultura, przejrzyście, fachowo, mimo, że był to jego pierwszy i niestety jak sie okazało ostatni raz. Bardzo próbowano go na tej sesji zdyskredytować, przedrzeźnić, ale nie udało im się. Wiec członkowie kliki skrzyknęli się z radnym Kotwicą ( który Pana Sieradzana powoływał Kilka tygodni wcześniej ) i pana Aleksandra Sieradzana usunęli. Gmina Piekoszów posiosła przez to niepowetowaną szkodę Proszę Państwa. Zrozumiecie to kiedyś, ale na to trzeba czasu.

Rob
Gość
Rob

Będzie droga na Ukrainie. Tym razem to nie tylko obietnica Wójta. Zastanawiam się tylko co on chce w ten sposób ugrać?! Żeby nie było to jestem z tej informacji bardzo zadowolony.

ZZ
Gość
ZZ

Może przy okazji trochę poprawią to główne skrzyżowanie. Zawsze kiedy jadę od Bugaju i skręcam na Ukrainę/Zwierzyniec zastanawiam się czy ustępować samochodom jadącym od sklepu Kosik.

Rob
Gość
Rob

Zmiana pierwszeństwa załatwi wszystkie niejasności. Główna biegnąca prosto Szczukowice – Brynica.

Z Z
Gość
Z Z

Może i wypadków będzie wtedy mniej.
Jadący od Bugaja i tak często się zatrzymują mimo że jadąc na Szczukowice mają pierwszeństwo.
Robią tak bo na wprost mają płot i logika nakazuje im się zatrzymać.
Natomiast jadąc od Szczukowic na Brynicę, aby bezpiecznie pokonać skrzyżowanie trzeba jadąc na wprost wychamować do „zera”.
Jest to najgorsze skrzyżowanie jakie znam w okolicy.
Pozdrawiam Roba!
Nie lej tak tego trawnika, a częściej coś pisz 😉

Józek
Gość
Józek

Z całą pewnością ta droga jest bardzo potrzebna mieszkańcom. Tylko nie jestem pewien, kiedy będzie zrobiona. Inwestycja ta miała być już wykonana, lecz poczyniono jakieś prace? Na ostatniej sesji dokonano zmian w budżecie i zwiększono środki na tą inwestycję o 150. 000 zł.

Rob
Gość
Rob

Kiedy przetarg? Czytający blog samorządowcy proszę o odpowiedź.