Komu i dlaczego gmina udziela pomocy?

Na gminnym BIP-ie opublikowana została lista osób, którym udzielono pomocy publicznej w ubiegłym roku. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie pozycja nr 38…

Wśród 276 osob, które znalazły się na liście jest firma, dobrze znana mieszkańcom Piekoszowa. Zastanawiam się, jakiej pomocy i dlaczego gmina jej udzieliła? Złożyłem w Urzędzie Gminy zapytanie w tej sprawie i jak tylko otrzymam odpowiedź, podzielę się nią z Wami.

Co o tym myślicie?

18
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
14 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PBPaweł Arabasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Ta lista to jawna kpina. A dlaczego nie podano jakie kwoty czy też jaka była forma tej pomocy i z jakiej racji? Bo może by sie okazało, że sąsiedzi tychwyszczególnionych mieli by inne zdanie na temat pomocy od urzędników którzy tą pomoć rozdawali? Bo może się okaże, że nie wszystkim uczciwie pomagano, i nie po równo. Co to w ogóle jest to ” de mimimis”? Nie znam takiego słowa w języku polskim. Ale może e ja jestem zacofany i wszyscy inni widząc to słowo wiedzą o co chodzi. Panie Blogu, a czy w swoim zapytaniu ujął Pan tylko tą pozycję,… Czytaj więcej »

lukasz
Gość
lukasz

nie znasz bo to po lacinie…
pomoc de minis z prawa rzymskiego de minimis non curat lex (łac.) – prawo nie troszczy się o drobiazgi, pomoc o niewielkich rozmiarach ktora nienarusza konkurencji na rynku
odpad/osad z biogazowni jest wykorzystywany w dzialalnosci rolniczej…(no przeciez dzialalnosc rolnicza nie jest uciazliwa, nie zagraza a jesli Ci to przeszkadza… )
z godnie z przepisami prawa…

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dziękuję Łukaszu za objaśnienie. 🙂 . No cóż, jako Polak raczej wymagam aby w Polskim urzędzie używano zrozumiałego języka polskiego.

Rob
Gość
Rob

O odpadach płynnych z biogazowni wypowiadali się mieszkańcy na ostatnim spotkaniu z Wójtem w Brynicy (spotkanie dot. dofinansowania solarów itp.). Ponoć problem wylewania na pola tego „smrodu” z biogazowni nie jest nowy. Zajmowali się tym już urzędnicy z gminy w tym pan Krakowiak – i okazali się bezradni. Niedawno zauważyłem beczkę (naczepa na TIRze) skręcającą w dziwne miejsce na granicy Kielc i Szczukowskich Górek. Są tam osadniki po jakiejś byłej mini oczyszczalni a obok przepływa Sufraganiec. Okazało się że jest to legalne wywożenie odcieków z Promnika. (info od EKOpatrolu Straży Miejskiej w Kielcach). Podobnie wylewanie na pola odpadów z biogazowni… Czytaj więcej »

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Robie, masa pofermentacyjna z biogazowni to jedno, ścieki bytowe to co innego, a jeszcze całkiem co innego to osad z oczyszczalni ścieków ZUK w Piekoszowie. Ja jeśli bym miał pewność, że masa pofermentacyjna z biogazowni składała by się z odpadów roślinnych i nawet zwierzecych to z chęcia bym sobie to na łąkę jesienią wylał. Ale gdyby tam dorzucano do procesu fermentacyjnego co innego, np osad z oczyszczalni ZUK to ja już bym takiego „nawozu” nie chciał.

ZZ
Gość
ZZ

Co innego jest odpad z biogazowni, a co innego „odciek z Promnika”.
Tym pierwszym chętnie nawiozę swoje pole, ale z czego składa się ten odciek to wolę nie wiedzieć!

ZZ
Gość
ZZ

Ale jaja!
Czyżbym się upodabniał do Porucznika?

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Dopiszę pewne sprostowanie, bo jeszcze kto pomyśli, że Jerzy Wijas „zwalcza” Pana Bartosa jako nielubianego w społeczeństwie bo smrodzi mieszkańcom biogazownią. A Pan Jerzy Wijas jest takim rycerzem który walczy z trucicielem poprzez to, ze odciął go od kanalizacji. Na sesji zabrzmiało to jakoby był to heroiczny wyczyn . Nie!!!! To nie jest tak. Po prostu pan Bartos ma gdzies gminną kanalizację, bo jej nie potrzebuje. Tak ja to widzę.

Wojtek-Janów
Gość
Wojtek-Janów

Takiego mamy Piso-Wójta,bogatym pomaga,a biednych okrada / u nas z oświetlenia /.

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Na tej liście nie widzę mojej sąsiadki która jest w naprawde trudnej sytuacji życiowej. Ja sygnalizowałem ten problem wcześniej. To też jedna z osób której dokuczył Jerzy Wijas odmawiając nam prawa do zakupu gminnej wody co opialem w http://blog.piekoszow.eu/2015/05/dla-kogo-sa-hydranty-czyli-czy-to-zemsta.html

Marek
Gość
Marek

Moim zdaniem wskazane jest do czasu uzyskania szczegółowych wyjaśnień ze strony UG wstrzymanie się z ocenami, osądami.W ubiegłym roku w naszej gminie obowiązywał program naprawczy w w którym był zakaz umorzeń podatkowych.Prawdopodobnie chodzi o akcyzę do paliwa rolniczego ,a to są zwolnienia ustawowe i gmina otrzymuje zwrot z budżetu państwa w formie subwencji. Co do otrzymania jakiejkolwiek pomocy publicznej to należy w pierwszej kolejności złożyć wniosek do właściwego organu czy instytucji i czekać na decyzję. W drugim wykazie jest nasz ZUK ,któremu w ub. r rozłożono podatek na raty tylko nie podano kwoty. Czyżby zastosowano „tajemnicę handlową”?Rozłożenie na raty podatku… Czytaj więcej »

xy
Gość
xy

Tu nie chodzi o umorzenia tylko moim zdaniem o zwrot podatku akcyzowego do 1ha, jestem na tej liście i właśnie co rocznie rolnicy, którzy złożą wnioski dostają taką pomoc ot to cała filozofia a wy od razu wymyślacie niestworzone historie

Paweł Arabasz
Gość
Paweł Arabasz

Tyle, że ja nie widzę na tej liście znanego naszego rolnika, który ma tych hektarów sporo. Nie było by problemu, jak by wójt przy nazwiskach wykazał kwoty i za co ta pomoc nastąpiła. A tak to pierwsze co sie nasuwa to to, że opublikował bo musiał, ale nie opublikował co ile i za co. Czegoś sie boi? Może boi się ludzkiej wiedzy, bo ludzie wiedzą co i jak jest z tymi co to ręce ciągle po pomoc wyciągają. A może ta pomoc jest niewspółmierna, nieuczciwa, nierówna? Może swoich obdarowywano inaczej, a obcych inaczej? Pasowało by żeby było to wiadomo. W… Czytaj więcej »

Lukasz
Gość
Lukasz

Ja tez znam rolnika ktory ma sporo hektarow i ktorego tez nie ma na liscie bo nie skladal wniosku o zwrot…

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Ja może nie w temacie, ale nie wiem gdzie się przykleić, a mianowicie blog natura Piekoszów pisze że zaczynamy spłacać długi nowej władzy czyli termomodernizacja szkoły do 2030r. Mam pytanie czy ktoś wie ile to kosztowało, oczywiście było potrzebne. W poprzedniej szkole mojego dziecka termomodernizacja wyglądała tak, ze zostały tylko mury środek był zupełnie wymieniony, a tu wg moich spostrzeżeń zrobiono ładną fasadę. Może się mylę ale tak mi się wydaje.